De reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur. Het woord is aan... 47e Jaargang No. 14355 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 9 April 1930 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN) J. C. PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR) ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per weck 0.27)4. met Geïllustreerd Zondagsblad /0.32 Per 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57)4. Franco per post door Nederland 3.87)4. Losse nummers /0.06. Getll. Zondagsblad per 3 maanden f 0-57)4. franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 53 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN: 1—5 regels 1-75. elke regel meer 035 Reclames ƒ0.60 per regel Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels 1 0.6C^ elke regel meer /0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Ome Groentjes (Dinsdag. Donderdag en Zaterdag) 14 reg f 0.25. elke regel meer 0.10. oitsl. 4 contant Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet ol Oog f 400.-, Duim 1 250.-. Wijsvinger I 150.-, Elke andere vinger 1 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD ZIJN BUURMAN DOODGESTOKEN. ACHT JAAR GEëlSCHT. Het O. M. bij de rechtbank te Roermond heeft tegen een loonslachter uit Stamprooy, die zijn buurman 10 Januari jl. bij een twist om een kip met een mes heeft doodgesto ken en een ander ernstig in de buik gewond een gevangenisstraf van acht jaar geëischt. HET STANDBEELD VAN THORBECKE AANGEKLEED! „DIT VERBEELDT ZICH OOK FASCIST TE ZIJN." AMSTERDAM, 9 April (V. D.) In den afge- loopen nacht, vermoedelijk tusschen 3 en 6 uur, heeft men het standbeeld van Thor- becke aangekleed. Om de schouders heeft men een doek gehangen en boven het hoofd van den grooten statasman was een bord aangebracht, waarop stond: „Dit verbeeldt zich ook fascist te zijn". Na de ontdekking is de kleedij verwijderd en in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. DE EMMABLOEM. BIJZONDER VEEL ANIMO. Vandaag was het weer de dag van den verkoop van de zoo populaire Emmabloem, ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Het bloempje werd dit jaar weer met bij zonder veel animo verkocht, animo van de bloemenverkoopsters natuurlijk (er waren er dezen keer niet minder dan 530!) maar ook gelukkig! viel er veel animo te consta- teeren bij het publiek. Er waren 60.000 bloempjes besteld maar te 11 uur moesten er al 10.000 bijgehaald worden. Dit moet niet zoo worden opgevat, dat al de 60.000 bloem pjes al verkocht waren; er staat tegenover dat verschillende verkoopsters ook bloem pjes overhouden. Daarom werd er zooveel mogelijk gezorgd dat de verkoopsters niet te veel bloempjes tegelijk meenamen. De esta fettes (ruim 100 dit jaar) per rijwiel zorgden immers voortdurend voor nieuwen aanvoer! Even 7 uur meldden de eerste verkoopsters zich al aan en te half acht werden de eerste bloempjes reeds verkocht! De verkoop liep verder vlot van stapel; tot hedenmiddag 5 uur zou het duren. Te half twee zouden twee muziekcorpsen tot het welslagen van den dag gaan bijdra gen, nl. het Tramfanfarecorps en de Haar- lemsche Muziekkapel, die op verschillende plaatsen van de stad concerten zouden ge ven, waarbij dan natuurlijk gecollecteerd zou worden. Ook de brandweer zou vanmiddag „uitruk ken"; de babyspuit ging naar Haarlem- Noord en de groote spuit zou in het centrum van de stad blijven. Dat de bekende Charley Chaplin weer zijn medewerking verleende en in de buitenwij ken zijn vermaarde acrobatische toeren op het rijwiel vertoonde spreekt vanzelf. De Emmabloem-dag werd nu eens begun stigd door mooi weer! Als een aardige bijzonderheid kan ver meld worden dat zelfs ln de getuigenkamer van het Kantongerecht zich bloemverkoop- sters „genesteld" hadden en daar haar bloempjes aan den man brachten. DE OPENING DER NIEUWE SLUIS TE IJMUIDEN. WAT DOET HET GEMEENTEBESTUUR VAN VELSEN? Men schrijft ons uit Velsent Velen hebben zich afgevraagd, of het ge meentebestuur van Velsen in verband met de officiëele opening der nieuwe sluis op 29 April as. en het bezoek der koningin iets bij zonders zou doen. Er werd reeds van zekere zijde medegedeeld, dat dit niet het geval zou zijn en wel omdat sommige leden van het College van Burgemeester en Wethouders de meening zouden zijn toegedaan, dat de af sluiting der sluizen een aansporing moest zijn om zich afzijdig te houden. Alhoewel nog geen definitieve plannen te dien opzichte zijn vastgesteld, kunnen wij mededeelen, dat Burgemeester en Wethou ders deze ook voor de gemeente zoo belang rijke gebeurtenis niet ongemerkt zullen la ten voorbijgaan. Naar wij vernemen wordt het aanbrengen van een fraaie versiering op den toeristensteiger, waar de koninklijke fa milie aan wal zal gaan, ernstig overwogen. De uitgewerkte voorstellen van B. en W. Nazorg voor zwakzinnigen en onvolwaardige arbeiders niet bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Het instituut van vrijwillige armverzorgers. In de raadsvergadering van 22 Januari jl. zijn uitvoerige beraadslagingen gehouden over reorganisatie van het Burgerlijk Armbe stuur. B. en W. komen, in verband met die be sprekingen, thans met uitgewerkte voorstel len bij den raad. Zij merken op, dat wat den omvang van den in te stellen dienst betreft, zij van mee ning zijn, dat deze beperkt behoort te blij ven tot datgene, wat in artikel 1 der ont worpen verordening voor den dienst van het Maatschappelijk Hulpbetoon is aangegeven, namelijk: De dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon is belast met: A. de voorbereiding en uitvoering, voor zoover die van hem afhangt, van de besluiten van B. en W.. met betrek king tot de volgende onderwerpen: 1. ondersteuning der huiszittende armen: 2. verzorging en verpleging voor zoover die verzorging of verpleging niet geschiedt op grond van een geneeskundige verklaring van armlastigen in gestichten of gezin nen; 3. steun van werklooze arbeiders, die zich tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid hebben verzekerd, maar die nog niet trek baar, dan wel uitgetrokken zijn; 4. het beheer van het Haarlem's Tehuis voor Ouden van Dagen. 5. het beheer van het Haarlem's Kinder Tehuis. B. het onderzoek naar den toestand en de verzorging van de gezinnen en personen, die bij de gemeente ondersteuning, in wel ken vorm ook, hebben aangevraagd, of door haar worden gesteund. C. samenwerking met en bijstand aan ver- eenigingen en instellingen welke zich steun- verleening ten doel stellen. B. en W. stellen verder voor om een com missie van bijstand in het leven te roepen, die B. en W. van voorlichting kan dienen omtrent de vele bijzondere gevallen, die zich ongetwijfeld zullen voordoen. Deze com missie zal, zoo schrijven B. cn W., althans in den aanvang een omvangrijke taak heb ben. De commissie bestaat uit een voorzit ter en 4 leden. Wat betreft de verschillende beoalingen der in het ontwerp vervatte verordeningen wordt door B. en W. opgemerkt, dat deze hoofdzakelijk zijn overgenomen uit de be staande reglementen. De voorschrift-en in acht te nemen bij het uitbesteden in ge stichten of gezinnen zijn ondergebracht in een afzonderliik reglement. Aan de artikelen der verordening ontlee- nen we nog: Artikel 5: Ingeval tevens door een Instelling van wel dadigheid ondersteuning wordt verleend, kan de uitreiking van de ondersteuning der ge meente mede door bedoelde instelling plaats hebben. Ook kan de uitreiking van de ondersteu ning worden overgedragen aan andere ver- eenigingen of instellingen, die de zedelijke of maatschappelijke opheffing van personen beooven. of aan de plaatselijke besturen van werkloozenkassen. In zulke gevallen zullen Burgemeester en Wethouders er zich van overtuigen, dat de steunuitreiking op de juiste wijze plaats heeft. Artikel 6: In zeer bijzondere gevallen indien het verstrekken van ondersteun'ne als zeer drin gend is te beschouwen kan de Directeur, in afwachting van de beslissing van Burge meester en Wethouders, voorlooplg onder steuning toekennen. Artikel 7: Het t-oezicht op hen. die ondersteuning ontvangen, wordt opgedragen aan daartoe aangewezen ambtenaren. Op hen, die, overeenkomstig de bepalin gen van het Reglement voor het uitbeste den door Burgemeester en Wethouders van behoeftigen in gezinnen en gestichten, uit besteed worden, alsmede op de gestichten en gezinnen, waarin zij opgenomen zijn, wordt toezicht gehouden door ten minste eenmaal in de drie maanden persoonlijk bezoek van den Directeur of van door dezen aan te wij zen personen of instellingen. Omtrent de bevindingen bij het houden van in het eerste en tweede lid bedoelde toezicht, zal door den betrokkene telkens, en in elk geval jaarlijks voor 1 Maart, een verslag worden uitgebracht aan den Direc teur. Artikel 8: Het toezicht, bedoeld in het eerste lid van art. 7. kan ook worden opgedragen aan vrij willige verzorgers. Deze worden benoemd en ontslagen door Burgemeester en Wethouders. Ontslag kan ook ongevraagd plaats heb ben. Artikel 9: Burgemeester en Wethouders stellen voor de vrijwillige verzorgers een instructie vast, die aan de goedkeuring van den Raad is onderworpen. Artikel 13: De steun aan werklooze arbeiders, die zich tegen geldelijke gevolgen van werk loosheid hebben verzekerd, maar die nog niet trekbaar, dan wel uitgetrokken zijn, wordt zooveel mogelijk behandeld afeeschei- den van de andere gevallen van ondersteu ning. Wij herinneren er aan. dat de sociaal-de mocratische raadsfractie indertijd voorge steld heeft om aan den dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon op te dragen: 1. Ondersteuning van huiszittende armen. 2. Verzorging en verpleging van armlasti gen in gestichten. 3. Verzorging en verpleging van onver zorgde kinderen. 4. Verzorging van kinderen in dagverblij ven, in de gevallen, dat wegens arbeid van de moeder de kinderen onverzorgd zijn. 5. Zorg en werkverschaffing voor onvol waardige arbeiders, zwakzinnigen, blinden en andere invaliden. 6. Maatschappelijke hulp aan onvermogen de zieken (huisverzorging). 7. Verpleging en hulp in de huishouding voor onvermogende kraamvrouwen. 8. Verstrekken van genees- en versterken de middelen aan onvermogende zieken en kraamvrouwen. 9. Samenwerking met particuliere vereeni- gingen die op hetzelfde terrein als de dienst werkzaam zijn en toezicht op dergelijke ver- eenigingen voor zoover deze door de ge meente geldelijk worden gesteund. 10. Steun aan werklooze arbeiders die zich tegen de geldelijke gevolgen van werkloos heid hebben verzekerd, maar die nog niet trekbaar zijn of zijn „uitgetrokken". In de raadsvergadering werden door ver schillende leden bezwaren geopperd tegen het onderbrengen van de zorg en de werk verschaffing voor onvolwaardige arbeiders, zwakzinnigen en blinden en andere invali den bij dezen dienst. Andere dames en hee- ren hadden bezwaar tegen het daaronder brengen van de maatschappelijke hulp aan onvermogende zieken en kraamvrou wenhulp. B. en W. hebben thans in hun voorstel deze afdeelingen niet onder Maatschappe lijk Hulpbetoon gebracht. DE PLAATSELIJKE INKOMSTENBELASTING. WEER iy2%. Ingevolge artikel 6 der verordening op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting in deze gemeente moet door den Raad voor elk belastingjaar het percentage van hef fing worden bepaald. Op de begrooting van 1930 is onder volg* no. 193, letter a, als opbrengst geraamd een bedrag van f 650.000. Het bedrag ad f 650.000 zal dus in het tijdvak 1 Mei tot en met 31 December 1930 uit de plaatselijke inkom stenbelasting moeten worden verkregen. De opbrengst voor het geheele belastingjaar 1930—1931 zal derhalve moeten bedragen 12/3 maal f 650.000 is f 975.000. B- en W. verwachten, dat het belastbaar inkomen in verhouding tot dat in vorige jaren voldoende zal zijn om bij een hef fingspercentage van 1.5 een opbrengst van ongeveer f 975.000 te verkrijgen. Mocht laatst genoemd bedrag niet ten volle verkregen worden, dan meenen B. en W. toch, dat het verschil niet belangrijk genoeg zal zijn om. mede in verband met de omstandigheid, dat de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 19301931 het laatst zal worden geheven, tot verhooging van het percentage te moeten overgaan. Ook de Commissie van bijstand in het be heer der gemeente-financiën heeft zich met dit voorstel vereenigd. DE IJSLAND=VISSCHER1J. De trawlers, die thans de visscherij bij IJsland uitoefenen, maken zeer goede reizen- Dezer dagen kwamen drie trawlers van IJsland in de Visschershaven te IJmuiden binnen. De „Petten" bracht 1400 manden versche visch en een groote partij zoutevisch aan. Dit vaartuig besomde in totaal bijna f 17.000. Heden was de „Odin" aan den af slag met 1800 manden versche visch, waar voor bijna f 9000 werd besomd. Bovendien bracht deze trawler 235 kantjes zoutevisch aan. zoodat de totale besomming wel f 15.000 zal bedragen. De „Bergen" besomde in totaal f 9000. OPLICHTING Door de politie te Arnhem is aldaar aange houden de 34-jarige kantoorbediende J. B. uit Amsterdam, wiens opsporing door den Com missaris van Politie verzocht was. omdat hij verdacht werd van oplichting, te Haarlem ge pleegd. HU deed voor zün patroon gefingeer de steen koolbest ellfngen en stak dc provisie in zijn zak. Jerome K. Jerome: Wat kart het jou schelen of iedere school jongen alles al weet van Oberammergau?" vroeg IJ. „Je schrijft niet voor wei-onderlegde schooljongens. Je schrijft maar voor eenvou dige :.iannen en vrouwen. Zij zullen blij zijn met wat inlichtingen, zoodat zij. als hun '■'ongens thuiskomen, op hun peil met Ti'-' kunnen converseeren en geen dommen indruk maken." INVITATIES. Deze dagen van belofte Van den zomer-zonnegloed Brengen ook opnieuw den kriebel Van vacantie in ons bloed. Peinzend denken wij aan 't reisje Van het vorig jaar terug. 't Is alsof het net voorbij is Tja, wat gaat de tijd toch vlug. Een paar maanden en we zijn weer In 't vacantie feestseizoen. Het is tijd om te bedenken Wat we ditmaal zullen doen. 't Zal nog wel wat peinzen kosten Voor die vraag is opgelost, Ook al vind lk invitaties Bijna dagelijks in de post, Kom naar Twenthe. kom naar Brabant, Naar de Veluwe, het Gooi. Naar Zuid-Limbure, naar Terschelling. 't Is gezond, goedkoop en mooi; Uit die invitaties kiezen Is al moeilyk voor een mensch, Als 't zich daar slechts toe bepaalde Maar 't gaat over onze grens. Vriendehjke lieden vragen Om mijn komst van allen kant. Kom naar 't Zuiden zonnig Spanje. Kom naar 't Zwitsersch bergenland. Naar de Noordkaap en naar Zweden. Naar de Hartz en naar Tyrol, Naar d'Ardennen. naar Old England Heel mijn tafel ligt al vol, Er gaan booten naar Madeira, Naar de Middellandsche Zee. Naar het Noorden rond de wereld En elk vraagt me vriendelijk mee. Ik ben uiteraard gevoelig Voor die invitaties, maar Dc verscheidenheid en rijkdom Maakt de keuze extra zwaar Ik ga denken aan mijn leunstoel, Aan mijn straks ook groenen tuin, Aan de zee die in de buurt is, Aan de helling van het duin, Aan den fiscus en zijn eischen, Aan mijn platte port'monnai, Dank u, maar ik kan niet komen En ik ga dit jaar niet mee. P. GASUS. COMPROMIS IN HET BOEKBINDERS CONFLICT? Naar het Volk verneemt is er een wyzi- ging gekomen in het conflict tusschen werk nemers en werkgevers in het boekbindersbe drijf. De onderhandelings-commissie heeft een compromis-voorstel gedaan, waarbij alle plaatsen een klasse worden verhoogd. De daaraan verbonden loonsverhooging, die gemiddeld drie cent bedraagt, zal by gedeelten worden gegeven en wel direct één cent op Januari 1931 weer een cent en op 1 Januari 1932 nog maals één cent. De boekbinderspatroons zullen vandaag over dit voorstel vergaderen. DE BEGRAFENIS VAN LEON BOEDELS. Op de Joodsche begraafplaats te Diemen waren Dinsdag velen uit de artistenwereld verzameldo.a. Louis en Henriëtte Davids, Is Swaaf, Meyer, Hamel, Difraën, Jules Susan, Piet Kohier, de directeur van het Grand- Théatre, de heer B. T. Mullens; de direc teur van het Rembrandt-Theater, de heer Ter Linden, de heer Lion van Lier e.a. Var. Flora waren er de directeur, de heer F. A. Nöggerath, benevens het geheele gezelschap en vrijwel het voltallige orkest, met aan het hoofd de kapelmeester de heer H. Davids. In het reinigingshuis sprak rabbijn Akiba Frank. Aan het graf sprak o.a. Lion van Lier. als oudste vriend en als oudste theater-directeur. Nog anderen voerden het woord. Vele kran sen werden op het graf gelegd, oa. een van Louis Bouwmeester Jr., meldt de N. R. Ct. ZICHZELF AANGEGEVEN. Maandagavond heeft zich bij de politie te Heerlen aangemeld M. J. K., die verdacht, werd van het toebrengen van zes gevaarlijke steekwonden met een dolk aan een zekeren Elands bij een vechtpartij, die, zooals ge meld werd. Zondagavond j.l. te Heerlerheide plaats vond. DS. W. BIJ LEVELD. Ds. W. Bijleveld te Haarlem, die ook voor komt op een tweetal te Soestdijk is volgens de Stand, geplaatst op een tweetal voor de Chr. Ger. Kerk te Harderwijk. VELSEN. VOOR DE(N) 40.000e. Nu 8 jaar geleden werd de 30.000e Velse- naar in het geboorteregister ingeschreven. Het. gemeentebestuur schonk den nieuwen medeburger een spaarbankboekje met een storting van 30. Naar wij vernemen heb ben B. en W. thans, in verband met het feit, dat binnen één of twee maanden de 40,000e ingezetene verwacht kan worden, besloten, voor deze(n) gelukkige een spaarbankboekje met 40 beschikbaar te stellen. Het Belangrijkste De reorganisatie van het Burgerlijk Arm* bestuur. (Ie blad. Ie pag.) De plaatselijke inkomstenbelasting weer IH pet. (Ie blad, le pag.) Gandhrs actie. (2e blad, le pag.) Dc human'seerlng van de duikboot. (2e blad, le pag.) ARTIKELEN. R. P.: De gehumaniseerde duikboot. (le blad, le pag.) In- en Uitvallen: De Afrikaansche stad Kano. (2e blad, le pag.) E. IV. Off: Radiorubrick. Een modern ont vangtoestel. (3e blad. 2e pag.) (Voor de laatste berichten zie men de 2e pagina van het Eerste Blad.) PLANTENKEURING IN ARTIS. ONDERSCHEIDINGEN. De plantenkeurlng, welke Dinsdag ln ,.Ar- tis" te Amsteidam gehouden werd vanwege de Koninkiyke Nederlandsche Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde, muntte uit door by zonder belangwekkende inzendingen schrijft het Hbld. Dc heer Jan Roes, uit Heemstede, was present met een uitnemende collectie van fijne bolgewassen, die in liooge mate de aandacht trokken. Ook de N.V. A. C. van der Schoot, uit Hillegom, was aanwezig met eenige zeldzame mooie Narcissen en vaste plantjes. Zij exposeerde een paar prach tige Narcissen uit de incomparabilisgroep, n.l. prof. Van Rooy, een groote, dichtersnar- cisachtige vorm met breede, gele, oranjege- rande „cup". Even opvallend is de Francis Drake met bijkans gëheel oranjekleurige „cup", zeer opvallende vormen, die elk een Getuigschrift van Verdienste verwie-ven; evenals het, mandje met Viola Jackanapes met gele bloempjes. Ook was er een zeer belangrijke groep Pri mula's van den heer C. Sipkes, kweekerijen „Duinvoet en Teunisbloem" te Overveen, waaronder verschillende bastaardvormen, waarvan de Bunty met donkerblauwe bloe men, een Getuigschrift van Verdienste kreeg. De vorm Mauve Queen verwierf ook een onder schelding zij valt op door de zachte, purper- violette bloempjes, zeer fijn! Zeer goed is ook Primula Marcolae Lemans variety, met rosepurperen bloemen. Al die vormen zijn mede ontstaan uit Primula Juliae met kleine bloempjes, die ter vergelyking aanwezig was. Een zeer interessante collectie, welke een Eervolle Vermelding verkreeg. Ze gaf een goeden indruk ervan, wat er op het gebied van vroege Primula's reeds is verkregen. HAARLEM. 9 April. De Gehumaniseerde Duikboot. Haar vruchtelooze duikboot-debatten be ëindigend in een soort van galgen-humoris- tischen climax, heeft de Londensche Vloot- conferentie besloten om de duikboot te hu- maniseeren. U leze er onze rubriek Buiten land op na. Het is erg mooie lectuur. Dc heele wereld zal er honend om lachen. Voor al het ideetje omtrent reddingbooten van koopvaardijschepen die alleen als ..een vei lige plaats" beschouwd zullen mogen worden als de weersgesteldheid en de toestand van de zee deze gedachte wettigen, is goed ge vonden. Ge ziet den duikboot-kapitein al. geduldig wachtend tot de omtrent duizend opvarenden van een groote mailboot in de booten zijn gepakt, en alle scheepspapieren aan hem uitgeleverd. Dat ieder oogenblik een vijandelijke kruiser of torpedojager, veel sneller dan hij. op het tooneel kan verschij nen. laat hem koud. Hij wacht. Dan komt iemand hem vertellen dat ze net het weer bericht uit Dc Bilt hebben opgevangen, en dat er „krachtige Z.W wind" op voorkomt. „Wat zeg je?" roept onthutst de gehumani seerde kapitein. „Dan gaat het niet. Ze moeten driehonderd mijl roeiennee. dat wordt onveilig. Ik zie er van af. Zeg ze maar dat ze weer aan boord kunnen gaan". De ervaringen van 1914—1918, ln welke ja ren de conventie van Genève uitgevoerd had moeten worden, maar bij de vodjes papier werd ingedeeld, zUn van eenlgszins anderen aard. Hindert niet. We moeten 1914—1918 stomweg vergeten, en aan dezen Londenschen onzin gelooven hem althans slikken, bij wUze van vergulde pil, nu de vijf groote zee mogendheden het niet eens hebben kunnen worden over de afschaffing van de duikboot. Amerika, Engeland en Italië waren er voor, Frankrijk en Japan ertegen. In den ouden tyd zou men goedig gezegd hebben: wat zyn Amerika, Engeland en Italië braaf, en Frankrijk en Japan slecht! Maar dat doet men ook al niet meer. want iedereen weet dat by alle vijf de eigenbelangen vooropheb ben gestaan, dat de een meer belang by scheepstype zus. de ander by type zoo heeft, en dat de mislukking dus aan alle vyf is te wyten. Misschien heeft het humaniseerings-be- sluit nog wel een goeden kant. Vooral als men ermee doorgaat by andere wyzen van oorlogvoering, en ook de gifgassen, de bom men en granaten, de mUnen, de bacillencul turen enzoovoorts per conferentiebesluit gaat humanisecren. Het hoongelach der wereld

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1