CRICKET. St M NED. CRICKETBOND. ROOD EN WIT-P. W, V.V.V.-HAARLEM. Haarl. Cricketbond. Cricket im Engeland KAATSEN. GYMNASTIEK. OLYMPISCHE SPELEN. E I uw om Cricketbescliomvingcn. In onze vorige artikelen bespraken wij de rerschillende N. C. B.-afdeelingen, waarin elftallen van de Haarlemschc vereenigingen uitkomen. Ditmaal een enkel woorcl over onzen plaat-sclijken bond, die aan zooveel spelers, die bezwaarlijk 's Zondags kunnen uitkomen, toch de gelegenheid biedt om ce mooie cricketsport te beoefenen. Het moet ons dan direct van het hart, dat éc kwaliteit er de laatste jaren niet op voor uitgaat. Dit seizoen hebben wij de elftallen van R. C. H. 2, Rood en Wit 3, Haarlem 3 en A. V. O. S. aan het werk gezien, maar het vertoonde gaf weinig reden tot tevredenheid. Vooral de Spanjaardslaanclub, toch één van ce sterkste ploegen, is zeer slecht begonnen; jij boekte groote nederlagen tegen C. V. H- en Haarlem 3. Mogelijk speelde groote on volledigheid een belangrijke rol. Opvallend is het slechte fielden van de meeste, vaak ook jonge spelers; dit lijkt ons julver een gebrek aan oefening. Stoppen, in gooien en vangen van een bal zijn toch onderdeden van het spel. die gemakkelijk lan te leeren zijn; dit heeft met aanleg wei nig te maken. Een gunstige uitzondering maakte het elftal van R. C. H. in den eer- jten wedstrijd van het seizoen tegen Haar lem 3. Mogelijk, dat ook C. V. H. en Bloe- jnendaal, die wij nog niet gezien hebben, meer prestoeren. Het maakt op ons onwille- ïeurig den indruk dat aan de meeste spe lers liet fielden heel weinig interesseert en cat. batten als hoofdzaak wordt beschouwd- Laat men toch niet vergeten, dat het mis sen van een vangkans, het laten loopen van e enbal, etc., de eigen partij veel meer runs lan kosten dan men zelf in staat ls te ma len. Bovendien is het voor de bowlers bij zonder ontmoedigend, als gemakkelijke kan sen herhaaldelijk gemist worden. Het depri meert een geheel elftal, wat aan de resulta ten niet ten goede komt! Typeerend voor 't spelpeil ig> dat bij Haarjem 3 in den wedstrijd tegen A. V. O. S- r j-l- Zaterdag W. Brakel na 3* «fceen afwezigheid van zes jaar, dus geheel onvoorbe reid, weer eens meespeelde, vier wickets nam voor 21 en 89 runs scoorde, w.o. 5 for midabele zessen. Hij werd weliswaar enkele malen ge- w uRiuri mlst' maar dat bet juist, w wat een freehitter noodig heeft! Het bowlen en batten is evenmin indruk wekkend; men moet zich niet blind staren op het feit, dat in de Meimaand reeds to talen van ver over de 100 zijn gemaakt. De aanval kan ook zóó zwak zijn, dat het meer moeite kost om uit te gaan dan runs te maken! Hoe is het ten slotte met de ambtenaren? Op den eersten Zaterdag acht spelers en den volgenden Zaterdag 9; dit is voor de eigen menschen en voor de tegenpartijen niet prettig. De toon van dit stukje is niet optimistisch; aan de spelers de taak to be wijzen, dat wij aan het begin van dit seizoen te somber zijn geweest. Ons advies is: oefenen, oefenen en nog eens oefenen! Niet alleen batten en bowlen, maar ook fielden! UMPIRE. De thuisclub wint met één run! Een goede Innings van A. v. Baas- bank voor Rood en Wit en een fraaie 89 van A. Jannink voor de Enschedeërs. Een wedstrijd, vrij wel den geheelen dag in den regen gespeeld met een zeldzaam span nend slot! Het bovenstaande geeft ln grove trekken weer het verloop van de Zondag aan de Spanjaardslaan voor de competitie gespeel de match van Rood en Wit tegen P. W„ waarvoor de ex-Rood en Witters, B. David son en P. Homans uitkwamen. De Spanjaardslaanmensclien, die den toss wonnen, gingen eerst batten en openden met P. v Bueren en J v. Eeghen. Laatstge noemde en J. Jansen zijn beiden spoedig uit, waarna Van Bueren met A. v. Baasbank een herhaling van den vorigen Zondag weten te voorkomen en 47 runs voor het derde wicket scoren. Op 58 wordt eerstgenoemde dan door Homans voor. 23 gebowld. Schmeink frun-out voor 8) en J. van Baasbank (1) maken het echter evenmin lang, zoodat als S. Posthuma inkomt, lunch ingaat met 5 wickets neer voor ruim 90 runs. A. v. Baas bank had inmiddels uitstekend staan spe len en zijn 50 runs te pakken. Na de lunch is Rij echter spoedig verdwe nen, als Schnitger hem mooi op cover-point vangt op Wagener's bowlen, die ook Posthu- ma's wicket neemt voor een harde 22 (7-128) J. Swens met een goede 17 (gebowld door HÖpink) en v. d. Bogaardt met een gedul dige 18 niet uit komen nog in de dubbele cij fers waarna het spoedig gedaan is. Höpink vangt Freni voor l op zijn eigen boowlen en Wagen er bowlt Bruin voor 2. Met inbegrip van 10 extra s werd het totaal 161. Hópink met 5 voor 57 had goed gebowld. Bij de Enschedeërs verdwijnt het jeugdige openingsbat Hans Schnitger reeds met den eersten bal, dien hij van Bruin krijgt, waarna A. Jannink en B. Stroink tot 53 samen blij ven. op welk totaal laatstgenoemde voor een goede en snel gescoorde 25 door Schmeink werd gebowld. Van 2 voor 53 wordt het dan 9 voor 127. A. Jannink ziet 6 clubgenooten voor samen 5 runs! verdwijnen, waaruit wel blijkt da: hij zelf zich inmiddels niet on betuigd liet! Op 127 eindelijk ging hij run out door goed veldwerk van v Bueren voor een niet onfortuinlijke, doch niettemin schit terend gespeelde 89. waarbij hij diverse ma len den bal tegen de boundary joeg. De P W.-aanvoerder Coen ter Kuile met den ons welbekenden oud-Rood en Wit- bowler Piet Homans zijn dan als laatste E11- schedésche paar samen op de mat; zij zien zich voor dc lang nietTgemakkelljke taak ge steld om 35 runs te maken om te winnen. Vooral ter Kuile begint echter met frisschen moed, uitstekend gesteund door Homans, die keurig verdedigt. Door forsch spel weet eerst genoemde de score snel te doen stijgen, zoo dat in korten tild de telegraaf reeds 150 aan wijst. Dan begint het te spannen! In deze periode geeft Ter Kuile een lastige kans aan Van Bueren op cover-point, die deze echter jammer genoeg niet accepteert. Het begint er dan leelijk voor de Rood en Wit menschen uit te zien. daar ter Kuile dankbaar van het hem geboden nieuwe le ven profiteert en met twee vieren het totaal tot 158 opvoert, waarna Homans de 160 vol maakt Slechts één run zijn de Haarlemmers dan nog voor. Nu of nooit! denkt Schmeink. die den vo lenden over 1110:'. bow'.enter Kuile is blijkbaar eveneens deze meening toegedaan, doch den bal waarmee hij den winning-hit wilde slaan mist hijen een gejuich van de Haarlemmers kondigt, aan, dat Schmeink meer dan zijn plicht heeft gedaan, door op dit uiterst critieke moment zijn hoofd koel te houden en met een mooien bal in Ter Kuile's wicket verwoesting aan te richten, waardoor Rood en Wit dus op het nippertje met één run dezen wedstrijd uit het vuur sleepte! Schmeink had met 6 voor 76 mooie bow- lingcijfers. Een pluim aan ter Kuile en Ho mans voor hun kranig volhouden tot het ditmaal zeer zeker bitter einde! Van Eeghen liet achter het wicket slechts 6 extra's door en deed zijn werk naar be- hooren. De Haarlemmers misten nog al wat kansen in het veld. Donderdag a.s. tegen H. C. C. I aan de Spanjaardslaan, „the big match" mag dit wel anders gaan! De scores luiden ale volgt: lste Innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren bowled Homans 23 J. v. Eeghen bowled B. Höpink 0 J. Jansen bowled B Höpink 0 A. v. Baasbank c. Schnitger Sr. b. H. Wagener 59 J. E. C. Schmeink run out 8 J. v. Baasbank b. B Höpink 1 S. Posthuma bowled H. Wagener 22 J. J. Swens bowled B. Höpink 17 J. W. v. d. Bogaardt not out 18 F. Freni c and bowled C Höpink 1 M. Brum bowled H. Wagener 2 Extra's 10 Totaal J O. M. R. W B. Höpink 24 7 57 5 H. Wagener 17.4 2 70 3 P. Homans 6 24 1 lste innings P. W.: A. Jannink run out Hans Schnitger bowled Bruin A. Stroink bowled Schmeink Chr. Janssens bowled Bruin B Höpink bowled Bruin B. Davidson 1. b. w. Schmeink F. Jannink 1. b. w. Schmeink H. Wagener bowled Schmeink Henk Schnitger bowled Schmeink C. E. ter Kuile bowled Schmeink P. P. J. Homans not out Extra's Bowlingcijfers: O. M. R. W. 21 2 63 3 23 1/6 6 76 6 4 15 M. Bruin J. Sohmeink S. Posthuma Haarlem verliest weer. Met A. Maas weer in de gelederen heeft Haarlem ihet ook dezen wedstrijd niet tot, een overwinning weten te brengen. Na het keurige werk om V.V.V. voor 118 uit te gooien, was het batten evenwel weer een groote teleur stelling. Juist de aanval, waarvoor zoo ge vreesd werd, weert zich momenteel uitstekend, jammer dan ook dat tot nu toe bijna aile spelers met het bat hebben gefaald. Tusschen de regenbuitjes door werd begon; nen met V.V.V. aan bat. Van de openings- bats was Dijkhuis er reeds spoedig geweest, maar Kost en W. Grootmeyer deden beter Vooral Kost liet enkele goede en tevens harde slagen zien, zoodat reeds spoedig 30 runs bijeen waren. Op 32 kreeg Maas even wel W. Grootmeyer voor 12 l.b.w., waarmee voorloopig de grootste tegenstand was over, wonnen. Na de luch was ook Kost er gauw voor een goede 29 geweest en hoewel Stuyvenberg zijn wicket ophield, kregen de bowlers aan de andere zijde de overhand, zoodat met regel matige tusschenpoozen de wickets vielen. Hoe wel het fielden niet bepaald best was, vielen toch enkele goede catches te vermelden. Zoo ving Jaski fraai Stuyvenberg uit, toen deze er met een flinke dosis geluk 32 bij elkaar had geslagen. Tenslotte deed zich een merkwaardig geval voor. n.l. dat P. Maas schitterend werd ge vangen door W. Maas op 't bowlen van A. Maas, waarmede tevens een einde was ge komen aan de V.V.V.-inning. Maas en De Ruig hadden beiden uitstekend gebowld en indien er beter gefield was, en niet al het geluk aan de andere zijde was geweest, zoo zouden hun cijfers zeker nog beter zijn geweest. Dit oogenschijnlijk lage totaal van V.V.V. bleek naderhand voor Haarlem toch nog te hoog te zijn. Wel waren er factoren, die niet, medewerkten. Om er echter over uit te weiden zouden we ons weer op het terrein van de „umpires" moeten begeven èn in het belang van de cricketsport èn in dat van Grootmeyer c.s. is het hier beter er over te spelers van Haarlem, wat het batten betreft ver onder hun kunnen. Healy speelde zeer behoorlijk en bleef dan ook geruimen tijd aan bat, maar voor de rest was het een komen en gaan. Naar verhouding bracht dc ..staart" het er nog het beste af. Vooral ook Misset met 20 en Blok met 9 zorgden ten minste nog. dat het totaal 71 werd. Jeuken, een uitstekende bowler, is evenwel toch niet zoo gevaarlijk, dat men bij voorbaat reeds van de veronderstelling uit moet gaan. dat men er niet op kan scoren. Wij voor ons vonden b v. Grootmeyer door zijn goede lengte zelfs heter. Het wordt intusschen wel tijd dat Haar lem eens speelt tegen een elftal zonder fast- bowlers, want dan is er tenminste nog hoop op een overwinning. Voor de scores hieronder: Eerste innings V. V. V.: W. Grootmeyer l.b.w b. A. Maas 12 W. Dijkhuis c. Blok b. de Ruig E. A. Kost c Misset b. de Ruig 29 W. Meijer bowled A. Maas 0 A. v. Stuyvenberg c. Jaski b. de Ruig 32 C. Alandt bowled de Ruig j. J. Grootmeyer c. Jaski b. de Ruig 12 H. Jeuken run out 4 N. Slag c. v. d. Bergh b. Maas J. C. Grootmeyer not out 7 P. Maas c. W. Maas b. A. Maas Extra's 8 Bowlingcijfers: Totaal A. Maas P. de Ruig F. V. Jaski 118 O M W. R 20.5 8 4 38 19 3 5 63 1 Q Q 8 Eerste innings Haarlem: H. Healey bowled Jeuken 21 B. Kleefstra c. J. C. Grootmeyer b. J. J. Grootmeyer 4 H. de la Mar l.b.w. b. J. J Grootmeyer 4 W. Maas bowled J. J. Grootmeyer 0 P. de Ruig l.b.w b. Jeuken 1 A. Maas c. C. Alandt b. Jeuken 2 F. Jaskf bowled J. J. Grootmeyer 1 N. Nagtzaam c. Stuyvenberg b Jeuken 1 W. Misset c. Kost b. J. J. Grootmeyer 20 A. Blok run out 9 P. v. d. Bergh not out 3 Extra's 5 Totaal 71 Bowlingcijfers V. V. V.- O. M. R. W. P. Jeuken 18 7 22 4 J. J. Grootmeyer 17 5 43 5 E. A. Kost 10 10 HilversumRood en Wit 2. Ook de tweede wedstrijd onzer stadgenoo- ten is in een overwinning geëindigd, hoewel met meer moeite dan de vorige week, want slechts twee minuten voordat de speeltijd versterken was, viel het laatste wicket der gastheeren. Rood en Wit bat eerst en opent met C. L. van Lennep en H. Chabot op het bowlen van W Rosenbaum en P. Labouchère. Op 13 valt het wicket van v. Lennep. Hij wordt opge volgd door Van den Berg. De runs komen slechts in een zeer langzaam tempo waarbij vooral het bowlen van Labouchère groote moeilijkheden oplevert De wickets vallen regelmatig, achtereenvolgens moeten Cha bot. C. Elias en v. d Berg verdwijnen De stand ls dan 4—58. Met Mr. Davidson in gaat het weer wat beter, doch hij krijgt noch van Droste noch van M. Houtkooper veel steun, zoodat op een totaal van 93 reeds 6 wickets ncerz-n. Kempen geeft echter den noodigen steun en de score rijst nu langzaam maar ze ker. zonder dat er vodrloopig wickets vallen. Verschillende bowlers worden aan het werk gezet, echter met weinig succes. Op 142 valt dan het wicket van Van Kempen voor een goede 25. Kervel, die nu inkomt, zet de zaak op denzelfden voet voort. Op 164 is 't dan ein delijk de beurt aan Mr. Davidson, om te ver trekken voor een uitstekende 53. De overige batslui bieden verder weinig tegenstand en op 170 is het afgeloopen. Hiervan hadden H. v. d. Berg 18. Mr F. A. Davidson 53. C. v. Kemren 25, G. Kervel 16 en extra's 20. Bowlingcijfers Hilversum; W. Rosenbagem 237, P. Labouchère 4—33, P. H Cremers 3—54. B. v. Zijl 0—10, Ir. G. J. Meyers 04, W Prins 0—12. De Rood en Wit-innings had met inbegrip van het stoppen voor den regen bijna vijf uur geduurd. Hilversum staat nu voor de taak in 2 1/2 uur 170 runs te scoren, of den tijd uit te spe len. De eerste drie bats zijn spoedig verdwe nen op het bowlen van Droste en Van Len nep. De volgende batslieden trachtten nu door de tijd uit te spelen nog lpunt in de wacht te sleepen. Natuurlijk neemt dan Mr. Davidson met zijn slows de bal ter hand, want alleen dat soort bowlen kan de bats lieden nog verleiden. Deze verandering blijkt dan ook een groot succes want langzaam, doch regelmatig vallen nu de wickets. Het einde van den speeltijd begint echter ook te naderen. Onder groote spanning echter. 2 minuten voor tijd, wordt de laatste man door Droste gebowld. Het totaal was nog 145 ge worden. waarvan P. Allen met een uitste kende 56 topscorer was. Verder hadden G. Titsings 12, P. H. Cremers 11, H. Breuning 20, W. Prins 18 en extra's 12. Voor Rood en Wit had Mr. F. A. Davidson 6—56 het beste gebowld, verder G J. Droste 4—49. C. L. v. Lennep 1—26 en C. Elias 0—2. Rood en Wit won dus dezen wedstrijd met 25 runs. Haarlem 2V. V. V. 2. V. V. V. verscheen met een sterk elftal, waarin enkele spelers van het eerste elftal. Dit was echter voor Haarlem II geen be zwaar om hen voor 41 aan den kant te zet ten. Visser met 8 voor 17 en Vis met 2 voor 20 namen de wickets. De V. V V.-aanval was ln het begin zeer goed, zoodat de score slechts langzaam steeg. Toen het totaal eenmaal gepasseerd was, verooorloofden de batsmen zich meer vrij heden en vooral Teschmacher met een har de 56 en Tekelenburg met 37 not out waren oorzaak, dat het totaal van 143 voor 5 geslo ten werd. Voor V. V. V. namen Brossois 1 voor 29, Ooms 3 voor 32. Engelgeer 1 voor 12 terwijl de andere bowlers geen succes boek ten. Haarlem probeerde nog een derde punt eruit te slaan, doch regen was oorzaak dat op 9 voor 2 gestopt werd. De Noo nam 1 voor 5 en W. Vos l voor 2. Haarlem n won dus met 102 runs op de eerste innings. R. C. H. 2Rood en Wit 3. R C.H. wint met 15 runs. R.C.H. bat eerst en brengt het op den heusch niet sterken Rood en Wit-aanval slechts tot 85. Alleen de vier eerste batsmen lieten behoorlijk batten zien, waarbij vooral de innings van Paape, die met 19 topscorer was, opviel. Verder kwamen de Vries met 12 en Maarse met 10 ook nog in de dubbele cijfers. Op merkelijk op dit vrij lage totaal was het groot aantal extra, n.l. 21. Van Lennep bowlde 631, Faber 316 en M Stall 1—10. Rood en Wit brengt het hierna tot 70 wat vooral te danken is aan het werkelijk sublieme fielden der R.C.H.'ers. Alleen Van Lennep scheen een onoverkomelijke hinder paal voor de RC H.-bowlers, totdat tenslotte Muller zijn wicket nam voor een goede 22; M. Stall 13. J. Paape bowlde 2—23; A. Muller 38 en R. de Vries 5—21. Haarlem 3 aA. V. O. S. A. V. O. S. verscheen met negen men schen. waartegenover Haarlem een met Brakel versterkt elftal op de been bracht. A. V. O. S. batte eerst en nadat 2 wickets spoedig waren gevallen, brachten H. C. Klerk en Hetem eenige verbetering. Vooral Hetem sloeg er geducht op los en menige vier w.us het resultaat. Hierna was het echter geheel afgeloopen en voor 8 hadden allen een beurt gehad. Hetem (28) en H. C. Klerk T0) wa ren in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers Haarlem: Brakel 421 en Lanting 33u. Haarlem hierna ingaande bracht het tot liefs: 169. waarin Brakel hetleeuwenaandeel had. Het is werkelijk van dezen speler een fraaie prestatie om na in geen 5 jaar een bat ln handen te hebben gehad, reeds bij den eersten keer weer voor 89 runs te zor gen. Ook de traiiltioneele zessen (5) bleven niet uit. zoodat het mede door de innings van Onkenhout '21) en Schenk (33' een aardige vertooning was voor het publiek Bowlingcijfers A V O S H. C. Klerk 2-53; Hetem 3—^5: Erdsieck 130; Brauckman 2—25 en J. Klerk 2—2. Haarlem 3 won dus met 111 runs. OM 1 RUN. De vorige week is in Engeland o.a. een county cricketwedstrijd gespeeld tusschen Hampshire en Nottinghamshire. Op het slui tingsuur van den tweeden dag moest ..Hants" nog één run maken om de oovcrwinning te behalen. Eén run. met vijf wickets ln handen. Je zou zoo zeggen, dat had men nog wel even kunnen doen. Maar wet ls wet in EngeLand, in de sport zeker niet in de laatste plaats; het was tijd en dus werden dc stumps uit den grond getrokken en aangekondigd, dat de wedstrijd den volgenden dag zou worden voortgezet. En den derden dag werd het hcclc apparaat van spelers, groundsmen en mate riaal weer in beweging gezet om Hampshire gelegenheid te geven dien eer.cn run te ma ken. De eerste bal die gebowlcd werd, g'ig naar de boundary en toen vertrokken allen getroost weer naar huis. Van het Notts elftal had niemand de moeite genomen, zich ln cricketkleedlng te steken, zelfs waren er fiel ders bij in overjassen, de belde Hampshire batsmen hadden zich echter voor deze come- die geheel verkleed. Of er nog veel publiek was opgekomen voor deze halve minuut cricket weten we niet. het is echter juist Iets voor de Engelschen om naar zoo'n vertoo ning. die beschouwd wordt als een histo risch moment, toe te stroomen. C. V. H.Bloemendaal. Gewonnen door C. V. H. met 39 runs op de eerste innings. Bloemendaal wint den toss en verkiest fielden, zoodat Koch en A. J. Roodt openen op het bowlen van G. v. Dam en L. van der Mey. Belde batsmen spelen zeer voorzichtig, zoo- dat de score, dank zij het goede bowlen, langzaam rijst. Als er eenige wickets down zijn. gaat het sneller. Keijser slaat hard, doch het goede fielden der Bloemendalers spaart hen me nige run. De innings sluit op 112. A J. Roodt 13 '1 zes), J. Koch 14. O. keijser 39 (2 zes sen'. Extra's 21. Bowlingcijfers G. v. Dam 1-33, L. V. d. Me ij 5—31; Zeeuwen 2-15. Mid- delink 111. Bloemendaal antwoordt met 73 runs. Het begin is zeer slecht. Roodt en Langelaar bowlen uitstekend, zoodat met een stand van 8 voor 40 na een half uur spelens het er niet rooskleurig uitziet. Het kwispelen van den staart brengt nog 30 runs. zoodat het ingaan voor innings wordt ontloopcn. v. Dam 12 (1 zes), H. Eijsten 13, J. Bosse 13 Extra's 13. Bowlingcijfers: A. J. Roodt 2—20. O. Keij ser 016, G. v. Langelaar 524, Oldenburg 1—0. Studenten-elftalFlamingo's- Te twee uur Zaterdagmiddag ving de ont moeting tusschen de Studenten en de Fla mingo's op het H. C. C.-terreln in Den Haag aan. Onder een motregen werd begonnen, doch later klaarde het wat op. Het resultaat was een draw. Het Engelsche seizoen is al weer enkele weken aan den gang. De strijd om dc „A£hes" oefent blijkbaar zooveel kracht uit op den cricketenthousiast, dat de rest. in casu de gewone competitie, hierbij in het niet verzinkt. Als een speler van mindere bekend heid een paar hooge scores voor zijn county maakt of veel wickets neemt, ls de eerste vraag: Zou hij misschien geschikt zijn voor het vertegenwoordigend elftal? De Engelsche dag- en weekbladen staan vol over de vraag, wie dit jaar als aanvoerder gekozen moet worden. Het schijnt hoofd zakelijk te gaan tusschen A. P. F. Chapman en A. W. Carr, terwijl ook de naam van den Bomerset-amateur Lyon een enkele maal ge noemd wordt. Opvallend is. dat over J. C. White, die toch ook als aanvoerder van het Engelsche elftal zijn verdiensten heeft, totaal niet gesproken wordt. Mogen wij de bladen geloover. dan maakt de populaire Chapman de beste kansen. De Australiër, die het meest de aandacht vraagt, is ongetwijfeld de 22-Jarlge Bradman Zijn laatste seizoen was geweldig: niet alleen bracht hij het wereldrecord (452 n.o.» op zijn naam in den wedstrijd tegen Queensland hij zelf speelde voor New South Wales maar hij scoorde vijf maal achter elkaar een century, bleef vier maal niet uit en noteerde 775 runs! Zijn start in Engeland was eveneens in drukwekkend; hij begon met 236 tegen Wor cestershire, maakt in den volgenden wed strijd 185 n.o., waait)ij Leicestershire als slachtoffer fungeerde, maar daarna kwam een kleine tegenslag. Hij faalde ln de match tegen Lancashire, juist toen de toestand cri- tiek was. Dat de Australiërs, na oen flinkon achterstand op de eerste innings ailoen door gebrek aan tijd niet wonnen pleit voor hun fighting-spirit. Zij. die de laatste weken aan de geweldige capaciteiten van Bradman twijfelden, ijn gerustgesteld, want J.l. Zater dag is hij opnieuw schitterend voor den dag gekmen: hij scoorde tegen Surrey 252 not out uit een totaal van 379 voor 5. Toch zullen de Australiërs veel moeite hebben om de Tetsmatches te winnen en wel hoofdzakelijk, omdat de aanval niet zoo sterk lijkt. Veel, heel veel. hangt af van den vorm van Grimmctt, die tot nu toe de beste resultaten behaalde. Verder koestert men omtrent Fairfax hoogc verwachtingen; ln den wedstrijd tegen een sterk M.C.C.-elftal nam hij 6 wickets voor 54 uit een totaal van 258. In de Daily Express van 17 Mol komt een interessante beschouwing voor var. der. be roemden Australlschen googly-bowler Arthur Mailey. die de toer door Engeland ditmaal niet als speler, maar als verslaggever mee maakt. De reden, dat hij niet meer ln de eerste klas uitkomt, is. dat hij verleden Jaar een artikel over Australisch cricket schreef zonder toestemming van dc Board of Control. Hij werd automatisch uitgeschakeld, wat een slag voor Australië bet eekent. Volgens in siders zou hU zijn plaats in het thans toeren de elftal nog best waard zijn! Op een vraag, wie op Malley den mecston indruk hadden gemaakt, antwoordde hij- Hobbs als batsman en als fielder. Oldfield als wicketkeeper en Tate als bowler. Eer. cover- point, die Hobbs kon benaderen, had hij noch in Australië, noch in Engeland gezien! Opmerkelijk ls verder, dat de googly- bowler totaal geen waarde hecht aan coaches. Cricket is een spel van natuurlijken aanleg, geperfectioneerd door eigen Inzicht en oefe ning. maar moet niet onderwezen worden. Beroemdheden als Mc Cartney. Hobbs, e.a. hebben nooit een serieuze les gehad! Als een batsman op zijn eigen wijze runs maakt, moet men niet trachten, zijn stijl tc veranderen: de uitwerking kan wel eens negatief zijn! UMPIRE. Voorwedstrijden Zijlstra-partij. (Van onzen medewerker) Zondag hadden aan dc Kleverlaan de reeds aangekondigde voorwedstrijden voor de bovengenoemde partij, welke Zondag a.s. te Utrecht gehouden zal worden, plaats. Het bestuur van „Frisia" had hiertoe oen zestal vooraanstaande spelers aangewezen, die als volgt tot twee proefparturen geformeerd werden: a). S. Broersma, K. Rljpma en J. Bokma. b'. S. Welling*. Sybrandi en J. Goinga. Deze parturen speelden twee wedstrijden, waarvan vooral de tweede eon spannend verloop had. In den eersten wedstrijd behaalde partuur b aanvankelijk een kleinen voorsprong, maar spoedig raakte dc tegenpartij inge speeld en het duurde niet lang of de voor sprong van b wis tc niet gedaan. Partuur a won dezen strijd tenslotte onbedreigd met den stand 5—1 en 64. dank zij supe rieur opslagwerk van Broersma en een aan tal Herculesslagen van Rijpma. De tweede wedstrijd had een heel ander verloop; partuur b. liet zich thans van een andere zijde /.icn. (Sybrandi an Welllnga hadden inmiddels van plaats verwisseld, wat een verbetering bleek'. Opnieuw liep dit partuur uit, maar weldra was de stand weer gelijk door een hoven&Iag van a. Daarna trad echter bij dit partuur een onverklaarbare inzinking ln, terwijl partuur b. er steeds beter in kwam. I> opslag bleek thans bij Goinga en Welling» in betrouwbare handen, terwijl Sybrandi een serie keurige boven&la- gen plaatste. In een minimum van tijd was de stand dan ook 41 in het voordeel van b. Broersma c.s. zagen echter bijtijds in. dat bet zoo met ging; zü pakten wat flinker aan. Door fel op cien bal tc zitten wist a. niet alleen gelijk te maken, maar tevens den achterstand in een voorsprong om te zetten. Vooral Bokma had hier een werk zaam aandeel ln: hij verrichtte eenige staal tjes van keurig individueel werk door drie ballen achtereen in het perk terug te slaan, hiermede den stand op 54 brengende. Par tuur a. won tenslotte onweerstaanbaar ln den stand 5—4 en 62. Beide wedstrijden werden dus door dit partuur gewonnen; de keuze van dit drietal voor de ZIJlstra-partij lijkt ons dan ook alleszins gerechtvaardigd. Goinga was ech ter door zijn uitstekenden opslag een ernstl- gen concurrent voor Bokma. doch hij schoot in snelheid bij laatstgenoemde ten achter. Als bijzonderheid diene nog. dat ..Frisia" reeds eenmaal eenige Jaren geleden den fraaien Zijlstra-wisselbekcr veroverd heeft. Behalve Broersma, die dus nu weer gekozen ls. bestond het overwinnende partuur uit D. Godijk en onzen nationalen voetbalkeeper A V. v. d Meulen. Of het thans weer gelukken zal? Wij zullen ons niet aan een voorspelling wagen, daar wij de kracht van Amsterdam, Utrecht momenteel nog niet kennen. Kampioenswedstrijden. De oefeningen voor de kampioenswedstrij den van het K. N. G. V. zijn alle naar keuze. Zij bestaan uit een vrije oefening, een trem- pünpaard (lengte)sprong. In deze wedstrij den mogen alleen uitkomen de 6 beste turn ster en turners uit elk district. De distrlctec moeten dus vóórwedstrijden houden. Naar aanleiding van de kampioenswedstrijden worden de leden van de keurkorpsen en van dc voorloopige afdeelingcn voor landenwed- strljden gekozen. Trainer K- N. G. V. Wanneer daarvoor voldoende belangstelling bestaat, zal het bestuur van het K N. G. V. ook dit Jaar een trainer uit het buitenland engageeren Deze training zal eventueel van Januari tot April plaats vinden. Athletiekkampioenschappen K.N.G.V. Voor Noord-Holland zullen de voorwed strijden voor de athletiekkampioenschappen van het K. N. G V. op de slntelbaan van het Olympiaplcln te Amsterdam worden ge houden. Jubileumwedstrijden Edam. De voornaamste onderdeelen van de Pink sterfeesten te Edam, waaraan o.a. Concordia te Haarlem en O S. S. te Zandvoort deelne men. luiden als volgt: Zaterdag 7 Juni: adsplrantendag. Zondat: 8 Juni: gymnastiek- en atletiek wedstrijden. Maandag 9 Juni: Optocht en uitvoering. Zuiderkwartier. Noord-Holland's Zuiderkwartier houdt op Hemelvaartsdag een uitvoering met wedstrij den ln Aalsmeer Verschillende vereenigin gen uit de Haarlemmermeer werken daaraan mede. Estafette „Lijnden". Op Woensdag 2 Juli zal des avonds een estafettcwcd.strijd rondom het stoomgemaal ..De Lijnden" worden gehouden, zoowel voor dames <8X80 M.) als voor hceren (800. 400. 300. 200. 100. 100. 200. 300. 400 M Deze wed strijden /.ijn open voor turnverecnlgingen uit Noord-Holland. Bato. Bato houdt op Hemelvaartsdag een fiets tocht onder leiding van den heer C. Th. Smal naar den Wassenaarschcn Slag Het vertrek is bepaald op 's morgens half acht van de Groote Markt. Duitschland naar Los Angelos. Minister Lowald deelde ter gelegenheid van de opening van het Olympisch congres te Berlijn mede. dat in verband met den eveniueclen steun van de Rijksregeering Duitschland deel zal nemen aan dc Xe Olympische Spelen tc Los Angeles. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 (IT:,-? TELEFOON 12225 BHm KLEERMAKER l£ok& ma—magM—

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11