OM DEN DAVIS-CUP. NEDERLAND-TSJECHO SLOWAKYE (2-3). LA WNTENNIS. Eervolle nederlaag van onzen dubbel. Een schitterende, tactische overwinning van Timmer. Diemer Kool verliest door onvast spel. (Van onzen medewerker.) Zaterdag. Het heerendubbelspel in den wedstrijd om den DavLs Cup tusschen ons land en Tsjecho-Slowakije, moest theoretisch gere deneerd. den uitslag brengen van de totale match. De Tsjechen hadden de beste kansen op de overwinning en zij hebben ook gewon nen. zij het na een uiterst spannenden en belangwekkenden strijd. Na een felle regenbui die de M. E. T. S.-ba- nen binnen enkele minuten in een roode zee herschiep, na een practische droogpartij, tra den voor Holland tusschen de lijnen Timmer en Diemer Kool en voor de Tsjechen Men zel en Jean Kozeluh. Over Kozeluh gespro ken: men vroeg in de vragenrubriek hoe het zat met den prof. en met den amateur Kozeluh. Er zijn vijf broeders Kozeluh en stuk voor stuk zijn zij beroemde sportlui. Drie er van zijn professionals; een tennisser Karl Kozeluh. wereldkampioen beroepsspelers en twee voetbaltrainers. De eene amateur Koze luh is voetballer en de andere is Jean, ver tegenwoordiger voor de Tsjechen. Behalve als voetballers en tennissers zijn de gebroeders Kozeluh vermaard als zeilers, hardrenners en athleten. Jean Kozeluh is al een stuk ir« de dertig. Zijn partner Menzel, een jongen van on gewoon groot postuur, Is pas 19 jaar en be looft nog veel voor de toekomst. De Tsjechen zijn vrij sterk in het forceeren van incidenten Meermalen zien zij ballen out of in, in tegenstelling met den scheidsrech ter. Menzel maakt ook in dit opzicht een gunstige uitzondering. Na de enkelspelen van Vrijdag, verwacht ten we uiteraard een uitblinker aan beide kanten, namelijk Timmer en Menzel. Won derlijk genoeg echter waren deze beiden in dc dubbel Juist de minst sterken Diemer Kool, die Vrijdag maar niet op dreef kon komen, heel middelmatig volleerde en niet durfde smashen, speelde nu met geweldig élan en groote vastheid. Hij overvleugelde zelfs Timmer. Het was een zenuwachtige strijd! Menzel begon met een service game op love te win nen en Timmer deed, op een punt na, het zelfde. Toen ontbrandde een vinnige strijd van prachtige rallies. Kool was zeer vast en Kozeluh aan de andere zijde evenzeer. Een smash van Diemer Kool in schijn onhoud baar. kwam netjes en keihard terug. Het spel ging gelijk op. Alle service games wer den gewonnen tot 33. Het werd 34 en toon 3—5, doordat Timmer zoowel als Diemer Kool eenige malen miste. Menzel kwam aan service en dus werd deze set als verloren beschouwd. Maar neen! De schuin opspringende, kogelsnelle service van den Tsjech werd telkens geretourneerd en het werd 5—4. Nu, bij Timmer's service, kwam Holland met 15—40 achter, haalde op tot deuce en weer en nogmaals. De spanning was geweldig en onder een hoera-gebulder werd het 55 0-6 en 7—7. In deze periode was het krachtige spel van Kool van groote beteekenis. Zijn smashes en Jmlf-volleys waren af en zijn volleys gevaar lijk en diep. Al lobbend wonnen de Hollan ders de vijftiende game en na een achter stand van 0—30 en 15—40 ook de volgende. De eerste set was voor Holland en luid op klonk het applaus van de dicht bezette tri bunes. Maar o, wee! In de tweede set werd de Tsjechische dubbel van een vervaarlijke vastheid. Kozeluh plaatste buiten bereik van Timmer cn de topspin-drives van Menzel be zorgden veel last. De lange Tsjech aan het net veegde de ballen op zij weg. hetgeen Kozeluh met nog grootere doeltreffendheid evenaarde. Zeseen werd het in de tweede en zes twee in dc derde set en de Hollanders werden ook wel zoo glad gepasseerd en ze vulden elkaar zoo weinig aan. dat. we aannamen, na de rust nog een zwakke set te zullen Eien. De vierde set begon met het verliezen van Timmer's service game maar overigens was er weer leven in den Hollandschen dub bel. Het ging hard. maar Kool noch Timmer wisten van wijken. Een smash van Kozeluh. wegspringend over een andere baan, werd neg door Kool bereikt, al was de return out. De Hollanders wonnen de belangrijke zeven- do en do. in dit geval nog belangrijker, achtste game. Vijf—drie voor Nederland. Het publiek was opgetogen. In de laatste game gebeurde er wat. De linesman gaf een bal in. die volgens Menzel en Kozeluh out zou zijn. De scheidserchter was echter volkomen zeker van zijn zaak en zeide dit ook zeer radicaal. Holland won de vierde set. De vijfde set was zenuwsloopend. Het pu bliek kon zich niet rustig houden en schreeuwde voor ieder Hollandsch punt. Kozeluh zwoegde dubbel, nu Menzel, schijn baar vermoeid inzakte. Dr. Beril, de trainer dor Tsjechen, danste op zijn stoel en was gelukkig als hij Menzel weer water kon ge ven bij hei wisselen en Kozeluh kon afdro gen. De Tsjechen smashten voorbeeldig en kregen daar nog al eens kans toe. ook omdat de Hollanders voorzichtiger wei-den. Het werd 3—3 gelijk en Menzel won zijn service 3—4 Timmer sloeg er zich doorheen en Ko zeluh kwam aan de beurt. Op een slag na hadden de Hollanders deze game. maar Ko zeluh was verbluffend en Menzel deed dap per aan het net. 5—4. Toen verloor Diemer Kool zijn service! Na deuce verloor hij, onder beklemmende stilte. Menzel miste op deuce, maar Jean redde. Kool volleerde in het net en het was weer deuce. Winning stroke voor de match. Tim mer lost oen harde drive die met een cross volley van Kozeluh terug komt. Timmer duikt er nog naar. maar 't lukt niet. De match is verloren met 9—7, 1—6, 2—6, 6—3, 4—6. Een exhibition toonde Kea Bouman in goe den vorm. met Koopman tegen mej. Rollin Couqueique en Malecek. ZONDAG De voortgezette wedstrijden van Zondag brachten de beide singles, waarin nog een kleine kans lag opgesloten, dat Holland als nog de overwinning zou kunnen behalen. Het toeschouwersaantal kon op circa 45O0 geschat worden. Met de ongemeen fraaie partijen leefde het publiek geheel mee en vooral na de brillante partij van Timmer kwam het tot een ovatie, terwijl Timmer op de schouders naar zijn kleedkamer gebracht werd. Een enthousiasme als wij nog zelden zagen op tenniswedstrijden. De partij TimmerMenzel De eerste game is al heel gauw door Men zel geïncasseerd; oploopen en eenige cross volleys en de zaak is bekeken (01'. Maar in de tweede game al komt Timmer los. Met schitterend hard spel in de baseline-hoeken prest hij Menzel tot missen (11>. De Hol lander tracht dan den aanval over te ne men door nog hardere drives, doch het op loopen met korte crossdrives gevolgd, is af. Het wordt 12, zelfs 13. Maar Timmer houdt nog stand; weer komen de slagen in de hoeken (2—3). Menzel voelt dat Timmer agressief gaat optreden; hij tracht den aan val te onderhouden met oploopen, doch Tim mer weerstaat het magnifiek. Menzel wordt er iets onvaster door; hij slaat eenige out- ballen (33). Timmer zwoegt gestaag en drijft zijn bal len in de hoeken, plaatst tactisch en speelt met een zeldzame eenvoudige en kalme vast beradenheid. Hij speelt uitnemend voorzich tig, doch toch met de felheid van den aan val; komt op 43. Maar dan komt Menzel weer met zijn onfeilbare cross-volley; haalt weer 44. Als voorzichtige roofdieren, wach tend op den sprong naar den buit, wordt de belangrijke negende game gespeeld. Maar Menzel mist nu zijn cross-volley en het is 5—4. Op de service game van Menzel slaat Timmer eenige outballen en met love gaat de eerste kans voor de set verloren. Timmer schijnt een inzinking te hebben. Eenige net- ballen brengen den stand op 5—6, Dan weer de gevaarlijke service van Menzel; maar met tactisch schitterend spel haalt Timmer op tot 66. Weer uitermate voorzichtig. De Tsjech speelt met ontzettend topspin in zijn ballen, maar Timmer houdt er zich uitne mend onder; het wordt 7—6. Dan Menzel's service; als hij alles op alles gaat zetten loopt hij op en de korte cross volley moet hem redding brengen. Timmer moet de eerste winning-stroke echter laten loopen. Maar de tweede wordt benut met weer zoo'n harde, scherpe passing langs Menzel's backhand. Dc eerste set is gewonnen met 8—6, Het begin van d£ tweede set is voo? don Tsjech demoraliseerend; eenige netballen helpen hem nog verder weg, en als Timmer zelfs zijn venijnigste aanvallen keurig weet te weerstaan met harde returns op de moei lijkste schoten, dan is Menzel weg (2 Een double fault geeft Menzel nog een duw tje, maar eenige malen heeft hij succes met Timmer's eigen wapen; de scherpe hoeksla- gen op de baseline. Met scherpe passings langs den opgeloopen Menzel brengt hij de 3e game in veiligheid '3—0). Menzel tracht nog te redden; laat zich niet meer passeeren. Maar een onverwachte foot fault maakt hem weer van streek. Hij gaat hard en on besuisd slaan, het wordt 4 Moreel is hij thans al een verloren man. De ontzettende topspin-services van Timmer gaan hem dan nieuwe moeilijkheden bezor gen; twee vliegen de lucht in (5—0). Een schitterend gehaald dropshot en eenige wil de klappen cn de tweede set is ook gewon nen, met 60. Timmer zet de derde set even mooi in als de tweede set.* Als een machine en als een klok. zoo zuiver en zoo regelmatig komen de schoten van zijn racket (10). Het wordt 20. En dan komt de inzinking, verwacht na een zoo hoogstaand spel als wij Timmer slechts zelden zagen spelen. Hij wordt wat onvast; eenige out- en netballen kosten een game '2—1). Menzel herstelt zijn moreel evenwicht; komt weer met ballen in de hoe ken en de korte cross-drives op 22. Buitengemeen fraai spel van dropshots, aanval en passings brengt Menzel op 3—2. Hoewel de Tsjech thans al zichtbaar ver moeid wordt, blijft hij scherp door spelen, terwijl Timmer wat van zijn vastheid "heeft ingeboet. Het. wordt 4—2 voor Menzel. Een keurige love game op Timmer's service geeft 52. Menzel tracht nu de set te forceeren. maar Timmer blijft rustig goede returns ge ven op de hoog opspringende ballen, het wordt nog 53. In de volgende game over leeft Timmer een set-point: dan een outbal van Menzel en het is 5—4. Een hooge lob haalt Menzel schitterend en Timmer smash t ver out. Op love gaat de game en daarmede de derde set verloren. Met de pauze is de stand dus 21 voor Timmer. Na de pauze verschijnt Menzel met den onverzettelijken wil om te winnen Zijn sug gestief spel dwingt Timmer tot missen. Zijn eigen service gaat verloren (O1'. Menzel's oploopen is zeer goed, de cross volley afma kend. Maar Timmer's passings zijn ongeloof lijk scherp; listig speelt hij zijn hardste sla gen (11). Menzel voelt wel het riskante van oploopen: Timmer's passings worden nog zuiverder en twee cross volleys komen in het net Menzel loopt nu wat minder op: hij vreest Timmer. Na een feilen strijd wordt bet 22. Dan 32 voor Menzel; hij gaat wat kalmer spelen, terwijl Timmer minder sterk, minder brillant. minder geniaal speelt. Een love game brengt Menzel op 42, dank zij ook Timmer's onvastheid. De 7e game is weer beter; deze wint Tim mer met zeker en voorzichtig spel (4—3>. Dan weer een opleving als in de 2e set. Schit terende scherpe passings langs den opgeloo pen Menzel (44). Een voorzichtig gespeel de rally-game volgt; speculeerend op elkan ders fouten: deuce; nog voorzichtiger; weer deuce; om beurten even een kansje wagen met oploopen: dan wint Menzel de cross volley >4—5). Timmer overleeft dan eenige winningstrokes. wat Menzel geen goed doet. Een paar double faults doen dc deur dicht en het wordt 55. Beslissende factor! Een netbal brengt Timmer op 65. Dan Men zel's service: op 1540 een netbal en Tim mer heeft de game, set cn match met 8—6, 6—0, 4-6, 7—5. Een geweldige ovatie breekt los uit het ge spannen publiek. Timmer heeft één zijner schitterendste wedstrijden gespeeld. De partij Diemer Kool Kozeluh. Aan Kool lag dc ondankbare taak om den wedstrijd te beslissen in ons voor- dan wel na-deel. Het is tenslotte nadeel geworden. Het aantal minder goede momenten bij Kool was zeker grooter dan het aantal goede en buitengewoon goede. Daartegenover plaatste Kozeluh een doorloopend vast spel. zoodat de 4 sets overwinning voor hem verdiend was. Het begin van de eerste is voor Holland allerdroevigst. Kool heeft geen enkele touch op den bal en in een wip is het 50. Maar dan verslapt het tempo van Kozeluh eenigs- zins en Kool weet op te halen. Vooral de tweede game van Kool is weer ouderwetsch (2—5) het wordt zelfs 45. Maar dan laat Kozeluh de set toch niet glippen en wint met 64. Kool vindt echter den moed tot oploopen en komt op 20. En dan. ondanks goed spel. maar door een double fault en een netbal 2—1. Kozeluh gaat dan met nog harder vaart spelen en forceert 22. Maar Kool behoudt nog het initiatief. Met listig afwisselend spel. tactisch en fraaie komt hij op 42. Eenige missers kosten dan weer een game 43. En dan komt Kozeluh weer los; keurige oploopen en schitterende vollies, maar ook van af de baseline 44. Nog geeft Kool niet gewonnen Komt weer op 5—4 na goed oploopen en onfeilbaar smashen. Beiden spelen nu goed, halen schier onbereikbare ballen. De winning- stroke voor Kool overleeft Kozeluh thans niet; de outbal geeft 64 voor Kool de 2e set. Met vastheid zet Kozeluh de derde set in. komt weer met 20 voor te staan. Kool houdt nog vast en komt op 12. Kozeluh heeft echter overwicht. Een 'paar vreeselijke netballen van Kool (afgewisseld met eenige schitterende passings) kosten hem weer een game (1—3). Op 14 komt weer een herstel. Het wordt 2—4, 3—4. Zeldzaam onvast speelt Kool; goed en slecht afwisselend met een voortdurend zwakke service. Dan is het 35. Met kalmte wacht Kozeluh nu op het einde, waarvoor hij zelf weinig thans heeft te doen. Het aantal missers van Kool is te groot. Met 3—6 gaat de derde set verloren. Na de pauze <2—1 in de sets voor Kozeluh) geven eenige fraaie vollies Kozeluh de eer ste game (0—1). Diemer Kool heeft daarbij eenige malen pech en dan wordt het 11 door missen van Kozeluh. In de derde game speelt Kool weer schitterend en wint op love de service van Kozeluh (21). Het lijkt even te blijven. Fraaie passings (en een netbal van Kozeluh) geven Kool 31. Van belde zijden wordt in de rallies schit terend gespeeld, smashes en lobs tot in het oneindige, maar Kool's laatste smash is juist even out. (3—2). Kozeluh is nu ge weldig vast; eenige netballen wipt hij er juist nog over. (33). De vastheid van den Tsjech geeft hem 43, schitterend spel 53 en dan op love 63; dus de game, set en match (46. 64, 3—6, 36). Waarmede Tsecho-Slowakije met 3—2 Holland heeft geslagen en thans tegen Japan mag uitkomen. Van den ongemeen fraaien wedstrijd zal menigeen' een zeldzamen indruk behouden, hoewel het aanstellerige gedoe van de Tsje chen ons vreemd was. Overzicht der Competitie. De uitslag van D D.V. I, dat Haarlem I In Amsterdam ontving, is 9—1, maar zooals dikwijls het geval is, zegt deze totaaluitslag minder dan de gedetailleerde uitkomst. In de eerste plaats noteeren wij de keurige prestatie van de damesdubbel, mevr. Kern en mej. S. de Josselin de Jong, die er in slaagden mevr. Locker en mej. Jurrema in drie sets te slaan. Dat was het eenige winst punt. maar het spreekt boekdeelen. De Haarlemsche dames hebben, vooral in de tweede set. met een ontzaglijk elan gespeeld en eer van hun werk gehad door ook de final set te winnen. Voorts hoeden af voor Kern en Jhr. B. W. F. v. Riemsdijk, die op het nippertje verloren van het kampioenspaar van Am sterdam, Eiiers en Van Olst. De Haarlem mers begonnen goed, door de eerste set met 62 te winnen. Daarna wogen de partijen goed tegen elkaar op. Het werd 6—6 gelijk, nadat de Amsterdammers drie winning strokes voor de match overleefd hadden. Van Olst was aan service en dit redde de situatie voor dc Amsterdammers, die nu met 86 en 66 de partij wisten te winnen. Ook dient melding gemaakt te worden van (zij 't een nederlaag) de partij van Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk, die een set won van W. Dreesman en daarna, door vermoeidheid, in de final-set het loodje legde. Het tweede van Haarlem heeft met 6—2 van het sterke Ace verloren. De heeren van de groote club schenen ons wel wat al te zeer overtuigd van hun minderheid, of schoon de Aee-heeren inderdaad uitmuntend spelen. Slechts mej. Van Nes van Meerkerk, in haar dubbel met Domhoff, wist twee par tijen voor Haarlem te winnen. Haar single, tegen mevr. Roos had ze al haast gewonnen in de tweede set. Deze kwam met 9-7 tenslotte aan mevr. Roos. In de laatste set kreeg ze echter geen voet meer aan den grond. Het werd 61 voor Haarlem. De heeren-partijen werden altegader radicaal verloren. Tevens maken wij melding van de keurige prestatie van Advantage dat. voor den eer sten keer in de tweede klas spelend, meteen het afdeelingskampioenschap behaalde. Zondag werd, ofschoon dr. Eysvogel ontbrak, met 6—1 van T.C.S.B. II gewonnen. Het eer ste van de Tennisclub Stoop's Bad verloor met groote cijfers van T C H. Er gaan geruchten dat het Stoop's tour nament dit jaar niet doorgaat. Dit zou een groote streep door de rekening zijn van de vele spelers die zoo graag op Stoop's tournooi uitkomen! Slechts de tournooien van de H.L.T.C. cn van Duinwijct (B tournooi voor tweede cn derde klassers) werden officieel in het wedstrijdprogramma opgenomen. Uiteraard komen er ook onderscheidene andere onderlinge wedstrijden. D.D.V. I—HAARLEM I. (9—1). Heerenekelspel: J. W C. Kern verliest van v. Olst 61, 62. Mac Neill verliest van Nielsen 6—3. 62. Jhr. II. A. C. v. Riemsdijk verliest van W. Dreesman 36, 63, 61. Damesenkelspel: mevr. Straub slaat mej. S. de Josselin de Jong 60. 60. Gemengd Dubbelspel: mevr. en de heer Kern verliezen van mevr. Straub en Eilers 26. 3Mevr. Menso en Jhr. B. W. F. v. Riemsdijk verliezen van mej. Jurrema en van Olst. 6—1. 6—2. Heerendubbelspel: J. W. C. Kern en Jhr. B. W. F. van Riemsdijk verliezen van Eilers cn V. Olst, 11—9, 6-8, 3—6. Damesdubbelspel, mevr. Kern en mej. S. de Josselin de Jong slaan mej. Jurrema en mevr. Locker 26, 86, 63. HAARLEM II—ACE (2—6). P. de Graaf verliest van Herweyer 16, 36. J. Domhof verliest van Pasteur 16, 2—6. Dames enkelspel: Mej. Nieuwkamp verliest van mej. Douglas 6—2, 26. 26. Mej van Nes van Meerkerk slaat Mevr. Roos 64, 7—9. 6—1. Mixed double: Mej. Nieuwkamp en P. de Graaf verliezen van Mej. Douglas en Her weyer 79, 16. Mej. van Nes van Meer kerk en J. Domhoff slaan Mevr. Roos en Pasteur 36. 64, 63. Heeren dubbelspel: P de Graaf en J. Dom hoff verliezen van Herweyer en Pasteur 36, 0—6. Dames dubbelspel: Mej. E. Josselin de Jong en Mej. Nieuwkamp verliezen van Mevr. Roos en Mej. Douglas 16, 46. TWEEDE KLAS. T.C.H. I—T.CS.B. I (6—1). Heerenenkelspel: Reuvekamp Gille slaat Ter Laag 63, 6—3. Verroen slaat Klok 6—3. 6—1. Damesenkelspel: Mej. Renses verliest van mej. v. Beaumont 63. 36. 46. Gemengd Dubbelspel: Mej. Vlieger en Reuvekamp Gille slaan mej. van Beaumont en Klok 64. 63. Mej. de Jong en Blom slaan mevr. Kamerbeek en Stoel 63. 63. Heerendubbelspel: Reuvekamp Gille en Blom slaan Stoel en Ter Laag 63, 64. Damesdubbelspel: Mej. de Jong en Mevr. Vlieger slaan Mej. van Beaumont en Mevr. Kamerbeek 62, 61. T.ED. I—K.Z. I (1—6). Heerenenkelspel: Schouten slaat Ramaker 61, 60. v. Dijk slaat v. d. Weiden 63, 6—2. Damesenkelspel: Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. Duyvis 61, S6. Gemengd Dubbelspel: mevr. v. d. Klashorst en IJzer verliezen van mej. v. Dijk en Schouten 57, 57. Mevr. v. Hezel en Ra maker verliezen van mej. Duyvis en v. Dijk 3—6, 2—6. Heerendubbelspel: v. de Weiden en IJzer verliezen van Schouten en v. Dijk 2—6, 0—6. Damesdubbelspel: T.E.D. retired. T. C. S. B. II—.ADVANTAGE I. (1—6). Heerenenkelspel: Roeland slaat Nieman 63, 61, De Kamper slaat v. Huysstee 6—3, DamesenkeLspel: Movr. Eysvogel slaat mej. v. d. Haar 4—6, 63, 62, Gemengd dubbelspel: Mevr. Lodder en De Kamper verliezen van mevr. v. Huysstee en Roeland 2—6, 1—6; mej. v. d. Haar en De Crauw verliezen van mevr. Eysvogel en v. Huysstee, 26, 64, 26. Heerendubbelspel; De Crauw en Nieman verliezen van v. Huysstee en Roeland 6—3, 4—6, 4—6. Damesdubbelspel: Mej. v. d. Haar en mevr. Lodder verliezen van mevr. v. Huysstee en mevr. Eysvogel 4—6, 6—4, 0—6. Door deze ovewrinning werd Advantage I, hoewel een belangrijke speler (dr. Eysvogel) wegens ziekte ontbrak, kampioene van de af- deeling en zal zij in de kampioens-competitie 2e klas uitkomen o.a. tegen Sharp, Amster dam, ADVANTAGE II—T.E.D. II (5—2). Heerenenkelspel: Bijvoet slaat G. Aan stoot, 64, 36, 64; v. d. Klashorst slaat Allard 16, 6—4, 46. Damesenkelspel: mej. J. Povel slaat mej, J. v. Laar 64, 26, 64. Gem. dubbelspel: Mej. v. Laar en v. d. Klashorst slaan mej. J. Povel en Allard 6—8, 6—2, 6—4; mevr. Tijsseling en Aanstoot ver liezen van mej. M. Povel en Bijvoet, 6—3, 4—6. 4—6. Heerendubbelspel: v. d. Klashorst en Aan stoot verliezen van Allard en Bijvoet 75, 3—6. 4—6. Dames dubbelspel: mevr. Tijsseling en mej. v. Laar verliezen van mej. J. en M. Po vel, 2—6, 6—8. WESTRUST I—TERRY (4—3). Heerenenkelspel: C. Borgerding verliest van J. de Ruiter 57. 2—6, J. Verwey ver liest van C. Melse 26. 26. Damesenkelspel: mej. L. Grimberg slaat mevr. C. A. Melse 62. 60. Gemengd dubbelspel: Mej. M. Reyenga cn J. Verwey slaan mevr. en den heer De Ruiter 64, 62; mej. L. Grimberg en C. Borger ding slaan mevr. en den heer Melse 6—0, 7—5. HeerendubbelspelC. Borgerding en J. Ver wey verliezen van J. de Ruiter en C. Melse 5—7, 5—7. Damesdubbelspelmej. M. Reyenga en mej. L. Grimberg slaan mevr. De Ruiter en mevr. Melse 63, 8—6. DUINLUSTT.C.H. II (0—7). Heerenenkelspel: Krijgsman verliest "an Bakker 16, 16; Groosmuller verliest van v. w. Stadt 26, 16. Damesenkelspelmevr. Spruyt verliest van mej. v. d. Stadt 16. 36. Gemengd dubbelspel: Mevr. Spronk en v. d. Hoef verliezen van mej. Verster en Kotte 2—6. 68. Mej. v. Nop en Spruyt verliezen van mej. Over de Linden en Bakker 46, 36. Heerendubbelspel: v. d. Hoef en Spruyt verliezen van v. d. Stadt en Kotte 3—6, 0—G. Damesdubbelspel: Mevr. Spronk en mej. v. Nop verliezen van mej. Vers ter en mej. v. d. Stadt 3—6. 3—6. Door deze overwinning is T. C. H. n kam pioene van haar afdeeling in de derde klasse en krijgt o.a. als tegenstandster Ready de club van Olree cum suis. TRYGAME AND SET (0—5) (Gestaakt wegens regen). Damesenkel: Mevr. de Lugtmej. T. Roos 5—7, 5—7. Heeenenkel: S. M. de LugtH. Sikkes 26, 36; J. A. C. StokmanE. Rijpma 36. 36. Gemengd dubbel: Mevr. Niekorster en J. A. C. tSokmanmej. J. v. Walen en E. Rijpma 26, 26. De heer en mevr. de Lugtmej. T. Roos en H. Sikkes 26, 62. 810. n- Ja maar BROEKMAN kleedt u toch beter! G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 33ILJAM. TEN. Om den „Nobels-beker". In de wedstrijden om den „Nobcls-Beker", die door D.E.S. in ,,'t Hof van Holland" ge. organiseerd worden, heeft het tot nog toe geen der zes deelnemende vereenigingen mogen gelukken haar een nederlaag toe te brengen. De laatst bezoekende club was „Sarphati" uit Amsterdam. Van „Sarphati" trad D Helsloot hel eerst in het strijdperk tegen J. Nobels ID.ES.) Dc bezoeker was aanvankelijk niet op dreef, terwijl Nobels een goede partij maakte. Hierdoor raakte hij spoedig ten achter. Wel kwam hij er aan het einde wat beter in en wist zelfs den stand op 122 om 123 te bren- gen. Toen maakte Nobels de 125 vol in 32 beurten, hoogste series 18 en 16. Op het andere biljart streden E. W. Wag. ner Sarphati i en J. de Vries (D.E.S.)oök in dezen kamp was de D.E.S.-man aanvan kelijk in de meerderheid. En daar de gast bleef sukkelen, won de Vries onbedreigd met 53 om 100 in 28 beurten, hoogste series 9 en 17. Vervolgens stonden L. Wagner (Sarphati) en H. Kuiper Sr. (DE.S.) tegenover elkaar. Dit was langen tijd een spannende strijd, doch tenslotte moest Kuiper de vlag strijken met den stand 75 om 53. D. Kraamwinkel (Sarphati) leverde weinig strijd tegen H. Kuiper Jr. (D.E.S.). waardoor hij een groote nederlaag te incasseeren kreeg. Toen Kuiper de 80 carambles in 35 beurten bijeen had. noteerde hij pas 44, hoogste series 7 en 14. Dan kregen we een zeer spannenden kamp tusschen H. Koot (Sarphati) en NN. (D.E.Sj Hoewel de D E.S.-man eerst in de meerder heid was wist de Amsterdammer hem op het laatst het vuur na aan de schenen te leggen met den stand 107 om 104. Toen hij een kléine inzinking kreeg, maakte N.N. de partij uit: 108 om 125 in 33 beurten, hoog ste series 13 en 16. F. Weber (Sarphatf) en J. v. Amstel (D.E S.) begonnen beiden slecht. De D.E S.-man herstelde zich het eerst en r.am een tame- lijken voorsprong. Later kwam zijn partner ook opzetten, maar het was te laat. Toen Van Amstel de 90 caramboles gemaakt had, stond Weber op 72 in 45 beurten, hoogste series 11 en 12. Toen traden de kopspelers der beide teams in het krijt, Th. v. Lent (Sarphati) en A. Brauckman (D.E.S.). Ze staken bei den hard van wal. Na 7 beurten was de stand reeds 39 om 42. Dan eenige slechte beurten, waarbij ze ongeveer gelijk op gingen. Met series van 21, 11 en 19 was de Amsterdammer ver in de meerderheid en maakte de 150 caramboles cadre in 33 beur ten vol, Brauckman op 110 latende staan. In de partij H. J. Wagner (Sarphati)— B. Bottelier -(DE.S.) wilde het met den Haarlemmer niet vlotten. Later herstelde hij zich en wist zelfs te winnen met 95 om 100. H. Knapen (Sarphati) kon het tegen A. F. de Nijs (D.E.S.) op geen stukken na bol werken. Met zeer regelmatig en goed band- spel liep de D.E-S.-speler steeds verder uit en had reeds de 100 punten bijeen in 23 beurten, toen zijn tegenstander pas 55 no teerde, hoogste series 10 en 18. De strijd tusschen P. Ongers (Sarphati) en J. A. Roosen (D.E.S.) was van a tot z spannend. Toch was Roosen steeds een weinig in het voordeel en noteerde 75, zijn partner er 69 had. H. Koot (Sarphati), die als Invaller fun geerde, kon het tegen M. v. d. Putten (D.E. S.) lang niet bolwerken, die met zeer mooi seriespel steeds verder uitliep. Toen Koot pas 74 had, maakte v. d. Putten reeds de 125 caramboles cadre vol in 22 beurten. De slotpartij tusschen H. v. d. Plas (Sar phati) en J. D. Ronde (D.E.S.) was langen tijd zeer spannend. Toen de stand 77 gelijk was. kreeg de gast een inzinking, waarvan Ronde gebruik maakte om de partij in zijn voordeel te beslissen: 79 om 100. De uitslag van dezen wedstrijd was, dat „Sarphati" 996 caramboles en „D.E.S." 1183 caramboles behaalde. Lommeroord (Heemstede)Ons Genoegen (Vogelenzang) Gespeeld werd in Hotel-Restaurant Lom* meroord tusschen de 2e viertallen. De uitslag luidt als volgt: Lommeroord 100 41. 57. 100 totaal 298. Ons Genoegen 71. 100 100. 38 totaal 309. Stand na drie wedstrijden: De totaalstand na drie wedstrijden ia 971966 voor Ons Genoegen. Bekerwedstrijden bij Haarlem-Noord. Bovengenoemde wedstrijden zijn in café Van den Bosch aan het Soend^plein voort gezet en geëindigd. De laatste wedstrijd op Woensdagavond was de finale van de winnaars der vorige ontmoetingen in klasse C, n.l. „D.ES." en „Haarlem Noord". Het eerst traden in het strijdperk J. Vlug Jr. (D.ES.) en K. Mur (Haarlem Noord). Met goed spel nam de „D.E.S."-man on middellijk een kleinen voorsprong, welke hij tot het- einde wist te bewaren. En toen hij de 100 caramboles bijeen had. noteerde zijn tegenstander 79 in 45 beurten, hoogste series 10 enll. Daarna bonden Bottelier (DE.S.) en Broertjes (Haarlem Noord) den strijd aan. Beiden waren goed op dreef. De gastheer was steeds iets voor en won ten slotte met klein verschil: 61 om 70 in 32 beurten, hoogste series 7 en 12. Vervolgens speelden L. Vlug (D.E.S.) en Kronenburg (Haarlem Noord i. Ook in deze partij moest de „D.E.S "-speler het afleggen tegen het vaste spel van zijn partner, of schoon hij zich kranig verdedigde. Toen Kronenburg de 100 punten gemaakt had in 41 beurten, noteerde hij 72, hoogste series 11 en 15. Toen de laatste partij begon, waren de gastheeren met 16 caramboles in liet voor deel en het was voor Roosen (D.E.S.) haast ondoenlijk, om op de korte partij van 60 punten tegen Snoeks (Haarlem Noord) er 17 in te loopen op vreemd terrein. Integendeel leed hij de nederlaag met 41 om 60 in 33 beurten, hoogste series 7 en 13. Hiermede werd de beker in klasse C door „Haarlem Noord" gewonnen Na afloop had de prijsuitreiking plaats door den voorzitter van „Haarlem Noord", den heer J. v. Trigt. In klasse B. ontving ..D.E.S." den beker en in klasse C. „Haarlem Noord", beider, voor een jaar. Voor de serieprijs kwam de heer Wagenaar van „Vriendenkring" in aanmerking en voor den moyenneprijs de heer Kronenburg van „Haarlem Noord".

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12