BUITENLAND Nog geen nieuwe Duitsche regeering. De partij groepeeringen. Aan Jonge Moeders LETTEREN EN KUNST MUZIEK MUZIEK HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 29 MAART 1930 TWEEDE BLAD Groote moeilijkheden moeten worden overwonnen. Interessante gebeurtenissen in Gr. Brittannië Het tijdelijke verbond MacdonaldLloyd George. De Conservatieven gaan zich te weer stellen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Brünlng Hoewel de „Vossisohe Zeïtung" gelooft, dat Dr. Brünlng zijn ministerslijst gereed heeft, moet men toch met het grootste voorbehoud alle berichten beschouwen. Er schijnen zeer groote moeilijkheden overwonnen te moeten worden, niet alleen een nieuw kabinet moet gevormd worden. Veel belangrijker is het eigenlij k, dat een geheel nieuwe partij groe peering de basis moet vormen van de nieuwe regeering. En het samenstellen dezer groe peering is het moeilijkste gedeelte van de taak van den kabinetsformateur. Volgens de Voss. Zeitung zou Brüning met een kabinet als volgt voor den dag komen: Rijkskanselier: dr. Brüning (centrum). Buitenlandsche Zaken: Dietrich (Dein Ar beid: Dr. Stegerwald (Centrum). Levensmid delenvoorziening: Schiele (rijkslandtoond). Verkeer: Treviranus (Volkscons.) Rijksweer: Gröner. Rijkspost: dr. Schatzl (B. V. P.). Het blad voegt hieraan toe, dat aan deze lijst slech'ts het voorbehoud moet worden vastgeknoopt, dat het den nieuwen rijkskan selier gelukt den heer Schiele over te ha'en tot toetreding. In den Rijksdag werd van be trouwbare zijde vernomen, dat Schiele reeds zijn toestemming zou hebben gegeven. Een officieele bevestiging was echter nog niet te verkrijgen. Voorts meldt het W- B.: Hoewel nog niets vaststaat in zake de vor ming van een regeering-Brüning. wordt diens kans zeer optimistisch beoordeeld. Men ge looft, dat hij reeds heden of anders uiterlijk morgenmiddag zijn kabinet zal hebben sa mengesteld. Van bijzonder belang is daarbij de vraag of de afgevaardigde Schiele inder daad als minister van levensmiddelenvoor ziening zal optreden. Schiele verk'aart, dat hij geheel staat buiten alle geruchten, welke over hem in omloop zijn. Van bevoegde zijde wordt ontkend, dat Hugenberg bij den rijks- rijkspresident is geweest. Inzake een even- tueele verdere secessie uit de D. nationale Volkspartij wordt de mogelijkheid besproken, dat de leiding van de D. V. p., teneinde een verdere afscheuring te voorkomen, een kabinet-Brüning voorloopig zou kunnen dulden. In kringen van de D. Volkspartij spreekt men beslist de opvatting tegen, dat dr. Cur- tius niet zou kunnen terugkeeren in de nieu we regeering De D- Volkfcpa-ty zal al het mo gelijke doen om in het kabinet-Brüning met haar twee aftredende ministers vertegen woordigd te zijn. M°t belangstelling zal menigeen den gang van zaken in Engeland gevolgd hebben. De verdeeldheid onder de Liberalen verdeeld heid die bij stemmingen, de regeering menig benauwd oogenblik bezorgde heeft plaats gemaakt voor een verrassende eensgezind heid. Verrassend omdat deze eensgezindheid onder leiding van Lloyd George ten voordeele van de Labourregeering is. Het lijdt geen twijfel, of de Labourregeering zal deze plotselinge aanhankelijkheid op den langen termijn moeten betalen, met belang rijke concessies. In aansluiting op deze be schouwingen citeeren wij een bericht van den Londenschen correspondent van het Hbld.: Naar aanleiding van de berichten over een overeenkomst tusschen de liberalen en de arbeiderspartij in het Lagerhuis moeten de Tories hebben besloten een offensief over de geheele linie tegen de liberalen te be ginnen. In het hoofdkwartier der conserva tieven wordt een buitengewoon aantal anti liberale strooibiljetten opgesteld. De onderhandelingen tusschen de liberale leiders en de regeering worden met de grootste geheimhouding gevoerd. Er is geen sprake van een pact doch van een ^afspraak", waarbij de regeering eenige con- I cessies zal doen ten opzichte van het ont- werp-mijnwet. Na de politieke sensatie van de nieuwe E. Partij, welke sensatie geluwd is (nadat Baldwin tegemoet gekomen was, aan de eischen van de „rebelsche conservatieven" der U. E. P.) krijgen wij na dien den nog interessanten strijd van de eensgezinde con servatieven, tegen de eensgezinde (voor het oogenblik althans) combinatie MacDonald- Lloyd George. L. A. Voortdurende critiek in de Fransche Kamer. De Fransche Kamer zette Vrijdag de debatten over de ratificatie van het plan- Young voort. De afgevaardigde Fabry verklaarde, dat de te Den Haag tot stand gekomen overeen; komsten meer voordeelen dan nadeelen bie den en dat men ze daarom moet aannemen. De afgevaardigde Dubois betoogde, dat het plan Frankrijk slechts een tiende gedeelte van zijn vorderingen inbrengt. De oud^minister-president Herriot verweet Tardieu te Den Haag artikel 430 van het Vredesverdrag van Versailles de sancties opgegeven te hebben, hetgeen tot her» haalde interrupties tusschen hem en den minister-president leidde. Spreker verklaar, de dan dat het plan-Dawes zeer goed werkte en Frankrijk reeds 25 milliard francs heeft ingebracht, Tardieu wees er op, dat niet de regeering- Herriot, doch Poincaré het plan-Dawes heeft aanvaard, waaruit zich een nieuwe woorden wisseling tusschen hem en Herriot ontspon. Herriot verklaarde, dat te Den Haag alle waarborgen voor de uitvoering van de Duit» sche schadevergoeding zijn opgegeven. Nog steeds crisis in Polen. Jan PilsudsJd. Op den dert-ienden dag van de crisis is de binnenlandsch-politieke toestand in Polen weer slechter geworden. De met de vorming van een kabinet belaste afgevaardigde Jan Pilsoedski heeft aan persvertegenwoordigeis verklaard, dat hij na zijn conferenties jen indruk heeft gekregen, dat de oppositie partijen niets willen doen om tot een ont spanning te komen. Hij moest erop wijzen, dat voor het geval een overeenkomst on» mogelijk bleek, nieuwe verkiezingen de eenige uitweg waren. De binnenlandsch-politieke toestand wordt nog moeilijker door de voor morgen aange kondigde zitting van den Landdag. Het re. geeringsblok blijft op het standpunt staan, dat tijdens een regeeringscrisis de Landdag niet bijeen mag komen. Uit alles blijkt, dat gerekend moet wor den op een stormachtige bijeenkomst van den Landdag, ja misschien zelfs met. eta s'ruct-ïe van het geheele regeeringsblok, al dus het Hbld. indien Jan Pilsoedski niet mocht slagen in de vorming van een re» geering. De ex-keizer als aanklager. Voor het Kantongerecht Berlin-Mitte werd de klacht behandeld van den ex-keizer tegen den politieken redacteur van het Berlijnsche ochtendblad „Morgenpost". In de „Morgenpost" van 24 October van bet- vorige jaar was een artikel gepubliceerd volgens hetwelk de ex-keizer financieel ge ïnteresseerd zou zijn bij de onderneming van Krupp. Met het oog op deze belangen, zou hij, ondanks dat- het hem bekend was geweest, dat Krupp minderwaardig materiaal verwerkte, er voor gezorgd hebben, dat de Duitsche legers uitsluitend hun veldgeschut van Krupp betrokken, waardoor hij het keizerlijk vermogen ten koste van het Duit sche volks vermogen en van het bloed van Duitschlanö's zonen had vergroot. BERLIJN. 28 Maart (V. DDe behande ling van de civiele aanklacht van den ex- keizer tegen de „Morgenpost", voor het Ber lijnsche kantongerecht, heeft niet tot eenig resultaat geleid, aangezien de partijen niet tot overeenstemming konden komen over de bemiddelingsclausule, die de rechter had opgesteld. De zaak werd verdaagd en een nieuwe formule zal worden uitgereikt. Regeeringscrisis in Ierland. De nederlaag der regeering van den ler- schen Vrijstaat had, plaats bij re stemming over het- voorstel van De Valera's partij, om de ouderdomspensioenen uit te breiden. De regeering verzette zich tegen het voorstel omdat daardoor extra-kosten van 250.000 tot 300.000 pond sterling per jaar zouden ontstaan. Het voorstel werd gesteund door de arbei derspartij en eenige onafhankelijken. Toen Cosgrave in den Dail mededeelde, dat de regeering zou aftreden, werd op zijn voorstel de Dail tot Woensdag a.s. verdaagd. O'Kelly, die bij afwezigheid van De Valera, welke op de terugreis van Amerika is, als leider der Fianna Fail optreedt, zeide. dat zijn partijgenooten bereid zijn De Valera tot premier te benoemen. Algemeen geloof: men echter te Dublin, dat De Valera za! worden verslagen en Cosgrave door den Dail als premier en president zal worden herko, zen„ Het Hbld. meldt nog: Uit Chicago wordt gemeld, dat De Valera daar heeft verklaard, dat indien hij tot hoofd van de regeering mocht worden be» noemd, hij in hoofdzaak zijn aandacht zou wijden aan de quaestie van de alge'neele onafhankelijkheid voor Ierland, het aan nemen van de Iersche taal als regeerings- taal in plaats van het Engelsch, en de inten sieve ontwikkeling van de industrie in den Vrijstaat ter bestrijding van de werkloos heid en de landverhuizing en de verzekering van de economische onafhankelijkheid van het landMaar zijn kans is klein! Een interessante pennestrijd over Fransch chauvinisme. Clément Vautel heeft dezer dagen in het „Journal" een Film zyn dagelijkseh kroniekje geschreven, welke nogal be roering heeft gewekt, aldus het Hbld. Hij zeide hoe sedert kort Parijs wordt over» stroomd met Duitsche kunstuitingen, met bezoeken van Duitsche schrijvers en poli tici. Hij somde op: een gesubsidieerd Parysch theater speelt een Wagner .Opera en de zeer toegejuichte tenor is een oud officier, des tijds gedetacheerd bij den generalen staf van den Keizer; een bioscoop op een der boule vards vertoont een film, geïnspireerd door de verbanning van Napoleon op St. Helena; de rol van den keizer wordt vertolkt door een Dui'tschor; een zangeres, die te Parijs in de mode is, heeft een receptie gegeven, waar de voorzitter der Kamer, de prins en de prinses Murat en tal van vooraanstaande persoon» lijkheden waren verschenen: deze zangeres is 'n Duitsche; de man van den dag te Parijs is de Duitsche romancier Emü Ludwig. In de salons vecht men om dit genre, er worden banketten te zijner eere aangericht. Voort: ergert Vautel zich aan de vele Duitsche bieren, die in de cafés worden aan prezen, aan de Duitsche patisserieën, welke men er vinden kan, aan het Duitsche speel goed, dat de warenhuizen ovenstroomt Hij wil weliswaar geen pleidooi houden voor het boycotten van alles wat Duitsch is, want de Fransch-Duitsche toenadering is de eerste voorwaarde voor een werkelijken vrede. Maar hij schuwt het buitensporige, hij vreest dat de overdreven germanomanie der Par ij ze. naars de Duitschers zelf zal doen glimlachen en zal doen uitroepen: „Die Pair ij zenaars zijn excessief in alles; echt Latijnsch!" en hij haalt het woord aan van Talleyrand; „Et surtout pas de zèlo. De „Volonté", het radicale blad, dat elk chauvinisme mijdt, reageert op Vautels ver zuchting en meent dat Frankrijk goed zou doen zijn kunst, en wetenschappeljik leven op zijn beurt in Duitschland bekend te maken door een „ministère de rinteUigenoe" in te stellen. Het tegenwoordige ministerie van openbaar onderwijs en schoone kunsten bezi' sedert lang een halfslachtig en onvolledig karakter. Aan den eenen kant is zijn taak te omvangrijk, aan den anderen kant brengt het te weinig tot stand. Bovendien is her niet in de gelegenheid om naar buiten pro paganda te maken voor de Fransche geestes» producten. Het dient intellectueelen er op te sturen om de Fransche cultuur in het buitenland te propageeren. „Er moeten men- schen worden geëxporteerd om daarna arti kelen te kunnen exporteereai". EN WAT ZAL ONS HET JAAR 1930 BRENGEN? Laat ons de koffiediklezers. de kaartleggers en -legsters, de sterrenwichelaars en andere profeten raadplegen, ze weten er alles van. De Japanners voorspellen een revolutie in Indië, (wat ze gaarne zouden zien). Reeds meer dan 20 jaar hebben ze een dergelijken opstand voorspeld. Men kan nooit weten. Het kan gebeuren. Sinds door den Ameri- kaanschen raad voor de scheepvaart is vast gesteld dat in den Atlantischen oceaan stuk ken land te voorschijn zijn gekomen, zijn de Amerikaansche waarzeggers aan het voor spellen, dat het legendarische werelddeel Atlantis, dat eenige duizenden jaren gele den zou zijn gezonken, weer in 1930 aan de oppervlakte van de zee zou verschijnen. En men voorspelt een soort zondvloed, omdat, als het groote land naar boven komt, de Oceaan wel in beroering zal geraken. Uit Parijs wordt gemeld, dat men voor speld heeft: den ondergang van een lucht schip aan de Noordpool, een groote revolutie in Rusland, en een natuurcatastrophe op Sicilië. De „Old More", de bekende EngeJsche ka lender. die steeds de „beste" voorspellingen geeft, kan dit keer een uitvinding voorspel len, die in 1930 zal worden gedaan, en die alle uitvindingen, zoowel die van radio als de relativiteitstheorie ln de schaduw zal stellen. De uitvinder zou een in Europa le vende Argentijn zijn. Op welke wijze de wijzen van onze dagen op de gedachte komen, ons allerlei voorspel lingen te doen weten zij alleen. Wanneer wij hooren. dat er een overstroo- ming komt, omdat Saturn us door den Water man gaat en dat een sprinkhanenplaag moet worden verwacht, omdat Uranus den Scorpioen beroert, dan weten wij niet, wat wij daarmede moeten beginnen. Ons blijft niets anders over, dan het einde van het jaar af te wachten, om tot de ont dekking te komen, dat de meeste voorspel lingen niet zijn uitgekomen. INGEZONDEN MEDEDKELINGEN a 60 Cts. per regel. Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet, geneest het dan mei Purol en houdt N het bovendienaltijd zooveel mogelijk müSfiV' droog met Purolpoeder. BcitSc arukeJea vertrijgtvur bil Apotb ca DrogtKrt). CHR. ORATORIUM»VEREEMGING DIE MATTHaUS PASSION. Nu de Haar'.emsche Toonkunst-afdeeliag de schoone taak om jaarlijks togen Paschen een uitvoering van Bach's geweldige Passie muziek te geven, Jammer genoeg, niet heeft kunnen voortzetten, heeft de C.O.V. die over genomen. en zij heeft reeds verleden jaar getoond van het gewichtige en de heilige ernst daarvan doordrongen te zijn. Was er toen in de uitvoering reeds veel te prijzen, met loffelijken ijver heeft de directeur George Robert zich bemoeid om het peil der ver tolkingen steeds hooger op te voeren. En zoo was er Vrijdagavond in vergelijking met verleden jaar een excelsior te bemerken ia wat het koor ^presteerde. De koorzang is nog expressiever en nog beschaafder en soepeler van klank geworden; de karakteristiek der korte koor-intermezzi was daardoor leven» diger geworden. Nevens de prachtige koralen stonden weer de aangrijpende inleid in gs- en slotkoren bovenaan, niet alleen tegenover de andere koornummers, maar aelfs tegen, over de solistische gedeelten. Over 't alge meen hebben de solonummers althans in hot eerste deel geen grooten indruk bij me kun oen verwekken, met uitzondering van de partij van den Evangelist, die door Jac. van Kempen uitmuntend als altijd, Vlot en expressief, vertolkt werd. Wat Willem Ravelli in de Christus.partij gaf was nog al onge lijk; waardige en goed doorvoelde momenten wisselden met minder goede af- Vaak trok hij geweldig en breidde den duur van enkele noten enorm uit, zooals b.v. „was sie.. getan hat" aan het slot van no. 8. Het prachtige „nehmet, esset" etc. in no. 17 slaag de ook niet zeer gelukkig. Daarentegen was b.v. het „Ell, ell" etc. in het tweede deel weer ontroerend van uitbeelding. Van Kempen imiteerde zijn wijze van voordracht van die woorden in 't geheel niet, zooals vaak ge schiedt, doch gaf de vertaling meer vertel, lend, wat me zeer juist gezien lijkt. Theodora Versteegh gaf in de heerlijke aria met viool» solo (no. 47) wel het beste; dit nummer was, mede door de voortreffelijke vertol king der vioolpartij door den concertmeester van bet Utr. Sted. Orkest, een der hoogte punten van de uitvoering. In het Eerste Deel scheen haar zang mij matter en ook die van Jo Vincent klonk, hoewel bekoorlijk, niet zoo glanzend als we van haar gewend zijn. Jac. Caro zong correct als steeds en kwam in het Tweede Deel een oogenblik met ongewoon vuur en temperament los. De kleine partijen werden door koorleden ver. dienstelijk vervuld; het jongenskoor had in den aanvang eenige neiging tot te hoog zingen. Het Utr. Sted. Orkest is natuurlijk door Evert Cornells voor de orkestpartij der Matthaus Passion goed voorbereid en ver vulde zijn taak dus lofwaardig; maar toch speet het ons. de H.O.V. niet op het podium te zien. We hebben hier een orkest, dat artistiek steeds vooruitgaat, dat tegen de moeilijkheden dezer partituur zeker opge» wassen is; een orkest voor hetwelk de mede werking aan oratorium.-uitvoeringen een be langrijke factor in zijn bestaansmogelijkheid is en bovendien veel minder kostbaar is: is hot dan niet wenschelijk de werkzaamheden in onze eigen stad zooveel mogelijk aan ons eigen orkest toe te vertrouwen? Een talrijk en aandachtig auditorium woon de deze uitvoering bij. K. DE JONG. HAARLEM'S MUZIEKINSTITUUT DIR. NICO HOOGERWERF EERSTE LEERLINGENUITVOERING Een leerlingenuifcvoering en nog wel een eerste! was het wonder dat de Schouwburg Jansweg tjokvol was? Al heel vroeg werd er aangevangen, maar toch niet zóó vroeg, dat al wat men zich had voorgesteld, tijdig kon worden afgewerkt- Zoo moest na het werk uit de hoogere pianoklasse van den heer Jan Couvée (het was toen elf uur geworden) het podium nog worden pasklaar gemaakt om de laatste groep é'èves uit de bewegings kunstklasse van Rudi Mees te kunnen ontvan gen. Met die modificatie van het podium ging op zich zelf nog een flinke tijd heen. zoodat jammer genoeg velen, waaronder ook referent, zich genoodzaakt zagen, zich een zeer bijzonder genot te ontzeggen. Men mag dan ook voorzeggen, dat Haarlem's Muziek instituut bij een eerstkomende leerlingen- uitvoerirT Let niet meer zal kunnen k'aar- spelen, op een enkelen avond te doen uitvoe ren, wat het waardig keurt, aan belangstel lenden te doen hooren. Nu wilde hier nog 't geval, dat wegens ziekte een groep leerlingen van Mej. Solange Cats uitviel. Dit mocht op zich zelf, en heel in t bijzonder voor ouders en verwanten, erg spijtig zijn, maar in dit geval werd het toch de oorzaak, dat er niet tot over 't middernachtelijk uur behoefde te worden doorgewerkt. Hebben we. zooals begrijpelijk is, het werk onzer begaafde piano-instructrice met be langstelling gevolgd, zoo trof ons toch ook zeer bijzonder de wijze, waarop in de piano klasse van den directeur de studie der muziek in de allereerste plaats wordt ge richt op een heel kleurvolle, fraai genuan ceerde en daarbij gezonde weergave van het te vertolken stuk. De heer Hoogerwerf gaf daarbij blijken, dat hij uit de jongere piano- litteratuur verstandig een keus doet en zijn leerlingen juist datgene doet voordragen, waarin hun eigen aard naar voren treect- Natuurlijk verviel zoodoende vanzelf het euvel, dat hier, zooals nog te dikwijls voor komt, muziek wordt geoefend, die boven het bevattingsvermogen ligt "van het kind. De solozangklasse moest, zooals bij een zoo groot aantal pianoleerlingen begrijpelijk is, noodwendig plaats ruimen. Maar zy stelde ons aan inhoud schadeloos, wat zij aan uit gebreidheid inboette. Natuurlijk is ook Me vrouw Hermine PoelScholten, bij al haar practische begaafdheid, ook niet in staat om al wat goed gehoor en muzikalen aanleg heeft, in korten, te korten tijd te metamorfo seeren tot concertzangeres. Hoe enorm veel er gevraagd wordt van overigens muzikaal aangelegde leerlingen, zich na al te korte studie te doen hooren met succes, toonde, ons de aria van Handel, waar na flink werken zeer zeker iets bereikt zal worden. Maar ook werd ons weer dutdelijk, hoe bij natuurlijke begaafdheid eerste eisch Is, zich te kunnen bewegen los en ongedwon gen. En zoo werd ons Mendelssohns Frühlings- lied tot een blij en lebensfreudig inluiden van de komende Lente. Zou ik aoo voortgaan en aan bespreking Sterke man (wonende op de bovenste ver dieping, tot zijn echtgenoote).jLaat dit een les voor je zijn, vrouwtje, om me nooit meer onder m'n armen te kriebelen, als ik aan 't oefenen ben", (Passing Show). onderwerpen wat er voor moois en prettigs was bij de vioolklassen van de heeren Joh. M. Vierveyzer. Rikus Grin, de orgelklasse van den heer W. H. Biele? De ruimte laat dit niet toe, de tijd al evenmin. En al zou ik ook gaarne aan de leerlingen der pianoklassc van den heer Jan Couvée, waar Beethoven, Grieg, Haydn. Schubert. Chopin, Debussy werden vertolkt, de eer willen geven die haar toekomt, ik moet er om genoemde redenen van afzien. Wat echter zou men denkon van den verslaggever, die de jonge danseresjes zou voorbygaan zonder te vermelden hoe de heerlyk opbloeiende bewegingskunst bij eenige kinderen hem zóózeer ont roerde, dat hy er kwalijk woorden voor kan vinden. Zóó dicht en zóó op alle oogenbllk- ken by zich te weten de schoonheid van ont luikende lentebloemen, het is weggelegd voor hen die het innig contact met de natuur nog niet geheel hebben verloren. G. J. KALT. THE CRUCIFIXION. Het Ned. Herv. Kerkkoor te Heemstede geeft Woensdag 2 April a.s. een uitvoering van „The Crucifixion", componist J. Stainer, in de kapel Nieuw Vredenhof aan de Joh. van Oldenbarneveltlaan. Het werkje dat, zoo als de titel reedt aanduidt, de kruisiging tot onderwerp heeft-, en dat ieder jaar op Goede Vrijdag in een der groote Londensche kerkoa wordt uitgevoerd, is gedacht voor koor, soli en orgelbegeleiding. Solisten zijn' de hee- ren Henk van der Togt, tenor, en Albert Kam, bas, beiden uit Den Haag. De orgelparty wordt vervuld door den heer Egbert Vos .organist der kapel, terwyi hot geheel onder leiding staat van den dirigent, den heer P. C. Wagenaar. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van politie Smedestraat, autoslinger, handschoen en tasch met inhoud: v. Velsen, Leidschestraat 80, autoped; De Vries, Verwulft 1, armband horloge; Hazeberg, P. Kiesstraat 23, leerboek; v. Bergen, L. wyngaardstraat 21 rood, bril; Boogaard, Damaststraat 25, idem; Boerée, Gen. Cronjéstraat 118, doos met inhoud: Donkersloot, Crayenesterlaan 63, étui met schryfbehoeftc; v. d. Berg, Korte Hofstraat 9 D, wit hondje; Christiaans, Romolenstraat 27, halsband; De Graafi, Korte Poellaan 3, handwagen; v. Bergen, L. Wyngaardstraat 21 rood, insigne: Terstal, Tulpenstraat 2a, jas; Kennel Fauna: zwart-witte kat en bon te kat; v. Kaan, Harmenjansweg 119 rood, oorknopje: Bruggentz, Hofmetjerstraat 27. portemonnaie met inhoud; Meyer, Ged. O. Gracht 116 rood, idem; Schfltman, Zuid- Brouwersstraat 25 rood.rljwlelbelastlngmerk; Wort, L. Annastraat 14. gymn. schoen; Smit, Spaanschevaartstraat 52, vulpotlood. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per rcgcL MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60" Laxeer-Tabletten 60" Zenuw-TableltenIS* Staal-Tabletten90" Maag-Tabletten.75" Bij Apoth. en Drogisten AGENDA ZATERDAG 29 MAART Palace- .Atlantic". Toonoel: Tummcrs. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater. .De Zonde" en .Sammy In de Harem". Tooneel: Arcns and Prince. 2.30 en 3.15 uur. Rembrandt Theater. „Rachel". Toonoel: Dickson's acht Jorosz Girls. 2.30, 7 en 9.15 u. Rest. Brinkman, Plein 16- Jaar]. Lcdenverg. Ver. tot verbetering van he* Lot der Blinden. 7.30 uur. Bloemhof. Bal Tooneclverccnlglng Herman Heyermans. DreefzichL Feestavond Dans-Instituut Do Lange. Olympla. Bal-masqué. ZONDAG 30 MAART Stadsschouwburg. Ver. Rotu Hofstad Too neel. (Cor v. d. Lugt Melsert). „Zooeven ver schenen". 8 uur. Schouwburg Jansweg. „Lente-Bloemen" en Meiloc. 2.15 uur. Het Nederlandsch Indisch Tooneel (Cor Ruys) ..Steeds de Uwe". 8-15 uur. Gem. Concertzaal. Namiddagconcert II. O. V. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen, van 2 uur af. Rembrandt Theater. Populair Wetenschap pelijke voorstelling. „Uit het RUk der Ren dieren". 11.30 uur v-m- Gebouw Caecilia. Openb. Lezing „De Ze ven Gemeenten". 8.15 uur. MAANDAG 31 MAART Stadsschouwburg. „Flierefluiters Opont houd". 8 uur. Schouwburg Jansweg. Clinge Doarenbos- 3.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool Schneevoogtatraat 10. JaarL alg. Ledenverv 4 uur. Hotel de Leeuwerik, Kruisstraat 30-32. ,«aI aIg- verg- van aandeelhouders N.V. Wed. Oosten en Zn.. 4 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 'e Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5