Apropos VOETBALNIEUWS, I ROEIEN. POSTDUIVEN. DAMMEN. WIELRIJDEN. KORFBAL. Ned. Korfbalbond HONKBAL Ons Racing Nieuws. We ontvingen No. 1 (zesde jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het officieel orgaan van de Racing Club Haarlem. Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van dit orgaan is dit laatste nummer in een feestkleed ge stoken. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: „Ons Clubnieuws in Tropenland", door S. Hazevoet; „Bij den vijfden jaargang van ons clubblad", door H. Scheen; „De blij de komst van Mama Langpoot", door Lang; „De Interviewer geïnterviewd", door W. H. J. van den Eynde; „Wie de vijf jaargangen vol schreven", door L.; „Hoe een out-sider de R.C H.-krant ziet", door Jemo; „Zigjaja" door Jac. de Geus; „Wat onze vereeniging dezen winter presteerde", door J. Segerius; Onze Maandelijksche Revue; Uit den Haarl'. Voetbalbond en Clubnieuws. Dit nummers is verlucht met eenige fraaie foto's en teeke- ningen. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag. AFDEELING A- TUSSCHENRONDÉ. 6. H.BjS. A 1Kennemer Lyceum 1 80 AFDEELING B. Ie ronde. H.B.S. A m—U.L.O. A V 29—0 2. Kennemer Lyceum nUi O. A IV 90 J, Chr. U.L.O. (Bloemendaal) H. B. S. B III 9—0 4. Ui.O. A mBronsteeschool I (Heemstede) 67 5. Chr. MULO (DreefGem. Lyceum 82 6. Gymnasium I—I-I.B.S. B IV 9—0 7. HBS. B II—U.L.O. (Zandvoort) 1—5 8. Ambachtsschool IIH.B.S. A IV 6—2 9. Ui.O. B ISchool D (IJmuiden-O.) 60 TUSSCHENRONDE. 10. Ui.O. (Zandvoort)—Ui O. B I S—3 (Ui.O. Zandvoort wïnt bij loting) AFDEELING C: 2e ronde (Tusschenronde) Winnaars. 23. O.L.S. 7 vrij. 24. O.LS. 39 (Spaarndam)Rijksleer school 110 25. O.L.S. 40—U.L.O. A VI 5—0 2G. School D (Qverveen)Gymnasium II 2—3 27. Oi.S. 37—OL.S 35 1—1 Oi.S. 37 wint bij loting). 28. O.L.S. 28—OL.S- 15 6—0 2e ronde (Tusschen ende) Verliezers. 29 O.L.S. 9 vrij. 30. Ie Doonsgezinde schoolO.L S. 8 13 31. O.L.S. 22Chr. School Anthonie- straat. Oi.S. 22 niet on^ekomen. 32. Instituut ,.Oranje Nassau"OiS. 6 5^—0 33. O L.S. 1—OT,S. 3 1—0 34. OiH. 34—Oi S. 14 1—0 RONDVAART DOOR NEDERLAND. De commissie voor de Rondvaart door Ne derland heeft de tochten vastgesteld, die dit jaar kunnen worden gevaren. In vergelijking met die van verleden Jaar worden op verzoek van de roeiers enkele wij zigingen uitgebracht. Het traject door Zuid- Holland werd hierom in tweeën gesplitst. Een gedeelte waarin het bevaren der groote ri vieren voorkomt en een. dat- grootendeels binnendoor loont. In beide werd Den Haag als contrölestatlon weggelaten. De tochten zul'en er thans als volgt uitzien: Voor a'le soorten vaartuigen: Tocht No. 1: Alkmaar, Amsterdam. Haarlem, Loosdrecht Maarssen, Oude Wetering, Uithoorn, Zaan dam. Tocht No. 2: Aalsmeer, Geldermalsen, Gouda, Utrecht, Vianen, Warmond, Woerden, Wijk bij Duur stede. Tocht No. 3. Arnhem, Gorkum, Helmond, 's-Hctogen- bosch. Mcok, Nijmegen, Roermond, Wijk bij Duurstede. Tocht No. 4: Apeldoorn. Arnhem, Doesburg. Gendringen, Hat tem, Zutnhen, Zwartsluis, Zwolle. Tocht No. 5a: Assen, Bergumerdam. Groningen, Grouw, Leeuwarden. Lemmer, Sneek, Zwartsluis. Tocht No. 5 b. Bergvmmerd&m, Grouw, Leuwarden, Lemmer, Sloten, Sneek, Wor- kum. Woudsend. Alléén voor zeewaardige motorbooten en zeil i achten: Tocht No. 6: Dlntel, Dordercht, He^evoetshrs. Rotter dam. Terneuzen, Veere, Wemeldinge, Zljpe. Tocht No. 7: Amsterdam. Blokzijl. Elburg. Enkhuizen, Harderwijk, Hoorn, Kampen, Marken, Me- demblik. Muiden Lemmer, Spakenburg, Sta voren, Urk. Volendam. De contróle-stations zijn in alphabetische volgorde genoemd. De commissie mocht reeds vele definitieve toezeggingen voor prijzen ontvangen. ZEIL- EN KANO-SPORT. De kille Noordenwind blies nog door de dik ke winterjas en tochhadden eenige enthousiaste watersporters het gewaagd om in de kano te stappen. Bij de Groote Hout- brug waar ze Zondagmorgen arriveerden, had op het houten hulpbruggetje een groot aantal voorbijgangers post gevat, dat met belangstelling het levendige schopwspel ga desloeg. Het roodwitte van de slanke kano's het waren H. K. V.'ers! deed het prach tig. 3eter dan ergens anders werd de aan dacht gevestigd op deze voor Haarlem jonge watersport, die (we konden het reeds eerder melden) zich in een buitengewone belang stelling verheugt. Door Raamslngel, Leidsche Vaart enz. ging de kano-vloot naar het Zuider Buiten Spaame naar de scheepsbergplaats van den heer Koomen. alwaar de nieuwste aanwinst voor de H. Z. V.-vloot, n.I. de „Kluut" van den heer De Graaf, te water zou gelaten worden Een buitengewoon gTOOt aantal belang stellenden waren aanwezig, toen de eigenaar in zijr scheepje s'apte, waarna het com mando klonk: ..k'aar!" Met de H. Z. V.-vlag op en een hoeratje ging het sierlijke vaa~- tuig (ontwerp De Beus)) zijn element te ge- moet. De kano's brachten het eere-saluut.. Het was èn voor den eigenaar èn voor de H- Z. V. een prettig oogenblik. toen de „Kluut" sierlijk op het water dreef. Een pracht succes voor den eigenbouwer! En nu is 't wachten op een flinke bries! Volledigheidshalve memoreeren we. dat de heer W. van Baaver, die ook reeds enkele jachtjes op stapel zette, bezig is aan een ver beterde Bergumerklasse. zoodat straks ook dit type allicht door andere gevolgd, op het Spaame te zien zal zijn. Engelsch Hockey, Zaterdag hebben wij nog zoo vol optimis tische verwachting geschreven over den eer sten officieelen landen hockeywedstrijd EngelandNederland. Veel te optimistisch, want een paar uur later kwam de teleurstel lende tijding al, dat de Engelschen met 91 de meerderen waren gebleven. En dat is dus dat. Het veld mag in een deplorabelen toe stand zijn geweest maar daar hadden belde partijen evenveel iast van en dat de Engel schen zich er betor bij aanpasten is slechts objectief beschouwd, ©en factor van hun supe. rioriteit. Er was gesn sprake van een uit vorm zijnde Noderlandsche ploeg. Toch is het negen-één geworden, voorwaar geen kleinig heid. Wij hebben het feit te aanvaarden, dat de Engelschen nog altijd een paar klassen beter hockey spelen dan de onzen en dat de beide Engelsche combinaties, die te Amster dam verloren en te Nottingham gelijk speel den, inderdaad niet anders waren clan com binaties en niet het sterkste Engelsche elftal. Enfin, het is heelemaal niet erg, 'net is mis schien zeifs wel heel goed- We zijn er nog lang niet, er moet nog heel veel gewerkt en geoefend worden. Het eenige nadeel van deze groote nederlaag is misschien dat de Engelschen nu voorloopig niet meer tegen oranje willen spelen en dan zou onzen hockeyers de beste oefening die zij zich wen- schen kunnen, ontgaan. Laat ons hopen, dat de winnaars ons de tegenvisite niet zullen weigeren, zij het dan dat zij de noodzaak van een gelegenheid tot revanche niet zullen erkennen. Past op de zakkenrollers. Misschien gaan er nog enkelen onzer lezers Zaterdag a.s. naar Londen om den beker- eindstrijd tusschen Arsenal en Huddersfield Town bij te wonen. Er zijn enthousiasten in ons land, die daar ieder jaar een vast uit stapje van maken, ofschoon het spel in dezen grootsten aller Engelsche wedstrijden in den regel niet veel fraais is door de zenuwspan ning, waarin de spelers zich bevinden. Maar daarover wou ik het nuiet hebben, ik wilde hen die erheen gaan waarschuwen, dat zij op de zakkenrollers passen, want de leden van dit langvingerig gilde geven de voet- balielders tegenwoordig in Engeland meer zorg dan ooit tevoren. Het schijnt werkelijk heel erg te zijn. Men neemt aan dat. de bekerfinale bezocht aal worden door honder den mannen en nog een groep vrouwen ook, die er slechts komen, om zich ten koste van de andere toeschouwers te verrijken. Als voorzorg zijn er ook tientallen detec tives aanwezig maar dezen kunnen in de op elkaar gepakte massa niet alles zien. Zij volgen de tactiek om bekende zakken rollers reeds van den ingang af te volgen en niet meer uit -het oog te verliezen. Zoo pakken zij er wel eens. die verdacht zijn doordat zij twintig of meer horloges en een dozijn portefeuilles in hun zakken dra gen. Een dergelijke overdaad is moeilijk on schuldig uit te leggen. De zakkenrollers slaan echter hun grootsben slag voor en na den wedstrijd in de volgepakte treinen en in het gedrang bij de loketten van stations en voet balterrein. Zesdaagschen toen en nu. De zesdaagsche wielerwedstrijd te Parijs is gewonnen door het Fransche koppel Pé- lissierBlanchonnet. Als nieuws is dit ver ouderd, als inleiding kan het dienen. Deze laatste Parijsche zesdaagsche, beschouwd als het hoogtepunt van het Europeesche sei zoen op dit gebied heeft verscheidene records verbeterd met name die van de recette, van het aantal gewonnen en weer verloren ron den, van het bedrag aan uitgeloofde premies, van het aantal uit het schellinkje gemikte eieren, sardineblikjes en flesschen en van den gereden afstand. Maar dit laatste is een laagterecord. In de 144 uur van dezen wed strijd is door de winnaars ruim 3300 K.M. afgelegd en in dit verband mag zeker ge sproken worden van een goeden ouden tijd die voorbij is. De winnaars van een New- Yorksche zesdaagsche van ongeveer 20 jaar geleden, ik meen dat het Root en Fogler wa ren, vestigden in kilometer-verslinden een hoogte-record, dat nog steeds en zelfs meer dan ooit. van kracht is. Zij legden toen ruim 4400 K.M. af. of liefst 1100 K.M. meer dan de Parijsche winnaars van deze maand. Dat wil zeggen dat de Franschen van 1930 een ge middelde snelheid reden van 23 K.M. per uur, de Amerikanen van 1910 een gemiddelde van bijna 31 K.M. Hetgeen nogal wat scheelt En dat komt nl6t, doordat de renners uit den tijd van Root en Fogler, die ook de glo rietijd was van onzen landgenoot John. Stol. zooveel harder konden rijden, maar doordat zij er werkelijk een sportleven wedstrijd in De Snelvlieger. Uitslag der wedvlucht van Roosendaal, af stand 95 K.M. De duiven werden losgelaten te 9.30 uur. Eerste duif 11-49-30; snelheid 679.54 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. J. van Daalen 1 2 18 27 28 31 32. H. V. Roos dorp 3 7 13 14. J. J. Petri 4 5 17 29, H. Fikkert 6 12 22 24 30 33, J. de Vries 8 20 21 23 26. P. Lindeman 9. W. Petri 10 11, P. A. Basse 15 16 19 25. Columba. De Postduivenvereniging „Columba" hield Zondag haar eerste wedvlucht met oude duiven van Roosendaal (95 K M.) Eerste duif 1148; laatste 12.37. De prijzen werden behaald als volgt: J. Philippo 1. P. Boeree 2 3 6 11 31 35. L. Glmbrère 4 10 14 15 16 17 19 20 22 26 27 33 37. M. Fehres 5 7 21 24 32 34, J. Bonke 8 9 13 36 38 39, A. Kra mer 12 30. De Ooievaar. Uitslag der wedvlucht van Roosendaal op 20 April: P v. d. Pol 1. 3. 4 5 10. 11, 12, 13. 14. 19. 20. A. Selhorst 2. 17. 18. 25. A. J. Bosch. 6. 7, 8. 21. H. P. v. d. Poll 9. J. Keijsper 15. 23. HL Kernen 16, G. Dolle 22, B. J. Nieuwenburg 24, zagen. Nu heeft de zesdagen-rennerlj niets meer met sport te maken en deze vergelij king van afgelegde kilometers is daar een nieuw bewijs van. De heeren rijden alleen hard, als er publiek is; in de morgenuren, wanneer ze voor leege banken „spelen", vin den noch zij noch de organisatoren haast noodzakelijk. Integendeel, de organisatie vindt het eer gewenscht dat zij het in deze uren kalmpjes aan doen, dan komen zij weer wat op adem, om extra sensatïoneele jach ten te kunnen vertoonen als de massa weer door de loketten stroomt. En zoo vergenoe gen zij er zich mee, met een gangetje van zes of acht kilometer per uur rond te suk kelen. Als er dan een zou zijn, die plotseling van de gelegenheid gebruik maakte om de beenen te nemen en ronden terug te win nen, zou er schandaal van geschreeuwd worden. Is dit niet in Brussel gebeurd dit jaar. Schande, zooiets doe je niet. Zooiets is niet. tja. niet sportlef. John Stol. wat zeg je wel van de tegenwoordige zesdaagschen? Sport en prestige. Het wordt tegenwoordig van buitengewoon belang beschouwd voor een land, om op sportgebied uit te blinken. De regeeringen bemoeien zich hoe langer hoe meer met de sport uit een oogpunt van nationaal prestige in de wereld. De Italiaansche regeering is hiervan ongetwijfeld het sterkst sprekende voorbeeld, ons eigen landsbestuur is vrijwel te beschouwen als de uitzondering die den regel bevestigt. Deze bijzondere, wc mogen wel zeggen politieke, belangstelling In de sport is natuurlijk een gevolg van het sterker internationaal sportcontact. Een gevolg er van en niet de drijfveer daartoe. We zijn gelukkig nog niet zoover gekomen, zelfs niet in Italië, dat sportsmen er door de regee ring op uitgezonden worden om in den vreemde propagandistische lauweren te ver overen. Daardoor zou het sportbegrip wel wat al te zeer ln het gedrang raken. Maar dat de regeeringen van vele landen thans inzien dat door sportvertegenwoordiging in het buitenland de handelsbalans gunstig kan worden beïnvloed, is een feit. Nurmi en Rl- tola hebben jaren geleden het opnieuw on afhankelijke Finland uit de obscuriteit ge haald en een bekendheid gegeven, die boven zijn economische be teekenis uitgaat en dit sterke voorbeeld is niet onopgemerkt geble ven. Het gevolg is dat het belang van een bloeiend sportleven in bijkans alle landen thans wordt erkend. In Spanje ook, waar men zich, nadat de stie rengevechten buiten de grenzen onverteerbaar bleken en de voetbalsport na jaren van bloei niet aan de hooggespannen verwach tingen bleef voldoen, nu op de zeilsport gaat werpen. Onder leiding van den koning zelf, die een enthousiast zeiler is, zullen de Span jaarden in den komenden zomer een mo derne kruistocht organiseeren met een reeks van zesmeter-jachten en eenige grootere wedstrijdschepen. Deze jachten zullen in de eerste plaats aan de regattas in Engeland deelnemen en wij wenschen deze vreedzame Spaansche Armada een grooter succes dan de oorlogszuchtige van eeuwen geleden. Australisch cricket. Het Australische cricket-team dat ln den zomer zal probeeren den Engelschen de .„Ashes" weder te ontfutselen is dezer dagen in Europa aangekomen en zal, na de gele genheid tot sight-seeing ln verschillende landen benut te hebben, den strijd tegen de Engelsche cricketers aanbinden. Naar wij in de Engelsche bladen lezen hebben deze anti- podische gasten een gedrukte instructie in hun zak, die niet minder dan 36 artikelen omvat. Er staat letterlijk alles in wat deze sportsmen (beroepsmenschen wel te beden ken) moeten en niet mogen dosn. Het be strijkt het terrein van eten, drinken, mede- deelingen aan de pers, gebruik van vervoer middelen, optreden op het terrein, in de kleedkamers en daar buiten, het spreken voor de microfoon en hot laatste niet het ge ringste, de financieele regeling. Overigens mogen de spelei's zich niet laten verlokken door het zoet gefluit van den Engelschen vogelaar, die hen in een Engelsche club wil halen, er is precies omschreven, wanneer, hoe en waar zij hun nationale jasjes en pet ten moeten en niet mogen dragen, kortom Engeland krijgt een gezelschap op bezoek, dat geheel in 't onberispelijk model van een reglement van 36 artikelen ls vastgesmeed. Het eenige dat hun niet imperatief is voorge schreven is het winnen van hun wedstrijden. Tot het principe van den dood in geval van een nederlaag, waaraan de gladiatoren in de Romeinsche arena waren blootgesteld, zijn wij in deze verlichte tijden nog niet terug gekeerd. Intusschen hebben de Australiërs medege deeld, dat hun bowler Grimmett aan boord van het schip een nieuwe googly heeft uitge vonden en geperfectionneerd. Deze schijnt doodelyk te zijn, althans op het dek van een schip. Een cricketpltch is overigens nog altijd iets anders. Kampioenschap van Nederla ld. Maandag werd de zevende ronde om het kampioenschap van Nederland dammen ge speeld. De uitslagen zijn: Damme remise met De Schaap, Rustenburg remise met Beers en Vos remise met Van Dartelen In de volgorde komt geen verandering. Vos blijft bovenaan met een voorsprong van drie punten op zijn ernstigste concurrenten Damme en Keiler. Haarlemsche Damspelers naar Parijs. Zaterdagavond Jl. vertrokken naar Parijs de Haarlemsche hoofdklasse-spelers J. B. Sluiter Jr.. P. G. van Engelen. F. A. Berke meier, A. de Jong en J. van Looij. Een groot aantal clubgenooten was op het perron aanwezig. Te Parijs zal de Hollander Herman de Jongh zich met de verzorging der Haarlem mers belasten en tevens als wedstrijdleider van het aldaar te houden toumooi tusschen de Fransche en de Haarlemsche spelers op treden. Definitief hebben de ex-wereldkampioenen Marlus Fabre en Stanislas Bizot zich reeds voor dit tournooi opgegeven, terwijl boven dien zeer waarschijnlijk André Belard. Ir. Paul Sonier en Isidore Weiss als tegenstan ders der Haarlemmers zulign fungeeren. G. H. Stouten neemt afscheid van de wielersport. Wij vernemen dat de heer G. H. Stouten. de welbekende Haarlemsche wielrenner, in verband met het opheffen van de Haarlem sche Sportvereniging .Excelsior" besloten heeft, niet meer aan wielerwedstrijden deel te nemen Tot zoover het ons toegezonden bericht. Wij kunnen en willen het bij de simpele vermelding van dit feit niet laten, want Stouten heeft nu reeds meer dan dertig jaar achtereen den naam van onze stad op het gebied van wielrennen hoog gehouden. Hoe wel hij al eenigen tyd tot de veteranen be hoort, is hij nog steeds een geducht tegen stander, die als hij wil nog aan vele Jongere wielrenners een lesje kan geven. Daarom zal het stellig heel velen leed doen dat deze zuivere amateur-wielrenner niet meer aan wedstrijden zal deelnemen. Reeds als jongen van zeventien Jaar won hij een eersten prijs. Toen nam hij namelijk voor het eerst deel aan een wielerwedstrijd op den weg, een open nummer van vijf K.M. te Ilpendam. Dat was toen wel een zeldzame prestatie, want er waren niet minder dan veertig deelnemers. Hij zelf noemt dit den schoonsten dag van zijn leven. In 1913 reed hij den afstand van 300 M. op de home-trainer wedstrijden in 14 4.5 sec. Tien jaar later de 500 M. in 19 sec. In den loop der jaren heeft Stouten een ontelbaar aantal medailles, bekers en kunst voorwerpen gewonnen. In 1905 werd hij in den wedstrijd over 1000 M. op der. Zeeburgerdijk te Amsterdam door Willem Mulder geklopt. Hij wist- een paar weken later echter op een schitterende wijze revanche te nemen. Hij daagde Mulder uit tot wedstrijden over 500. 1000 on 5000 M. Die wedstrijden hadden plaats op de Amster- damsche Vaart in tegenwoordigheid van vijfduizend toeschouwers. In Haarlem's Dag blad werd het verloop van deze wedstrijden als volgt beschreven: „De uitslag van de alhier gehouden revanche-match tusschen de heeren Mulder van Amsterdam en G. H. Stou ten van hier was al volgt: Wedstrijd over 500 M.: 1. Stouten, 2. Mulder; wed strijd over 1000 M.: 1. Stouter 2. Mul der. De wedstrijd over Vijf K.M. bleef onbeslist, omdat de achterband van Mulder's fiets sprong. Stouten, die dit zag, stopte dadelijk, maar Mulder wenschte niet over te rijden." Dit laatste was tevens een van de vele staaltjes van sportiviteit van Stouten. Een ander bewijs daarvoor is, dat hij herhaalde lijk bekers en andere voorwerpen, die hij zelf gewonnen had. weer afstond om dienst te laten doen als prijzen voor andere wedstrij den. Na tien jaar sportbeoefening had hij reeds 130 prijzen behaald, niet alleen bij wielren nen, maar ook bij schaatsenrijden en lichte athletiek (100 en 1000 M. hardloopen). Bij den Frieschen en Gelderschen Elf stedentocht kwam hij belde malen als eerste aan. Van 1901 tot 1907 maakte hij zijn snelste tijden op den weg. Als hij aan een wedstrijd deelnam, was hij er bijna zeker van, dat hij een prijs zou winnen. Een groot deel van zijn succes dankt Stouten aan den heer R. de Bruin, te Haar lem, die hem getraind en tot hardrijder op- geleld heeft. Inderdaad, met Stouten verdwijnt een zeer merkwaardig en geducht tegenstander van het wedstrijdterrein. Wie hem wil evena ren moet over heel wat uithoudingsvermo gen en fightlng-spirlt beschikken. R'iswijksche Wielerbaan. De sprintrace voor nieuwelingen en onaf- hankelljken was een gemakkelijke overwin ning voor Bernard Lecne. Een premierace over 8 K.M. werd gewon nen door v. d. Leur. De technische uitslagen luiden: Sprint over 2 ronden voor amateurs en onafhankelijken: lste serie: 1. Wals, 2. W. Wins. 2de serie: 1. Bakhuis, 2. Burgerhof. 3de serie: 1. Heslingen, 2. v. d. Meer. 4de serie: 1. v Rossom, 2. Vlsscher. 5de serie: 1. v. Dijk, 2. v. Egmond. 6de serie: 1. B. Leene, 2. Valk. lste demi-finale: 1. Hesllnga, 2. v. Egmond. 2de demi-finale: 1. B. Leeuw. 2. W. Krcns. Finale: 1. B. Leeuw (laatste 200 Meter 14 sec 2. W. Krens, 3. v. Egmond. 4. Hesllnga. Match A quatre over 2 ronden met pun tentelling: lste rit: 1. v. d. Leur, 2. P. Leene, 3. Bonte koe, 4. v. Dijk. 2de rit: l. p. Leene, 2. v. d. Leur, 3. v. Dijk, 4. Bontekoe. 3de rit: 1. v. d. Leur, 2. P. Leene, 3. Bonte koe, 4. v. Dijk. Totaal uitslag: 1. v. d. Leur 4 punten. 2. B. Leene, 5 punten. 3. Bontokoe 10 punten, 4. v. Dijk 11 punten Premie-race over 8 K.M.: lste Premie de Leur, 2de premie de Leur, 3de premie Wals, 4de premie v. Rossum, 5de premie v. d. Meer. Totaaluitslag van de race 1. v. d. Leur, 2. Wals, 3. v. Rossum, 4. Jonghans. Motorwedstrijd over 3 x 30 K M. lste manche, lste klassement: 1. Schle- baum. 2. Blekemolen, 3. Th. Leene. 4. Storm, 5. Waldschut. 2de en 3de Ikassement: zelfde volgorde. Totaaluitslag; 1. Schlebaum 24 min. 57 2 5 sec. 2. Blekemolen op 50 M. 3. Leene op 250 M. 4 Storm op 700 M. 5. Wildschut op 4300 M. 2de manche, lste klassement: 1. Bleke molen. 2. Schlebaum, 3. Leene, 4. Storm, 5. Wildschut. 2de en 3de klassement hetzelfde. Totaaluitslag. l. Blekemolen. tijd 24 min. 23 1/5 sec. 2. Schlebaum, 3. Leene op 200 M., 4. Storm op 2600 M.. 5. Wildschut op 4400 M. 3de manche, lste klassement: 1. Leene, 2. Schlebaum, 3. Blekemolen, 4 Storm, 5. Wild schut. 2öe en 3de klassement hetzelfde. Totaaluitslag l. Leenen. 2. Schlebaum op 70 M., 3. Blekemolen op 595 M., 4. Storm op 2200 M., 5 Wildschut op 5350 M. Uitslag van den gehcelen wedstrijd: 1. Schlebaum (Kaeser), 2. Blekemolen (Besson), 3. Theo Leene (Ceurremans>. 4. Storm (Jahn), 5. Wildschut (Boot). „Excelsior" ontbonden. Men schrijft ons: Do Haarlemsche Sport Vereeniging „Excel sior" ls na een bestaan van ruim vijf Jaar de vorige weck ontbonden. Toen in Februari 1925 deze vereeniging werd opgericht, bleek de animo voor het wielrennen grooter. dan den laatsten tijd. In 1927 was „Excelsior" onder leiding van den heer G. H. Stouten een flinke vereeniging geworden. In dit seizoen kwamen voor het kampioenschap over 100 K.M. 23 renners aan den start, wat ln Haarlem voor een clubkampioenschap nog niet voorgekomen was. Sindsdien trad de heer Stouten uit het bestuur. Daarna kwam er een Inzinking, die zóó ernstig werd, dat opheffing van „Excelsior" het gevolg is ge- yorden. H. S. V. „De Kampioen*. Hst ongunstige weder van den eersten Paaschdas had veel afbreuk gedaan aan de opkomst der deelnemers voor de 1 K.M. sprint. Slechts 17 deelnemers kwamen aan den start voor A- en B-klasse en Juniores. Bij de A-klasse was het weer een genoe gen om W. Sypesteyn aan het werk te zien. HU won na feilen strUd op fraaie wijze. Van Egmond werd 2de. de Groot 3, v. Baak 4. By de B-klasse debuteerde Van Putten eveneens op fraaie wyze door als eerste door de finish te gaan; 2e Fabel. 3e Zeulevoet. Ook by de juniores was Verkes wederom na eenige afwezigheid aan den start; hU won ook al op overtuigende wyze; 2de Moer kerk, 3e Heek. Het was een zeer sportieve wedstryd. Het verloop was als volgt: A-klasse: Sypesteyn 3, Egmond 4. Groot 5, v. Baak 6 punten. 3-klasse: lste serie: 1 Fabel. 2 Helsbergen* 3 Sybrandi. 4 Reek 2de serie: 1 v. Putten, 2 Zeulevoet, 3 Westerman. Herkansing: 1 Zeulevoet, 2 Sybrandi, 3 Heisborgen. Fina le: 1 v. Putten, 2 Fabel. 3 Zeulevoet. Juniores: lste serie: 1 Verkes. 2 v. Hoeven, 3 Kruid. 2e serie: 1 Moerkerk, 2 Heek. 3 Dy- kers. Finale: 1 Verkes. 2 Moerkerk. 3 Heek. Overzicht. Haarlem ontving voor de promotie-degra datie 2e klasse, net Amsterdarcsche Blauw- Wit. Na de nederlagen tegen Avanti her stelde Haarlem z'rh i: zooverre, dat het sis te1-n n.et 10 won. Haar kans om in de 2e klasse te blijven, ls dus Iets gerezen. De wedstrijd AdvendoAvanti werd uit gesteld. Op het Advendo-terreln werden vriend- schappeiyke wedstryden gespeeld tegen Selllcha uit Den Haag. De Advendo-combi- natle II en III verloor met 4—2. Advendo I won met 65 van Selllcha I. HaarlemBlauw Wit (10) Eindelijk heeft Haarlem dan weer eens een overwinning behaald, hoewel het er ln het begin niet naar uitzag, doch tenslotte bleven de belde punten in Haarlem, welk resultaat wel in hoofdzaak te danken ls aan de uitstekende verdediging der thuisclub, die een zware taak had. vooral tegen het einde, toen de Blauw Witters het niet zoo erg nauw meer namen met wat gedekt of niet gedekt was. De bezoekers hebben een forschc doch, be halve dan tegen het einde, fair spelende ploeg. Als beide partyen gezameniyk gekiekt zyn stelt Haarlem onder de leiding van scheids rechter de Teilo als volgt op Aanval: mej. B. Bottl en mej. Nooy. Ben jamins en De Haan. Midden: mej. Stouten en Mej. Brakel, Baay en Van Lohulzen. Verdediging: mej. R. Bottl en mej. v. Leeuwen, v. d. Velden en Brakel. De eerste aanvallen zyn voor Blauw Wit, doch dan komt Haarlem met den wind mee opzetten. In den aanval wil het echter weer niet al te best. Het spel gaat eenigen tyd snel op en neer, de B. W.-aanvallen zyn niet zonder gevaar, vooral een der dames biykt goed te kunnen schieten. Enkele malen wordt er ln dit vak verkeerd ultgoplaatst, doch tot tweemaal toe weet. Brakel te onderscheppen. Onder den paal is het mej. Van Leeuwep. die eiken bal. die naast gaat, inrekent. Span ning is er wel, wie za! het eerst succes heb ben. De eerste klap enz. Doch geen der par tyen weet tot rust den korf te vinden, zoodat met blanken stand gedraaid wordt. Na rust heeft B. W. den wind mee en algemeen wordt verwacht dat zy nu wel spoedig de lei ding zullen nemen. Dc verdediging houdt zich echter uitstekend. Vooral v. d. Velden heeft or weer danig het oog in. Werkeiyic vry komt z'n tegenstander byna nooit. Tel kens wordt de aanval der thuisclub aan het werk gesteld, doch het gaat daar niet. Ben jamins heeft eens pech als een goed schot weer terugspringt, doch daar biy ft het voor loopig by. De scheidsrechter begint al op z'n horloge te kyken, het einde nadert en do spanning stygt. B. W. tracht ten koste van alles een overwinning te forcecren. Aange moedigd door de talrykc supporters komt Haarlem nog eens opzetten. En werkeiyk weet mej. B. Botti haar club de leiding te geven. Nog eenige benauwde minuten en aan het einde met de eerste Haar'.cm-over- winning in de degradatie-competitie. WANDELSPORT. Haarl. Wandelsportvereeniging. RECORD VERBETERD. Op tweeden Paaschdag had onder groote belangstellng de aangekondigde snelwandel- wedstryd van de Haarlemsche Wandelsport vereeniging plaats. De route liep over Wagenweg, Bennebroek, Vogelenzang. Aerdenhout, Overveen, zyiweg, Wllhelmlnastraat. Botermarkt. Prachtig weer begunstigde den wedstryd. De uitslag was als volgt: 1. F. Kooien. 2. A. de Nys, 3. D. Bossen, 4. J. Koopman, 5. J. v. d. Weegh, 6. J. van den Borg. Het clubrecord, staande op naam van J. D. Koopman ln 1 uur 43 min., werd door F. Koo ien gebracht op 1 uur 41 min. 59 sec. De Haarlemsche politie zorgde uitstekend voor de goede orde by den start. HaarlemA. G. H. C. (617) Voor de eerste ronde van de wedstrijden om den Olympiade-beker speelde Haarlem Zaterdagmiddag tegen de nieuwe eerste klas seclub A. G. H. C. In het negental van Haar lem ontbraken Vrugt, Pa-«on en Smit. Ach tereenvolgens kwamen aan slag: Wulfhorst, De Bock, Veenhof. C. Hunlk, Beets, Hlnze, Kouw, Van der Putten en Cats. Eerst trad als werper op D. Boets, daarna K. Wulfhorst en ten slotte J. Veenhof, die wel het meest vol deed. Wat spel betreft leek het negental heele maal niet op de kamploensplocg van het vo rige seizoen. De eerste run maakte Kouw pas In de vierde Inning en dan nog op een door geschoten bal. De A. G. H. C.-werper had dan ook een flink succes met drie slag. C. Hunlk had als achtervanger een zware taak, waar van hy zich echter behoorlijk kweet. Jammer dat hy in de zevende Inning den derden bal liet vallen. Veenhof maakte de fout nog er ger. door hoog over te gooien. Alleen in die Inning kwamen acht Gymnasiasten binnen. De uitslag in Innings is: A. G. H. C.: 1. 1. 0, 5. 2, 0, 8. 0, ls 17. Haarlem: 0, 0, 0, l, 0, 1, 0, 4 is 6,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11