ömifs bchaenoiL SPORT EN SPEL OM DEN NED. VOETBAL BEKER. INGEZONDEN MARKTNIEUWS TIJDSCHRIFTEN BURGERLIJKE STAND ORANJE TEGEN DE ITALIANEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 3 APRIL 1930 VIERDE BLAE VOETBAL. SCHOTEN—D. E. C. Op het R. C. H.-terrein zal a.s. Zondag bovengenoemde wedstrijd gespeeld worden voor den Ned. Voetbalbeker. R. C. H. 2—HAARLEMSCH BONDSELFTAL. Zaterdagmiddag half vier zal een oefen wedstrijd gespeeld worden op het R. C. H - terrein tusschen R. C. H. 2 en een proef- elftal uit den Haarlemschen Voetbalbond. Daar in deze wedstrijden meestal heel aardig gevoetbald wordt, wil het ons voor komen dat een bezoek aan het R. C. H.-ter- rein wel de moeite zal loonen. Het H. V. B -elftal soeelt met: Van Dijk (Hillegom), Zandstra (E. D. O.), Kleyslng fD. I. O-), Jansen (E. D. O.), De Roode (Ripperda), van Putte (Damiate), Nottrot (Flrmerda) "^ene 'E. D. O.). Fort- gens (Schoten). Smit (Damiate), Wiarda (Damiate). R. C. H. 2 komt met zijn gewone competi tie elftal uit. NEDERLANDBELGIë. Bovengenoemde wedstrijd zal Zondag 4 Mei te Amsterdam gespeeld worden. In de „Sportkr." lezen we. dat aanvragen om plaatsbewijzen uiterlijk 13 April in het bezit moeten zijn van het bureau van den Kon. Ned. Voetbalbond, Van der Spiegelstraat 21, Den Haag. Geld mag nog niet worden in gesloten. De prijzen zijn als volgt: eeretri bune (loges) 7; eeretribune 5; Marathon tribune 5; open zijvakken 3; Zuidelijke zittribune f 2! Noordelijke tribune (staan plaatsen) f 1; jongensplaatsen f 0.50. HONKBAL JAARVERGADERING NED HONKBALBOND Op de jaarvergadering van den Ned. Honkbalbond waren alle' aangesloten ver- eenigingen. met uitzondering van Ajax, ver tegenwoordigd. Over de jaarverslagen van secretaris en wedstrijdleider werden eenige opmerkingen gemaakt, o.a. door den heer G. de Bock van Haarlem over het niet spelen van kam- pioenswedsrijden in de tweede klasse, doch ten slotte werden beide verslagen onveran derd goedgekeurd. Over het verslag van den bondspenningmeester werd heelemaal niets gezegd. De kascommissie stelde voor, den penningmeester te déchargeeren, hetgeen door de vergadering geschiedde. Ook de be grooting bleef ongewijzigd. Hierna had de uitreiking der kampioens diploma's plaats. Dit geschiedde door den bondsvoorzitter, den heer E. Bleesing. De heer Kuling nam voor Haarlem twee diplo ma's in ontvangst, benevens den wisselbe ker, die bij het kampioenschap der eerste klasse hoort. De drie aftredende bestuursleden Bagge- laar, vice-voorzitter Bakker, secretaris en Drilling. commissaris, verklaarden zich her kiesbaar te stellen; zij werden door de ver gadering bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag kwamen verscheidene kleinere kwesties aan de orde. De beer Beets van Haarlem informeerde naar de mogelijkheid van een eigen orgaan. Daar bleken meer voorstanders te zijn, zoodat de De Italiaansche Voetbalbond Federzione Italiana Giuoco del Calcio werd in 1898 opgericht, waarna de leiders zich in den eersten tijd hoofdzakelijk bepaalden tot den opbouw van het spel in eigen kring. De voornaamste wedstrijden in die eerste jaren van het bestaan van den Italiaanschen Bond waren de wedstrijden om het kamoioenschap van Italië hoofdzaak. Genua en Milaan wa ren de plaatsen waar het spel het eerst vas ten voet kreeg. Het was tusschen clubs uit die twee steden, dat in de eerste jaren den strijd om het kampioenschap werd uitge vochten. De thans nog een der sterkste clubs zijnde Genova F. C. te Genua won het eerste kampioenschap van Italië. Evenals in de meeste landen, is de groote opbloei van het spel begonnen na den oor log. Toen Mussolini de leiding van de Ita liaansche politiek in handen nam. zag hij onmiddellijk in, dat de sport voor het Ita liaansche volk van groote waarde zou kun nen zijn. Hij maakte dan ook al heel spoe dig van de sport een regeeringszaak en op het- oogenblik kan men vrijwel zeggen, dat voetbal onder de opperste leiding van Mus solini staat. Men zal moeten erkennen, dat zijn strenge leiding aan het Italiaansche voetbal ten goede is gekomen. De door de regeering aangewezen bestuursleden van den bond hebben maatregelen kunnen doorvoe ren, die stellig in het belang van het spel geweest zijn, doch die nooit zouden zijn goedgekeurd, indien de clubs zelf er iets over te zeggen gehad hadden. On die manier heeft men een vrij goede regeling van de competities gekregen waarbij men er niet tegen op heeft gezien om in plaatsen, waar door verdeeldheid tusschen de clubs het voetbal kwiinende was. clubs eenvoudig te gelasten zich met e'kaar te combineeren. zoodat in zoo'n «laats een enkele krachtige vereeniging werd gevormd, die een sterk elftal in het veld kon brengen Waarlijk, men zou zoo af en toe ook voor ons land zich zoo'n speclalen Voetbal-Mussolini wen- schen! Er zijn natuurliik ook wel minder ge- wenschte toestanden door deze officieele leiding ontstaan. Ik denk b.v. aan het feit. dat men geen verschil meer maakt tusschen amateurs en beroepsspelers. Men beeft in Italic slechts voetballers, of de clubs aan haar leden nu geld geven voor de beoefe ning van hun sport dan wel dat de spelers voorzitter toezegde deze zaak in overleg met de Propaganda-commissie in het Bondsbe- stuur te zullen behandelen. BOKSEN. HAARLEM^ C HE BOKS VEREENT GING „GEORGE CARPENTIER". Eenigen tijd geleden werd hier ter stede de Haarlemsche Boksvereeniging „Gcorgc Car- pentier" opgericht. De technische leiders dezer vereeniging, de heeren G. Bruggink en G. Haak (aio tevens respectievelijk voorzitter en secretaris zijn) oefenen geregeld met hun leerlingen en de leden der vereeniging, des Maandagsavonds in gebouw „Olympia" van 8 tot 10 uur. Er wordt serieus gewerkt door een aantal jonge en enthousiaste krachten en het ledental der nieuwe vereeniging bewijst thans reeds dat haar bestaan gerechtvaardigd is. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van H. Greeuw; J. Poppen wint van K. Leib- brandt: B. Dukel wint van J. van Steenwijk; J. P. van Eijk remise met H. de Boer; J B. Sluiter Jr. wint van A. de Jong; J. van Looij remise met P. G. van Engelen. Tweede klasse:- H. Berghuis wint van J. Wielenga: J. Wielenga wint van W. v. d. Eijnde; H. Berghuis wint van J. Balk: W. Bosman remise met H. van Lunenburg Jr. Derde klasse; W. J. A. Matla wint van B. Hennelce; G. Eising Jr. wint van Th. Werd- ler; G. Eising Jr. wint van H. W. C. van Rhoon; Th. Werdler wint van B. Henneke; W. van Pelt wint van J. v. d. Kodde. COMPETITIE NED. R.K. DAMBOND. De eindstand van de 1ste klasse compe titie van den Nederl. R. K Dambond (district Haarlem) luidt: Clubs gesn.gew.rem.verl.bordp Dt. De Spaamestad 6 5 0 1 7743 8") T. E. P., Haarlem 6 3 0 3 62—58 6 St. Bavo. Heemstede 6 3 0 3 5862 6 Gpzpllig Samenzijn, Hillegom 6 1 0 5 77^3 2 2 Winstpunten in mindering. De R.K. damclub De Spaamestad te Haarlem behaalde dus, evenals verleden jaar, het 1ste klasse clubkampioenschap. BILJARTEN. NEDERLAAGWFDSTRUDEN „KENNE- MERLAND." De tweede ronde van deze zeer geani meerde wedstrijden loopt ten einde. Dinsdag was op bezoek het 3de vijftal van de biljartvereeniging „Tot Ons Genoegen" (T.O.G.) aan de Zomervaart alhier. Het eerst traden in het strijdperk J. H. Scheffer (T.O.G.) en J. A. Blankestein (Ken- nemer land). Het eerste gedeelte van de partij was spannend, doch later kwam de gastheer er wat beter in. liep uit en won ten slotte onbedreigd met 54 om 75 in 56 beur ten. hoogste series 7 en 6. Daarna speelden L. M. Westerhoven (T.O.G.) en J Umans (Kennemerland). De eerste kon het tegen zijn tegenstander, die goed klein spel liet zien. niet bolwerken. Toen hij pas op 50 stond, had Umans de al hun kosten zelf betalen, laat de leiding blijkbaar onverschillig. Doordat men in verschillende plaatsen thans slechts een enkele groote club heeft, trekken de wedstrijden van die club veel publiek, waarvan het gevolg is. dat de clubs in staat zijn ook aan de spelers vrij hooge tegemoetkomingen te geven. Men wenscht echter daarvan alleen Italianen te laten pro- fiteeren. Jaren geleden kwamen tal van Oostenrijksche en Hongaarsche voetballers naar Italië. Ze werden daar in een der vele groote fabrieken geplaatst en speelden daarbij voetbal, waarvoor ze dan ook nog wel een extra toelage kregen. Geleidelijk heeft men daaraan een eind gemaakt, op het oogenblik speelt in de wedstrijden om het Italiaansche kampioenschap geen enkele vreemdeling meer mee. Bovendien is men er op uit om alle goede Italiaansche voetballers die op het oogenblik in het buitenland spe len, naar Italië te lokken. Vooral de in Zuid- Amerika wonende Italiaansche voetballers tracht men te bewegen, naar Italië terug te keerèn. waaraan door velen gevolg wordt ge geven. Orsi. de bekende Argentijnsche inter national. was een van de eerste Zuid-Ame- rikaansche Italianen, die zich In Italië ging vestigen. Hij voetbalt thans voor een vor stelijk salaris, beweerd wordt, dat hij onge veer 9000 per jaar voor zijn spel ontvangt. Men zal er zich Zondag in het Amsterdam- sche Stadion van kunnen overtuigen, of hij een dergelijk salaris als voetballer waard is! Mussolini heeft ook zeer spoedig ingezien, dat een goed vertegenwoordigend elftal een mooie propaganda voor een land kan zijn, daarom werkt de regeering in alle opzichten mee om een zoo sterk mogelijke ploeg-in het veld te kunnen brengen. Het spelen in een vertegenwoordigend Italiaansch elftal is eigenlijk een soort officieele functie. Zoo zijn werkgevers verplicht aan de bij hen in be trekking zijnde spelers gelegenheid te geven voor het vertegenwoordigend elftal te spelen en te oefenen, zonder dat ze iets op het sa laris dier spelers mogen korten. De werkge ver krijgt eenvoudig opdracht, dat hij den speler op den aangegeven dag vrij moet ge- J ven. Dat men op die manier vrij gemakke- 1 lijk een sterk elftal kan krijgen, ligt voor de I hand. Bij internationale wedstrijden stelt de re- 75 vol in 37 beurten, hoogste series 6 en 7. In de partij M. E. J. Goedemans (T.O.G.) H. Bloem, waren de rollen Juist omgekeerd. De gast speelde een sterke partij in zijn klasse. Ofschoon de kamp eerst ongeveer ge lijk opging, nam Goedemans daarna steeds grooter voorsprong, om tenslotte te winnen met 75 om 50 in 34 beurten, hoogste series 9 en 13. Ook C. M. Scheffer (T.O.G.) wist zijn partij tegen H. van Duin (Kennemerland. reserve) tot een goed einde te brengen en kwam er daardoor spanning in dezen wedstrijd. Toen hij in 59 beurten de 75 caramboles bijeen had noteerde zijn tegenstander er 65, hoogste series 11 en 9. Nu moest de laatste partij de beslissing brengen, daar de Kennemers nog 11 ca ramboles voorsprong hadden. Van Rooy (T.O.G.) wist op Meyboom (Kennemerland) de benoodigde punten in winnen, om den wedstrijd voor zijn vereeni ging tot een goed einde te brengen. Toen l.ij 75 noteerde in 35 beurten, stond zijn part ner op 61, hoogste series 6 en 9, zoodat T.O.G. 3 punten voorsprong had op den geheelen uit slag. Hoogste serie Ch. Scheffer (T.O.G.) met 11. Goedemans (T.O.G. hoogste moyen ne 2,21. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» gegeven. POLITIE-MAATREGELEN. Mijnheer de Redacteur, In verband met het gisteravond gegeven Bach-concert werden wielrijders uit de Dam straat komende en het Klokhuisplein oprij dende, door een daar ter plaatse geposteer- den agent van politie gelast af te stappen Aan au tos was het echter vergund door te rijden, of eigenlijk was 't zoo, dat wielrijders tot afstappen werden genoopt, juist om de autorijders de grootst mogelijke gelegenheid te bieden geheel ongestoord den weg voor zich alleen te hebben om toch vooral door niets gestoord zich naar 't concert te kun nen begeven. Ik vraag me af waaraan de autobezitter het meerdere recht op de straat ontleent en waarom de wielrijder, die met zoo'n beschei den deel van den weg zich tevreden stelt, moet worden ten achter gesteld zelfs bQ zoo'n hoogst gewichtige gebeurtenis als 'n Bach-concert. De agent In kwestie deed natuurlijk vol komen z*n plicht, maar zijn de getroffen maatregelen als zoodanig geheel te verdedi gen? Natuurlijk gun ik den autobezitters gaarne hun velerlei verzetjes, maar ik vraag betrokken autoriteiten in gemoede, of het strikt noodzakelijk is dat de rechten van medeburgers daarvoor moeten worden be knot. Met dank voor de plaatsing, J. J. BUITING. B ij s c h r i f t. De geachte inzender stelt het o.i. wat al te eenvoudig voor, en is wat te veel geneigd om de verhouding autofiets als een ver- keers-antithese te zien. De bedoeling van den bewusten verkeersmaatregel is geens zins, automobilisten te bevoordeelen boven wielrijders, maar een tijdelijke ..massa concentratie" van automobielen op één punt ten snelste te verwerken. Dit komt ten voor- deele aan het verkeer in de Groote Hout straat, Zijlstraat e.a., dat anders geruimen tijd gestremd zou zijn. terwijl alles nu ten snelste verloopt. De politie past dus de meest practische oplossing toe. Red. GEESTELIJKE VERZORGING DER MILITAIREN. Bij koninklijk besluit zijn voor den tijd van oorlog by het leger te velde benoemd tot reserve-veldprediker Ds. L. D. Poot en Ds. K. Postma beiden predikant te Haarlem, en Ds. N. Diemer predikant te Vijfhulzen. geering steeds een extra trein voor het elftal beschikbaar, de spelers worden met alle mo gelijke comfort omgeven teneinde hen zoo frisch mogelijk op de plaats van bestemming te brengen. Italië aan den spits van het voetballend vasteland" is op het oogenblik het motto der Italianen. Verleden jaar heeft een Ita liaansch Studenten elftal bij te Rome geor ganiseerde z.g. wereldkampioenschappen voor studenten, dat kampioenschap gewon nen. de Italianen zullen dien titel dit jaar te Darmstadt komen verdedigen. Zij heb ben bovendien op het oogenblik nog een vrij goede kans om den Europeeschen beker te winnen, waarvoor Italië alleen nog maar op 11 Mei as. te Boedapest van de Hongaren moet winnen. Dat zouden derhalve reeds twee successen van beteekenls voor hen zijn. Italië begon eerst in 1910 met internatio naal voetbal, waarbij Frankrijk de eerste te genstander was. Met 62 werden de Fran- schen te Milaan geslagen. Eenige dagen later werd het Italiaansche elftal te Boedapest door de Hongaren met 51 geslagen. De Italianen hebben tot 1928 moeten wachten voordat ze een overwinning op de Hongaren konden behalen. In 1912 nam Italië deel aan de Olympische Spelen te Stockholm, doch reeds in de eerste ronde werd de ploeg door het zwakke Fin land geslagen. De vermoeienissen van de reis waren wel de voornaamste oorzaak der nederlaag. In tegenstelling met tegenwoor dig, was toen niets gedaan om de verre reis dwars door Europa voor de spelers eenigszins gemakkelijk te maken. Men kwam slechts kort voor den eersten wedstrijd te Stockholm aan, zoodat de nederlaag geen verwondering baarde. Italië heeft ook deelgenomen aan de Olympische Spelen van 1920. 1924 en 1928 doch het heeft het nooit tot den eindstrijd kunnen brengen. In de laatste jaren bren gen de Italianen geregeld vrij goede ploegen in het veld, maar toch blijft het spel in de meeste wedstrijden juist iets beneden het al lerbeste continentale voetbal, wat de resul taten der internationale wedstrijden wel voldoende bewijzen. In totaal heeft Italië tot dusver 83 inter nationale wedstrijden gespeeld, waarvan het er 39 heeft gewonnen, 22 gelijk gespeedd en 22 verloren. Het doelgemiddelde is 170 doelpunten vóór en 132 tegen. Het grootste aantal wedstrijden heeft Italië gespeeld tegen Zwitserland- Van de 16 kampen tegen deze Noordelijke buren won het er 8. bovendien werden er 5 gelijk ge speeld aoDdat Zwitserland slechte drienul i GROENTEMARKT TE HAARLEM. Haarlem 2 April 1930. Brusselsch lof f 0.100.18 per K. G. Kaakpeen f 0 08—0.22 per K G. Bloemkool f 0.140.40 per stuk. Roode kool f 0.050.15 per stuk. Gele kool f 0.06—0.14 per stuk. Boerenkool i 0.200.40 per kist. Andijvie f 0.901.30 per kist. Spinazie f 0.600.90 per kist. Spruiten f 34.50 per kist. Tomaten f 33.50 per kist. Raapstelen f 1.502 per 100 bos. Sla f 69 per 100 krop. Selderij i 0.030.10 per bos. Pieterselie f 0.040.12 per bos. Prei f 0.030.10 per bos. Radijs f 0.060.08 per bos. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israel. Gemeente. Van 4 April af: Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 6 uur. Ochttenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 7.21 uur. WerkdagenOchtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7 1 2 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Donderdag: Middag- en Avonddienst te 6 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. Donderdag niet! De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. De overige dienster, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Gemeente gebouw L. Wijngaardstraat 14. DE KWESTIE DER KALI-VERSCHEPINGEN. REEDS EEN BESLUIT TEN ''OOR- DEELE VAN ANTWERPEN? Belga seint uit Brussel, dat Dinsdagmorgen een bevredigend accoord is gesloten tusschen den vertegenwoordiger van de Société Com- merciale des Potasses d'Alsace en Van Cau- welaert. burgemeester van Antwerpen. De détails inzake deze overeenkomst zul len later worden bekend gemaakt. Dc heer Roux te Antwerpen- Voorts seir.t B.T.A uit Brussel, dat de heer Roux, president van den Raad van Beheer der S. C. des Potasses d'Alsace gistermorgen Ln gezelschap van eenige hooge ambtenaren van die maatschappij, te Antwerpen ls aan gekomen en met den burgemeester in het stadhuis confereerde over de mogelijkheden welke de stad Antwerpen eventueel zou kun nen bieden voor de uitbreiding der bestaan de inrichtingen. De burgemeester, omringd door ingenieurs en chefs der bedrijven, gaf alle noodige aanwijzingen en toonde de mo gelij kheid van de thans te Antwerpen aan wezige installaties aan. Aan het slot der conferentie beloofde Roux den burgemeester dat hij hem zeer spoedig het Fransche antwoord zou laten weten. De burgemeester verklaarde aan de jour nalisten, dat het feit. dat Roux persoonlijk kwam om de kwestie te Antwerpen te onder zoeken, hem een goed teeken scheen, er aan toevoegend, dat de situatie zeer verduidelijkt was. In de Belgische Kamer. Uit Brussel seint B. T A.: De Kamerafgevaardigde voor Antwerpen Joris was voornemens de regeering te lnter- pelleeren inzake de potasch-kwestie, maar kondigde aan, dat hij zou wachten op den terugkeer van den Minister van Buitenland- sche Zaken, er op rekenende hem Dinsdag a.s. te kunnen interpelleeren. Jaspar zeide, dat als Joris wilde wachten. heeft gewonnen. Italië speelde voorts 10 wed strijden tegen Frankrijk, waarvan het er 6 won en 2 gelijk speelde. Ook tegen Oos tenrijk heeft Italië tienmaal gespeeld, zon der echter een overwinning behaald te heb ben, 4 maal speelde het gelijk. De wedstrijd, die onze nationale ploeg as. Zondag tegen de Italianen zal spelen, zal de vierde ontmoeting tusschen beide landen zijn. Voor de eerste maal kwamen vertegenwoor digende pioegen van belde landen tegen elkaar uit op 13 Mei 1920 te Genua. Dat was in die dagen nog een onderneming van bc. teekenis, daar de nasleep van den oorlog het reizen zeer bemoeilijkte. Nederland weerde zich in dien wedstrijd verdienstelijk. Met 11 bleef de strijd onbeslist, waarmede onze spelers zeer tevreden waren daar het pu bliek langs den kant zóó oproerig was, dat men vreesde bij een overwinning niet heel huids de kleedkamer te zullen bereiken' Eigenaardig is he: dat in dien wedstrijd aan beide kanten één speler meewerkte, die ook thans van de partij zal zijn. Bij dc Italianen speelde toen Baloncierl ln den aanval, wat hij ook a.s. Zondag zal doen, bij onze ploeg was Denls aanvoerder en ook a s. Zondag zal hij als zoodanig optreden. Onze ploeg was toen: Mac Neill. Verwey en Der.Ls. Steeman, Ruffelse en van Roessel. D. Kessler. Van Diermen, B. Kessler, van Dort en de Natris. Op 22 Mei 1921 speelden de Italianen te Amsterdam. Dat werd voor onze nationale ploeg een vrij gelukkige wedstrijd. Onze verdediging was maar matig, het was dan ook duidelijk, dat de Italianen in spelkwal:» tert in deze ontmoeting een stuk boven onze nationale ploeg stonden. Kort voor het einde leidden ze dan ook mot 20. Een fout van den Italiaanschen doel verdediger stelde eenige minuten voor het einde van Gedt in s'aat een tegenpunt te maken. Dat bracht plot seling zooveel bezieling in onze ploeg, dat de laatste minuten op Italiaansich gebied wer den uitgevochten. Toen tot overmaat van ramp voor de gas en een hunner moest uit vallen, kwamen onze spelers nog sterker in den aanval en het was weer Van Gedt die D Kessler in staat stelde ln de laatste minuut gelijk te maken. Het duurde tot 2 December 1928. voordat de derde ontmoeting gehouden kon worden. DK. was de eerste wedstrijd na een lange reeks, waarbij Denis steeds van de partij was geweest dat onze. ploeg den steun van den Hagenaar moest missen, bovendien was Van der Meulen verhinderd. De achterhoede bestond thans uit Halle, Horsten en Van KoL Dat drietal heeft zich dapper geweerd doch ook dc voorhoede deed goed werk. Tap hij hem dank bracht, want bU dacht zelfs, dat dc interpellatie dan onnoodlg zou wor den. De Antwerpsche afgevaardigde zei toen: .Als de Interpellatie overbodig wordt, zal dit te danken zijn aan Jaspar en het land zal er hem erkentelijk voor zijn". (Levendige Instemming op alle banken). De overeenkomsl met Rotterdam herroepen?. Nog seint B.TA., dat in Brussel het gerucht loopt, dat de Potasch Maatschappij besloten zou hebben haar overeenkomst met Rotter dam ongedaan te maken. „Koeltechniek". Moorman's Perio dieke Pers. Bij Moorman's Periodieke Per*"#? 's-Gra- venhage is verschenen een nieuw vakblad „Koeltechniek", maandblad voor de opwek king en toepassing van kunstmatige koude. Redacteur van het nieuwe blad is ir. D. J. Mink, voorts ls er een 22-tal medewerkers aan verbonden, alle bij uits:ck deskundigen op het gebied, dat het periodiek wil bestrij ken. Het eerste nummer opent met een arti kel van de hand van K. H. Tuscnius. direc teur der Vereenigde Ijsfabrieken te IJinui- öen „Hoeveel Koelruimte is er in Neder land?". Ir. D. J. Mink schrijft over Koel installaties op de Jaarbeurs te Utrecht, van ir. J. Velds is er een bijdrage over Tempera- tuurmotlng in de Koeltechniek, voorts vin den wij in dit blad de rubrieken „Uit de buitenLandsche Vakpers .Nieuwe Vaklite ratuur" en „Octroolnieuws op het gebied der Koeltechniek". Het blad verschijnt in den bekenden frisch gekleurden soberen omslag van de bladen van Moorman's Periodieke Pers. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Met fabrieksgarantie. VELSEN. Geboorten: E. I D. F. Dunker-Bottcher, d. W. A. Bogers-Willems, z. A. F. Nucslnk- Baus, d. A. v. d. Bos-Floris. z. H. P. Veldman-Steenbeek. d. H. Geerlofs-Post, z. J. Kreuger-Veenls. d M G. S. de Visser-Stegeman, z. G. Plug-van Duyn, z. G. D. van der Duin-Swier. z. H. Zorg drager-Visser, z. A. den Oever-Gravema- ker, z. Overlijden: Cornelia van der Puten, 53 J., echtgen. van H. Lokerman. Maartje van Strien, 2 jdochter van J. v. Strlen. Mar- garetha Verdwaald, 30 J. echtgen. van H. Leering. HEEMSTEDE. Ondertrouwd. F P. Ochs en L. M K Pie per; J. A. A. M. Vastersavendts en G. L. M. Roozekraus. Getrouwd: J. Bloemendanl en W. Harten dorp. A. Hooizcndoom en C Stoute; J. G. Scholier en G. E. de Graaf f; H. v. d. Lin den en J. Hagenouw. Bevallen: M. Huijter—Neeskens, z.\ W. A. M. v. d. Horstv d. Welden, d. Overleden; Jhr. H. H. J. Hoeufft, 61 J., ongeh T D v. Spluntercn 29 J.. geh. met D H. Rene. J M. Llnders, 79 j. wed. van A I. A. J. Wils. BENNEBROEK. Overleden: A. M. Vreeswijk—Hendriks, 97 jaar, oudste inwoner van Bennebroek. gaf Oranje in dezen wedstrijd al spoedig de leiding, waarop Italië gelijk maakte. Me>t de pauze stond het 2—1 voor Nederland. Kort voor het einde slond het 22, waar na de Italianen uit een strafschop wegens hands van Horsten, het winnende doelpunt maakten. Ons elftal bestond uit: Halle, Horsten en van Kol; Kools Van Dolder en Van Heel; Elf ring, G. Tap, Bakhuijs. W. Tap en Van Nellen. Nu krijgen we dus a s. Zondag de vierde ontmoeting met de Italianen. Het Italiaan sche elftal zal spelen in dezelfde ops'eliing die eenige weken geleden te Frankfort met 20 van Duitschland heeft gewonnen. De ploeg heeft toen goed gespeeld, zonder dat ze echter getoond heeft van extra klasse te zijn. De Italianen waren sneller en beter ln conditie dan de Duitschers, vooral die meer dere snelheid blijkt den doorslag gegeven te hebben. Ze speelden voor een groo' deel van den wedstrijd een snel. open spel. dat echter nog al onzuiver was en daardoor veel op kick and rush geleek. Eerst in het laat ste kwart.cr kreeg men beter voetbal te zien, goed combineeren en mooi positiespel. De groote kracht van het elftal ls de ver dediging. Combi is naar veler mcenlng op hot oogenblik de beste Europeesche doelver- dediger, men acht hem zelfs nog beter dan Zamorra. Aan onzen van der Meulen. ciie bij de Amsterdamsche Olympische Spelen als de beste doelverdediger werd beschouwd, denkt men blijkbaar in het buitenland niet. Het is te hopen, dat hij er in zal slagen, deze achteruitstelling den Italianen eens op gevoelige wijze duidelijk te maken. Het achterstel der Italianen. Combi. Roset- ta en Caligaris, is tevens de achterhoede van Juventus uit Turijn en derhalve een goed ingespeeld geheel Over het algemeen acht men de rest van de ploeg. Orsi Inbe grepen. een klas minder dan de genoemde achterhoede. Ons elftal heeft Woensdag een goede oefe ning gehad. Slaagt men er in het t^rr.oo nog wat te versne'len. hoofdzakelijk ^oor veel vlugger afgeven van den bal. dv be. boeft hot elftal als gov-el niet voor dat .er r'allanen onder te deen. wy hebben in Van Kol en Van der M n op het oogenblik twee schitterende 1 rs. Indien Denis er in slaagt zijn gewone >'>el te geven, zullen de Italianen het niet ge makkelijk hebben. Ik zie dan ook den A-cd- strljd met vertrouwen tegemoet. Biithoven, 20 Maart 1930 C. J. GROOTHOÏT, ^De geschiedenis van het Italiaansche voetbal- De beteekenis van Mussolini voor het Italiaansche spel. De medewerking der Italiaansche regeering voor het internationaal voetbal. Het streven om bet Italiaansche voetbal aan de' spits van bet continent te biengen. Van 83 internationale wedstrijden won Italië er 39 en werden er 22 gelijk gespeeld. Het spel der bezoekers. De wedstrijden tusschen Italië en Nederland.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13