SPORT EN SPEL CONGRES VOOR GEESTELIJKE HYGIENE TE WASHINGTON TTie «rit tkit cnanged talking to swimming F. WISBRUN LIFFMANN A. FUNKE ZOON I'AARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 24 MEI 1930 De wedstrijden voor Zondag Hoewel er in dit seizoen vrijwel geen wed- Strijden wegens ijspret of onbespeelbare vel den behoefden te worden uitgesteld, komen we zoowaar toch nog aan het „zweetvoetbal" toe. Morgen is het 25 Mei en toch is het pro gramma nog lang niet afgewerkt, zoodat de maand Juni weer vrijwel naar het einde zal Joopen, eer het bruine monster voor slechts een kleine drie maanden kan worden vast gelegd. Voor morgen is o a. de laatste eerste klas se competitiewedstrijd voor Afdeeling I vastgesteld, namelijk tusschen R. C. H. en H. B. S. En nu wil het toeval (lees: het goede spel van R. C. K.), dat de Racing nog steeds niet „uitgebekerd" is. Dat is voor onze blauw zwarte stadgenooten niet prettig, want ze hebben reeds ondervonden, dat de belang stelling van het publiek voor het voetbal spel al leelijk aan het tanen is. Met een beetje goeden wil had men den wedstrijd van morgen wel eenige weken (zelfs maanden) eerder kunnen vaststellen. Een groot aantal Zondagen heeft men daar voor ongebruikt voorbij laten gaan. Stel u eens voor, dat de wedstrijd R. C. H. H. B. S. op een Zondag in Februari of Maart vastgesteld was. Wij geven de verze kering, dat er dan voorverkoop noodig zou geweest zijn! Dat is nu natuurlijk niet het geval. Als eenmaal de Meimaand in het land is met de zomermaand in 't zicht, dan is de behoefte aan het kijken naar een voetbalwedstrijd niet groot meer. En toch is de wedstrijd, die morgen aan den Middenweg gespeeld wordt, niet van belang ontbloot, want R. C. H. kan, als zij een stevige overwinning behaalt (met een verschil van drie of vier goals bijvoor beeld) zoowaar nog op de tweede plaats be landen. Dat heeft tot dusver nog steeds als een groote eer gegolden. R. C. H. kan ech ter alleen No. 2 worden door een beter doel- gemiddelde, zooals uit onderstaanden stand blijkt: gesp.gew.gel.verl.pnt.vóór-tegengem. Ajax 18 II 3 4 25 52—22 1.39 A. D. O. 18 8 6 4 22 45—33 1.22 R. C. H. 17 8 4 5 20 45—35 1.18 Men kan er dus van op aan, dat onze Stadgenooten er wel voor hard moeten en zullen werken, want H. B. S. kan door een overwinning nog van de vijfde op de derde plaats komen. Een gang naar den Middenweg zal de moeite dus nog wel loonen. Wat den uitslag betreft, houden wij het op R. C. H. Voor het landskampioenschap is alleen vastgesteld de wedstrijd Blauw-Wit—Ajax. Die is intusschen voor Amsterdam van het allergrootste belang, want als Ajax even tueel mocht verliezen, dan kan zij den be geerden titel niet meer veroveren. Dan zou Velocitas een goeden gooi doen. Wij meenen echter, dat Ajax zich deze mooie kans niet zal laten ontglippen. R. C. H.—H. B. S. R- C. H. komt waarschijnlijk uit met: Kos, Krom, Prevost, Geutkens, Ruis, Muller, Hanse, v. d. Werve, Verkerk, de Geus, Paape. R. C H. 2—H. V. B.-ELFTAL (5—1) EEN NUTTIGE OEFENWEDSTRIJD VOOR DE H.VD.ERS. Het voor dezen wedstrijd op volle sterkte Uitgekomen R.CJf.-elftal heeft den H.V.B.'ers, die met invallers voor keeper, linksbinnen en linksbuiten verschenen, een gevoelig lesje ge geven, al viel vooral in de eerste helft wel het een en ander bij de rood-witten te waar- deeren. Echter bleek na de rust dat gebrek aan fighting spirit het H.V.B.-elftal parten speelde en de goed spelende R.C.H.'ers hen volkomen overspeelden. De invaller doelman heeft, hoewel hij vijf maal gepasseerd werd een heel behoorlijken wedstrijd gespeeld, evenals trouwens de rechtsback Kleising, die een flinke dosis en thousiasme aan den dag legde gedurende den geheelcn wedstrijd, hetgeen van zijn linker partner niet zonder meer gezegd kan wor den. Toch is Zandstra wel een beter voet baller; vooral na de rust liet hij dat enkele malen zien. Als hij nu nog wat meer vecht lust toont, zal hij een flinke steun in de achterhoede kunnen zijn. In de middenlinie leek midhalf Van de Putte na de rust geheel uitgespeeld; het leek ons goed gezien van aanvoerder Jansen om met hem van plaats te verwisselen. Met Jansen was Hessels in de middenlinie wel het beste. In de voorhoede werd vooral voor de rust heel goed gecombineerd, doch het beslissende schot ontbrak, terwijl ook het spelverdeelen van midvoor Jongkind naar de vleugels niet al te best was. Het spel werd over het algemeen te kort en te veel in het binnentrio gehouden, waarin vooral Van Sinderen wel de beste was, ook wat schieten betrof. Linksbuiten Smit heeft enkele goede kansen gehad, doch te lang wachten was de oorzaak dat de vlugge R C.H.-backs steeds weer konden ingrijpen. Linksbuiten Wiarda gaf bijna steeds zijn voorzetten te scherp voor doel. zoodat die als regel door Radsma konden worden onderschept. Het zal de elftalcommissie van den H.VJ3 inmiddels wel heel wat hoofdbrekens kosten om een werkelijk geschikt elftal naar het vlerbondentoumooi te zenden. Laten we hopen, dat zij, die worden uitverkoren, hun beste beentje zullen voorzetten om het succes zoo groot mogelijk te doen zijn. Voor de rust speelde zooals gezegd het H.V.B.-elftal het beste: het ondernam diverse aanvallen op het R.C.H.-doel doch dat werd uitstekend verdedigd door Radsma, goed bij gestaan door Van Dam en Kaestner. Bij een snelle doorbraak van R.C.H. geeft Nachtegeller op het juist moment af aan Kuit, die met een hard schot Molenaar geen kans geeft. De H.V.B.'ers slagen er niet in om nog voor de rust tegen te scoren. Na de rust is R.C.H. 2 overwegend sterker; het duurt niet lang of Nachtegeller heeft succes met een heel goed schot in den boven hoek. Daarna ontstaat uit een misverstand tusschen Molenaar en Kleising het derde doelpunt -n Roelfsema heel mooi hutr- ;rn .ijen Irap scoort dan Jansen voor den H.V.B. tegen, doch Roelfso ma brengt den stand dan op 51. Wel maakt Nachtegeller nog nummer es, doch dit wordt geannuleerd. Het H.V.B.-elftal raakt tegen het einde geheel uitgespeeld en met R.C H. stork in de meerderheid komt het einde. Het H.V.B.-elftal speelde met: Molenaar, Kleising, Zandstra, Hessels, van de Putte, Jansen, Not trot, Van Sinderen, Jongkind, Smit, Wiarda. KORFBAL H. K. B. xn—NOORD H. K. XII Zondagmiddag wacht ons aan den Midden weg een aardige ontmoeting. Het H. K. B.- twaalftal ontvangt dan het Noord Hol- landsch twaalftal, dat vorige jaren steeds sterker bleek en den Maizena-beker steeds meenam. Er is ditmaal, naar men ons meedeelde, een goede kans aan de reeks overwinningen der Noord Hollanders een eind te maken. Aan spanning zal het dus niet ontbreken en de wedstrijd belooft dus een mooi slot te worden van de wedstrijden ter gelegenheid van het 2e lustrum van den H. K. B. vastge steld. Het H. K. B. XII is als volgt: Aanval: De dames R. Vink (S.V.) en D. Radsma (K.V.), de heeren P. de Cock (S.V.) en J. Voetelink (Animo). Midden: Mevr. Cats (K.V.). mej. F. Krijn- ders (Haarlem), de heeren F. Slikker, aan voerder en C. Groenendaal (Haarlem). Verdediging: de dames M. Groos en B. Piek (Haarlem), de heeren C Broekhuizen (K.V.) en J. v. d. Wild (D.S.V.). ADSPIRANTENWEDSTRIJDEN H. K. B. Ook de adspiranten der H. K. B. clubs ne men deel aan de feestviering. Ze spelen mor genochtend aan den Middenweg eenige wed strijden. die als volgt zijn vastgesteld: 1010.30 D. S. V.Oosterkwartier. 10.4511.15 OosterkwartierS. V. 11.30—12 S. V.—Oosterkwartier. ZOMERCOMPETITIE H. K. B. Ongeveer half Juni, zal op avonden in de week en zoo wenschelijk Zaterdagmiddags, met genoegzame deelname een zomercompe titie georganiseerd worden, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. De wedstrij den zullen twee maal een half uur duren. Na een maal uitstel, wordt bij weer niet opko men de uitslag 50. Protesten worden niet aanvaard. PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN AD VEND O IA V ANTI I Advendo I, dat door haar overwinning op Haarlem een goede kans blijft behouden om in de 2e klas te komen, krijgt Zondag twee uur aan de Lanckhorstlaan de voornaamste gegadigde voor diezelfde klasse op bezoek. Het moet een spannende ontmoeting worden, waarbij beide partijen zich geheel zullen ge ven. Nominaal is Avanti sterker, misschien dat Advendo op eigen veld één punt aan dc Amsterdammers ont'futselen kan. ADVENDO H—ZILVERMEEUWEN I Het tweede Advendo krijgt op 't zelfde veld 's morgens 11 uur de IJmuidenaren op visite. Ook hier een interessante strijd. De derde klassers zullen hun huid duur verkoopen, de Advendo'ers zal het niet gemakkelijk ge maakt worden. HONKBAL OVERZICHT Heden begint dan eindelijk de competitie. In Amsterdam ontmoeten de geroutineerde Ajaxieden en Blauw Witters elk een pas ge promoveerd negental. Naar wij meenen zal Ajax er wel in slagen de Gymnasiasten er onder te houden, maar of dat Blauw Wit zal gelukken met de Ge meenteambtenaren is o.i. nog twijfelachtig. Z. R. C., het negental dat verleden jaar onderaan stond, zal een zwaren strijd te voeren hebben tegen Quick en dan zal die strijd nog wel vergeefs zijn. Zondagmorgen half tien ontvangt Haar lem I op haar terrein aan de Kleverlaan den nieuwen eerste-klasser T. O. G. O. Zooals het negental van Haarlem op t oogenblik voor ons op papier staat, lijkt ons een Haarlem- sche overwinning zeker. Ook de uitslag van den, veertien dagen geleden, gespeelden vriendschappelijken wedstrijd wijst in die richting. Voor de tweede klasse is slechts één wed strijd vastgesteld, n.l. A. M. V. J. II (vroeger Concordia)V. V. G. A. n COMPETITIE-PROGRAMMA. Voor Zaterdag 24 en Zondag 25 Mei ver meldt het programma de volgende wed strijden: Zaterdag: Eerste klasse: Ajax AA.G.H.C. I. Blauw Wit I—V.V.G.A. Quick I—ZR.C. L Tweede klasse. A.M.V.J. n—V.V.G.A. n. Zondag: Eerste klasse: Haarlem I—T.O.G.O. L ATHLETIEK. TWEEDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. De Amsterdamsche Veld-Athletiekclub or ganiseert gedurende de Pinksterdagen 8 en 9 Juni a.s. twee marschen. De afstand zal voor eiken marsch pi. min. 50 K.M. bedragen, welke binnen 9 uur moeten worden afgelegd. Deelneming is slechts open voor personen die den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, terwijl dames een dereeüjken afstand noz on langs in go?de conditie geioopen motten hebben en daarvan bewijzen kunnen over leggen. Parcours: eerste dag (pl.min. 50 K.M.) Amsterdam, Sloterdijk, Halfweg, Spaarndam, Santpoort, Bloemen daal, Overveen, Schalk wijk, dwars door de Haarlemmermeer, de Lijnden, Sloten, Amsterdam. Parcours: tweede dag (pl.min. 50 K.M.) Amsterdam, Duivendrecht, Abcoude. Baam- brugge, Vinkeveen, Wllnis, Mijdrecht, Uit hoorn, Ouderkerk, Kalfje, Amsterdam. Het vertrek zal op beide dagen des mor gens om 8.15 uur v.m. plaats vinden, van een nog nader bekend te maken punt. Het tempo zal evenals bij de reeds gehouden marschen, tot aan de grens van Amster dam, aangegeven worden door het AVAC- peleton, welke tot aan dit punt (op start kaart vermeld) niet gepasseerd mag worden. Hierna zijn de deelnemers die een sneller tempo wenschen (6 12 K.M. per uur) vrij om op eigen tempo verder te gaan. Als belooning wordt een fraai uitgevoerde zwaar vergulde plaquette beschikbaar ge steld voor hen die de beide marschen, voor zien van de noodige stempels, binnen den vastgestelden tijd volbrengen. DE MEERBONDEN-ONTMOETING UITGESTELD. Op het allerlaatste moment heeft de Am sterdamsche Athletiekbond de meerbonden- ontmoeting uitgesteld en zich hiermede te genover de Nederlandsche athleten schrome lijk geblameerd. Wegens het niet doorgaan van de Sport week verviel de vrije beschikkTng over de Sintelbaan en het organisatievermogen van de groote staf officials bleek ontoereikend om een andere baan te zoeken of het ge ringe financieele risico te aanvaarden. Daar deze ontmoeting één van de weinige wedstrijden van beteekenis op het overvolle Amsterdamsche programma was, is deze la tente houding zeer te betreuren, te meer daar alle andere wedstrijden door de K. N. A. U. en de onderbonden op a.s. Zondag ver boden waren. „Haarlem" maakt nu van den nood een deugd en organiseert een trainingsdag op het zoo juist ingerichte Haarlem-terrein. In verband met 1 Juni is deze rustdag misschien nog niet zoo ongunstig. SCHERMEN. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE LUIK. Deze wedstrijden, welke plaats hebben te Luik in het groote tentoonstellingsgebouw, beloven zeer interessant te wordün. Er hebben équipe wedstrijden plaats op de drie wapens. Ook personeele wedstrijden op floret, degen en sabel en tevens dameswed strijd op floret. Deze wedstrijden duren van 24 tot en met 31 Mei. Holland wordt vertegenwoordigd door de volgende dames en heeren: floret dames door mevr. A. AdmiraalMeijerink en mej. D. Roos, beiden uit Haarlem. Mej. J. de Boer is door bezigheden tot groote spijt verhin derd, anders zou dit wel het sterkste Hol- landsche dames team vormen, dat Nederland kon vertegenwoordigen, floret heeren: F. Mosman, J. Olman alleen personeel. Degen, équipe en personeel, de heeren: W. Brouwer, Mr. W. B. Dullemond, F. Mosman, kapt. F. H. Tenhaeff, Ch. Labouchère en J. Olman. Sabel, équipe en personeel: de heeren W. Brouwer, F. Mosman, Mr. W. B. Dulle mond, Jhr. K. J. v. d. Brandeler, kapt. F. H. Tenhaeff, P. Fraterman en A. C. Montfoort. Klapt. J. Doorman is captain voor de Hol- landsche deelname. DAMMEN. OM DEN „VADERLAND"-BEKER. Voor de tweede ronde van het tournooi om den Vaderland-beker speelden te 's-Gra- venhage het Residentie Damgenootschap te gen de Damclub Haarlem. De gedetailleerde uitslag luidt: Damgenootschap Damclub Haarlem, 'sGravenhage. Haarlem. P. Kleute Jr.—„Schijf" 1—1 J. H. de HooghChr. F. Vfsse 20 J. WinkelmanF. A. Berkemeier xx W. HoekstraW. Stroo xx N. N.—J. J. P. Kraayer 2—0 H. MarchalH. A. van Abs x—x B. I. van CrefeldG. P. Heek 1—1 K. C. VeermanA. M. Berghuys 0—2 J. D. v. d. TuinD. A. van Abs 02 F. JansenJ. van Berkum. 02 Voorl. uitslag 6—8 voor Damclub Haarlem. De partijen aan de borden 3, 4 en 6 wer den afgebroken en worden arbitrair beslist. Vermoedelijk eindresultaat 1010 of 119 voor het Residentie Damgenootschap. BILJARTEN. DE DOELEN—DE VIJF QUEUEN. Donderdag had bij den heer Blommaart aan de Tulpenstraat de laatste wedstrijd van den massakamp plaats met de eerste vier tallen. De uitslag was als volgt: De Vijf Queuen: 413 en De Doelen: 422, alzoo een verschil van 9 caramboles in het voordeel van de Doelen. De geheele stand is 2907 caramboles voor De Vijf Queuen en 2411 voor De Doelen. Dus een verschil van 596 caramboles in het voordeel van De Vijf Queuen. Laatstgenoemde club heeft met den wedstrijd een mooie plaquet gewonnen. De serie-prijzen werden als volgt behaald: 1ste klas F. van den Berg 46 ca ramboles. De Doelen: 2de klas J. v. Woonin gen 23, De Vijf Queuen; 3de klas P. Sode- kamp 21, Dc Vijf Queuen; 4de klas W. Vre- negoor 13, De Vijf Queuen. De zilveren beker, beschikbaar gesteld door den heer Kikkert, werd gewonnen in de vijftiende beurt met 13 caramboles door W. Vrenegoor van De Vijf Queuen. Na afloop van den wedstrijd werden door den voorzitter van de Doelen, den heer Van Roon, de prijzen uitgereikt. OM DEN „NOBELS-BEKER". Vrijdag was ..Haarlem-Noord" op bezoek bij ES." met het 2de zestal. H. Cornet (Haarlem-Noord) kon het niet bolwerken tegen J. D. Ronde (D.E.S.) en verloor met 52 om 100. P. v. Bommel (Haarlem-Noord), wist nog juist van J. van Amstel (D.E.S.) te winnen met 90 om 84. Daarna de beide kopspelers van de teams, G. Vos (Haarlem-Noord) was goed op dreef tegen A. Brauckman (D.E.S.), die slecht op stoot was en won dus onbedreigd met 150 om 99. TV c*-5jd tusschen G. Broertjes (Haarlem- J. A. Roosea (D.E.S.) was -eer j Washington, 8 Mei 1930. U Op den tweeden dag van het eerste Inter nationale Congres voor geestelijke hygiene vingen de eigenlijke werkzaamheden aar. Over enkele belangrijke onderwerpen zal ik later uitvoerig verslag uitbrengen en tevens zal ik dan een overzicht geven van in dc Ver. Staten werkende organisaties op het terrein van de .Mental Hygiëne", zooals men 't hier noemt. Ondanks de tropische temperatuur was cr voor ieder van de secties groote belangstel ling en een aandachtig gehoor- Van de spre kers noem ik u os. Dr. Haren Emerson. Prof. of Public. Wealth Administration te New York, die een kijk gaf op den omvang van het pro bleem, dat de zenuw- en zielszieken opleveren voor de algemeene volksgezondheid. Hij staaf de zijn betoog met een aantal cijfers, die men niet zoo dadelijk zou verwacht hebben: in 1928 was in de Ver. Staten op iedere 325 zielen één persoon opgenomen in een inrichting wegens nerveuze stoornissen, wat een oer- cent-age is 75 maal hooger dan voor tuber culose! Dr. Emerson meent te mogen aan nemen, dat de tegenwoordige kennis aan duidt, dat ongeveer de helft van gevallen van geestesziekte, die nu in inrichtingen zijn ge plaatst, voorkomen zouden kunnen worden hoofdzakelijk door betere leiding in vroege jeugd en groeiperiode. Meer dan 500.000 mannen, vrouwen en kinderen (1 op de 24 van de bevolking van de Ver. Staten) komt elk Jaar met de justitie, resp, met de gevangenis in aanraking, waaronder 2 3 van de z.g. crimineelen bevonden wordt of te lijden aan een geestesziekte of van aanleg minder waardig te zijn: wat de eerste groep betreft, veelal slachtoffers van omstandigheden, die verholpen hadden kunnen worden door de middelen, waarover de geestelijke hygiëne be schikt. Een groot geleerde op het gebied van de erfelijkheid, Prof Rüdin uit. München. sprak over de beteekenis van de Eugenetica voor de geestelijke hygiëne. (Eugenetica: de leer van het voortbrengen van een goede nakomelingschap). Dat de geestelijk defecten gelegenheid heb ben zich voort te planten is een bedreiging van het geestelijk niveau, waarop een familie waarop tenslotte een heel volk staat. Men mag aannemen, dat begaafde personen veel meer afstammen van gezonden dan van, uit het oogpunt van erfelijkheid gezien, min* derwaardigen en waarschijnlijk nooit van zwakzinnigen. Het is een zeer ernstig vraag stuk. of het niet mogelijk zal zijn door het uitschakelen van de minderwaardigen van de voorplanting door sterilisatie de meer be gaafden naar voren te schuiven en langs dien weg het geestelijk peil te verhoogen. Prof. Rudin stelt sterilisatie boven castratie, om dat hieraan geen gevaar verbonden is. Prof. K. H. Bonman uit Amsterdam, die de gedelegeerde is van de Hollandsche re geering, leidde in over het alcohol vraagstuk in ons land; van drie kanten belichtte hfj het onderwerp: de invloed van de alcohol op lichaam en geest (do „ontremmmg", het verdwijnen van het vermoe id heidsgevoeJ, het onnauwkeurig worden, de zelf-overschatting) de maatregelen van de zijde van de wetgeving en het sociaal-ethische werk ter bestrijding van het drankmisbruik. Zeer nuttig zijn de oo:isuitatlcbureauxwaarvar. het eerste in 1909 op initiatief van den Volksbond in Am sterdam tot stand kwam. Bij financieele moei lijkheden in het gezin van een dronkaard verleenen deze bureaux steun, echter alleen door te leenen: met kleine bedragen en over langen termijnen moet het voorschot worden terugbetaald: van 19151926 leende het Amsterdamsche bureau meer dan 14 millioen! Deze methode verheugt zich zeer in succes, er waren Jaren, dat 99.7 pet, van het uit geleende ook inderdaad in dc kas terugvloei» de! Dc gelegenheid tot eerkoop van sterken drank Is langzamerhand sterk gedaald, wat mede zijn uitdrukking vindt in het alco holgebruik per hoofd: terwijl in '.833 het aantal L. por jaar 11 bedroeg, was dit cijfer in 1920 gedaald tot 5 16. Deze speech was de aanleiding tot een levendige discussie. De Amerikanen, onder wie velen tegen do prohibitie zijn ingenomen, wilden de buitenlanders forcecren tot het uitspreken van een meening. of alcoholbe- strijding beslist deel moet uitmaken van de taak van de ..Mental Hygiëne" beweging. Het Is hun echter niet gelukt een motie, die zij in verband hiermee opstelden, erdoor te krijgen! L>es avonds had een bijzonder plechtige bij eenkomst plaats in de z.g. Constitution Hall, een enorme zaal voor ettelijke duizenden menschen. De buitenlanders kwamen achter eenige van de congresbestuursleden op het podium te zitten en hadden, land voor land voor hen en de menschen in de zaal te dcfileeren om officieel voorgesteld te worden. Hot grappige was. dat Holland aLs kleinste lands met het percentsgewijze grootste aan tal deelnemers is komen opdagen. We werlcn door de zaal met een extra-applaus be groet en dc voorzitter voegde ons toe, dat we ,a fine delegation" zijn. spannend. Roosen won met 72 om 75. J. van Trigt (Haarlem-Noord) leverde wei nig strijd tegen v. d. Putten (D.E.S.) Toen de gastheer de 125 vol had, noteerde hij pas 69. De slotpartij tusschen K. Mur (Haarlem- Noord) als invaller en de Nijs (D.E.S.) ver toonde eenzelfde beeld als de vorige en ver liep eenzijdig in het voordeel van de Nijs: 64 om 100. De uitslag van den avond was: „Haarlem- Noord" 497 en ,.D. E. S." 583 punten. De totaal-uitslag was: „Haarlem-Noord" 995 en „D. E. S." 1129 caramboles. POSTDUIVEN. „HET CENTRUM". Wedvlucht van Quevraln: L. Mutsaers 1, 3; Joh. Heesemans 2, 6. 10. W. Weidema 4, 5. 9, H. J. A. v. d. Kort 7, M. Mes 8. Wedvlucht van Pont St. Maxence- M. Mes 1, 2, 3, H. J. A. v. d. Kort 4. W Weidema 5, L. Mutsears 6, 9, C. Hoogendoorn 7, 8. C. Rietman 10. „DE LUCHTPOST' TE SANTPOORT. Uitslag van de wedvlucht van Pont-St.- Maxense (375 K.M.) Eerst getoonde duif om 3.35.33. 1, 8 H. v. d. Reep; 2. P. Rosemeijer: 3. H Haver; 4 G. Voorting; 5 I Noteboom; 6, 7, 9 P. Koning; 10, 11 H. Dingerdis. KEGELEN. NATIONAAL KEGELCONCOURS. STAND OP DONDERDAG. Club Kampioenschap H. K. B. 1930. 1. Poe delvrees, Helmond met 293. 2. Altijd Kans 1, Utrecht met 276, 3. A. T. A. V Utrecht, met 270 (46), 4. Laanzicht, Rotterdam, met 270 (45). Persoonlijk kampioenschap H. K. B. 1930: 1. R. Reef, Zuidbroek, met 134, 2. J. Stegers, Heerlen, met 125, 3. C. Meurs, Apeldoorn, met 123, 4. L. Devers. Eindhoven, met 122 (20), 5. A. Biemond. Heerlen, met 122 (19). Korpswedstrijd (40 ballen): 1. Poedelvrees. Helmond, met 238, 2. R. en R 11, Haarlem, met 222, 3. Hout of Hout, DenHaag. met 217 (37), 4. A.T.A.V., Utrecht, met 217 (36). 5. Altijd Kans 1, Utrecht, met 216. Personeele wedstrijd enkele kaart: 1. M. Siteur, Apeldoorn met 39 (9)2 Albion, Den Haag met 39 (8); 3. J. Wiegerlnk. Gooi met 39 (7); 4. Terwille, Lochem met 38 (9); 5. J. Hoekstra, Zwolle met 38; 6. J. Grunnlng, Am sterdam met 38: 7. W. Wijnberg, Amsterdam met 38; 8. Lultlng, Alkmaar met 37 (7, 9). Personeele wedstrijd enkele kaart: 1. C. Oosterlmis, Den Haag met 106 (15); 2. Klein, Amsterdam met 106 (14); 3. de Rooy, Breda met 103: 4. Vermeer, Maastricht met 102; 5. Brante, Amsterdaam met 101. Vrije baan gewone telling (dames); 1. Mevr. Schouten. Haarlem 43; 2. mevr. Looks- ma, Den Haag 41, 39; 3. mevr Ncgrljn, Bus- sum 41: 4 mevr. Rijken, Delft 40; 5. mevr. De Geus, Alkmaar 3 maal 39. Koppclwedstrijd: 1. Bosch en Gooseus, Apeldoorn 50; 2. Wasman cn Bcrkus, Rotter dam, 49; 3. Albion en Vletter, Rotterdam. 48; 4. De Lange en Brugman, Alkmaar 47; 5. v. Eerden en Govers, Geldrop 2 maal 46, 2 maal 41. Parenwedstrijd: 1. Mevr. Schouten en G. Schouten, Haarlem 51, 47; 2. mevr. Hagen en J. Hagen, Apeldoorn 51; 3. mevr. de Geus en J. Scheepmaker, Alkmaar, 50; 4. mevr. Heinkes en Schaker, Bussum 49, 46; 5. mevr. Dc Lange cn Borkus, Alkmaar 49. Vaste Baan gewone telling: 1. J. Wlelaart, Alkmaar 39, 35; 2. Schaker, Bussum 38, 37; 3. F Besselink. Amsterdam 38. 4. van Rooy, Utrecht 37, 36, 5. W. F. ten Boone, Rotter dam 37, 35. Vaste Baan Hamburgertelling: 1. J. v. d. Heide, Amsterdam 110. 2. C. van Maren, Overveen 108, 3. J. Boeren, Haarlem 104. 4. Mevr. Schouten, Haarlem 101, 5. Hogenbirk, Nijmegen 100. Vrije Baan. Gewone Telling: 1. R. Zoef, Zuidbroek 44, 43; 2. H. Lomans. Haarlem 44. 42; 3. C. Clifford, Amsterdam 43, 42; 4. H. Frantzen, Haarlem 43, 2 x 41; 5. Borins, Rot terdam 43, 40. Vrije Baan. Hamburgertelling. 1. C. Clif ford. Amsterdam 120; 2. J. Goosens, Apel doorn 2 x 114; 3. J. Riemond. Heerlen 114; 4. J. Scheepmaker. Alkmaar 110, 114; 5. Burgers, Zwolle 110, 108, 94. Wie niet groen is, maakt voor al zijn kleine Advertentie^ gebruik van Onze Groentjes" in Haarlem's Dagblad. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cu. per regel. Deze Badpakken zijn in groote sorteering voorradig bij:

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 9