Doorzitten LETTEREN EN KUNST BURGERLIJKE STAND ul^'!llIII!lll:i!l|kVï'_ J. Lottgering Scheepvaartberichten De Wereldreis van DicLy en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 JUNI 1930 DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR NOORWEGEN. VERTREK BEPAALD OP 16 JUNI. Men meldt aan de N. Rott. Crfc., dat de Koningin en de Prinses in den namiddag van den 16den dezer te Rotterdam scheep zullen gaan aan boord van het stoomschip Batavier V en met den bodem naar Bergen (Noorwegen) zullen reizen. Van Bergen gaan de Koningin en de Prinses per spoor naar Finsen, waar zij zich voorstellen ongeveer veertien dagen te verblijven. Vervolgens zul len tochten worden gemaakt in het Noor- schc gebergte; de reis zal worden besloten met een verblijf te Bygdin. De Koningin en de Prinses rekenen er op, vóór den verjaardag van de Koningin-Moe der in Nederland terug te zijn. De reis geschiedt in streng incognito. BEGRAFENIS MR. H. VERKOUTEREN Zaterdag had op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats te Amsterdam, onder groote belang- •telling. de plechtige begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van mr. H. Verkou teren. Van de velen, die aan de groeve aanwezig waren, vermeldt het Hbld o.a. de heeren mr. dr. J Schokking, voorzitter van het hoofd bestuur der Christelijk-Historische Unie; II. W. Tilanus, voorzitter van de C.-H. Ka merfractie der Tweede Kamer; J. R. Snoeck Henkemans, vertegenwoordiger van de hoofdredactie van ,De Nederlander"; prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, voorzit ter van de C.-H. Kamerfractie van de Eer ste Kamer; Jan ter Haar Jr. en andere leden van het dagelijksch bestuur van het centraal bestuur van den Kamerkring der C.-H. Unie; ds. F. Ch. Krafft, predikant der Waalsche ge meente te Haarlem; mr. W. L. baron De Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Ka mer. Ds. J. Arnal, predikant der Waalsche Ge meente te Amsterdam, bracht in herinne ring de bijzondere toewijding en trouw waar mee mr. Verkouteren als diaken der Waal sche Gemeente is werkzaam geweest. Dr J. Th. de Visser wees er op hoe mr. Ver kou teren behoorde tot de oprichters van de christelijk-historische partij, waardoor de fundamenten voor de C.-H. Unie werden ge legd. Dr. J. Schokking sprak namens het hoofd bestuur der C.-H. Unie, waarvan de overle dene een der beste en trouwste bestuursle den jarenlang is geweest. De heer J. R. Snoeck Henkemans herin nerde aan het vele dat de overledene voor „De Nederlander" heeft gedaan. MILITAIRE POLITIE NAAR CURASAO Vrijdagmorgen zijn met de „Crijnssen" van de K. N. S. M. naar Curasao vertrokken 22 korporaals en soldaten, die, na genoten opleiding bij het depot Politietroepen te Nleuwersluis, thans bestemd zijn voor den politiedienst op Curasao, schrijft het Hbld. Een ongeveer gelijk aantal, dat eveneens een opleiding te Nleuwersluis heeft gevolgd, zal 20 Juni naar Curacao vertrekken. Wegens de uitbreiding van militair politie personeel op dit eiland en, naar het blad verneemt, ook voor plaatsing van dit perso neel. op Aruba, zal binnenkort nog 80 man op liet Depot Politietroepen worden gediri geerd ter opleiding voor bovengenoemden dienst DE BRANDSTICHTING IN EEN WAREN HUIS TE ROTTERDAM. Het O.M. bij de Rechtbank te Rotterdam heeft tegen den 32-jarigen firmant M. B., beschuldigd van brandstichting in zijn ma gazijn aan de Oppert en Binnenrotte te Rot terdam een gevangenisstraf van twee jaar geëlscht. Verdachte had onder tranen een bekentenis gedaan. ONTVANGEN BOEKEN „Verkeersregelen voor jongens en meisjes". Een nuttig boekje is uitgegeven door de N V Stoom Chocolade en Cacaofabriek „Kwatta" te Breda. Het heet ..Verkeersrege len voor Jongens en Meisjes" en bevat bij sprekende teekenlngen een door zijn bevat telijkheid voor de jeugd aantrekkelijken tekst Er staan belangrijke waarschuwingen in, waarvan wij deze ..Loopt nooit speelgoed op den rijweg na" een der beste vinden, al had den wij het In een aan kinderen gerichte mededeellng stylistisch beter gevonden om de t van loopt maar weg te laten. Hetzelfde geldt voor het gebruik van ..Gy" in andere onderschriften en dit nog wel fout met een y geschreven, dat wij verder aantreffen. Dit ls een inconsequentie tegenover den tekst, waar .Je" gebruikt wordt. Het boekje is samengesteld met welwillen de medewerking van den inspecteur van het Lager Onderwijs te Breda en den Commis saris van politie aldaar. De teekenlngen zijn van N P. de Koo, binnenhuis-architect te Rotterdam, die ze vervaardigde voor de Rot- terdamsche schoolvereniging. Vandaar hei verschil ln stijl tusschen tekst, en onder schriften. Een voor de Jeugd interessante bijlage van het boekje ls een verkeersprijs- vraag. De volgende vertaalde werken zijn ver schenen: „De steeg aan de Moskwa" van Ilja Ehrenburg. Uitgave W. de Haan te Utrecht. „Menschen in het hotel" van Vicki Baum. Uitgave W. de Haan te Urecht. ..Het. onzichtbare web" van H. Ashton- Wolfe. Uitgave J. Philip Kruseman te 's Gra vennage. Dit is een Interessante verzame ling verhalen van den Franschen veilig- he'dsdienst naar documenten verstrekt door Dr Edmond Loeard van den veiligheids dienst te Lvon. Dit boek is riik geïllustreerd. „Sp'onnnee" van H. R. Berndorff. Uit gave W. de Haan te Utrecht. ..Het wlide land". Een verzameling schet sen van verschillende Russische schrijvers. Ui'"ave Hollandïa-dnikkerij te Baarn. „Abraham Lincoln" door Emll Ludwig. Uitgave N V. van Loghum Slatcrus Uitge versmaatschappij te Arnhem. ..Augustinus op zoek naar de waarheid" door Frans J. Nahlen. 11 mooie houtsneden verluchten dit werk. Uitgave W. L. en J. Brusse's Uitgeversmaatschappij te Rot terdam. „Een vrouw verdwijnt" door E. D. Biggers. Uitgave Andrics Blitz tc Amsterdam. J ..3 Padvinders ln Afrika's wildernis", door I Robert Dick Douglas Jr., David B. Martin j Jr. en Douglas L. Olwer. Uitgave R. Mcu- Icnhoff te Amsterdam. ,-De republiek van San Marino", door E. Phillips Oppenheim. Uitgave N.V. Seyffert's boek- en muziekhandel te Amsterdam. „Het recht van de spade" door Sophie Kloerof. Uitgave Mij. „Elsevier" te Am sterdam. Voorts verschenen: Draaldlooze beeldtelegrafie, een practische handleiding door D. Jasperse. Uitgave N.V. Leidsche Uitgeversmaatschapp te Leiden. „Een bloeipartijtje van Allegaa". een bloemlezing voor de middelbare meisjes scholen. de hoogste klassen der M.U.L.O. en kweekscholen, door Adacee. Uitgave van J. M Meulenhoff te Amsterdam. Handleiding bij de invulling van het aan giftebiljet voor de Rijksinkomstenbelasting, door W. Meyerink. Uitgave van H. D. Tjeenk Willink en Zoon te Haarlem. „Bidden en Heilige", het leven van St. Franciscus van Assisl. door A. M. van de Laar Krafft. Uitgave Hollandia-drukkerij te Baarn. Heinricus Leo. Rem- Geref. predikant 1575— 1648, door-F. S. Knipscheer. Uitgave Uit geversmaatschappij „de Tijdstroom" te Huis ter Heide. „Batikken", in de serie „Willen is Kunnen" door C. SchaakeVerkozen. Uitgave Uitge versmaatschappij „Kosmos" te Amsterdam. Cultuurboek voor den Nederlandfchen bloembollenkweeker, door C. Klüft. Uitgave W. J. Thieme en Cie te Zutphen. Vrijheid en gelijkheid in Athene, door Dr. D. Loenen. Uitgave N V. Seyffardt's boek- en muziekhandel te Amsterdam. Eendenhouderij, in de serie „Willen is Kunnen" door C. S. Th. van Gink .Uitgave der Mij. Kosmos te Amsterdam. „De godsdienst van Israel", deel Indoor Prof. dr. B. D. Eerdmans, Uitgave Mij de Wachttoren te Huis ter Heide. „Hoe dieren spreken", door J- Long. Uitgave W. L. en J. Brusse's Uitgeversmaatschappij te Rotterdam. De behandeling van suikerziekte door R. D. Lawrence. Uitgave C. Naeff te 's-Graven- hage. De ontwikkeling der beschaving, door F. Muller Lyer. Uitgave W. J. Thieme en Co. te Zutphen. Mijn ervaringen in Sovjet-Rusland door G. S. Ferwerda. Uitgave Mij. „Centraal" te Den Haag. „De strijd tegen den fiscus" door Mr. J. H. van Doorne. Uitgave H. P. Leopold's Uitge versmaatschappij te 's-Gravenhage. Oud Fransche sagen, bijeengebracht door S. Troelstra-Bokma de Boer. Uitgave W. J. Thieme en Cie te Zutphen. Het Christendom en de wereldgodsdien sten, door Prof. Albert Schweitzer. Uitgave H. D. Tjeenk Willink en Zoon te Haarlem. Gids voor schoolreizen, 8ste jaargang door Jac. Dam en J. H. Boon. Uitgave Goudsbloem laan 191 Den Haag. Godsdienstvervolgingen in Rusland door B. de Ligt. Uitgave Mij. „de Tijdstroom" te Huis ter Heide. De ziektewet door Mr. R. P. J. Derksema te Zutphen. Uitgave W. J. Thieme en Cie te Zuthen. Het boek van de Hoveling door Baldassare Castiglione. Uitgave W. J. Thieme en Cie te Zutphen. De vruchtbaarheid van het huwelijk door Dr. Th. H. van der Velde. Uitgave Leidsche Uitgeversmaatschappij te Leiden. „Als de ooievaar komt" door Lisbeth Bur ger. Uitgave Andries Blitz te Amsterdam. „De Nederlandsche koopvaardij in oorlogs tijd" door J. H. Hoogendijk Uitgave N.V. van Holkema en Warendorff's ultgeversmatschap pij te Amsterdam. Van den Atlantischen Oceaan naar de Stille Zuidzee, door Dr. J. P Lotsy (tweede uitgave). Uitgave G. Naeff te 's-Gravenhage. „Amsterdam zwart op wit". Er Is wel eens gezegd, dat de laatste Hol la ndsche humorist reeds lang ter ziele is. Dit is niet waar. Wij hebben Johan Luger nog. Dit wat het litteraire betreft, waarop de bewering slaat. En wanneer deze humo rist van den bloede gaat samenwerken met. dien anderen ras-humorist Jo Spier, dan ontstaat er een sublimatie van geest. Vooral als zij gaan schrijven over wat hun beiden na aan het hart ligt. omdat zij er aan ont sproten zijn en er hun journalistieken arbeid beoefenen; Amsterdam. Zoo is Amsterdam zwart on wit komen te staan. En hoe! Met die bijzóndere gave, die alleen Amsterdam mers schijnen te bezitten .om de dingen van een lakoniek komischen kant te bekijken en er de realiteit van te wikkelen in een milden humor. Kijk er alleen de omslagtekening van Jo Spier, eens op aan. Zoo is het heele boek. Fijne humor, die zich uit in een enkel accentje op een onderdeel. Zoo in taal. zoo ln teekening. En hoe gevoelig is Lager. Neem nu deze beschrijving van het bedrijf des pa- llngvillers op straat: „Hij demonstreert: Hoe maak ik paling schoon in één les. Men is onder den indruk dat de paling en de schol vanaf haar jeugd dermate vertrouwd is met haar dienend bestaan, dat het levend stroo pen en kenen tot de domestique kleinighe den behoort, waar zij niet op let, evenmin als de mcnsch die ze stroopt en de mensch die ze opeet". Bewonderenswaardig ls Luger in het con sequent doordenken van komische scènes, of gevallen, die heelemaal niet grappig zijn, maar het worden, omdat hij ze behandelt. Bijvoorbeeld zijn beschrijving van den vo- gelvoederaar in het Vondelpark. „Overal waar hij gaat of staat is hij omzwermd door musschen. Hij kan nooit de tram nemen, zoo min als een timmerman die een plank van zes meter draagt toegang heeft tot het ach terbalkon. Hoe leeft deze man? Is hij niet de gevangene ran zijn musschen? Kan hij ooit een café binnengaan zonder protesten van den ober-kellner? En hoe ziet zijn be hang er uit en hoe gaat hij naar bed? Het is niet alles, met de dieren op goeden voet te zijn". Luger is nooit flauw en ook nooit verve lend. Van den eenen zotten inval voert hij ons in den anderen. Want hij gaat verder; „Maar de ganzen van de vijvers zijn wel wijzer. Haar zit de braadpan sedert genera ties in de familieherinneringen en zij vol gen niemand". Wij zouden willen voortgaan met citeeren maar dan zouden wij het heele boekje wel kunnen uitschrijven en daarvoor ontbreekt de plaatsruimte, ongeacht de conflicten, die er uit zouden voortvloeien ingevolge de auteurswet. Men zie zelf. vooral ook naar de tecke- ningen en leze het boekje van 150 bladzijden in één adem uit. Het is uitgegeven bij An dries Blitz tc Amsterdam, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN it 60 Cts. per regel. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest I Dooi ?0-60. Tub- SO ct. Bi| Apoth ca Drojn'. Lectuur voor onze Jeugd In de Tip-Top serie van Holkema Waren- dorf is een nieuwe uitgave verschenen van Huishoudstertje door E. de Pressensé. Een oud paardje met een modern dek. Dertig jaar geleden werden de boeken van E. de Pres sensé gaarne gelezen, maar ze zijn nu, voor al wat stijl betreft, absoluut verouderd, 't Ge geven: een meisje, dat een week de moeder- looze huishouding bestiert en daar heel wat moeilijkheden ondervindt, is niet onaardig- Maar de moeilijkheden van een huishouden toen zijn gansch anders dan die van tegen woordig. Ik geloof niet, dat de jeugd van tegenwoordig met Huishoudstertje zal dwee- pen. Er zijn heel wat frisschere boeken, ook in deze serie. Ook Frida en haar nichtjes door Agatha is een zeer oud verhaal. De stijl is wel is waar minder deftig dan die van bovenstaan de schrijfster en ook is de inhoud boeiender, 't Lief en leed van Frida en haar nichtjes is nog altijd 't deel van vele meisjes uit dezen tijd. De liefdesgeschiedenisjes er tusschen door geweven zijn vrij onschuldig en er zijn werkelijk boeiende bladzijden. Dweepende bakvischjes zullen waarschijnlijk nog wel dweepen met Frida en haar nichtjes. Constance de Wild door Suze Andriessen is ook alweer zoo'n antiquiteitje. Een 40-tal jaren geleden was 't een graag gelezen meisjes verhaal. Maar 't is nu zoo door en door verouderd, dat ik me niet kan begrijpen, hoe de uitgevers het in een boekenserie hebben kunnen opnoemen. De mooie plaatjes zijn de vlag, die een onbruikbare lading moet bedekken. In de vacantie-serie van de Gebr. Kluit man is verschenen de Nichtjes Jet en Ine door J. H. Bringgreve Entrop. 't Is een niet onaardig meisjesverhaal van twee zusjes, die allerlei dikwijls vrij flauwe grapjes uithalen met hun neefje Henk. Jet en Ine zijn meisjes, zooals er zooveel zijn. Heel bizondere dingen vernemen we niet van ze. De vlotte stijl van de schrijfster doet het boek graag lezen. Maar, de naam Brinkgreve is wel aan hoog staander boeken verbonden. Trudie, als Huishoudstertje van dezelfde uitgevers door Nanda, is voor oudere meisjes geschreven. We maken in 't begin kennis met een aardig gezin, waarvan Trude de oudste is. De stijl doet dadelijk wel deftig aan. Een vader, die zijn meisje „in de kinderlijke, blijde onschuldoogen ziet en voorzichtig een kus op het blanke voorhoofd drukt", klinkt als taal uit de vorige eeuw- Jammer ook, dat de familie de 18-jarige Trudie al dadelijk ziet als de aanstaande vrouw van Joop Groote menöchen laten zich hier niet van hun besten kant zien. De karakters zijn overigens heel aardig beschreven. Vooral in de donkere dagen, als vader zijn fortuin ver liest doet de verhouding tusschen ouders en kinderen heel fijn aan. De dienstbode wordt weggedaan en Trude wordt moeder's rech terhand. Trude steekt wel heel sterk af bij Elly, het onnatuurlijke, zelfzuchtige buur meisje, dat uit medelijden in huis is ge nomen. Dit gedeelte is wel het beste en meest paedagogische uit 't heele boek. Aan 't slot van 't boek dreigt het mis te gaan met de verhouding tusschen Trude en Joop. Elly had Joop ingepalmd. Joop komt echter tot inkeer en ze krijgen elkaar. Trudie, als huis houdstertje is voor aankomende bakvischjes een boek met vele aardige, spannende blad zijden. Henri Pieck heeft 't buitengewoon goed geïllustreerd. Dc Pauw, door Ems van Soest van dezelfde uitgevers kan me minder bekoren. De stijl ls boeiend, het leest gemakkelijk, maar er komen scènes in voor, die ik absoluut uit een meisjesboek zou willen weren. Inka, die om haar trotsch karaktertje de Pauw wordt genoemd, wordt dooi- een zekeren Paul be mind. Dit heerschap wordt nog al veel ge zien met de jonge vrouw van zijn chef. Dit schijnt van Paul's kant niets meer dan een vriendschappelijke omgang te zijn, want nu hij Inka heeft ontmoet, verzinkt Irene bij haar in 't niet. Hij zegt o.a.: „Gek. als hij uit ging of danste met Irene, de vrouw van zijn hoofd-redacteur, dan kon hij slechts vroolijk zijn en flirten Behoort een dergelijke uiting in een meisjesboek thuis, 't Wordt nog fraaier als Irene van haar man afwil en ook haar doch tertje maar in den steek laat. Al keurt de schrijfster dit af. ik vraag al weer: is dit meisjeslectuur? 't Maakt onze meisjes wel rijper, maar niet rijker. Al hebben de uitge vers dit boek ook in een zeer aanlokkelijk kleedje gestoken, de inhoud is niet onver deeld goed te keuren. We hebben voor onze meisjes gelukkig heel wat passender en beter lectuur. W. B.—Z. UIT DE STAATSCOURANT. BURGEMEESTERS. Benoemd is tot burgemeester van Hedik- huizen J. A. J. van Heereveld. HILLEGOM. Ondertrouwd: A. W. Jonkheer en P. J. Mathot. R. Monkel en W. M. Lippens- C. van Dijk en S. de Boer. J. H. den Otter en W. van Lingen. Getrouwd: R J. Tol en C. H. Walter. S. Engel en J. H. van Delft. Bewallen: J. M. VerhaarWitteman, z. J. C. HeemskerkLangeveld, z. G. Ultee Guyt, d. A. ran Lieropvan der Zon. z- Overleden: A. C. van der Wildenvan Cuijlenborg 53 j. B. M. Oostendorp v. 13 maanden. OPDRACHT. Door architect A. de Maaker te Haarlem is aan de N.V. Aannemingmaatschappij voorheen Rosenhart opgedragen het bouwen van een garage met showroom en bovenwo ningen aan den Wagenweg te Haarlem. EX-CZAAR FERDINAND BULGARIJE. VAN „TUINIER IN HART EN NIEREN". Een vertegenwoordiger van het Hbld. had te Amsterdam een onderhoud met ex-czar Ferdinand van Bulgarije, die het te Am sterdam gehouden ornithologisch congres heeft bijgewoond. Aan het verslag van dit onderhoud ont- leenen wij dat de ex-czar o.a. zeide: „Ik ken Nederland van mijn jeugdjaren af. Ik heb uw land bereisd van Noord tot Zuid van Oost naar West. Ik heb door de duinen gedwaald en langs het strand gewandeld. Ik heb gereden over de woeste Veluwe en door het polderland met zijn groote vergezichten. Ik ken de nationale kleederdrachten en uren lang heb ik gezworven door de oude stadjes, waar de stem van het verleden voortklinkt: door Hoorn, Medemblik, Enkhuizen, Amers foort, Haarlemmaar vooral ook door Alkmaar, een van de mooiste en merk waardigste oude plaatsen, die ik ken; Alk maar met zijn prachtige gevels en zijn won dermooie omgeving. Ik heb de duinflora bestudeerd en aan het zeestrand heb ik een studie gemaakt van de kreten van wulpen, pluvieren en scholeksters. Op Texel was ik deze week voor het eerst; hoe poëtisch is de stemming van dit eiland met zijn blonde duinen, zijn vergeten poel tjes, zijn laag struikgewas en de landelijke zandweggetjes. Meteen der grootste bollenkweekers onder Haarlem heb ik vroeger jarenlang in vaste connectie gestaan. Hollandsche tulpen, iris sen, narcissen, crocussen en hyacinthen vormen een sieraad van de door mij aange legde tuinen bij Sofia tuinen, die eenig in hun soort mogen worden genoemd en die be roemd zijn over de geheele wereld." „Ik ben altijd een tuinier in hart en nieren geweest", yoegde de gewezen heerscher ex- met een glimlach aan toe. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a Atlanticos v. Civita p. 7 Juni Ouessant. Autolycus van Japan p. 6 Juni Gibral tar. Casanare, v. Castilla p. 6 Juni Lizard. Clan Graham v. Chittagong p. 6 Juni Pe- rim. Drechtsfcroom 7 Juni van Amsterdam n. W.-Afrika. Delftdijk, 7 Juni 13 u„ van Londen, Rot terdam n. de Pacifickust. J. P. Coen 7 Juni van Genua, Batavia n. Amsterdam. Koudekerk 7 Juni 13 u. van Hamburg n. Antwerpen Nias 7 Juni v. East London n. Port Na- tal. Narenta 7 Juni 11 u. v. Bremen, Pacifickust n. Rotterdam. Ouderkerk 5 Juni te Kobe v. Amsterdam. Oldekerk 7 Juni v. Amsterdam n. Wladi- wostock. Perseus van Japan 5 Juni v. Penang. Poelau Tello 7 Juni van Amsterdam n. Ba tavia. P.L.M. 16 Juni van Caroute p. 6 Juni Gi braltar. Rotterdam 7 Juni 16 u. 45 m. van Plymouth, New-York n. Rotterdam. Rijperkerk p. 7 Juni Vlissingen, Antwerpen n. Hamburg. Statendam 7 Juni 13 u. v. Boulogne, Rot- .terdam n. New-York. Toradja 7 Juni te Port Said, Rotterdam n. Batavia. Tonxohon 7 Juni te Port Said, Rotterdam n. Batavia. Vechtdijk 7 Juni v. Port Said, Rangoon n. Rotterdam. Kinderdijk 5 Juni van Cristobal, Pacific kust n. Rottex-dam. Moerdijk 5 Juni te Vancoixver, Pacific kust n. Rotterdam. Nias 6 Juni v. Algoabaai n. Port Na- tal. Nieuwkerk 4 Juni van Beira naar Rot terdam. Oxania 6 Juni 12 u. v. Beira, Buenos Aires n. Amsterdam. Pollux, 5 Juni v. Kotonou n. Opobo. Poelau La ut, p. 6 Jxini Glibraltar, Batavia n. Amsterdam. Roepat, 5 Juni te Penang, Amsterdam n. Batavia. Randfontein 6 Juni te Kaapstad, Beira n. Rotterdam. Reggestroom 4 Juni van Monrovia n. Ta- koradi. Rotterdam p. 7 Juni Scilly, New-York n. Rotterdam. Radja p. 7 Juni Perim, Batavia n Djeddah. Slamat 7 Juni 11 u. v. Colombo. Rotterdam n. Batavia. Salland p. 7 Juni 4 u. Fernando Noronha, Amsterdam n. Buenos Aires. Texelstroom 3 Juni v. Liberia n. Sherbro Trajanus 5 Juni v. P. Barrios n. King ston. Tjileboet 5 Juni v. Iloili n. Hong Kong. Venezuela 9 Juni n.m. te Plymouth verw, Port Limon n. Amsterdam. Volendam 7 Juni v. New-York n. Rotter dam. Alphacca p. 7 Juni Fernando Noronha, Rotterdam n. Buenos Aires. Breedijk, 6 Jixni te Savannah van Java. Barneveld 6Juni 17 u. 450 mijl W. van Land's End. CoiTal n. Rotterdam. Boskoop 5 Jixni v. Valparaiso n. San An tonio. Billiton 6 Juni v. Genua n. Marseille, Beira n. Rotterdam. Bondowoso 4 Juni van Calcutta n. Java. Burgerdijk 6 Juni te Norfolk v. Rotterdam. Blommersdijk 7 Juni v. Batavia n. New- York. Dj iambi 7 Juni v.m. v. Bombay, Rotterdam n. Batavia. Drechterland 5 Juni v. Buenos Aires n. Amsterdam. Haarlem 5 Juni van Antofagasta naar Callao. Jagersfontein 6 Juni v. Zanzibar, Beira n. Rotterdam. Kota Pinang p. 6 Juni 24 u. Ouessant, Rot terdam n. Batavia. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 11 JUNI HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10. Morgenwijding. 12.— Concert. AVRO- Kwintet. 3Naaicursus. 4.Voornaamste studiemuziek voor piano. Egb. Veen en L. Schmidt. 5.Gramofoonpl. 5-30 Aansl. van het Rembrandt-Theater, A'dam. 6.30 Koer sen. 6 40 Gramofoonpl. 7.J. Wehrens: Mei. en Pinkster-gebruiken. 7.30 Gramofoonpl. 830 Louis Davids voor de microfoon. 8.45 Con cert. Omroeporkest. Mevr. Greta Stotijn— Molenaar (zaag) 9.45 Louis Davids, 10.-, Persber. 10.10 Vervolg concert. 11.Aansl. Carlton HoteL HUIZEN, 1875 M. (uitsl. NCRV.-Uitz.); 8.15 Concert. 10.30 Ziekendienst. 11.— Gra- M. F. Jurjaanz. 12Politieber. 12.30 Concert, J. Richters (viool). P. de Vries (fluit), Mej. Ellen Sandow (piano en orgel). 2.Concert. Mevr. C. v. RavenzwaayMollenkamp (alt) Joh. Lamen (bas), H. Wesseling (viola). H. Brugman (piano), 2.45 Lezen door Mej. Wen- tink. 3.15 Vervolg concert- 4.Concert door de Kon. Marinekapel te Den Helder. 5.— Kinderuurtje. 6.Laatste les Radio-techniek 6.30 Gramofoonpl. 6 45 Piano-recital door R. Riphagen, 7.15 Ir. J. Rodrigues de Miranda E. I.: „Hoe kan ik mijn radio-toestel tevens voor gramofoon weergave geschikt maken?" 7.45 Politieber. 8.Uitzendavond. Sprekers Dubbelmannen-kwartet Octavia; Mej. Ali le Large (piano), Ghr. Radio-Orkest. 10.— Persber. DAVENTRY, 1554.4 M. 10-35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1,20 Orkestconcert. 2.20 Gra- mopfoonpl. 3.05 ca. Toespraken o.a. door den Prins van Wales. 420 Dansmuziek. 5.05 Or gelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten 6.35 Nieuwsber. 7.Piano-duo's door E. Barlett en R. Robertson. 7-20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.Orkestconcert. 11-20 Dans muziek. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Concert door Kwintet. 8.20 „La Pompadour" van Leo FalL LANGENBERG, 473 M. 7-25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 11.40 Gramofoonpl. 12.30 Gra mofoonpl. 125 Concert. Orkest, fagot en piano. 5.50 Concert. Koor orkest en solisten. 8.30 Bezoek aan het Pumpspeciher-Kraft werk te Herdecke. 9.20 De Vroolijke Woens dag „Karusell". Daarna tot 12.20 Orkestcon cert. KALUNDBORG 1153 M. 3 50 Orkestconcert. 7 50 Concert. Orkest en solisten, strijkkwartet. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 720 Gramofoonpl. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Or kestconcert. ZEESEN 1635 M. 6.50 Berichten 7 20 Gramofoonpl. 10.35 Be richten. 12.20 Gramofoonpl. 1.15 Berichten. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Lezingen. 4.20 Con cert. 5.50 Lezingen. 8.20 Beethoven-Concert. Vocale- en Instrumentale solisten. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindc vertelling. Als dc drie nieuwbakken OosterlingenAlj ben Gochcin, Alibaba en Stileika hun auto naderen, zien ze bet knechtje van koopman Rachmonis komen aanstappen. De edele jongeling brengt dc kleercn van Gerrit, Dicky en Dirkje terug en komt meteen de kwitantie aanbieden voor dc Oostcrsche ge waden. Gerrit ontvangt den afgc/ant met ccn diepe buigingen zijn vriendelijkste» glimlach. Zoon van bet morgenland, zegt hij plechtig, deel uw dierbaren meester mede, dat we heel tevreden zijn. Zeg hem, dat hij maar lang gezond mag blijven, komplimeut van Ali hou Cocliem. Eu hier is dc rekening: *t restje mag je hoi den om dr itcdalen voor tc koopen. Het knechtje heeft van dc heele toespraak woord begrepen, maar hij weet w a t goed, dat de hclooning erg ruim is. Dus begint hij te lachen, tc huppelen en tc dansen en smeert hem. voer di< vreemde snoeshanen berouw mochten krijgen van hun royale gift. Maar daar denken dc drie versche Oosterlingen heelemaal niet aan. Ze klimmen in de auto cu Gerrit commandeert: „Vol gas". Zoo begint dc lange tocht door Afrikavan het Noorden naar liet Zuiden.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14