LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. MUZIEK SPORT EN SPEL RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 30 APRIL 1930 JACOB VAN LENNEP. HET JUBILEUM VAN MEVROUW CO VAN DEN BERG. Men moge over het vieren van een twaalf - en-een-half jarig jubileum van dilettanten verschillend ooraeelen, wanneer Van Lenep meent er toe te moeten overgaan, dan spreekt het bijna van zelf, dat mevrouw Co van den Berg wel het eerst in aanmerking komt om in de bloemetjes te worden gezet, want van de werkende leden dezer bekende Haarlem- sche tooneelvereeniging is zij zeker een der meest populaire. Zij heeft zich die populari teit verworven niet alleen door ds zeer ver dienstelijke wijze, waarop zij vele rollen in deze 12 1,2 jaar heeft gespeeld, maar ook door haar opgewekt, blijmoedig optreden op de vele intieme avonden en kinderfeesten van Van Lennep, waaraan zij fleur en kleur wist te geven door liaar liedjes, die zij steeds weer met haar levendige en soms ook ge voelige voordracht ten beste gaf. Want be halve een der eerste „actrices" onder de wer kende leden is mevrouw Co van den Berg ook soubrette en zij wordt in beide kwalitei ten door de leden van Ven Lennep evenzeer gewaardeerd. Op een cabaret-avond van het Adriani-ensemble mocht ik onlangs mevrouw Van den Berg zien optreden en het was in de voordracht der bekende kindergebedjes, dat mevrouw Van den Berg die ook over een sympathieke heldere zangstem beschikt het bewijs gaf van een lang niet aüedaagsch talent in dit genre Maar het is vooral de „actrice", die 12 12 jaar bij Van Lennep heeft gespeeld, die men gisteren na. de opvoering van De Schande heeft gehuldigd. En zij heeft ongetwijfeld bewezen een der beste werkende leden van Van Lennep te zijn, in het bijzonder in de laatste jaren, nadat zij zich onder vakkun dige regie heel gelukkig heeft ontwikkeld. Reeds bij de opvoering van Aan Flarden Jn 1920 toonde zij in de rol van Ada Mat- thus, waar voornamelijk haar talent lag. De wat ongegeneerde, loslippige en vrijpostige bakvlsch speelde zij met zoo veel natuurlijk entrain, dat zij de eer van Van Lennep op een wedstrijd te Mechelen redde, door van deze opvoering den eenigen prijs als beste bijrol in de wacht te slepen. Ada Matthus was een aanwijzing voor haar talent, want telkens weer. wanneer zij een rol te spelen kreeg, waarin zij dat vrijpostige, min of meer ongegeneerde en tegelijk blijmoedige kon weergeven, had zij succes. Haa r la lent, ligt meer in het natuurlijk komische dan in het tragische. In de rol van het „boefje" in Mijn en Dijn van Jo van Ammers-Kuller verraste zij door het leuke, ongedwongen typeeren van dit kleine schoffie en zij wist den öras- tischen tekst dikwijls verrassend raak te zeg gen. De rol van het boefje was in de vertoo ning van Mijn en Dijn door Van Lennep het beste bezet. In Gusti in De Hofslachter kwamen haar goede eigenschappen nog meer naar voren. Zij speelde deze brave slagersdochter met sappige, frissohe natuurlijkheid en het is wel zeker, dat het groote succes, hetwelk Van Lennep met dit blijspel op verschillende wed strijden o.a. te Leiden behaalde, na van Hemcrt in de titelrol aan haar te danken was Maar haar beste rol heeft Co van den Berg in De Schande gevonden. Truus, de struische fabrieksmeid, die haar hart op haar tong heeft, 'n ruwe bolster met blanke pit. dat was net iets voor mevrouw Van den Berg, daar kon zij zich geheel aan geven en zij heeft er dan ook kortweg iets voortreffelijks van gemaakt. Het leek wel, of de rol voor haar geschreven was en men kon zich deze ronde, open, franke meid nauwelijks beter denken. Bij deze rol vergat men tegenover een dilettante te staan; Co van den Berg was die fabrieksmeid volkomen! Haar spel in De Schande was werkelijk een verrassing! Opdat men mij niet verdenke van be krompen provincialisme, wil ik hier aanha len. wat Herman Poort die ook door de artisten als een der meest bevoegde toon eel- critici in ons land wordt beschouwd als voorzitter van de jury te Hoogezand na af loop van den wedstrijd verklaarde. Hij prees het spel van mevrouw Co van den Berg in de rol van Truus als het beste spel, dat hij ooit van een dilettant had gezien en zei terecht, dat deze rol door een beroepsactrice moeilijk verbeterd zou kunnen worden. In de rol van Truus heeft mevrouw Van den Berg zichzelf overtroffen. Zij heeft daar in getoond, wat zij in dit genre vermag en het zou zeker de moeite loonen om mevrouw Co van den Berg mits onder zéér bekwame regie eens de rol van Jo in Op Hoop van Zegen te laten instudecren. Zij brengt voor deze rol van nature zeer veel mee. Het doet mij genoegen voor de sympathieke jubilaresse, dat Van Lennep De Schande in dezelfde beproefde bezetting van eenige jaren geleden voor het 12 1 2 Jarig feest van mevrouwVan den Berg weer op het re pertoire heeft gebracht. Men kon haar moei lijk op gelukkiger wijze hu'digen. Zij kan in deze rol haar volle talent ontplooien en ook de vereeniglng Van Lennep is in dit realis tische stuk op haar best. Ik wensch mevrouw Van den Berg toe. dat zij nog dikwijls in de gelegenheid moge wor den gesteld rollen in het genre van Truus bij Van Lennep te spelen. J. B. SCHUIL. Na de succesrijke voorstelling voor de stampvolle zaal. werd de jubilaresse gehul digd. De heer Jac. van Maris die voor de voor stelling reeds de familie Prins en den be schermheer Jhr. O. van Lennep had welkom geheeten, las eerst een complimenteuze brief voor van den eere-voorzitter den heer S. Prins, die door een buitenlandsche reis ver hinderd was, aanwezig te zijn. Tevens over handigde hij namens den eere-voorzitter een prachtige mand met bloemen. Daarna gaf hij het woord aan de vertegenwoordigers van „Nut en Vermaak" uit Leiden, en het „Adriani-ensembie" uit den Haag. van welk ensemble de jubilaresse medewerkster is. Beide vertegenwoordigers deden hun wenschen van geschenken vergezeld gaan. Voorts nam de heer Jac van Maris het woord. Hij schetste de verdienste van me vrouw Co van den Berg en haar trouw voor de vereeniging, deed haar echtgenoot in de huldiging deelen en vond vriendelijke woor den voor hen die aan deze voorstelling hun beste krachten hebben gegeven. Nadat bloe men overhandigd waren trad de heer K. Vis ser naar voren, lid van verdienste en voor zitter van het huldigingscomité. Hij zeide dat men hem gevraagd had of een twaalf- en-een-half-jarig jubileum van een dilettant nu wel zoo belangrijk was. om er zoo'n ophef van te maken. Spreker had geantwoord, dat hij dit feit heelemaal niet zoo belangrijk vond. en dat mevrouw Co van den Berg de eerste zou zijn om de onbelangrijkheid van dit jubileum in te zien. „Maar waarom zou men altijd maar doorstoomen, zonder eens een enkele maal stil te staan, ter viering van een heuglyk feit?" De heer Visser overhandigde de jubilaresse tenslotte een etui met zilveren lepels, èen stoel, en bloemen. Daarna dankte hij al die genen, die hun best hadden gedaan, om de zen dag, tot een aangename voor de jubila resse te maken. Namens werkende leden en bestuur sprak de heer M. de Vries, die mevrouw van den Berg dankte voor alles wat zij voor Van Len nep had gedaan. Ook hij deed zijn woorden vergezeld gaan van mooie geschenkeneen zilveren couvert, een nécessaire, een salon tafel en bloemen. Vervolgens spraken bestuursleden van „Cremer" van „Haarlem's Tooneel" van „Haarlem's Zanggenot". Bloemen werden voorts aangeboden namens de ouders van de jubilaresse, eenige harer vrienden en vrien dinnen, namens „Litteris Sacrum'' uit Lei den, den Haarlemschen Kegelbond", de or kestleider Stoeken, enz. Tenslotte las de voor zitter, de heer Jac. van Maris een groot aan tal brieven en telegrammen uit Nederland en België voor, van besturen van bevriende zusterverenigingen en andere relaties. Tenslotte dankte de jubilaresse allen, die haar dezen avond hadden gelukkig gemaakt De heer Jac. van Maris sprak het slotwoord waarna het gehele gezelschap zich naar de Kroon" begaf, waar „na-gefeest" werd.' SCHOTEN'S CHR. GEM. KOOR. De aard der uitgevoerde muziek was oor zaak, dat dit koor zijn uitvoering ditmaal gaf in het kerkgebouw en het koos daarvoor zooals menig ker te voren, de Julianakerk Haarlem-Noord. Baeh, Reger. Handel. Men delssohn, leenen zich voor de kerkruimte, Blumner, en ook menig zangstuk van Cath. van Rennes sluiten zich daarbij willig aan, en wat verder het programma hielp formeeren, was van dien aard dat het niet viel uit de lijn van het geheel. Zeer mooi paste daarin ook het lied van Johann Wolfgang Franck ..Komm GnadentauDit zeer mooie lied (het is uit. den tijd vóór Bach) werd. naast twee van Joh. Seb. Bach uit Schemelli's Go- sangbuch. gezongen door mej. Adrl Woiters uit Amsterdam. Natuurlijke muzikaliteit en een alreeds mooi beheersc-hte mezzo- sopraanstem bezorgden ons in deze drie lie deren momenten die dieper gaan dan de op pervlakte. Als zij later in een Regercantate, ten leste in het bekende Arioso van Handel had uit te beelden de stralende pracht der volle middagzon, bleek haar zang- (lees: adem-) techniefc nog niet voldoende ont wikkeld. Het was hier juist hetzelfde geval als bij den violist die bij Handel de obligaat partij vervulde, en die elders knap spel lever de, hier echter nog niet de beheersching toonde over den rechterarm, die de adem- techniek verzorgt van het vioolspel. Zangna turen als mej. Woiters vonden echter altijd haar weg: als instinctmatig stellen zij zich onder de leiding die zij behoeven, en he; wordt een genot op zichzelf, de volgroeiing van wat hier met de zangstudie samengaat, te blijven volgen. Het koor zong, nadat de dirigent de heer Jac. Zwaan een Bachpraeludium had voorge dragen, het Koraal, dat als eerste voorkomt in de Mattheus-passie De vertaling der woordpn „Herzliebster Jesu, was hast du ver- brochen". mochten ons een weinig vreemd vallen, zij waren toch niet de oorzaak, dat wij den zang van het koor hier nog niet zoo konden waardeeren als b.v. later bij Max Re ger. In dit koraal misten we nog de overtui ging, alles klonk nog te voorzichtig: en al stelt Prodentia vóórop een „homo prudens", zoo willen Aij daaraan in de muziek niet steeds herinnerd worden. Het „Ave Verum" oud kerklied in de bewerking van Doret, klonk al aanstonds veel beter, en in de beide koorwerken van Blumner hervonden wij Schotens Chr. gemengd koor. zooals wij dit het liefst hooren; mooi afgeronde klank, uit beelding der 4 partijen zonder opdringerig heid zullen stellig meewerken, goede indruk ken ts wekken, als straks het koor op He melvaartsdag zal uitkomen in den zang wedstrijd te Zeist Er is blijkbaar intens ge studeerd den laat sten tijd. Hiervan overtuig de ons ook de uitvoering van 't veelelschen- de koorwerk van Reger de Choral Cantate „Meinen Jesum lass ich nicht". Afwisselend wordt het Choraal voorgedragen door koor en door sopraansolo, in steeds onderscheiden bewerking; en het orgel en de beide obligaat stemmen: viool en altviool dragen bij, Ro ger's interessante figuratiekunst In helder licht te stellen. Het slot culmineert in een zeer kunstvolle koorbewerking Jammer ge noeg gaven hier de sopranen die zich overi gens uitstekend hadden gehouden, blijken van vermoeidheid, waardoor de slotwerklng niet algeheel tot haar recht kwam. In elk geval heeft het koor door de studie van dit mooie werk zyn programma belangrijk ver rijkt, en men mag belangstellend uitzien naar een herhaling van deze Reger-canlate. Er werkten aan mede. naast de zangsolisten en genoemden violist den heer M. Denys. nog de altviolist de heer F. Eiser, en als organist de heer P. Kiel; alle zonder uitzondering succesvol. Natuurlijk zullen de obligaatstemir.cn, waar zij hebben op te tornen tegen den mas sa len klank van het koor. door Reger bedoeld zijn in meervoudige bezetting. Medewerking was er ook nu weer van Scho- ten's Chr. Kinderkoor. En ook nu weer was er het beschaafde zingen ln de liederen van Cath. van Rennes en Hendrika van Tussen broek, die ik niet alle zal noemen, ik zou dan geen enkel mogen uitzonderen, en zeker de solostemmetjes niet mogen vergeten. Maar ook nu weer kwam bij mij de twijfel op. of er nog jongenssopranen zijn. Het oude lied: jongens de tweede stem, is een lied. dat eentonig wordt. G. J. KALT. LEDENCONCERT DER H.O.V. Evenals verleden jaar heeft Eduard van Belnum Dinsdagavond aan het laatste leden concert van het seizoen buitengewone be- teekenis gegeven, ongewonen luister bijge zet. Toen was het door de uitvoering van Mahler's eerste symphonie, thans door die van Bralims' vierde en door de medewerking van den Amsterdamohen mwtsterviollst Alexander Schmuller. Nog meer was er op het programma dat bijzondere aandacht ver diende: een Concerto grosso van den ouden Italiaanschen meester Guiseppe Torelli, door Van Beiniun voor orkest bewerkt, en, "evenals de symphonie van Brahms, voor het eerst op een programma der H.O.V. voorkomende. Ook bij dit laatste ledenconcert was het orkest versterkt, en door welke krachten! Violisten van bete-ekenis, waaronder bekende solisten, waren bereid gevonden zich onder Van Beinum's leiding te scharen; het aantal contrabassen was met één vermeerderd. De bezetting der tweede violen en alten was niet zoo gemakkelijk te constateeren, aange zien het orkest bij wijze van proef, anders dan gewoonlijk opgesteld was. De samen klank dier opstelling voldeed, in de achterste helft der zaal altihans, zeer goed. Het Concerto grosso van Torelli is door Van Beinum uitgewerkt naar zeer poovere gegevens, die wijlen Felice Togni, ijverig speurder naar verborgen schatten van oude vioolcomponisten, in een bibliotheek te Milaan gevonden had. Al wat er van dit werk bestond waren de twee solo-viool partijen en een becijferde bas. Uit dit wei nige materiaal heeft onze dirigent een werk opgebouwd, dat als een aanwinst voor de litteratuur van oude muziek te boeken is, een werk frisch en geestig in de Allegro's har monisch interessant en melodieus in het An dante. De bewerker heeft zijn taak met uit stekende kennis van de orkest-klank en groot stijlgevoel verricht en bovendien dé gelegenheid tot levendig contrapuntisch spel aangegrepen, zoodat het concerto in de ver kregen gedaante waardig een plaats in mag nemen naast de concerten van Bach. Het clavecin van den heer Booda voldeed in deze bewerking zeer goed. Schmuller's interpretatie van het eeuwig- jonge vioolconcert van Mendelssohn was eene van de hoogste orde: warm. romantisch, geadeld door fijnvoelend en fijnbescaaafd kunstenaarschap, zonder excessen in eenige richting, even uitmuntend door toonschoon- heid als door opvatting. Over het effect van enkele détails zou ik met hem van meening verschillen, doch het zijn kleinigheden, die aan de grootheid der praestatie weinig of geen afbreuk doen. Een zeer mooie vertolking der orkestpartij en over 't geheel genomen uitstekende aan sluiting tusschen orkest en solist maakten dit moest, volmaakte aller vioolconcerten tot een bekoring van hart en geest, waaraan men zich telkens opnieuw gaarne overgeeft. Dat ons orkest na een luttel aantal 'vier) repetities een zóó verzorgde, technisch en muzikaal hoogstaande voordracht van Brahms' moeilijke vierde Symphonie kon geven als het Dinsdagavond deed, is een le vendig bewijs hoe groote vorderingen het de laatste jaren gemaakt heeft, en met welk een ijver en lust er tegenwoordig, dank zij de uit nemende verstandhouding tusschen diligent en orkestleden, gewerkt wordt. Alle mede werkenden zonder onderscheid verdienen voor deze praestatie lof en erkentelijkheid, zonder dat het noodig is één of meerdere in 't bijzonder te onderscheiden. Want dit zou den schijn wekken alsof de anderen minder waren geweest. Vele de talrijke schoonhe den van dit werk zullen, ondanks de even min duidelijke als geestdriftige toelichting in het programma, de hoorders getroffen heb ben Brahms' muziek elscht van den hoorder opmerkzaamheid, van de uitvoerenden nog veel meer en vooral de dirigent ziet zich voor de moeilijke taak geplaatst alle détails dui delijk naar voren te doen komen en toch de groote lijn en de klankschoonhed te bewa ren. Van Beinum nam het tempo van eerste en derde hoofddeel wat sneller dan gebrui kelijk is; meer temposchakeering kan aan de plastiek van het eerste Allegro ma non troppo ten goede komen. Voortreffelijk klon ken liet Andante en de Ciacconna. dat ge weldige stuk dat als een grootsch organisch geheel, als een drie-eenheid Allegro-Andan te-Finale op zich zelve, uit de 8 maten van het thema gegroeid is. We hopen dit werk nog vaak op de programma's der H.O.V. te zen: in de bibliotheek bevond het zich, naar de hoer van Beinum mü onlangs zei, reeds jaren, met zoovele andere werken, die vroe ger daar sluimerden zonder ooit tot leven ge wekt te worden. Na afloop sprak de voorzitter der H.O.V. den dirigent en de orkestleden hartelijke en van dankbaarheid getuigende woorden toe. Hij overhandigde dèn leider daarbij een levende Eerepalm. den concertmeester als vertegenwoordiger van het orkest een lau werkrans. Groote geestdrift kwam by de toehoorders herhaaldelijk tot uiting. „Finis coronat opus!" KA REL DE JONG. NEDERLAXDSCH STUDENT TE GENT VEROORDEELD. Naar Het Volk verneemt- is de Delftsche student, die aan het Dietsch Studentencon gres te Gent had deelgenomen en gear^ resteerd was wegens het dragen van een revolver en het bedreigen van anderen daarmee, door de Rechtbank te Gent ver oordceld wegens het dragen van verboden wapenen tot 3 dagen gevangenisstraf en 182 franc boete, wegens het bedreigen met doodslag tot dezelfde straf, wegens verzet tegen de politie tot 350 fr. boete en wegens dronkenschap tot 105 fr. boete. De revolver is in beslag genomen. De student zil in den loop van deze week over de Hollandsche grens worden gezet. Als verzachtende omstandigheid moest gelden, dat de 17-jarige student in dronken schap gehandeld heeft. EEN ZEER RUIM GEWETEN GEHAD. De inspecteur der directe belastingen te Breda heef" onder de lc ter X een betira van f 53-627.95 aan gewetensgeld ontvan gen, meldt het Kbld. VECHTPARTIJ TUSSCHEN STOKERS. Op het Amerikaansche s.s. ..Inneko" in de Lekhaven te Rotterdam, is de 31-jarige Amerikaansche stoker C. G. die van zijn werk ln het matrozen logies terugkeerde, aangevallen door een 26-jarigen Chileenschcn collega die uit de stad kwam en dronken was. Vrijwel zonder eenige aanleiding heeft de Chileen den ander met een mes bewerkt en hem een achttal steken ln hals, keel, arm en rug toegebracht. Een van deze steken heelt vermoedelijk een long geraakt, zoodat het slachtoffer in het ziekenhuis aan den Coolsingel is opgenomen. De dader heeft daarop zijn spullen bij elkaar gepakt en ts gevlucht. Hij is later gearresteerd. BRAND OP EEN IN AANBOUW ZIJND SCHIP. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is brand uitgebroken in het in aanbouw zijnde stoom schip ..Colombia" van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij, dat op de helling van de werf van P. Smit Jr. aan den Kreekweg te Rotterdam ligt. Een partij hout is grootendeels verbrand, oogenschijnlijk heeft het schip geen schade bekomen. Verzekering dekt de schade. NOORD WIJK'S 10.000STE Maandagmorgen is aan het bureau van den Burgerlijken Stand te Noordwijk de 10.000s:e inwoner opgegeven. B. en W. hebben ae gelukkige ouders ge complimenteerd en hun een spaarbank boekje met f 100 op naam van den pas ge boren zoon overhandigd. DE COMMISSIE VOOR AKKERBOUW- Naar het orgaan van den RK. Landar beiders Bond „St. Deus Dedit" meedeelt, is os. de heer A. J. Loerakker te Haarlem aan gezocht om zitting te nemen m de commissie welke maatregelen Z3l beramen teneinde de gevolgen van de heerschende crisis in de akkerbouwbedrijven zooveel mogelijk te ver zachten. DE AANSLAG OP DEN V. A. R. A.-ZENDER Het Gerechtshof te Amsterdam heeft de behandeling voortgezet van de strafzaak te gen den 24-jarigen metaalbewerker C. F. C„ die op 30 April 1929 te Hilversum een draad van het electrisch net doorknipte, in de meening, dat dit de telefoondraad was, waar langs de uitzending van de V. A R- A. zou plaats hebben. Verd. was door den politierechter te Am sterdam veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. De Procureur-generaal Mr. Bauduln, per sisteerde bij zijn eisch: bevestiging van het vonnis van den politierechter en vcroordee- ling tot een gevangenisstraf van drie maan den. DE BESMEURING VAN EEN DAGBLAD- GEBOUW Dinsdag heeft het Gerechtshof te Amster dam in hooger beroep behandeld de zaak to gen den 24-jarigen metaalbewerker C. F. C. en den 21-jarigen monteur A. S.. die beiden lid zijn van de Bezemgroep der Nederland- sche Fascistenpartij. In den nacht van 15 op 16 Juni li. werden de voorgevel van het ge bouw van „Het Volk" aan de Keizersgracht, benevens een sociaal-democratische verkie zingsaffiche op een schutting in de Amstel- straat met een vuile leerachtige vloeistof bespoten, waardoor de voorgeve! van het ge bouw werd beschadigd en de reclame geheel werd vernield. Het bleek, dat dit het werk was van den monteur en den metaalbe- Beide verdachten werden door de Recht bank wegens zaakbeschadiging veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand. De civiele vordering ten bedrage van f 150 van de drukkerij „Vooruitgang" werd toegewezen, die van de federatie der S. D. A. P. niet ont vankelijk verklaard. De advocaat-generaal Mr. Bauduln vroeg bevestiging van het vonnis tegen belde ver dachten, hij is echter van oordeel geen zeg gingskracht te hebben inzake de civiele vor dering. Mr. Mendels stelde zich civiele party en eisch te toewijzing der vordering zooals de rechtbank beslist heeft. Uitspraak 13 Mei. MOTOR WIELR1JDEN. DE K.N.M.V.VOORJAARSREUN1E. Men schrijft ons: De groote jaariyksche voorjaarsreunie der K.N.M.V. zal ditmaal plaats vinden op 4 Mei as. te Zeist. Honderden en honderden motorrijders en automobilisten zullen zich weer opmaken om samen te komen in hotel .JFigi" om aldaar de plannen voor den komenden zomer te be spreken, oude kennissen weer te ontmoeten en nieuwe te maken. Tusschen 10 en 1 uur zullen de reünisten uit alle oorden des lands samenkomen te Zeist. Des middags wacht hun een bijzondere verrasslng.Er zal namelijk een filmvoorstelling plaats hebben, waar behalve de reeds alom bekende K.N.M V.- film de beroemde Engelsche Motorcycle-film zal worden vertoond. Door de activiteit van de bij de K.N.M.V. aangesloten Motorclub „Zuid-Holland" is deze film ter gelegenheid van dc reünie voor Holland ter beschikking gesteld. Het belooft Zondag in Zeist weer een motor- en autofestein te worden, dat de groote reputatie der K.N.M.V.-reünies wel ten volle zal weten te handhaven. POSTDUIVEN. „DE OOIEVAAR". Uitslag der wedvlucht van Vilvoorden (Bel gië) op 27 April. A J. v. d. Bosch 1, 2, 15, 16: P v. d. Pol 3, 5. 10. 17, 18: F. Krijgsman4. 14; B. J. Nieu- wenburg 6, J. Keijspcr 7. 8, 9. 11: H. P. v. d. Poll 12. H. Kensen 13. Eerstgetoonde duif 11.25. Laatstgetoonde duif 11.33 u. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht Vilvoorde, afstand 162 KLM. Los 9 uur, wind Z.-O. In concours 174 duiven. Eerste duif 11.23.42 Snelheid 1136.07 meter per minuut. De prijzen werden vervolgens behaald: R. Slot 1 27 30 34: W. Petri 2 5 17: J de Vries 3 6 8 12 16 18: P. J. van Daalen 4 20 21 31 35. H. Fikkcrt 7 11 13 15: J. J. Petri 9: J. Docglas 10 26: J. H. v, de Brooke 14 25 33: P. J. M. v. Tetcring 19 23 24 29 32, H V. Roosdorp 22 28. VOETBAL. R.C.U.—BLOEMEND AAL. Voor het voetbalkampioenschap van Haar lem zal Zaterdagmiddag vier uur op het R.C.H-terrein bovengenoemde wedstrijd ge speeld worden. Het betreft hier nog een wed strijd voor de eerste ronde; de winner daar van zal den strUd moeten aanbinden tegen V.S.V.. dat zic h bereids door een overwinning op H F C. voor die ronde geplaatst heeft. ROEIEN. DE LOTING VOOR DE VARSITY. Volgens de Tel heeft do loting voor de Varsity het volgende resultaat gehad: Jonge Vier: 1. Triton. 2 Njord, 3 Nereus, 4 La ga. Overnaadschc Vier: 1 Nereus. 2 Aegir, 3 Njord, 4 Triton, 5 Laga. Jonge Twee: 1 Triton, 2 Laga. 3 Nereus. Oude Vier: 1 Triton, 2 Njord, 3 Aegir, 4 Laga. 5 Nereus. Skiff: l Laga. 2 Nereus. 3 Triton. 4 Njord. Jonge Acht: 1 Triton. 2 Laga, 3 Nereus I, 4 Njord, 5 Nereus, 6 Triton n. DAMMEN. OM HET NATIONAAL DAMKAMPIOEN SCHAP. In den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland zette Vos zijn overwinningen reeks voort en zetelt nu. met een score van 13 punten uit 8 partijen op de eerste plaats. Alleen Keiler vormt eigeniyk nog eene be dreiging voor Vos, want deze kan nog op 12 punten uit 8 partyen komen. Vos heeft echter nog slechts 2 partyen te spelen tegen Ris en Móllenkamp, terwijl Kei ler daarentegen nog moet spelen tegen Dam me. Rustenburg en Jacobs. Dammes kansen zyn vrijwel verkeken, zoodat deze den titel, welke hy thans twee Jaren achterc* n gedragen heeft, aan Vos zal moeten afstaan. Het resultaat van den Haarlemschen kampioen J. B. Sluiter Jr. is zeer fraai te noemen en volgens Damme is Sluiter van de jongere spelers welke aan dit tournooi deel nemen. de sterkste De stand van het tournooi luidt thans: gesp.gew.rem.verl.pt. J. H. Vos. Amsterdam. 8 5 3 0 13 R. C Keiler, Amsterdam. 7 4 2 1 10 D. H. Móllenkamp, Rotterdam, 8 3 4 1 10 A. K W. Damme. Amsterdam, 7 2 5 0 9 P. J. v. Dartelen, Amsterdam, 7 2 3 2 7 J. B. Sluiter Jr.. Aerdenhout, 7 15 1 7 W. Rustenburg, Amsterdam, 6 14 1 6 Ph. de Schaap, Amsterdam. 8 14 3 6 B Ris. Wormcrveer, 6 13 2 5 P. Beers, Amsterdam, 8 0 4 4 4 A. Jacobs, 's-Gravenhage, 6 0 15 1 DONDERDAG 1 MEI HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. Uitsluitend V. A. R. A. Uitzending. 7.— Ochtendgroet door G. J. Zwertbroek, m. m. v. Joh. Jong (orgel). 8.Ochtend- groet door den VARA-Voorzitter A. de Vries. 9.Gramofoonpl. 10.Concert door het versterkte VARA-Orkest, 11.— .Plant den Meiboom". Spreekkoor van Jan W. Jacobs. Ingestudeerd door het spreekkoor „De Roode Valk". 11.20 Zang door A. Funke Kupper (ba riton). 11.45 Toespraak door Mevr. H. Straal- man-Kremer. 12 Zang door Marcus Plooyer met beg el. van liet VARA-Orkest. 12.20 Con cert door het versterkte VARA-Orkest, 12.50 Toespraak door Johan Brauttgam. 1.05 Ver volg concert. 2.Voor de kleuters. 3 Voor onze vrouwen. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonpl. 545 Orgelconcert door Joh. Jong. 6.15 Een vroohjk Intermezzo door Henri aMrchand, afgewisseld door gramofoonpl. 8.Concert door het versterkte VARA-Or kest. Willem van Capollen (voordracht). Elize de Haas. sopraan en Dina Diependaal, mezizo-alt (duetten). 11.Epiloog. HUIZEN, 1875 M. 8.15 NCRV. Morgenconcert. 10— NCRV. Koorzang. 10 30 NCRV. Ziekendienst. 11. NCRV. Chr. radiolectuur. 11.30 NCRV. Land- bouwpraatje. 12.30 NCRV. Solistenconcert, (zang. piano. alt. cello). 2— NCRV. Gramo- foon. 2.45 NCRV. Handwerkles. 4— NCRV. Ziekenuurtje. 5.NCRV. Gramofoon. 5 30 NCRV. Orgelconcert. 6.30 NCRV. Literaire causerie. 7— NCRV. Zangles. 8— KRO. Kath. Meihui de aan de Zoete Lieve Vrouwe van den Bosch u. 1. Kathedrale Basiliek van St. Jan. Overbrenging v. h. Sacrament. 9.40 KRO. Gramofoon. DAVENTRY, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Concert. Het Cembalo-kwartet. 12.20 Orgel bespeling door R. Foort 1.20 Gramofoonpl. 1.50 Uitz. voor scholen. 2.10 Lezing. 2.20 Ves per. 3.05 Concert. G. Valle (sopraan). S. Si- deli (bariton). Madeleine Mooney Kwartet. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing.'5.35 Nieuwsber. 5.55 Marktber. 6.— Viool- en plano-sonates. K. Murray en P. MacDonald. 6.20 Lezing. 6 45 Lezing. 7.20 „Robin Hood" van E. A. Harding en D Arundell. 9.50 Dansmuziek. 11.20 Beeld uitzending. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 1150 Gramofoonpl. 3.05 Concert, 7.20 Con cert. 8.05 Liederen-voordracht. 8 20 Concert, Orkest en viool. LANGENBERG 473 M. 6.25 Gramofoonpl 6.50 Orkestconcert. 9 35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Or kestconcert. 4.50 Concert. Orkest en piano, 7.20 Orkestconcert. Daarna tol 10.35 Orkest» concert. 10.35 Gramofoonpl KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2— Orkestconcert en declamatie. 7.35 Koorzang en declamatie. 8 30 .Borger Sind". Tooneelspel van Kund Hjortö 9.30 Orkestconcert BRUSSEL 508.5 M. 4.20 Trio concert. 5.50 Gramo'o - j Gramofoonpl. 7.45 Opera-fragmenten. Or kest en solisten. ZEESEN 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Le zingen. 1.20 Gramofoonpl 150 Lezingen 3 50 Concert. 4.50 Lezingen. 8 20 Orkestconcert. Daarna to; 11.50 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7