ATHLETIEK. DE SELECTIE WEDSTRIJDEN TE HAARLEM WIELRIJDEN. GYMNASTIEK. KORFBAL. GOLF KOMo MEBo DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. Zaterdagmiddag' Competitie. Tram' en Spooriveg'Competkie R.-K. FEDERATIE. VOETBALNIEUWS. POSTDUIVEN. A. van der Zee vestigt een nieuw record pols- hoog. De Haarlem"-ploeg loopt de 4 X 100 M. in 43.4 sec. Terwijl alles in de puntjes verzorgd was om de groote schare deelnemers goed te ontvangen, liet de medewerking van het •peer het eerste uur veel te wenschen over. Toch hebben de wegblijvers onder het pir bileic ongelijk gehad, want dank zij de prima conditie en uitstekende inrichting van het ..Haarlenv'-terrein zijn de sportieve resulta ten ook dit jaar zeer goed geworden. De athletiekvereeniging mag den daadwer kelijken steun, dien zij in dezen van de voet- balvereeniging H. F. C. Haarlem ondervond, vrei op hoogen prijs stellen. Het groene gladgeschoren Haarlem-.terrein heeft wederom bewezen, dat men hier ter siede steeds zijn beste prestatie levert. Door een paar zware regenbuien kwam men tén achter bij het chronologisch overzicht. Spe= c.aa'. de munitie van starter Van der Lee 'soa zich niet aan de groote vochtigheid aan palen, zoodat ook dit oponthoud betee- fcende Niettemin komt een woord van hulde toe aan de hoofdleiding <de heeren Burger en Meyer, respectievelijk wedstrijdleider en scheidsrechter) die er in slaagde, slechts een half uur over tijd te eindigen. Ook voor de deelnemers bleek de combi* natie Burger-Meyer een zeer juiste te zijn. 'Bezien wij thans de sportieve verrichtingen. In het algemeen zijn de prestaties zeer goed- Het glanspunt van dep middag was ongetwij feld het polshoog. Onder groote belangstel ling van liet publiek (dat de sprongen van zeer nabij kon waarnemen) ging de lat noo- ger en hooger. Luide aangemoedigd steeg het driemanschap Van der ZeeOorschotVan Genne tot 3.40 M. Zoowel aanloop als bak voldeden aan de hooge eischen. die toen gesteld werden. Na een enkelen foutieven sprong werd door Oorschot de 3.50 M. gesprongen. Dit prikkelde Van der Zee zóó, dat deze Haarlemmer met een stuggen aanloop feilloos over de lat zweefde. De lat kwam op 3.70 M. (nagemeten 3 62 M.) en bij zijn tweeden sprong had Van der Zee succes en bracht het record polshoog op zijn naam en hiermede weer in het weste lijk centrum. Een tweede record-verbetering, die te ver, wachten was, bracht de 200 M- horden. De Blauw-Witter Prins won dit nummer in 27.9, een tijd die bijna twee seconden beter is dan het bestaande record. Wel een bewijs dat de Haarlem-baan met slechts één bocht zeer doeltreffend was uitgezet. De 100 yards was ongetwijfeld het span nendste sprintnummer. De series hadden echter v.an den regen en tegenwind veel last ondervonden, zoodat ook in de finale aan re cordverbeteringen niet gedacht kon worden. Een slechte start daar op een vlaggesein afgegaan moest worden dupeerde bijna Rinus van, den Berge die tweede aankwam in zijn serie. Berger won „a son ,aise" zijn serie in 10,6 sec., een tijd dien Van den Berge in de finale met grooten strijd maakte. De finale bracht de drie Haarlemmers Berger, Van den Berge, Benz aan den start. Berger had na 20 Meter een geringen voor sprong, dien hij echter bij iederen pas ver grootte om met eenige meters van zijn club* gehooten te winnen. Van den Berge en Benz gaven elkaar wei nig toe, doch de technisch betere afwerking van Rinus bracht hem de overwinning. De finish van Van den Berge was uitstekend. Het loopen van Paulen deed vele Haarlem harten sneller kloppen. Het werd stil op de tribune toen de 400 M. startte. In zeer soepe* len stijl won Paulen zijn serie, Sierhuis Meters achter zich latende, zooals trouwens zijn ge woonte is. Jan v. d. Booren had zich even eens een plaats in de finale verzekerd na zijn serie op zeer tactische wijze te hebben gewonnen. In de finale lootte Paulen weder; om de tweede baan. Zijn start was zeer goed en bij het ingaan van de eerste bocht was hij voor. Doch op het tweede rechte stuk deed de tegenwind zich gelden. Visser kwam sterk r.aar voren en liep iets uit. Paulen bleef aan hem hangen tot de laatste bocht, toen Visser (Feijenoord) ongeveer 1 1.'2 Meter uitliep. Ge let op het wat zachte veld en het gebrek aan trainingsgelegéhheid dat Paulen handicapte mag hij zeer tevreden zijn. Wie hem te Gro ningen tegenover zich treft zal geen gemak kelijke taak hebben. Van den Booren was goede derde. De 3000 Meter liep Gerbrands o.i. niet tac tisch daar hij steeds naast Versteeg liep en hierdoor circa 40 Meter meer heeft ge loopen dan zijn eeuwige tegenstander. In de laatste 600 Meter spurtte Gerbrands plotseling weg en kon Versteeg het tempo niet volgen, zoodat de Blaiiw Wit-aanhanger onbedreigd won. De *4 maal 100 M. estafette won Haarlem I buiten mededinging. De ploeg Berger. Benz. Rinkel, v. d. Berge komt waarschijnlijk wel in aanmerking voor uitzending naar Londen, behoudens den financieelen kant- van de zaak. Het wandelen was een succes. De nieuwelin gen hebben qua techniek en tactiek een uit stekende les van de cracks gehad. Van de springnummers vermelden wij spe ciaal een sprong van 7.02 die v. Welser.es op de tweede plaats bracht. Dat hij tusschen zijn drukke bezigheden een dergelijke presta tie wist te bereiken doet mèèr verwachten. S. van Musscher klopte met zijn laatster, sprong in de finale Blankers en kwam met 14 13 op de 2e plaats. Coster vertegenwoordigde Haarlem op de beide werpnummers en sleepte 3e prijs speer- en 2e prijs discuswerpen in de wacht. Voor het overige verwijzen wij naar de uit slagen. 3500 M. wandelen met voorgift: 1. D. Toet. te Werve 15 min. 48.4 sec. (500.M. voor 2. H. Lanting. A. A. C. 16 min. 11.2 sec. (500 M. voor)3. C. Gubbels, Pro Patria 16 min. 20 sec. (van meet). Eerste Haarlemmer: H. Schijf, H. W. V. Haarlem. Hoogspringen: 1. Nieuwland, Feijenoord 1.7512 M.; 2. K. Eveleens, Aalsmeer 1.7112 M.; 3. W. Peters, P. E. C. 1.65 12 M. Verspringen: 1. H- de Boer, Te Werve 7.21 M.: 2. A. v. Welsenes, Haarlem 7.02 M.; 3. W. Peters, P. E. C. 6.97 M. Polshoog: 1. A. v. d. Zee, Haarlem 3.62 M. (nieuw Nederl. record); 2. L. Oorschot, Via- nen 3.52 M.; 3. D. v. Genne, Alkmaar 3.32 M. Hink:'- stap sprong: 1. W. Peters, P. E. C. 14.46 1/2 M.; 2. S. v. Musscher, Haarlem 14.13 M.; 3. J. Blankers, 1923 13 58 1 2 M. Speerwerpen: 1. J. Knol, A. P. S. V. 49.39 M.; 2. J. v. d. Ley, Blauw Wit 46.48 M.; 3. W. Cos. ter. Haarlem 44.86 M. Discuswerpen: 1. Postma, A. P. S. V. 37.67 M.; 2. W. Coster, Haarlem 33.69 1/2 M.; 3. C. Tiemstra, Amersfoort 32.43 M. 100 yards: kortste tijd serie: C. Berger. Haarlem 10.6 sec. Finale: 1 C. Berger, Haar lem 10.4 sec.; 2. M. v. d. Berge, Haarlem 10.6 sec.; 3. A. Benz, Haarlem. 200 Meter: kortste tijd serie: C. Berger, Haarlem 24.3 sec. Finale: 1. C. Berger, Haar lem 23.6 sec.; 2. Jaarsma, Utrecht 24.3 sec.; 3. Bijlsma, V. en L. 24 9 sec. 400 Meter: kortste tijd serie: A. Paulen, Haarlem 53.6 sec. Finale: 1. H. Visser, Feijen-. oord 53.8 sec.; 2. A. Paulen, Haarlem 54 sec.; 3 J. v. d. Booren, Haarlem 54.8 sec. Halve mijl: (804.50 M.)1. P. Nieuwland, Feijenoord 2 mi.n. 7 sec.; 2, C. Lijflander, A. V. 1923 2 min. 7.3 sec,; 3. J. A. Goes, A. V. 1926 2 min. 11.6 sec. 3000 Meter: 1 P. Gerbrands, Blauw Wit 9 min. 39.8 sec.; 2. M. Versteeg, K. V. A. Z. 10 min. 8.2 sec.; 3. C. Peters, Trekvogels 10 min. 18.1 sec. 200 M. horden: kortste tijd serie: A. Kaan, Haarlem 29.3 sec. Finale: 1 Prins, Blauw Wit 27.9 sec; 2. Kok, Trekvogels 28.8 sec.; 3. Bran denburg, Haarlem 29.1 sec. 4X100 M. estafette: le serie: 1. Vlug en Le nig 46.7 sec.; 2e serie: 1. Hellas, Utrecht 46.4 sec. Finale: 1 Hellas 46.2 sec.; 2. Vlug en Lenig 46 sec.; 3 A. V. 1923. Buiten mededinging: H. A. V. Haarlem no. I in 43.4 sec. H. S. V. „De Kampioen". Hoewel het Zondag geen aangenaam weer was, bleek er toch nogal animo voor deze rit ten. Door den vrij sterken wind en de handi caps was deze 1 KM. sprint een zeer zware. Van Egmond won wederom en gaat nu met 10 punten aan t hoofd. Sijpestijn. Baak, Fa bel, Van Putten en Zeirievoet hebben allen 4 punten wat wel wijst op de groote spanning in deze competitie. De handicaps waren als volgt ingedeeld: Van Egmond en Sijpestijn 0 Meter, R. van Putten en Van Baak 20. Fabel 30. Th. van Putten 40, Zeulevoet 60, Schel 70 Meter voor gift. Het verloop was als volgt: le Serie: 1. Egmond 0; 2 Zeulevoet 60; 3. Van Baak 20; 4. Th. van Putten 40. 2c Serie: 1. Fabel 30; 2. R. van Putten 20; 3. Schel 70; 4. Sijpestijn 0. Finale: 1. v. Egmond. 2. Zeulevoet, 3. Fabel; Th. van Putten; 5. Van Baak. Stand na twee ritten: Van Egmond 5 en 5 is 10 n.; Sijpestijn 4 en 0 is 4: Zeulevoet Oen 4 is 4; Van Baak 3 en 1 is 4; Fabel 1 en 3 is 4: R van Putten 2 en 2 is 4. Juniores: 1 Scheidier 5 punten; 2. Moer kerk 6 p 3 Bcsseling 10 p.. 4. Dijkers 11 p. H. S. C. „Dc Bataaf". Zondag hield de Haïfwegsc-he Sportclub „De Bataaf" een recordrit om den Kikkert- beker over een traject van 60 K.M. De uitslagen luiden; Rijfcewijshouders: 1. Scheltes 1 u. 48 m. 7 s-, 2. Boterman 1 u. 50 m. H 3. W. ooms l u. 51 m. 49 s. Juniores, afstand 30 K.M. 1. Ooms 1 u. 0 m. 57 s 2. Cleeren 1 u. 1 mè 30 s. 3. Vrijland 1 u. 1 m. 50 s.. 4. Bloemen 1 u. 3 m. 28 s. Wedstrijden van „Bato". Voor de dames-afdeeling van Bato werden onderlinge wedstrijden gehouden. Mej. C. ae Liefde moest daarbij de wisseiprijs afstaan aan mej. A. Versteeg, die van allen de meeste punten behaalde. In den 2en graad vooral word goed werk geleverd. De uitslagen luiden le graad: 1- C. Braun, 2. C. de Liefde, 3. A. Boothof. 2e graad: 1 A. Versteeg, 2. A. Nobels, 3. H. Wiïlems. 3e gTaad1. M. Teekamp. 2. D. Knaap, 3. A. Cornelisse en S. Paschier. D. S. V.—K. V. (4—1) D. S. V. WINT DEN STADS-EDITIE- BEKER. Voor dezen wedstrijd (onder leiding van den heer Baay) bestond flinke belangstelling D.S.V. gooide uit, en reeds onmiddellijk werd haar aanval aan 't werk gezet. De thuisclub viel vurig aan. hierin gesteund door een alles onderscheppend middenvak; het was dan ook een groot geluk voor de K. V.'ers, dat de vrij sterke wind zuiver schieten on mogelijk maakte. Na ongeveer 10 minuten ging de aanval van K. V. voor het eerst aan het werk: deze aanval werd afgeslagen en uit de nu onver wachte gelegenheid doelpuntte D.S.V. (10) even later maakte Hamburg gelijk. De vakverwisseling bracht het spel op ge lijke hoogte. Voor rust vergrootte D.S.V. haar voorsprong met een ver schot van Duyff. De tweede helft was ongeveer gelijk aan de eerste. In het begin kon K. V. den bal niet door het middenvak brengen, terwijl D.S.V. sterk in de meerderheid was. Deze meerderheid werd in twee doelpun ten omgezet, zoodat D. S. V. met 41 dezen laatsten wedstrijd won en den Staris-Editie- beker voor een jaar in haar bezit kreeg. KennemerHilversum (80) De handicap-competitiewedstrijd Kenne- mer-Hilversum is in een 80 zege voor eerst genoemde ciub geëindigd. De uitslagen der foursomes luiden: C. Wagenaar en M Ritsema verliezen van H. A. Healy en J. R. Koning 54. Mevrouw de Vries-Cruys en Mr. A M. de Vries verliezen van Jhr. J T. van Spongier en Mr. W. E. baron van Till 4—3. Mevrouw Wilde-van Ogtrop en F. W. Wilde verliezen van Jhr. P. N. Quarles van Ufford en O. Baron Groeninx van Zoelen 32. IX uitslagen der singles luiden G. Wagener verliest van H. A. Healy 21. M. Ritsema verliest van Jhr J T. van Spengler 3—2. Mevr. de Vries-Cruys verliest van Jhr. P. N. Quarles van Ufford 54 F W. Wilde ver liest van J. R. Koning 3—2. Mevr. Wilde van Ogtrop speelt alle square met O. Baron Groe ninx van Zoelen. Mr. A. M. de Vries verliest van Mr. W. E. Baron van Till 65. De strijd om het kampioenschap van Nederland beslist: de titel voor de derde maal door Go Ahead veroverd. Ajax klopt Willem II met 72. De Zuidelijke eerste klasser Roermond gedegradeerd. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VelocitasGo ahead 14 Ajax—Willem II 7—2 AFDEELING IL Promotiecompetitie derde klasse: Coal—U. V. V. 1—3 Afdeeling III: Promotiecompetitie tweede klasse. A.Z. C.Ensch. Boys 21 Afdeeling IV. T.A.C.Bleijerhcide RoermondDe Valk 3—1 1—5 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Go ahead 8 4 2 2 10 19-14 1.25 Ajax 8 4 1 3 9 19-8 1.13 Velocitas 7 2 3 2 7 10-161.— Willem II 7 2 2 3 6 14-15 0.86 Blauw Wit 8 2 2 4 6 8-17 0.75 Afdeeling IV Promotiecompetitie tweede klasse: gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. gem. De Valk 5 3 117 15-6 1.40 Bleijerheide 5 3 0 2 6 12-9 1-20 Roermond 5 2 1 2 5 11-12 1. T. A. C. 5 1 0 4 2 6-17 0.40 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. GO AHEAD VEROVERT WEER DEN TITEL. De beslissing in den strijd om het kam pioenschap van Nederland is nog gauwer ge vallen, dan velen gedacht zullen hebben. Go ahead heeft namelijk gisteren, door in Groningen met 41 van Velocitas te win nen, voor de derde maal beslag op den veel- begeerden titel gelegd, met welke kranige prestatie wij de Deventer club van harte gelukwenschen. VelocitasGo ahead (14). Reeds lang voor het begin van den wed strijd was er op het terrein van Be Quick geen plaatsje meer te krijgen. Velocitas was het eerst in den aanval, maar van lieverlede werd Go ahead sterker. Na twintig minuten gaf De Kreek aan zijn club de leiding. (01). Even later maakte Bonsema gelijk (11). Hiermee kwam rust. Acht minuten na de hervatting gaf Bril- leman aan Go ahead weer de leiding (12). Velocitas had geen succes meer met haar aanvallen. Het was wederom Brilleman, die uit een scrimmage den voorsprong ver grootte (13). Drie minuten vóór het einde maakte Jan de Kreek de overwinning voor Go ahead tot een voldongen feit. Ajax—Willem II (7—2). Deze wedstrijd had al een heel eigenaardig verloop, want Willem II had met rust een 2l voorsprong. Het einde kwam met een 7—2 overwinning voor de Amsterdammers, die hiermede echter het kampioenschap niet konden behalen. Spijkers gaf aan Willem II de leiding, waarbij hij zich verwondde, zoo dat hij vervangen moest worden. Even later schoot Van Ierland van verren afstand langs De Boer (02). Nog vóór de rust ver kleinde Van Reenen den achterstand (1—2). Het begin van de hervatting was sensa tioneel. Dadelijk na den aftrap maakte Strijbosch gelijk (22). Willem II had hierna niets meer in te brengen. Ajax scoorde er lustig op los. zoodat tenslotte het einde kwam met een verdiende 72 overwinning voor de Amsterdammers. De Promotie-competitie in Afdeeling IV. Roermond degradeert. De promotiecompeti'.ie in Afdeeling TV is gisteren in zooverre beslist, dat het al bekend geworden is. wie degradeert- Dat is .Roer mond". de club van Massy. Weliswaar staat deze vereeniging met vijf punten nog op de derde plaats, maar zij kan. omdat zij in to taal nog slechts zeven punten kan halen, niet meer op de eerste plaats komen De Valk (no. 1» en Bleijerheide (no. 2) zullen om de promotie moeten vechten, want die moeten nog tegen elkaar spelen. En hoe de uitslag ook mag zijn, komt één van die twee clubs toch boven Roermond te staan. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. R.C.H.-V.S.V. R. C. H. komt in de finale tegen Haarlem. Zondagavond zeven uur, wel een heel zon derling tijdstip voor een voetbalmatch, had bovengenoemde wedstrijd op het R. C. H.- terrein plaats ten aanschouwe van een vrij groot aantal toeschouwers, die laten we het direct zeggen, waar voor hun geld hebben gehad. Inderdaad was de wedstrijd, die door den heer Weij heel goed werd geleid, het aanzien ten volle waard: er heerschte zoo wel binnen als buiten het veld een enthou siasme dat niet verwacht mocht worden. Het verloop van den wedstrijd waarvan de rust met 0—0 inging was zeer spannend, mede doordat het winnende doelpunt pas vier minuten voor tijd werd gemaakt. V. S V. trap: met den sterken wind in den rug af en reeds aanstonds rent Koning met den bal langs de lijn, doch Muller stuit (2-1) hem in zijn vaart om het leer haar zijn voor hoede te retourneeren. Dan volgen eenige aanvallen van R. C. H.. doch ook de V. S. V - defensie slaat deze af. Toch moet Van der Windt er het eerst aan te pas komen voor een paar schoten van Van de Werve. Hij keert ze echter goed. Wederzijds volgen een paar corners, doch alle zonder resultaat. Het- spel is aan beide zijden snel en goed open; de wedstrijd heef: daardoor een aantrekkelijk karakter. R.C.H. speelt ondanks den sterken tegenwind toch wel iets beter dan de Velsenaren. vooral het plaatsen en langs den grond spelen van den bal is beter verzorgd De aanvallen zijn daardoor gevaarlijker al blijven toch de beide backs van V. S. V. de overhand behouden. Zoo golft het spel regelmatig op en neer. Als het rusten is, poteeren we nog steeds 0—0 De hervatting geeft R. C. H het voordeel van den wind: dadelijk volgen eenige gevaarlijke aanvallen van de R CF -voorhoe de, die Van der Windt heel wat last bezorgen. Hij houdt zich echter staande, totdat na on geveer tien minuten Roelfsema met Van de Werve door de verdediging loopen. De laatste schiet; Van de Windt stopt wel. doch uit de scrimmage, die ontstaat, weet Verkerk te doelpunten (10). Met dezen voorsprong blijft R.C.H. voor loop ig sterker en er volgen nog vele aanval len' waarbij de Racing niet bepaald gelukkig is. Tweemaal wordt tegen den paal gescho ten. als reeds door het publiek voor goal ge juicht wordt. Wat in zulke omstandigheden meer gebeurt volgt ook nu. De Koning krijgt den bal goed te pakken; hij loopt om Krom heen en met een mooi laag schot maakt hij gelijk (1I'. Er volgt nu een heftigen strijd om de lei ding; het publiek roert zich geducht. ViS.V. behoudt gerulmen tijd de overhand, doch nu zijn het Krom en de zijnen, die alle aanval len afslaan. Het loopt reeds tegen het einde, als Geutskens heel tactisch een bal voor het V. S. V.-doel speelt; Van der Windt wacht rustig af om hem te grijpen en Verkerk pro fiteert daarvan om hem juist, voordat hij den bal zal pakken te verrassen door buk kend met zijn hoofd het leder langs hem fn het doel te werken (21). Weliswaar trachten de Velsenaren in de rresteerende minuten nog het spel te for- ceeren, doch de verdediging van de Racing houdt stand en als het einde wordt aange kondigd, heeft R. C. H. verdiend gewonnen. A. V. B.-elftalH. V. B.-elftal (2—4) Deze ontmoeting had plaats op het terrein van D.E.C. De weersomstandigheden waren niet zoo gunstig, daar het vrijwel de geheele tweede helft regende waardoor terrein en bal glad waren. De regen heeft het en thousiasme der spelers niet kunnen tempe ren, want gedurende den vollen speeltijd hebben allen zich gegeven. Het H.V.B.-elftal heeft een goeden wed strijd gespeeld; het bevestigde thans volko men den indruk dien wij in vorige wedstrij den kregen. De voorhoede was niet zoo schot vaardig als gewoonlijk, doch het combinatie spel dezer linie was soms heel goed, vooral na rust. De belangstelling is niet zoo groot, blijk baar ten gevolge van het regenachtige weer. Haarlem heeft den toss verloren en moet met tegenwind beginnen. Van eenig krachts verschil is aanvankelijk nog geen sprake; beide voorhoeden ondernemen zoo nu en dan gevaarlijke aanvallen, welke door de doelverdedigers onschadelijk worden ge maakt. De eerste goal laat niet lang op zich wach ten: een snelle aanval der Haarlemmers heeft nl. succes als hun linksbuiten in moei lijke positie doelpunt. Amsterdam doet hierop vinnige tegenaan vallen. waarbij het goede werk van den snel len rechtsbuiten opvalt. Deze speler geeft een zuiver gerichten voorzet, dien de linksbinnen onhoudbaar inkopt. (11). Het A.VB.-elftal blijft eenigen tijd ster ker, doch Van Egmond is op zijn hoede. Plokker krijgt de kans van den dag, maar hij schiet een meter voor het doel nog naast. Even later vangt hij een voorzet van den goedspelenden Blinkhof op, schiet hard in, doch dc Amsterdamsche keeper keert op fraaie wijze het schot; enkelen mecnen, dat het leder achter de doellijn is gestopt, maar de arbiter kent geen goal toe-. „Witte Jan" zorgt er voor, dat Haarlem met rust een 12 voorsprong heeft. Op enkele uitzonderingen na, is het H.V.B.- team na de hervatting sterker geweest. Dc Amsterdammers zien geen kans om het snelle tempo te volgen. Er wordt hardnekkig ver dedigd, waardoor de Haarlemschc vertegen woordigers hun meerderheid slechts in twee goals kunnen uitdrukken. De eerste komt van den voet van den linksbuiten, terwijl het andere doelpunt door den middenvoor Plokker wordt ge maakt. Hoe fraai er ook door de Haarlemmers wordt gespeeld, meer goals blijven uit. Kort voor het einde valt den Amsterdam mers een strafschop ten deel. Aanvoerder H. van der Ende verkleint hieruit den achter stand. (24 Het gelukt Amsterdam, zij het met behulp van Fortuna. den stand zoo te houden. Het winnende elftal zag er als volgt uit: J. van Egmond. J. Dalmever. A. van Dongen. Rijk Prins. H. van Heyst. H Swart, K. van der Steen, J. Blinkhof. P. Plokker, H Ketting, N. N. TramvogelsH. T. M. 2 (21) Het speelveld was niet in een idealen toe stand, nadat ruim een uur voor het begin een stortbui had plaats gehad. H T. M. wil de echter liever spelen; dus werd onder lei ding van scheidsrechter Smink begonnen. H T. M. is het eerst aanvallend: -/ij ziet haar werken reeds na tien minuten spelen be loond (01). De Tramvogelsvoorhoede combineert wel goed, doch het Juiste schot ontbreekt. Na een half uur spelen vergroot H. T. M. haar voorsprong, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Tien minu ten vóór rust ziet Tramvogcls gelegenheid, om op goede wijze de partijen op gelijken voet te brengen (1—1), met welken stand rust ingaat. Na de hervatting zijn de Tramvogels het meest in den aanval Bij de H. T. M. heeft men alle kruit verschoten, want haar voor hoede ziet geen kans om enkele gemakkelij ke kansen te bnutten H. T. M. ziet zich ge noodzaakt eenigen üjd met tien man te spelen, doch wordt later weder gecomple teerd. De tijd verstrijkt meer cn meer; we verwachten reeds een gelijk spel. als bij een algcmcenen aanval der Tramvogels nog een goed geplaatst schot Ingezonden wordt, dat doel treft >2—1>. Onder groote spanning verstrijken de laat ste minuten, doch het blijft 2—1 voor dc Tramvogels, die hiermede het seizoen met een overwinning gesloten hebben. OM DEN MGR. CALLIER-BEKKR. G. D. A.—H. B. C. I uitgesteld OM DEN LUSTRl'MBEKER» II. B. C. II—Geel Wit Daar Geel Wit verschillende spelers had 'laten deelnemen aan een in Amsterdam to houder, ahtletïekdag. is deze wedstrijd uitge steld tot a.s. Donderdagavond. FROEFELFTALLEN JUNIORES. Elftal A— elftal B 5—3 VRIENDSCHAPPELIJK H. B. C.-Oomb.Victrlx II 8—0 HongarijeNederland. Denls gaat niet mee. Naar de Tel meedeelt kan Denls aan bovengenoemden wedstrijd ln verband met zijn werkzaamheden niet meedoen. Zijn plaats zal waarschijnlijk door Vermettcn worden ingenomen. UruguayArgentinië (11) De finalisten van het voetbaltoumool op de Amsterdamsche Olympische Soelen ont moetten elkaar Zondag te Buenos Aires. On geveer 40.000 toeschouwers woonden den wed strijd bij. De strijd eindigde onbeslist (1—1>, zoodat wel opnieuw het bewijs is geleverd, dat beide landen elkaar niet veel in kracht on> loopen. Algemeene vergadering T. H. B. Zaterdagavond 8 uur opende de voorzitter dc heer Pctcrse. deze vergadering. In het kort memoreerde hy dc verrichtingen der diverse elftallen. Aan geen enkel elftal, of schoon zoo goed begonnen, Is het gelukt, om kampioen te worden. De afdeeling Korfbal heeft een bewogen Jaar achter zich. Doch thans is de geest onder dc leden goed; men gaat weer gestadig vooruit. Vervolgens bracht de secretaris, de heer H. Spierdijk, verslag uit over het afgeloopen Jaar. Het werd onder applaus goedgekeurd; evenzoo het verslag van dc kascommissie. De lieer Groencvold bracht verslag uit van dc afdeeling Korfbal, waaruit bleek dat men thans tevreden kan zUn. Daarna besprak de' voorzitter de verzeke ring bij ongevallen, by de sportbeoefening te overkomen. Na deze uiteenzetting werd besloten om bij voldoende deelneming in te gaan op de verzekeringsvoorwaarde. Toen volgde de verkiezing van den voor zitter. De heer Peterse stelde zich niet lier- kiesbaar. doch nadat vele sprekers het woord gevoerd hadden, trok de voorzitter zijn woorden in en werd hij onder applaus bij acclamatie herkozen. Volgde verkiezing van drie nieuwe bestuursleden, waarvoor geko zen werden J. Waals, Groeneveld en E. Kobus. De nieuwe kascommissie bestaat thans uit C. v. Danslch, C. Keur cn K. Dupon. Er werd een commissie benoemd tot bcstudcerlng van de nieuwe reglementen. De voorzitter richtte daarop het woord tot het scheldende bestuurslid den heer C. Keur. Het ls niet mogelijk zijn groote verdienste op te sommen, doch elk lid is hiervan vol doende op de hoogte. Spreker dankte den heer Keur voor zijn vele werk en hoopte nog dlkwyis zijn medewerking te mogen Inroe pen. Een luid applaus volgde op deze woor den. De heer Keur dankte den voorzitter voor zijn woorden; hij hoopte ook buiten het be stuur nog voel voor T. H. B. te kunnen doen. Na de rondvraag sloot dc voorzitter dc vergadering. ONS RACING NIEUWS, We ontvingen No. 2 (zesde Jaargang) van ..Ons Racing Nieuws", het officieel orgaan van de Racing Club Haarlem. Dit nummer be vat de volgende rubrieken en artikelen: Onze Maande!ijkscho Revue; Uit den Haar- lcmschcn Voetbalbond; Bekergeneugten; On ze Zomcrcampagne door W- van L.: Als de Belzen komen, door L Komen we in terrein - moeilijkheden?, door voorzitter Scheen; Cricketnieuws door Frechit'.er; Clubnieuws, enz „Gevleugelde Vrienden" te Heemstede. Zondag werd deelgenomen aan de wed vlucht van Dourdan. 464 K.M. In concours vlogen 25 duiven. Losgelaten om 6 uur. Eerstgetoonde duif om 12 uur 55 m. 22 sec., snelheid 1113.90 M. per minuut. Laatste prijs winnaar om 2 uur 3 min. -18 sec. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 4 N. Leuven; 2 J. g. v. d Meer: 3 P. de Jong; 5 6 A. v. Zadel; 7 8 W. v. Huis. „De Reisduif" te Haarlem. Utislag der wedvlucht van Oorbell. afstand 448 K.M los 8 u"r. Eerstgetoonde vogel 3 28 uur; laatste prijswinnende vogel Maandag 10.51 uur v.m. A H. Kramer 1; J. Samson 2 13 19 29; H. v. Alphen 3; P. de Wilde 4 15; P. Kroon 5 6 9 11 12 14: H. J. Handgraaf 7; J. Broekhof 8; H. Boogaard 10 17; D. A. Baay 16, J. Verver 18, De Zwaluw. Bovengenoemde vereeniging hield een wed- v;ucht van Tt. St.. Maxeuoe. De pry zen werden als volgt behaald: W Bakker 1 9 10' G N v d. Linden 2 13 18; H. v. d. Eijkhof 3 15 20 A.* V d. Wcrff 4 7 14 14; J. v Heerden 5: Th v d Reep 6 11 12 19; M. Riebcck 8 16. N v d" Goes 17. Wedvlucht op Zondag 25 Mei van Corb'il H. C. Hortman Jr. l; M. Riebcck 2 6: H. Everts 3 8; H. v. d. Eykhof 4: Th v. d. Reep 5 11 12- C- Wilkes 7; A. v. d. Wcrff 9; J v. Heerden 10, De Bonte Duif. Wedvlucht van Creil op Zondag Juni af stand 379 K.M. Duiven los 10.15 uur Eers** ?ïiw24 uur Iaat'st€ duif 312 uur. Snelheid 1540 M. per minuut. Dc prijzen werden behaald als volst T J Heerkcns Thljsscn 14 5 8 1113 .1 van Hon-' schoten 2. p Brakel 3 12 15; o. ten Bosch P. Bannlnk 7: J. J, Kan 9; J. L. Heemskerk 10; w. J. der Kinderen H.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11