lawntennis. Apropos DE COMPETITIE BEGONNEN. GYMNASTIEK. Uitvoering van „Sparta". ATHLETIEK. POSTDUIVEN. BILJARTEN. UW Het was wel onder begunstiging van bui tengewoon tennis-wtffer, dat de competitie Zondag aanving. Het geheele ingewikkelde raderstel is dan ook in volledige beweging gekomen. Overal werd weer „geslagen", al kwamen de klappen hier en daar wel eens wat hard aan Zoo is het de beide teams van de H. L. T. C. op dezen eersten competitie-Zondag weinig naar den vleeze gegaan. Het eerste moest met niet minder dan 9—1 de meerderheid van het sterke D. D. V. erkennen. Toch had zulks niet behoeven te zijn, indien door de H. L. T. C. wat sterker nog was aangepakt. Het idee „de overmacht is toch te groot" kwam in enkele partijen nog al eens tot uiting. Evenwel er vallen ook eenige „gevechten" te bewonderen, waar dan meestal de beslissing eerst in de derde set kwam. Voor de H. L. T. C. I wist alleen Kern zijn enkelspel in een winstpunt voor de thuisclub om te zetten, al bood Nielsen gedurende drie sets goeden te genstand. Haarlem II bracht het er tegen Ace nog minder mooi van af; alle 8 partijen werden verlorn, al was dan in die partijen een feile strijd om de set en in de game. Vermoedelijk zal Haarlem II nog wel wat meer en beter van zich laten hooren. De gedetailleerde uitslagen zijn: HAARLEM I—D. D. V. I (1—9) Heerenenkel: Mac Neillv. Olst 46 36. Kern—Nielsen 64 36 63, Jhr. v. Riems dijkv. d. Heiden 36 6—8 Damesenkel: Mevr. Menso verliest van me vrouw v. Gulick 1—6 0—3, retired mej. de Josselin de Jong verliest van mevr. Straub2-6 0—6 Damesdubbel: mej. de Josselin de Jong en mevr. Kern verliezen van mej. Jurrema en mevr. van Gulick 3—6 46. Gemengd dubbel: mevr Kern en Kern ver liezen van mevr. Straub en v. d. Heiden 3—6 4—6. Mevr. Menso en Jhr. v. Riemsdijk ver liezen van mej. Jurrema en v. Olst 46 57. Heeren dubbel: Jhr. v. Riemsdijk en Jhr. v d- Poll verliezen van Ei Iers en Nielsen 46, 64 68. Kern en Mc. Neill verliezen van v. d. Heiden en v. Olst 1—6 4—6. ACE I—HAARLEM II (8—0) Heeren enkel: Herweyer slaat Jhr. A. H. C. v. Riemsdijk 3—6 64 6—4. Pasteur slaat Jhr A. W. G. van Riemsdijk 3—6 7—5 6—3. Dames enkel: mej. Douglas slaat mej. Niel- kamp 60 57 6—0. mevr. Ros slaat mej. E. ie Josselin de Jong 63 75. Gemengd dubbel: mej. Douglas en H°r- tveyer slaan mej. Nielkamp en Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk 63 64. Mevr. Ernst en i-asteur slaan mej. v. Nes v. Meerkerk en Jhr. A. W. G. v- Riemsdijk 36 8—6 63. Heerendubbel. Pasteur en Herweyer slaan Jhr. A. H. C. v. Riemsdijk en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk 6—4 75 Damesdubbel: mevr. Roos en mej. Douglas slaan mej. de Josselin de Jong en mej. van Nes van Meerkerk 61 64 T. C. S. B. I—T. C. H. I (1—6). Heeren enkel. Terlaag verlies van Reuve- kamp Gille 68 57. Klok verliest van Ver wen 16 57. Damesenkel: mej. v. Beaumont slaat mej Vlieger 6—3 1—6 6—4. Gemengd dubbel: mej. v. Beaumont en Stoel verliezen van mej. de Jong en Blom 2—6 5—7. Mevr. Kamerbeek en Klok ver liezen van mej. Renses en Verwen 63 06 1—6. Heeren dubbel: Terlaag en Stoel verliezen van Blom en Reuvekamp Gille 46 57. Dames dubbel: mevr. Kamerbeek en mej.v. Beaumont- verliezen van mej. de Jong en onej. Rennes 4—6 0—6. KOOG ZAANDIJK—T. E. D. I (4—3) Heeren enkel: v. d. Weide slaat v. d. Horst 75 61. Ramaker verliest vair Schoute 61 5—6 6—3. t Dames enkel: mej. Hulshof verliest van mej. v. Dijk 6—2 6—0 Gemengd dubbel: mej. Hulshof en IJzer slaan mej. Duyvis en v. Dijk 1—6 6—3 64 mevr. v. d. Klashorst en v. d. Weiden verlie zen van mevr. Honig en v. d. Horst 46 26. Heeren dubbel: Ramaker en IJzer verliezen van v. Dijk en Schoute 68 26. Dames dubbel: mej. v. Dijk en mej. Duyvis verliezen van mej. Hulshof en mevr. v. d. Klashorst 64 9—7. ADVANTAGE I—T. C. S. B. II (5—2) Damesenkel: mevr. Eysvogel slaat mej. v. d. Haan 6—4 G4 Heerenenkel: Roelant slaat Nieman 6—3 9—7 Dr. Eysvogel slaat de Kamper 5—7 6—4 7—5. Gemengd dubbel: Mevr. en dr. Eysvogel slaan mej. v. d. Haar en dr. de Crauw 61 64. Mevr. v. Huystee en Roelant verliezen vn mevr. Lodder en de Kamper 6—1 3—6 46. Heeren dubbel: Eysvogel en Huystee slaan de Crauw en Nieman 64 63. Dames dubbel: mevr. v. Huystee en mevr. Eysvogel verliezen van mevr. Lodder en mej. v. d. Haar 6—1 6—2. T. C. n. II—DUINLUST (7—0). Heerenenkel: v. d. Stadt slaat v. d. Hoef 6—2. 7—5. Tuin slaat Krijgsman 6—2. —1. Damesenkel: mej. v. a. Stadt slaat mevr. Spronck 6—1. 6—4. Gemengddubbel: mej. Verster en Kotte slaan mej. v. Nop en v. d. Hoef 62, 6—0. Mej. Over de Linden en Tuin slaan mevr. Spronck en Spruijt 62, 75. Heerenenkel: Kotte en v. d. Stadt slaan Spruijt en v. d. Hoek 6—4, 3—6, 6—1. Damesdubbel: mej. v. d. Stadt en mej. Ver ster slaan mej. v. Nop en mevr. Spronck 61, 6—4. T. E. D. II—ADVANTAGE II (3—4). Heerenenkel: Aanstoot slaat Bijvoet 6—2, 6-0. v. d. Klashorst slaat Allard 64, 75. Damesenkei: mej. v. Laer verliest van mej. Povel 3—6, 2—6. Gemengddubbel: mej. v. Laer en v. d. Klas- horst slaan mej. J. Povel en Allard 60, 3—6., 6—1. Mej. M. Povel en Bijvoet slaan mevr. cn den heer Tijsseling 3—6, 63, 64. HeerendubbelAanstoot en Tijsseling ver liezen van Allard en Bijvoet 46, 46. Damesdubbel: mevr. Tijsseling en mej. v. Laar verliezen van mej. J. en M Povel 63, 10—8. T. E. D. IIIANIMO n (2—5). Heerenenkel: Vos verliest van v. d. Hoeve 16. 3—6. v. Hezel verliest van Peters 16, 36. Damesenkel: mej. v. Gelder verliest van mevr. Hooiwcrf 911, 26- Gemengdeubbci: mej. v. Gelder en Aanstoot verliezen van mevr. en den heer v. d. Hoeven 6—8. 3—6. Mevr. Borgerding en Vos slaan mevr. en den iicer Peters 6—3 62. Heerendubbel: v. Hezel en Aanstoot ver. liezen van Peters en v. d. Hoeven 36, 2—6. Damesdubbel: mej. v. Gelder en mej. Bor gerding verliezen vaar mevr. y. d. Hoeven §n mevr. Hoolwerf. WKSTRCST II—H. O. H. (2—5). Heerenenkel: Levy verliest van Weyers 46. 2—6. H. Aanstoot slaat Springer 36, 61. 6—2. Damesenkel: mej. Ruysenaars verliest van mej. Spruyt 64. 26, 46. Gemengddubbel: mej. Ruysenaars en Aan stoot slaan mej. Spruyt en Hin 4, 6—3 Mej. de Groot en Cassee verliezen van mej- Verstege en Springer 1—6, 46. Heerendubbel: Levy en Cassee verliezen van Weyers en Hin 86, 57, 16. Damesdubbel: mej. de Groot en mej. Ruyse naars verliezen van mej. Spruyt en mej. Verstege 26, 06. GAME AND SET—TRY 6—1 le Heerenenkel: E. Rijpma—J. A. C. Stok- mans 61, 6l. 2e Heerenenkel: H. Sikkes—A. Kloppenburg 6—0. 6—2. Heerendubbel: H. en E. Sikkesde Lugt en Kloppenburg 6—1 6—1. Damesdubbel: Mej. T. Roos en Mej. J. Bak kerMevr. de Lugt en Mevr. Niohonster 6—2 6—4. Damesenkel: Mej. J. v. WalenMevr. de Lugt 5—7, 3—6 Gemengd dubbel: Mej T. Roos en E. Sik kersHeer en Mevr. de Lugt 64, 75. Gemengd dubbel: Mej. J. Bakker en E. RijpmaMevr. Niehorster en de heer Stok- mans 61, 62. Schooltennis. Op de oprichtingsvergadering van het dis trict Haarlem en omstreken van den N. L. T. B. is niet tevergeefs aangedrongen op het organiseeren van schooiwedstrijden. Verle den Vrijdag werden op de keurige banen van het Kennemer Lyceum sch ooiwedstrijden ge houden tusschen de lycea van Amsterdam, Den Haag en Haarlem, hetgeen onder ideale weersomstandigheden gebeurde. Er werd bui tengewoon goed getenist, o.a. Jhr H. van Riemsdijk speelde uitstekende partijen. De leiding van het tournooi was in handen van A. Land. terwijl de heer Th. van 't Lam zijn medewerking verleende. Het was een aangename noot in de Paasch- vacantie. De Davis Cupwedstrijden. ENGELAND WINT VAN DUITSCHLAND Uit Londen: Zaterdag werden de tennis wedstrijden om de Davis Cup gehouden. De wed strijd had plaats voor een groot aantal toeschouwers. De Engelschman Austin sloeg den Duit- scher Prenn met 6—3, 6—4, 7—5, waardoor de stand op 2—2 gebracht werd. Leo (Engeland) sloeg vervolgens Land- mann Duitschland) met 5—7, 6—3, 6—2 6—3 Engeland heeft hierdoor den strijd met 3—2 gewonnen. Zaterdagavond gaf „Sparta" te Velsen een uitvoering in het gebouw „Concordia" onder leiding van den heer D. C. van Alewijk. Werd de vorige in dezen winter gehou den uitvoering van deze vereeniging :n de eerste plaats verzorgd door de dames- en hecren-leden, nu traden meer beoaald de adspiranten voor het voetlicht.Toch kwam nog een zestal nummers voor rekening van de dames en heeren, zoodat de noodige af wisseling verzekerd was. Na een opmarsch opende die voorzitter, de heer De Ligt, met een propagandistische toe spraak. Betreurd werd de onvoldoende op komst van het publiek. Er bleken evenwel veel laatkomers te zijn. want reeds vóór de pauze was de zaal vrijwel gevuld. Een adspiranten-uitvoering kan uiter aard reeds niet zoo aantrekkkelijk zijn als een leden-uitvoering, maar ook dit in aanmerking genomen gaf de Zaterdag gege ven demonstratie niet in allen decie reden tot voldoening. Het toestelturnen nl. stond niet op het peil, waarop we het zoo gaarne zouden willen zien. Niet dat do keuze van de stof te wenschen overliet, maar de afwer king was in al veel gevallen beslist onvol doende. Vooral klassikale nummers, zooals brug-dames en rek-jongens, misten de noo- rige strakheid en gelijkheid, die anders der gelijke nummers tot successen weten te maken. In het persoonlijk toestelturnen (van de heeren) kwamen de goede kwaliteiten van enkelen duidelijk naar voren, hetgeen te meer uitkwam, omdat de beschikbare krach ten vrij sterk uiteenloopen. In dc bank-oefe- ningen van de adspiranten kwam het le vendige en beweeglijke van de nieuwere gym nastiek volkomen tot zijn recht. Vrije oefeningen zagen we van alle afdee- lingen. Bijzonder goed in overeenstemming met het karakter van de begeleidende fox trot waren de vrije oefeningen van de meis jes. Ook die van de dames voldeden zeer. Op uitvoeringsprogramma's staat zelden ver meld een nummer knotszwaaien voor meis jes, maar dat een dergelijk nummer op een uitvoering recht van bestaan kan hebben, werd Zaterdag duidelijk bewezen. Op het gebied van dansen geniet Sparta een reputatie. De leider doet steeds een. goeden greep in de volksdanslittcratuur, en dit bleek ook weer met deze uitvoering. Voorts brachten de meisjes een fantasie- dans. Het grootste succes verwierf evenwel de girl-dans, die nu op andere (o.i. niet zóó geschikte) muziek werd uitgevoerd als op de vorige uitvoering. Evenals met de voor kort gehouden uitvoe ring van Gratia was er ook nu weinig be langstelling van en uit den Kennemer Turn kring. W. L. Athletiek-kampioenschappen K. N. G. V. De athletiek-kampioenschappen van het K.N.G.V. worden vermoedelijk op 13 Juli in Sneek gehouden. In districten (waarvan Noord-Holland er één is) vinden waarschijnlijk einde Juni de vóórwedstrijden plaats. De onderdeelen luiden voor dames:: 100 M. loopen, 4 maal 100 M. estafette, relay, hoog- en vèrspringen m.a., speerwerpen, discus werpen, kogelstoot en, 80 M. horden: voor heeren: loopen 100 M 400 M.. 800 M.. 1500 Men 3000 M.. 4 maal 100 M. estafette, relay, hoog - en vèrspringen m.a.. polshoogsprin gen, hinkstapsprong, speerwerpen, discus werpen en kogelstooten. VOETBALSTOORNIS. (Toen Zaterdag tijdens de Cupfinal te Londen de Graf Zep pelin boven het terrein ver scheen, was een deel van het publiek verontwaardigd over deze verstoring van den voetbal wedstrijd). In den grooten wereldoorlog Werd de Duitsche Zeppelin Door de Londensche bevolking Liever niet dan wel gezien, "t Was eer. groet van hclsche bommen Die het luchtschip h3ar toen bood, 't Was een brenger van verwoesting En een bode van den dood; Nu, na vele jaren vrede Komt het luchtgevaarte weer En het zendt zijn vriendschapsgToeten Op de Londenaren neer, 't Stelt zich voor als krachtprestatie Van de Duitsche luchttechniek, Maar nog krijgt het geen waardeering Van het Londensche publiek. En wat drommel; 't is geen wonder, Is een luchtschip van belang Met een grooten voetbalwedstrijd Op de aarde aan den gang. Zoo groot is dus de attractie, Als u soms nog twijfelen kon Van de tweeëntwintig spelers Met hun kleinen luchtballon. P. GASUS. Paardenkrachten en snelheden. Het vorig jaar heeft Segrave in Amerika een snelheid bereikt van 320 K.M. per uur. Hij maakte hiervoor gebruik van een spe ciaal voor dit doel alleen geconstrueerde auto met een mtor van 1090 P.K. Kaye Don ging onlangs naar Amerika om te trachten dit re cord te verbeteren. Hij slaagde niet door den slechten toestand van de strandbaan en is nu alweer in Engeland terug met enkel de hoop, dat hij het nog eens zal mogen probeeren. Don gebruikte een ook weer speciaal voor deze éene poging gebouwden wagen van 3000 P.K. Drie duizend paardekrachten. Een week geleden verbeterde Captain „Tim" Birkin op de Brooklandsbaan bij Lon den het baanrecord met een snelheid van 217 K.M. in het uur. Hij gebruikte hiervoor een viercylinder Bentley wagen van 25 paar- dekracht- Het oude record stond op r.aam Kaye Don met 215 K.M. en dit was gevestigd met een Sunbeam van 35 P.K. Beide wagens waren voorzien van een z.g. „supercharger". De baanlengte te Brooklands is 4.4 KM., de recordvestiging in Amerika geschiedde op een afstand van 1609 Meter en op dit onder deel van zijn record op de Brooklandsbaan haalde Birkin 240 K.M per uur. Kaye Don met 2ijn 3000 P.K- op het strand van Daytona bracht het tot maximaal 245 K.M. per uur. Zoodat ik in gemoede wou vragen, waarom je een auto bouwt met 36 cylinders die 30o0 P.K. ontwikkelt, wanneer je met 4 cylinders en 25 PK. (supercharged).maar ik voel me hier op zeer giibberig technisch terrein cn het moet maar ecu geheim voor me blijven. Cricket snobisme. De Australische testcricbeters zijn in Engeland aangekomen en met veel fanfares ontvangen. Onder anderen werden zij ver welkomd met een lunch in de Sportmen's Club en met een <op een anderen dag geluk kig) door het Institute of Journalists. Nu is de groot e man bij dergelijke ontvangsten de zeer oude en zeer autocratische Lord Harris. HIJ organiseert niet bepaald, maar hij beslist. practisch wie bij zulke gelegenheden aanwe zig zullen zijn en vooral, wie er niet genoo- digd zullen worden. In deze laatste categorie vielen voor beide genoemde lunches dc Engelsche beroepscricketers, dus ook <ie acht of negen profs, die straks in de toe'.swedstrlj- den de „As'nestegen Australië zullen moeten verdedigen. Zij zijn spelers om den broode en werden dus. sociaal gerekend, door Lord Harris en zijn medestanders niet waardig ge keurd om mee aan te zitten bij de ontvangst van de Australiërs dieook beroepsspelers zijn. Dat is het Engelsche snobisme, of lie ver het snobisme van Lord Harris c-s., want de eerlijkheid gebiedt, te getuigen dat de Engelsche pers en het Engelsche publiek ook tegen deze houding geprotesteerd hebben. Rondom de Cap final. Zaterdag is te Londen in het Wembley- Stadion de eindstrijd om den Engelschen Voetbalbeker uitgevochten en de lezer vindt een korte beschrijving van het verloop dezer match elders in dit nummer. Maar rondom deze sportgebeurtenis zijn nog enkele op merkingen voor deze rubriek te maken, namelijk: Er waren 93000 toeschouwers, dat is dus vrijwel driemaal zooveel als in een volgepakt Amsterdamsch Stadion. Alle hekken van het stadion waren vooralen van prikkeldraad om indringers af te schrik ken. Er waren 2000 autos en nog eens 400 ge- zelschapsautos gesteld, een aantal dat in de omstandigheden niet zoo bijzonder groot is. Er waren 500 kelhiers die de wel zeer hongerige en dorstige menigte voorzagen van: 60 000 fleschjes mineraalwater. 50 000 fleschjes bier, 50.000 koppen thee. 20.000 stukken cake. 15.000 croquetjes. 30 000 koeken en sandwiches. Waaruit men kan opmaken dat elke toe schouwer minsten twee gangen van zijn „natje" heeft verorberd. En dan is er nog gevoetbald, maar daar over elders. De voorspeller. Uit Parijs komt een amusant bericht. Tijdens den Zesdaagschen wielerwedstrijd kreeg een drukkersleerling door een droom de overtuiging dat Pélissier en Blanchonnet den strijd zouden winnen. Hij vertelde het aan zijr. vriendjes van wie geen enkele eraan ge loofde. Hun favorieten waren zeer verschei den, maar de beide genoemde renners kwamen niet. in aanmerking. De jongen geloofde zoo stellig aan zijn droom, dat. hij er een wed denschap op afsloot. Die hij natuurlijk won want Pélissier cn Blanchonnet behaalden in. derdaad de zege. Sindsdien heeft de jongen voor alle sportgebeurtenissen voorspellingen moeten geven, waarop dan de weddenschap pen van het geheeie personeel der drukkerij werden afgesloten. Helaas, geen enkele daar van kwam meer uit. En nu is hij bij zijn collega's grondig in miscrediet. Zoo vergaat het gele-genöieidsprofeten. Een ander verhaal, waarin ook een jongetje de hoofdrol speelt, komt uit Amerika. Maar dit was een heel stout jongetje. Hij werd er door een agent van politie op betrapt, dat hij •bezig was, dc banden van een auto te laten leegloopen. Hij was bezig aan de derde, toen de zware hand der wet zijn schouder greep. En nu verwacht u, dat de dienaar dier wet zijn boekje tevoorschijn haalde, aan zijn pot lood likte en den burgerlijken stand van den boosdoener ging opteekenen. Hij deed dit echter niet. Hij haalde uit de auto een pomp en liet den jongen aie drie banden weer tot de vereischte spanning volpompen. Heeft u wcleens drie autobanden met een gewone pomp opgeblazen? Heeft u het weieens één band gedaan? Dit jongetje zal vooreerst wel geen auto- banden meer laten leegloopen. Jaarl. alg. vergadering der H. A. V. „Haarlem", De vice-voorzitter do heer v. d. Putte, opende deze tiende jaarlijkscho bijeenkomst en releveerde de voornaamste leiten van 1929. Sportief- was het een geslaafd seizoen. De Prins Hendrik>beker werd hoewel met miniem verschil gewonnen, terwijl de leden Hoogerwerf en Berger ieder een zeer fraaie record verbetering boekten op respectievelijk 800 en 200 M. Speciale woorden van dank richtte spre ker tot de H.F.C. „Haarlem", die met groote gastvrijheid het Haarlem-terrein ter beschik king stelde en op deze wijze een intensieve training mogelijk maakte. Ook cle Stadion-directie mot name den heer J. J. van den Berg, is Haarlem dank verschuldigd. Ook thans weer geniet de H.A V. het voorrecht op deze prima sinte'.baan te mogen oefenen. In verband met het deel nemen aan buitenlandsdhe wedstrijden als ce Engelsche kampioenschappen enz. is deze gunst van groote beteckenis. Zeer zeker waren op hun plaats de woor. den van dank gericht tot de cracks, die steeds hun jongere clubgenooten met raad en daad terzijde stonden. Eysker verdient in dit op zicht speciale vermelding voor de vele uren, aie hij in dit opzicht aan de vereeniging wijdde. Daarna kwam het uitgebreide jaarverslag aan de orde. Succesvol werd 1929 begonnen met het winnen van den Te Werve-beker. Dit waardevolle kleinood behoeft „Haarlem" nog slechts eenmaal te winnen om het haar eigen dom te kunnen noemen. Alle krachten zullen worden ingespannen om op 24 Augustus a.s. deze hattrick te ver richten. Na een uitvoerige bespreking van de wed strijden om den Prins Hendrik-beker en kam pioenschappen komt de secretaris, de heer Van der Mey, tot de volgende slotson: In 1929 werd aan 20 wedstrijden deelge nomen. 125 prijzen werden gewonnen; 5 Nederlandsche en 9 c'.ubrccords zijn verbeterd. Voorwaar een succesvol jaar in sportief op zicht. Minder tevreden keek de penningmeester bij zijn jaarverslag daar het gTOote deficit van een der georganiseerde wedstrijden nog steeds niet geheel ingehaald is. De heer Van der Schaar bedankte tus- schentijds als voorzitter. Voor het vele, in het belar.g der vereeniging gedaan, zegt het be stuur hem dank. Toen kwam de bestuursver kiezing. aie het volgend resultaat had: J. J. v. d. Put.e, voorzitter: G. Hiilebrar.d, vice- vooraitter; H. A. v. d. Mey, secretaris; A. v. Welsenes ,penningmeestcr; E. G. Gras, com missaris. Uitvoerig wordt dan besproken de wijze waarop het tweede lustrum zal worden ge vierd. Het eerelid de heer J. P. Van Balen Blanken toont zich nog steeds zeer enthousiast- voor de H.A.V.; op zijn voorstel zal een feestcommissie gevormd worden die een en ander zal organiseeren. De trainingsdagen worden even als de vorige jaren vastgesteld, terwijl de contributie ongewijzigd bliift. Bij de rondvraag vestigt de heer Van Balen Blanken de aandacht van het bestuur op de juniores; hij doet namens de HP.C. „Haar lem" de toezegging, dat op volle medewer king gerekend kan worden bij de populaire „chocolade-wedstrijden". De H.A.V. is hier zeer dankbaar voor: zij zal alles in het- werk stellen om deze Jeugd wedstrijden te doen slagen. Het komende seizoen verwekt zorg. Niet op sportief doch op financieel gebied. Het bestuur zal trachten te voorkomen dat de H.A.V. „Haarlem" voor belangrijke wedstrij den verstek zal moeten laten gaan en rekent op de medewerking van alle leden. Van het bondsbestuur der K.N.A.U. is weinig te verwachten, daar dc onderbonden thans alle macht in handen hebben. Daar'sij doet veel kwaad het gehuldigde principe, dat de quantiteit van groot-er belang is dan de qualitolt der beoefenaars. Hoe duidelijk demonstreert toch de tennlsbond dit, die met een handje vol cracks in enkele jaren tot grooten bloei kwam. De wedstrijd-menschen maken de propa ganria! Als men dit in de K.N-A.U. gaat be seffen zal de athletiek er wel bij varen. Wij hopen dat dit spoedig het geval moge zijn. Gememoreerd zij nog. dat het de tiende jaarvergadering was, die de heer Van der Mey als secretaris meemaakte. De H.A.V. mag hem wel in eore houden. Hierna sloot de voorzitter de matig be zochte bijeenkomst. „Gevleugelde Vrienden" te Heemstede. Zondag werd deelgenomen aan de wed vlucht van Vilvoorde (België). Afstand 162 K.M. In concours vlogen 64 duiven. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. 2, 4. 5, 11, 13, 15, A. v. Zadel. 3. 7. 8. H. Velür.ga: 6 A Verdonschot Jr., 9 10 N\ I "uven, 12. E. D. des Bouvric, 14. J. G v. d. Meer. Losgelaten om 9 uu. Ecrrigetoonde duif II uur, 19 min. 23 sec. is 1145 M, per minuut. Laatste prijswinnaars 11 uur 27 min, 8 sec Biljartclub O. V. S. Dinsdag zal voor de leden van de biljart club Dndfrllnge Vriendschap", gevestigd in het loktal van den heer Engwerda aan de La nee ü-^tj nestraat, een biljart-séance worden gegeven door den prof Kcchof van 5C0 caramboles, met 400 caramboles vóórgift. Een van de stekste spelers van O V.S. zal tegen den prof uitkomen. Algemeene vergadering Ned. Biljart bond. (Van onzon medewerker) Zaterdag hield de Nederlandsche Biljart bond zijn jaarlijkse!)e algemeene vergadering in Hotel „Krasnapolsky' te Amsterdam. Door de Uiüartciub van de „Sociëteit Ver eeniging" te Haarlem waren tot afgevaar digden benoemd de heeren D.A. dc Foeljaeger en K Sanders, respectievelijk als eerste en tweede vertegenwoordiger. Toen te twee uur dc vergadering door den voorzitter, den heer J. Sanders, werd ge opend. was de zaal tamelijk bezet. Na een welkom toegeroepen te hebben aan de afgevaardigden, in het btjzondcr aan den heer Grupping, een van de nestoren van den N. B. Bwilde hij eenige woorden wijden aan den algemeenen toestand in den bond. En dan is liet vorblijdend, dat hij thans een nieuw geluid kon doen hooren. Men kon in het afgeloopen biljart-seizoen een nieuwen op bloei constateeren, vooral ten opzichte van het spel op de match-tafel, die onze inter nationale positie bepaalt. Er zijn jeugdige krachten naar voren gekomen, die ons met groote cn gerechtvaardigde hoop vervullen, dat de Nederlandsche biljartsport weder de plaats zal gaan innemen, die haar toekomt op internationaal gebied. Dan worden verschillende ingekomen stuk ken voorgelezen, o.a. een van den oud-secre taris van den bond, den heer A. Pijper, waar bij deze zijn benoeming tot eerclid van den N. B. B. weigert aan te nemen. Na eenige discussie wordt deze benoeming Ingetrokken, Het was een pijnlijk moment in deze ver gadering wegens de groote verdiensten van den heer Pijper voor den bond. Het jaarverslag van don secretaris, even als dat van den penningmeester en van de kascommissie. werden goedgekeurd. Ook het verslag van den heer Hamburger als leider der competitie-wedstrijden vond bijval. Wegens wanbetaling worden geroyeerd de clubs „Vereeniging" te Nijmegen en „Excci- sior" te Lissè. Amsterdam werd weder gekozen als plaats voor de volgende algemeene vergadering. Als afgevaardigde naar de vergadering van de „Union International des Fédératlons des Amateurs de Billard", waarbij de N. B. B. is aangesloten en dio in September te Barcelo na zal worden gehouden, werd gekozen de heer W. H. Smit en als plaatsvervangers de heeren G. F. Mastenbroek en J. C. Wittebol. Alle aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. In de kascommissie voor het. loopen cle jaar werden gekozen de heeren F. de Boer «B.V. „K.R.A.S.", Amsterdam', D. A. de Foeljaeger (B. C. der „Sociëtcit-VereenlglnR" te Haar lem' en Van Haaren (B.V. „H E.T.E." te Am sterdam). Het aantal bestuursleden werd woderom op negen bepaald. Het voorstel van het bestuur, om een 4de klasse groot-biljart in te stellen en dc ver schillende minimum en maximum grenzen der 4 klassen te wijzigen, werd na breedvoe rige discussie aangenomen, nadat de laagste moyenne op 3 was gesteld. Na de rondvraag, waarbij enkele onder werpen kort werden besproken en nadat de prijsuitreiking van de competitiewedstrijden had plaats gehad, werd de vergadering ge sloten. Om den „Nobels-Beker". Het tweede gedeelte van de ontmoeting in de nederiaagwedstrijdon „D.E.S." met ,K-E. T. S." uit Amsterdam is gespeeld. Op ae eene tafel openden Rlstjouw (KE. T.S.) en Dekker (D.E.S.) den strijd. De be zoeker nam onmiddellijk een kleinen voor sprong, dien hij geleidelijk wLst te vergroo- ten. Toen hij de 75 caramboles in 59 beurten bijeen had, stond zijn partner op 41. Op de andere tafel stéeden Brandt (K.E. T.S.) en Bottelier (D.E.S.' om dc eer. Het was een zeer spannende partij, die ten slotte in het voordeel van den Amsterdammer ein digde met den stand: 80 om 71. Dan kregen we een mooie partij te zien tusschen Niessen (K.E.T.S.) en N.N. (D.E.S.) Dc bezoeker demonstreerde zeer sterk klein spel. Op de 11de beurt scoorde hij een serie van 31 en daar de gastheer een weinig bene den kracht speelde, raakte hij spoedig stuk ken achter. De Amsterdammer bleef op dreef en eindigde reeds de partij, teen zijn partner pas '63 noteerde. De stand was: 125 om 63 caramboles cadre in 22 beurten. In de partij Loghlrs (K.E.T.S.)—De Vries (D.E.S.) waren de rollen omgekeerd. Terwijl de gast er niet* van maakte, speelde de D.E.S. man een schitterende partij. Op de 3de en 6e beurt scoorde hij series van 24 en 23, zoodat hij ver uitliep en reeds op de 14<ie beurt maakte hfj dé 100 punten vol, toen zijn tegenstander pas 14 noteerde. Ook v. d. Kande (K.E.T.S.) leed tegen H. Kuiper Jr. i D.E.S.) een gevoelige nederlaag, doordien hij er weinig van maakte. In 47 beurten had Kuiper de 100 caramboles ge maakt. Zijn partner stond op 55. De laatste partij bezegelde de nederlaag voor de gasten. De Gelder (K.E.T.S.3) moest dc vlag strijken voor Nobels (D.E.8.', die een goede partij speelde. De stand was 85 om 125 in 35 beurten. „D E S." behaalde 503 en K.E.T.S." 434 ca ramboles. Over de geheele linie was de stand: D.E.S." 1084 en „KJE.TB." 908 caramboles. T. O. G. (Haarlem)—D. O. K. (Heemstede). De tweede ronde in deze wedstrijden, nu tusschen de 4e viertallen eindigde met een kicino overwinning der Heemstedere. Do uitslag was: T.O.G. 60. 49. 22, 60 totaal 191. D.O.K. 44. 60. 60. 40 totnn! 204. Stand na vijf wedstrijden 1540—1462 in het voordcei van D.O.K. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 H TELEFOON 12225 KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11