Üs/iAackó Oteam OiacAe^s H. D. VERTELLINGEN. FLITSEN STADSNIEUWS Bij Examens GERRY RICKEBERG HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 JUNI 1930 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden). door CORRY DOMMERING. Het Zeebad. uulton. de vuurtorenwachter ging naar buiten en tuurde met zijn hand boven zijn oogen in de verte. „Twee heeren", mompelde hij, „zeker vreemdelingen, want wie heeft er genoegen om in de zengende hitte langs het strand te rijden?" Hij zette zijn grdoten strooien hoed op en ging de ruiters tegemoet. Het gebeurde niet dikwijls, dat hij blanken rag. het eenige gezelschap dat zich in de buurt bevond, bestond uit negers en de stad g een uur rijdens van de kust verwijderd, kapitein Renalt en zijn vriend Larry Gib- ton stegen af; zij waren blij dat ze eindelijk den vuurtoren bereikt hadden, want de tocht in de hitte was niet meegevallen. Larry vischte zijn voorhoofd af en zei: „Ik zou vel een bad willen nemen en jij Howard?" Bulton trok een bedenkelijk geacht, hij bende de kust en de gevaren, die aan het baden verbonden waren. Slechts één plaats vas veilig en hij haastte zich te zeggen: .Als U op de plek blijft, die ik U aan zal vijzen, hebt ge niets te vreezen, maar het is raadzaam, U niet daarbuiten te begeven, vant het wemelt daar van haaien. Kijk, ziet ge het koraalrif dat de kaap afsluit in een halven cirkel? Nu, als ge aan dezen kant er van blijft, dan kunt ge gerust uw bad nemen, maar onthoudt mijn woorden. Ik heb hier veel ongelukken zien gebeuren en weet wat Ik zeg." Even later plonsden Renalt en Gibson in het koele water en. nauwelijks waren zij ondergedoken, of ze kwamen tot de minder aangename gewaarwording, dat een dertigtal toeschouwers zich aan het strand verzameld hadden en druk tegen hen gebaarden. Het varen de negers die al spoedig wisten, dat twee vreemdelingen zich in zee gewaagd hadden en er voor hen misschien wel een voordeeltje te behalen viel. „Hoog bezoek Howard", riep Larry hem toe. „Ik wou alleen, dat ze ons maar met rust hadden gelaten. We zullen straks nog genoeg last van de zwartjes hebben." Hij room naar het rif en klauterde met eenige moeite tegen den steilen rand omhoog. Henalt volgde hem en weldra stonden ze beiden op het smalle rif. Larry keek naar de weste golven aan de andere zijde en zei lachend: „Gibson mag gelijk hebben met zijn haaien, maar ik voel veel lust om me hier van boven af in die golven te laten vallen." „Je zult 't wel laten, Larry, kijk eens wat daar zwemt", antwoordde kapitein Renalt, terwijl hij wees op iets, dat zich dicht langs de buitenzijde van het koraalrif voortbewoog en op het éérste gezicht leek op een half geopende paraplu waarvan de rand ge scheurd was en er in flarden bijhing. „Daar zou je toch zeker geen kennis mee willen maken, is 't wel?Een rendez-vous met een lnktvisch is geen theepraatje met een jonge dame". Zij waren zoo verdiept in de beschouwing van het dier, dat ze geen van beiden gemerkt hadden, dat een der negers hen was nage- zwommen. Ze schrikten op, toen ze plotseling een zwart; glimmend lichaam naast zich bespeurden en een stem riep: ..Billy geld verdienen, Billy niet bang voor haaien." De negerjongen keek hen aan met glinste rende oogen en schudde zijn zwarten kroes- zoodat de druppels eraf spatten. Larry n te lachen en wees naar den inktvisch. terwijl hij vroeg: „En ben je daar ook niet bang voor?" Hij verwachtte dat de aanblik van het monster Billy zou tegenhouden van der. sprong in de zee, maar de jongen zei bedaard: „Billy ook geen inktvisch vreest." En voor zij het verhinderen konden, stortte hij zich in de golven, in de onmiddellijke na bijheid van de plaats, waar de inktvisch zich voortbewoog. Larry slaakte een kreet van ontzetting, niet anders denkende, dan dat de jongen reddeloos verloren was. Zij zagen, hoe de inktvisch, zoodra hij zijn prooi ontdekte, zich introk, zoodat. hi.i geleek op een smallen ko ker. Toen rukte hij vooruit en viel den te genstander aan. Gedurende een minuut ver dwenen zij onder water, de golven sloten zich en nóch Larry, nóch kapitein Renalt dachten, dat ze den jongen ooit terug zou den zien, hij zou zijn lichtzinnigheid wel set den dood bekocht hebben. Plotseling echter onderscheidden zij een gewoel in het Tater, waaruit bleek, dat er een gevecht plaats vond vlak onder de oppervlakte. En het duurde niet lang, of daar vertoonde zich Billy, zijn bovenlichaam geheel boven water en met beide handen den inktvisch omvat tende. die meer geleek op een bundel zee planten dan op een dier. Hij omklemde den kop van het monster zoo vast, dat de krach tige vangarmen geheel verlamd schenen en slap neerhingen. Ademloos stonden de mannen op het rif naar het gevecht te kijken, zich afvragende of Billy het dier van zich af zou gooien en zich in veiligheid zou brengen. Maar de jongen scheen er een soort van genoegen in te scheppen en zwom met het dier naar het rif. Daar bleef hij even rusten om adem te scheppen en gooide zich toen weer in het water. Toen de visch het water weer om zich heen voelde, deed hij wanhopige pogingen om zich te bevrijden en het gelukte hem dan ook ,om twee van zijn vangarmen los tc wringen en om Billy's nek te slingeren, waar na beiden weer in de diepte verdwenen. Larry kon het niet meer aanzien, hij sprong in het water, om te trachten Billy te redden, maar kapitein Renalt riep hem toe. terug te keeren en zijn eigen leven niet in gevaar-te brengen. Gelukkig kwam Billy weer te voorschijn; hij zwom, niettegen staande de vangarmen van den inktvisch hem nog omkneld hielden, met groote in spanning naar het strand, waar zijn vrien den en verwanten hem stonden toe te schreeuwen. Zijn kracht verminderde merk baar, maar toch bereikte hij het strand en slingerde het dier op het droge zand, uitge put naast hem neervallende. Weldra stonden Larry en kapitein Renalt naast hem en Billy keek hen triomfantelijk aan, zeggende: „Heeft Billy goed gedaan?" „Ja", zei Larry, „maar je verdiende eigen lijk een flink pak slaag. Welk nut heeft zoon waagstuk?" „Billy twee maal nut hij geldstuk krijgt voor zwemkunst enhij lachte, waarbij zijn prachtige witte tanden te voorschijn kwamen„inktvisch Billy eten, maar zal niet gaan Billy eet inktvisch en viert feest". Zij gaven hem een paar geldstukken, die hem in verrukking brachten en spoedden zich toen weg van de plaats, meer dan ge noeg hebbende van hun zwempartij tje VERBREEDING ANTHONIE- STRAAT. BOUWVERBOD. In verband met de plannen tot verbreeding der Anthoniestraat stellen B. en w. aan den raad voor een bomvverbod te leggen op strooken grond aan de Zuidzijde van de Anthoniestraat. Het is dus verboden op be doelden grond te bouwen of te herbouwen. Het zijn de perceelen van T. B. Fcelmich (14 M2) B. Simons (18 M2.), Com. Venn. Heems (19 M2.) GEMEENTELIJKE DIENST LICHAME LIJKE OPVOEDING. In het tijdvak 1531 Mei zijn in de Ge meentelijke Zweminrichtingen 17882 baden genomen, verdeeld als volgt Houtvaart mannen vrouwen Abonné's 481 310 35 ets. baden 74 66 10 ets. baden 284 182 Vereenigingsbaden 153 99 Schoolbaden 537 213 Kostelooze baden 4920 5847 Totaal Delft Abonné's 35 ets. baden 10 ets. baden Vereenigingsbaden Schoolbaden 6449 6717 mannen vrouwen 1220 1311 153 122 709 425 22 24 325 405 2429 2287 IN MEMORIAM J. C. PEEREBOOM IN HET DRUKKERSWEEKBLAD. In Het. Drukkersweekblad, officieel orgaan van de Federatie der Werkgeversorganisatién in hei Boekdrukkersbedrijf, wordi wijlen de heer J. C. Peereboom herdacht door den heer J. Tli. Ruygrok. De heer Ruygrok schrijft c.m.: ..Peere boom was meer journalist dan drukken. Zijn hart ging uit naar het eerste. Als öiiecteur- hoofdredacteur neeft hij in zijn bedrijf ge toond te zijn; de rechte man op de rechte plaats. Veelzijdig waren zijn talenten en helder zijn inzichten. Maar bovenal eer ik hem én als werker èn ais mensch. Hij was eerlijk en humaan in °lk opzicht, en het was mij steeds een genoegen, gedurende een reeks var ja ren met hem samen te werken voor d? be langen onzer Federatie En verder. „Wat ge doet. doe dat goed". Dat was Peereboom in at zijn doen en laten. Hij was een voorbeeld voor zijr personeel, maar niet minder voor zijn medewerkers in den kring van het Vereenigingsleven en ook daarbui ten". NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. GESTADIGE ONTWIKKELING EN UITBREIDING. Wij ontvingen het verslag over 1929 (het 112e boekjaar) van de Nuts-Snaarbank te Haarlem. Aan dit verslag is het volgende ontleend: De gestadige ontwikkeling en uitbreiding van het bedrijf heeft zich in het afgeloopen jaar voortgezet. Uitgegeven werden 3860 nieuwe boekjes tv. j. 3734 Het aantal inleggers steeg tot 25157 (v-j. 22779) en vermeerderde dus met 2378 of ruim 10"». Het totaal tegoed der inleggers met inbe grip van de rente over 1929, nam toe met 716 618,9112 of bijna 10"<) van het saldo van het vorige jaar en steeg daardoor tot 8.129 222.80 1 2. De omzet vermeerderde met 15?» en beliep f 12.877.404.55 1 2 tegen 11.159.940,75 1 2 in het vorig jaar. Het aantal behandelde posten van inlage en terugbetaling nam met 23921 toe. dit is ruim 14en bedroeg 193255 (v. j. 169334). Dc flnancieele uitkomsten zijn, blijkens de Inkomsten-rekening, die een winst van 151.283,86 aanwijst, zeer bevredigend. Een bedrag van 80.692.59 kon bij de reserve worden gevoegd, na aftrek van alle bedrijfs- onkosten. totalen aan pensioenfonds en na afschrijvingen op meubilair en goederen. De totale reserve steeg tot 1 585.857,18 1 '2. De spaarbusjes blijven bij voortduring af trek vinden. De ophaaldienst, die in het bijzonder is in gesteld voor de bewoners der meer verwij derde stadsgedeelten, telde' op 31 December 1929 3097 (v.j. 2833) spaarders, die geregeld wekelijks in de gelegenheid worden gesteld, thuis gelden op hun spaarrekening in te leggen. In totaal werd in 90599 (v. j. 79754) posten 317.617.82 1 2 (v.j. 236.795,97) opgehaald. In het afgeloopen jaar hebben 336 (v. j. 279» inleggers gebruik gemaakt van de be middeling der Spaarbank, om regelmatig de door hen verschuldigde belastingtermijnen uit hun spaarbanktegoed te voldoen. Op deze wijze werd f 50-096.37 (v.j. 37.110,59) aan belasting voor de inleggers betaald. Op 31 December 1929 waren 207 kluis- lokctten verhuurd. ARMENRAAD. De jaarvergadering van don Armenraad zal gehouden worden Maandagmiddag 16 Juni. Do agenda vermeldt het uitbrengen van het jaarverslag alsook het vaststellen der rekening over 1929 en der begrooting voor 1930. ÏIET 1». E. N. B. en W. van Haarlem stellen aan den raad voor. onder zekere voorwaarden, toe te staan, dat het Prov. Electriciteitsbedrijf 57 M. ten Westen* van de Fortbrug een hoog spanningskabel in dc Amsterdamsche Vaart legt. PERSONALIA De heeren A. F. Bogaart en J. P. J. Schip per. gediplomeerden van de afdeeling Elec- trotechniek der Middelbare Technische School te Haarlem, zijn geplaatst als Inspec teur bij de G. E. W. te Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct». per regel. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1593 DISCIPLINE Tjonge, nou is moeder toch ergens heusch boos om. wat krygt hy nou een standje zou het misschien wezen omdat hij zijn flesch op den grond gegooid heelt cn niet wou drinken? m - chien kan hij het on weer doen afdrijven met glimlachjes neen, dat hielp niet, ze blijft hem verwijten doen .nu pakt zij zijn hand er. zegt. dat het Jiaar meer .pijn zal doen dan hem en daar heeft ze hem not* bene oen Mk gegeven niet dat het pyn deed .overigens en nu barst ze ■enfin, dat schijnt ook van hem. verwacht te worden, dus vooruit dan maar en dat Is tenslotte toch ook maar het beste pacifi catiesysteem, (Nadruk verboden' INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtaoletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. N.V. CULTUUR MIJ. KALIE DJOMPO Zaterdag werd de gewone jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden der N.V. Cul tuur Mij. Kalie Djompo. De balans en de winst- en verliesrekening over 1929 werden goedgekeurd. De heer j. W. A. Beynes werd tot commissaris herkozen en tot derden commissaris werd gekozen de heer H. M. M. Francken. KINDERVOEDING. B. en W. van Haarlem stellen den raad Yoor de rekening over 1929 van de vcreeniging Kindervoeding vast te stellen in ontvangst en uitgaaf op f 11.376.66. Het subsidie der gemeente bedraagt f 10.921.10 GEMEENTERAAD. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men van den Burgemeester om de eerstvol gende vergadering van den gemeenteraad uit te schrijven tegen Woensdag 25 Juni des namiddags 1.30 uur. RECTIFICATIE. In ons verslag van de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den heer E. G. Heckman staat o.a.. dat de heer Cramer het woord voerde namens het college van diakenen der Ned. Hervormde Gemeente cn de regenten en regentessen van het Diaco- nessenhuis. Dit laatste woord moet natuur lijk zijn: Diaconiehuis. NACHTRUMOER EN BALDADIGHEID. Twee agenten hébben vannacht om half vier terzake nachtrumoer en baldadigheid twee jongens van 13, een van 15 en twee van 16 jaar aangehouden. Zij hadden in de Ken- nemerstraat en op den Schotersingel door mid del van een gramofoonhoorn nachtrumoer veroorzaakt; ook hadden zij baldadigheid en baldadigheid naar het bureau gebracht, en later naar de ouderlijke woning terugge bracht. Voorts is in de Generaal Cronjéstraat een drietal jongens van respectievelijk 12. 14 en 15 jaar, eveneens ter zake van nachtrumoer en baldadigheid naar het bpreau gebracht. Ook zij zijn naderhand aan de ouderlijke wo ning .Afgeleverd". LOONHERZIENING VOOR GEMEENTEWERKLIEDEN. IN DE COMMISSIE VAN OVERLEG Donderdagavond vergaderde onder leiding van Mr. J. Gerritsz de Commissie van Over leg voor de Werklicdenzaken. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een voorstel tot herziening van de werkliedenloonen, ln het bijzonder over de argumenten welke tot een herziening zouden kunnen leiden en over den vorm. waarin die wijziging eventueel tot stand zou kunnen worden gebracht. In verband met de gehou den besprekingen zullen de organisaties trachten zich met elkander te verstaan over het formuleeren van een nieuw voorstel, als grondslag voor verdere behandeling, Aanvaard werden voorstellen betreffende opneming van de functie van „steenhouwer" in dc loonregeling, een dienstrooster aan een der bedrijven, tot wijziging van de werk liedenformatie aan twee diensten cn bedrij ven en een ontwcrp-regeling van de arbeids voorwaarden der jeugdige werklieden op de basis van het rapport, dat reeds vroeger aan vaard werd. De behandeling van enkele punten werd aangehouden. Na ge^o-'^en rondvraag werd de vergade ring gesloten. DRIE VINGERS VERPLETTERD. Vrijdag was dc 22-jarige D. H. aan de Val kestraat 7 bezig met het rollen van vaten uit een pakhuis. Hij raakte daarbij met zijn linkerhand tusschen twee vaten bekneld, zoodat drie vingers geheel verpletterd wer den. Een lid van den O. D. verleende de eerste hulp. Later is de man door een huis dokter behandeld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». par regal. NOOIT KEELPIJN! Kouvatten cn keelpijn eijn in veie gevallen te voorkomen. Vraagden menichen die re- gelmat.g lAkerol gebruiken ol ze er ooit last van hebben Dat kemt omdat Lftkerol de keel en die andere gevoelige organen beschermt legen de schadelijke Invloeden van G TJkou en vocht. l(v-=r Lo .oord 90 f9*»» 499«l FEUILLETON HET RAADSEL VAN DE DACIA door G. PANSTINGL. 21) pie jonge melkmuil laat je niet los. wan- hij je op de hielen zit. Dat- is geen 2?nsch, dat is een bloedhond! Overal t-rge- jtfk is ie en onverbiddelijk op den koop te. Sinds de jongen opgedoken is. sldcie- ze daar beneden in de onderwereld. Oude, door de wol geverfde kerels, hebben p-a vrijwillig overgegeven, toen zij wis- dat hij hun op het spoor was. Liever •u handen van de politie dan in de zijne. heeft mij mank gemaakt, den kolen- faijper heeft hij de rechterhand verpletterd, f-n handelaar in vergif Miles heeft hij door te* land gejaagd, dag en nacht, totdat zooveel van zijn eigen gift gevreten had. te hij het hoekje omgegaan is. Maar eens te hij toch in onze handen vallen. Ze *Sgen. dat de duivel hem helpt. Maar ook dag zal eens aanbreken. En dan zal tefs de duivel hem niet kunnen helpen!" Brad don bekeek hem met afkeer. Wa tede dit menschelijk wrak? Wilde hij zijn Gwry bezoedelen? Hij keerde zich om, om verder te gaan. *har dadelijk daarop draaide hij zich weer 'w. De gedachte was bij hem opgekomen, tel het toch beter zou zijn, eens rustig >1 den man te praten. Misschien dreigde I gevaar voor Gerry? Hij wierp hem een töjet v§n een pond en zijn visitekaartje toe. ..Kom morgen in den voormiddag op mjin katoor!" Tweehonderd schreden verder wachtte Gerry. Zij zat aan den kant van den weg en keek op. toen hij bij haar kwam. Haar^ ge zicht was ondoorgrondelijk en haar blik ernstig en nadenkend. „Het spijt mij, Jim, dat ik je dit niet heb kunnen besparen. John Baker heeft met vuur gespeeld en zich daarbij gebrand. Het schot is erg ongelukkig aangekomen, dat geef ik toe. Maar Lewis, de bankbeambte was een oude man. John Baker heeft hem met een zandzak verdoofd en aan den kant van den weg laten liggen. De manke John heeft beslist niet meer gekregen dan hij ver diend heeft". „Ik ben er van overtuigd, dat jij niet an ders had kunnen handelen, liefste!" En toch voelde Bracdon in de diepste diep ten van zijn hart. dat het hem liever ge weest zou zijn indien een andere hand dan die van zijn Gerry het schot afgevuurd had. Ashton-Castle lag reeds ln diepe rust. Grootmama Rickeberg zat in een leunstoel in haar kamer en las zy was een oude vrouw en oude menschen hebben weinig slaap noodig. Daar werd zachtjes aan haar deur geklopt. Ze stond op en deed open. Gerry gleed naar binnen en stond voor haar. In het volgende ©ogenblik wierp ze zich aan de borst van de oude vrouw en weende. Weende als een troos'eloos kind. „Hij veracht me. Granny, hij moet mij verachten! Waarom moet ik dat dragen! Ik houd het niet uit! Help me toch, Granny, lieve Granny". En de grootmoeder hield het meisje in haar armen en troostte haar met kalme stem zooais men een kind troost-. ..Je hebt nu je eigen weg gekozen. Beatrice! Alles zal spoedig voorbij zijn. En Br add on houdt van ie. Hij zal dc proef, c'tic het lot hem oplegt doorstaan. Wees daar zeker van. mijn kind!" En toen Gerry uitgeput naar haar kamer terugsloop, prevelde zij; „En als hij haar niet doorstaat, sterf ikl" HOOFDSTUK VII. Soesjin speelt met vuur. Hulberry hoorde het schot in den auto Do bestuurder, die voor hem zat moest dit ook gehoord hebben. Maar hij draaide niet eens het hoofd om. Hij drukte zich slechts dieper in zijn zitplaats, legde de handen op het stuur en gaf den motor langzaam meer gas. Hulberry draaide zich om en keek dx>r de achterruit. Geluidloos snelden twee ge stalten naderbij. Hulberry opende het por tier. Zonder hun vaart te verminderen, sprongen de twee naar binnen, en de wa gen schoot weg. Op twee wielen nam hy een hoek. Toen draaide de bestuurder dc lichten aan en reed in het gewone tempo verder. Wat hielp het Hulberry. of hij er over nadacht wie deze Chineesche jongen was. die zoo vloeiend Engelsch sprak, de gouden herkenningspenning en 'n prachtigen race wagen bezat. Op een of andere manier stond hij in. verbinding met de Dacia. De oude Rickeberg wist best wat hij deed. Hij zou den Chinees niet gebruikt hebben Indien hij daar geen goede redenen voor gehad had. Na een rit van ongeveer een kwartier stond de auto stil voor het gebouw van de Dacia. dat donker en veriaten voor hen lag. ..We zijn er. Hulberry. kom binnen!" Ze gingen naar de eerste verdieping. Ger ry ging hen voor naar de werkkamer van haar vader. „Gaat u een oogcnblik zitten, Hulberry!", In den hoek van de kamer stond een waschtafel. De jonge Chinees draaide de beide kranen open en begon zich te .vas- scher.. Hij was niet duidelijk te zien. want de tafellamp verlichtte niet het geheele ver trek. Na twee minuten was de jongen ge reed, droogde zijn gezicht af, borstelde zijn haren en trad naderbij. Hulberry sperde zijn oogen open. Op het Chineesche pak zat plotseling het hoofd van een heel normalen. Europeeschcn jongen „Ik ben Gerry Rickeberg!" Nu begreep Hulberry, dat de oude Ricke berg zijn zoon als zijn beste kracht tegen Soesjin in het veld gezonden had. Maar was deze jongen ook werkelijk zijn beste kracht? In het uiterste geval kon hij zeven tien jaar, neen, zestien zijn. Hulberry ver- wonderde zich en was ongerust. In de han den van dit kind lag dus het lot van Alexan dra Staroff! De jongen ging aan de schrijftafel zitten. „Er. nu moet ik eens een paar ernstige woorden met u spreken, Hulberry! Had u de toestemming van uw chefs voor dit. bezoek bij Soesjin?" Hulberry"s verbluffing wa£ grenzeloos. De jongen sprak tegen hem, alsof hij van plan was hem te berispen En daarbij had hij nog gelijk ook! Hij had werkelijk zon der toestemming gehandeld. Wat had hy moeten antwoorden? Hij zweeg. „Dus u had geen toestemming. Integen deel, men had u duidelijk gemaakt, er u niet in te mengen. Wij willen geen woor den en geen tijd verliezen. Indien u rustig er over nadenkt, zult u moeten toegeven dat u ongelijk had. U bent voldoende vak man. om te weten dat een geval niet van twee kanten tegelijk bewerkt kan worden. Toen men u vandaag de toestemming ;.i Scotland Yard weigerde, had u bij u zelf moeten zeggen, ciat liet geval reeds aan N*"* O'M- iemand anders in behandeling gegeven was. Men steekt zijn neus niet in andermans zaken!" Het werd Hulberry onbehagelijk te moe de. Dit knaapje Rickeberg pakte hem op een manier aan. die hij zelfs bij Scotland Yard niet gewend was. En daar wordt men toch werkelijk soms aangeblaft op een ma nier dat hooren cn zien vergaat. Dc Jongen ging verder: Natuurlijk zijn mij uw beweegredenen be kend. Huiberry. cn ik waardeer ze ook. of schoon ik zc van mijn standpunt uit niet kan begrijpen. Dat mag aan onze verschil lende opvoeding liggen. Bij mij geldt maar één ding. Mijn dienst, mijn werk, het ge val! Ik kan mij niet indenken, dat ik uit louter persoonlijke redenen stappen onder nemer. zou, die niet bij het geval passen". Hulberry snakte naar lucht. Deze Jongen benam je den adem. Hij was zelfs nog erger dan de oudste Engelsche kolonel. „Ziezoo, ik heb u mijn mcening gezegd, en wij zijn weer goede vrienden! Nu zullen we den stand van zaken bespreken". Hulberry herademde. Gelukkig, de preek was voorbij. Hij begon een heilig respect voor den jongen Rickeberg te koesteren. Deze had Intusschen een stuk papier ge- lomen, schreef daar vlug een naar regeh op, vouwde het, stak het in een envoloppe en schreef een adres. „Hier. Hulberry, dezen brief geeft u mor. genochtend af, zoodra u op het bureau komt!" H'.berry zag het adres: Aan den Prefect van Politie, Scotland Yard. Hij nam zich voor, zich in liet vervolg nergens meer over te verwonderen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7