HOCKEY, NEDERLAND-DUITSCHLAND (0-7). Zaterdagmiddag' Competitie. VOETBALNIEUWS. DIOC. R.'K. HAARL. VOETBALBOND. ROEIEN. ZEILEN. WIELRIJDEN. HOCKEY. DAMRUBRIEK. IS HP iSi m jg M mF J" Éi g m m ï§S IJ H 8 lil jü p^^HP iÉ B B m ill DE SCHOOLVOETBALWEDSTRUDEN. De H. B. S. A wint den eindstrijd in Af deeling A met 1001 T>e Haarlemsche schooivoetbalwedstrijden Zijn weer achter den rug! De actieve organisatoren van dit hoogst populaire tournooi hebben wederom eer van hun werk, want niet alleen zijn de wedstrij den allemaal uitstekend verloopen, maar en dit is eigenlijk nog wel het voornaamste de heeren hebben aan de Haarlemsche schooljeugd een heerlijke paaschvacantie gegeven en de ouders ten zeerste aan zich verplicht, want dezen wisten hun kinderen goed geborgen en vele uren van de gevaar lijke straat verwijderd. Zonder aan de andere leden van de com missie te kort te doen, meenen we hier wel een speciaal woord van lof te mogen toe zwaaien aan den heer P. Dankelman, die er niet alleen zijn hecle Paaschvacantie aan gegeven heeft, maar die ook weer een groot deel van het tijdroovend voorberei dend werk verricht heeft. Bovendien heeft hij een groot aantal wedstrijden als scheidsrechter geleid, zoo dat het mooie succes grootendeels aan hem te danken is. Als deze schoolvoetbalwedstrij- den nog niet bestonden, dienden ze zoo spoedinj mogelijk te worden uitgevonden. Het is een zeldzaam vermaak voor de school jeugd geworden. En waarlijk niet alleen voor de voetballende jongens. Dat hebben we Zaterdagmiddag nog op het Haarlem- terrein gezien. Nog zelden hebben we zulk een intens meeleven van de jeugdige toe schouwers gezien; ze werden niet moe, hun favorieten luidkeels aan te moedigen. Er waren ook heel wat kinderen, die niets om den voetbalwedstrijd gaven; die naar harte lust. krijgertje speelden tusschen, over en onder de banken van de tribunes! Zulk een zeldzaam speelterrein is niet dikwijls ter hunner beschikking. P. DANKELMAN. Over de drie eindstrijden het volgende: 's Morgens tien uur kwamen het Gym nasium en de H3.S. a III in het strijdperk. Vóór de rust werd grootendeels op de helft van het Gymnasium gespeeld, maar tot doel punten wist de H.B.Sa het niet te brengen. De weinige schoten, gelost door de voor hoede van het Gymnasium, werden op su blieme wijze door den keeper van de H3.S. gestopt. Spoedig na de hervatting maakte de links buiten van HJB.S. het eerste doelpunt. Het Gymnasium kwam hierna in de meerder heid, maar wist niet gelijk te maken, en toen even vóór tijd de middenvoor het 2e doelpunt scoorde, was het pleit beslecht. De H.B.S. a m werd eerste in haar Afdeeling met 50 goals voor en 2 tegen! Te 2 uur had de finale tussöhen de twee lagere scholen 38 en 40 plaats. Reeds om één uur waren eenige zenuw achtige spelers aanwezig; de kansen wer den druk besproken. School 38. die het vorig jaar ook eerste was, toonde zich weldra de sterkste. De keeper van school 40 werd. hoe goed hij zich ook weerde, door twee listinge hooge schoten tot groote ontzetting van hemzelf en zijn medespelers gepajsseerd. Een „echte" goal is ook zoo hoog Te 3 uur volgde de eindstrijd in Afdeeling A. Hier ging het tusschen de H.B.S. a I en de U.L.O. uit de Jacobstraat. Ondanks heel hard werken van de laatste, kon zij het tegen de sterke HJ3.S.'niet bolwerken. De voorhoede van de HB.S. kreeg door het goede steunen van haar middenlinic kansen te over, waarvan er dan ook vele benut wer den. Reeds met de rust was de stand 6—0. In de tweede helft ging het wat kalmer en toen de heer Van Balen Blanken, die rustig en bedaard leidde, het einde aankondigde, had de H.B.S. er 4 goals aan toegevoegd. De HJ3.S. a I maakte in vier wedstrijden 51 doelpunten en kreeg er slechts één tegen zioh. De winnaars van de afdeelïngen A en B ontvingen een diploma, terwijl de beide scholen 38 en 40 een voetbal kregen. HET C0RINTHIAN-JUN10RES- T0URN00I TE BUSSUM. Haarlem wint den 2en, H. F. C. den 3en prijs. 1 Zondag had in Bussum één der drie jaar- lijksche Corinthian Juniores-tournooien plaats. Zoowel de junioren van Haarlem als van H.F.C. namen hier aan deel. Haarlem plaatste zich door drie mooie overwinningen in de finale en speelde daar gelijk tegen Her- mes-D.V.S. Zooals het gewoonte Is op deze tournooien, moest zij na afloop penalties nemen om uit te maken wie de winnaar zou zijn. De schut ter van Hermes bezorgde zijn elftal hiermede <lc overwinning. H.F.C. zag zich na twee overwinningen door I-Iaarlem in de demi-finale met 10 geslagen en moest zich zoodoende met den derden prijs tevréden stellen. Na afloop deelde de heer Van der Wilgen met eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. De uitslagen waren als volgt: lste ronde: Allen WeerbaarHercules 11 (Hercules wint na het nemen van penalties). A.S.C.Quick (A.) 02 H.F.C.U.V.V. 0—0 CU.V.V. wint). Hermes—V.V.A. 20 Haarlem—Z.V.V. 20 Allen WeerbaarA.S.C. 60 H.F.C.—V.V.A. 6—1 2e ronde: HerculesQuick (A.) U.V.V.—Hermes HaarlemAllen Weerbaar H.F.C.—Z.V.V. 0—6 1—2 3—1 0—0 (H.F.C. wint). Demi-finale: Quick (A.)—Hermes 1—1 (Hermes wint). Haarlem—H.F.C. 1—0 Finale: Hermes—Haarlem 00 (Hennes wint). RoodBlauw (52) De volgende proefelftallen bonden jl. Za terdag op het Stormvogels-terrein den strijd aan: Rood: J. van Egmond, A. de Vries, A. van Dengen. K. Koning. Van Heyst. J. Smit, K. van der Steen, jr. Blinkhof, A. van Dijk, H. Ketting, P. de Jong. Blauw: W. van der Steen, P. Verwoerd. P. Plokker. P. Langereis, H. Groeneveld, H. Swart. P. Swart. Rijk Prins, A. Rijken. J. Dalmeijer, F. Geyteman. Na eenige aanvallen van blauw begint rood met een serie aanvallen, waarbij al spoedig blijkt, dat. de rechtervleugel van Y. F. C.. ge vormd door Blinkhof en K. van der Steen, gevaarlijk Is. Ook de linksbinnen van rood H. Ketting is een goede voetballer, zoodat de blauwe achterhoede moeilijk werk krijgt. Na een kwartier gelukte het Ketting, die zich steeds goed opstelt, te doelpxmten. De blauwe middenvoor mist hierna eenige mooie kansen om gelijk te maken. Hoewel de rooden niet sterker zijn, weten ze toch den voorsprong door middel van Ketting te ver- grooten. (20). Blauw doet al het mogelijke om tegen te scoren, maar de lange doelman der rooden verdedigt zijn doel goed. Een paar maal weet hij door snel uitloopen goals te voorkomen. In de tweede helft pakt blauw flink aan; de halflinie. waarin het goede spel ran Prins opvalt, stuwt uitstekend, maar de voorhoede is niet erg schotvaardig: ook zit het den aanval niet mee. Langereis schiet tegen den paal en een hard schot van W. van der Steen komt. tegen den onderkant van de lat; de bal springt, het veld weer in. Rood blijft gevaarlijk. De spil van Heyst zet met. forsche trappen de vleugels aan het werk: weer heeft men succes als „Witte Jan" op ouderwetsehe wijze scoort. (30). yan Dijk, dc kleine middenvoor, brenge den star.d op 40 en als K. van der Steen het leder bij een corner goed voor het doel plaatst, zet Ketting zijn hoofd onder den bal en deponeert dien achter Geyteman. (5—0). Blauw geeft niet op en als Plokker den bal van rechts aangegeven krijgt, redt hij de eer. H. Groeneveld maakt kort voor het einde nog een doelpunt voor blauw en daarna blaast de heer Lindhout inrukken. Het H. V. B.-elftal. De commissie heeft het volgende vertegen woordigende elftal samengesteld: Getracht zal worden voor dit team a.s. Zaterdag een oefenwedstrijd te krijgen tegen Stormvo gels 2. Doel: J. van Egmond (Kennemerland). Achter: J. Dalmeyer (V.V.Y.), A. van Dongen (V.V.IJ.). Midden: Rijk Prins (Kennemerland) P. van Heijst (R.C.V.), H. Swart (V.V.IJ.), Vóór: K. van der Steen (Y.F.C.), J. Blink hof (IJ.F.C.)P. Plokker (V.V.IJ.), H. Ket ting (V.VJJ.), en W. van der Steen (IJ.F.C.) Reserves: F. Geijteman (IJ.F.C.), A. Rij ken (IJ.F.C.), P. Swart (IJJF.C.) en P. Lange reis (Kennemerland). TramvogelsTelefonïei (05) Tramvogels nemen het spel geruimen tijd in handen; hun achterhoede kan het werk gemakkelijk af. Het vijftal in de voorhoede speelt echter niet alleen slecht samen, doch schiet ook zelden of nooit, zoodat succes uit blijft. Na twintig minuten volgt de eerste gevaarlijke Telef on ia-aanval; het schot van haar rechtsbinnen ketst van de deklat terug in het veld en nadat het leder voor de tweede maal ingekopt wordt, verdwijnt het via de vingertoppen van den Tramvogels-doelman in het doel. (01). Weinige minuten later is het de Telcfonla- linksbinnen, die op kalme wijze een hem ge boden kans benut-, (02). De partijen gaan nu mooi tegen elkaar op, doch de voorhoede van Telefonia is voor doel gekomen veel ge vaarlijker, dan die der Tramvogels. Een niet voldoende weggewerkte bal wordt door den rechtsbinnen van Telefonia keurig ingescho ten. (0—3). Nog voor rust ziet de Tramvogelsdoelman, wanneer de linksbuiten van Telefonia hard inschiet, zich voor de vierde maal gepas seerd. Na het kopje thee pakken de Tramvogels terstond flink aan; ze zijn voortdurend in de meerderheid. Voor het Telefonia-doel ge komen weet men echter met het leder geen raad, zoodat doelpunten uitblijven. Uit één der sporadische Telefonia-aanvallen ontstaat een corner. Deze zeer goed genomen, wordt weggekopt, doch de bal komt voor de voeten van een der Telefonia-halfs terecht; deze speler lost een laag schot, waar de Tramvo gelsdoelman vergeefs naar duikt. (05). Den verderen speeltijd wordt in hoofd zaak op de Telefonia-helft gespeeld, doch ge scoord wordt er niet. OM DEN STADS-EDITIEBEKER R. C. H. 3—I. V. O. (5—2) Beide partijen beginnen bijzonder enthou siast; reeds dadelijk zwermen de blauw zwarte voorwaartsen om het I.V.O.-docl. Na dat eenige fraaie kansen om te scoren door buitenspel verloren zijn gegaan, weet I.V.O. zich wat los te werken. Eenige snelle aan vallen, meestal geleid door den links-buiten, worden afgeslagen, waarna Verkerk uit een plotselingen aanval, keurig afgeeft aan Van Sinderen, die geen fout maakt.. De Racing-middenlinie. inzonderheid de spil. werkt uitstekend, zoodat de voorhoede steeds weer kan aanvallen. Spoedig verhoogt Hessels dan ook de score als hij handig naar binnen zwenkt en kalm scoort. Even daarna achterhaalt v. d. Kastecle een ver naar voren gespeelden bal en met alleen Veenstra voor zich verkleint hij han dig den achterstand. Nog vóór de rust schiet Kedde via een I.V.O.- en een R.C.H.-speler nogmaals hard in. In de tweede helft begint I.V.O. met krach tig aan te vallen. Het duurt niet lang of Jongkind passeert van dichtbij voor de twee de maal Veenstra. Het lijkt er een oogen- blik op, dat I.V.O. nog meer gaat inhalen, maar R.C.H. weet zich los te werken en komt weer meer in den aanval. Na vele vergeef- sche pogingen doelpunt Kedde ten vierden male: even voor het einde passeert Berg de 1 geheele I.V.O.-verdediging, den keeper in cluis. Met een 5—2 overwinning plaatst R.C.H. zich dus in de finale, Schitterend voorjaarsweer was het Zon dagmiddag en het was nog lang vóór tweeën toen heel wat menschen het Stadion betra den om getuige te zijn van den laatsten in ternationalen hockeywedstrijd van dit sei zoen. Beide teams tellen elk één invaller. Om half drie stellen de volgende elftallen zich op: Nederland: Hardebeck. de Waal, Tresling, Lob. v. d. Rovaert, van Lierop, Maas, v. Voorst v. Beest, Dupon, v. Wijk, v v. Tienhoven. Duitschland- Wöllner, Scherbarth, Weisz, Müller. Mehlitz, Schafer, Theo Haa.g, Ueberle, Zander, Heyman, Brunner. Na de bully onderneemt Holland den eer sten aanval, die echter door Zander onder broken wordt meteen brengt de Duitsche voorhoede een bezoek aan Hardebeck doch deze weet het gevaar te keeren. De eerste vijf minuten bevindt de bal zich grootendeels op het middenveld, zoodat er nog weinig van het spel te zeggen valt. Dan komt de Duitsche voorhoede in actie. Mehlitz gaat er razend snel van door; noch Van Lierop, noch Tresling kunnen hem bij houden. Hij zet keurig voor, Weisz vangt meteen op, maar staat offside en De Waai zet uit den vrijen slag Van Tienhoven aan het werk, die keurig opdrijft en voorzet, maar Van Wijk pusht den bal net naast. Holland onderneemt een paar gevaarlijke aanvallen op het Duitsche doel. doch steeds weet de Duitsche achterhoede met Theo Haag aan het hoofd het gevaar te bezweren. Er wordt in den Hollandschen aanval zeer slecht geplaatst; verscheidene ballen worden voor de voeten van de tegenstanders geslagen, die eiken bal onverbiddelijk re- tourneeren. De Duitsche voorhoede doet nu eenige snelle aanvallen, waarbij het combinatiespel peil zeer hoog opgevoerd wordt, maar steeds weten De Waal en Tresling door out te slaan weg te werken. Een strafcorner, door Weisz ingekogeld, weet Hardebeck te houden. Maas en Dupon gaan er nu samen van door. maar het schot van Dupon gaat rake lings naast. De Duitsche aanvallen zijn zeer gevaarlijk door hun geweldige snelheid en combinatiespel. Van Lierop speelt een bui tengewoon goede partij tegen den snellen Duitschen rechtervleugel en als Mehlitz weer een keer voorzet, kogelt Weisz ongelooflijk hard in. Hardebeck stopt het schot meester lijk, doch kan niet wegwerken en Weisz toe loopend maakt onhoudbaar Duitsehland's eerste doelpunt (01). De Hollandsche voorhoede gaat meteen na de bully er van door, maar het schot van Van Voorst van Beest stopt keeper 'Brunner; hij werkt den bal weg en Haag zorgt voor verder transport naar de Duitsche voorhoede. Van Lierop ver oorzaakt een strafcorner; deze wordt goed door Mehlitz aangegeven en Weisz scoort ontzettend hard het tweede doelpunt (02). Duitschland is nu sterk in de meerder heid; het stoppen en combinatiespel is een klasse beter dan dat van de Hollanders; haar middenlinie zit voortdurend achter de voorhoede aan, wat van de Hollandsche niet gezegd kan korden. Van Lierop uitgezonderd. Holland onderneemt nu weer een paar aanvallen; Dupon heeft geen geluk als hij net struikelt wanneer hij wil schieten. Een corner op het Duitsche doel weet keeper Brunner onschadelijk te maken; vlak hierop schiet Dupon wederom hard tegen den kee per aan. Op een ver doorgespeelden bal loopt Weisz toe, maar Hardebeck loopt uit en trapt hem voor zijn stick weg. Vlak hierop is Harde beck reeds gepasseerd, maar hij herstelt zich gauw en weet het harde schot van Scher barth onschadelijk te maken. Van Wijk komt na goed individueel spel alleen voor den keeper te staan, maar deze redt ten koste van een strafcorner. Deze wordt hard door Dupon ingeschoten; de kee per redt weer. Van Wijk loopt toe, maar slaat den bal tegen de bovenlat; de bal wordt weg gewerkt, De rust gaat in met 2—0-voor- sprong voor Duitschland. Na de thee zitten de Duitschers weer da delijk voor het Hollandsche doel en als de achterhoede treuzelt met aanvallen staat Müller vrij; hij krijgt den bal toegespeeld en hij geeft Hardebeck geen schijn van kans. (0—3). De Hollandsche voorhoede brengt het meestal niet verder dan de Duitsche half linie. waarin Theo Haag een sublieme partij speelt. Een strafcorner op het Hollandsche doel levert geen succes op: even later onderschept Tresling een gevaarlijke doorbraak. Bij den daaropvolgenden Duitschen aanval is het Hardebeck die door resoluut uitloopen het gevaar weet te keeren. Holland heeft weinig meer in te brengen. Theo Haag bedwingt bijna de geheele Hol ktndsche voorhoede; de Duitsche voorhoede onderneemt aanval op aanval. Uit één van deze aanvallen krijgt Weisz weer vrijstaande den bal toegespeeld en voordat iemand het ziet ligt de bal alweer achter Hardebeck. (0—4L Geen twee minuten hierna gaat Müller er alleen van door; hij passeert Tresling. Har debeck vergeet uit te loopen en ook hier krijgt Hardebeck geen schijn van kans; Mül ler kogelt no. 5 in het net (05). Het samenspel bij de Duitschers is gewel dig; bij Holland is het totaal zoek en de Hollandsche voorhoede brengt dan ook slechts zeer zelden opluchting, want elke aanval wordt al door de Duitsche halflinie onderbroken. Van Wijk en Dupon krijgen elk een moei lijke kans, maar keeper Brunner redt. On middellijk hierop krijgt Mehlitz dan bal toe gespeeld; een keurige voorzet volgt en Weizs kogelt onhoudbaar no. 6 langs Hardebeck. (0—6). Weer trekt de Duitsche voorhoede op Hardebeck af en als Scherbarth den bal krijgt, zwenkt hij handig naar binnen; met een push stroke wordt Hardebeck ten ze- zende male gepasseerd (07). Holland tracht de eer te redden, maar de Duitsche achterhoede geeft aan onze voorhoede geen kans. Spoedig hierop wordt het einde aangekon digd en heeft Holland een smadelijke doch ten volle verdiende nederlaag geleden. Als ploeg waren de Duitschers zeker één of eigenlijk twee klassen beter dan het Hol landsche team, het groote verschil zat wel in de halflinie en voorhoede. Bij de Duit schers werd er goed gestopt, goed geplaatst; niemand speelde individueel, bij Holland was het net andersom; ieder probeerde het op eigen houtje, wat niet het minste succes op leverde bij het xiitstekend spelende Duitsche team. Het heele Duitsche elftal was goed, geen één uitgezonderd; bij Holland traden slechts Tresling, Van Lierop en Dupon op den voor grond. België gaat naar Montevideo. Uit. Brussel: Naar gemeld wordt heeft de Algemeene Vergadering van den Kon. Belgi schen Voetbalbond besloten een Belgische ploeg naar Uruguay te zenden ter deelne ming aan de wereldkampioenschappen voet bal, die in Juli te Montevideo worden gehou den. Als voorbehoud werd gemaakt, dat de kosten zouden worden betaald. Daar Uruguay reeds eenigen tijd geleden betreffende een en ander toezeggingen had gedaan, kan men hieruit de gevolgtrekking maken, dat België definitief deelneemt aan de wereldkampioenschappen. Op de lijst van scheidsrechters staat ook de naam van J. Mutters. DE UITSLAGEN. 4 D.: H. B. C. IV—D. S. S. n 2—0 Promotie. 2e klasse. BB.M. I— Victoria I 3—2 Vriendschappelijk. S. J. C. I—H. B. C. I 3—5 H. B. C. trok Zondag naar Noordwijk voor een tegenbezoek. Hoewel niet geheel compleet, nam zy op waardige wijze revanche op den nederlaag, eenige weken gelden, en klopte in een goed- gespeelden wedstrijd S. J. C. met 53 PROMOTIE R. K. T. D. H. L P. H. 8—2 De Varsity. Wij lezen in de Tel., dat ditmaal de stu- dentenwedstrijd niet op Hemelvaartsdag, maar op Zondag 11 Mei zal plaats hebben nabij de Hembrug. Het. bestuur van den Ned. Roeibond heeft dit besloten, om een gunstige verdeeling der wedstrijddata mogelijk te maken. Het programma Ixxidt als volgt: Twee uur: jonge vier: 2.20 Overnaadsche Vier; 2.40 Ovemaadsche Twee; 3 uur Hoofdnummer Oude Vier; 3.40 uur Skiff; 4 uur Minerva- vier, afgestudeerde roeiers; 4.30 uur Acht. BelgiëNederland. Uit Antwerpen wordt, aan de Tel. gemeld, dat de wedstrijd met twaalfvoctsjollen tusschen België en Nederland, in de eerste ronde door de Hollanders gewonnen werd met 12—10 punten. J Zondag werden deze wedstrijden voortge- j eet. Nederland won tenslotte met 46 tegen I jU punten. 4 Om den „Vaderland"-beker. Woensdagavond 30 April spelen in café Roodenberg te Haarlem voor bovengenoem- den wedstrijd de Damclub Haarlem I tegen de Haarlemsche Damclub I. De winnaar van dezen wedstrijd komt in de tweede ronde uit tegen het Residentie Damgenootsehap I te 's Gravenhage. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd een Handicap-sprint gereden voor alle klassen. Hiervoor kwamen 19 deel nemers aan den start. De voorgiften waren als volgt ingedeeld: Kruyd Jr en Wesseling 120; Reek 110; Voetelink en v. d. Hoeven 90; Neskes, v. d. Broek en Moerkerk 80; Sy- brandi 70; Schel 60; Koper 50. Fabel en van Putten 40, Zeulevoet 35; Baak en Kruyd 20; Schij venaar 10, Egmond en N. N. 0 meter voorgift. Er werden gereden zes series, twee herkan- singsritten, twee demi-finales en de finale met het volgende verloop: lste serie: 1 Egmond, 2 Schel, 3 Kruyd Jr. 120. 2e serie: 1 v. d. Broek 80, 2 N.N. 0, 3 Wes seling 120. 3e serie: 1 Schij venaar 10, 2 Koper 50, 3. v. d. Hoeven 90. 4e serie: 1 Reek 110. 2 Fabel 40, 3 Kruyd 20. 5e Serie: 1. v. Putten 40, 2 Baak 20, 3 Moerkerk 80. 6e serie: 1 Zeulevoet 35, 2 Verkes 80, 3 Sy- brandi 70. 4 Voetelink 90. N.N. rijdt niet verder mede; Kruyd 20 wordt alsnog geplaatst. Herkansingen: 1 Fabel 40, b.g. Koper 50, Baak 20. 1 Kruyd 20, n.g. Schel 60, Verkes 80. Ie demifinale: 1 Egmond 0. 2 Zeulevoet 35, n.g. v. Putten 40 en Broek 80. 2e demi-finale: 1 Reek 110, 2 Febel 40 n.g. Kruyd 20 Scb ij venaar 10. Finale: 1 F*ek 110, 2 Fabel 40, 3 Zeulevoet 35. 4 Egmond 0. Het geheel stond onder de goede leiding van de heeren J. Tulleken en N. B. Slegt. De Bataaf. Zondag hield de Halfwegsche Sportclub .De Bataaf' een rit over den afstand van 1 K M. om het „Katframe". De uitslag luidt: 1. A. Scholtes (5 pnt.) 2. J. de Reus (4 pnt.) 3. C. J. de Jong (3 pnt.) 4. D. Koenen (2 pnt.) Juniores: (1 KM.): 1. H- Ooms (5 punten) 2. C. Vrijland (4 punten). 3. p. Bloemenei; .(.3 pnt.) 4. A. Claesen (g pnt.), Nederland weer ingemaakt. De groote nederlaag die het Nederlands^ hockey elftal Zaterdag 19 dezer tegen Enge. land leed, was een leelijke tegenvaller; h-r, feit dat oranje het Zondag in ons eigen sta. dion met 70 tegen de Duitschers aflegde een bittere teleurstelling. De resultaat zal toch wel niemand ver. wacht hebben. Wel waren wij er allen van overtuigd, dat Duitschland een tikje sterker was dan wij, maar 70 is veel meer dan een tikje. Je zou kunnen zeggen: dat zijn zeve: tikjes. En wat moeten wij er nu van denken? Want wij waren het er immers oak over eens, dat deze oranje ploeg zeker zoo goed was als die, welke zoo kranig speelde in het Olympisch hockey-tournooi. En sindsdien hebben de meeste spelers, mede dank zij den wenken van de onvolprezen Britsch Indiërs technisch nog vorderingen gemaakt. Er zijn fijne puntjes aangeleerd en het enthousias. me is onverminderd behouden. En nu deze wedstrijd! Het veld was in uit. stekende conditie, niemand was zeeziek ge. weest, ons elftal was sterker samengesteld dan in Scarborough. Zevennul! De eenige logische conclusie lijkt, dat Duitschland. nog heel wat sterker vooruitgegaan is dan de onzen en dat de tijd, dat geweldig enthou- siasme bijna alleen een overwinning kon brengen, voorbij is. Het argument dat de ploeg uit vorm was, mag niet tellen. Een elf. tal speelt immers zoo goed als de tegen- partij het toestaat. En er zal dan maar weer ijverig geoefend moeten worden. Het enthousiasme dat daar. voor noodig is ontbreekt in elk geval niet. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad. huisstraat 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref, fende, gelieve men te zenden aan den re. dacteur dezer rubriek. PARTIJ-FRAGMENT Nr. 1544. Onderstaande stelling is uit de partij, ge« speeld tusschen J. W. van Dartelen met Wit en A. de Jong met Zwart in den wedstrijd om het clubkampioenschap 19291930 der Haarl. Damclub. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op 3 7 8 13 19 23 24 25 en 30. Wit 9 schijven op: 22 26 34 35 36 37 39 42 43. Wit speelde in den diagramstand 4238 om op 711 van Zwart te winnen door 22-17 34—29 36 9 en 35 2 of op 8—12 door 22—18 34—29 36 20 en 35 13. Ook 712 gaat na- tuiu-lijk^niet wegens 2218 3429 en 36 7. De eenigste zet is dus 3—9, wat ook volgde, teneinde daarna door 914 de dreiging 2329 te forceeren. Wit antwoordde echter met 37—32 (Zwart 914) en 3228 en 38 27, waardoor Zwart in de opsluiting bleef. Na een interessant eindspel eindigde dé partij in remise. PROBLEMATIEK. Hieronder geven wij ter oplossing een nieuwe compositie van W. van Daalcn. PROBLEEM Nr. 1545. Auteur: W. van Daalen. Haarlem. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op 9 11 12 18 19 20 22 23 35 en 40. Wit 8 schijven op: 27 26 29 31 34 38 45 en 50. Wit, die met 2 schijven minder in dezen stand oogenschijnlijk verloren staat, speelt als laatste poging om zich nog te redden 26—211, zwart verlokkende tot 1117! Mag Zwart hier 1117 spelen? Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 5 Mei a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. De auteursoplossing van probleem Nr. 1538 is: Nr. 1538. P. J. van Dartelen. Wit: 28—23 38—32 24—20 20 16 16 36 en wint. Zwart: Steeds gedwongen Dit vraagstuk werd correct opgelost door: W. van Daalen. J. v. d. Vlugt. F. A. Berke meier, H. van Lunenburg Jr.. W. J. A. Mat la, J. van Steenwijk. A. de Jong, W. C Groe- nings, H. G. Teunisse, M. A. C. Cats, Jac. Fr. van Garderen, P. G. van Engelen, J. van Looij, R. Hartgerink, J. P. van Eijk, J. Wie- lenga, J. Poppen. H. Greeuw. J. C. v. Waard, P. G. M. Ottolihi Sr. en W. v. d. Eijnde. allen te Haarlem; F. II. Kluen en M. Lieffering, beiden te Heemstede, J. B. Sluiter Jr. te Aer- denhout; B. Dukel en H. de Boer, beiden te IJmuiden; G. L. Gortmans te Amsterdam;, W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vcnncp; P. Kleu- te Jr. te 's-Gravenhage,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12