ZEILEN. 'ATHLETIEK. LAWNTENNIS. DE NATIONALE WEDSTRIJDEN DER HAARLEMSCHE JACHTCLUB. KORFBAL. NEDERLAND-BELGIE (7-1) WIELRIJDEN. KEGELEN. HENGELEN. ZATERDAG. Op don eersten der bolde wedstrijddagen van de Haarlemsche Jachtclub was het uit stekend zeilweer; een stevige bries deed de schepen flink overhellen, nochtans was de kracht van den wind niet zoo groot, dat er geregeld gereefd moest worden. De baan moest van de startlijn tot de boei in Spaarn- dam opgekruist worden, waarna het voor den wind terug naar Schoten ging; het laatste rak naar de finish was weer in den wind. Aan de dames-jollen viel de eer te beurt het programma te openen; zij kweten zich eervol van deze taak door een mooien start te maken. Dadelijk ontspon zich een span nende strijd tusschen mej. De Visser en Mej. Alberts. Tot vlak bij de finish zetten zij dezen strijd voort. mej. T. ae Visser won tenslotte met een kleinen voorsprong. Mej. Oudshoorn, hoewel goed bijgebleven, bedreigde de leidsters niet ernstig. 1. Elf. .iej. T. de Visser, 1, 17, 32; 2. An- ny. mej. D. Alberts l. 18, 0. In het juniores-jollen-nummer werden we verrast door een overwinning van den nog 7>cer jeugdigen Evert de Visser. Hij zeilde de baan op onberispelijke wijze af en gaf zijn tegenstanders geen kans. De uitslag was: 1. Snapjc E. de Visser, 1. 19. 9; 2. Sans Atout. W. R. Ferwerda Jr.. 1. 21, 9; 3. H. J. C. 87, W. de Fouw. Behalve de beide ingeschrevenen, startte in de sterklasse ook nog de ster van J. van Nispen, J. Trap nam spoedig de leiding en wist met een flinken voorsprong te winnen. 1. Aguarius, J. Trap 1, 23, 15, 2. Annejanneke, J. v Nispen 1, 33. 2. Dc Treub-klassc onthaalde ons op een wer kelijk prachtlgen start. Aanvankelijk nam Kol. de Visser den kop, maar later werd hij zoowel door vader aLs door zoon Bernard ge passeerd. zoodat de uitslag werd: 1. Treub V. F. J. Bernard 1, 0, 15; 2. Treub I. C. Bernard. Dc strat der scnlores-jollen werd wegens terugkomst der dames-jollen tot kwart voor vijf uitgesteld. Reeds dadelijk bij den vlotten start der ne gen deelnemers nam Verkade de leiding, vlak erop volgden Dc Wit en Fokker, laatstge noemde zeilde dc jol van Brand. Na de ie ronde was Fokker nog tweede, doch werd met hot, kruisen in de laatste ronde nog door de Wit, gepasseerd, hierdoor werd de uitslag: 1. Duimelot, F. Verkade, 1, 10, 55: 2. Tulla, S. de Wit, 111, 25; 3 Geisha, H. Fokker 1, 12, 1; 4. II Tigretto, R. Rutgers 1, 12, 20. ij ZONDAG. Toen 's ochtends 10 uur de wedstrijden werden voortgezet, was het met het weer treurig gesteld. Weinig wind en een mieze rige regen die soms zelfs in een piasbui overgaat, zijn geen Ideale omstandigheden voor een zeilwedstrijd, 's Middags omstreeks half drie, liet het beetje wind de zeilers hee- lemaal in den steek en zoo eindigden de wedstrijden in een drijfpartij. Hierdoor speelde de geluksfactor wel een groote rol; wij zullen dan ook alleen de voor naamste races beschrijven. De familie De Visser behaalde groote suc cessen. Evenals Zaterdag wist ook nu weer zoowel Tooti de Visser, als de elfjarige Evert te winnen, resp. in dc dames- en Juniores- jollen. Zoo kregen zij ieder twee eerste prij zen en een hoofdprijs, een mooi succes. In de Regenboogklasse werden we op aan gename wijze verrast door een zege van ae Pimpernel, Haarlem's eenige regenboog In de eerste race wist stuurman W. Jacobs zijn tegenstanders op keurige wijze de baas tc blijven, in den tweeden wedstrijd klopte v. d. Meij hem met slechts enkele seconden. Na loting won Jacobs den hoofdprijs; laten wc hopen, dat dit goede resultaat een reden voor hem is, om wat meer in wedstrijden uit te komen. De Zaansche zeilers. De Wit en Verkade zegevierden in de seniores-jollen. De start was niet fraai. mej. Alberts, Volk- mann en Brand passeerden als eersten de lijn. terwijl de overigen zeer dicht op elkaar volgden. Aanvankelijk lagen de Haarlem mers er wel goed voor. maar De Wit, hoe wel slecht gestart, werkte zich gestadig maar zeker, door goed gekozen, slagen naar voren. Bij de boei te Spaarndam was de volgorde van den kop deWit Rutgers, G.deVriesLentsch mej. Alberts, Volkmann. In de tweede ronde werkte Verkade zich uit de achterhoede op tot de tweede plaats, zoodat het einde kwam in de volgorde: De Wit. Verkade, Rutgers. G. de Vries Lentsch Voor het resultaat der overige wedsLij- den verwijzen wij naar de uitslagen. On danks het gebrek aan wind aan het slot ein digden de wedstrijden op tijd. Hierna volgde de prijsuitdecling door Kol de Visser. De uitslagen luidden als volgt: 16 M2 klasse: 1. Treub V. F. J. Bernard 1, 18. 9; 2. Treub IV, M. v. Breemen 1, 19, 2. Hoofdprijs F. J. Bernard. 45 M2 klasse: le race. 1. Walta, P. Bon. 1, 35, 32; 2. Föhn, P. Molenaar 1, 23, 57; Hoofdprijs P. Molenaar (na loting). Regenboogklasse: 1. Pimpernel, W. H. G. Jacobs 1. 53, 13; 2. de Leede III, W. L. v. d. Mey, 1, 53, 36; °e race: 1. dc Leede III 1. 29, 50; 2. Pimpernel 1, 29, 56, Hoofdprijs W. H. G. Jacobs. 12-voetsjollen (dames!: 1. Elf. T. de Visser, 1, 37, 55. 2. Anny D. Alberts, 1, 39, 53, Hoofd prijs T. de Visser. 12-voetsjollen (Juniores!: 1. Snapje, E. de Visser; 2. 8, 36; 2. Jolijt, M. v. Velzen Canip- huis; 3. Lapwing. G. Feitkamp, 2, 17, 47. Hoofdprijs: E. de Visser. •Sterklasse: 1. Aquarius, J. Trap, 2. 55, 12; 2. Castor, E. Boodenhuijzen, 3, 9, 58; Hoofd prijs J. Trap. 12 voetsjollen (seniores!-: 1. Tulla S. de Wit 2. 41. 9; 2. Duimelot. F. Verkade 2. 43, 1; 3. II Tigretto,. D. Rutgers 2, 46, 26; 4. Liesje, G. de Vries Lentsch; 2. 47, 20. Hoofdprijs: F. Ver kade (na loting). De wedstrijden van 1 Juni op het Haarlem-terrein. De inschrijvingen. Nu de sluitingsdatum verstreken is willen wij de voornaamste gegevens vast publicee- ren. Het aantal deelnemers bedraagt 133; hier zijn bij de beste Nederlandsche athle- tcn. Alle cracks, op de 14 nummers die het pro gramma biedt, hebben ingeschreven, zoo dat. als altijd „Haarlem'' het beste van het beste tc zien zal geven. Voor do deelnemers dus een dag vol strijd en voor het publiek een middag van span ning. Waar er ongeveer 50 deelnemers op de sprintnummers zijn belooft dit toch ai pi kante onderdeel al zeer Interessant te wor den. Waar sterke concurrentie is. komen goede prestaties naar voren; „Haarlem" verwacht, dan ook eenige recordverbeteringen. Pogingen tot vestiging van een nieuwe Nederl. record zijn aangevraagd op de af standen 80 yards en 100 yards. De bezetting van de 100 yards is zeer zwaar; niet minder dan 22 deelnemers schre ven in. Dc voornaamsten willen wij even noemen; v. d. Berge, Berger, Benz. v. Welsc- nes en Over de Linden van Haarlem; Both, Bij 1st ra. Lieshout van V. en L.; Henning. Ras. Eisman van A. A. C.; Hummel en de Recht van Trekvogels. Broos loopt dus ernstig gevaar om de re cords van zijn naam te zien verdwijnen. De 400 Meter wordt in 3 series ieder van 4 geloopen. De 12 deelnemers ontlonpen elkaar weinig zoodat een voorspelling, even als op de sprint zeer gewaagd zou zijn. Mo gelijk Ls het echter dat Paulen nog inschrijft d.w.z. keuze doet tusschen de halve mijl en de 400 Meter. De bekendste deelnemers op de 400 M. zijn: Sierhuis („1923"); Visser «Feyenoord1: v. d. Boorcn (Haarlem), Prins (Blauw Wit). De halve mijl brengt een ongekend sterke bezetting zoodat series èn finale geloopen zal worden. De volgende deelne mers schreven voor het tweetal ronden op de „Haarlem" renbaan In: Hoogerwerf. Effern. Brandenburg. Paulen (onder voorbehoud) van Haarlem; v. d. Heust (te Werve Nieuwland (Feyenoord); Hjflander (A.V. 1923», Kok (Trekvogels). Er zal een felle strijd zijn. zoodat. de wed strijdleiding goed zal doen om drie offl- cieelo tijdopnemers voor no. 1 te reservee ren. Een recordverbctering op de 804.50 M. is stellig te verwachten. En dan de 200 M. horden die op voorstel van ..Haarlem" op het programma is ge plaatst. Meer dan op A A C. belooft dit nummer op de prima „Haarlem" track tot zijn recht te zuilen komen. Fr behoeft hier nl slechts één bocht geloopen te worden. Zonder twijfel zal dit nummer veel succes oogsten tiaar liet publiek hier meer dan op 110 M. tijd heeft de prestaties goed te volgen. Dc laatste 60 M. loopen langs de tribune en zullen vermoedelijk de beslissing brengen tusschen de volgende inschrijvers: Huybers (Feyenoord). recordhouder 400 M. horden, v. ihtert P. P. (een ernstige pretendent, voor do eerste plaats); Karman <V. en L.); Bran- renburg en Gebr. Kaan (Haarlem). De 4 maal 100 M. estafette brengt 8 ploegen aan de star', zoodat twee scries van vier plus fi nale geloopen zullen worden. De eerste ploeg van Haarlem gevormd door Berger, Rinkel, Benz en v. d. Berge, loopt buiten mededinging en hoopt een der gelijke prestatie te leveren dat zij in haar geheel voor afvaardiging naar Londen in aanmerking zal komen. Indien weer en terrein medewerken mogen wij verwachten dat- deze ploeg zeker binnen de 44 sec. zal loopen misschien zelfs het Ned. record van 42 4 5 zal benaderen. Daar er slechts één lange afstandnummer is. heeft alle belangstelling der loopers zich hierop geconcentreerd en is zelfs Piet de Boer van Trekvogels aanwe zig. Verder komen Peters, Bruyn, Ver steeg, Gerbrands, enz. Aantrekkelijk wordt ongetwijfeld het num mer van Gubbels, de 3500 M. snelwandelen. Daar dit een voorgift-nummer is maakt de sportieve Rotterdammer goede kans op een verbetering van zijn eveneens te Haarlem gevestigd record van 15 min. 33 sec. Aan strijd zal het hem niet. ontbreken daar de ge- heele Haarlemsche Wandelsport Vereenigmg met niet minder dan zeven leden ingeschre ven heeft. Aan de hink-stap-sprong verleent Pe ters als kampioen van Engeland en Neder land een bijzonder cachet. De voornaamste inschrijvingen op de an dere nummers zijn; Hoogspringen: Kamstra (V. en L.), Hofman, tGroningen). Eveleens (Aalsmeer), v. Genne (Alkmaar), Visser en Veurman (Haarlem), Alle goed voor 1.710 M. Vèrspringen: Hannes de Boer (Te Werve» recordhouder, v. Welsenes «Haar lem), Peters (Zwolle), v. Hengel (Trekvo gels). Polshoog: Oorschot, kampien 1929 met 3.55 M., v. d. Zee (Haarelm) met 3.50 M., v. Genne (Alkmaar) met 3.45 M. Speerwerpen: De recordhouder Knol, v. d. Ley (A.A.C.) en Coster (Haarlem). Discuswerpen: Eysker, v. d. Berg, en Blankers. Hiermede hebben wij slechts de voornaam ste genoemd, zoodat een opwekking a.s. Zondag het „Haarlem" terrein te bezoeker, overbodig wordt. Het begint: twee uur precies: de finale van de 4 maal 100 M. estafette besluit het festijn te half vijf. Estafettewegwedloop. Door de R K. Athletiekvereeniging „Hol land" werd Zondagmiddag te Heemstede een estafette wedstrijd gehouden over 200, 400. 800. 1200. 800. 400 en 200 M Het parcours liep van Hotel Van Ree. Camplaan, waar de start plaats had, over Camplaan, v. Merlenlaan. Heerenweg. door Groenendaal en terug over de Valkenburger laan en -straat terug naar Hotel Van Ree. Deelnemende vereenigingen waren A. C. E Holland. Leonidas en Geel Wit uit Haarlem en Oranje Zwart uit Amsterdam. Het geheel stond onder leiding van de secretaris-pen ningmeester van den Haarl. Athletickkring, den heer W. de Zwager. De uitslag was als volgt.: 1. Holland tijd 10 min. 42 5 10 sec.; 2. Leonidas 10 min 59 sec.; 3. A. C. E. 11 min 6 sec.: 4 Oranje Zwart 11 min. 43 4'5 see.: 5. Gee! Wit geen tijd. Na afloop reikte de heer W. de Zwager na mens den Haarl Athletiekkrine de prijzen uit. Hij dankte B. en W. van Heemstede, die toestemming verleend hadden. Spr. dankte ook de Hecmsteedschc politic voor haar medewerking. Zondag had in Den Haag onder zeer groote belangstelling de achtste internationale korf- balontmocting tusschen het Nederlandsche- cn Belgische twaalftal plaats. Onder het spelen van de „Brabanconne" stelde de Belgische ploeg zich voor de hoofd tribune op. Direct kwamen onder daverende toejuichingen de Hollanders in het veld. Na het spelen van het „Wilhelmus"' werd er ge tost. Nederland won den toss. Te 2 uur 17 begint Belgié met een aanval, doch Nederland laat zich niet onbetuigd en neemt den aanval over. doch tot schieten komt het nog niet. Bij een fraaien aanval der onzen gaat de kans door loopen verloren. Een bezoek der Belgen aan het doei van Oranje wordt gemakkelijk afgeslagen. Direct hierop neemt Holland den bal mede, Hendrikse loopt echter. Holland blijft in den aanval; De Mey krijgt een kans, de bal gaat echter naast. Het spel maakt een zenuwachtigen indruk. Een schot van een der Hollandsche dames gaat rakelings over den kc-f. Dan volgt een bekogeling van de Belgische mand. Een loop- regel wordt overtreden door Holland. Het Belgische middenvak is slecht op dreef. Weer komt Oranje in den aanval. Mej. Voor denburg doelpunt, doch wegens loopen wordt deze score geannuleerd. Het is slechts uitstel, want direct hierop scoort T. Hendrikse. (1—0). Direct hierop Ls België aan bod, een goed schot millimetert de mand. Weer gaat Oranje naar voren. Tal van keurige schoten volgen. België weet het spel te verplaatsen en een hachelijk moment ontstaat als Van Daeie schiet. Hij mist echter en Holland werkt weg. Daarop gaan de Oranjehemden op bezoek en Hendrikse scoort wederom. Dit punt wordt wegens schudden van den paal niet toege kend. Oranje wordt sterker; tal van schoten vliegen rond den korf der rooden. Hendrikse krijgt den bal, schiet en na 32 minuten staat Oranje met 20 voor. Weer volgt een Belgische aanval en Stuer scoort om 2 uur 56 met een prachtschot van ongeveer 8 Meter. Een daverend applaus beloonde dit fraaie Belgische doelpunt. (2—1). Na de thee ls Oranje weer in den aanval; na drie minuten vergroot Dorsman den voor sprong (31). Onder luide toejuichingen komt Holland weer in den aanval. Mej. Hendrikse schiet in, doch de bal gaat over. Een aanval der Belgen wordt afgeslagen. De Belgen beginnen ver moeid te raken. Mej. Hendrikse doelpunt, doch even te voren was gefloten. Holland is nu verre in de meerderheid. Om 3 uur 42 ver groot Mej. Hendrikse den voorsprong tot 41. België doet haar uiterste best, doch haar aanvallen zijn te doorzichtig om succes te hebben. Het Belgische spel vlot stukken beter, maar het Hollandsche middenvak is in zijn element. Een enkele maal weten de Belgen er door te komen, doch succes blijft uit. Integendeel. 8 minuten voor het einde maakt Arends met een afstandschot een vijfde doelpunt (51). Talrijke toejuichingen galmen over het veld. België heeft niets meer te vertellen. Uit een magnifieken aanval scoort mej. Smits ten zesden male (61). Reeds denken we dat de eindstand 61 zal blijven, als de Mey bij den laatsten aanval nog doelpunt. Direct hierop is het einde en heeft Neder land met 7—1 gewonnen. De stand der wedstrijden is thans: gesp. gew. gel. verl. put. v.—t. Nederland 8 8 0 0 16 52— 4 België 8 0 0 8 0 4—52 H. K. B.N.-H. K. B. (4—1) Eindelijk is het dne Haarlemmers gelukt, den Honig's Maizcna-beker voor een half jaar in hun bezit te krijgen. Met 41 moest Noordholland de vlag strijken voor het vooruitgaande Haarlem-spel. Deze uitslag is echter wel geflatteerd, daar het veldwerk na de rust van Noordholland veel beter was dan dat van Haarlem. De derde Haarlem-verdediging was echter volkomen voor haar zware taak berekend, zwaar, omdat het middenvak zeer weinig steunde en dus de bal meerendeels in den N.H.-aanval was. Vóór rust heeft Haarlem uitstekend ge speeld; ze was in alle 3 vakken superieur. Voetelink maakte, goed gesteund door zijn vakgenooten, door zijn vlug doorzetten twee mooie goals Daarna kwam W. H. Flink op zetten. werd gevaarlijker voor de korf en toch werd het door v. d. Wiel 30, een kost baar puntje. N.H. speelde moedig verder, doch zc had niet veel geluk. Rust 3—0. Na de rust waren de rollen gedraaid en was het spoedig 31. Een half uur lang waren nu de Noord-Hollanders in de meer derheid. doch stug verdedigen belette sco ring-kans. Aan de andere zijde bracht aanvoerder Slikker zijn partij met een mooi schot in veilige haven. De heer Burggraaf reikte den beker met een toepasselijk woord aan den Haarlem aanvoerder uit. terwijl beide aanvoerders nog een en ander daaraan toevoegden. Een mooi slot van de aardige wedstrijden ter eere van het 10-jarig bestaan van den Haarlemschen Korfbalbond. H. S. V. „De Kampioen". Zondag had de eerste recordrit voor den Kikkcrt-beker 1929 plaats. Voor de A- en B- klassc kwamen aan den start: v. Baak. v. Bree. v Egmond. Fabel. Koper, Th. v. Putten, I< v Putten. Schel. Schijvenaar. Sijpesteijn en Zeulevoet Voor de beginnelingen en ju niores: Besscling. Dijkers. Gruyters, Heek, Kruijd. Moerkerk er. Scheidier. De eerste groen reed naar Wassenaar, de andere naa: Noordwijk waarvoor de con trole door de heerer. De Groot en Kipshagen werd verzorgd Er werd goed gereden. De uitslag was: 1 Sijpesteijn 1 uur 24 min. 19 sec 2 Schijvenaar 1-27-15: 3 Zeulevoet 1-28-16: 4 v. Bree 1-29-31; 5 v. Baak 1-29-46: 6 Schei 1-33-27; 7 R. v. Putten 1-36-30; v. Eg- mond en de andere renners niet geplaatst, zij hadden pech. Juniores: 1 Moerkerk 35-24; 2 Gruyters 36-15: 3 Heek 36-23, 4 Besseling 37-13: 5 Dijkers 38-16; 6 Scheidier 39-15; 7 Kruijd 40-30. A.s. Dinsdagavond vergadering voor de baanwedstrijden, welke op 2 Juni beginnen. „De Volharding". In verband met het 35-jarig bestaan der Kegclclub „Dc Volharding" zal het bestuur ccn receptie houden op Zondagmiddag 1 Juni in liet- Kcgelgebouw aan dc Tempelier sstraa t DE COMPETITIE. BEIDE H.L.T.C.-TEA.MS HEBBEN SUCCES. Een miezerige Zor.dag, die dag van giste ren. Laat het regenen of droog zijn; de tennis-speler weet. dan waar hij aan toe is. Regent het normaal, nu dan is het spel met den bal onmogelijk. Is het meer weer, dan is diezelfde bal in zijn element en springt over het net als een jong veulen! Dan weer droog, dan weer vocht; toch spelen. Spelers en bal worden ook miezerig en alles is even akelig en nattig. Brrr Ondertusschen, of Haarlem I zich aan deze omstandigheden goed wist aan te passen, weten w niet. In ieder geval hebben zij aan de Spanjaardslaan rustig en goed gespeeld en zij zijn er in geslaagd om tegen het sterke Leimonias een gelijk spel te forceeren. Neen. toch niet forceeren, want de elndscore was zeker verdiend. In een zeer verdienstelke partij waarin Kern hard en scherp sloeg, werde de gevrees de Croes in 3 sets geslagen. Bart van Riems dijk wist ook zijn enkelspel te winnen, door met 63, 64 over Hogenkamp te zege vieren. En in combinatie m Dr. Mendes de Leon werd in een buitengewoon sterk ge speelde partij, waarbij behalve de techniek, ook de listige tactiek der Haarlemmeis een woordje mee sprak, de Haagsche dubbel HollanderHogenkamp geklopt. Vooral de final set van die partij was als een climax van Haarlemsche eenheid tegenover een uit een gedreven Haagsch tweetal. Mevr. Menzo maakte korte metten in haar single tegen mej. de Jong <62. 64-liad wat meer moeite in de mixed met Mac Neill, toen de regen kwam plagen. Dit gemengd dubbelspel, "net laatste van den wedstrijd cl ie over nederlaag of gelijk spel had te oeslissen, was overigens wel een dubbeltje op zijn kant. Want Hollander deed alle moeite om de con centratie op mej. Bslsen te breken en slaag de daarin heel aardig. Haarlem II had eveneens succes en ook tegen Leimonias II. Een wedstrijd met bij zondere scores. Long set?, afgewisseld met afmakende 60 sets. waren aan de orde van den dag. En geheel normaal en vertrouwen wekkend, doet zooiets niet aan. Overigens kwam het succes wel van de heeren. Het heerendubbelspel werd gewonnen, exclusief de eerste single, waartegen de beide dames enkelspelen verloren gingen. Edoch, de dames rehabiliteerden zich in het dubbelspel prach tig. Met 62, 63 ging de Haagsche dubbel er aan. In de tweede klasse is T.C.H. er inderdaad niet in geslaagd om revanche te nemen op D.D.V. Hl; integendeel opnieuw moest met 70 de vlag gestreken worden. Vooral in de enkelspelen was de Amsterdamsche nieeder- heid bijzonder sterk. In de dubbelspelen hadden zij meer moeite zich te handhaven, doch zij slaagden er tenslotte toch volkomen in. Met T.E.D. heeft het dit seizoen niet willen vlotten. De eene nederlaag is op de andere gevolgd en nu weer zoo'n zware 70 tegen Swift. Voor T.E.D. blijft als eenige troost, dat het oefenen tegen te sterke tegenstanders buitengewoon nuttig is. T.C.S.B. verloor slechts op het kantje af van P. J. De beide heeren benevens ac damesdubbel zorgden voor 3 winstpunten. De volledige uitslagen zijn als volgt: HAARLEM I—LEIMONIAS I (5—5) Heerenenkelspel: Kern slaat Croes 61, 2—6, 6—3. Jhr. B. W. F. v. Riemsdijk slaat Hogenkamp 6—3, 6—4. Dr. Mendes de Leon verliest van Hollander 26, 36. Damesenkelspel: Mevr. Alofs verliest van mej. Koene 1—6, 3—6. Mevr. Menso slaat mej. de Jong 62, 64. Gemengd dubbelspel: Mevr. en heer Kern verliezen van 'mej. de Jong en Croes 36, 16, mevr. Menso en Mac Neill slaan mej. Belzer en Hollander 64, 16, 63. Heerendubbelspel: Kern en Mac Neill ver liezen van Marinkelle en Croes 57, 26. Dr. Mendes de Leon en Jhr. B. W. F, v. Riemsdijk slaan Hollander en Hogenkamp 36, 6—3. 6—1. Damesdubbelspel: Mevr. Kem en mevr. Alofs verliezen van mej. Koene en mej. Bel- ser 1—6, 6—1, 3—6. LEIMONIAS II—HAARLEM II (44) Heerenenkelspel: Jhr. H A. C. v. Riemsdijk slaat v. Herwijnen 97. 60. Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk verliest van Kilian 60, 62. Damesenkelspel: Mej. Nieuwkamp verliest van mej. Polano 60. 75. Mei. E de Josse- lin de Jong verliest van mej. Heffing 6—1, 6—3. Gemengd dubbelspel: Mej. v. Nes van Meer kerk en Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk slaan mevr. Herwijnen en Kilian 63, 64. Mej. Nieuwkamp en Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk ver liezen van mej. Polano en Herwijnen 62, 4—6. 9—7. Heerendubbelspel: Jhr. H A. C. en A. W. G. v. Riemsdijk slaan Kilian en van Herwijnen 1_6. 6—4. 9—7. Damesdubbelspel: Mej. G. de Josselin de Jong en mej. v. Nes v. Meerkerk slaan mej. v. Herwijnen en mej. Hefbing 62, 63. TWEEDE KLASSE D. D. V. Ill—T. C. II (7—9) Heerenenkelspel: Dreesman slaat Reuve- kamp Gille 62, 75. Jacobs slaat Verroen 6—4. 7—5. Damesenkelspel: Mej. de Vilder slaat mej. Renses 63. 6—4. Gemengd dubbelspel: Mej. de Vilder en Dreesman slaan mej. de Jong en Blom 6—4. 64 Mevr. Dreyer en mevr. Ley slaan mej. Vlieger en Verroen 63. 119. Heerendubbelspel: Jacobs en Meirowsley slaan Reuvekamp Gille en Blom 6—2. 68. 6—4. Damesdubbelspel: Mevr. Dreyer en mej. de Vilder slaan mej. de Jong en mej. Vlieger 4—6. 6—2. 6—3. T. C. S. B. I—PRINSES JULIANA (3—4) Heerenenkelspel: Terlaag slaat Verkley 61, 64, 63. Klok slaat Hollekamp 63. 6—3. Damesenkelspel: Mei van Beaumont ver liest van mevr. Hogerzijl 36. 36. Gemengd dubbelspel: Mej v Beaumont en Stoel verliezen van mej. Peet en Verkley 26. 57. Mevr. Kamerbeek en Klok verliezen van mevr. Hogerzijl en Vliegen 1—6. 36. Heerendubbelspel: Stoel en Ter Laag ver liezen van Verkley en Hollekamp 64, 26. 3—6. Damesdubbelspel: Mevr. Kamerbeek en mej. van Beaumont slaan mevr. Hogerzijl en mej. Peet 63, 16, 64. SWIFT I—TED I (7—0) Heerenkelspel: L. Raaymakers slaat IJzer 64, 64 H. Addicks slaat E. v. d. Weiden 6—4. 6—0. Damescnkelspcl: H. Wamstekcr slaat Jobs v. Laar 62, 6-—2. Gemengd dubbelspel: H. Wamsteker en J. Kroon slaan mej. L. v. Gelder en T. Rama ker 68, 61. 75. Mevr Kroon en H. Ad dicks slaan mej. Jobs v. Laar en E. v. d. Wei den 6—4. 6—4. Heerendubbelspel: J. Kroon en L. Raay makers slaan H IJzer en T. Ramaker 6—1, 7—5. Damesdubbelspel: Mevr. Kroon en mej. H. Wamsteker slaan mej. Jobs. v. Laar en L. van Gelder 11—9, 10—8. ADVANTAGE I—A. L. T. C. I (4—2) Heercnenkelspel: Roeland slaat v. Lee 63, 16, 75. Dr. Eijsvogel slaat De Citter 6—1. 11—9. Damesenkelspel: Mevr. Eijsvogel slaat mevr. Busselman 62, 86. Gemengd dubbelspel: Mevr. Busselman en v d. Lee slaan mevr. en Dr. Eijsvogel 6—2, 6—0. Mej. v. Uden en de Citter slaan mevr. v. Huysstee en Roeland 26. 64, 6—4. Heerendubbelspel uitgesteld wegens het late uur. Damesdubbelspel: Mevr. v Huysstee en mevr. Eijsvogel slaan mevr. Busselman en mej. v. Uden 61, 60. K. E. K. I—T. C. S. B. II (3—4). Heerenenkelspel: W. Levy slaat D. Nieman 64, 64. P. J. Vermeulen verl. van Ir. de Kamper 46, 3—6. DamesenkeLspel: mej. M. de Man verl. van mej. D. v. d. Haar 26, 46. Gemengd dubbelspel. Mej. M. de Man en P. J. Vermeulen verl. van mevr. S. P. Lodder en Ir. de Kamper 6—8. 64. 57. Mej. J. Teunissen en W. Levy sl. mej. v. d. Haar en Dr. de Crauw 64. 63. Heerendubbelspel: P. J. Vermeulen en W. Levy slaan D. Nieman en Dr. de Grauw 7—5, 4—6, 9—7. Damesdubbelspel: Mej. M. de Man en mej. J Teunissen verl- van mevr. S. P. Lodder en mej. v. d. Haar 26, 26. DERDE KLASSE. I. C. H. II—P. J. II (4—3). Heerenenkelspel: F. Bakker sl. J. v. d. Stadt 2—6, 6—2, 6—3- Eggersman verl. van Feijen 36. 36. Damesenkelspel Mej. v. d. Stadt slaat mej. Alandt 9—7, 6—4. Gemengd Dubbelspel; mej. B. Verster en F. Kotte verliezen van mej. Alandt en Feyen 36, 57. Mej. Over de Linden en F. Bakker verliezen van mevr. en den heer Eggersman 4—6, 5—7. Heerendubbelspel: v. d. Stadt en Kotte sl. Eggersman en Feyen 3—6, 63, 64. Damesdubbelspel: mej. B. Vester en D. v. d. Stadt slaan mevr. Eggersman en mej. Alandt 6—3, 4—6, 6—2. TERRY—S. M. N. (5—2). HeerenenkeLspel: J. de Ruiter verliest van Lammers 46, 86. 57. C. Melse slaat A. v. d. Vliet 64, 63. DamesenkeLspel. Hevr. De Ruiter slaat mej. Wijngaard 62, 60. Gemengd Dubbelspel: Mevr. en de heer De Ruiter slaan mevr. en de heer v. d. Vliet 6—0 retired. Mevr. en de heer Melse slaan mej. Wijngaarden en Knuyt- 60, 75. Heerendubbelspel: J. de Ruiter en C. Melse verliezen van Knuyt en Lammers 57, 36. Damesdubbelspel: mevr. Melse en mevr. De Ruiter slaan mevrouw van de Vliet cn mej. Wijngaarden 62, 06, 06. GAME AND SET—SWIFT II (3—4) Heerenenkelspel: H. SikkesA. de Roos 46, 6—2, 6—4. E. Rijpman—C. Mook 2—6, 9—7, 4—6. Damesenkelspel: Mej. T. Roosmej. B. Wamsteker 46, 64, 4—6. Gemengd dubbelspel: Mej. T. Roos en E. Sikkes—mej. B. Wamsteker en H. Arnoldy 6—2, 6—3. Mej. J. Bakker en H. Sikkes—mej. A. v. d. Veen en A. de Roos 46. 16 Heerendubbelspel: H. en E. Sikkes—A. de Roos en H. Arnoldy 63, 62. Damesdubbelspel: Mej. T, Roos en mej. J. v. Walenmej. B. Wamstekermej. B. Wam steker en mej. A. v. d. Veen 16, 16. T. O. G.—WESTRUST (3-4) Herreilers verl. van Borgerding 3—6, 1—6. Mej. Brandon wint van mej. Grimberg 36. 6—4. 6—3. W. Addicks verl. van J. Verwey 36. 36. Mej. G. Brandon en mej. A. Smit winnen van mej. L. Grimberg en mej. M. Reijenga 6—3. 6—3. M. Hemming en W. Addicks verl. van C. Borgerding en J. Verweij 86. 46, 57. Mej. L. Smit en M. Henning winnen van mej. L. Grimberg en C. Borgerding 97, 6—4.. Mej. G. Brandon en H. Herreilers verl. van mej. M. Reijenga en J. Verweij 36, 68. Bond van Hengelsportliefhebbers Haarlem en Omstreken. Deze bond hield Zondag zijn 15e jaar vergadering in het clubgebouw van „De Vereenigde Visschers". Barrevoetestraat 1. Te ongeveer 12 uur opende de voorzitter, de heer W. Larson, de vergadering met een hartelijk woord van welkom: hij dankte de besturen van de aangesloten colleges voor hun medewerking in het afgeloopen jaar. Verder deelde hij mede, dat de bond op 17 April 1.1. 15 jaar had bestaan, doch daar dit in den stillen vischtijd viel. was er reden dit op een nader te bepalen datum met een grooten vischwedstrijd en een feest avond te herdenken. Aldus werd besloten. Tevens werd vastgesteld, dat de groote ju bileumwedstrijd zal worden gehouden cp 29 Juni in de gemeente Akersloot en dat er gevischt zal worden op witvissch. Voorts nog. dat ae heer Van Leeuwen voor dezen wedstrijd alle prijzen beschikbaar had ge steld, welke mededeeling met applaus werd ontvangen. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden onder applaus goedgekeurd. Uit de rekening van den pen ningmeester bleek, dat er een klein over schot viel te boeken. De voorzitter bracht een woord van dank aan beide functionaris sen. Na loting werd vastgesteld, dat de vol gende jaarvergadering zal gehouden worden in het clubgebouw van „De Brasem". Voorgelezen werd een brief van den bonds- secretans, den heer P. Lauwkamp, waarin deze bedankte voor zijn functie. De voorzitter betreurde dit; hij prees het werk, dat hij voor den bond had gedaan. Met nadruk drong spreker aan op het in trekken van dit besluit, welk betoog door talrijke afgevaardigden werd ondersteund, met het gevolg, dat dc secretaris onder har telijk applaus zijn bedanken introk. Door den heer Pieters werd een draag- medaille beschikbaar gesteld. Hierna bad een geanimeerde rondvraag plaats, waarna dc vergadering werd gesloten,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12