HONGARIJE-NEDERLAND (6-2) KON. MEBo E VOETBALNIEUWS. DE UITSLAGEN. Buiten dc Competitie. R.-K. FEDERATIE. Tram- en Spoorweg-Competitie KORFBAL. WIELRIJDEN. ZEILEN. GOLF BOKSEN. VOETBAL. Nederland verliest den eersten wedstrijd tegen Hongarije met 62. De Hongaren hadden met rust een 30 voorsprong (Van den specialen VD.-verslaggever). BOEDAPEST, Zondagavond. Zooals gevreesd werd, hebben de Nederlan ders in hun eersten wedstrijd tegen de Hon garen een nederlaag moeten incasseeren. De Nederlanders speelden in deze ontmoeting Kinder geestdrift. Het leek wel of zij „down" waren door de vreemde omgeving, het eigen aardige harde speelveld zonder gras! Zij jagen tegen den wedstrijd op en kwamen Biet met vertrouwen in het veld; niet met dm bezielenden wil om zich er door te slaan ea te vechten voor een gunstig resultaat. Dit is wel de voornaamste oorzaak geweest T3n de nederlaag. Reeds direct na het begin bleek, dat Van Kol er uit was, dat de midden- dinie van het kastje naar den muur liep en dat de vorhoede maar weinig deed. En wat jij deed was slecht. Het gevolg was een voortdurende druk op het doel van Van der Meulen, die zich er met veel talent wist doorheen te slaan en wist te voorkomen, dat ce wedstrijd reeds vóór de rust een cVoacle voor ons elftal werd- Hij werd goed gesteund door Vernietten. De Hongaren, die met veel vertrouwen en geestdrift speelden, waren gedurende de ge- ieelc eerste helft in de meerderheid. Reeds geruimen tijd voor het begin hebben de toeschouwers zich rondom het veld een plaatsje veroverd. Er zijn zeker 25.000 toe schouwers. Afgesproken werd, dat alleen de coelverdedigers vervangen mochten worden. Eenige Hongaarsche ministers bevinden rich op de officieele tribune. Te ruim half zes komen de Oranjehemden het veld in. Zij worden met een hartelijk jpplaus begroet, De menschen vlogen het veld op, daar de organisatie slecht in orde was Even later komen de Hongaren het veld in, gekleed in rood-wit-groene shirts, de natio nale kleuren. Zij worden geestdriftig toege juicht. Nadat de persfotografen hun werk hebben gedaan, laten Philips' luidsprekers lirle coupletten van het Wilhelmus hooren, gevolgd door het Hongaarsche volkslied. Ver metten tost en verliest; de Hollanders Spelen de eerste helft tegen de zon in. Onder leiding van den Duitschen scheids rechter dr. Bauwens uit Keulen stelden de elftallen zich als volgt op: Hongarije: Aknal, Mandi, Fogoly III, Lyka, Bukovai, Berkessy, Droeszler, Avar, Turay, Foldi, Kohut. Nederland: Van der Heyden, Van den Broek, Van Reenen, Tap, Landaal, Breitner, v. d. Wildt, Kools, Van Kol, Vermetten, Van der Meulen. Nederlandsche grensrechter is de heer Soheffers. Als Nederland heeft afgetrapt, gaan de Hongaren direct in den aanval, maar het eerste schot van Turay gaat naast. Onze rechtervleugel onderneemt den eersten aan val voor Holland. Kools weet voor te zetten, te scherp echter en Van der Heyden kan den bal niet krijgen. In de vijfde minuut trapt Vermetten over het leder heen. Kohut rent alleen op het doel af, hij passeert Van der Meulen, maar Bauwens heeft reeds voor off side gefloten. Het koppen van de Hongaren is magnifiek; de Nederlanders kunnen vooreerst geen voet aan den grond krijgen. Landaal schiet achter; een strafschop in verband met een Jiands" van een der Hongaren wordt door Van Kol naast geschoten. Het middentrio der Hongaren combineert keurig; Van der Meulen moet een springbal Tan Turay in ontvangst nemen, die hij goed houdt. Bij de Hongaren moet het van den snellen Kohut komen. Kools kan hem niet houden De Hongaarse!.? linksbuiten onder neemt een snellen ren. Hij zet scherp voor doel, doch het middentrio der gastheeren mist. In de tiende minuut krijgt Nederland de «rste corner te nemen, die Landaal slecht plaatst. De Hongaren komen en blijven dan in de meerderheid. Zij avorden door het publiek met handgeklap aangemoedigd. Het plaatsen van de Nederlanders is zóó slecht, dat de Hongaren steeds den bal hebben en het leder naar voren kunnen spelen. Er is een kwartier gespeeld als Droeszler doorbreekt; Avar passeert den uitgeloopen Van der Meulen en zet voor den Nederland- schen doelverdediger onhoudbaar in het leegc doel. (10). De Hongaren blijven veel sterker, doch Van Kol en Vermetten zetten de buitenspel- val open, waarop de Hongaarsche aanvallen voortdurend stranden. In de achttiende minuut zien wij den eer sten gevaarlijken aanval der Hollanders. Van der Heyden krijgt het leder van Van Reenen. Een voorzet volgt en Fogoly kan slechts :omer trappen. Deze corner wordt echter hechts genomen en levert niets op Dan volgt weer een aanval van den Hon- Sarschen rechtervleugel. De bal belandt bij Droeszler. Hij zet voor, doch Turay schiet Jammerlijk over. Van Kol is er geheel uit; Vermetten moet voor twee spelen. Bij een vermeend geval van buitenspel blij ven allen staan. Toldi staat alleen vo'or Van der Meulen. Hy schiet en Van der Meulen veet het leder nog net uit zijn doel te grab belen. Landaal leidt dan een Hollandschen aan val. Hij zet voor Van Reenen neemt- het leder b eens op den schoen doch de bal gaat naast. Bij een nieuw vermeend off side-geval, Khiet Avar, doch het leder komt in handen van Van der Meulen. Even later schiet Turay ever. De Nederlandsche middenlinie heeft zich Seheel in de verdediging teruggetrokken. De Hollandsche voorhoede wordt geheel aan baar lot overgelaten. Zij start veel te laat fn wanneer zij den bal krijgt Ls zij hem bijna «middellijk weer kwijt. Het lijkt wel of men Kinder geestdrift speelt en geheel onder den -".druk is van de omgeving en het eigen- ürdige veld. Er is 35 minuten gespeeld als Droeszler snel 'oorgeeft aan Toldi. Deze komt alleen voor ';an dc* Meulen te staan. Onze keeper werpt hch er voor en weet te redden, doch beiden "orden gewond. Hij en Toldi moeten worden bijgewerkt. Als een leeuw staat Van der Meulen zijn ifoel te verdedigen- Twee corners op het Hol- taidsche doel leveren niets op. In de 4Ce minuut weten de Hongaren hun "oorsprong te vergrooten. Avar en Van der feulen. ioopen op elkaar in. Van der Meulen laat het leder uit zijn handen vallen. Ver metten tracht nog te redden, doch te laat en nummer twee ligt in het Hollandsche doel (2—0). Als Kools even daarna een vrijen schop buiten het strafschopgebied naast heeft ge schoten, weten de Hongaren hun voorsprong tot 30 te vergrooten. Droeszler gaat er in een snellen ren met het leder van door. Hij geeft het leder in gunstige positie aan Avar en Van der Meulen heeft het nakijken (30). Met dezen stand komt de rust. De tweede helft- Na de rust zijn Tap en Van den Broek van plaats verwisseld. De Hollanders beginnen met eenige goede aanvallen. In de tweede minuut na de hervatting zet Landaal van de lijn af voor, Van der Heyden loopt toe, doch Aknai weet nog juist het leder weg te tippen. Dan volgt weer een voorzet van Landaal. Van den Broek kopt het leder in de richting van het doel en Van der Heyden, die is toe- geloopen, schiet voor de eerste maal in het Hongaarsche doel '31). Dit geeft den Hollanders moed. doch het helpt niet veel. De Hongaren blijven in het veld domineeren. Er volgt er. off-sidegoal, hetgeen echter slechts van executie beteekent. Want een mc: later breekt Toldi alleen door en het is 41. In de tiende minuut is Turay er weer door heen. Van Kol zit hem op de hielen en hin dert hem. Doch dat neemt niet weg, dat de Hongaar het leder toch in den linkerhoek weet te schieten. De Hongaren- hebben dan een 51 voorsprong. De weinige tegenaanvallen der Hollanders brengen geen opluchting. De Hongaarsche backs zijn volkomen de situatie meester. Als Van Reenen uit een pass van Van der Heyden heeft overgeschoten, is het woord weer aan de Hongaren; onze verdediging moet alle zeilen bijzetten om verder scoren te voorkomen. Van der Meulen houdt er een prachtigen kopbal van Kohut uit. Even later stopt hij een hard schot van Turay. Wanneer Vermetten na 25 minuten spelen wat forsch ingrijpt, wijst dr. Bauwens naar de bekende witte plek; de Hongaren krijgen een penalty toegewezen. Avar scoort hieruit het zesde doelpunt voor de gastheeren on houdbaar voor Van der Meulen (61). De Nederlanders komen steeds niet verder dan de Hongaarsche backs. Bij een snellen aanval van Landaal, die na de rust veel beter speelt dan in de eerste helft, weet hij van de lijn af voor te zetten. Van Reenen krijgt het leder, maar schiet naast- Dan volgt weer een Hollandsche aanval. Land ml drijft naar binnen, geeft door aan Van den Broek, die echter ook naast schiet. Er is nog tien minuten te spelen. De toe schouwers verlaten reeds het veld. Van Kol en Vermetten passen nog steeds den buiten- spelval toe, waarin de Hongaren maar al te vaak loopen. Zes minuten voor het einde raakt Breitner onklaar en moet worden bij gewerkt. Als Avar heeft overgeschoten krijgt twee minuten voor het einde Landaal het leder. Hij rent naar voren en inplaats van voor te zetten, schiet hij zelf op goal. Aknai is verrast en via de toppen van den keeper verdwijnt het leder voor de tweede maal in het Hongaarsche doel. En dan komt het einde met een 62 nederlaag voor de Hollanders. Het beste elftal heeft ongetwijfeld ge- wónnen. Het uitstekende spel van de Hon garen overdonderde de Oranjehemedn. Zij speelden hun spel zooals zij gewend zijn, snel .op de vleugels op het lang terrein en een midden-trio dat productief was. Doorloopend zijn ze in de meerderheid geweest. Het- spel der Hollanders stak er wel zeei bij af. De Oranjehemden konden den door het harde veld hoog sprimgenden bal moei lijk in bedwang houden en er moest steeds verdedigd worden. De middenlinie had het zwaar te verantwoorden. Van den Broek ging het leder nog als eens halen. Er is vrij forsch gespeeld, hetgeen de Hongaren gewend zijn. Zij zaten vurig op den bal en waren steeds even eerder bij het leder dan de Oranje hemden. Van der Meulen heeft zijn doel goed ver dedigd. Den tweeden goal had hij echter kun nen voorkomen. Na hem moet Vermetten genoemd worden, die een uitstekenden wed strijd achter den rug heeft. Hij wierp zich met veel moed in den strijd. Van Kol was minder, vooral in de eerste helft. In de twee de helft was hij wat beter, doch over het geheel waren zijn prestaties maar matig. De middenlinie liep van het kastje naar den muur. Kools vonden wij nog de beste van het drietal. Vooral in de tweede helft was hij tegen den snellen buitenspeler Kohut opgewassen. Van der Wildt deed zijn best en deed af en toe goed werk, Breitner werkte wel hard, doch kon tegen den rechtervleugel der Hongaren niet op. De voorhoede presteerde voor de rust niets. Na de rust strandden de enkele Hollandsche aanvallen op het achtertrio der Hongaren. Landaal was vooral na de rust actief en zijn doelpunt was mooi. Van den Broek en Tap waren heel matig. Van Reenen, dc debutant, heeft het er niet slecht afgebracht. Van der Heyden heeft- weinig te doen gekregen. Het Haarlemsche Ajax. Het officieele bestuur van de Haarlemsche Voetbalvereeniging „Ajax", kort geleden op gericht in het Slachthuiskwartier, ls als volgt samengesteld: H. Umans, voorzitter; I. Se- gerius, eerste secretaris; C. Dekker, tweede secretaris; P. W. den Ouden, penningmees ter; J. Penards en L de Laar, commissaris sen. De heer Sandifort, sigarenmagazijn „Ir.su- linde". hoek Slachthuisstraat, heeft aan deze vereeniging een paar goalpalen geschon ken; hij stolde tevens een mooie zilveren me daille beschikbaar voor de club, die aan „Ajax" de grootste nederlaag toebrengt. Inschrijvingen aan het secretariaat. Hof van Egmond 42, Haarlem. KAMPIOENSCHAP HAARLEM. VAN A.s. Zaterdagavond R. C. H.Haarlem A s. Zaterdagavond zeven uur wordt op het terrein aan den Middenweg tusschen R. C. H. en Haarlem de eindstrijd om het kam pioenschap van Haarlem gespeeld. De competitie om het landskam pioenschap geëindigd: Velocitas klopt Willem II met 30. De beslissing in Afdeeling IV geval len: De Valk promoveert naar de eerste klasse door met 10 van Bleijerheide te winnen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Willem n-Velocitas 03 Afdeeling IV Promotiecompetitie tweede klasse: De ValkBleijerheide 10 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Willem IIVelocitas (03) Maandag is in Tilburg eindelijk de laatste wedstrijd om het kar^censchap van Neder, land gespeeld, namehjl? tusschen Willem II en Velocitas. De strijd eindigde met 03. De eindstand luidt als volgt; ges. gew. gel- ver! pt. v.-t. gem. Go ahead 8 4 2 2 10 19-14 1.25 Ajax 8 4 1 3 9 19-8 1.13 Velocitas 8 3 3 2 9 13-16 1.13 Willem II 8 2 2 4 6 14-18 0.75 Blauw Wit 8 2 2 4 6 8-17 0.75 Afdeeling IV. Promotiecompetitie tweede klasse. ges. gew. ge! ver! pt. v.-t. gem. De Valg 6 4 119 16-6 1.50 Bleijerheide 6 3 0 3 6 12-10 !- Roermond 5 2 1 2 5 11-12 1.50 T. A. C. 5 1 0 4 2 6-17 0.40 Om den Sportpark Reeweg-beker. R. C- H. WINT NA LOTING DEN VIERDEN PRIJS. Evenals vorig jaar nam R. C. H. ook dit maal deel aan de wedstrijden om den „Sportpark Reeweg beker", echter thans met belangrijk minder succes. Vorig jaar werd n.l. beslag gelegd op den fraaien zil veren beker, terwijl nu genoegen genomen moest werden met den vierden" prijs, na lo ting met Merwede, waartegen in de verlie zersronde 00 gelijk gespeeld werd. Nochtans werd in den eersten wedstrijd tegen Merwede een heel goede wedstrijd gespeeld; er werd dan ook met 40 ge wonnen, al had de tegenpartij ongetwij feld wel een tegenpuntje verdiend. Vooral in de eerste helft van dezen strijd werd door Merwede heel goed partij gegeven; het R. C. H.-doel ontkwam ter nauwernood eenige malen aan een doorboring. Al heel spoedig na het begin had L- Kuit uit een center van Verkerk met een goed schot aan R. C. H. de leiding gegeven, doch voor de Dordtenaren was dat aanleiding om zoo mogelijk nog een tikje harder te werken: het was jammer dat zij geen succes konden boe ken. De verdediging van de Racing met Krom aan het hoofd liet echter weinig ge legenheid tot scoren, zoodat de rust ten slotte inging met 10 voor R C. H. Het tweede half uur van dezen wedstrijd, die in totaal een uur duurde, was R. C H. regelmatig in de meerderheid, dat door Nachtegeller al spoedig werd uitgedrukt in een heel goed doelpunt uit een voorzet van W. Kedde. Daarna maakte Ruis een even fraai doelpunt, als hij na uitstekend solo- werk ongeveer de geheele verdediging voor bij loopt en inschiet (30). Kort voor het einde maakte Verkerk op ongeveer dezelfde wijze het vierde doelpunt in dezen wedstrijd waarna het einde aanbrak met een 4—0 overwinning voor de Racing. Voor dezen wedstrijd hadden eerst O D. S en L. O. N G. A. zich gemeten: O. D. S. had daarin mei 10 haar meerderheid getoond over den Zuidelijken eerste-klasser, terwijl D. F. C. in een heel goed gespeelden strijd met 4—0 van D. H. C uit Delft had ge wonnen. Van de drie verliezers werd nu een elftal door het lot aangewezen voor der. halven eindstrijd en dat. bleek Merwede te zijn. De halve eindstrijden werden nu vastge steld als volgt: D.F.C.—Merwede en O.D.S.RO.H. D. F. C. plaatste zich door een 3—1 over winning op haar stadgenootcn in de finale, doch R. C. H. kon er niet in slagen om zich den Dordtschen tweedeklasser van het lijf te houden: zij verloor met niet minder dan 3—0. Al verdiende O. D. S de overwinning volkomen, dc uitslag werd sterk beïnvloed doordat reeds binnen vijf minuten door scheidsrechter Kapteyn aan O. D. S. een pe nalty werd toegekend die benut werd. Al spoedig volgde de tweede goal voor O. D. S als bij een goeden aanval het doel van R. C. H. onvoldoende gedekt wordt en de mfdvoor met een goeden kopbal een voor zet van links benut. Met dezen 20 voor sprong is O D. S. tamelijk veilig, te meer daar ook nu weer slechts een uur gespeeld werd. De rust ging in met 20 voor O. D. S. De tweede helft van dezen wedstrijd bleef O D. S. vrij regelmatig een tikje sterker en hoewel door Verkerk c.s. diverse malen be hoorlijke aanvallen worden opgezet, de ver dediging van O. D. S. bleef meester van het terrein. Intusschen bleken fn dat elftal ver schillende goede spelers te zitten; vooral de beide backs mogen met eere genoemd wor den. alsook dc midhalf. Met een goed doel punt van den midvoor werd de overwinning van O. D. S. tot een feit gemaakt, al deden Krom c.s. nog pogingen om den achterstand in te halen. Het lukte niet; met 30 won nen ook deze Dordtenaren en plaatsten zich daardoor in de finale tegen hun stad genootcn D. F. C. R. C. H. kon nu met Merwede uitmaken wie den derden of vierden prijs zou be halen. Het kon R. C. H. niet gelukken om thans voor de tweede maal over Merwede te zege vieren: na verlenging bleef de stand 0—0. Loting gaf aan Merwede den derden prijs. In dezen wedstrijd kwamen thans ook Verkerk en Ruls uit; het elftal werd aan gevuld met Hessels en Verkerk Jr.: deson danks werd een goede wedstrijd gespeeld. Het spel in deze combinatie vlotte heel goed en ook in de achterhoede (die bestond uit Van Dam en Kaestner) bleef men meester van het terrein. De middenlinie Hessels, Wiekamp, Prevost was verdedigend en aan vallend ook zeer voldoende tegen de tegen partij opgewassen. De voorhoede - samengesteld uit Verkerk Jr-, W, Kedde, Nachtegeller. Krom en Spoort zwermde herhaaldelijk voor het Mer- wede-doel: Nachtegeller en Krom schoten herhaaldelijk heel goed en hard, doch hot kwam niet tot een verdiend doelpunt. Met veel bravour hield de Merwede-doelman zijn doel schoon: er wera gedraaid met 00. De hervatting gaf denzelfden toestand R. C. H. doorloopcnd iets in de meerderheid, vele goede schoten tegen paal of lat. doch geen enkel dat doel trof. Eenmaal wist Spoor te scoren, doch toen was juist geflo ten voor buitenspel, zoodat het 00 was en bleef tot het einde. Er werd toen nog een kwartier verlengd om tot een resultaat te komen, doch ook in dat kwartier werd niet gescoord: het eindresultaat bleef dus 00 Zooals gezegd werd door loting Merwede aangewezen als derde prijswinnaar en werd R. C. H. nummer vier. Hierna volgde nog de eindstrijd tusschen D. F. C. en O. D. S. die door eerstgenoemde werd gewonnen. Voor R. C. H. volgt nu a.s. Zaterdagavond nog ae eindstrijd voor het kampioenschap van Haarlem: we hopen dat daarna de voetbal maar eens za! worden opgeborgen. Het wordt langzamerhand tijd! Tot zoover onze medewerker. Wij zijn het roerend met hem eens! HollandiaE. D. O. (14) Ook thans speelde E.D.O. een oefenwed strijd in West-Friesland tegen Hollandia in Hoorn. De thuisclub kwam met twee inval lers uit, terwijl E.D.O. een verjongde ploeg in het veld bracht. E.D.O. begint met het volgende elftal: v. Waard. H. Swart, Boeree, Perukel Sr.. N. Vrenegoor Jr., Pennaerts. Koenen, v. Norde, J. Koppen, Perukel Jr., Calandt. Van het begin af !s de wedstrijd snel. E.D.O. combineert fraai; reeds na enkele minuten scoort Calandt uit een voorzet van Koenen. Een fraaie center van Perukel stelt Koppen in staat, om de score te verhoogen. Perukel heeft pech als twee schoten tegen de bovenlat ketsen, terwijl ook de Hoornsche doelman keurig tegenstand biedt. Daar Boe ree en Swart zeer goed verdedigen, krijgt Van Waard weinig te doen. De actieve Van Norde slaagt, er in na snel doorloopen de score te verhoogen, maar Boeree kopt even daarna een bal keurig in eigen doel, zoodat. met rust de verhouding ongewijzigd blijft. In de tweede helft is de meerderheid van de roodzwarten niet zoo groot meer. De E.D.O.-doelman houdt verschillende felle schoten uit het doel. Na een snellen aanval raakt Van Norde geblesseerd; hij wordt door Van Weeren vervangen, Koenen brengt dan uit een mooien E.D.O.-aanval de stand op 14 waarmede deze interessante wedstrijd eindigt. H. B. C. NAAR DUITSCHLAND. Het Heemsteedsche H. B. C. heeft, met de Pinksterdagen een 'toertje naar Duitschland gemaakt. Zaterdagmorgen van Haarlem vertrok ken werd reeds Zaterdagavond een wedstrijd gespeeld tegen „Arminia" te Eilendorf. Reeds in de eerste minuten scoort Tolido; Martin weet voor rust no. 2 langs den Duit schen keeper te plaatsen, waartegen Armi nia eenmaal scoort. Rust 12. Na rust is H. B. C. overwegend sterker en Tilido. Verster en Bauer brengen den stand op 6 De Duitschers komen dan opzetten cn brengen den stand op 63, waacmede deze eerste wedstrijd eindigt. Op den tweeden Pinksterdag speelde H. B. C. tegen Eintracht. Daarover zullen we in ons volgend nummer een en ander publi- ceeren. Het F.LF.A.-congres Boedapest. te Te Boedapest is het negentiende Congres van den Internationalen Voetbalbond (F. I. F. A.) door staatssecretaris Schroder ge opend. De gedelegeerden werden door den voorzit ter van den Hongaarschen Voetbalbond Dr. Dreher verwelkomd. De voorzitter van de F. I. F. A. Rimet gaf vervolgens een overzicht van de werkzaam- heden gedurende het tienjarig bestaan van den bond. Op het Congres zijn 23 staten, waaronder Nederland, met 43 gedelegeerden vertegenwoordigd De beraadslagingen, die na de officieele opening en de voorlezing van Rlmet werden aangevangen, werden Zaterdag voortgezet. In deze zitting werd art. 42 der statuten betrekking hebbende op de amateur-spelers met algemeene stemmen aangenomen. Art. 43 betreffende het verwisselen van vereeni ging door beroepsspelers werd door een com promis opgelost. Overeenkomsten, hoe streng ook omlijnd, zijn slechts t-oegestaan wanneer de bepalingen niet in strijd zijn met de be palingen van de F I. F. A. Aangenomen werd een voorstel van Schot land, volgens hetwelk de scheidsrechter zich tijdens den wedstrijd zoo moet opstellen dat hij het geheele veld kan overzien. Aan genomen werd verder een Italiaansch voor stel, dat beroepsspelers slechts naar een an der land kunnen overgaan met toestemming van hun eerste vereeniging. De heer Seekirayers -België) bracht een uitgebreid rapport uit over het Olympisch Congres te Berlijn. Een voorstel van Finland om bij resolutie te doen uitspreken dat men geen aanleiding neeft de discussies over de amateurs kwestie te heropenen, vond geen steun na een voorstel van Italië, dat het rapport van Seeldrayers zonder meer moest worden aanvaard. Dit voorstel werd aange nomen. In den namiddag werden door Uruguay mededeelingen gedaan over de voorbereiding van de wereldkampioenschappen te Monte video. De Nederlandsche gedelegeerde Hirschman lichtte de begrooting toe welke werd goed gekeurd. Besloten werd het volgende congres te Berlijn te houden. Tenslotte bracht de leider van de Neder landsche delegatie Ir. Kips hulde aan den heer Rimet (Frankrijk voor zijn uitstekende leiding, waarna het Congres werd gesloten. Ned. Arbeiders Sportbond. Het Pinksterfeest. Zaterdagmiddag is te Amsterdam het In ternationaal Pinkstersportfeest van den Ne- derlandschen Arbeiders Sportbond begonnen met het Jonge Pieter Jellenfeest. Meer dan 700 kinderen uit Amsterdam en daarbuiten namen aan dezen jeugddag deel. De kinderen, die ten getale van 450 uit de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht gekomen zijn, arriveerden des mor gens tusschen 910 uur aan het Centraal station, vanwaar zij per extra-tram naar het Valeriusplein werden vervoerd. In optocht trokken zij naar de A.F.C.--terreinen aan den Zuidelijken Wandelweg, waar van 2—5 uur een programma, bestaande uit allerlei mo derne kinderspelen en moderne kindergym- nastiek, werd uitgevoerd. Den geheelen middag trokken uit alle oor den van het land en ook uit Duitschland en België diverse groepen deelnemers Amster dam binnen. Hee! vroeg in den morgen kwam de afdee ling Hengelo binnen. Later op den dag kwam de eene na de andere groep, die per fiets, per autobus, per trein of zelfs te voet te Amster dam arriveerden. Uit het verre Gevelsberg in Duitschland kwamen 26 leden der Frele Schwimmcr per autobus. Gisteren kwamen een tweetal Duitschers te voet uit Dresden, terwijl heden uit Hoensbroek eveneens twee voetgangers zich kwamen melden. Na 4 uur arriveerde in de ontvangstzaal in Bellevue de groote stroom deelnemers, waar zij gedeeltelijk bij pleegouders, voor het overgroote gedeelte in massakwartier werden ingedeeld. Des avonds werd in het Concertgebouw een begroetingsavond gehouden. De beide Pinksterdagen werden geheel In beslag genomen door de verschillende spor ten als voetbal, korfbal, handbal, gymnas tiek. turnen, zwemmen en athletiek. Op den eersten Pinksterdag werd een groote demonstratie gehouden, terwijl in den middag de interlandwedstrijd plaats vond tusschen het Belgische voetbalelftal en dat van Holland, welke wedstrijd door Hol land werd gewonnen met 42. Op den tweeden Pinksterdag werd op het terrein een massa turndemonstratie gehou den, welke voorafgegaan werd door de rede voeringen van verschillende afgevaardigden. Namens het gemeentebestuur van Amster dam sprak de heer E. Polak, wethouder, ter wijl deze eveneens het woord namens de Soc. Dem. Raadsfractie. Voor het N. V. V. sprak de heer S. de la Belle en voor het Instituut voor Arbeidereontwikkeling de heer F. Noord hof. Vermelden we nog een handbalwedstrijd tusschen Holland en Duitschland, welke zeer mooie en spannende strijd door de Duit schers werd gewonnen met 8—3. De Competitiestand. De stand van bovengenoemde competitie luidt nu als volgt: H.T.M. 9 8 1 16 37 14 A. G. T. 8 5 1 2 11 32 15 A. G. T. 2 8 4 1 3 9 17 24 Tramvogels 8 3 1 4 7 23 27 N. Z. H 10 2 2 6 6 23 35 H. T. M. 2 9 1 1 7 3 14 31 De ontmoetingen: H.T.M.A.G.T. 2, H.T.M. 2A.G.T., A.G.T.—'Tramvogels en A.G.T. 2— Tramvogels zullen vermoedelijk, wegens het vergevorderde seizoen en aangezien do even- tucelc uitslagen dezer ontmoetingen, geen in vloed meer hebben op het bezetten van eerste of laatste plaats in deze competitie, niet meer gespeeld worden. H.T.M. uit Den Haag ls kampioen seizoen 1929-1930. terwijl haar reserve-elftal de laatste plaats bezet. Christ. Korfbalclub. De ChrLst. Korfbalclub „Advendo" te Hoofddorp heeft thans ook besloten tot op richting van een korfbalclub voor jongeren (12—15 Jaar). Moeskops wint te Parijs. De Nederlandsche sprinter Moeskops had te Parijs succes. De uitslag luidde: Sprinters-tweekamp: Moeskops slaat Mi- chard In twee van de drie races. De Noordzee-Regatta. CUXILAVEN. 8 Juni. (V. D.) Aan de op dc Noordzee gehouden regatta naby Helgoland hebben 18 deelnemers meegezeild. J*et Ne derlandsche jacht „Beatrix" van den heer Hln uit Haarlem kwam als eerste uit den strijd. Kennemer Golfclub. Zaterdag had de maandelljksche wed strijd plaats van de Kennemer Golfclub op haar banen te Zandvoort. Er waren 18 deel nemers. Dc uitslag luidt: 1. J. M. Kakebeeke met l down: 2. J. R. Koning. 3 down. Voorts maakten goede scores jhr. P. N. Quarles van Ufford en Tj. v. d. Weide, beiden 4 down. Primo Camera wint weer. De Italiaansche zwaargewichtbokser Primo Carnera heeft te New York een overwinning behaald, die werkelijk vermeldingswaard ;s. Voor 20.000 toeschouwers kwam hij uit tegen den bekenden bokser ChrLstner. die in de vierde ronde door k.o. verslagen werd. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 I UW KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11