UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE INGEZONDEN Nieuws uit Indië. LOURENS COSTER Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 13 MEI 1930 De officieele opening van den boulevard. Onbe vredigende zittingen van den Raad. Er wordt te weinig vergaderd. Vrijdag 16 Met a.s. wordt de nieuwe boule vard officieel geopend, Deze opening zal door het gemeentebestuur feestelijk gevierd worden. En terecht! De nieuwe boulevard is voor de badplaats een aanwinst van zeer bijzondere beteekenis. Zand voort zal met deze boulevard alle andere badplaatsen naar de kroon kunnen steken. Er zullen zeker tijdens den door het ge meentebestuur aangeboden maaltijd vele woorden gesproken worden. Wij willen van doze plaats af gaarne ook iets zoggen. En dan wenschen wij ons te richten tot den Burgemeester, omdat deze zeer groote ver betering uitsluitend tot stand is gekomen dank zei liet persoonlijk initiatief van den heer Van Alphen en zijn krachtige verdedi ging in den raad. Zeker, de raad heeft de beslissing met algemeene stemmen genomen, maar niemand der heeren zal ons tegen spreken, indien we beweren, dat zij dezen keer den heer Van Alphen zijn gevolgd. Gezien de financleele positie van Zandvoort behoorde er moed toe met dit plan te komen en vooral als men zelf financiën" moet be- heeren. Om met dit voorstel te komen moet men niet alleen een onbegrensd vertrouwen heb» ben in de toekomst van Zandvoort, maar ook inzicht in de ontwikkeling van Zand voort. Wij meenen niet te overdrijven Indien wij zeggen, dat het aanleggen van deze boule. vard tevens de erkenning is van hot feit, dat Zandvoort behoord 'heeft tot de badplaat sen die uitsluitend moeten bestaan van de gasten welke voor langen tijd komen en dat Zandvoort zal worden nog veel meer dan tot dusverre, de badplaats voor de massa's uit de groote steden, voornamelijk wel uit Amster dam. Wie de verhoudingen eri opvattingen ln Zandvoort van nabij kent, weet dat er nog tal van personen zijn, die sputteren tegen deze bezoekers, de z,g. dagjesmenschen, en bevreesd zijn, dat daardoor meer de groote hotelkamers zullen worden ontvolkt.We her inneren er in dit verband aan, dat nog slechts voor twee jaren terug de toenmalige voorzitter van de Vereeniglng Vreemdelin genverkeer zich in dien geest heeft geuit. Naar onze meening ten onrechte. Wellicht dat er minder zullen komen, de menschen die naar rust zoeken (wie doet dat tegen woordig eigenlijk nog), maar hun plaatsen zullen zeker door anderen worden inge nomen. Men zie slechts naar Schevenlngen ln ons land, naar Ostende ln België enz. Ondanks de geweldige drukte, vaak zeer rommelige drukte zooals ook ln Ostende, ko men ook naar deze plaatsen nog steeds gas ten die het betalen kunnen om tn de groote hotels langeren tijd te vertoeven. Ook Zandvoort moet men kan dat be treuren met den tijd mee. Dit wordt nu door den heer Van Alphen niet alleen begrepen (we zouden ln dit ver band willen wijzen op de soepele toepassing van de politieverordening b.v.b. ten opzichte van het baden in zee), maar hij wenscht blijkbaar ook die maatregelen te zien getrof fen, dat Zandvoort zich snel bij den nu een maal zich ontwikkelende wijzigingen aan past. Op onze nieuwe boulevard kan het moder ne verkeer volledig tot zijn recht komen, zonder dat dit dc voetgangers behoeft te hinderen. En als straks bij honderden de auto's de boulevard zullen berijden, de voetgangers bij duizenden op de promenade zullen wande len, dan mag de beer v. Alphen met trots zeggen, „tot den aanleg hiervan nam ik het i initiatief', VELSEN. BAD- EN ZWEMINRICHTING De commissie ter voorbereiding van de stichting eener overdekte bad- en zwemin richting heeft het college van B. en W. ult- genoodigd tot het brengen van een bezoek aan de overdekte zweminridhtlng „Het Sport- fondsenbad" te Amsterdam. B. en W. stellen voor. deze uitnoodiging in handen te stellen van de betreffende raads commissie. HET GEVAAR DER PIEREN TE IJMUIDEN De heer C P. J. Maas, lid van den Ge meenteraad. had B. en W. eenige vragen ge steld in verband met het gevaar, hetwelk de pieren te IJmuiden opleveren voor de vele hengelaars en het college verzocht, maatre gelen te nemen, door op verschillende pun ten daar ter plaatse reddingsmateriaal te statlonneeren. B. en W. deelden in antwoord hierop mede dat naar hun meening de huidige toestand niet zoodanig kan worden gewijzigd, dat on gevallen worden voorkomen. De ongevallen der laatste jaren zijn h. i. toe te schrijven aan de onvoorzichtigheid der slachtoffers zelf. Het is onmogelijk maatregelen* daarte gen te nemen. Zij die de pieren betreden moeten rekening houden met de gevaren, welke daaraan verbonden zijn. Dat geldt trouwens niet alleen voor de pieren, doch eveneens voor het vertoeven aan alle open bare wateren in deze gemeente, zooals bet Noordzeekanaal, de sluizen, de havens en het zeestrand. Het aanbrengen van reddingsmiddelen op de pieren achten B. en W niet doenlijk, om dat zoodanig materieel bij stormweer weg zal slaan. BLOEMENDAAL. BLOEMENDAALSCHE BURGERWACHT De Jaarvergadering wordt gehouden op Donderdag 15 Mei ln Hotel Roozendaal te Overveen. De agenda vermeldt o.a. behalve de jaar verslagen: bespreking van dc zomeroefe- nirtgen en verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van den heer P. Krook iherkie".baar> en den heer N. van Keulen, die zich niet herkiesbaar stelde. Na deze vergadering volgt dc uitreiking der prijzen, behaald bij de laatste wedstrijden. Ongetwijfeld zal bij de officieele opening de heer v. Alphen op de meest hartelijke wij ze worden gehuldigd voor zijn initiatief, in zicht en doorzettingsvermogen voor de tot standkoming van deze prachtige boulevard. Moge deze boulevard duizenden nieuwe gasten naar Zandvoort trekken! De laatste zittingen van den raad geven aan onze inwoners een onbevredigd gevoel. De agenda's zijn veel te lang. er wordt soms niet voldoende aandacht aan de in be handeling komende zaken besteed, omdat men blijkbaar vrees koestert, dat er dan heelemaal niet door de agenda te komen is, terwijl telkens maar weer punten worden aangehouden, waarvan afhandeling nood zakelijk is. De oorzaak van een en ander is heel gemakkelijk vast te stellen. Het klinkt in dezen tijd, nu allerwege geklaagd wordt over het teveel vergaderen van de openbare lichamen, misschien wel wat heel ongewoon, maar het is een feit, dat de raad onzer ge meente te weinig bijeenkomsten heeft. On- noodig vergaderen is natuurlijk uit den booze, maar te weinig vergaderen, heeft ook zijn bezwaren. Men kan beter en keer of wat meer vergaderen en een korte, goed voor bereide agenda afwerken, dan minder te vergaderen en een te overladen schotel te moeten doorwerken. Bij dit laatste is het niet uitgesloten, dat er beslissingen vallen, die voorkomen hadden moeten worden. We beweren niet, dat dit laatste reeds het geval is, maar voorkomen is beter dan ge nezen. Nu wordt het B. en W. blijkbaar ook niet gemakkelijk gemaakt. De verschillende com missies blijken soms niet zoo gemakkelijk bijeen te brengen te zijn, hetgeen natuurlijk ook een vlotten gang van zaken in den weg kan staan. Zoo was er ditmaal van de financieele commissie geen advies over een zoo belang rijke kwestie als het vaststellen van de be lastingfactor, omdat de daarvoor uitgeschre ven vergaderingen niet zijn kunnen door gaan. Wij kunnen de redenen, waarom dit zoo was, niet beoordeelen, maar ook de des betreffende heeren zullen het wel met ons eens zijn, dat deze gang van zaken niet de meest juiste is. Door het gering aantal raadsvergaderin gen en de te lange agenda's duurt het thans vaak te lang voor er een beslissing genomen wordt. Nu we het toch over de vergaderingen van den raad hebben, zouden we de opmerking willen maken, dat naar onze wijze van zien de rondvraag in Zandvoort misbruikt wordt. We hebben zoo den indruk, dat er sommige raadsleden zijn, die alles wat zij aan inlich tingen wenschen, verzamelen tot de e.v. raadszitting. Dat is natuurlijk hun goed recht, maar wat anders is of de gewenschte inlichtingen niet sneller en vaak meer af doende verkregen zouden worden, indien men ze schriftelijk bij het college van B. en W. aan de orde zou stellen, of even bij den Burgemeester of Wethouder zou aanloopen. O.i. is de kans groot, dat men dan ook veel juistere antwoorden tegemoet kan zien. Thans worden de leden van het college van B. en W. vaak met een vraag overvallen en is het hun niet mogelijk den vrager een be vredigend antwoord te geven, omdat men de zaak nog eens moet bekijken. De Burgemeester heeft thans toegezegd, dat de eerstvolgende vergadering binnen eenige weken zal plaatsvinden, in welke ver gadering o.m. gesproken zal worden over de te nemen maatregelen in verband met de nieuwe wet op de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. In een vorige causerie hebben we de groote beteekenis van deze wet en de voor Zand voort te nemen maatregelen uitvoerig uiteen gezet. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTE-GENEESHEER B. en W. stellen voor met ingang van 16 Mei te benoemen tot gemeente-geneesheer de heer J. P. Baumann, arts te Halfweg. BELASTINGEN B. en W. stellen den raad voor wat de Ge meentefondsbelasting betreft de gemeente in de tweede klasse te rangschikken. Wat deze belasting als gevolg daarvan meer opbrengt aan bij plaatsing in de le klasse (ongeveer f 2000) komt aan de gemeente ten goede. Wat de Personeele belasting aangaat stel len B. en W. voor de gemeente, evenals nu, in twee klassen te verdeelen. Voorgesteld wordt Halfweg in de 4de klasse te plaatsen en het overige deel der gemeente in de zesde. Volgens de begrooting voor het dienstjaar 1930 zal de gemeentelijke inkomstenbelasting in het belastingjaar 1930/1931 f 66000 moeten opleveren. Ten einde dit cijfer te bereiken zou. even als het vorig jaar het vermenlgvuldiglngscU- fer weder op 2 moeten worden gesteld. Met het oog op het batig saldo, dat welis waar sedert de annexatie met f 20.000 is ver minderd, maar thans nog rond f 30.000 be draagt en voorts met het oog op de gunstige perspectieven van de nieuwe financieele ver houding tusschen het Rijk en onze Gemeen te, welke gedeeltelijk reeds met 1 Januari a.s. In werking treedt, stellen B. en W. in over eenstemming met het advies der Financieele Commissie voor, om het vermenigvuldigings- cijfer voor het belastingjaar 1930,1931 vast te stellen op 1.75, GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Donderdag 15 Mei 1930, des avonds 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling rooilijn Plein te Halfweg. 3. Wijziging van een gemeente-genees heer. 5. Vergoeding kosten schoolbezoek. 6. Ontheffing eischen vergunningslokali- teit. 7. Voorstel tot classificatie der gemeente voor de Gemeentefondsbelasting. 8. Voorstel tot classificatie der gemeente voor de Personeele belasting. 9. Vaststelling pensioengrondslagen, 10. Vaststelling suppletoir kohier bedrijfs belasting 1930. 11. .Vergadering met gesloten deuren. BEVERWIJK. DE BE-TE De Be-Te (Beverwljksche Tentoonstelling) welke Zondagavond gesloten werd, werd be zocht door 12625 bezoekers. Ook de amuse mentszaal „Ober Bayern" mocht zich in een druk bezoek verheugen. Niet minder dan 7000 personen hebben genoten van de fanfares van de Stradella-kapel van Fraulein Liesl Kolatzny. JAARVERSLAG BEVERWIJK'S ZIEKEN FONDS Blijkens het Jaarverslag van Beverwijk's Ziekenfonds werden in het afgeloopen jaar ingeschreven 1255 leden en afgeschreven 771 leden. Het fonds telde einde December 1767 leden. Afgegeven werden 32387 recepten; 154 personen werden in ziekenhuizen verpleegd met totaal 2060 verpleegdagen. Verstrekt werden 682 oolikliniekkaarten. Aan verpleeg- gelden werd uitgegeven 7232, aan polikli- niekkaarten 2444.50. LAATSTE AVOND „VOLKSZANG" De laatste avond van „Volkszang", a.s. Woensdag, in een der zalen van het Gem. Concertgebouw, is tevens bedoeld als feest avond. Verschillende solisten hebben hun medewerking beloofd. Haarlemmers, die nog nooit een ,.Volkszang"-avond hebben mee gemaakt, hebben nu een goede gelegenheid tot kennismaking. Het zal niet berouwen. De avond staat onder leiding van den be kenden Volkszangleider den heer K. Sixma uit Amsterdam, die ook leider is der af deeling Amsterdam, Arnhem, Alkmaar, enz. De pia nobegeleiding is in handen van den heer Vink uit Haarlem. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie rich niet verantwoordelijk. Van incezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» gegeven. ZAKELIJKE BEDRIJFSBELASTING. Welke werkgeversvereerüging of groot- werkgever begint nu eindelijk eens een goed doorgevoerde actie, opdat de Zakelijke Be drijfsbelasting in Haarlem wordt afgeschaft? J. VEERMAN, Lid der firma E. A. DE RAALT ZOON. VLAG-INCIDENT TE BATAVIA. Chineesche consuls mochten niet vlaggen. AANSTOOTELIJK VOOR JAPANNERS. Op 9 Mei hebben de .Chineesche consulaten de vlag halfstok laten hangen ter herden king van den datum, waarop Japan in 1915 de bekende 21 eischen aan China gesteld heeft. De Ned.-Indische regeering heeft de demonstratie verboden. De Chineesche con sul-generaal te Batavia, de heer Chang Ming, heeft naar aanleiding hiervan in een inter view met het A. I JD. meegedeeld, dat hij het verbod als een onvriendelijkheid jegens de Chineezen in Indië beschouwde. De regeering had hem, op zijn vraag terzake geantwoord, dat anderen hoogstwaarschijnlijk aan der gelijke demonstraties aanstoot namen. Hij had stapels protesttelegrammen ontvangen zoomede de opdracht zich om tusschenkomst tot de Chineesche regeering te wenden. De consul-generaal verklaarde, niet te begrij pen, waarom de Ned.-Indische regeering zich in deze zaken mengt. Het A. I. D. heeft van bevoegde zijde ver nomen dat het verbod geenszins Inmenging ln Chineesche aangelegenheden beteekent, doch uitgevaardigd is op verzoek der Japan- sche regeering naar aanleiding van het feit, dat Japansche ingezetenen in Riouw zich het vorige jaar officieel bij het bestuur beklaagd hebben over de demonstratie van Chineesche zijde. Aan de Chineesche burgerij is toege staan dergelijke herdenkingen binnenshuis te vieren. Aangezien gebleken was, dat een openbare demonstratie aanstoot gaf, heeft de regeering het haar plicht geacht de gevoe lens van andere nationaliteiten op dit neu trale gebied te eerbiedigen. Het verbod zal voorloopig gehandhaafd blijven. Naar aanlei ding van het protest van Chineesche zijde zal overleg worden gepleegd met Buitenland- sche Zaken. Aan den Chineeschen consul- generaal en aan de Chineesche burgerij is aangeraden zich te onthouden van demon straties voordat de beslissing der Nederland- sche regeering bekend is geworden. Aneta verneemt dat ten minste 90 procent van de Chineesche bevolking niets voelt voor deze vlagbeweglng. Slechts de Chineesche consul van Batavia en enkele anderen heb ben gevlagd. De moeilijkheid schijnt te zijn, dat men niet weet met welke Chineesche re geering men moet onderhandelen. Volgens de betrokken autoriteiten staat het vast. dat het huis van den Chineeschen consul-generaal niet onschendbaar is. Vereettfglngs-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken IDRUKKERIJ1 HAARLEM Uitsluitend goed verzorgd druk werk. Op den tijd die wij beloven. Tegen billijke prijzen. Arendskerk p. 12 Mei 10 u. Gibraltar, Rot» terdam n. Australië. And-ijk 11 Mei n.m. te Hamburg van Rot terdam. Alphard 10 Mei te Rio de Janeiro van Rot terdam. Alderamin 11 Mei 12 u. 25 m. 0 mijl O. van Niton, Rotterdam n. Japan. Alwakl p. 11 Mei Fin&sfcerre, 14 Mei 14 u. v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Algorab 10 Mei van Buenos Aires naar Rotterdam. Alcyone 11 Mei van Rotterdam naar Buenos Aires. Eennekom 11 Mei 9 u. 30 min. 1*0 mijl Z.W. van Land's End, ChfÜ n. Havre en Amsterdam. Baarn p. 10 April Lizard, Amsterdam naar Curacao. Billiton 11 Mei van Dar-es-S alaam, Beira n. Rotterdam. Barneveld 9 Mei te Anbofagasta van Val paraiso. Bondowoso 9 Mei van Batavia naax Cal cutta. Baloeran 12 Mei 6 n. te Sa bang, Rotter dam n. Batavia. Billiton 10 Mei te Dar-es-Salaam, Beira n Rotterdam. Borneo 11 Mei van Port Soedan, Batavia n. Amsterdam. Breda 10 Mei van Cristobal naar Curasao. Commewijne 10 Mei van Lissabon naar Plymouth, Paramaribo n. Amsterdam. Cottica p. 11 Mei Ouessant, Amsterdam, n. W.-Indië. Christiaan Hugens p. 10 Mei Perim, Am» sterdam n. Batavia. Crijnssen 11 Mei 10 u. 43 m. 250 mijl Z.-W. van Land's End n. Plymouth en Amster. dam. Delfland p. 8 Mei St. Vincent, K.V. Am sterdam n. Buenos Aires. Delfland 11 Mei 1 u. 40 m. 275 mijl West v. Land's End, Pacifickust n. Liverpool en Amsetrdam. Djambi p. 11 Mei 23 u. Dover, Rotterdam n. Batavia. Drechtdijk 9 Mei n.m. te Vancouver van Rotterdam. Flandria 11 Mei 10 u. van Las Palmas, Buenos Aires n. Amsterdam. Grootendijk 11 Mei 13 u. 9 m, 365 mijl West van Land's End, Pacifickust n. Ham burg en Rotterdam. Grijpskerk 12 Mei te Hamburg van Ant werpen. Grotius 11 Mei te Suez, Batavia naar Am» sterdam. Helder 11 Mei te Antwerpen van Ham burg. Her mes 9 Mei van Puerto Barrios naar Amsterdam. Hoogkerk p. 11 Mei 8 u. 19 m. Bearly Head Rotterdam n. Calcutta. Indrapoera 12 Mei 10 u. van Sefbang, Ba tavia n. Rotterdam. Joh. van Oldenbarneveit 10 Mei van South ampton, Amsterdam n. Batavia. Jagersfontein 9 Mei van East Londen n. Durban. Kertosono p. 11 Mei 16 u. Finisterre, Rot terdam n. Batavia. Kota Radja p. 12 Mei 2 u. Galüe, Batavia n. Rotterdam. Kaïugean 12 Mei van Batavia, in ballast n. Djedda. Karimoen 10 Mei te Sabang, New York n. Java. Kennemerland 12 Mei 1 v. te Hamburg van Amsterdam. Kastroom 10 Mei van Tenierlffe, Wesb- Afrika n- Amsterdam. Klipfontein 12 Mei te Kilindini van Rot terdam. Laertes p. 11 Mel Perim, Batavia naar Amsterdam. Leerdam 11 Mei v.m. van Santander, New Orleans n. Rotterdam. Luna 9 Mei van New York naar West- Indië. Meerkerk 11 Mei te Rotterdam van Ant werpen. Moesi 10 Mei middag bestek 0 gr. 41 min. Z. en 82 gr. 17 min. O., Rotterdam naar Batavia. Nebraska 11 Mei vui. te Londen, Pacific kust n. Rotterdam. Nijkerk p. 10 Mei Dakar, Beira n. Duim kerken en Rotterdam. Nieuw Amsterdam 10 Mei n.m. te New York v. Rotterdam. Oostkerk 10 Mei van Dairen, Japan naar Rotterdam. Oldekerk 12 Mei te Hamburg van Rotter dam. P. C. Hooft 11 Mei van Algiers, Batavia n. Amsterdam. Poelau Tello 11 Mei te Londen, Batavia n. Amsterdam. Poelau Roebiah 12 Mei te Southampton, Amsterdam n. West-Afrika. Poelau Laut 10 Mei van Batavia naar Amsterdam. Poelau Bras 11 Mei te Batavia van Am» sterdam. Pollux 10 Mei van Las Palmas naar Dakar Amsetrdam n. West-Afrika. Poelau Tello, p. 11 Mei Dover, Batavia n. Amsterdam. Polydorus 11 Mei te Londen van Batavia via Amsterdam. Reggestroom 11 Mei Amsterdam van Ham burg. Rijperkerk 12 Mei te Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Riouw 10 Mel v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Rotterdam 11 Mei te Rotterdam van New York. Sommelsdijk 11 Mei te Rotterdam ma Calcutta. Soekaboeml 11 Mei 20 u. v. Port Said. New York n. Java. Streefkerk p. 11 Mei Perim, Rotterdam n. Bombay. Sibajak ,14 Mei 8 u. te Marseille verwacht Batavia n. Rotterdam. Statendam 10 Mei n.m. van Southampton Rotterdam n. New York p. 11 Mei Lizard. Saiturnus 12 Mei te Amsterdam van Ham burg. Titus 10 Mei 18 u. 30 min. van Hamburg n. Bremen. Tosari 11 Mei 12 u. van Sabang, Java n. New York. Tomohon p. 11 Mei Dungeniss, Rotterdam n. Batavia. Tosari m.b. p. 11 Mei Malta, Rotterdam n Batavia. Togian 10 Mei 360 mijl ben Westen van de Maladiver, Rotterdam n. Batavia. Tobelo 11 Mei middagbestek 33 gr. 27 min. N. en 23 gr. 3 min. O., Rotterdam naar Ba» tavia. Tohiti p. 11 Mei Malta, Rotterdam naar Batavia. Tjerïmal p. 11 Met 5 u. Kaap del Armi, Rotterdam n. Batavia. Texel p. 11 Mei 6 u. Finisterre, Burma n. Rotterdam. Waterland 10 Mei 17 u. van Montevideo, Amsterdam n. Buenos Aires. Waalhaven 11 Mei 11 u. 21 m. 70 mijl O. van Land's End op weg n. Port Gentil. Woensdrecht 10 Mei 16 u. 48 min. 375 mijl West van Scilly Eilanden op weg naar Philadelphia. Titus 11 Mei te Bremen van Hamburg. WOENSDAG 14 MEI. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.00 Concert. Avro- Kwintet. 2.00 Gramofoonpl. 3-00 Naaicursus. 4.00 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toe lichting door Louis Schmidt. 5.00 Gramo foonpl. 5.30 Concert. A""RO-Octet. 6.00 Tijd sein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.45 Italiaansch: Beginners. 7.15 Italiaansch: Gevorderden. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Radlo- Tooneel „Dulcy helpt". Blijspel in 3 bedrijven van G. S. Kaufman en M. Connelly. In de pauze: Persber. Na afloop: Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. N. R. C. V.-uItaendlng. 8.15 Concert. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gra mofoonpl. 11.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.00 Politieber. 12.30 Conceit. Mevr. Maria Hovingvan Driel (coloratuur zangeres), de heer J. H. G. Bley (orgel). 2.00 Concert. Frits Meyerse (zang), Dirk Vos (viool), Mevr. Hanny HeldermanSmit (piano). 2.45 Lezen van Chr. lectuur. 3.15 Vervolg concert. 4.15 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Cursus Radio-Techniek. 7.00 Causerie door J. J. Vermeeren over den cursus Fransche Han- delscorresp. 7.10 Gramofoonpl. 7.15 A. Th. Knuttel: „Gods Vrijwilligers". 7.45 Politieber. 8.00 Concert. Hilversumsch Politie Muziek- Gezelschap „Excelsior". 8.30 Jb. J. Fris: „Iets over Radio-Distributie". 8.45 Vervolg con cert. 9.10 Gramofoonpl. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Nieuwsber. 10.10 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11*20 Gra mofoonpl. 12.20 Concert. Orkest. 1.20 Concei't. J. Tucker (alt), J. Topping (tenor). 1.50 Uitz. voor scholen. 2.50 Orkestconcert. 4.20 Gramo foonpl. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Nieuwsber. 6.00 Viool-recital door E. Kersey. 6.20 Lezing. 6.45 Lezing. 7.05 Concert. Orkest, R. Goodacre (alt). 8.20 Nieuwsber. 8.45 Dis cussie. 9.35 Zang door Licette. 10.05 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 11.50 Gramofoonpl. 3.05 Concert door Kwintet. 7.20 Solisten-concert en declama tie. LANGENBERG 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 6.50 Orkestconcert. 9.35 Gramofoonpl. 10.40 Muziekuitz. voor scholen. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Concert. Orkest, koor en vocale solisten. 4.50 Kamermuziek. 7.20 Concert. Orkest, piano en tenor. Daarna tot 11.20: orkest concert. BRUSSEL 508.5 M. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Trio-concert. 620 Gramofoonpl. 7.35 Orkestconcert. 7.50 Frag menten uit „De Regimentsdochter". Opéra- comique van Donizetti. Orkest en solisten. KALUNDBORG 1153 M. 2.50 Orkestconcert en voordracht. 7.00 Her denking van den componist J. P. E. Hart- mann. Spreker en solisten. Koor. 8.45 Decla matie. Toespraak. 10.05 Sonaten-concert. Viool en piano. 10.35 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 5.50 Lezingen. 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1 20 Gramofoonpl. 2.05 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Vroolijke avond uit München. 9.50 Kaartspel: Kuhn- ken und Tausend. Daarna tot 11.50 Dans muziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Spoedig is de auto aan den grooten Oceaanstoo- mer verbonden. De kinderen krijgen uit de kombuis een keteltje heerlijke soep en runderlappen met aardappelen en spcrsicboontjes. Ze smullen, zooals re 't nog nooit eer hebben gedaan. Want als je op zee rondzwalkt, dan ben jc nog hongeriger dan aan land. Als de laatste kruimel weggewerkt is, zegt Gcrrit Het klokje van gchoorzaamheicd heeft gesla gen, lieve kindertjes. Nou moeten jullie eens braaf naar jc bedjes gaan. Niet zaniken om langer op te blijven, want daar houdt opa niet van. Ze wenschen Gerrit welterusten en kruipen in „de kajuit". Binnen vijf minuten slapen ze als marmot jes. Ook Gcrrit voelt dat dc dag zwaar is geweest. Hij vlijt zich neer op zijn eigen rug, trekt zijn pet over zijn oogen en moppert weltevreden Dc springvecren zijn een beetje hard en dc canapé is ook niet erg breed, maar toch zal ik wel slapen. Nog nooit van mijn leven heb ik zoo fijn gereisd.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10