BJyLient BINNENLAND Speciale Etalages LOOPERS EN TAPIJTEN DARRAB KARPETTEN BIOSCOOP SCHILDERWERK Scheepvaartberichten HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 29 MAART 1930 DERDE BLAD. DE ALASTRIM TEROTTERDAM Een overzicht. „Veel opschudding is in de tweede helft van dit jaar in ons land. maar vooral in onze stad, verwekt door een besmettelijke ziekte, sedert haar optreden aangeduid met den naam „alastrim"," zoo wordt meegedeeld in het jaarverslag der Gezondheidscommissie te Rotterdam uitgebracht in de" Vrijdag ge houden vergadering meldt de Tel. De Rotterdamsche Gemeentelijke Genees kundige Dienst heeft terstond bij het op treden der ziekte met ijver en toewijding haar bestrijding ter hand genomen. Sedert den aanvang der epidemie heeft de gezond heidscommissie regelmatig voeling gehouden met dezen dienst en met de directeuren der gemeen teziekenhuizen Dat niet in nog ruimer mate van de in enting is gebruik gemaakt, viel voor een deel toe te schrijven aan de bestaande vrees voor encephalitis postvaccinalis. De cijfers hebben uitgewezen, dat het alastrimgevaar grooter was te achten dan het encephalitisgevaar. Van de ongeveer 300 alastrimpatiënten zijn er 15 overleden, waaronder 8 kinderen bene den 3 jaar, zeker niet ingeënt. In den tijd, waarin duizenden vaccinaties zijn verricht, zijn 10 gevallen van encephalitis na vaccina tie en 3 na revaccinatie voorgekomen. Van deze 13 patiënten zijn er 4 overleden en de overige zijn hersteld. Van gemeentewege ls naar omstandighe den het mogelijke gedaan ter isolatie van de patiënten. Toen de tijdelijke maatregelen voor het inrichten van barakken ontoerei kend bleken is aangevangen met den bouw van speciale barakken. Door deze epidemie is wel duidelijk aan het licht getreden, dat Rotterdam hoog noodig een volledig toege ruste quarantaine-inrichting behoeft. Het inrichten van tijdelijke barakken in scholen te midden van de bevolking blijft steeds een noodzakelijk kwaad. ZAAKWAARNEMER IN DEN HAAG AANGEHOUDEN. HIJ GAF ZICH UIT VOOR ADVOCAAT. Op last van de Justitie is te 's-Gravenhage aangehouden de zaakwaarnemer mr. E. G. M. verdacht van oplichting van een cliënt. Volgens de Haagsche Crt. heeft het geval zich als volgt toegedragen De betrokkene was in contact gekomen met een buitenman, die bij vonnis van de Haagsche rechtbank veroordeeld was tot be taling van 1100, het echter met dit vonnis niet eens was en op middelen zon om zich aan de betaling te onttrekken. Mr. M., die zich uitgegeven zou hebben voor advocaat en procureur, hoewel hij niet als zoodanig is ingeschreven, liet den man op zijn kantoor komen en stelde hem voor, een regeling met den schuldeischer te treffen, waarvoor, naar hij zeide, een bedrag van 900 wel voldoen de zou zijn. Dit bedrag stelde de cliënt hem ter hand. Er verstreek eenige tijd, zonder dat hij verder iets van de zaak hoorde, tot, een paar weken geleden, zich een deurwaar der bij hem aanmeldde om hem wegens niet- betaling in gijzeling te zetten. Ondanks alle protesten werd hij meegenomen en in het huis van bewaring in gijzeling gesteld. Dit duurde drie dagen, toen schoot een vriend hem de 1100 voor om de schuld te voldoen en kreeg hij zijn vrijheid terug. Het gevolg hiervan is geweest, dat de buitenman een aanklacht tegen Mr. M. indiende, en deze als verdacht van oplich ting (het zich uitgeven voor advocaat en procureur om geld los te krijgen) in verze kerde bewaring heeft doen stellen. Behalve de 900 zou mr. M. ook familieleden van den cliënt tot het geven van voorschotten heb ben weten te bewegen. 120 PAPEGAAIEN LEVEND VERBRAND. WREEDE HANDELWIJZE OP EEN BRAZILIAANSCH SCHIP. Woensdag heeft rich in verband met de bestrijding der papegaaienziekte een ernstig geval van dierenmishandeling voorgedaan, meldt de Tel. Voor een dierenhandel te Rotterdam had het Braziliaanse he schip „Ruy Barbosa" 120 papegaaien aan boord, volgens den bege leider alle kerngezonde vogels, welke de zee reis kranig hadden doorstaan. Daar het schip rechtstreeks van Hamburg naar Ro:teraam voer en geen andere haven werd aangedaan, moesten de papegaaien be Rotterdam gelost worden. De kapitein, die in verband met het invoerverbod van papegaaien hier te lande moeilijkheden voor zijn schip vreesde, daaT wegens het aan boord hebben der vogels zijn vaartuig aan quarantaine zou worden onderworpen, gaf op zee last, zich van de dieren te ontdoen dpor hen in de vuren te verbranden. Aan dit bevel heeft de beman ning hoewel met grooten tegenzin ge* volg gegeven, zoodat de 120 vogels levend werden verbrand. De gezagvoerder wist waar schijnlijk niet, dat hij de papegaaien in een verzegelde kist aan boord had kunnen houden of. dat, indien hij zich van de vogels wilde on'doen, hij te Rotterdam Dierenbescherming wel bereid had gevonden zich er over te ontfermen. De gedupeerde dierenhandelaren zullen rich nu tot den Minister wenden met het verzoek het invoerverbod van papegaaien in te trekken en in de plaats daarvan de mogelijkheid te openen de vogels in quaran taine te houden. Na een deskundig onder* zoek, zoo meenen zij. na drie of vier weken quarantaine kan zeer goed worden uitge maakt, of men al of niet met zieke pape gaaien heeft te doen. De dierenhandelaren verklaren zich bereid de kosten dezer quarantaine zelf te dragen. DOODELÏJK VERKEERSONGEVAL. MAASTRICHT, 28 Maart. De 60-jarige heer S„ bode van de sociëteit „Mornus" is hedenmorgen alhier onder een auto geraakt. Toen de man ernstig verminkt werd opge nomen bleek hij reeds te zijn overleden. DREIGENDE SCHENDING VAN NATUURSCHOON BIJ KOOTWIJK Een hoogspanningsleiding over de zandverstuivingen. Dezer dagen leidde mr. Blaupot ten Ca te verschillende journalisten rond door de zand. verstuivingen en het Staaisbosch te Koot wijk langs het tracé, waar de Provinciale Geldersche Electrioiteits Maatschappij een bovengrondsche electrische hoogspannings geleiding wil maken in grooter formaat, dan tot dusverre :n Nederland ooit werd gebezigd. De masten zijn meer dan 30 Meter hoog en staan op hoogs betonvoeten van 21 vierkante meters oppervlakte. De geleidingen dienen om den stroom vanuit de Betuwe over het Radiostation naar Apeldoorn te voeren. Oorspronkelijk was de leiding nechtdoe, recht-aan door de zandverstuivmgen naar he. Radiostation geprojecteerd. Hiertegen maak te echter het Staatsboschbeheer beswaar, omdat het dit gedeelte als natuurreservaat wilde behouden. Daarop kwam het tweede project tot stand waarbij, men door de ter reinen van nu. Blaupot ten Cate ging. Deze verzette zich hiertegen en requestreerden tot de verschillende autoriteiten, die zeggings kracht uitoefenen. Het gevolg was, dat thans een derde pro* ject is opgemaakt, waarbij de terreinen van mr. Blaupot ten Cate worden vermeden, zoo dat deze geen beroep meer op het Gerechts, hof heeft. In het belang van het natuurschoon werd de' strijd echter voortgezet. Bij informaties bij kabelleveranciers ingewonnen en welwiL- lend verstrekt totdat- er een oekase kwam, dat aan mr. Blaupot ten Cate geen iniich» tingen meer mochten worden verstrekt, bleek, dat een kabel niet veel duurder was, dan een bovengrondsche geleiding en dat de technische bezwaren door een kundig vak man gemakkelijk konden worden overwon, nen. Dat zulks juist is, blijkt wel hieruit, dat in de provincie Utrecht, waar eerst een bovengrondsche geleiding van Utrecht naar Amersfoort was geprojecteerd, thans ter wille van het natuurschoon kabels wor den genomen. Bovendien worden in Noord- Holland tegenwoordig ook voor dergelijke hoogspanningslijnen van 50.000 volt, steeds kabels gebezigd. De Provinciale Geldersche Electrische Maatschappij had echter, overtuigd, dat haar wel vergunning voor een -bovengrond sche geleiding zou worden gegeven, deze, als mede de kopergeleidongen reeds besteld en tot op de plaatsen waar de masten zullen komen aangevoerd. Alle aanwezigen waren het ear over eens. dat hier het ongereptste natuurschoon van Nederland op de ergerlijkste wijze dreigde geschonden te worden, zonder dat daarvoor eenige noodzakelijkheid bestond. Mr. Blaupot (ten Cate heeft steeds ge» requestreerd tot Commissarissen der P. E. G. E. M-, tot den Commissaris der Koningin in Gelderland en den Minister van Water staat, maar op al zijn verzoeken gedurende al deze maanden, heeft hij nog nimmer eenig antwoord ontvangen. Wel is hem overtuigend gebleken, dat het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en in het bijzonder het Staatsboschbeheer, alle pogingen aanwendt om deze schennis van het natuurschoon te voorkomen. De Minister van SVaterstaat heeft te dezer zake nog geen beslissing genomen en heeft nog geen toestemming gegeven voor het bezigen van 'bovengrondsche geleid in. gen. DE INVAL BIJ EEN PREDIKANT. COMMUNIST GEARRESTEERD. HEERLEN, 28 Maart. (VD.) In ver band met den inval bij ds. M. te Heerlen tij dens de protestvergadering tegen de gods dienstvervolgingen in Rusland is thans door de Heerlensche politie op een bouwwerk te Brunssum terzake van inbraak en poging tot brandstichting gearresteerd A. H. v. B. uit Heerlen, secretaris van de afdeeling Heerlen van de Communistische Partij Holland. BOUWTERREIN. B. en W. stellen den raad voor te verkoo- pen: 499 M2. grond aan de Marnixstraat, tegen 14 per M2., aan M. H. J. Wolzak, om daar op twee boven- en benedenhuizen te bou wen. 82 M2. grond aan de Jan Steenstraat, tegen 11 50 per M2., aan A. J. Bastianen en A. G. Lubken om daarop garages te bouwen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. ENG. AXMINSTER KN 400 X 300 350 X 250 310 X 225 300 X 230 135 X 070 080 X 050 Gld. 330 240 - 192 165 30 15-50 CROOTE HOUT/TR. 67 Een grootsche en onvergetelijke film: „Atlantic". Een der bevoegdste Nederland sche film critici schreef wanneer lk mij wel her inner dat men, ter zuivere beoordeeling van de film .Atlantic" het element sensatie weg moest denken. Dit nu lijkt mij onjuist, omdat dit werk louter en alleen gemaakt werd om der wille van de sensatie, omdat sensatie de reden van het bestaan is, van .At lantic". Dupont heeft gegrepen door de lugubere en verpletterende verschrikking van een scheepsramp, als bijvoorbeeld die van de „Titanic", een werk gecreëerd, dat zonder twijfel tot het allerbeste behoort van wat in de geschiedenis der filmkunst als blijvend gememoreerd zal worden. En zou men dan de inspiratie van een dergelijk kunstwerk, de sensatie, mogen wegrede- noeren? Sensatie! In welk een grootschen, supe rieuren vorm! Het tumult van den wanho- pigen strijd om het leven, de benauwenis van den twijfel, van den ijdelen hoop, de heldhaftige berusting van de grooten van geest Het is in deze weinige regelen niet te zeg gen. welke de groote be teekenis van dit film kunstwerk isMaar het geniale spel van Kortner, als den verlamden schrijver Tho mas. die deze waanzinnige wereld op den oceaan, onder zich weg voelt zinken, terwijl hij gekluisterd is aan zijn rolstoel, dien ik toch nog te noemen. Deze creatie behoort zonder twijfel tot het allerschoonste en ontroerendste wat ooit voor de film gewrocht is- Geen gebaar, geen woord te veel, en een psychologische zuiver heid die direct inslaat in het onderbe wustzijn van den toeschouwer. De regie van het geluid, getuigt van een absoluut zuiver begrip, van wat artistiek geoorloofd is- Dit is geen door geluiden ge- illustreerde film, neen, dit is een organisch geheel, met de eigenschappen van levend wezen; het ademt, het lacht, het jammert en gaat stuiptrekkend ten onder. Op het tooneel de begaafde humorist Tummers; den meesten lezers geen onbekende. Tummers trad herhaaldelijk in Haarlem op- Zijn repertoire is eenige voortreffelijke num mers rijker geworden. LUXOR-THEATER. ..Sammy in den Harem"; Agnes Mosjoukine-Petersen in „De Zonde". Wederom twee hoofdnummers in Luxor theater. De directie heeft beslag weten te leggen op een geestig werk en op een film van een ander genre, dat alle gelegenheid geeft tot grootsch spel, waarvan door de ar- tisten dan ook goed gebruik wordt gemaakt. In Sammy in den Harem" zien wij de bekende Sammy Cohen met den cyrano-neus, welke laatste zonder twijfel een belangrijke rol speelt in deze film. „Sammy" is de sol daat die door een steen op het hoofd getrof fen wordt en dientengevolge lijdt aan klep- tomanie. Men begrijpt, dat dit feit heel wat malle situaties in de wereld helpt. Het hoogtepunt wordt bereikt, wanneer „Sammy" en zijn partner soldaten van het vreemde lingen-legioen geworden zijn en beide vrien den. op zoek naar de dochter van den commandant, in een harem terecht komen. Geheel anders is het tweede hoofdnum mer ,.De Zonde", hetwelk volop gelegenheid geeft tot diep spel. Deze film verbeeldt een greep uit het leven en is de geschiedenis van een meisje dat liefde slecht vergoedt. Een geheel ander karakter vindt men in den „beroepswerklooze", die als het er op aan komt, toch wel weet wat werken is. De Duitsche reisjes brengen ons deze week naar het oude München, waar we oude ge bouwen en natuurschoon bezichtigen. Het Luxor^Nieuws bevat weer veel ac tueels. Arens and Prince deden zich op het too neel kennen als een paar onversaagde equilibristen, waarvan de !fzü" niet voor haar mannelijken collega onderdoet- Alles bijeen: een uitmuntend programma dat we kunnen aanbevelen. REMBRANDT-THEATER. Pola Negri in Rachel. Dat Pola Negri's roem nog niet aan het tanen is, bewees de drukke opkomst in het Rembrandt-Theater, waar deze geliefde film ster een schitterende creatie geeft in .,De avonturen eener actrice", als Rachel. We we ten zeer goed, dat het welslagen of „het hem niet doen" van een film voor een groot deel op den naam komt van den regisseur, maar met materiaal als Pola Negri, actrice met be grip, talent en temperament is voor den re gisseur alles te bereiken. Rachel, het zigeunermeisje, heeft rich ont wikkeld tot een tooneelster van de eerste grootte. Heel Parijs ligt aan haar voeten en graven en baronnen dingen naar haar gunst. In haar hart heeft zij groote minachting voor dat heele gedoe. Het tooneel heeft haar groote en eenige liefde, al haar aanbidders laten haar koud, tot op een dag ze een jon gen man, Raoul ontmoet, dien ze met heel haar hart lief heeft. Ze wil haar tooneel- loopbaan opgeven en met hem trouwen, bin nen korten tijd zullen zij naar Rusland ver trekken. waar Raoul tot secretaris der Fran- sche legatie is benoemd. Een der aanbidders dreigt haar met publicatie van haar brieven aan hem, indien ze met Raoul trouwt, waar door Raoul's carrière tegelijk verwoest zou worden. Om Raoul's loopbaan niet te vernie tigen. speelt ze tegenover hom comedie, en laat ze hem alleen vertrekken. Het verdriet over haar verloren liefde, ondermijnt haar gestel, ze wordt ziek en. om met de woorden van het programma te eindigen weldra ..speelt Rachel de laatste stervenscène van haar leven". Den heldentenor Benlamino Gigli kan men bewonderen in de Cavallerta Rusticana. „Dickson's 8 Jorasy Girls" verzorgen deze week het variétënummer. Een aardig groepje dat zich gracieus beweegt en veel succes heeft. Het Rembrandt Journaal en Polygoon's Holand's Nieuws verdienen weer alle lof. „UIT HET RIJK DER DIEREN". Cultuurfilm in Rembrandt-Theater. Zoo langzamerhand kent de geregelde be zoeker van de cultuurfilm-vertooningen op Zondagmorgen in het Rembrandt-theater de landschappen en de dieren en de men- schen uit tropische streken wel en de film die morgenochtend vertoond zal worden vormt dan ook een aangename afwisseling. Het is een zeer gelukkige keus welke de heer Bakker gedaan heeft door „Uit het rijk der rendieren" te huren. Want dit is nu niet eens zoo'n gewoon relaas van een tocht door 't een of ander vreemd gebied, doch een filmisch verteld verhaal over omzwervingen door het Noordelijke deel van Scandinavië, door Finsch Lapland. Enkele korte fragmentarische beelden van Bergen en de Noorsche fjorden leiden de film in maar dan zoeken de camera-men allerlei Interessante of bekoorlijke tafereel tjes uit het leven der Lappen Op de „pulk", het kleine sleetje, gaat de camera in volle vaart over de witte vlakten achter de snelle rendieren aan. Hoe mooi is dié tocht opge nomen En er zijn zfjn andere beelden van de rendierkudden, van de Lappen pelzen met menschen erin die hun leventje leiden, zwervend met de rendieren door heel het wijde sneeuwland. Het is een flinke film, onderhoudend en interessant, schitterend van fotografie en beeldkeus. Het is misschien de beste cultuur- film die men dit seizoen te zien kan krijgen. AFSCHEID IR. W. VAN DORP. EENVOUDIGE DOCH TREFFENDE PLECHTIGHEID. In de groote gehoorzaal van het Chr Lyceum nam Vrijdagmiddag de Ree or, Ir. W van Dorp, die zooais men weet benoemd is tot Paedagoog aan de Philips Fabrieken te Eindhoven, in intiemen kring afscheid van bestuur, leeraren, oud-ieerlingen en leerlin gen der school. Nadat de scheidende Rector en mevrouw van Dorp. de zaa: waren binnengeleid en allen hadden plaats genomen, nam de voor zitter van het bestuur, Mr. A. J. Honig, het woord. Spr. herinnerde er aan, dat hij met leed. wezen had kennis genomen van het besluit van den heer Van Dorp, te solliciteeren naar de betrekking te Eindhoven, welke sollicitatie met succes werd bekroond. Gedurende 12 jaar heeft Ir. Van Dorp mot noesten ijver voor het Chr. Lyceum gewerkt en hij heeft veel zegen op zijn werk gehad. „Dit is", aldus spr-, „ook voor het bestuur een oogenblik van weemoed, want wij heb ben met u altijd prettig en goed samenge werkt. Wel was er soms verschil van meening maar dit ging nooit van persoon tot persoon doch betrof dan de vraag, hoe de belangen van de school het beste behartigd konden worden". Ook mevrouw van Dorp heeft altijd veel belangstelling en sympathie voor de school betoond. Spr. betuigde daarvoor hartelijken dank en roemde verder de gaven van ver stand en hari* van den heer Van Dorp, zijn initiatief en zijn organisatievermogen. Met die gaven heeft hij gewoekerd en dit is aan de school ten goede gekomen. „Wat ik vooral in u bewonderd heb", aldus Mr. Honig, „dat is de loyale wijze, waarop u de besluiten van het bestuur steeds hebt uitgevoerd. Wel gaaft ge u niet gemakkelijk gewonnen, maar als eenmaal een besluit ge vallen was, dan hield ge u er stipt aan, ook al waart ge het er niet mede eens". Namens het bestuur bood spr. den schei, denden Rector een c.s in lijst aan, hem toe- wenschende, dat hij met moed rijn nieuwe taak zal aanvaarden. Namens de leeraren sprak de heer J. W van Melle. Spr. dankte den heer Van Dorp voor zijn belangstelling voor het ccrps leeraren en voor zijn uitstekende leiding en prees zijn blijden moed om te arbeiden, ook onder zeer moeilijke omstandigheden. „Wij hopen, dat gij de innerlijke veerkracht, die u steeds gekenmerkt heeft, ook in uw nieuwen werk kring zult behouden", aldus spr. o.m- Het afscheidscadeau der leeraren bestond uit een schemerlamp, waarvan de kap ver sierd was met teekeningen van Haarlemsche tafereelen en een boekwerk over de geschie» denis van Haarlem. De heer J. Bekker was de tolk der oud- leerlingen. Op humoristische wijze haalde deze spreker eenige ouder herinneringen op en dankte den heer Van Dorp voor zijn uitmuntende leiding als rector en als leera&r en prees hem er voor, dat hij altijd het gezag had weten te handhaven- Spr. wensch- te den heer van Dorp Gods zegen toe op zijn nieuwen arbeid, voor zijn persoon en rijn gezin en eindigde mot: „Leve. groeie en bloeie uw en ons Christelijk Lyceum!" Een klok, een tapijt en een album met de namen der gevers was het afscheids geschenk der ouddeerlingen. Namens de leerlingen sprak de heer Junge. die liet uitkomen dat zeker later de leer lingen de weldadige werking van 's Rector's leiding zullen gevoelen. Spr. bood den heer Van Dorp een herinneringsalbum aan met de foto's en hand teekeningen van alle leer* lingen. Mej. I. Boekhout herinnerde er namens de vrouwelijke leerlingen aan, dat deze Rector het handwerkonderwijs op de les rooster had gebracht en bood den heer en mevrouw Van Dorp eenige handwerken aan. door de vrouwelijke leerlingen der school vervardigd. De heer Versluys was de woordvoerder der verschillende clubs, waarvoor de heer Van Dorp altijd zooveel belangstelling toonde en overhandigde den scheidenden Rector een ets. Tenslotte sprak de concierge, de heer Lodder, woorden van afscheid en hartelijken dahk tot den heer en mevrouw yan Dorp. Geroerd dankte Ir. Van Dorp.voor de vele hartelijke woorden, fraaie geschenken en goede wenschen. Spr. zeide o.m- dat hij rijn taak zeer lief had gehad, misschien te lief, maar hij gevoelde, dat hij nu door God voor zijn nieuwe taak was opgeroepen. Het bestuur wenschte spr. van harte toe. dat het er in slagen zal den grooten bloei van de school steeds meer te bevorderen; den leeraren dat hun geestelijke zin In Christus meer en meer mocht groeien en den leerlingen: toe* wijding bij hun werk, in liefde tot elkan der en tot anderen, om te kunnen dienen. Tot dienende liefde, tot Christelijk leven wekte spr. de leerlingen op waarna de bijeen komst, op verzoek van den heer Van Dorp, gesloten werd met het gezamenlijk zingen van het 4e vers van Gezang 19. Hierna kregen allen gelegenheid, persoon* lijk afscheid van den Rector te nemen. DE JORDAAN. Wegens het groote succes dat behaald Is met de voorstelling van De Jordaan door het ensemble Bouber, zal op Donderdag 3 April as. een herhaling worden gegeven ln den schouwburg Jansweg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. VRAAGT VuOK UW BINNEN- EN BUlTEN FIRMA J. HEYDANUS Zn KONINGSRAAI 25 PARKLAAN 60 rd TeL 11361 y«b 8—12 «n IV* 5. Zaterd. 8—1 DE CHRIST. NIJVERHEIDS SCHOOL. HET NIEUWE GEBOUW IN DE TETTERODESTRAAT. Bij raadsbesluit van 31 Juli 1929 werd be sloten tot verkoop van een gedeelte grond aan de noordzijde van de Tetterodestraat aan de Protestant Christelijke Nijverheids school, zulks met de bestemming om op dien grond een school voor Nijverheidsonderwijs te bouwen. Gebleken is, dat indien moet worden ge bouwd in de bij besluit van 19 Augustus 1914 voor de noordzijde van de hiervoor- genoemde straat vastgestelde voorgevellijr\ (gelegen 3 M. achter de rooilijn daar ter plaatse) de overblijvende bouwgrond niet toereikend zal zijn om bedoelde school aldaar te doen verrijzen. In verband daarmede komt het B. en W. gewenscht voor, dat door den Raad wordt besloten tot intrekking van de voorgevel- lijn aan de noordzijde van de Tetterodestraat voorzoover deze lijn is vastgesteld op het ka dastrale perceel sectie A no. 4180. B. en W. merken hierbij op, dat met uit zondering van een klein gedeelte aan de zuidzijde van de Tetterodestraat, de bestaan de perceelen vóór de vaststelling van de voor gevellij nen alle zijn gebouwd ln dc rooi lijnen van die straat. Het bouwen van de Nijverheidsschool in de rooilijn zal het straat beeld niet schaden. IN HET TUINDORP BIJ O VERVEEN. De trottoirs ln het z.g. „Tuindorp" en langs de Ramplaan verkecren in een zoodanig en toestand, dat verbetering noodzakelijk is. Het komt aan B. en W. het meest gewenscht voor een z.g. Termak-bedekking aan te hren. gen, hetgeen, aangezien dit een koud pro. cédé is, tot voordeel- heeft., dat het aan brengen van gemeentewege kan geschieden. Met de uitvoering hiervan zou reeds in April a.s. kunnen worden begonnen. De kosten ramen B. en W. op f 9.500. VERGUNNINGSRECHT. B. en W. stellen aan den raad voor den heer H. H. van Asch voor het vergunnlngs- jaar 1930—1931 weer te benoemen voor schatter der huurwaarde voor vergunning*- localiteiten. WITTE KRUIS. Het Hoofdbestuur der N.-H. Vereeniglng Het Witte Kruis heeft benoemd tot juri disch adviseerend lid van het Hoofdbestuur dier vereenlglng den heer Mr. L. G. van Dam te Haarlem. EEN SPAARBUSJE „IN BOEKVORM" Een aardig denkbeeld is het van de Nc- derlandsche Middenstands Spaarbank om een spaarbusje in omloop te brengen in den. den vorm van 'n boekje dat 'n plaats kan krij - gen in de boekenkast. Het boekje draagt op den rug het opschrift ..Langs gulden We gen" door N. M. 8. Omdat het. er smakelijker uitziet dan ecu spaarbusje of geldkistje, gc- looven wij dat het zijn weg bij dc spaarders wel zal vinden. Arendskerk 28 Maart 1 u. van Port Said, Australië, n. Rotterdam. Andijk 27 Maart n.m te Karachi van Rot terdam. Alphacca 27 Maart van Buenos Aires n. Rotterdam. Alcyone 26 Maart van Bahia, Buenos Aires n. Rotterdam. Alderamin 27 Maart van Genua, Japan n. Rotterdam. Aludra 27 Maart te Buenos Aires van Rot terdam. Alchiba p. 28 Maart vm- Finisterie, Buenos Aires n. Rotterdam. Brielle 27 Maart 13 u. van Duinkerken n. Hamburg, Curacao n. Rotterdam. Blmjoe p. 27 Maart MolladlYen. Rotterdam n. Batavia. Breda 26 Maart te Guayaquil van Amster dam. Bennekom 26 Maart van Arica n. Iquique. Barait 26 Maart te Colon. Bandoeng p. 28 Maart 2 u. Kaap Guardafui Rangoon n. Nederland. Cremer 26 Maart van Hong Kong. CriJ ossen p. 28 Azoren, Amsterdam naar West'Inaië. Flandria p. 28 Maart Ouessant. Amsterdam n. Buenos Aires. Grijpskerk 27 Maart te Sues, Beira van Rotterdam. Giekerk p. 27 Maart Ouessant, Rotterdam n. Kaapstad- Heemskerk 27 Maart te Kilindini, Beira n. Rotterdam. Indrapoera 27 Maart 15 u. te Marseille, Rotterdam n. Ba'avia. Kota Gedé p. 28 Maart 9 u. Noord-Hinder Batavia n. Rotterdam. Kota Gede 28 Maart te Rotterdam van Batavia. Ma as kerk 27 Maart van Hamburg naar Ams erdam. Meiiskerk 27 Maart van Suez, n. Port Soedan, Amsterdam naar Zuid-Afrika. Nias 27 Maart van Marseille n. Antwer pen. Beira n- Rotterdam. Nieuw Amsterdam 27 Maart 12 u. van Ha» llfax, Rotterdam n. New York Rotti 26 Maart van Pa dong, Batavia naar Amsterdam. Roepat 28 Maart te Amsterdam van Ba tavia. Saturaes 27 Marat van Warri n. Accra, West-Afrika n. Amsterdam. Slamat 28 Maart van Singapore, Batavia n. Rotterdam. Telamon 27 Maart te Curacao van Am sterdam. TJibadak 26 Maart van Batavia n. Hong Kong. IJstroom 27 Maart te Teneriffc, Amsterdam v. West-Afrika. Zelandla 28 Maart 10 u. van Cherbourg, Buenos Aires a. Amsterdam,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9