Kon» Ned. Voetbalbond* HAARLEM-D.E.C. (1-0) KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. DE UITSLAGEN. IE TWEEDE KLASSE. KENNEMER LYCEUM Ajax-Blauw Wit (0-0) Go Ahead-Velocitas (2-2) OM DEN NED. VOETBALBEKER. Haarl. Voetbalbond. Voor het Kampioenschap van Nederland spelen Ajax en Blauw Wit 00 gelijk. Ook Go Ahead en Velocitas spelen gelijk met 22. Haarlem neemt in de promotie-competitie tweede klasse van Af deeling I de leiding. P. E. C. en Wilhelmina blijven eerste-klassers. Het Nederlandsch Elftal tegen België ongewijzigd. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: AjaxBlauw Wit Go aheadVelocitas 0—0 2—2 AFDEELING L Haarlem—D.E.C. 1—0 (onder protest van D.E.C.) Promotiecompetitie tweede klasse. SpartaanO.V.V.O. 21 Derde klasse B. Hortus—Z.R.C. 0—7 Vierde klasse C. E. D. W.—A. D. W. 0-3 AFDEELING II. Promotiecorapetitie tweede klasse. Fortuna—V.U.C. 2—3 Tweede klasse B. Xerxes—V.O.C. 2—6 NeptunusUnitas 61 Promotiecompetitie derde klasse. D. C. L.Hillinen 4—1 AFDEELING III Promotiecompetitie 2e klasse. Ensch. BoysP. E. C. 24 AFDEELING IV Eerste klasse: WilhelminaRoermond 10 Promotiecompetitic tweede klasse: T. A. C,—De Valk 0—2 AFDEELING V le klasse. Be QuickAlcldes 70 Promotierompetitie tweede klasse: W. V. V.—H. S. C. 0—1 OM DEN NED. VOETBALBEKER. B. V. V.—H. F. C. V- S. V.Oosterpark B. E. C.—Kinheim 't GooiE.D.O. 4—2 4—0 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Go-ahead 3 2 11 5 8-4 1.67 Ajax 3 111 3 8-3 1.— Willem II 3 111 3 5-4 1.— Velocitas 4 12 1 4 7-12 1 Blauw Wit 3 0 12 1 2-7 0.33 Promotiecompetitie tweede klasse: AFDEELING L Haarlem 3 2 0 1 4 5-4 1.33 K. F. C. 2 10 1 2 3-2 1.— D. E. C. 3 10 2 2 5-7 0.67 AFDEELING IL V. U. C. 2 110 3 4-3 1.50 Fortuna 2 10 1 2 4-4 1.— D. H. C. 2 0 11 1 2-3 0.50 AFDEELING III. P. E. C. 4 3 10 7 12-3 1.75 Ensch. Boys 3 10 2 2 8-8 0.67 A. Z. C. 3 0 12 1 0-9 0-33 AFDEELING IV. De Valk 110 0 2 3-0 2.— T. A. C 10 0 1 0 0-3 0.— Bleijerheide 0 0 0 0 0 0-0 0.— Roermond 0 0 0 0 0 0-0 0.— AFDEELING V H. S. C. 2 110 3 6-4 1.50 M. S. C. 10 10 1 5-4 1.— W. V. V. 10 0 1 0 0-1 0.— D. E. C. dient een protest in. Evenals tegen D. E. C. in Amsterdam, en tegen K. F. C. aan den Schoterweg is het verloop van bovengenoemd en wedstrijd gis teren tusschen D. E. C. en Haarlem ook uiterst spannend geweest tot de laatste mi nuut toe. Ook nu gaf de Haarlem-voorhoede geen voldoening. Het spel van Verwaal en Van Polanen was vooral zwak; alleen laatst genoemde vergoedde nog iets door enthou siasme. Kammeljer speelde enthousiast, maar heeft aan Verwaal te weinig steun. Ol denburg was de beste van het vijftal, terwij] Breeuwer goede en slecht momenten afwis- sc ie; toch speelde hij enthousiast. middenlinie steunde de voorhoede niet altijd voldoende, terwijl de achterhoede on danks enkele rnistrappen krachtig heeft ver dedigd. Huljsmans was niet zoo goed als an ders. Kaan stak ook nu weer boven alles uit en verdedigde zijn doel keurig. D. E. C. kon haar spel niet ontplooien zoo als tegen Haarlem op het Ajax-terrein, toen de Haarlemmers op dit zware terrein gehan dicapt waren. De verdediging was trapvast, al kon zij het tegen het dikwijls slappe spel van eenige Haarlemmers gemakkelijk af. De middenlinie was minder, dan in Amsterdam; hier was Thonus wel de beste. De voor hoede wist enkele kansen niet te benutten, doch was over het geheel te langzaam, waar door de Haarlem-verdediging steeds kon in grijpen. De wedstrijd werd geleld door den oud-in ternationaal Dr. H.Tetzner, die den wedstrijd uitstekend heeft gefloten en volkomen in zijn macht had. De volgende elftallen komen tegenover elkaar: Haarlem Kaan, W. van Daalen, Huljsmans, P. van Daalen, Bleshaar, Vreeken, R. Kammeljer, Verwaal. Breeuwer, Oldenburg, Van Polanen. D. E. C.: Roeg, Barber, Scheeres. Geurtsen, Kanne, Thonus, De Dood, Grondman,' Schilleman, Siebells, De Vries. D. E. C. trapt af en doet den eersten aan val. Er wordt, in de Haarlem-achterhoede even getreuzeld, doch het gevaar wordt ge keerd. Ook de Haarlem-voorhoede komt dan in actie; Verwaal krijgt reeds spoedig een kans,* maar zijn schot faalt. Het spel golft snel op en neer; vooral Ol denburg onderneemt snelle rennen, het is jammer, dat hij eenige malen door De Dood ongeoorloofd wordt aangevallen, hetgeen de scheidsrechter niet ontgaat. Aan den anderen kant krijgt Roeg tot twee maal toe een kans als Van Daalen Sr- het leder verkeerd beoordeelt, maar Kaan is gelukkig op zijn post. Direct hierop wordt Kaan door Geurtsen gepasseerd, maar nu is Van Daalen Sr. net op tijd om 't leder uit het leege doel te ha len. Een voorzet van Kammeljer geeft aan Oldenburg een kans tot scoren, doch deze mist. Om beurten moeten de verdedigingen han delend optreden, maar zij blijven de voor hoeden de baas. Zonder dat wordt gescoord breekt de rust aan. Na een vrij lange rust trapt Breeuwer in de tweede helft af en onmiddellijk gaat het op het D. E .C.-doel af, dat ternauwernood aan een doorboring ontsnapt. D. E. C. is ook spoedig ingespeeld; de strijd wordt met spanning door de massa gevolgd. Telkens verwacht men een doelpunt, maar steeds zijn de verdedigingen op hun post. Het spel van Verwaal doet ook nu niet prettig aan. Zijn talmen is oorzaak, dat veel goed opgezette aanvallen verloren gaan; ook Kammeljer wordt hierdoor ten deele uitge schakeld. Er wordt af en toe zeer enthousiast ge speeld, maar de heer Tetzner heeft het spel volkomen in handen; het was dan ook jam mer dat Geurtsen, die een waarschuwing opliep, direct hierop Oldenburg opzettelijk trapte en van het terrein moest worden ge zonden. Het was echter zijn verdiende loon. De overige tien Amsterdammers gooiden zich toen nog met meer vuur in den strijd. Hoe meer het einde nadert, hoe meer spanning er komt. Haarlem is doorloopend In den aanval, doch de uitvallen van D. E. C. zijn uiterst gevaarlijk. Het doel van D. E. C. ontsnapt telkens als door een wonder aan een doorboring, maar eindelijk, zes minuten voor het einde, als Verwaal alleen voor den keeper weder om faalt, komt de bal terug; en het is Breeuwer, die scoort (10). D. E. C. komt dan nog oven onstuimig op zetten. Kaan is echter op zijn post en doet een pracht save, door zich boven op het leder te laten vallen, terwijl de rechtsbuiten een kans mist. Dan is het spoedig tijd. Haarlem heeft na zwaren strijd gewonnen. D. E. C. protesteerde na afloop tegen een vermeend handsgeval; er werd nog een strafschop genomen, dien Scheeres in een doelpunt omzette. Wij hebben daarna nog even een gesprek gehad met den heer Tetz ner en met de belde neutrale grensrechters; doch een handsgeval in het strafschopge bied haddon zij niet gezien. Bovendien wa ren de Amsterdammers niet positief in hun beweringen. De één zei, dat Van Daalen hands gemaakt had en een ander noemde Bleshaar. Haarlem kan dus over den afloop van dit protest gerust zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. PAASCH-VACANTIE-TENNIS Van 9—12 en 14 banen per uur. (Niet op Zondag, Woensdag- en Zaterdagmiddag.) Fortuna—V. U. C. (2—3) Fortuna heeft een invaller voor haar mld- malf Kalker, terwil V.U.C. volledig is. Het begin kenmerkt zich door buitengewoon zenuwachtig spel, waardoor eenig verbandt in de ploegen niet te bespeuren valt. For tuna is anvankijlijk het meest in den aanval. Het gemis van haar midhalf doet zich ech ter terdege gevoelen, aangezien de invaller de voorhoede niet voldoende steunt. Er ont staan hierdoor te groote gapingen tusschen de linies. Na een kwartier komt V.U.C. er echter beter in en gaat de strijd gerulmen tijd gelijk op. Tegen de rust is V.U.C- sterker. Haar voorhoede onderneemt aanval op aan val doch de verdediging van Fortuna is in goede conditie. Ten slotte weet Van Gelder voor V.U.C. met een fraai schot te doel. puten (01). Onmiddellijk na de hervatting trekt de For tuna-voorhoede ten aanval en haar rechtsbuiten schiet tegen de paal. Het spel gaat nu vlug op en neer en is van beide kanten veel beter dan voor de rust. Uit een der V.U.C.-aanvallen weet Van Dill te doel punten (02). Fortuna geenszins ontmoedigd, speelt enthousiast verder en weet door Van Ever- dingen een tegenpunt te scoren (12). Kort hierop volgt de gelijkmaker door Berger (22). Het spel blijft buitengewoon fair en aan trekkelijk. V.U.C. weet ongeveer 10 minuten voor tijd door Van Dill nogmaals te doelpunten (3—2). Geheel Fortuna trekt ten aanval, doch zij ziet geen kans de gelijkmaker te scoren. Twee minuten voor tijd maakt V.U.C. uit een aanval zelfs een vierde goal, waarmee het pleit beslecht is. (De Crt.) NEDERLAND-BELGIë. HET ELFTAL ONGEWIJZIGD. De technische commissie van de K.N.V.B heeft Zondag het elftal samengesteld, dat op 4 Mei te Amsterdam tegen België zal uit komen. De ploeg heeft dezelfde samenstelling als tegen Italië, dus: Van der Meulen, Denis, v. Kol, Kools, v. d. Wildt, Breitner, Landaal, Tap, De Kreek, v. d. Broek, v d. Heyden. Als reserve werden aangewezen: de Boer (Ajax), de Bruin (Hermes D.V.S.), Scheffers (Hermes D.V.S.), Van Kesteren (H.B.S.) Het Nederlandsch elftal zal op 30 April een oefenwedstrijd tegen het B-elftal spelen, ter wijl het B-elftal op 4 Mei tegen het Belgische B-elftal een wedstrijd te Gent zal spelen- Het B.-elftal werd als volgt samengesteld: Halle (Go Ahead Vermetten (H.B.S.), v. Loon (Willem II), Entjes (Heracles), J. Halle (Go Ahead). Schlosser (Heracles) Gerritse (Blauw Wit), Kluin (A.G.O.V.V.), v. Reenen (Ajax), Tinsel (Golto) Mulders (Ajax) Tot reserve werden aangewezen: v. d. Meer (V.U.C.), Wanders (Wageningen), Schemme- kes (Go Ahead), Ruisch (D.F.C-) Het was te verwachten dat de ploeg die Italië in bedwang hield, niet voor den wed strijd tegen België gewijzigd zou worden Niemand zal hiertegen dan ook eenig bezwaar kunnen inbrengen. De Kreek krijgt een twee de kans, het is nu maar te hopen, dat hij op 4 Mei geheel van de verwonding hersteld zal zijn, die hem gisteren nog noopte om spoedig na het begin van den kampioens wedstrijd Go aheadVelocitas uit te vallen België won dezen Zondag te Parijs van Frankrijk met 61, maar Frankrijk speelde zoo zwak dat deze Belgische zege ons niet behoeft te verontrusten. Het B-elftal lijkt ons ook zeer stevig samen gesteld. De B Belgen zullen hier een zware kluif aan hebben. Blauw Wit is het eerst in den aanval; Homborg ziet kans een fraai schot op de Ajaxveste te lossen, dat door De Boer wordt weggewerkt. Keurig samenspelend gaan Ger ritse en Smit er telkens van door, doch zij vinden in van Kol en Schetters sterke te genstanders. Schindeler is bij den eersten aanval van Ajax onzeker en hij kan slechts redden door corner te trappen. Van Reenen Is er door doch door treuzelen gaat de kans verloren. Als Dorenbosch naast heeft geschoten, gaat de Ajax-aanval er fraai combineerend van door, keeper Schindeler houdt een ef fectvol schot goed. Na een kwartier een zeer snelle aanval van Blauw Wit. Dorenbosch kopt naar Homborg, een ren, een lage voor zet volgt en Dorenbosch, in vrije positie staande, schiet juist in De Boer's handen. Ajax krijgt een kans om de score te ope nen als Schindeler er eens jammerlijk naast grijpt. Ten Have plaatst het leder hoog voor doel doch Blauw Wlt-beenen weten erger te voorkomen en beletten een doorboring van het veriaten doel. Van Kol c.s. moeten alle zeilen bijzetten om zich den geestdrift'zen rechtervleugel van Blauw Wit van het lijf te houden. Van overwicht van een der nar tij en is geen sprake. Ajax is misschien iets gevaarlijker voor doel, doch het schieten is slecht en Schindeler wordt niet gepasseerd. We zien van Reenen en Volkers in gunstige positie staande hoog over trappen. Even voor rust een schitterende ren van Homborg, een zuivere voorzet volgt, Doren bosch staat op zijn plaats en kopt het leder over den uitloopenden De Boer in doel, doch wonder boven wonder stuit de bal tegen den naai enmag Ajax van geluk spreken! Nog is de kans dan niet verkeken, de bal springt In het veld terug. Ferwerda lost- een keihard schot, doch De Boer heeft zich her steld en houdt vallende. Twee Blauw Witters stormen op hem af, hij gooit het leder weg. de bal wordt weer voor doel geplaatst, dcch Mutters heeft een overtreding geconsta teerd en het gevaar voor het Ajax-doel is bezworen. Enthousiast vallen beide ploegen na de hervatting weer aan; soms lijkt het al te geestdriftig te worden en Mutters moet nog al wat vrije trappen uitdeelen. Delsen loopt een been-blessure op en moet het veld verlaten, waarvoor een invaller verschijnt. Ajax is iets in de meerderheid, veel kansen worden hen geboden, doch het is vaak ho peloos om te zien hoe de meest gemakkelijke kansen door slecht schieten worden ver knoeid. Een off-side goal wordt door Mut ters onguldig verklaard, De Boer en Lietzen zwoegen om zich de aanstormende Rood- Witten van het lijf te houden. Het lukt en met blanken stand wordt het einde door Mutters, die correct geleid heeft, aangekon digd. Tenslotte publiceeren we de opstelling der elftallen: Ajax: De Boer. Diepenbeek, Van Kol, Martens. Andriessen Schetters, Ten Have, Volkers, Van Reenen, Strijbosch, Mulders. Blauw Wit: Homborg, Ferwerda, Doorenbosch, Smit. Ger ritse, Delsen, De Boer, Sitters, Lietzen, Van Asselt, Schindeler. De kampioenswedstrijd "Go aheadVelo citas stond niet op een hoog peil, wat het spel betreft. Het tempo was te langzaam en aan com binatie en techniek ontbrak veel. Go ahead kon geen enkele maal haar gewone spel ont plooien, door het forsche ingrijpen van de Noordelijke verdediging. Bovendien waren de Deventenaren kort voor de rust gehandicapt, omdat de midvoor J. de Kreek wegens zijn oude blessure ver vangen moest worden door Prins, die op de rechterachterplaats kwam te staan, terwijl Brookman midvoor ging spelen, wat een danige verzwakking bleek. Dat Go ahead ver beneden haar kunnen speelde, kwam Velocitas ten goede. Na een korte huldiging, stelden de volgen de elftallen zich als volgt op; Go ahead: L. Halle, Brookman, Udlnk, Schemmekens, Halle Sr., Rehmeyer, Stenfert, Th. de Kreek, J. de Kreek, Brilleman, De Vries. Velocitas: Nuininga, Franssen, v. d. Velde, Bonsema, Meulema, Knol, Zuid erna, W. de Wolf, Witlox, F. J. de Wolf, Roosema. Te ruim twee uur laat scheidsrechter Israels beginnen en dadelijk blijkt het dat de thuisclub handen vol werk krijgt. Ongeveer tien minuten is Velocitas dan in de meerderheid. Na zes minuten spelen, dacht men Van der Velde te zien doelpun ten, maar Halle redt meesterlijk. Het eerste goede schot van de zijde der thuisclub werd gelost door Th. de Kreek, maar Roosema kon den bal over de lat wippen. Even later krijgt Brilleman een mooie kans voor open doel, maar het schot gaat naast. Hoewel de gas ten in het veld niet minder zijn dan de Deventenaren hebben de laatsten toch het eerst succes, wanneer Stenfert laag voorzet en De Kreek ineens inzet (10>. Weer valt de thuisclub aan en ook dit maal heeft De Kreek den bal op fraaie wijze vrijgemaakt, doch de scheidsrechter fluit voor buitenspel. Wanneer er 30 minuten ge speeld zijn, gaat Meulema er met den bal vandoor, komt voor open doel, geeft het leder over aan Franssen, die onder den uit val van Halle door in het net plaatst (11). Direct daarna verschalkt Bonsema de Go ahead-ve'dediging; wanneer iedereen denkt, dat hij zal schieten, geeft hij plotseling over naar Franssen, die Halle het nakijken geeft (1—2). Dan valt De Kreek uit en kort daarna komt de rust. In de tweede helft is Go Ahead in de meerderheid, doch verder dan De Wolf Sr. en Witlox brengen de rood-gelen het niet. Bij een hoekschop, door Stenvert genomen, belandt de bal hoog voor den doelmond. waarna het leder tweemaal in de richting van het doel wordt geschoten, doch telkens is er een been dat het wegwerkt. Het zelfde spelletje herhaalt zich eenigen tijd later. Een kwartier is ongeveer verstreken als Halle naar den vrijstaanden De Vries plaatst. Deze rent snel langs de lijn en zet voor, waar Halle opnieuw gereed staat om te schieten. Onverwacht verandert de bal van richting en verdwijnt in den benedenhoek van het Groningsche net (22). Hoewel zich voor beide partijen nog eeni ge goede kansen voordoen weet niemand hiervan te profiteeren, zoodat de stand geen wijziging meer ondergaat. 't Gooi—E. D. O. (0—3) Eerlijk gezegd hadden wij niet veel ver wachting van dezen wedstrijd; in den laat sten wedstrijd, dien E.D O. voor de compe titie soeelde, was het spel van dien aard, dat wij E.D O. hoogstens kans gaven op een ge lijk spel. Toch is het mee gevallen; het was een aantrekkelijke strijd, waarin beide ploe gen volop strijd gaven en met veel momen ten van goed spel. E.D.O. verdiende de overwinning, hoewel het tot het laatst toe volhoudend Gooi ze ker een tegenpunt had verdiend. Onder leiding van den heer Kapteijn be ginnen de volgende elftallen den strijd: 't Gooi: Cohen, v. Beek. Ronday. Sterk. v. Dolder, Söllner, Semer, Dame, Meilof, Brouwer, Campman. E. D. O.: Oome, Perukel Jr., Steffens, v. d. Hurk, Koene, v. Weeren, Dinkla. Perukel Sr.. Boeree, Kuyl, Van der Berg. Het begin is verrassend. Nadat E.D.O. een Gooi-aanval heeft afgeslagen, gaat de E.D.O.-aanval er van door: Koene geeft een keurigen voorzet. De Gooiverdediglng heeft alle aandacht voor den bal en let niet op den toesnellenden Oome. die den bal langs den verrasten keeper jaagt 't Gooi antwoordt hierop met eenige hef tige aanvallen, doch heeft tegen de goedspe- lende achterhoede der Haarlemmers weinig succes. Een zwakke schakel in de verdediging is Van Weeren, in de halflinie is zijn spel ab soluut onvoldoende. Meilof en Brouwer zitten stevig op den bal en daar de middenlinie van 't Gooi dikwijls op de vleugels speelt, wordt er meermalen verwarring gesticht in de ED.O.-achterhoede, waar Van den Berg opluchting brengt door resoluut ingrijpen. E.D.O. vervalt weer in haar oude fout, door uitstekende aanvallen in de laatste in stantie te doen falen, zooveel te meer viel dit op daar de backs van 't Gooi lang niet safe waren. Bij een corner op het ED.O.-doel, komen ineens drie man met den bal voor Van den Berg, Meilof ziet kans om nog hoog over te schieten. Aan den^ anderen kant slaat Cohen een kopbal van" Van der Hurk er uit en weet het direct daarop volgend schot van Koene te stoppen. Zonder dat de score verhoogd wordt ver wisseld men van plaats. In de tweede helft is Perukel Jr. (wegens een oude blessure vervangen door Zwart; deze gaat linkshalf en v. Weeren in de voor hoede. 't Gooi loopt ineens hard van stapel en de middenlinie, weet door goed vleugelspel on ophoudelijk het E.D.O.-doel in gevaar te brengen. Doch inplaats dat de gelijkmaker komt, gaat onverwacht de rechtervleugel van E.D.O. er vandoor. Koene zet voor en Van der Hurk jaagt ineens den bal langs Cohen. Er is geen sprake van, dat 't Gooi opgeeft, de achterhoede van E.D.O. komt voor veel en moeilijker werk te staan en de midden linie weet het spel niet te verplaatsen; zeker had 't Gooi in deze periode een tegenpunt verdiend. Steffens, die den geheelen wed strijd weinig gepresteerd heeft en als schakel tusschen de vleugels er niets van terecht bracht, krijgt ineens een bevlieging. Hij gaat er met den bal van door en laat Ronday langs hem heen glijden en op ouderwetsche wijze jaagt hij den bal langs Cohen. Kort hierop komt hij in aanraking met een Gooi-speler en met 10 man moet E.D.O. den strijd uitspelen. E.D.O. weet echter stand te houden en plaatst zich in de vierde ronde. B. V. V.—H. F. C. (4—2) Voor de derde ronde van bovengenoemd tournooi trok H. F. C. naar het sterke B. V.V. in Den Bosch, dat in het begin van het jaar zoo'n mooien start maakte. In een zeer onfortuinlijken strijd .stierf H. F. C. den bekerdood" Na aanvankelijk met rust 21 vóór gestaan te hebben, miste Van Parreeren 20 minuten vóór tijd een penalty, wat het keerpunt van den strijd was. De leiding is in handen van den heer Jansen. B. V. V. heeft twee invallers. H. F. C. stelt zich op een zeer droog ea hobbelig veld als volgt op. Van der Togt, Smit, v. Baasbank. R. Jongeneel, Marchant, J. Jongeneel, Dorsman, Hagenaar, Kruyt, Lamp, Van Parreeren. Reeds kort na het begin raakt P. Jonge neel geblesseerd, waarvan B. V. V. profiteert en uit een scrimmage weet te scoren. Wanneer Jongeneel weer terug is, «fait H. F. C. onstuimig aan, goed gesteund door de halflinie zit de voorhoede steeds voor het B. V. V.-doel, maar dat lijkt ondoordring baar, doordat schoten van Kruyt en Hage naar herhaaldelijk vlak naast of over gingen. Er werd uistekend gecombineerd; de zwak ke B. V. V.-achterhoede, wordt nog als eens gepasseerd. Eindelijk heeft Kruyt succes, als hij uit een goed aangegeven bal van Lamp gelijk maakt. Bij B. V. V. kwam het gevaar in hoofd zaak van den rechter vleugel, maar door goed verdedigen was er geen doorkomen aan. Kort voor rust weet Hagenaar met een mooi schot den tweeden goal te maken. Rust 1—2. De rust scheen de heeren blijkbaar geen. goed gedaan te hebben, want de bordjes zijn nu verhangen en B. V. V. is overwegend, sterker. Door goed verdedigen werd echter voorloopig stand gehouden. Wanneer de voorhoede eindelijk weer eens doorbreekt, wordt Kruyt met nog alleen den keeper voor zich genomen. De toege stane penalty, schiet Van Parreeren, zelfs na overnemen in des keepers handen. Dit succesje geeft B. V. V. moed en aange moedigd door het talrijke publiek vallen zij verwoed aan. De B. V. V.-voorhoede speelde nu uitstekend samer. en de bekende mid voor Fleuren weet dan met een hard onver wacht schot gelijk te maken. H. F. C. geeft zich nog niet gewonnen cn Hagenaar heeft pech als hij tegen den binnenkant van den paal schiet. Hierna is het met H.F.C. gedaan en B. V.V. weet nog met twee goede goals v. d. Togt van dichtbij te passeeren. H. F. C. verloor zoodoende met 4—2. ExcelsiorKennemers (2—-1) GESTAAKT WEGENS EEN STERFGEVAL. Deze aardige ontmoeting wei"d een minuut voor de rust afgebroken, door een plotseling sterfgeval van een der Excelsior-spelers, die op de tribune dezen wedstrijd volgde. Excelsior heeft, vier invallers, terwijl de Kennemers Aardenburg missen. In de drie kwartier die gespeeld werden, was van klasseverschil niet veel te bemer ken; vooral de Kennemers speelden hun beste spel. Na twintig minuten wordt een der gevaar lijke Kennemers-aanvallen beloond als Groot mooi aan Horeman doorgeeft en deze met een mooi schot Bund passeert (10). Excelsior komt er dan ook beter in en als v. d. Ploeg geheel ormoodig zijn doel verlaat, maakt Vink gelijk (1—1). Kort hierna krij gen Steeman en Groot kansen om te doel punten, doch alleen voor den doelman staan de falen zij met schieten. Aan de overzijde weet de invaller-midvoor v. d. Ploeg voor de tweede maal te verschal ken (2—1). Met dezen stand zou de rust ingegaan zijn, ware het niet dat de wedstrijd door bovengenoemd noodlottig geval ontijdig werd afgebroken. De aanvoerders besloten te staken. De wedstrijd zal thans te Bever wijk worden overgespeeld. De Uitslagen. Voor den Beker: Ripperda—D.I.O. 61 Beslissingswedstrijd kampioenschap 1 A: HillegomR.C.H. 4 21 Competitie: I A: SpaarnevogelsI.V.O. 20 I B: R.C.H. 3Stormvogels 3 E.D.O. 4Kennemers 2 21 II B: Schoten 3Stormvogels 4 II C: E.D.O. 5Haarlem 5 2—2 III A: Kennemers 5Spaarndam 3 Stormvogels 5E.H.S. 3 III B: Kinheim 3Kennemers 6 V.S.V. 4—ED.O. 6 III C: D.S.K.—D.W.O. 4 2—0 JUNIORES. Afd. A: BeverwijkHaarlem. uitgesteld. Afd. B. E.D.O. bT.HJ3. uitgesteld. Haarlem b—Bloemendaal b uitgesteld. Finale Kennemerland beker. Kennemerland—V.V.IJ. 03 OM DEN STADS EDITIE-BEKER. Demi-finale. RipperdaD. I. O. (61) Ripperda is er in geslaagd D.I.O. met een 61 nederlaag huiswaarts te zenden, waar mede zij zich in de finale plaatste. Het geheele elftal speelde een goeden wed strijd. Van den aftrap af opent Ripperda een flink offensief. Na een kwartier spelen, heeft ze dan ook succes. (10). Kort daarop weet Ripperda er 20 van te maken. Aanval op aanval volgt op het D.I.O.- doel. Even voor half-time weet dan ook d§

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10