BUITENLAND CRITIEKE WENDING IN DE DUITSCHE POLITIEK. DE ZAAK-KOETJEPOF. De beslissing bij den vleugel Hugenberg der D.-Nationale fractie. DE ONTVOERDE GENERAAL. IN- EN UITVALLEN FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHÉ" FAMILIE- EN BRUIDS9R0FJEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 3 APRIL 1930 TWEEDE vD Rijksdagontbinding waarschijnlijk geworden. door Dr. A. CHARASCH (Bijzondere correspondentie* (Dienst van de United Telegraph* Hedenmorgen valt de beslissing. De Valera in Ierland verslagen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De politieke toestand in Berlijn heeft een weer zeer critieke wending genomen, zooals blijkt uit het onderstaande telegram: BERLIJN, 2 April (W3.) De „Voss. Z." meldt: De D. nationale fraotie heeft door haar voorzitter Oberfohren den rijkskanselier meegedeeld, dat zij een voorstel wil indienen tot verdaging der stemming over de moties van wantrouwen tot 14 April- De rijkskan* selier heeft geantwoord, dat hij daarvan niets weten wil. Of de D.-nationale fraotie zorgt ervoor, dat Doitderdag de moties van wantrouwen niet worden aangenomen óf de rijksdag wordt ontbonden. De „Börsenkurier" meldt volgens Wolff, dat de Duitsch-nationalen gestemd hebben over hun houding. Er waren 37 stemmen vóór de motie van wantrouwen, 18 tegen en 8 blanco. In regeeringskringen ls men er volgens het blad op voorbereid, dat de motie van wan trouwen zal worden aangenomen en dat de Rijksdag zal worden ontbonden. In dit ge val zal rijkskanselier Brüning de venklaring afleggen, dat artikel 48 slechte op grond- wettigen grondslag zal worden toegepast en dat bij alle verordeningen en besluiten op grond van dit artikel eerst zal worden na gegaan of ze ingevolge de grondwet toelaat baar zijn. De verdere ontwikkeling van de situatie hangt dus af van de houding der Duitech- Nationalen die volgens de „Börsenkurier" reeds is vastgesteld. Men dient hierbij echter in het oog te houden, dat van Duitsch- Nationale zijde het bericht in de .Börsen kurier" met stelligheid werd tegengespro ken. Echter wordt toegegeven, dat de meege deelde cijfers Wolff spreekt van 37 vóór de motie van wantrouwen, 17 tegen en 7 of 8 blanco ongeveer de stemming weergeven die in de fractie bestond. Op het oogenblik dat wij dit schrijven kan nog niet gezegd worden op welke wijze het conflict zich zal ontwikkelen. Men moet er rekening mee houden, dat bij de stemming over de sociaal-democratische motie van wantrouwen een deel der Duitsch-Nationale fractie, (de agrarische leden) wellicht vóór het kabinet zal stemmen. Het is echter zoo goed als zeker, dat dit deel, (de vleugel Hugenberg der D.mationalen is immer ster* ker) het kabinet de overwinning niet zal kunnen bezorgen. Men rekent er in dit geval dus op, dat Dr. Bruening de demissie van het kabinet in zal dienen, waarna hij wederom opdracht zal krijgen om als rijkskanselier op te treden en den Rijksdag te ontbinden Er is echter nóg één zij het geringe kans op een andere oplossing. Men acht het namelijk nog niet heelemaal uitgesloten dat de kloof tusschen Hugenberg en het ka binet overbrugd zal worden. Inderdaad. Hu genberg en de zijnen, hangen als Damocles' zwaard boven de nieuwe regeering. Over eenige uren zullen wij meer weten. Wellicht, dat onder laatste nieuws reeds één en ander medegedeeld kan worden. L. A. De stand van zaken in Londen. LONDEN, 2 April (VD.) De tegen Vrij dag a.s. vastgestelde plenaire zitting der gedelegeerden ter Vlootconferentie is uit gesteld, teneinde de Fransche en Engelsche gedelegeerden gelegenheid te geven hun besprekingen voort te zetten. Hedenmiddag zijn Briand en Henderson opnieuw bijeengekomen; naar verluidt zul len de besprekingen morgen worden voort gezet. De bedoeling is een formule te vinden, welke de veiligheid van Frankrijk zal ver groe ten en dit land op die wijze in staat te stellen haar eisc'nen inzake vlootbewape- lüng te verminderen, terwijl de Engelsche verplichtingen voortvloeiende uit het Vol kenbondsstatuut het verdrag van Locarno niet zullen worden uitgebreid. De beslissing de plenaire zitting uit te stellen is hedenmiddag in de bijeenkomst der delegatieleiders genomen. Deze bijeenkomst was voorafgegaan door een van de leiders der Britsche, Atneri- kaansche en Japansche delegaties, waarbij Wakatschukl zijn collegas het antwoord der Japansche regeering ter hand stelde op de voorstellen welke het resultaat waren ge weest van de besprekingen tusschen Japan en de Vereenlgde Staten en eenigen tijd geleden met volledige goedkeuring der En gelsche delegatie naar Tokio was gezonden. LONDEN, 2 April (V.D.* Na afloop van de zitting der delegatieleiders werd eer. communique uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat: Wakatschuki mededeelde dat de Japansche delegatie thans het antwoord der regeering op het compromis-voorstel heeft ontvangen. In dat antwoord wordt ver klaard, dat de Japansche regeering een ernstige samenwerking wenscht ter bevor dering van een slagen der conferentie door een aanneming van de voorstellen, met ze kere réserves welke nog in bizonderheden zouden kunnen worden besproken. De voorzitter verklaarde dat de Ameri- kaansche delegatieleider en hij reeds de ge legenheid hadden gehad hun diepe waardee ring uit te drukken omtrent den geest en degelijkheid van het antwoord. Een omvangrijk rapport van den secre taris-generaal omtrent verschillende kwes ties inzake de methode en bijzonderheden wordt nog onderzocht. Cosgrave herkozen. Cosgrave. DUBLIN, 2 April (Reuter). Na met 93 tegen 54 stemmen de benoeming van De Valera tot minister-president, en daarna die van O'Connell te hebben verworpen, heeft de Dail Cosgrave herkozen. Geen meerderheid voor De Valera. LONDEN, 2 April (V.D.) Het parlement van Ierland heeft heden het voorstel De Valera tot president te benoemen, verworpen met 93 te 54 stemmen. Ook in Amerika groote werkloosheid! De voorzitter van de Amerikaansche Fe deratie van den Arbeid, William Green, heeft in de Senaatscommissie, die zich met het onderzoek der werkloosheid bezighoudt, een zeer pessimistisch overzicht van den toe stand gegeven. Volgens Green's schatting waren er in Februari 3.700000 werkloozen. Het verlies aan loon bedraagt per maand meer dan 400 millioen. Green betoogde dat de regeering voor de werkloozen dient te zorgen, daar zij anders revolutie op haar dak krijgt! Zij moet óf meer arbeidsgelegenheid scheppen, óf grootere uitkeeringen doen. Sedert October is ae werkloosheid tengevolge van den slechten toestand op zakengebied van 11 pet. tót op 22 pet. gestegen. In Februari zijn zelfs ongeveer 25 pet. der arbeiders werkloos geweest. Green bepleitte aanneming van het voor. stel van Senator Wagner en een commissie in het leven te roepen om het plan tot het ondernemen van openbare bouwwerkzaam.- heden op langen termijn, te bestudeeren. Een partij in den geest van Primo. PARIJS. 1 April (N.TA 1 - Het aangekon- digde manifest van de in de laatste dagen van Maart door de voormalige leden van de regeering van Primo de Rivera gevormde nieuwe consiitutioneele monarchistische par tij is gepubliceerd. De partij stelt het zich tot voornaamste taak om de achting voor het werk van Pri mo, wiens voornaamste verdiensten de pa cificatie van Marokko, de oplossing der so cial e vraagstukken, de saneering der finan ciën en het ten uitvoer brengen der groote openbare werken worden beschouwd, onder het volk te propageer en. De nieuwe partij verklaart monarchistisch en constitutioneel te zijn. Zij wil te gelege ner tijd in het parlement een voorstel doen tot herziening der grondwet. De voormalige minister van openbare wer ken Anido heeft, daar hij zich bij geen poli tieke partij wil aansluiten, het manifest niet onderteekend De voorzitter der partij zal binnenkort wor den gekozeru DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE AALSMEER. Sedert jaren is de gemeente Aalsmeer een beroemdheid geworden in Nederland, laat ons gerust zeggen een beroemdheid gewor den in Europa, ja misschien in de hecle wereld. De energie van de bewoners van dit kleine uithoekje in den polder, het talent en de volharding, waarmee zij de cultuur van de bloemen beoefenen, de bakens verzettende wanneer het noodig is, heeft bij verschillen- de gelegenheden de bewondering van vak man en leek terecht opgewekt. De tentoon stelling. die er nu gehouden wordt bevestigt die reputatie, zij is een hoogtepunt uit Aals- meer's geschiedenis en het succes is dan ook buitengewoon groot, zóó groot, dat het b.v. Woensdag bijna niet mogelijk was om er binnen te komen. Als iemand, die de ten toonstelling bezoeken wou. het geluk had ge duld te bezitten, dan kon hij het daar nog eens oefenen en wanneer hij het niet had, dan kon hij het leeren, maar wie er eenmaal in waren, voelden zich gelukkig door de pracht van wat daar geëxposeerd wordt. On getwijfeld ook de man. die met onuitputtelij ke volharding op zijn beurt had staan wach ten met een kind op den arm: wel moet men enthousiasme hebben voor bloemen om met zulk een last, zij het dan ook een lieven last, te volharden tot het laatste. Jk doe niet te kort aan zijn volharding, wanneer Ik zeg, dat het bijna even moeilijk was in de menig te. die stond te wachten, vooruit als achter uit te gaan, zoodat ook vluchten bijna onmo gelijk viel. Een geweldig succes dus. maar de automo bilisten, die er waren, hebben geklaagd en dat niet ten onrechte, want was het al moeilijk langs de smalle, overvoerde wegen per auto Aalsmeer te naderen, nog veel las tiger was de terugtocht en hoe vol geest drift ook, men kan toch niet de rest van zijn leven in Aalsmeer doorbrengen. Op den weg naar Hoofddorp, waar bruggen zijn over de Ringvaart, werd men door de politie niet toegelaten; de eenige weg naar huis, ik be doel nu naar Haarlem en Noord-Hol'and, waren de pontjes te Aalsmeer. Er zijn er onder die vervoermiddeltjes, die de somma van één wagen tegelijk kunnen overzetten. Hier hebben we dus niet den éénmanswagen, maar éénmansvaartuig een nieuwe construc tie in het vervoerwezen. De veerschippers, als deze trotsche naam voor de pontjes mag worden gebruikt, deden hun best, maar ook hun moet de schrik wel eens om het hart zijn geslagen, wanneer zij twintig en meer auto's zagen staan wachten op hun reddende komst. De landelijkheid van Aalsmeer is de noodzakelijkheid van zijn bestaan en ook v.el de bekoring van zijn wezen, maar op het ge bied van vervoer mag toch wel gezegd wor den, dat deze pontjes te kort schieten voor het modern verkeer; vooral omdat de scheepvaart het werk nog zeer belemmerde. Paardenkrachten hielpen hier niet, men- schengeduld moest de moeilijkheid overwin nen en ofschoon wij niet vernomen hebben van auto's, die zijn blijven staan, is het toch zeker, dat menigeen zijn etenstijd heeft ver zuimd en een uur later thuiskwam dan waar op hij gerekend had. En een uur is veel in onzen snellen tijd. Mogelijk dat Aalsmeer, wanneer er weer een groote tentoonstelling komt, gebruik zal kunnen maken van de dan natuurlijk be staande vliegdlensten, waarmee de bezoe kers als vogels weer naar huis zullen fladde ren of althans misschien het water over vliegen, aan den overkant waarvan zij hun snelle wagens dan zullen hebben neergezet. Mestorino gestorven? Volgens een brief, die een inwoner van La Rochelle heeft ontvangen van iemand, dis behoort tot de bezetting van het Fransche verbanningseiland voor gestraften Salut in Fransch Guyana zijn van een groep van 673 gestraften, die in November j.l. naar St. Mar tin zijn getransporteerd, 200 inmiddels ge storven. Volgens het ministerie zijn echter slechts drie gedeporteerden overleden, aldus de Tel. De Parijsche juwelier Mestorino, die eveneens tot het transport behoorde, viel op 3 Maart, waarschijnlijk bij een poging tot ontvluchten, in zee en werd door haaien verslonden. Volgens een andere lezing is hij in het ziekenhuis van St. Martin de Ré over leden, zonder dat een eigenlijke ziekte kon worden vastgesteld. Mestorino was de moor denaar van den diamantmakelaar Truphème. Het conflict na den dood van Foch en Clemenceau. Generaal Weygand, de chef van den staf. heeft medegedeeld, dat hij een boek zal schrijven in antwoord op de verklaringen van Clemenceau gericht tegen maarschalk Foch in zijn boek „Grandeur et misère d'une victoire". Weygand zeide, dat hij ter wille van de rechtvaardigheid ten opzichte van de nagedachtenis van zijn voormaligen chef, de uitlatingen van Clemenceau niet onbeant woord mag laten, aldus de Tel. Hij zal zijn boek voorleggen aan den minister van Oor log, zooals de gewoonte is bij werken van mi litaire personen, die nog op de actieve lijst staan. Verkiezingen in Polen? In een rede wees de nieuwe Poolsche mi nister-president. Overste Slawek, er op, dat het regeerings'olok, ondanks aanvankelijke inwendige wrijving en meeningsverschiilen in den loop van den tijd een vast aaneenge sloten geheel is geworden, dat zich tot hoofd doel stelt de staats-idee en het heil van den staat overeenkomstig den wil van Maar schalk Pilsoedski. Thans staat het regee- ringsblok vaster dan ooit. De gebeurtenissen maken het echter noodzakelijk, de Sejm te ontbinden. Slawek deed volgens de Tel.. een beroep op alle leden van het regeeringsblok om actief aan het verkiezingswerk deel te nemen. Reeds gisteren werd gemeld, dat het regee ringsblok het aftreden van Slawek niet heeft aanvaard en hem heeft verzocht de leiding van het blok te blijven voeren. Den oud- minister-presióent Switalskl werd verzocht, als plaatsvervanger te willen optreden. Koetjepof. De ontvoering van den Russischen gene raal, waarover de Fransche autoriteiten thans betrouwbare getuigenverklaringen moeten hebben ontvangen, is weer aan de orde van den dag Het lot van Koetjepof is bezegeld. Ook zal het vermoedelijk nooit ge lukken, alle bijzonderheden van de ontvoe ring en in het bijzonder de uitvoerders van het plan aan het licht te brengen. Het ge val zelf is echter zoo bijzonder, dat het over brengen van den generaal op een in ds Fransche wateren liggend schip, de Fransche openbare meening, de pers en de politieke kringen den laatsten tijd opnieuw in beslag neemt. Men weet echter niet eens, of de generaal op een sovjetschip is weggebracht dan wel op een vreemd schip, dat door de sovjets was gecharterd. In dit opzicht is een Londensche correspondentie van de te Parijs verschijnende „Derniéres Nouvelles" van belang, waarin wordt vastgesteld, dat vol gens de gegevens van Lloyds, die de scheeps- beweglngen in alle havens ter wereld re gistreert, in den kritieken nacht van 25 op 26 Januari het Russische stoomschip „Dnjestr" van Londen naar de Zwarte Zee is vertrokken. Volgens berekeningen van ma rinedeskundigen kon de „Dnjestr" op 23 Januari om vier uur des namiddags aan de Normandische kust zijn aangekomen, waar betrouwbaar te achten getuigen het schip ook ongeveer op dit tijdstip moeten hebben gezien. Achteraf beschouwd is het opvallend dat de „Dnjestr die onderweg Marseille zou aandoen, van Gibraltar uit direct koers zet te naar de Dardanellen, zonder onderweg een haven aan te doen. Aan den anderen kant kan er echter twijfel aan bestaan, of het smalle en zeer steile pad, dat de getui gen aanwijzen, als den door de auto's van de roode Mafia in Normandië gebruikten rijweg, voor dit doel inderdaad geschikt zou zijn. In ieder geval zouden de samenzweerders daar toe zeer goed met de plaatselijke gesteldheid op de hoogte moeten zijn geweest. Nu werd echter èenlgen tijd geleden reeds gesproken over een handlanger van de Tsjeka, Ellert, genaamd, die bekend is als een buitengewoon goed kenner van de Normandische kust. Hij moet gedurende zijn verblijf aan het strand herhaaldelijk dagen en nachten lang zijn hotel hebben verlaten en telkens opvallend vermoeid, doorweekt en met vuile kee.en zijn teruggekeerd. Ook de vroegere Russische gezantechapsraad te Parijs, Ah-ens, wordt als een verdachte, overdreven Ijverige toe rist in dit deel van Normandte aangeduid, verder moet de opvolger van Ellert in de door hem gehuurde villa eveneens een Rus zijn geweest, die in Januari van dit jaar, dus kort voor het verdwijnen van Koetjepof, naar dit strandverblijf is teruggekeerd. Al deze gegevens hebben stellig waarde voor het onderzoek, maar dat dit de laatste dagen zulk een beslissende stap voorwaarts moet zijn gekomen, gelijk de politie en een deel van de pers beweren, ls toch niet zonder meer duidelijk. Een radicaal blad te Parijs, dat niet ver afstaat van de sovjets en welks houding in de zaken Bessedowski en Koetje pof deze reputatie ook bevestigde, beweert, dat de politie alleen den pijnlijken indruk van allerlei met mevrouw Hanau verband houdende obscure handelingen, waar de autoriteiten rade'oos teeenover staan, ver doezelen wil, en de aandacht van het publiek afleiden. De communistische „Humanité" van haar kant ontdekt, dat Koetjepof door Engelsche spionnen met steun van de Fran sche politie is weggevoerd en dat niemand minder dan Sir Henry Deterding dit plan heeft uitgebroed! Daarentegen wenden de Parijsche rechts georiënteerde bladen zich scherp tegen de sovjets en hun gezantschap en zij doen een beroep op de Fransche regee. ring om met Rusland te óreken. Het bezoek van Dowgalewski bij Briand toonde in ieder geval aan, dat deze campagne hem niet alleen pijnlijk is, maar dat hij er ook ernstige verwikkelingen van vreest. Het eerste gevolg kon men reeds dezer dagen In de omgeving van het gezantschap waarne men, waar opnieuw meer dan 50 politie agenten waren geposteerd. Briand moet evenwel Dowgalewski niet alleen de politie bescherming hebben toegezegd, welke hij had verzocht, maar hem ook nadrukkelijk hebben gewaarschuwd, dat „de Fransche re geering zich genoodzaakt zou zien, jegens de sovjetunie alle in het volkenrecht voorge schreven maatregelen te treffen, indien het bewijs zou worden geleverd, dat generaal Koetjepof inderdaad door sovjetagenten was ontvoerd". Of de stand van het onderzoek zulk een bewijs mogelijk maakt, is een ande re vraag, die met de subjectieve overtuiging, dat alleen de sovjets dit stukje kunnen heb ben uitgehaald, niet is opgelost. Maar de positie van Dowgalewski is moeilijk en nete lig geworden. De sovjetgezant heeft er dan ook maar van afgezien, een diplomatieke re ceptie van den president van Frankrijk bij te wonen Intusschen publiceert de ..Tag" enkele ge gevens, die vrij nauwkeurig klinken. Dit blad beweert, dat Koetjepof sinds gerulmen tijd in de gevangenis Lubianka te Moskou zit, welk feit de berichtendiensten van enkel e landen reeds lang bekend ls geweest. Ook hadden verschillende journalisten daar de lucht al van gekregen. Verder zcu bekend zijn geworden, dat de generaal ter hoogte van Trouville aan boord van het Russische stoomschip „Spartak" was gebracht. Dit schip heeft op 25 Januari Le Havre verlaten en hei is eerst op 27 Januari te Antwerpen aangekomen. De bolsjewistische kapitein heeft ondanks de bestaande voorschriften nagelaten, don havenautoriteiten de oorzaak van zijn vertraagde aankomst mede te dea len. Met de „Spartak" zou Koetjepof naar Petersburg zijn gebracht en vandaar naar Moskou. Kort na zijn aankomst hadden bul- tenlandsche berichtendiensten er kennlt van gekregen, dat de Czaristische generaal in de Lublankagevangenis was opgesloten. Om te verhinderen, dat dit gerucht verder zou worden verspreid en tevens om zich te dekken en haar onschuld te bewijzen, heeft de G. P. OE. op 17 Februari de vertegenwoor digers van de pers uitgenoodigd, deze ge vangenis te bezichtigen, om te laten vast stellen, dat generaal Koetjepof daar niet was. Koetjepof zou den dag tevoren naar het concentratiekamp van Susdal in het gouver nement Wladimir, 200 K.M. ten Oosten van Moskou zijn overgebracht. (Nadruk verboden) UIT DE STAATSCOURANT. Koloniale Raad Cura?a<\ Benoemd zijn met. ingang van 7 April tot leden van den Kolonialen Raad van Curasao David A. Correa en J. W. J. van der Linde Schotborgh; en met ingang van den tweeden Dinsdag in Mei tot leden in dit college A. P. A. van Leeuwen, Jossy C. Henriquez. S. A. Senior en J. W. J. van der Linde Schot borgh. alsmede onderscheidenlijk tot voor zitter en onder-voorzit!er de leden Ed. S. Lansberg en dr. W. Ch. de la Try Ellis. Rechterlijke macht. Met ingang van 1 Mei is benoemd tot directeur van het Huls van Bewaring te 's Gravenhage M. Hoekma, adj. directeur bij dc strafgevangenis, te 0 Amsterdam. Benoemd tot substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam Is Mr. N. S. Hoekstra, thans ambtenaar v. h. Openbaar Ministerie bij Kantongerechten te 's Gra venhage, Delft, Alphen en Woerden. Tarief commissie. In de plaats van wijlen den heer A. A. Beynes te Haarlem, is benoemd tot buiten gewoon lid der Tariefcommissie, bedoeld bij art. 7 der Tariefwet 1924, de heer Ir. F. H. E. Gulpé te Leiden. Commissaris van Politie te Culemborg. Met ingang van 1 Mei is op verzoek eervol ontslagen J. Blok, als commissaris vam politie te Culemborg. „Sorghvliet". Op 2 April ls afgekondigd een Staatsblad houdende machtiging tot het. aangaan van een overeenkomst van schenking betreffende het landgoed „Sorghvllet" te 's Gravenhage, FILMAVOND H* ART FM^CHE BESTUUR- DERSBOND. Door den Haarlemschen Bestuurdersbond worden op Woensdag 9 April twee filmbij eenkomsten georganiseerd en wel des mid dags voor de kinderen en des avonds voor personen boven de 18 jaar. De kindervoorstelling zal ln hoofdzaak, behalve eenige aardige kinderfilms de mooie film van Dik Trom. te zien gegeven wat voor de Jeugd een genoeglijke middag zal betee- kenen. Des avonds wordt de Russische film van PoedowkLn vertoond nl. „Storm over Azië", welke film den strijd te zien geeft tusschen de Mongoolsche pelsjagers en de Russische soldaten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Restaurant ,,Hildebrand" Einde der Dreef. Tel. 10268. Levering van dejeunersdiners en soupers bij U aan huis. Koude en warme schotels. De gelegenheid tot het geven van partijen. AGENDA Heden: DONDERDAG 3 APRIL Stadsschouwburg. „Veel leven om niets". 8 uur. Schouwburg Jansweg. ,,De Jordaan". Gem. Concertgebouw. Orgelconcert 3 uur; Eerste Volksconcert, 8 uur. Haarl. Bankvereenlglng- Alg. vergadering Maatschappij tot Expl. van Staal waterbron nen. 5 uur. Gebouw de Nijverheid. Verg. Ver. van School- en Werktuinen. 8 uur. Gebouw St. Bavo. Bazar Paulusvereenlging 2.305 en 711 uur. Palace. „Atlantic". Tooneel: Tummers. 8.15 uur. Luxor Theater. ,.De Zonde" en „Sammy ln de Harem". Tooneel: Arens and Prince. 8.15 uur. Rembrandt Theater. .Rachel". Tooneel: Dickson's acht Jorosz Girls. 7 en 9 15 uur. VRIJDAG 4 APRIL. Stadsschouwburg, Maatsch. tot bev. van Toonkunst. Pianoavond José Iturbi, 8 uur. Bioscopen. Nieuw programma Heemstede-Aerdenhout: Herope ning Café-Restaurant „Boekenroode", 3 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu per rejreL GROOTE HOUTSTRAAT 169 TELEFOON 13472. HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5