UIT DE OMSTREKEN RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 6 MEI 1930 NA DE ANNEXATIE. DE SCHADELOOSSTELLING VAN HEEMSTEDE DOOR HAARLEM. Indertijd is door de dagelijksche besturen tan Haarlem en Heemstede door samenspre- king overeenstemming bereikt over de door Haarlem aan Heemstede te betalen schade-, loosstelling voor de overgenomen eigendom men en de winstderving der bedrijven. Er bleef toen nog te regelen de vergoeding die Haarlem aan Heemstede moet uitkeeren voor de derving van belastinginkomsten. Dit punt zal nu Woensdagmiddag 2 uur aan de orde gesteld worden in een vergade ring van het college van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland, waar de gemeente besturen van Haarlem en Heemstede in de gelegenheid zullen worden gesteld om hun standpunten nader toe te lichten. Wij ver nemen namelijk, dat, hoewel het indertijd scheen dat ook over dit punt overeenstem ming verkregen zou worden, tenslotte toch geen compromis verkregen is, zoodat Gede puteerde Staten in deze aangelegenheid uit spraak zullen moeten doen. Voor Haarlem zal optreden de wethouder van financiën Mr. M. Slingenberg, voor Heemstede de wethouder van financiën Jhr. A. van de Poll. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. PROPAGANDA VOOR DE VREDES- GEDACHTE BIJ HET M. O.? In de jongste vergadering dezer commissie verden de nieuw benoemde leden, de heeren Maurits Plate en G. H. Weustink als zoodanig geïnstalleerd. De voorzitter herdacht de werkzaamheden van de heeren Van Cranen- burgh en Van. den Ban, die als leden der commissie zijn afgetreden. Tot voorzitter en secretaris werden respec tievelijk de heeren P. Voogd en Mr. Dr. F. S. Witteveen herbenoemd. Mededeeling werd gedaan van het besluit van Burgemeester en Wethouders om op de H. B. S. B bij wijze van proef onderwijs in handenarbeid te doen geven. Het jaarverslag over 1929 werd vastgesteld en de verdeeling der leden in sub-commissies. Een bespreking werd gehouden omtrent het geen gedaan kan worden tot bevordering van de Vredesgedachte op de middelbare 9cholen. UITVOERING „ONDERLING GENOEGEN" DE KINDEROPERETTE „DE FEE VAN DE BRON". Dc Zang- en Slnt-Nlcolaaarvereeniging „On derling Genoegen" heeft Zaterdagavond, een opvoering gegeven van een aardige kinder* operette, getiteld: „De fee van de bron", door Jac. Wilson en E. Koning. Het stuk was ingestudeerd onder leiding van en werd ten tooneeie gebracht door den directeur, den heer J. Post, terwijl de begeleiding m han den was van mevr. G. wan der Haak, Een groot aantal jeugdige spelers en speelsters verleenden er hun medewerking aan en het dient erkend, dat zij het er op keurige wijze afbrachten. Aanvankelijk haperde er liter en daar nog wel eens iets, zoodat de souffeur hulp moest bieden. Geleidelijk aan werden de foutjes echter overwonnen en na het eerste bedrijf reeds liep de opvoering steeds vlotter van stapel. De verschillende optreden de groepen waren al bijzonder goed uitge heeld. Kolenbranders, houthakkers, .boeren en boerinnen, elfen, en niet te vergeten het leger kabouters met hun roode puntmutsen, maakten op het tooneel een schilderachtig effect. Dit werd nog verhoogd door de kleurige stralen der schijnwerpers, die de •tafereelen in telkens wisselende belichting zetten. Van de medespelenden waren het de ko ningin, de fee van de bron en Ella, het boe renmeisje, die over de beste stemmiddelen beschikten. Daarnaast moeten we dadelijk den uitstekenden samenzang vermelden, die telkens weer frisch en vroolijk opklonk. De toeschouwers genoten zichtbaar van het spel der kinderen. Na afloop van de voorstelling had een huldiging plaats van een der speelsters, mej. Truus Blom. die op dezen dag 15 jaar lid van de vereeniging was. Het bestuur bood haar namens „Onderling Genoegen" een gouden armbandhorloge aan. Tot besluit van het feest had een geani. meerd bal plaats, waaraan medewerking verleende de bekende Band „The Tivolly Wags", die ook tusschen de bedrijven door verscheidene nummers ten gehoore had ge* bracht. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Door de algemeene vergadering van de Evangelische Maatschappij, te Nijmegen ge houden, werden als leden van het hoofdbe stuur gekozen Ds. H. H. Dorgelo, te Naar- den (aftredend), Ds. P. W. Foeken te Haar lem (aftredend), Dr. G. C. van Balen Blan ken te Amsterdam, en J. Dolleman, Woest- duin en Vogelenzang. MOTORDIEN ST Aan den sergeant-majoor-instructeur J. C. L. Lemlijn van het korps zal op 22 Mei het onderscheidingsteeken voor 24-jarlgen dienst worden uitgereikt. MILITAIRE ZAKEN. J RLIJKS ONDERZOEK. De regeling van het onderzoek over de kleeding en uitrusting der grootverlofgan gers. te houden door den Indeelingsdistrict- commandant te Taarlem, is als volgt: Het onderzoek wordt gehouden in de voormalige infanterie-kazerne. Koudenhorn. voor de groot verlofgangers uit de gemeenten Haarlem. Bloemendaal. Bennebroek. Haar- lemmerhedc, Spaarnwoudc en Heemstede. .Voor Haarlem, lichting 1918: op 2 Juni, zij wier naam begint met letter A tot en met G. 3 Juni HN, 4 Juni OVp, 5 Juni VrZ; lichting 1921: 5 Juni AOn, aanvangende 11 uur, 6 Juni OoZ. Voor Bloemendaal en Bennebroek de lich tingen 1918 en 1921 en op 6 Juni aanvangen de 13 uur. Voor Haarlemmerliede enS paarnwoude de lichtingen 1918 en 1921 in den voormiddag van den lOen Juni, aanvangde 9 uur. Voor Heemstede de lichtingen 1918 en 1921 op 10 Juni aanvangende 13 uur. Voor verlofgangers uit de gemeente Haar lemmermeer wordt het onderzoek gehouden te Hoofddorp in Hotel de Landbouw, voor de lichting 1918 aanvangende 9 uur, voor de lichting 1921 aanvangende 13 uur. Gemeente Velsen, te Velsen O. L. school E, Stationsweg, lichting 1918 op 17 Juni letters AV, op 18 Juni lichting 1918 letters WZ en lichting 1921. Voor Zandvoort in school D, Heerenstraat Dienstplichtigen van de lichting 1918 en op 26 Juni voor beide lichtingen. 1921, aan de Hembrug werkzaam en behoo- rende tot het Indeelingsdistrict Haarlem, maken inspectie voor den Indeelingsdistricts commandant Amsterdam, op den 30en Juni 1930 om 9 uur te Hembrug. Israëlieten, die op 2 en 3 Juni, alsmede oud-Katholieken, die op 19 Juni aan het on- derzoeok moeten deelnemen, kunnen desge- wenscht op een andereen dag verschijnen. BLOEMENDAAL. B. en W. van Bloemendaal hebben verlof verleend voor het houden van een bloemen- dag ten bate van het op 2 Mei j.l. geopende Kinderherstellingsoord van den Chr. Nat. Werkmansbond te Lunteren. Aan 't gemeentebestuur van Haarlem is toestemming gevraagd, om den bloemen verkoop ook te doen plaats hebben in het geannexeerde gedeelte van Bloemendaal. VOERMAN ONDER ZAND BEDOLVEN. Zaterdagmiddag had in de gemeente zanderij. nabij het Kopje te Bloemendaal, een ernstig ongeval plaats. De voerman chauffeur G uit Haarlem, die bezig was een wagen zand te iaden, welke aldaar voor het bouwen van villa's gehaald worden had, ver moedelijk, door het graven naar vochtig zand, den berg te veel ondermijnd, met het gevolg dat een groote massa grond naar be neden stortte, waaronder hij werd bedolven. Alleen het hoofd was nog zichtbaar. Aange zien op Zaterdagmiddag de meeste bedrij ven stil liggen duurde het lang voor er een andere voerman kwam, die den man uit zijn hachelijke positie kon bevrijden. Hij had pijn in de borstkas en een been was gekneusd. Met de ziekenauto van de firma Mathot werd hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overgebracht. IJMUIDEN. GROOTE AANVOER VAN IJSLANDSCHE VISCH. Heden zijn twee stoomtrawlers van IJsland aan de afslag, n.l. de „Bergen" met 1600 en de „Odin" met 1700 manden versche visoh en een groote hoeveelheid zoute visch. Ook de „Petten" is heden binnengekomen met een groote lading IJslandsche visch. VELSEN. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de volgende bouwvergun ningen verleend: aan E. Dekker en C. W. P. ten Broeke, te Umuiden, tot het bouwen van een dubbel woonhuis met garage aan de Kennemerlaan, hoek Napierstraat, aldaar; aan L. ten Broeke, te Zandvoort, tot het bouwen van 6 woonhuizen aan de Napier straat en Alexander Bellstraat te IJmuiden; aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal tot het bouwen van een schakelhuis 50000 V. en een machine-, pompen- en ketelhuis op een fa brieksterrein nabij den Zeeweg te Velsen; aan de N.V. Sleepboot Maatschappij „IJmuiden", tot het herbouwen (verplaat sen) van een wachthuisje op de kop van de Visschershaven, aldaar; aan de N.V. Ijsfabriek van de Vischhandel Vereeniging en Koelhuis „Uvries", te IJmui den, tot het bouwen van twee koelcellen op een terrein nabij perceel Sluisplein 31, al daar; aan A. Schellinkhout te Santpoort, tot het bouwen van een dubbele autogarage aan den Bloemendaalschestraatweg, aldaar; aan W. Kleiman, te Driehuis tot het bou wen van een woonhuis aan den Zeeweg, aldaar. ZANDVOORT GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad te houden op Donderdag 8 Mei 7 12 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2 Verzoek van J. Fokkens om meer wacht geld over 1929. 3. Verzoek van H. Mok om ontheffing van art. der verordening en art. 25 2e der Drank wet. 4. Voorstel tot verlaging der gasprijzen voor grootverbruikers. 5. Verzoek om schilderwerk alleen op te dragen aan georganiseerde schilderspa troons, die werken met georganiseerde werk nemers 6. Verzoek om grond te huren aan den Bou levard de Favauge. 7. Voorstel tot wijziging der gemeentebe- grooting voor 1929. 8. Voorstel tot vermeerdering der vacan- tiedaven voor gemeentewerklieden. 9. Voorstel om een ambtenaar voor sociale zaken aan te stellen, benaling der jaarwedde, vaststelling der Instructie. 10. Verzoek van de vereeniging van groen te- en fruithandelaren .Eendracht" alhier om kooplieden van elders te verolichten ventvergunningen aan te vragen, welke ver gunningen tegen betaling van een nader te bepalen bedrag verstrekt kunnen worden. 11. Vaststelling eener wijziging der Alge- meer.e Politieverordening. 12. Voorste! om machtiging te verleenen tot overschrijving van een le hypotheek door dc gemeente verstrekt. 13. Voorstel om ccn bedrag van f 1207,50 beschikbaar te stellen overeenkomstig art. 72 der L. O. Wet 1920. Aan de Vereeniging tot Stichting en instandnoudlng van Chr. Scho len voor V. L. O.. L. O., en U. L. O. op Gere formeerden grondslag alhier. 14. Voorstel tot verpachting van den uit zichttoren. 15. Voorstel tot bepaling der vergoeding ingevolge art 101 L. O Wet 1920 voor de R.K. school, de Christel, school aan de Brederode- straat en de Wilhelminaschool over 1930. 16. Voorstel tot verhooging der kasgeld- leening. 17 Verzoek om strand te pachten. 18. Verzoek van H. v. Staveren om een te gemoetkoming in de reis- en verblijfkosten voor het bezoeken van de Ambachtsschool door zijn broer. 19. Verpachting van standplaatsen voor parkeerterreinen. 20. Verzoek om gemeentegrond te huren aan de Zandvoortsche laan. 21. Voorstel tot bepaling der bezoldiging van den vakonderwijzer in de lichamelijke oefening. 22. Verzoek om wijziging der verordening op de winkelsluiting. 23. Kampeeren. Verhuren van standplaat sen voor tenten om overdag in te kam peeren. 24. Voorste! tot vaststelling van het kohier voor tijdelijk gebruik maken van gemeente grond voor 1930. 25 Voorstel tot vaststelling van het verme- nigvuldigingscijfer voor de plaatselijke in komstenbelasting 1930/31 26. Verzoek van het hoofdbestuur van het Nationaal Verbond van Gemeente Ambtena ren om den gewezen klerk-boekhouder van den dienst der Openbare Werken weer in vas ten dienst der gemeente te nemen. 27. Behandeling van belastingTeclames. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen „KONINGINNEDAG". CENTRUM- COMITé. DE PRIJSUITREIKING. Woensdag 7 Me! des middags 2 uur. zal de feestelijke prijsuitreiking plaats vinden in de Gemeentelijke Concertzaal. Hier hebben toegang alle kinderen, die deelgenomen heb ben aan de verschillende wedstrijden en voorzien van een toegangskaart. (Deze ls reeds uitgereikt voor de wedstrijden op 30 April j.l.) Zij, die hun kaart mochten verloren heb ben en op de lijsten ingeschreven staan, «ui len niet teleurgesteld worden, doch aan de concertzaal een nieuwe kaart ontvangen. Het Centrum Comité vertrouwt dat slechts wei nige kinderen in dit geval zullen verkeeren, daar de meesten zorgvuldig hun kaart be waard zullen hebben. Voorts zullen toegang hebben de kinde ren uit de verschillende weeshuizen, die evenals de kinderen van die scholen, clie op 30 April onder geleide van onderwijzend personeel kwamen, onder geleide naar de Concertzaal zullen komen. De kinderen die zelfstandig naar de concertzaal komen, worden verzocht te half twee in de Begijnestraat aanwezig te zijn. Zij worden in twee groepen vier aan vier opgesteld, de jongens aan de eene, de meisjes aan de an dere zijde. Onder geleide gaan de kinderen dan naar binnen;, zij ontvangen bij den in gang een zakje chocoladeflikjes. Bij het bin nenkomen der kinderen speelt een orkestje een vroolijke marsch en zoodra de kinderen allen op hun plaats zitten, wordt het Wilhel mus ingezet, dat door alle kinderen wordt medegezongen. Het programma wordt dan voortgezet met het optreden van Professor Antonini, die de kinderen eenigen tijd prettig zal bezighouden, vervolgens worden de prij zen uitgereikt, waarna het programma weer wordt, voortgezet. Tegen vijf uur loopt de feestelijke prijsuitreiking af en verlaten de kinderen, te beginnen met de achterste rijen en onder geleide, de zaal. De Driehoeksmeisjes, onder geleide van mejuffrouw ten Boom, zullen hun vriende lijke medewerking verleenen. De feestelijke prijsuitreiking zal bijge woond worden door dertien honderd kinde ren; de kinderen in de ziekenhuizen zullen niet worden vergeten. Van de 1000 opgelaten ballons zijn tot heden slechts 16 ballons in geleverd. Het Centrum Comité herinnert er aan, dat eventueel© nog niet opgezonden ballons, tot Woensdag a.s. aan het Secreta riaat, Voorhelmstraat 32 rood, ingeleverd kunnen worden. De ballons moeten het op schrift hebben: Ver. „Koninginnedag. Centrum Comité, Haarlem" en voorzien zijn van een kaartje, waarop een nummer voor komt. Bij het inleveren der ballons gelieve men de juiste plaats aan te geven, waar de bal lons gevonden zijn. Voor prijzen komen in aanmerking voor mastklimmen 7 jongens, hindernisbaan 12 jongens, autopedwedstrijd 18 meisjes en 34 jongens, Vliegende Hollanders 49 meisjes en 17 jongens, blokjes rapen 26 meisjes cn 5 jongens, voor den ballonwedstrijd tot heden 16 kinderen, waarvan de ballonnummers Woensdag bekend zullen worden gemaakt in de concertzaal. NEDERL. VEREENIGING VAN SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. HET AFSCHEID VAN DEN HEER D. FORRER. Naar wij vernemen heeft in een speciaal tot dit doel belegde bestuursvergadering het bestuur der Nederlandsche Vereeniging af scheid genomen van den lieer. Forrer, die de functie van bezoldigd bestuurder heeft aan vaard van den Bond van personeel in Over heidsdienst. Door den voorzitter, den heer J. D. Mulder, werd de heer Forrer in een van groote waardeering getuigende rede harte lijk dank gebacht- voor alles wat hij ten be hoeve van het Spoor- en Tramwegpersoneel heeft gedaan. Namens het bestuur werd hem een boekwerk aangeboden als herinnering. Dezer dagen heeft het personeel der N.Z.IL T.M. afscheid van den heer Forrer genomen. Op deze bijeenkomst werd het woord ge voerd door de heeren P. de Vries, F. M. Souwer en P. Eizema. Namens het tramwegpersoneel. ook namens leden van den R.K. Bond en den Christelijken Bond. werd hem als blijk van waardeering een teekening van Stcinlen aangeboden, terwijl aan zijn vrouw een kunstvoorwerp werd geschonken. EEUWFEEST „ZANG EN VRIENDSCHAP". ROTTE'S MANNENKOOR. Op 9 Mei a.s. zal de Kon. Mannenzang- vereenlging „Rotte's Mannenkoor", directeur Bernard Diamant, de gast zijn van onze 100- jarige Liedertafel. Het is een koor van den eersten rang en handhaaft onder leiding van zijn bekwamen dirigent zijn goede reputatie. Of dc Rotterdammers zingen kunnen? Vraag het slechts aan hen, die het genot smaakten hen te hooren. Het vaandel, ver sierd met eereteekenen uit binnen- cn bui tenland, legt daar mede getuigenis van af. „Zang en Vriedschap". dat onder Lieven Duvosels leiding een uitgebreid repertoire hee.'t verkregen, zal mede. door uitvoering van andere nummers dan die op vorige con certen gezongen werden, de noodige afwisse ling in het pogramma brengen. Alles te zamen belooft het voor de Haar- lemsche liefhebbers van zang een schoone avond te worden. Scheepvaartberichten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cis. per regel. Alkmaar 3 22 u. 43 nv 250 miil Z.West van Land's Ene. ty> Calluo :e R'dam verwacht. Kedoe 4 te Batavia v. R'daui Peiémbang 5 tc Batavia v. Hamburg Sockaboemi 5 10 u. v. Gibraltar, New Vork n Java. Ameland p. 4 u. Sagres, Burma n. Norden- ham en Rotterdam Aideramin 5 te Antwerpen v Rotterdam Almelo 4 te Adam v. Hamburg Asrzea 2 te New York v W.-Indië Aid abc 4 te Marseille. Beira n. Rdam Alaeramin 4 te Antwerpen v. Hamburg Alcyone 3 v Hamburg n. Antwerpen Alphand p. 4 Fernando Noronha, R'dam naar Santa Fe. Aludra 4 v. Rio Janeiro, Bueno6 Ayres naar Rotterdam. Büllton 2 v. Beira n. R'dam Bhtar p.*4 Perim R'dam n. Batavia Boskoop 2 v. Cristobal n. Buen&venfesa Baroeveki 3 v. Corral n. Talcahuano Ba toe 2 v. Belawan Dcli n. Penang Bacchus 2 v. New York n. W -lndië Drochtstroom 2 v. Lome n. Accra. DcH p. 4 2 uur Perim, Java n. New York Eemdijk 4 te R'dam v. Vancouver Eemiand p. 4 15 u. Fernando Noronha. Buenos Aires n. Amsterdam. Elandria p. 4 14 u. Fernando Noronha, Buenos Aires naar Anrsterdam Giekerk 4 te Beira v. R'dam Heider 4 te A'dam v. W.-Indië Heemskerk 3 te Hamburg v. R'dam Hoogkerk 3 nm. v. Hamburg n. Antwerpen en Rotterdam Kennemeriand 6 te Umuiden verw Buenos Aires n. A'dam Kennemerland 3 6 u. Santander, Buenos-Aires n_ Amsterdam Kampar 3 mMdagbeatek 6 gr. 30' N. en 61 gr. 44' O., R'dam n. Batavia. Küpfontein 3 v. P. Sudan n. Aden Kota Tjandi p. 5 7 u. Point de Galle, Batavia n. Rotterdam Kota Baroe 5 te Hamburg v. Londen Koudekerk 4 nm. v. Or an, Bombay n. R'dam LocCigoü 1 n.m. te Tacoma. Paciftokust n. Rot terdam Mcntferland p. 4 Ouessant. Amsterdam n. Bue nos-Aires Moesi 4 midda^bestek 7 gr. 51' N. en 59 gr 8' O., Rotterdam n. Batavia. Narenta 2 v.m. te Lee Angeles Harbour Psclfic- kust n, Rotterdam Nias 4 te R'dam v. A'dam Nictheroy 1 nm. v. San Francisco. Pacdfickust n. R'cam Nieuw Zeeland 3 te Brisbane v. Singapore, ver trok n. Sydney. Orania 4 16 u. v. Leaxoes, Amsterdam n. Bue nos-Aires. Oldekerk p. 4 Oueesant. Japan n. R'dam P. C. Hooft 4 v. Port Said. Batavia n. A'dam Poelau Roehiah 4 te A'dam v. Bremen Radja 3 te Belawan Deli v. A'dam Rotti 5 te A'dam v Hamburg Roggestroom 5 te Havre. W.-Afrika n. A'dam Sockaboemi p 4 13 u. Sagres, New York n. Java Statendam 4 10 u. 30 m. te Rotterdam v. New York Schiekerk p. 4 Gibraltar. Rangoon n. R'dam Streefkerk 4 n.m. v. Suez. R'dam n. Karatsji. Stuyvesant 3 v. Cristobal n. Pto. Colombia. Saturnus 5 te A'dam v. W.-Afrika Sumatra 3 v. Hamburg r. Antwerpen Titus 5 te A'dam v. W.-Indië Triton 3 v. Curasao n. S. S MArta Tobelo p, 4 kaap Roca. Rotterdam n. Bataria Tfdore p. 4 Malta. Rotterdam n. Batavia. Telamon 4 14 u. 30 m. 200 mijl Z.W. Oueesant Puerto Barrios n. A'dam. Togian 4 v. Aden, R'dam n. Batavia Tohiti p. 3 Ouessant, R'dam n, Batavia. Tosari p. 4 Kaap Findsterre, R'dam n. Batavia Toboali 3 te Batavia v. Rotterdam Togian 4 v. Aden, Rotterdam n. Bataria Tjenrr.ai p. 4 12 u. Finteterre, R'dam n. Batavia. Tabanan 4 10 u. te en 11 u. v. Gibraltar, Ba tavia n. R'dam Tapanoeli p. 4 16 u. Gibraltar, Bataria n. Rot terdam. Tabanan p. 5 3 u. Sagres, Batavia n. R'dam Tapanoeli p. 5 8 u. Sagres, Batari n. R'dm Texel p. 5 9 u. Kap Bon, Burma n. R'daan Veendijk p. 3 Perim. Rangoon n. R'dam Van Swoll 4 middagbestek 0 graden 40* Z. en SI graden 50' O. Rotterdam n. Batavia. Van Rensselaer p, 3 Dover, A'dam n. Barbados Venezuela 2 v. Barbados n. Trinidad Waterland 4 9 u. te Rio Grande, A'dam n. Bue-' nos Aires Zeelandia 4 te Buenos-Aires v. A'dam Zosma 4 te Tsingtao, Japan n. R'dam. „Ik raad U aan om er een gewoonte van te maken een dagelijksch middel ter opwekking en verfrissching te ge- bruikeu, hetwelk Uw stemming verbetert, Uw gezondheid bevordert cn door den heerlijken amaak Uw behoefte naar een versnapering ten volle bevredigt. Dat middel is WOENSDAG 7 MEI. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding 12.00 Concert. A.V.R.O.- Kwlntet. 2 00 Kinderkoorzang. 230 Liedjes en verhaaltjes. 3.00 Naaicursus. 4 00 De voor naamste studiemuzlek voor plano, uitge voerd door Egbert Veen en Louis Schmidt. 5.00 Gramofoonpl. 5.30 Concert uit Café Mo derne te Asmterdam. 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.45 Ita- liaansch: Beginners. 7 15 Italiaansch: Ge vorderden. 7 45 Gramofonpi:. 8.30 Concert. Omroeporkest. 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN, 1875 M. (ultsl. NCRV.-UltzJ 8 15 Concert. 10.30 Zlekendtenst. 11.00 Gra mofoonpl. 11.30 Harmoniumbeap door M. F. Jurjaanz. 12 00 Polltieber. 12.30 Concert „Ros malen" Trio. 200 Concert. Mej. A. Perizinius (sopraan) Nine Idzerda (mezzo-sopraan*W, Segboer (bariton). 2.45 Lezen van Chr. Lec tuur. 3 15 Vervolg concert. 4.15 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Cursus Radio-tech niek. 6.30 Oramofoonpl. 7.04 Zangcursus. 7.45 Polltieber. 8.00 Uftz. der Heiliglngs-samcn- komst van het Leger des Hells in het korps Den Haag. o.l v. Commandante M. J. van de Werken. Daarna: Persber. DAVENTRY, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonpl. 12.20 Orkestconcert. 1.20 Balla den-concert. D. Cowen (alt), W. Biggs (tenor) l 50 Ultz. voor scholen. 2.45 Concert. I. Glen- nle (bariton). Strijkkwartet. 4.05 Orgelspel door R. New. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Nieuwsbcr. 6.00 Piano-recltaL M. Cole. 6.20 Lezing. 6.45 Lezing. 7.05 Vaudeville. 8.20 Nieuwsber. 8.45 Lezing. 9.00 Concert. L. Mars hall (mezzo-sopraan), J. Armstrong (tenor), H. Heynner bariton), K. Kalkner (.bas), or kest en koor. 10.20 Dansmuziek. LANGENBERG 47S M. 6.25 Gramofoonpl. 6.50 Orkestconcert 9.35 Gramofoonpl. 10.40 Muziekuitz. voor scholen. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert en alt. 4.50 Sollstenconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Vroolijk programma. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 11.50 Gramofoonpl. 3.05 Orkestconcert en soli. 7.20 „Don Quichotte" van Massenet. Or kest en solisten. 8.50 Solistenconcert. BRUSSEL 508.5 M. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Trio-concert. 6.20 Gramofoonpl. 7.35 Viool-recital. 8.00 Zang. 8.20 Vervolg viool-recital. 8.35 Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 2.50 Orkestconcert. 7.35 Balalaikamuziek en zang-ensemble. 9.05 Vocale duetten. 9.50 Con cert voor 2 plano's. 10.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 5.50 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Le zingen. 1.20 Gramofoonpl. 1.35 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 8.00 Orkestconcert. 8 20 .Noch elnmal Lausbiiberelen". 9.50 Brid- ge-les. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Je vindt de kcuwe soep zeker niet lekker, ouwe jongen, zegt Gerrit vriendelijk. Wacht dan maar even, dan zal ik het kookstel wel aan* steken. En Gerrit strijkt ccn lucifer aan cn werpt die in den gcopenden mtiil van Bijtgraag, den haaL den leclijken smaak in zijn mond weg tc spoelen en laat zich niet meer zien. Ziezoo, zegt Gerrit zeer tevreden, die heeft voor vandaag cn morgen wel genoeg. - Gelukkig maar, zucht Dieky opgelucht. Ik zag mezelf al tusschen de tanden van dat vreese» lijke beest- Hè, 't is om te rillen. O. ik heb cr nog kippenvel van. huivert Dirkje. Stel je voor, dat het monster sne ingcslokt had. -Zcxi hem vast niet goed hekomen zijn, meent Gerrit. Daarom heb ik hem maar met een zoet lijntje uit wandelen gestuurd Of -Bijtgraag er ook zoo over denkt?

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7