CRICKET VOETBAL J SPORT EN SPEL Ned. cricketbond. RANGLIJSTJES, Zaterdagmiddag' Competitie. HONKBAL LAWNTENNIS GOLF, POSTDUIVEN. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 30 MEI 1930 BERICIIT Door bijzondere omstandigheden moest een gedeelte der sportrubriek tot ons nummer van Zaterdag worden uitgesteld. Rood en Wit-H. C. C. I. Een century van Mr. H. van Ma nen (135 rvu.). De [grool« Haagschc wint nadat Rood en Wit 251 gemaakt had met groot gemak met 8 wickets. Een match van hoogc totalen. Donffcrdag had eindelijk eens met prachtig weer bovengenoemde wedstrijd plaats, die on verwacht, nadat de Haarlemmers het dank zij een mooie 74 van A. v. Baasbank en eon dito 61 van J. Schmelnk, tot 251 hadden ge bracht, voor het verlies van slechts 2 wickets onbedreigd door de Hagenaars werd ge wonnen. Voor een zeer groot deel was het zeer zwakke bowlen van Rood cn Wit hiervan de oorzaak, doch ook tegen een beteren aanval had het zeer sterke Haagschc battingteam de benoodigdc runs vermoedelijk wei gemaakt. Nu sloegen de vier eerste Ilaagsche batsmen het totaal van Rood en Wit in ruim 2 uur tijds bijeen, waarbij Mr. II. van Manen met ren schitterende 135 niet uit zijn bat door de Innings droeg. Hij gar met zijn totaal op on> ge veer 50 een lastige kans en een tweede, vlak nadat hij zijn century voltooid had. doch overigens was zijn innings onberispelijk en ln een snel tempo gescoord. Jhr. Mr. C. Fclth. die dc Ilaagsche innings met v. Manen opende, scoorde een zeer fraaie 34 alvorens Bruin hem toen er reeds 84 runs waren op eigen bowlen ving, Jhr. P. Feith maakte daarna in een .- 'and van bijna 100 runs in gezelschap van Van Manen 43 runs, waarna v. Bueren hem op cover-point in pikte op Bruin's bowlen. Hierna passeerden v. Manen en Max Jan= sen welke laatste met 29 (2 zessen) niet uit bleef het Rood en Wit totaal waarna werd ge sloten. Bruin met 2 voor 49 was de eenige Haar- Iemsche bowler, die nog eenig succes oogstte. Voor het verloop dor Rood en Wit innings verwijzen we naar de scores. Van de Haagschc bowlers was de snelle R. Schill nog wel de gevaarlijkste, hij nam 3 wickets voor 46 runs. Max Jansen veroverde er 4 voor 62 runs- De scores zullen we in ons volgend nummer publiceercn. A.s. Zondag ontvangt Rood en Wit het Schledamschc Hermes aan de Spanjaards- Laan; dan rekenen wij op een overwinning. H. C. C. 11-Kaarlem. W. v. d. BOSCH SCOORT EEN FRAAIE CENTliRY. Onder ideaal crlcketweer trok Haarlem Donderdag naar Den Haag om H. C. C. II te bekampen. Erg gerust waren we niet; een nederlaag was te verwachten. Dat echter met innings zou worden verlo ren. hadden we niet gedacht, zoodat deze uitslag dan ook een groote tegenvaller is. Captain De Beus won den toss; hij liet Haarlem wijselijk batten. Al spoedig bleek weer, dat batten een zeer zwak punt in net Haarlem-team is. Op 3 was Jaski al ver dwenen en hoewel Kleefstra en Healy de score even snel opvoerden, kon Healy na 9 runs gemaakt te hebben, toch verdwijnen. Met W. Maas in begon Kleefstra snel te sco ren, met het gevolg dat W. v. d. Bosch ver vangen moest worden door SchillDit had zoo waar succes cn op den tweeden bal maakte een fraaie catch van J. v d. Bosch een einde aan Kleefstra's nuttige innings (36). Zonder dat het totaal vermeerderd was. vielen nog 2 wickets, nl van De la Mar en W. Maas. Na dit. laatste wicket kwam Brakel De Ruig ge zelschap houden. De eerste bal op Brakel ging hard voor 4 en velen, die Brakel kenden, dachten al: nu zal er wel meer komen, maar hot bleef bij dien eersten bal en na 9 runs gescoord te hebben was het ook met dezen batsman gebeurd. Hierna weerde Nagtzaam zich nog even: we zullen maar hopen, dat deze 15 runs hem het noodige zelfver trouwen voor dc komende wedstrijden zullen geven Tenslotte liet ook Vos nog zien, dat er een ..staart" bestond, cn met. brutaal spel Wist hij het tot 14 not out te brengen. Met inbegrip van 9 extra's sloot de innings op 101. Vermelding verdient het uitstekende fiel den van J. v. d. Bosch, die niet minder dan vier catches deed. Zonder buitengewoon te zijn, was Sodderland wel de beste bowler. Deze 100 runs waren natuurlijk geen be zwaar voor II. C. C. II; met een gerust ge voel begon men dan ook te batten. W. van den Bosch, die dit jaar nog niet heel veel van zich heeft laten hooren. knapte het nu dezen keer weer voor menschen als Neuerburg en E. Jansen op, en dan op wat voor een manier! Want al was het bowlen van Haarlem zeer zwak. zoo is de prestatie om 110 not out te scoren er toch niet minder om. Neuerburg cn W. van den Bosch openden op De la Mar en De Ruig. Eerstgenoemde bowler voelde er zich blijkbaar niet al te best thuis; na één over nam Nagtzaam den bal van hem over. Voordat er echter een wicket zou vallen, moet er nog gechanged worden door het ongeval van De Ruig. Ook deze eerste bal van Brakel deed wonderen. Met een goed gepitchten bal werd ..de hech te muur" van Neuerburg doorboord en voor 9 runs kon dere speler verdwijnen. Ook E. Jansen hield Van den Bosch niet lang gezel schap; na 12 runs bolwde Nagtzaam hem. zij het met eenig geluk. Na dit oogenblik evenwel, begon men veel vrijer te spelen. W. v. d. Bosch aan den eenen kant en Bouw meester aan den anderen deden de score snel stijgen; eerst op 81 kwam dc scheiding. Dank zij een goeden bal van W. Maas werd Bouwmeester na 20 runs gescoord te heb ben. het slachtoffer. Het fraaiste cricket moest teen evenwel nog komen. Het was dan ook een genot om de gebroeders Van den Bosch aan het werk te zien. Vrij spel, met keurige slagen en uitstekend runnen. Vooral dit laatste was een lust om te zien. Het ha perde nooit; menigeen had daar wat. van kunnen leeren. Nog zeven bowlers kregen hun kans, voordat op 170 Blok het wicket nam van J. v. d. Bosch (23). De zelfde bowler kreeg kort hierna K. Neuerburg l.b.w. (0), waarna in gezelschap van Sodderland, W. v. d. Bosch zijn century bereikte. Een ver diend succes voor dezen schitterenden spe ler. Op 211 sloot De Beus met nog 5 wickets in handen. Haarlem stond nu voor de taak om 110 runs te maken of 2 1/2 uur tijd uit te spelen. Het laatste had geen nut; men besloot een poging tot het eerste aan te wenden. Even als in de eerste innings liet Kleefstra zich ook nu niet onbetuigd; eerst na 23 runs ge scoord te hebben, ging hij l.b.w. Dank zij keu rig batten van De la Mar herleefde de hoop 'olj Haarlem, maar nadat De la Mar (30). W. Maas 16 en De Ruig 14, uit waren gegaan, was het spoedig ten einde. De innings sloot op 92, waardoor Haarlem dus met innings verloor. De scores zullen we in ons volgend num mer publiceeren. KampongR. C. H. R.C.H. VERLIEST MET 126 RUNS. Van het uitstapje naar Utrecht heeft R.C.H. in tegenstelling met verleden jaar. niet veel plezier beleefd. Niet alleen dat de niet in vorm zijnde R.C.H.-aanval naar alle kanten werd geslagen, maar ook het fielden en bat ten was een heel stuk minder dan verleden jaar. Bij het fielden was de start van en kelen veel te langzaam en te laat; meestal kwam men pas in actie als de bal voorbij was en eenige vrij eenvoudige vangen wer den gemist-. Wat batten betreft hebben al leen Kamoen cn Kuvt heel behoorlijk ge speeld; de laatste trachtte.nog te redden wat er te redden was en bleef met een keurig gesDeelde innings van 19 not out Kamoen heeft wel niet zoo .„study" gebat, maar samen met Kuyt heeft hij toch voor het 8ste wicket een stand van 34 runs opge zet. voordat .hij voor 20 werd uitgevangen. Dit was dan bok het eenige lichtpunt; R.C.H. mag a.s. Zondag wel heel wat beter spelen, wil het een schijn van kans maken tegen Rood en Wit 2. Kampong gaat eerst batten: de aanval berust in handen van De Graaf cn Kleyn. Reeds op 11 valt het eerste wicket als een goede ingooi van Houtkamp, Welle run out doet gaan. Op 17 bowlt de Graaf Ragay. maar clan is het met R.C.H.'s aanval gedaan. De volgende batsmen hebben met geen en kelen bal de minste moeite; de score stijgt dientengevolge snel. Eerst op 67 valt het 3de wicket, maar Helleman steunt Beukers zóó goed, dat de' 100 opgaat zonder vercler wic- ketverlies. Eerst op 140 ls het -de beurt vair Beukers om te vertrekken, na een fraaie, maar niet geheel kanslooze 57 gescoord te hebben. Verhoef, Bennink en Greve leggen er dan nog eens het hout op; op precies 200 valt het laatste wicket; Wijga bleef met 12 not out. Verder kwamen in do dubbele cijfers; Ra- gay met 10, Boogaerdt 20, Helleman 25, Ver- hoeff 24 en Greve 18. J. de Graaf, wisselde enkele goede met bijzonder wel slechte bal len af en kan tenslotte met 4 voor 74 nog tevreden zijn. W. Kleyn ging aan hetzelfde euvel mank; hij nam 2 wickets voor 45 runs. Verder bowlde Hellingman 144 en H. de Jong 115. Van de R.C.H. innings is hierboven reeds iets gezegd, het totaal werd 74. Wegens den weinigen nog resteerenden speeltijd ont kwam R.C.H. er aan om voor den tweeden keer ingestuurd te worden. Bij Kampong bowlde Kramer 419, Ver- hoeff 1—26 en Beukers 5—23. Haarlem 2A. C. C. 2. Hoewel Haarlem II drie invallers had, heeft zij A.C.C. II met innings en 104 runs geslagen. Haarlem n wint de toss en gaat fielden. Alleen v. Nek komt met 11 in de dubbele cijfers. Voor de rest is het een komen en gaan. Het A.C.C. totaal wordt na 1 1/2 uur batten slechts 39. Voor Haarlem bowlden: Visser 4 voor 11. de Noo 3 voor 13, Dalsum 1 voor 2 en Hei mig 1 voor 8. Haarlem II brengt het hoofdzakelijk door goed batten van v. Woerkom, de Noo en Hei mig tot 168 voor 9. waarna gesloten wordt, v. Woerkom met 46. de Noo met 29 en Hei mig met 36 hebben goed gebat, terwijl voorts Bolle met 13 en 14 extra's nog medehielpen om het totaal van 168 te bereiken. Voor A.C.C. II bowlde Neseker 1 voor 39, de Koning 6 voor 41. Weverink 1 voor 23 cn Brusse 1 voor 23. terwijl de overige bowlers geen succes hadden. A.C.C. kreeg de follow-on en nu ging het nog slechter dan de eerste maal. Voor 25 had den allen een beurt gehad. Niemand bereikte de dubbele cijfers. Bowlingcijfers natuurlijk prima. Visser 2 voor 3, de Noo 0 voor 12; v. Dal sum 2 voor 4 en Heimig 3 voor 5. Haarlem I won dus met innings en 104 runs. KOMo ¥©lTM!Lli©!MPo DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Go aheadBlauw Wit 53 AFDEELING IV PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. Bleijerheide—Roermond 31 De Valk—T. A- C. 4—1 OM DEN K. N. V. B.-BEKER AjaxB. V. V. 5—4 VeendamFeijenoord 15 P. S. V.Excelsior 05 N A. C.—R. C. H. 4—1 BUITEN DE COMPETITIE Rotterdam: Zwaluwen—Roode Duivels 3—3 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Velocitas 6 2 3 1 7 9-12 1.17 Go ahead 7 3 2 2 8 13-13 1 14 Ajax 7 3 1 3 7 12-6 1.— Willem II 6 2 2 2 6 12-8 1— Blauw Wit 8 2 2 4 6 8-17 0.75 Afdceling IV Promotiecompetitie tweede klasse: Bleljerhefde 4 3 0 1 6 11-6 1.50 De Valk 4 2 115 10-5 1.25 Roermond 4 2 115 10-7 1.25 T. A. C. 4 0 0 4 0 3-16 0.— KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go Ahead-Biauw Wit (5-3) Voor het begin werd de Go Aheadspil Jan Halle gchulriigd in verband met het spelen van zijn 250stcn wedstrijd in het eerste elf tal Na den aftrap onderneemt Blauw Wit on middellijk een gevaarlijken aanval; geruimen tijd zijn de Deventenaren genoodzaakt om met alle macht te verdedigen teneinde scoren te voorkomen. Dan ontstaan gevaarlijke mo menten voor het Amsterdamsche doel, als Ba rend reeds tweemaal gepasseerd is, maar steeds kan een achterspeler nog op de doek lijn wegtrappen. Gerritse breekt vervolgens snel door en terwijl de Go Ahead-achterheen de voor buitenspel appelleert, passeert de Aim sterdammer onhoudbaar (01). Er zijn dan 12 minuten gespeeld. Go Ahead wordt nu sterker maar het duurt nog tot de 23ste minuut, alvorens Dc Vries met een kop bal den gelijkmaker kan scoren. (1—1). Veertig minuten zijn verstreken als J. de Kreek onverwacht naar Stenfert plaatst, ieder denk'dat deze zal voorzetten, doch hij plaatst het leder fraai achter Barend langs in het net (21). Vier minuten later weet Brilleman door handig spel den stand op 31 te brengen. Sopodig daarna is het rusten. Als het snel in de tweede helft vier minuten oud is. ondernemen de Deventenaren een snellen aanval met ais resultaat dat Brille man den stand op 41 brengt. Blauw Wit be gint zich dan wat meer te roeren en nadat eerst Sitters Jr. tegen de lat hoeft geschoten, weet hij eindelijk het net te vinden (4—2). Ook het derde tegenpunt van Blauw Wit, komt van den voet van Sitters. Onophoudelijk zwermen de rood-gelen nu voor het Amster damsche doel. De Vries plaats een fraalen pass naar J. de Kreek, die het leder onhoud baar inschiet (5—3). Met dezen stand komt tenslotte het einde. BI a/uw Wit is hierdoor thans definitief laatste in de kampioenschapscompetitie en Go Ahead ziet haar kansen op den titel ver groot. De wedstri.jd VelocitasGo Ahead kan Zondag voor de Deventenaren de beslissing brengen. OM DEN NED. VOETBAL BEKER. N.A.C.-R.C.H. (4-1) Al moge het jammer zijn, dat de Racing Donderdag te Breda in het gezicht van dc haven is gestrand, wat betreft het winnen van den K.N.V.B.-beker, anderzijds be hoeft men daarom niet zoo te treuren, want voetballen in een temperatuur als gisteren, kan geen genoegen meer genoemd worden. Toch werd in dezen wedstrijd nu en dan heel behoorlijk voetbal te zien gegeven. Volgens de -gewoonte wordt eerst om half drie begonnen en nog voor de Racing com pleet in het veld is (Ruls ontbrak bij den aftrap) heeft (N. A. C.) reeds door een schot van haar mldvoor Punt de leiding ge nomen. Het spel golft snel op en neer, doch de aan vallen van N.A.C. zijn door hun open karak ter veel gevaarlijker dan die van R.C.H. Al spoedig met even gestopt worden voor De Geus. die in onzachte aanraking komt met Smits. Een aanval van R. C. H. besluit Van de Werve met een hard schot, doch de keeper redt. N. A. C. blijft sterker; eenige corners zijn daarvan het voorloopig resultaat. Uit een corner op het N. A. C.-doel denken we R. C. H. te zien gelijk maken, doch wederom redt Vijgenboom heel goed. Kos krijgt daar na ook nogal heel wat lastige schoten te verwerken, maar hij keert ze alle tot dat Kools plotseling achter een pass aangaat van zijn halfback en vrij kan schieten. On houdbaar voor Kos volgt dan de tweede goal. De rust breekt met een 20-achterstand voor R. C. H., aan. De tweede helft denken we aanvankelijk dat R. C. H. zich zal gaan herstellen, doch in een schermutseling voor het R. C. H.-doel maakt een der N. A. C.'ers hands; deson danks krijgt zij een strafschop te nemen. On danks heftige protesten van Krom c.s. wordt deze door Bunt in een goal omgezet en krijgen we even een totaal verslapt R. C. H - elftal te zien. waarvan N.A.C. dankbaar pro fiteert door toedoen van Kools een prachtig vierde doelpunt aan haar score toe te voegen. R. C. H. komt dan weer wat los; het gelukt Verkerk om eveneens met een mooi schot tegen te scoren. Wederom laat het zich aan zien dat er nog strijd zal komen. De achter hoede van N A C. gooit er dan nog een schepje op; er is geen doorkomen meer aan, al dient nog een heel goed schot van Ver kerk dat juist naast ging vermelding. Er wordt niet meer gescoord en als het einde wordt, aangekondigd Is R. C H. uitgebekerd. R. C. H. speelde met: Kos. Krom. Van Dam, Prevost. Ruis, Muller, Hanse, Van der Werve, Verkerk, De Geus, Paape. Het programma voor Zondag, KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasGo ahead. Ajax—'Willem H. Afdceling II: Promotiecompetitie derde klasse. Coal—U. V. V. Roermond—De Valk. Afdeeling IV Promotiecompetitie tweede klasse: T. A. C.—Bleijerheide. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cti- per regel. Arbeid Adelt ~f t Is niet Voor niemendal, dat Kreymborg-Coupe zulke aparte en mooie modellen heeft, want er is vakkennis en ondervinding In verwerkc en zoo'n Costuum Is gemaakt met al de zorg. die cca goed vakman voor een goed stuk werk heeft. Bekijk het maar op den keper en past zoo'ft Kreymborg-pak eens aan: dan zlec en dan voélt U de kwalicelL Heeren-Cos turned Jublleum-prUzen II.BO IQ.»0 19.» 22.73 2a- 29.- y cn mxicaca ChJc cn rmrtl 3.BO 9.BO 18.— 5.00 12. so 21.— 8.7» 15.— Sa- Matrozenpakjes 2.0° 23— Heeren-Costumes JubUeunvpctiion 29.- 3a- 42.— 45.— 50.-to.8S.- Zaterdagavond zeven uur heeft op het ter rein van D. E. C. te Amsterdam de derde ont moeting plaats tusschen de vertegenwoordi gende elftallen uit de Zaterdagmiddag- competitfe van den Amsterdamschen en den Haarlemschen voetbalbond. Het H. V. B.-elftal behaalde in de belde vorige ontmoetingen fraaie overwinningen. Naar aanleiding daarvan en in aanmerking genomen de successen, welke in dit seizoen tegen Stormvogels 2 en het Leidsche elftal werden geboekt, voorspellen we een Haar- lemsche zege. De Haaiiemsche ploeg ziet er voor dezen wedstrijd als volgt uit: Doel: J. van Egmond. Achter: J. Dalmeijer, A. van Dongen, Midden: Rijk Prins, H. van Heyst, H. Swart. Vóór: K. v. d. Steen, J. BIfnkhof, P. Plokker, H. Ketting, W. v. d. Steen. De mogelijkheid bestaat, dat Van Dongen, tengevolge van een blessure aan de hand, niet kan uitkomen. In dat geval speelt A. Rijken van IJ. F. C. in zijn plaats. Overzicht. Voor „Haarlem" zijn voor Zaterdag en Zon dag twee wedstrijden vastgesteld. Het eerste negental trekt Zaterdagmiddag naar de Schinkel om daar den strijd te voeren tegen het vroegere Concordia, thans A. M. V. J. ge heet-en. Vermoedelijk zal het Haarlem negen tal niet op volle sterkte zijn, o.a. is het mee spelen van Smit dubieus. Dat zou natuurlijk de oorzaak van een nederlaag kunnen zijn, hoewel overigens A. M. V. J- niet tot de zeer gevreesde negentallen behoort. Zondagmorgen om half tien ontvangt Haar Iem H op het Gem. Sportterrein aan de Kle verlaan bezoek van Blauw Wit II. In het ne gental van Haarlem komen eenige nieuwe spelers uit. terwijl ons de samenstelling van Blauw Wtii II nog niet bekend is. Een voor spelling is dus niet mogelijk. OM DEN DAVIS CUP. Nederland-Tsjecho Slowakije. Een belangrijke wedstrijd. De Davis Cup wedstrijd tegen de Tsjechen, die Vrijdag, Zaterdag en Zondag op de banen van de M. E. T. S. te Scheveningen gespeeld wordt, belooft heel wat interessanter te wor den dan die tegen de Finnen veertien dagen geleden. En toch ontbreeekt nu, zooals bij de Finnen, het belangwekkende van het onbekende. Toen onbekende, maar gemakkelijk gebleken te genstanders en thans bekende en reeds moei lijk gebleken tegenstanders. Kozeluh toch speelde reeds meer tegen Timmer, zoowel bui ten als overdekt. En de andere spelers van het Tsjeechische team dat uit 3 en niet uit 4 spe lers zal bestaan, zijn al evenmin onbekende sterren aan het tennisfirmament. Hun over* winning pas in Praag op de Denen behaald, bewijst ook nog eens van hun capaciteiten. Neen, qua tennis zal deze match stukken op hooger peil komen te staan. Vooral Kozeluh is hier weer de man. Vooral zijn sterke spel op half court zal weer bewon dering wekken; zijn feillooze, afmakende vol leys; zijn onbereikbare smashes. Het is daar om wel jammer, dat reeds op Vrijdagmiddag de party TimmerKozeluh zal plaats vinden en niet op Zondagmiddag. Doch zijn partij tegen Diemer Kool kan ook heel mooi worden, als Kool een beetje op slag wil zijn, kunnen de volley-duels spannend worden. Over een eventueelen uitslag valt moeilijk lets.te voorspellen. Als Timmer en Kool ieder hun tweede enkelspel kunnen winnen (en aie kans lijkt ons niet uitgesloten) zal 't dubbel spel van Zaterdagmiddag een beslissende fac tor worden. En juist daarom durven wij, den uitslag niet te schatten. Een prachtige, genotvolle tennis-week-end staat voor de deur. Kennemer Golfclub'. Donderdag had op de banen van de Ken- nemer Golfclub te Zandvoort een wedstrijd plaats om een wisselbeker, uitgeloofd door Jhr. G. C. Quarles van Ufford. Aan dezen strijd namen 41 personen deel. Den beker veroverde de heer G. van Tien hoven (28) met een netto score van 65. Den tweeden prijs won Mr. W. E. baron van Till (23) met 69. Voorts maakten een goede score de heeren Vas Visser 73 en E. Spur 74. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEM STEDE Door bovengenoemde vereeniglng werd deel genomen aan de wedvlucht van Corbeil (Frankrijk), afstand 454 K.M. Wegens het zeer slechte weer in het buitenland had de vlucht een zeer traag verloop; verschillende goede vogels zijn niet terug gekomen. Losgelaten om 8 uur v.m. In concours vlo gen 49 duiven. Prijswinners waren: no. 1 W. v. Huis, Zon dag 3 uur 29 min. 39 sec. No. 2 Gebrs. Lare- man 4 uur 59 min. 58 sec. No. 3 E. D. des Bouvries, 5 uur 30 min. 7 sec. Maandag 4, 10 H. Vellinga, 5, 11 A. Eveleens, 6, 12 E. D. des Bouvries, 7 W. v. Huis, 8. A. Verdonschot. 9 A, v. Zadel. DE SNEL VLIEGER Uitslag der wedvlucht van Corbeil afstand 446 K.M. Los gelaten om 8 uur met Westen wind. Eerste duif 4 20 uur. De prijzen werden als volgt behaald: P. J. van Daalen 1 5 8 11 12: J. J. Petri 2 9; R. Slot 3; H. V. Roosdorp 4 6 7 13; J. J. Doeglas 10. COLUMBA De postduivenvereeniging „Columba" hield een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk), 450 K.M. De eerste duif bereikte haar hok te 3.54. De andere prijzen werden behaald als volgt-: J. Bonke 1 6 9; P. Boeree 2 5 8 10 15; G. Mollema 3; L. Gimbrère 4 12; M. C. Fehres 7 11 13 14. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Van 30 Mei af. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 112 uur. Avonddienst te 10.6 uur. Zondag: Ochtenddienst te 71/2 uur. Middagdienst te 11 2 uur. Wekenweest.: Avonddienst bij den Ingang te 10.7 uur. Godsdienstige Bijeenkomst van wege de Godsd. Insteliinr Gem. Chasad te 11.15 uur in het Gemeentegebouw. Ochtend diensten op beide dagen te 7 1 '2 uur. Maan dag: Predikatie voor het Moesaf gebed. Middagdiensten op beide dagen te 2 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht". Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Middag- en Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 121/2 uur. Werkdagen: 's avonds te 712 uur. De Middag- en Avonddiensten op de Werk dagen, alsmede Talmoed Torah. worden ver richt in het Gemeentegebouw L. Wijngaard- str. 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. VOOR HET GEBRUIK VAN SUDDTAAMSCH HOUT. In het belang van den afzet van Suri- naamsch hout heeft de minister van Kolo niën den colleges van Gedeputeerde Staten der provinciën verzocht de onder hen die nende ingenieurs en onder hen ressorteeren- de gemeentebesturen uit te noodigen, om in geval Surinaamsch hout kan worden toege past, zich in verbinding te stellen met ir. J. Kemoees te Arnhem, dien hij als raadsman voor het groot-houtbedrijf in Suriname heelt benoemd.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14