CRICKET. KAATSEN. ZIJLSTRA-PARTIJ TE UTRECHT. Crlekctfoeschcmwingen. cricketbond. Rood en Wit-Hermes-D. V. S. Haarl. Cricketbond. a. v. o. s.—r. c. H. 2. Cricket in Engeland HONKBAL KANO-SPORT ZEILEN. WATERPOLO. VEENSTRA VAN HILVERSUM KONING DER PARTIJ. Zooals het zich laat aanzien worden wij dit seizoen op het gebied van internationaal cricket niet verwend. Tot nu toe staat alleen de Jaarlijksche trip der Free Foresters vast, die echter een bijzonder tintje heeft, omdat de populaire aanvoerder der Engelschen, Col. Johnston, Jubileert. Het is n.l. de tiende maal, dat een Engelsch elftal onder zijn leiding in Holland komt toe ren. Dat dit feit niet ongemerkt voorbij zal gaan, ligt voor de hand. Col. Johnston ver richt propagandistisch werk, dat van buiten gewoon veel belang is voor het Hollandsche cricket, vooral omdat hij steeds met sterke combinaties, w.o. eerste klasse county-spelers overkomt. De wedstrijden aan de Span- Jaardsiaan tegen het officieele Nederland- sche elftal zijn dan ook steeds „the topic of the season" en trekken voor cricket onge kende belangstelling De eerste ontmoeting tegen de Flamingo's sai een feestelijk karakter dragen Johnston, zelf lid van de Touring-club, zal officieel gehuldigd worden. Op welke wijze dit zal geschieden, is ons niet bekend. Aan de Spanjaardslaan zal den Engelschen aanvoerder het cere-diploma van den Ned. Cricketbond overhandigd worden. Zooals men weet is hij op de laatste algemeene ver gadering tot eerelld benoemd. De samenstelling van het Nederlandsch elftal, waarover nogal eens iets te doen is geweest, zal dit Jaar op meer officieele wijze geschieden. Er wordt n.l. in Den Haag een tweedaagsche wedstrijd tusschen een A- en een B.-elftal gehouden en wel op 12 en 13 Juli. Gehoopt wordt, dat hiervoor een aantal spelers uit andere vereenigingen dan H. C. C. uitgenoodigd worden: wij zijn n.l. zeer nieuwsgierig, wat spelers als Jeuken en Van Stuyvenbcrg en V. V. V., Engering en H. D. V. S.. A. v Baasbank van Rood en Wit, Jan- nink van P. W., die tegen Rood en Wit zoo'n uitstekende innings speelde, Terwiel, Kleef- stra, etc. etc. in een dergelijk milieu pres- teeren. Ongetwijfeld Is het cricket van de Haagsche elftallen verre supérieur, maar dit geldt vol gens velen toch hoofdzakelijk voor het bat ten. De aanval kan door opneming van an dere krachten zeker versterkt worden. Onge twijfeld is men door het instellen van den oefenwedstrijd op den goeden weg. men komt aan den wensch van velen tegemoet. Mocht dan toch blijken, dat de Hagenaars het meest op den voorgrond treden, dan zijn op- en aanmerkingen over de samenstelling bij voorbaat misplaatst: men moet het toe juichen, dat het Nederlandsch elftal, ook in het verleden steeds zoo sterk mogelijk is ge weest. De Flamingo's hebben voor dit seizoen, be halve hun wedstrijd tegen de „Free Fores ters", weer den toer door Engeland op het programma. Blijkbaar is de liefhebberij hiervoor zóó groot, dat men besloten heeft, tegelijk twee elftallen uit te sturen. Het eene gaat onder leiding van Tonny de Beus, ter wijl Mr. Hamburger de leiding van het an dere team op zich heeft genomen. Het is te hopen, dat de Hollanders er in zullen sla gen om zich aan de graswickets spoedig aan te passen; de vorige toeren hebben geleei'd, dat dit niet gemakkelijk is! De Flamingo's spelen verder hun traditio- neelcn wedstrijd tegen het elftal van den Ilaarlemschcn Cricketbond op Zaterdag 14 Juni a.s. en ook in Amsterdam tegen den A. C. B. UMPIRE Door den regen onbeslist geëindigd. Zondag speelde Rood en Wit haar derde thuismatch in successie, die dank zij den regen, die als spelbreker optrad, in een ge lijk spel eindigde. Nadat Hermes den toss heeft verloren, wordt zij door Van Eeghen naar de wickets gestuurd, waar Dr. Vuylsteke en P. Bokho ven de Schiedamsche innings openen op het bowlen van A. v. d. Togt en M. Bruin. Op 13 vangt Van Bucren Bokhoven voor 4 op Bruin's bowlen. Vuylsteke en A. Offer man samen weten 't dan tot 100 te brengen, nadat met den stand l voor 74 voor de lunch was gepauzeerd. Tenslotte werd na lunch aan de uiterst saaie vertooning, die beide Schiedammers ten beste gaven een eind gemaakt door Bruin, die Dr. Vuylsteke voor 54 1. b. w. krijgt. G. Nolet wordt 12 runs later door v. Baasbank gevangen even eens voor rekening van Bruin voor 10 runs en op 118 krijgt Schmeink P. Kappelhof direct l.b.w. voor nul. Op 127 neemt Bruin zijn derde wicket als Swens Engering voor een hard geslagen 7 vangt. Even later wordt voor de thee gestopt. Op 151 doet Schmeink een goede éénhandsche vang op Bruin's bow len, waarmede C. Visscher voor 15 kan ver dwijnen. 3 runs later vangt. P Hagenaar op Schmcink's bowlen den freehltter H. Offer man fraai voor 2 aan de boundary. Op 158 vangt Schmeink tenslotte A. Offerman op Bruin's bowlen voor een meer dan taaie 56. Er zijn dan 8 Schiedamsche wickets gevallen. 3 runs later vangt Van Eeghen Braunts voor 5 eveneens op Bruin, zoodat aanvoerder v. Buysen met Lindeman voor het laatste wicket van dc Hermes innings op de mat staat. Op 165 wordt helaas laatstgenoemde gemist, waarmede Rood en Wit de laatste kans op een mogelijke overwinning ontgaat; er was toen nog ruim lj£ uur te spelen- Van Buysen en Lindeman voeren de score, vooral door toedoen van eerstgenoemde, die een paar boundaries slaat, tot 188 op, waar na deze de innings sluit, zelf met 18 en Lindeman met 9 niet uit blijvend. V. Eeghen liet slechts 9 extra's door. Bruin met 6 voor 81 had ditmaal goed gebowld. Schmeink met 2 voor 59 had niet veel geluk. Om ruim half zes begint Rood en Wit dan aan haar innings, v. Bueren, die met Cleve- ringa opent, wordt op 33 voor 16 door v. Buysen gebowld, waarna Hagenaar ten too- neole verschijnt. Beide batsmen doen na een kalm begin de score snel stijgen en behalve diverse boundaries slaat Cleveringa Engering fraai voor zes. terwijl Hagenaar, die niet voor hem wil onderdoen, Visscher op correcte wijze tweemaal uit het veld licht. Op 34 worden belden gebowld, eerst Hagenaar door v Buysen voor een harde 29 en dan Cleve ringa voor een keurige 30 door Nolet. De gebroeders Van Baasbank brengen sa men snel de 100 op en laten uitstekend cricket zien. Als er 127 runs zijn, is de speel tijd ten slotte verstreken en zien de Haar lemmers zich door den regen een punt ont nomen. A. v. Baasbank bleef met 19 en zijn broer J. met 23 niet uit. Er waren 10 extra's bij het totaal. Rood en Wit hield dus nog 7 wickets in handen. F. v. Buysen met- 2 voor 49 en G. Nolet met- 1 voor 32 namen de wickets. J. Engering en H. Offerman hadden geen succes. De scores worden in ens volgend nummer gepubliceerd. V. R. A.-Haarlem. Een draw. Na slechts twee weken geleden het cricket- seizoen geopend te hebben met een wed strijd tegen V. R. A., moest Haarlem giste ren reeds weer naar Laren toe voor de re turnmatch. Evenals toen, werd ook thans weer behoorlijk partij gegeven en na dc zware nederlaag van Donderdag JJ1. is de draw een verheugend feit. Want al mogen de vele regenbuien niet Haarlem's nadeel zijn geweest, zoo doet het niets aan het feit af, dat het, de sterkte van het elftal in aan merking genomen, een behoorlijk resultaat is. vooral daar velen een herhaling van het resultaat van Donderdag j.l. verwachtten. Na het winnen van den toss liet Haarlem de eer aan V. R. A. om te gaan batten. Een groote handicap was dat De Ruig nog niet in staat was om te bowlen, zoodat er naar een anderen openingsbowler gekeken moest worden. Aldus de entrée van Jan Visser als matchbowler In de eerste klasse. Reeds met Eigeman en Glerum op de mat was het te zien, dat laatstgenoemde bowler meer pres teerde, dan er van hem verwacht werd. Het oogenschijnlijk gemakkelijke bowlen werd tenminste met de grootste zorg bespeeld; de runs kwamen dan ook eerst langzaam. Na de century tegen A. C. C., viel het bat ten van Glerum wel erg tegen. Op 28 viel reeds zijn wicket door een vang van Healy in het verre veld en zijn 20 runs, waren er eigenlijk nog veel te veel. Met V. Booven samen, wist Eigeman aan den anderen kant van het mindere bowlen te profiteeren. Maar ook dit hield niet aan cn op Visser's bowlen kwam er dank zij een schitterende catch van De Ruig een einde aan de innings van Eigeman (31). Kort hierna deed De la Mar voor den eer sten en eenigen keer de palen duikelen, waardoor voor Van Booven (10) een plaats vervanger moest komen. Dit gebeurde even voor de lunch en nadat de eerste vijf ballen van Visser's laatste over voor de lunch dóór Hamburger waren „geprikt", gooide Visser als zesde bal zijn slechtsten van den gehee- len wedstrijd. Er volgde een zwiep, de umpire dacht al aan een zes, maar plotseling ver scheen Jaski en vlak voor de boundary deed deze zijn plicht, zoodat op 75 voor 4 de lunch intrad. Met de lunch kwam ook de regen en van dit moment af werd het een afwisseling van spelen en staken van den wedstrijd. Voor de bowlers werd het er niet beter op. wat tot gevolg had, dat de score sneller werd opge voerd, dank zij Wittebol en Hartog en later nog door De Waal en Lawrence. Zoowel Wittebol als Hartog werden door Nagtzaam gevangen, alles nog op het bow len van Visser, terwijl nadat eenigen tijd weer gestaakt was, v. r. a. de innings sloot op 151 voor 7 om alsnog een beslissing te verkrijgen. Met 5 voor 50 had Visser heel behoorlijk gebowld en indien Maas niet aanwezig is. zal men goed doen, dezen bowler nog eens weer een kans te geven. Met nog 2 1/2 uur speeltijd openden Healy en Kleefst-ra hierna de Haarlem-innings. Al spoedig bleek, dat Rincker op het gladde veld zijn snelheid niet kon ontplooien; de runs kwamen daardoor vrij snel. Healy 'kon zich echter op een gegeven moment niet be dwingen en na een mislukten slag kwam de bal in de handen van Wittebol. Kleefstra voelde blijkbaar, dat er iets te bereiken was; als captain gaf hij het goede voorbeeld, De slechte ballen werden geslagen en de goede zooveel mogelijk gestopt. Eerst na 40 runs beoordeelde hij een bal van den inmiddels aangezetten Glerum, verkeerd; zoodat de andere spelers zijn voorbeeld kon den opvolgen. De speeltijd was nog maar kort en toch liet het zich een moment aan zien, dat het nog een verloren spel zou wor den. De la Mar viel eveneens als slachtoffer van Glerum en nadat De Ruig een zes geslagen had, was hij er ook spoedig geweest. Van nu of begonnen de wickets eenparig versneld te vallen en met nog vijftien minuten speel tijd, stond het er op een stand van 8« voor 8 niet al te best voor. Voor Nagtzaam werd niet gevreesd en dus was men blij als er op hem gebowld werd. Aan een over van Rincker op Van den Bergh kon evenwel niet ont komen worden en nadat deze tot een geluk kig einde was gebracht, was het punt in de wacht gesleept, daar Nagtzaam zich ook den laatsten over niet liet nemen. Op 89 voor 8 was de tijd voorbij, zoodat de punten gedeeld werden. R. C. H.Rood en Wit II. ROOD EN WIT WINT MET 1 RUN. In een bijzonder goed gespeelden wedstrijd, die bovendien het voordeel had uiterst span nend te zijn, is het Rood en Wit n gelukt, om de kleinst mogelijke overwinning te be halen. Om bij half twaalf openen Kruscman en Chabot de Rood en Wit innings op het bowlen van de Graaf en Kleyn. Reeds in zijn tweede over heeft Kleyn succes, als Paape heel fraai Kruseman uitvangt. v. d. Berg is direct gebowld op een pracht- bal van de Graaf, terwijl direct daarop Freni run out gaat. Er zijn dan 3 wickets neer voor 3 runs. Davidson geeft dan Chabot eenigen steun, maar op 25 vangt Hellingman hem vallend in de slips. Ook Elias wordt, als hij er 10 heeft, uitgevangen, terwijl di rect- daarop Droste door Kleyn wordt ge bowld. Ondcrtusschen is er al eenige keeren ge stopt voor den regen. Eindelijk ls het. dan de beurt van Chabot om te retirecren, na een uiterst geduldige cn kanslooze 25 ge scoord te hebben. Houtkooper is direct bowled de Graaf, maar Kervel te zamen met Van Kempen red den de situatie eenigszlns door een stand van 29 runs op te zetten. Op een totaal van 89 wordt Kervel echter door Kamoen op cover- point uitgevangen en Van Lonnep valt. voor dat hij nog gescoord heeft, als slachtoffer van De Graaf, waarmee de Rood en Wit- innings Is afgeloopen. De Graaf bowlde veel en veel beter dan Jl. Donderdag en had met 538 ook uitste kende cijfers. Ook Kleyn bowlde goed met 4—36. Scgerlus en Blankensteln openen dc R. C. Il.-innings op het bowlen van Droste en Van Lennep. Beide batsmen staan voorzich tig te spelen, cr zijn reeds 26 runs, voordat Davidson, die voor Droste is gaan bowlen, succes krijgt, als Segerius van een geheel onnoodigen wilden slag uitgevangen wordt. Hellingman is ook spoedig uitgevangen cn kort daarop wordt Blankensteln met een zeer goeden bal van v. Lennep gebowld (344». Paape houdt dan stand, maar de I Graaf gaat. als hij er 10 heeft, run out. Kuyt wordt, zonder een run gescoord te hebben. gebowld »5—48» en even later doet Kervel J achter het wicket een goede vang, waar door De Jong kan vertrekken (6—60). Ka moen gaat na 8 runs, waarondor een 6, „caught" Houtkooper (7—70V. 10 runs later is het de beurt van Kleyn, ook al uitgevangen, ditmaal op fine-leg door Chabot (880). De wedstrijd wordt bijzonder spannend, wat in en buiten het veld duidelijk merk baar ls. Op 86 wordt Dik uitgevangen en vlak hierop slaat Paape een run, daarmee 87 opbrengend. De volgende over slaat Paape op den vierden bal een run en Scheen houdt de volgende twee ballen uit zijn wicket. Dan is het weer de beurt van Paape, ieder denkt reeds dat de winning-hit geslagen zal wor den. Droste neemt zijn aanloop; een zwaai met het bat en de bal cleant de off-stump. Rood en Wit heeft met 1 run gewonnen. Afgewisseld door regen en zonneschijn is de eerste thuiswedstrijd der ambtenaren te: gen R. C. H. 2 in een draw geëindigd, hetgeen zijn oorzaak echter vond in het aeer langza me scoren van R. C. H. 2. Het totaal van werd met inbegrip van 15 minuten regentijd bereikt in 2 uur en 3 kwartier, zoodat den ambtenaren slechts 11/4 uur restte. H. C. Klerk won voor A. V. O. S. den toss en verkoos te fielden. Blijkens het boven staande kwamen de runs zeer langzaam en als op 45 het 2e wicket valt is er bijna 2 uur gespeeld. Daarna is het een komen en gaan en op 86 hebben allen een beurt gehad. R. de Vries 27 in 2 uur en 20 minuten, verder J. Maarse 20: extra's 18. Bowlingcljfers A. V. O. S.: J. C. Kroon 04. Tlx. Hetem 3—21, II. C. Klerk 2—8, J. Erdt- sieck 214, D. Brauckmann 215 en Jac Klerk 1—6. Met nog 114 uur speeltijd probeeren de eerste A. V. O. S -batsmen de noodige runs te scoren, doch als ten slotte blijkt, dat dit niet zal gelukken wordt op tijd gespeeld. Ver schillende goede vangen doen de A. V. O. Sp innings versnellen en met een stand van 754 ziet het er voor R. C. H. niet ongunstig uit. Als er nog 1 over gegooid moet worden, valt met den 3en bal het voorlaatste wicket, doch de laatste batsmen weet de andere 3 ballen nuttig te behandelen, waardoor R. C. H. er door eigen schuld niet in geslaagd, is de overwinning te behalen. Chr. Klerk 10 en J. Klerk 17; extra's 17. Bowlingcijfers: R. de Vries 514, A. Muller 1—18 en D. Tel 2—12. Rood en Wit IIIBloemendaal. •Het was jammer, dat deze aardige ont moeting Zaterdagmiddag door den regen telkens onderbroken moest worden. Mede hierdoor werd eerst om kwart voor vier be gonnen. Ook in dezen wedstrijd is weer ge bleken dat de R. en W.-aarwal veel te zwak ls; met deze bowlery zal Rood en Wit dit jaar niet veel succes hébben. Rood cn Wat bat eerst. De BloemendaaU aanval, zonder J. Beyk, heeft er al direct ont zag in. Alleen Van Kampen en Van den Berg zetten een goeden stand voor het 2de wicket op, maar de overige batsmen bieden niet veel tegenstand; de wickets vallen regelmatig. Op 73 is het dan ook gedaan. Hiervan hadden: H. v. d. Berg 11, C. v. Kempen 18, Jhr. C. L. v. Lennep 12, L. Groen 18 en extra's 8. Bowlingcijfers Bloemendaal: L. v. d. Mey 421, G. v. Dam 121, G. Zeeuwe 216 en G. v. Mid delink 29. Bloemendaal heeft niet veel moeite om de ï'uns bij elkaar te slaan. Het lukt haar om voor het verlies van 4 wickets het -totaal te passeeren. Op 91 sluit captain Strik de In nings. Hiervan was L. v, d. Mey met 21 top scorer, verder H. Eljsten 19, G. Zeeuwe 12 not out, C. Jansen 17 not out en extra's 11. Bowlingcijfers R. elf W.: Jhr. C. L. v. Len nep 1—10, M. Stall 1—21, M. Houtkooper 224, Joh. Faber 015. Bloemendaal 'won dus met 18 runs en 5 wickets. De scores worden in ons volgend nummer gepubliceerd. Zooals reeds in ons vorig artikel werd ge zegd, is de geheele Engelsche belangstelling geconcentreerd op de a.s. testmatches tegen Australië. De competitie wordt hierdoor op den achtergrond gedrongen; men let meer op prestaties van spelers, die eventueel voor het Engelsche elftal in aanmerking komen, dan op de teams qua geheel. Verder ligt het voor de hand. dat door de verschillende officieele wedstrijden sommige couxities zeer gedupeerd worden. Zij moeten n.l. hun beste spelers afstaan en daar uitstel, zooals in Holland, niet bestaat, gaan zij met 'n verzwakt elftal het veld in. De resultaten worden hierdoor natuurlijk bexnvloed; de county, die de minste spelers moet afstaan, is ontegen zeggelijk bevoordeeld. Zaterdag is op Lords de trial-match be gonnen tusschen Engeland en de Rest. De elftallen waren als volgt samengesteld: Engeland: A. P. F. Chapman (captin). R. Robins. Hobbs, Sutcliffe, Hammond, Woolley, Hendren, Tate, Larwood, Duckworth en Geary. De elftalcommissie geeft dus blijkbaar nog de voorkeur aan de oude geroutineerde krachten boven veelbelovende jongeren, want het eenige nieuwe gezicht is de Middlesex- amateur Robins. Als tegenpartij is het volgende elftal uit genoodigd: J. C. White (captain), G. T. S. Stevens, K. S. Duleepsinhji, R. E. S. Wyatt. D. R. Jardine, M. J. C. Allom, Lcyland, Ames Hopwood, Worthington en Clark. Niet minder dan zes amateurs zijn geko zen. waarvan Stevens en Allom voor de Hol landsche cricketers bekenden zijn. Opvallend is, dat A. W. Carr, die een seurieuze kans maakte om tot captain van het Engelsche elftal gekozen te worden, thans zelfs het B.-team niet zal aanvoeren! Het zal ons zeer benieuwen, of Duleep sinhji, die al enkele malen als Test-match speler getipt is, er ln zal slagen een plaatsje te veroveren. Dat de Indische prins in vorm is, bewees hij nog deze week door tegen Cambridge University een fraaie 147 te scoren. Dc Australiërs hebben een gemakkelijke week achter den rug. Door het slechte weer kon de wedstrijd tegen Surrey na Zaterdag niet meer hervat worden en in de 2e helft van dc week werd gemakkelijk van Oxford University gewonnen. Australië begon met een score van 406 voor 2, waarvan Ponsford 220 not out, en Oxford werd 2 x voor 124 uitgegooid. In de eerste innings nam Grim- mett 5—43 en in de tweede Wall 429. De studenten schijnen dit jaar niet sterk te zijn. Lancashire heeft al weer de leiding met 49 punten uit 7 wedstrijden, gevolgd door Notts met 37 en Warwick met 34, beide uit 6 matches. Surrey <29 p. uit 7 wedstrijden) heeft te weinig aanval om serieus mee te tellen in den strijd om het kampioenschap. Yorkshire staat zoowaar op de voorlaatste plaats, maar heeft pas drie wedstrijden ge speeld. Een feit van betcekenis, een van de weinige in de afgeloopen week, is. dat Ham mond tegen Surrey zijn 5u$tc honderd ln eerste klas cricket, maakte, n.l. 199. Hobbs maakte in denzelfden wedstrijd 83 uit- een totaal van 194. De veteraan is weer danig in ordei UMPIRE, Wedstrijden voor schoolnegentallen. In overleg met de leeraren is door het bestuur van de Honkbalclub „Haarlem" be sloten de eerste en tweede ronde te doen spelen op Zaterdag 21 Juni. De finale wordt gespeeld op Zaterdag 28 Juni. Er hebben zes negentallen van Middelbare Scholen in geschreven. A. M. V. J.Haarlem (820) Zaterdagmiddag trok Haarlem met eenige invallers naar Amsterdam om den strijd te voeren tegen AM.V.J., vroeger Concordia. In het Haarlemsche negental ontbx-aken o.a. Smit en Beets. De plaats van Smit werd dezen keer door Dijkhuizen ingenomen. Het was natuurlijk een verzwakkingde taak van C. Hunik was zooveel te zwaarder. Toen een hevige regenbui bovendien de ballen doorweekte, werd het nog erger. Hoewel de werper van A.M.V.J. ook niet schitterend was, kwam er van het slagwerk van Haar lem nog weinig terecht. Een meevaller was het dat AM.V.J. met Invallers verscheen, waaronder zeer jonge spelers, die met de spelregels nog slecht op de hoogte waren. Alles te zamen maakte dat de wedstrijd aan beide kanten een slappe vertooning was. Hoewel de tijd het nog toeliet stelde A.M. V.J. geen prijs op een negende innings, zoo dat de eindstand 208 voor Haarlem was. Cijfers der Innings: Haarlem: 1-4-3-0-6-2-3-1 20. A.M.V.J.: 0-2-2-0-0-2-1-1 8. Haarlem IIBlauw Wit II (1923) Zondagmorgen speelde Haarlem II haar eersten competitie-wedstrijd in dit seizoen. Wegens afwezigheid van scheidsrechters en eenige Haarlem-spelers begon de wedstrijd een half uur over tijd. Blauw Wit ging eerst aan slag; de eerste inning was een groot succes voor M. Hunik als werper. Bijgestaan door G. de Bock maakte hij met twaalf worpen drie spelers uit, waardoor Blauw Wit voor nul aan den kant zat. Jammer was dat het zoo gauw ver anderde. Zoowel M. Hunik, L. Dijkhuizen als v. d. Putten brachten verder van het wer pen zoo goed als niets terecht. Innings van negen en acht runs bewijzen dat voldoende. Ook xn het veldwerk werden fouten ge maakt waardoor telkens spelers over het thuishonk kwamen. Heel op het laatst ging het weer wat beter, doch de tijd was al te ver verstreken om aan Haarlem nog de ge legenheid te geven op te halen. De eind stand was 1923. Cijfers der Innings: Blauw Wit H: 0-5-9-8-0-1 23. Haarlem II; 5-3-3-3-5-0 19. Haarlemsche Kano-Vereeniging. Hoewel het er 's morgens nu juist niet aanlokkelijk uitzag voor de watersport, gin gen we toch naar Penningsveer, waar de H. K. V. haar eersten onderlingen kanowed strijd zou organiseeren. Het bleek al spoedig (we hadden er trouwens niet aan getwijfeld) dat de animo der leden van deze jonge ver- eeniging er niet minder om was. Om en op „De Schuit" was er een bedrijvigheid, niet tegenstaande fiksche buitjes de droog ge maakte kano's weer flink nat maakten, die van veel enthousiasme getuigde! Toen na verscheidene proefbaantjes de eigenlijke strijd begon, werden we vergast op tal van spannende races, waarbij de dames zich niet onbetuigd lieten. Natuurlijk was te zien, dat er nog niet lang geoefend was, waarbij kwam, dat door den krachtigen wind, die schuin op de baan stond, de „rechte" lijn nog wel eens zig-zag was. Aan aanmoe diging ontbrak het van de talrijke kijkers niet! i Tot slot van de verschillende nummers werd er estafette gepeddeld: een pakkend eind! In „De Schuit", welwillend door de heeren Van Uden en Van Duyn ter beschik king gesteld, werden de prijzen uitgereikt. Radio-muziek, welwillend door de firma Jansen te Haarlem beschikbaar gesteld, hield er tusschen de nummers de vroolljk- heid in. Een woord van lof kunnen we aan het wedstrijdcomité en starters niet onthou den; trots de regenbuien bleven ze trouw op hun post. De uitslagen waren als volgt: 1 Race-kano's: le pr. J. Booms, 2e pr. T. Jansen. 3e pr. L. Jansen. 2. Een persoons toerkano-dames: le pr. C. Schmitz. 3. Idem heeren: le race: 1 H. v. d. Steur, 2 J. v. d. Schaar. 2e race: 1 T. v. Uden. 2 W. v. Baaren. Finale: le pr. T. v. Uden, 2e pr. H. v. d. Steur, 3e pr. J. v. d. Schaar. 4. Tweepersoons toerkano-dames: le pr. M. van Feggelen en T. Anama. 5. Idem heeren: le race: 1 R. v. d. Colk en Dik Smit: 2e A. v. Roode en W. v. Baaren. 2e race: 1 J. Booms en H. v. d.Steur; 2e T. v. Uden en M. Jansen. Finale: le prijs T. v. Uden en M. Jansen, 2e prijs J. Booms en H. v. d. Steur; 3e prijs R. v. d. Colk en D. Smit, 4e pr. A. v. Roode en W. v. Baam. 6. Idem voor dame en heer: le prijs M. Jansen en A. Booms. 7 Estafette: le prijs T. v. Uden, A. v. d. Colk, J. v. d. Schaar en M. Jansen. De Kaagweek. Hoewel de Kaagweek (18 Juli—23 Juli) nog ver af ligt. heeft het bestuur der Haarlem sche Jachtclub reeds nu voor dit zeilfeest zijn maatregelen genomen. Het heeft name lijk beslag weten te leggen op den lichter, die anders gebruikt wordt voor het water kamp voor jongeren. In dezen lichter, die 70 kooien bezit (30 voor meisjes en 40 voor jongens), zal de H.J.C. haar leden met ge- noodigden logies geven. De maaltijden zullen in een groote eettent op den wal gebruikt worden. Het geheele kamp zal onder leiding van den heer en mevrouw De Fouw staan. Wij juichen dit zeer sympathieke plan van harte toe en hopen, dat zich genoeg deelnemers uit waterspoptlievend Haarlem zullen aanmelden. Wedstrijden te Aalsmeer. De Watersportvereeniging „Westend" houdt internationale en nationale zeilwedstrijden op Zondag 22 Juni op den Westeindenplas te Aalsmeer. Het programma luidt als volgt: No. 1 Intern. 6 M. klasse (2 wedstrijden). No. 2 Intern. 12 vts. Jollenklasse, alleen voof de drie dagen. No. 3 45 M2. klasse. No. 4 Regenboogklasse No. 5 Sterklasse No. 6 B.M.klasse Invitatiewedstrijd H. P. C—D. J. K. Dinsdagavond 8 uur wordt een vriend» schappelijke wedstrijd gespeeld in den Heem-» steedscbe zwemvijver aan den Glipperweg. Haarlem-adsp.H. V. G. B.-adsp. De polo-competitie van den Haarl. Zwem- bond werd geopend met den wedstrijd voor adspiranten Haarlem—H, V. G. B., die eins digde met een verdiende overwinning voor de H. V. G. B.'ers met 03. (Van onzen medewerker) Onder zeer ongunstige weersomstandighe den had Zondag te Utrecht één van de voor naamste gebeurtenissen van het kaatsseizoen plaats, nl. de Zijlstra-partij. Er stond een harde wind over het veld. wat den opslag zeer bemoeilijkte, terwijl zware regenbuien het spel hei'haaldelijk onderbraken. Haarlem trof het met de loting bijzonder slecht, daar zij al dadelijk tegen het sterke Amsterdam uit moest komen, welk partuur op Hemelvaartsdag te Ede den eersten prijs gewonnen had. Desondanks hebben de Haar lemmers verwoed gestreden; ze zijn ten slotte met eere gesneuveld. De lijst van deelnemers zag er uit als volgt: 1 Hilversum (Veenstra, Ruiter, Bijlsma). 2. Rotterdam (Dijkstra, Hiemstra, Ham stra). 3. Amsterdam (Wijngaarden, v. d. Plaats, v. Dricsten). 4 Haarlem (Bohma. Broersma, Rijpma Jr.) 5. Ede (R. Dijkstra. IJsbrandy, Elzlnga). 6. Utrecht (Walinga, S. Dijkstra, Marra). 7. Den Haag (G. v. d. Meulen, Slot, v. d. Vegte). 8 Amersfoort (H. Steensma, J. Steensma, J. Dijkstra). 9. Zeist (Kleinschmit. de Jong. de Graaf». 10. Zaandam (J. de Jong, S. Jonker, H. dc Jong). 11. Bussum (v. d. Woude, H. de Bruin, Vo gelenzang). Haarlem stak krachtig van wal tegen Am sterdam en behaalde een eerst op 80 door 2 bovenslagen, terwijl 2 kaatsen voorbij ge slagen werden. Vervolgens liep No. 3 In tot 11, om dan de leiding over te nemen op 21 en ook het volgende eerst dreigt op 6—0 naar 3 te gaan, maar dan verricht Rijpma Jr. 3 bovensla gen achtereen, terwijl v. Driesten eenmaal vóór slaat, zoodat Haarlem hiermede gelijk maakt. Zelfs wordt het dan 32 voor ..Frl- sïa". maar dan doet de wind zijn invloed gelden op den. opslag der Haarlemmers. Ook doordat ..Frisia" nog maar sporadisch in het perk komt. loopt. Amsterdam dan uit tot 5—3. Dan nog een laatste kx-achtslnspanning van Haarlem. Het wordt 6—6. maar dan wordt een kaats door No. 3 gepasseerd en dit partuur zegeviert in den volgenden stand: Amsterdam: 088468888 .-=. 58 punten Haarlem: 864882046=. 46 punten. Tegelijkertijd maakt Hilversum korte met ten met Rotterdam, dank zij de nimmer fa lende „Melle" Veenstra. Eindstand: 53, 6—0. Utrecht slaat vervolgens Ede met 54, 66 en Den Haag had weinig moeite met Amersfoort. Als slotpartij van den eersten omloop overwon Zaandam Zeist met 54. 62. De 2e lijst zag er dus uit als volgt: 11—1: 3—5: 7—10. De eerste partij was wel één van de meest spannende, wat de eindstand 55. 66 wel uitwijst. Beurtelings behaalden Bussum en Hilversum een eerst tot den stand 5—5 Dan verricht Veenstra 2 bovenslagen, terwijl v. d. Woude 2 kaatsen voor zijn rekening nam. '44». Dan slaat Veenstra buiten (6—4), maar de volgende ballen zijn als kanonsko gels, welke De Bruin mist. Hilversum won dus als volgt 55. 66. Amsterdam had weinig moeite met Ede cn won volgens de regelen der kunst met 5—2. 62. Ook 7- 10 speelden een zeer soan- nende partij, waarbij vooral Slot 'Den Haag) zeer op den voorgrond trad. Den Haag won ten slotte 5—5. 6—0. In de demi-finale kwamen dus 13 en 7 bleef staan. Dc verwachtingen tusschen 13 waren sterk gespannen, maar door slechten opslag '6 poedels achtereen» van Amsterdam kreeg Hilversum een te grooten voorsprong en won onbedreigd met 53. 64. 1: 448888868 62. Schema: 3:882662284 46. De finale ging dientengevolge tusschen 1 cn 7. Dit bleek een weinig spannend slot te worden, daar Veenstra c.s. onweerstaanbaar wonnen met 52. 62. 1: 8 4 6 8 8 8 8 8 58. Schema: 7: 4 8 8 0 4 2 4 2 32. De einduitslag luidt dus: 1 Hilversum. 2 Den Haag. 3 Amsterdam. Veenstra van Hilversum werd tot koning uitgeroepen Tenslotte zij nog vermeld, dat dc leiding bij den heer Wlcrsma (Amster dam) in zeer goede handen bleek. De heer Zijlstra. die den hoofdprijs be schikbaar gesteld heeft, woonde persoonlijk den wedstrijd bij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10