UIT DE OMSTREKEN SPOOR's MOSTERD SPORT EN SPEL Fa. VOS ROUWENS PHILIPS' RADIO'S HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 4 JUNI 1930 VELSEN Raadsvergadering Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 3 Juni, des avonds zeven uur. Voorzitter de heer R. <3. Rijkens, burge meester. Geheime zitting. Vijf minsten na de opening gaat de raad In geheime zitting. Te 7-45 uur wordt de ver gadering heropend. In hooger beroep. Naar aanleiding van het vonnis in kort geding van den president der Arrondlsse- ments Rechtbank te Haarlem d.d. 23 Mei 1930 stellen B. en W. voor een hooger beroep in te stellen. Wordt goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van den heer S. Koekendorp, te Santpoort, om ontslag als on derwijzer aan school F aldaar. B. en W. stellen voor, het gevraagd ontslag eervol te verleenen. Aldus besloten. In handen van B. en W. wordt gesteld een verzoek van den heer A. J. Minderhoud, on derwijzer aan school H te IJmuiden, om overplaatsing naar school F te Santpoort. Feesten Koninginnedag. Omdat B. en W. geen toestemming meer tot het houden van een collecte wenschen te geven, verzoekt het bestuur der Oranjever- eeniglng „Wllhelmlna" te IJmuiden om voor 1930 een subsidie van ÏOUO.te verleenen voor het oreaniseeren van feesten op Ko ninginnedag. De meerderheid van B. en W. stelt voor, dit verzoek af te wijzen. De heer Ten Broeke stelt voor, dit verzoek nog eens naar B. en W. om ad vies te renvoyecren. De heer Sluiters Is van oordeel, dat de mecning van B. en W. toch niet zal ver anderen. Spreker zou het gevaarlijk vinden om het verzoek van die Oranjevereeniging in te willigen, wegens het precedent dat men schept. De Voorzitter is ook van oordeel dat er dan nog meer vereenigingen met een dergelijk verzoek zullen komen. Spreker zegt ook, dat de meening van B. en W. niet ver anderen zal, want men is niet gewend, „dat de leden van dit college omvallen!" (Gelach) Het verzoek wordt tot de volgende verga dering aangehouden. Gebouw „De Toorts" B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van het bestuur der vereeniging „Eigen Gebouw" te Santpoort om voor 1930 een subsidie te verleenen ten behoeve van het door die vereeniging ge stichte gebouw „De Toorts". Op verzoek van Mevrouw Van Veen zal dit bij de a.s. begrooting behandeld wor den. Stcunverlecning. De meerderheid van B. en W. stelt voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der IJmuider Federatie van ar beiders in het Visscherijbedrijf te IJmuiden om te besluiten dat de leden-zeelieden dier Federatie door de raadscommissie inzake stcunverlecning met betrekking tot de steunregeling behooren te worden beschouwd en behandeld als georganlseerden. Hierover ontstaat een zeer langdurige dis cussie, waaraan wordt deelgenomen door de heeren Vermeulen. Maas, Ten Broeke, Van der Steen, De Nobel, Schaar, Tusenius, Vis ser. Waterlander en Schilling. Wethouder Tusenius stelt voor, om de steunregeling van de crisiscommissie nog eens te herzien. Dit wordt verworpen. De heer Van der Steen stelt voor, aan de comrfiissie te verzoeken de steunregeling met 1.— voor de leden der Federatie te verhoogen. Het afwijzend voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen. Het voorstel van den heer Van der Steen is hiermede vervallen. Kindertoeslag. In behandeling komt het prae-advies van B. en W. omtrent invoering van een kinder toeslag voor de arbeiders en ambtenaren in dienst der gemeente Velsen (politie inbe grepen). De heeren Maas. Waterlander, Zwanen burg en Langendijk stellen voor. dit punt aan te houden, omdat zij voornemens zijn een uitgewerkt voorstel terzake aan te bie den. Dit voorstel wordt aangenomen. Lunapark. De ontspanningscommissie van de Speel- tuinvereenlging „Kindervreugd" te Velsen heeft aan den burgemeester vergunning ge vraagd tot het houden van een Lunapark. De Voorzitter wenscht, alvorens een beslissing te nemen, hierover met den raad overleg te plegen. Wethouder Schilling is er vóór om het verzoek in te willigen, omdat dergelijke vermakelijkheden ln Haarlem en Beverwijk wèl toegelaten worden. En de inwoners van Velsen trekken daar dan heen. Omdat over dit agendapunt een uitgebrei de discussie wordt verwacht, wordt het aan gehouden tot de volgende vergadering. De voorstellen tot verkoop van grond wor den goedgekeurd, evenals het voorstel tot aankoop van huizen met erven to Sant poort. Woningen- voor ouden van dagen B. en W. stellen voor. hun een crediet van 41.99 toe to staan voor den bouw van ne gentien woningen voor ouden van dagen. Wordt goedgekeurd. De zitting wordt te half elf verdaagd tot a.s. Dinsdagavond zeven uur. HET ONGELUK Or DEN TWEEDEN PAASC11DAG. Delieerv.d.A.wonende te Amstelveen, die op 2enPaaschdag op den Rijksweg alhier met z'n motorrijwiel verongelukte en in deernis- wokken den toestand naar het Antonluszie- kenhuis te IJmuiden werd vervoerd, heeft dezer dagen het ziekenhuis verlaten. Hij moest echter per ziekenauto naar huis worden gebracht. IJMUIDEN A-V.R.O.-PROTESTACTIE. Onder voorzitterschap van den heer K. H. Tusenius, wethouder dezer gemeente, hield het Avro-steuncomité een vergadering ln Hotel No. Eén. Het geheele comité bestaande uit 30 leden was aanwezig. De heer Tusenius opende met een woord van welkom en zette daarna het doel der actie uiteen. Met nadruk wees spreker er op, dat het niet de bedoeling is, om de banden, die ons volk vereenigen te verscheuren. De strijd gaat niet tegen personen, maar tegen het stelsel. Van beide zijden zijn wel eens uitdrukkingen gebezigd, weike misschien beter niet geuit hadden moeten worden, maar te begrijpen is het echter wel. Spreker hoopte ten slotte, dat de actie van IJmuiden en Omstreken geleid pioge worden in die banen, die de onderlinge verhoudingen ten goede zullen komen. De aanwezigen betuigden met daverend handgeklap hun instemming met het gespro kene. Op voorstel van den leider der vergadering werd besloten, over te gaan tot het benoemen van een werkcomité. Met algemeene setm- men werden gekozen: tot voorzitter de heer K. H. Tusenius en tot secretaris de heer K. L. G. Mollevanger. Verder namen in dit comité zitting de heeren P. Borst Jr., Prins. F. Wildeboer, C. M. Arends en Smit (Drie huis). Medegedeeld werd, dat a.s. Vrijdagavond in Thalia als sprekers zullen optreden de heeren Ds. Gravemeijer, Dr. Max Juda, beiden te Amsterdam, het openings- en sluitings- woord zal worden gesproken door den heer Tusenius. Ter afwisseling zal hét Thalia-Orkest eenige muzieknummers onder leiding van den heer Sam Vlessing uitvoeren. Daar een bijzonder groote toeloop wordt verwacht, is niet alleen de groote zaal van Thalia gehuurd, maar kan zoo noodlg ook over de concertzaal van den schouwburg worden beschikt. Door luidsprekers zullen de redevoeringen ook in de concertzaal hoorbaar zijn. De opening der zaaldeuren is vastgesteld op 7.15 uur. - Tenslotte werd nog medegedeeld, dat 238 adhaesiebetuigingen met deze actie zijn inge komen. DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHE RIJBEDRIJF. Gedurende de week van 17 tot en met 23 Mei werd aan 394 werklöozé zeêvisschers f 3840,25 uitgekeerd, tegen resp. 412 en f 4361 in de vorige week. Het aantal uitgetrokken zeelieden bedroeg op 23 Mei 378, waarvan woonachtig in IJmui den 104, in Eg-mond 66, in Scheveningen 95, in Katwijk 31 en in overige gemeenten 82. CONCERT IJMUIDEN'S MANNENKOOR. IJmuiden's Mannenkoor, directeur de heer H. J. Arisz, geeft Donderdag 5 Juni a.s. een concert in Thalia, met medewerking van IJmuiden's a capellakoor, Santpoort's dub bel gemengd kwartet, mannenkoor Caecilia, Haarlem en Caecilia's Jongenskoor. Het aantal medewerkenden bedraagt ongeveer 300. .PROTESTVERGADERING A. V. R. O. In „Thalla" zal a.s. Vrijdagavond een pro testvergadering tegen de verdeeling van den zendtijd worden gehouden. Als sprekers zul len optreden Ds. H. E. Gravemeyer, Ned. Hervormd predikant te Amsterdam, en de heer K. H. Tusenius, alhier. IJMUIDER VISCHHANDELVEREENIGING.. In de laatst gehouden vergadering van de IJmuider Vischhandelvereeniging deelde de aftredende voorzitter, de heer J. C. Slis mede, dat hij, met het oog op z'n leef tij i, niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. De vergadering was zeer onder den indruk van deze mededeeling, daar de heer Slis, gedurende 22 jaren als voorzitter was op getreden en gedurende dien tijd veel voor de vereeniging heeft gedaan. Bij acclamatie werd de heer Slis daarop tot eere-voorzitter •benoemd. De heer Slis stelde een bedrag voor het Steunfonds beschikbaar en bood het Be stuur een herinneringsbord, voorstellende de opening der sluis, aan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BLOEMENDAAL ZONNESTRAALDAG. De voorbereiding van den jaarlijkschtn „Zonnestraaldag" is begonnen. Het plaatselijk comité voor Bloemendacl en omstreken verzoekt dames-collectanten voor de straat-en-huiscollcctc op 21 Juni, dc n „Zonnestraaldag" zich op te geven aan N. L. Herfst. Brederodeweg 43 te Bloemcndaal, (postadres Santpoort.) GEVONDEN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij: J. van Baatte,' Schroeder v. d. Kolkweg 4, Bloemcndaal, een twee-persoons Amerikaansche legertentje: H. Oosterhof, Alb. Thijmlaan 63, Bloemendaal, een vulpenhouder zonder pen; Elfers. Zand- voorterlaan 189, Bloemcndaal. een rijwielbc- lastingmerk; v. d. Haas, Delftstraat 41 rood, Haarlem, een tafelkleedje; Verschoor, Joh. Verhulstweg 67. Bloemendaal, een rij wie lbo* lastingmerk; Schravendljk, Groote Hout straat-. Haarlem, een nummerplaat van auto; v. d. Heij, Tetterodeweg 12, Overveen. een col bertjasje; J. v. Donselaar, Busken Huetlaan 4, Bloemendaal, een paar beige dameshand schoenen; Reinalda, Iepenlaan 10, Bloemen, daal, een blauwe ceintuur G. Heliewaad, Heuvelweg 4. Bloemendaal, een vulpotlood; A. Selis, Leidschestraat 67, Haarlem, een paar heeren sokken: aan den politiepost te Aer. denhout. een kinderhoed. een witte heeren sjaal, een heerenhandschoen: aan het bureau L van politie Overveen, een kinderportemon- j naie, een muts. een vulpenhouder zonder pen, een sleutel aan een touwtje, een passer en I een kleine groene portemonnaie met inhoud, HEEMSTEDE OVER BIJBAANTJES Een lezer schrijft ons on.: „Overal houdt men zich bezig met de oplos= sing van het werkloosheidsvraagstuk. Tc Heemstede doet men dit evenwel op een eigenaardige manier. Er was behoefte aan toezicht in de avond uren in het wandelbosch „Groenendaal", te vens was er een man noodig voor toezicht aan den zwemvijver, ook voor de avonduren. Dus uitbreiding personeel. Terwijl lederen dag een groot aantal werk- loozen dc straten van Heemstede siert, wor den drie man van liet vaste gem. personeel benoemd voor bovengenoemde baantjes. Drie menschep., al reeds een inkomen heb bend van pl.m f 35 per week. Drie menschen. die deze bijverdienste niet noodig hebben. Voor die 3 menschen geldt dus niet de 8-urige werkdag. Zij werken eerst 8 uur in vasten gemeentedienst en gaan dan nog hun overuren maken. Zoo worden -te Heemstede de problemen van den 8-urcndag en de werkloosheid opgelost". Wij hebben bij het gemeentebestuur van Heemstede deze aangelegenheid onderzocht. Daarbij bleek ons, dat 6 man aangesteld moesten worden om gedurende de Woensdag en Zaterdagmiddagen, en op den Zondag en enkele uren op andere dagen in de week toe zicht te houden in Groenendaal. Dit zijn geen volledige betrekkingen, inderdaad slechts bij baantjes. die aan de belanghebbenden slechts eenige honderden guldens in het jaar opleveren. Van de 6 menschen doen nooit meer dan 2 gelijk dienst. Voor zulke politiediensten kunnen natuur lijk alleen vertrouwde menschen aangesteld worden. Het is dus wel te verklaren, dat on der het gemeentepersoneel gezocht is omdat men die menschen kent. Misschien is het niet onmogelijk dat in de toekomst overgegaan zal worden om vast personeel met de bewaking van Groenendaal te belasten. Indertijd is in den raad ook reeds op de wenschelijkheid daarvan gewezen. Dat zal dan evenwel meer geld eischen. De man die voor toezicht bij den zwemvij ver noodig was. moest reddend kunnen zwem men. Bovendien moest het iemand zijn die eenige uren onder den gewonen werktijd kon invallen. Dit was alleen mogelijk door iemand te nemen van het gemeenteperson-eel die in ■het bezit is van een diploma voor reddend zwemmen. De uren die hij onder de gewone werkuren bij den zwemvijver moet zijn, war» den van zijn uren in gemeentedienst afge trokken. De man heeft daarvan eenig voor deel omdat het loon in dienst der zwemin richting iets hooger is. Voor de andere uren wordt hij natuurlijk gewoon betaald. TRANSFORMATIEHUISJE. B. en w. stellen voor van W. Thunnlssen voor f 1 in eigendom te aanvaarden 28 M2. grond gelegen Westelijk van den Kanaalweg, om daarop een transformatorstation te' bou» wen. Dit is noodig omdat het aantal :n- dustrieele ondernemingen die electriciteit ge* bruiken in de omgeving van de Havenstraat en Kanaalweg zich uitbreiden. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 5 Juni 1930 des avonds 8 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der verga dering van 24 April 1930; 2. Ingekomen stukken; 3. Benoeming Onderwijzend Personeel. 4. Vaststelling vermenigvuidigingscijfer Plaatselijke Inkomsten-belasting 1930-1931. 5.- Verhoogng-credietwoor aanleg stamriool in Heemsteedsche Dreef tusschen Haven straat en Cloosterlaam-. 6. Verhuur weiland van „Het Oude Slot". 7. Aankoop Grond voor stichting transfor- matorstation. 8. Aanleg van een voetbrug over de Leid- schevaart. 9. Beslissing op beroep tegen weigering bouwvergunning. 10. Credietverleening voor beschikbaarstel ling medailles. 11. Voorstel tot voorloopige goedkeuring van een plan tot onteigening in het belang der volkshuisvesting. 12. Comptablliteitsbesluiten. 13. Vaststelling kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 14. Ontheffing Plaatselijke Inkomstenbe lasting. i R. K. VROUWENBOND. Maandagavond hield de af deeling Heem stede van bovengen oemden bond een f eest vergadering ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan. In haar openingswoord gaf de presidente, mevrouw Droog, een terugblik op hetgeen de afdeeling tot stand gebracht heeft. Allereerst de oprichting der „St.-Eli- sabethvereeniging", die zoovele nooden heeft gelenigd. Dan de vele leerzame cursussen, alsook de stichting van het dameszangkoor, dat al zoo veel gezellige avonden aan de leden heeft bezorgd. Trots dit alles is er een kleine achteruit gang in het ledental te betreuren, waarom de presidente een beroep deed op de aanwe zigen tot uitbreiding van het ledental. Uit het jaarverslag der secretaresse bleek, dat het ledental gedaald is van 171 tot 155. In de plaats van mej. Peeperkorn, die be dankt had, werd als secretaresse gekozen mej. A. Lageweg en als penningmeesteresse mej. HagemanTromp in de plaats van mej. Kitty Blom. Voor een nieuwe kapel in Heilo, waarvan het initiatief uitgaat van den Ned. R. K. Vrouwenbond, is in Heemstede een sub-co mité gesticht. Een collecte ten bate van deze kapel bracht f 10 op. Hierna voerde het zangkoor St. Agnes, onder leiding van mej. Else Wille, op de ope rette in 7 bedrijven „Krelisboer en Ganzen- donck". Aan zang en spel was veel zorg besteed, terwijl de mooie Zeeuwsche kleeding er veel toe bijdroeg om een mooi geheel te verkrij gen. EEN GOEDE VERKEERSVERBETERING. De Koedieflaan voldeed reeds lang niet meer aan de hooge eischen die aan een. drukken verkeersweg gesteld worden. Wel zijn den vorigen winter reeds vele boo- men geveld, terwijl ook waar dit mogelijk was fietspaden en trottoirs aangebracht werden. Een sta-in-den-weg was het huisje aan den Noordkant, naast de rijwielzaak van den heer Heemskerk. Thans wordt dit huisje afgebroken. De weg wordt daar nu verbreed. In de plaats van het huisje komt, natuurlijk meer naar achteren gelegen, een dubbele villa. Het voetpad aan den Noordkant van de Koedlefslaan kan nu doorgetrokken wor den. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct*. per regel. HAARLEMMERLIEDE Geboren: Cornells, z. van J. de Heus en van J. Moester; Hendrik, z. van L. J. Gem- mink en van E. H. de Vries; Berendina, d. van L. Bolhuis en van H. Nap; Mathilde Johanna, d. van P. J. van Bruggen en van P. M. van Zijp. Ondertrouwd: N. P. J. Olsthoorn en A. A. Stokman. ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „ZIGNEA". In de maanden Maart, April en Mei wer den door de Dames Zwem- en Poloclub Zig- nea in Stoop's Bad onderlinge wedstrijden gehouden, waarvan het resultaat Dinsdag avond op het oefenuur in de Nieuwe zwem inrichting aan de Houtvaart bekend, werd gemaakt. De nummers voor meer geoefenden wa ren: 3 en 6 banen vrije slag, 3 en 6 banen schoolslag, 3 banen rugslag, 1 baan bal op- zwemmen en schoonspringen. Voor ieder nummer kreeg no. 1 10 punten, no. 2 9 p. enz. De totaal uitslag was als volgt: le pr. mevr. B. Venema met 58 punten; 2e pr. mej. R. v. Spaendonck met 52 p.; 3e pr. mej. Jo Bos met 52 p.; 4e pr. mej. H. Haase met 49 p.; 5e pr. mej. H. v. Abs met 34 p.: 6e pr mej. A. M. Coster met 24 p.; 7e pr. mej. M. Bannink met 20 p. Het was jammer, dat enkele goede zwem sters als b.v. Greet Hackennitz door gebrek aan tijd slechts op een enkele baan kon den uitkomen. Adspiranten: le prijs Riety Schweitzer; 2e pr. Greet Knuyt; 3e pr. Nelly Wagema- ker: 4e pr. Annie Bunte; 5e pr. Mily Hes sels; 6e pr. Else Stoel. De prijzen werden door een der oefenlel- ders uitgereikt, waarbij met waardecring werd gesproken over de vorderingen van vele zwemsters. Er schuilen in Zignea, voor al ook onder de jongere zwemsters, zeer goede krachten, die bij serieuze oefening binnen korten tijd een sieraad van de Haar- sche zwemsport zullen zijn. De presidente, mej. Van Ommeren sprak tenslotte een woord van dank tot allen die tot het slagen van de onderlinge wedstrij den hadden meegewerkt. BILJARTEN. OM DEN „NOBELS-BEKER". De nederlaagwedstrijden om dezen wissel- prijs zijn Dinsdagavond bij D. E. S. in ,,'t Hof van Holland" voortgezet. Op bezoek was het eerste zestal van Excelsior uit Vel- sen-Noord. Het eerst speelden W. Olivier (Excelsior) en J. de Vries (D. E. S.). De gast presteerde zeer weinig, terwijl de Vries een behoorlijke partij maakte. Hierdoor werd de stand steeds ongelijker en toen de D. E. S.-man de 100 caramboles bijeen had in 34 beurten, noteer de zijn tegenstander pas 39, hoogste series 6 en 14. J. van Loon (Excelsior) maakte het betei* voor zijn club; hij wist zijn tegenstander D. Dekker (D. E. S.) te slaan met den stand: 75 om 61. De strijd tusschen' Th. Lamers (Excel sior) en H. Kuiper Jr. (D. E.. S.) was zeer spannend. Om beurten hadden ze de leiding. Toen de stand 99 om 97 was, wist de gast het resteerende punt te maken; 100 om 97 in 56 beurten. Daarna traden J. Gertebach (Excelsior) en N. N. (D. E. S.) in het strijdperk. De bezoe ker was er aanvankelijk niet in, waarvan de D. E. S.-speler gebruik maakte, om met goed spel uit te loopen. Later haalde Gertebach met vast spel mooi op, doch het was te laat. Toen N. N. de 125 caramboles cadre vol had, stond hij op 92 in 31 beurten, hoogste series 12 en 15. H. Sandberg (Excelsior) werd door H. Tu- ninga (D. E. S.) totaal verpletterd, daar hij niets maakte. In 30 beurten had Tuninga de 80 punten 'verzameld, zijn partner no teerde toen pas 24, hoogste series 5 en 17. De laatste partij ging tuschen A. Schweit- zefr (Excelsior) en J. Nobels (D. E. S Ook deze gast moest het tegen den gastheer af leggen. Toen Nobels uitmaakte in 39 beur ten, was de stand: 81 om 125 caramboles cadre, hoogste series 9 en 14. De stand van den avond was, dat Excel sior 411 en D. E. S. 588 caramboles be haalde. OM DEN „HANBEKER". De wedstrijden om den „Hanbeker", die „Vriendenkring" in café Roefs heeft geor ganiseerd, zijn thans geëindigd. Het laatst was op bezoek de Amsterdam- sche vereeniging „Benoorden het IJ". De strijd werd geopend met de partij Kruyer (Benoorden het IJ)—Wagenaar (Vriendenkring), waarin ook werkelijk strijd werd geleverd, daar beide tegenstanders goede wedstrijdspelers zijn. Om beurten hadden ze de leiding en bleef de uitslag on zeker. Tenslotte zegevierde Kruyer met klein verschil: 150 om 133 caramboles cadre in 41 beurten, hoogste series 16 en 18. Toen traden de beide kopspelers in het krijt van Hout (Benoorden het IJ> en Boer winkel (Vriendenkring). Het begin was slecht, doch spoedig herstelde Boerwinkel zich en liep met series van 22 en 47 een stuk uit. Wel verdedigde de gast zich met groot bandspel goed, maar toen de Haarlem mer achtereenvolgens 12, 16. 10. 25 en 16 scoorde, was de strijd feitelijk reeds in zijn voordeel beslist. Na 23 beurten had Boerwin kel de 200 caramboles cadre bijeen, hoogste series 23 en 47. Nu bonden A. Polak (Benoorden het IJ) en Van den Gevel (Vriendenkring) den strijd aan. Het ging aanvankelijk gelijk op. maar daarna liep de bezoeker regelmatig uit en bereikte de 100, toen zijn partner 73 noteerde in 33 beurten, hoogste series 13 en 14. Korendijk (Benoorden het IJ) kon het te gen Kelderman (Vriendenkring) lang niet bolwerken. De Amsterdammer speelde dan ook ver beneden zijn kracht. Toen Kelder man de 80 punten bijeen had, noteerde Ko rendijk pas 36 in 40 beurten. Wij hebben Roefs (Vriendenkring) wel eens beter gezien. Wel begonnen beiden slap. maar spoedig nam Weerdenburg (Benoorden het IJ) een voorsprong en vergrootte dien steeds. In 35 beurten had hij de 100 caram boles gemaakt. Roefs noteerde er 65, hoogste series 18 en 9. Daarna volgde een partij tusschen Gerstsl (Benoorden het IJ) en Copini (Vrienden kring). Toch was de Haarlemmer steeds een weinig in de meerderheid, hoewel de Am- INGEZONPEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. GROOTE HOUTSTRAAT 15 TEL. 15497 sterdammer hem op de hielen zat. Tenslotte maakte Copini aan alle onzekerheid een einde door de 150 caramboles cadre vol te maken in 38 beurten, zijn tegenstander op 127 latende staan, hoogste series 15 en 20. Het leek wel, of Dc Wit (Vriendenkring) met zijn clubgenoot Kelderman had afge sproken, in hun partij van 80 punten hun tegenstander niet verder dan 36 te laten komen. Althans Verbaarschot (Benoorden het IJ) kon het niet verder brengen in 32 beurten. De slotpartij tusschen Kleyn (Benoorden het IJ) en G. Duits (Vriendenkring) kon moeilijk den wedstrijd ten gunste van „Be noorden het IJ" beslissen, daar de achter stand 75 punten bedroeg bij het begin van deze partij. Toch wist de Amsterdammer den achter stand met 31 punten te verkleinen en dus tot 44 te reduceeren door de partij van 90 punten te winnen tegen 59 voor zijn partner. De totaal uitslag luidt: „Benoorden het IJ" 796 en „Vriendenkring" 840 caramboles. Het is de biljartvereeniging „Ons Genoe gen" uit Zaandam alleen gelukt aan ..Vrien denkring" een nederlaag toe te brengen; haar komt dus den beker toe voor een jaar. POSTDUIVEN. „DE SPAARNE-VOGELS" TE HAARLEM. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 1 Juni een wedvlucht van Creil, afstand 379 K.M. De duiven werden te 10 uur 15 min. in vrijheid gesteld. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. Oldenmark 1, 4, 6; J. H. Somers 2, 8, Sandlfort en Staphorst 3, 9, 12. Eerste duif te 14 uur 37 min. met een snel heid van 1446 meters per minuut, laatste prijswlnner te 15 uur 11 min. Medaille voor de eerste duif, winnaar H. v. Oldenmark. COLUMBA Zondag hield de Postöuivënvereeniging „Columba" een wedvlucht van Dourdan (Frankrijk)). Los te 7.30. Aankomst le duif te 12.47, laatste prijswinner te 1.25. De prijzen werden behaald als volgt; P. Boeree 1 3 4 6; L. Gimbrère 2 5 9; W, Kuyk 7 8 10. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN K. T. K. i Op 29 Juni wordt voor den Kennemer Turnkring een adspirantendag gehouden. De nu gewijzigde vaardigheidsproeven zullen dan worden afgenomen, terwijl deze tevens grondslag zullen vormen voor een wedstrijd. De onderdeelen van de proeven luaden als volgt: Voor meisjes van 11 tot en met 13 jaar twee vrije oefeningen, brug, paard, bok sprong, hoogspringen, vérspringen, 60 M. loo pen, balwerpen; j voor meisjes van 14 tot en met 16 jaar twee vrije oefeningen, brug, paard, paardsprong, hoogspringen, verspringen, 60 M. loopen, discuswerpen; voor jongens van 11 tot en met 13'jaar vrije oefening, brug, paard, rek, boksprong, hoogsprnigen, verspringen, 80 M. loopen, bal- werpen; voor jongens van 14 tot én met 16 jaatf vrije oefening, brug, paard, rek, boksprong, hoogspringen, vérspringen, 80 M. loopen, ko- gelstooten, speerwerpen (facultatief). De kringkampioenscahppen in athletiek zullen worden gehouden op Zondag 6 Juli in Bloemendaal. De onderdeelen voor dames zijn 100 M. loopen, 4 maal 100 M. estafette, relay (200, 100, 80, 60 M.) hoog- en vérsprin gen m.a., speerwerpen, discuswerpen, kogel- stooten en 80 M. horden. Voor de heeren zijn bestemd loopen 100 M„ 400 M„ 800 M., 1500 M„ 3000 M., 4 maal 100 M. estafette, relay (400, 300, 200, 100 M.), hoog- en vérspringen, m.a. polshoogspringenhinkstap sprong, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten. Tenslotte zullen op Zaterdag 12 Juli atle tiekwedstrijden voor adspiranten worden gehouden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. De onderdeelen zijn voor jongens 13 en 14 jaar: 80 M. loopen, hoog- en vérspringen m.a., speerwerpen, kogelstoo ten, 4 maal 80 M., estafette; jongens 15 en 16 jaar: 80 M. loopen, hoog- en vérspringen ma., hinkstapsprong, speerwerpen, kogel stooten 4 maal 80 M. estafette; meisjes 13 en 14 jaar: 80 M. loopen, hoog- en vérspringen m.a., balwerpen, 4 maal 80 M. estafette; meisjes 15 en 16 jaar: 80 M. loopen. hoog- en vérspringen m.a., kogelstooten, discuswer pen, 4 maal 80 M. estafette. HENGELEN. HET BAARSJE. Het vischcollege „Het Baarsje" heeft haar seizoen geopend met een grooten onderlingen wedstrijd op witvisch in de Amsterdamsche Vaart voorbij de Liebrug. Er is twee maal 11/2 uur gevischt. De vangst was zeer goed. De uitslag is als volgt: 1ste prijs H. Hazes; 2de prijs J. van Luik; 3de prijs H. Veen; 4de prijs F. Hoogeboom; 5de prijs W. Korsten; 6de prijs S. Bosman; 7de prijs C. Beekhuis; 8ste prijs G. Veen; 9de prijs D. Erkens; 10de prijs W. A. v. Keulen; llde prijs E. v. d. Berg; 12de prijs J. v. Luik; 13de prijs A. Borsje. In het clubhuis van den heer F. Slot aan den Jansweg, reikte de voorzitter, de heer D. Erkens, de prijzen met een hartelijk woord aan de winnaars uit. Ook dc controleur J. van Zon kon een aardig prijsje in ontvangst nemen voor zijn goede leiding. LAWNTENNIS. STOOPS TENNISTOURNAMENT. Naar aanleiding van de mededeeling in ons vorig nummer, inzake het niet doorgaan van Stoop's Tennistournooi. wordt ons bericht, dat naar aanleiding van een onderhoud met den directeur van Stoop's Tennisbanen, het tournooi wel zal plaats hebben Nader zal worden medegedeeld wanneer het tournooi zal beginnen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 60 Cis. per regel. SpOOr'S z w I'sVrschê K

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10