UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE SPOOR'sMOSTERD HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 11 JUNI 1930 Wc leven In een tijd van reclame. Overal ën voor alle mogelijke zaken wordt op soms grootse he wijze reclame gemaakt. Het is te begrijpen dat ook de seizoenplaat senen daaronder verstaan we natuur lijk ook de badplaatsen reclame maken. Reclame die wordt betaald en verzorgd door patriculieren, om den bezoeker te bewegen zijn intrek te nemen in een speciaal hotel, zijn maaltijd daar en zijn koffie hier te nut tigen. Echter maken ook de gemeenten reclame. Zij doen dat op minder luidruchtige, maar daarom toch wel in het oog loopende wijze. Wie ons land per boot, tram, auto of trein bereist, wordt overal opgewekt zioh te ves tigen in een bepaalde gemeente. Sommige gemeenten, zooals Baarn, hebben de trap pen van spoorwegstations doen beschilderen met een opwekking zich in hunne gemeente te vestigen en daarbij wijzen zij op de voor- deelen welke hun gemeenten den a.s. inwo ner kan bieden. Een van de meest gebruike lijke aanbevelingen is wel. „Vestigt u te A., lage belastingen". Het heeft er een oogenblik allen schijn van gehad, dat ook onze gemeente tot een grootsche campagne zou overgaan. Dat was toen Burgemeester van Alphen een groot aantal belanghebbenden en autoriteiten tot een bijeenkomst uitnoodigde en een plan tot een propaganda-actie ontwikkelde, waarbij een poging werd gedaan om alles wat voor Zand voort gedaan moest worden gezamen lijk te doen, omdat het alleen daardoor mo gelijk zou zijn de actie met succes te voeren en te betalen. Helaas, hoewel niemand zich tegen het plan van den heer van Alphen ver zette en hem alle medewerking werd toege zegd, is van deze actie weinig terecht geko men. Wij oefenen geen crittek op den Burge meester, die zeker van goeden willen was, maar er niet in is kunnen slagen voldoende medewerking voor een vlotte en juiste uit voering van zijn plannen te vinden. Toch heeft het optreden van den Burge meester wel eenig succes gehad. Er is een reorganisatie van de V.V.V. tot stand geko men, waaraan de gemeente financieelen steun heeft gegeven en waarin namens het gemeentebestuur wethouder Padt zitting heeft genomen. Wij hebben vertrouwen, dat de gereorga niseerde V. V. V. de zaken krachtig zal aan pakken en in de komende jaren wel van zich zal doen spreken. Natuurlijk was het dit jaar niet mogelijk reeds op groote schaal dit te doen. Dit werk moet heel deug delijk worden voorbereid en nauwkeurig dient overwogen te worden op welke wijze de recdame moet worden gemaakt. Propaganda voor onze badplaats te ma ken in den ouden vorm van af en toe eens in een paar buitenlandsche bladen een ad vertentie te plaatsen heeft natuurlijk wei nig invloed, en is naar onze overtuiging het geld zonder nuttig effect uitgeven. In het propaganda maken voor onze badplaats moet systeem zitten. Het dient er op gericht te zijn, dat blijvend de aandacht op Zand- voorts gevestigd wordt. Speciale gelegenheiden zullen daartoe moeten worden uitgebuit. Daarom is het wel heel jammer, dat het niet mogelijk is geweest op de wereldtentoon stelling te Antwerpen de aandacht op Zand- voort te vestigen, hetgeen bijvoorbeeld wel door Scheveningen is gedaan. Zoo'n tentoon stelling waar duizenden bezoekers te ver wachten zijn is wel een bij uitstek geschikte gelegenheid voor een reclame-campagne. Nu is wel opgemerkt, dat dat niet te betalen zou zijn geweest, maar daarmede zijn we het niet eens. Dat de V. V. V. ondanks het sub sidie der gemeente daartoe niet in staat was, spreekt voor ieder, die weet met hoe weinig geld gewerkt moet worden, vanzelf. Maar voor een dergelijke campagne zou toch aan geklopt kunnen worden bij de verschillende hotelondernemingen te Zandvoort, welke on dernemingen er het grootste belang bij zou den hebben gehad. We vertrouwen echter, dat het bestuur van de V. V. V. zoo'n tweede gelegenheid niet zal laten voorbijgaan. Over het algemeen wordt in ons land veel te weinig gedaan, om onze landgenooten te trekken naar de mooie plaatsen van ons land. Neen, dan kunnen onze Duitsche vrienden dat beter. We hebben er al eens de aandacht op gevestigd, dat de Duitsche spoorwegen het vorig jaar in Westfalen reclame maakten voor de Oostzeebadplaatsen en belangrijke reductie aan de bezoekers van deze plaatsen gaven niet alleen maar in samenwerking met hotels en plaatselijke organisaties tevens zorgen voor een voordeelig tarief voor logies en allerlei uitstapjes Wat doen de Nederlandsche Spoorwegen op dit gebied? Afgezien van een vrij poover aantal extra goedkoope treinen doen ze niets. Neen sterker! De Nederlander treft in de spoorwagons talrijke reclames aan voor het. buitenland. Prachtig uitgevoerde foto's uit Duitschland versieren de wanden onzer spoonvegcoupés! Natuurlijk is deze ruimte afgehuurd, maar het feit teekent toch wel onzen Hollandschen ondernemingsgeest en onze leidende groote lichamen. De Neder landsche Spoorwegen zijn eigenlijk een be drijf van den Staat. De Staat moet de even- tueele tekorten bijpassen, de Staat garan deert ook bij tekorten aan de aandeelhouders 5 pet. uitkcering, maar er wordt krachtig re clame gemaakt voor reizen in het buiten land, waardoor dus het geld. dat tijdens de vacantie uitgegeven wordt, vloeit in de zak ken van de buitenlandsche hoteliers enz. Men behoeft heusch geen overdreven natio nalist te zijn, om deze wijze van handelen scherp af te keuren. Naar onze wijze van zien zou het heel wat beter zijn. in de spoor wegwagons, welke in een bepaald gedeelte van ons land loopen, de aandacht te vesti gen op een ander gedeelte van ons land, om daardoor tot een bezoek aan die streek op te wekken. Wij houden ons er van overtuigd, dat wan neer de spoorwegen zelf deze reclame zouden maken zij de onkosten en de derving der ontvangsten uit de thans bestaande reclame dubbel en dwars zouden halen uit de groo- 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Over Reclame. tere ontvangsten door een toenemend bin- nenlandsch verkeer. Wat weten wij Hollanders in het algemeen van de schoonheid van ons eigen land? Bit ter. bitter weinig. Velen trekken naar het buitenland en bewonderen er dingen, die in ons eigen land beter te zien zijn. Zelfs zij die meenen ons land te kennen en die in de gelegenheid zijn hier en daar eens te gaan kijken slaan hun handen ineen als ze het boek van Henri Polak of boeken van anderen over ons land in handen ne men. Ons land heeft niet alleen voor buitenlan ders, die in de waan zijn gebracht, dat we allen op klompen en in een Marker-maske radepakje loopen groote bekoring, maar ook voor ons zelf. Wie als schrijver dezes bij herhaling in het buitenland heeft moeten reizen, wie daarbij in de gelegenheid is geweest daar een bezoek aan badplaatsen te brengen, vraagt zich af waar men in het buitenland vindt een strandbreedte en de bekoring van de duinen, zooals we die aan onze Noordzee hebben. Zeker, als men zoekt het mondaine gedoe, dan kan men wellicht in het buitenland hier en daar beter terecht. Maar hij die in zijn vacantie wil genieten van zee. zon en lucht, die kan dat vrijwel nergens zóó doen als in ons eigen land. Vaak, als we in het buitenland moesten verblijven, hebben wij ons er aan geërgerd zooveel landgenooten te ontmoeten, van wie ons in gesprekken bleek, dat ze van ons eigen land en zijn wondere schoonheid wei nig afwisten. Wij, Hollanders, hebben de zeer slechte ge woonte op ons eigen land, op zijn bestuur en op alle maatregelen die getroffen worden, af te geven en het voor te stellen alsof we zoo achterlijk zijn. Dat doen we als Zandvoor- ters in het klein over onze eigen plaats. Het zal den lezer wel duidelijk zijn gewor den, dat we met het bovenstaande hebben willen aantoonen, dat wij van meening zijn, dat er ook voor Zandvoort nog een geweldig terrein in ons eigen land braak ligt. Laten de daartoe bevoegden eens een proef nemen, om de groote aantrekkelijkheden van onze badplaats in een welverzorgde re clamecampagne aan eigen landgenooten dui delijk voor oogen te stellen. Laat men eens probeeren in de spoorwegcoupés ook goede foto's van Zandvoort geplaatst te krijgen en laat men eens de aandacht vestigen van de leiding van het spoorwegbedrijf op wat ter zake in het buitenland geschiedt en trach ten ook in die richting eens iets te doen. Wij zijn er van overtuigd, dat veel misvat ting opgeruimd zal moeten worden, wellicht verzet overwonnen, maar de zaak waarom het gaat is ingespannen werk en volhouden ten zeerste waard. Zandvoort, Nederland's tweede badplaats moet helaas door tal van landgenooten nog ontdekt worden. Er dienen maatregelen te worden overwo gen en toegepast, om die ontdekking gemak kelijk te maken. VELSEN Raadsvergadering Dinsdagavond kwam de gemeenteraad van Velsen in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de agenda-punten, die in de vergadering van Dinsdag 3 Juni wegens het vergevorderd uur waren aangehouden. Jamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor het aanbrengen van een tegelbestrating op de gedeelten grond in de Eikenstraat en de Zanderstraat te IJmui- den, welke thans als gazon zijn aangelegd. Aanvrage om hernieuwde goedkeuring der verordening op de heffing van gelden ter tegemoetkoming in de kosten van het van gemeentewege ontsmetten of reinigen van goederen en voorwerpen. Aankoop van grond voor wegverbetering op den hoek van de Corverslaan en den Doodweg te Velsen en toestaan van het be- noodigde crediet voor verharding van dien grond. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor het aanleggen van straten ten noorden en ten zuiden van het sportterrein der Rijks Hoogere Burgerschool te IJmuiden, en van gedeelten van de Heide- straat en de Vlierstraat aldaar. Lunapark. De Ontspanningscommissie der Speeltuin- vereeniging „Kindervreugd" te Velsen heeft aan den burgemeester vergunning verzocht tot het houden van een Lunapark. De Burgemeester wenschte echter, alvo rens een beslissing te nemen, eerst hierover overleg met den Raad te plegen. De heer Visser vestigt er de aandacht op. dat deze vereeniging altijd veel voor de jeugd doet en ze van de straat weet te hou den. De vereeniging heeft echter ook gebrek aan geld. Het is niet de bedoeling van de commissie om een grootsch opgezet feest te organiseeren, maar om met een gepast Lu napark-vermaak de kas wat te stijven. Spre ker hoopt, dat de Burgemeester met de com missie een bevredigende oplossing zal weten te vinden. De heer Sluiters is tegen elk Lunapark. Hij hoopt, dat de Burgemeester voor goed het houden van een Lunapark zal verbieden. Men moet niet de deur op een kier open gaan zetten, om daardoor de kermis weer binnen te halen. Spreker gelooft gaarne, dat deze commissie loffelijk en nuttig werk verricht, maar dit acht hij toch niet de gewenschte manier om de geldmiddelen te versterken. De heer Bosman spreekt in denzelfden geest als de heer Visser. Toen er een Luna park te Beverwijk was, ging heel Velsen er heen. De heer Pot meent, dat de jeugd op een andere manier moet worden opgevoed. Waar dig feestvieren kan ze niet meer. Het moet altijd laat in den nacht worden en dikwijls worden het dronkemanspartijen. Spreker- hoopt, dat er geen Lunapark meer zal komen. De heer Groeneveld Is principieel ook INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. PEEKACLOPPENBURG VOOR IONGENS EN KINDEREN ZOMERKLEEDING tegen een Lunapark. Hij vestigt er echter de aandacht op. dat het aan deze commissie verleende subsidie te laag is. Wethouder Schilling vindt het beter, dat de gelden, die aan een Lunapark besteed worden, binnen de grenzen der gemeente blijven. Anders gaan de menschen toch naar de vermakelijkheden buiten de gemeente. De heer Maas beschouwt éen Lunapark als een uitwas, die verwijderd moet worden. Anders keert men weer tot de oude onge- wenschte toestanden terug. De heer Roelse is het hiermee eens. De heer D e N o b e 1 vestigt er de aandacht op. dat deze commissie de oudste rechten heeft. De Voorzitter is persoonlijk tegen een Lunapark, maar in dit geval wilde hij toch de burgerij eens raadplegen. Met genoegen heeft spreker ditmaal naar de debatten ge luisterd, omdat men iets wilde goed praten, waar men principieel tegen is. Toen spreker bijvoorbeeld den heer Visser hoorde, kwam onwillekeurig de vraag bij hem op: „hoor ik nu een vertegenwoordiger van de S.D.A.P., of den geachten afgevaardigde van Velsen- Noord?" Spreker vond ook tegenspraak bij den heer Bosman en bij andere leden en dat vindt de voorzitter, die tenslotte een beslis sing moet nemen waarvoor hij overigens niet bang is niet aangenaam, want als hij de toestemming niet wil verleenen, dan is spreker „de kwade meneer". Wil men een Lunapark of kermis, ja dan neen? Deze prin cipe-vraag wil hij nu beantwoord zien. Als men tegen stemt, dan Is men tegen het in willigen van bovengenoemd verzoek. Met 16 tegen 8 stemmen verklaart de raad zich tegen het Lunapark. Tegen stemden de leden Schaar, Roelse, mevrouw Van Veen, Boynan, Sluiters, Groe neveld, Van der Steen, Ten Broeke. Zwa nenburg, Maas, Handgraaf, Pot, Vermeulen, Homburg, Dunnebier en Nijssen. Vóór stemden de leden Tusenius, Schilling, Baarda, Langendijk, De Nobel, Dalmeijer, Visser en Van Nifterick. (De heer Waterlander was afwezig). Leermiddelen. Ingewilligd wordt een verzoek van de Ver eeniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs te Velsen, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de onder haar beheer staande P. Ver- meulenschool te IJmuiden. Tusschentijds toelaten van leerlingen. B. en W. stellen voor niet aan te nemen het voorstel van de leden Roelse c.s., om te herstemmen over hun voorstel betreffende het tusschentijds toelaten van leerlingen tot de scholen. In de vergadering van 23 April staakten hierover de stemmen, zoodat het voorstel ge acht werd niet te zijn aangenomen. De leden Roelse c.s. willen nu een herstem ming uitlokken, omdat sedert in de toen be staande raadsvacature is voorzien. B. cn W. meenen, dat men zich bij den uitslag van een wettige stemming dient neer te leggen. De heer Roelse zegt dit voorstel te heb ben ingediend, omdat de Raad, toen over dit voorstel de stemmen staakten, uit 24 leden bestond. De heer Vermeulen geeft den heer Roelse in overweging, het voorstel in te trek ken. De heer Roelse weigert dit. Met 17 tegen 7 stemmen besluit de raad, het voorstel van de leden Roelse c.s. niet in behandeling te nemen. Verbouw en uitbreiding van het Raadhuis. Aan de orde wordt gesteld het bekende voorstel van B. en W., om hun een crediet van f 33.850 toe te staan voor den verbouw en uitbreiding van het Raadhuis, omdat dit te klein geworden is. Wethouder T us e n i u s wil eerst een ver betering van de toegangswegen tot het raad huis. Hij noemt die ,,'n schande voor de ge meente Velsen". De Voorzitter zegt-, dat dit nu niet aan de orde is. Spreker zelf zou het te dwaas vinden, om een fraai raadhuis te laten bouwen zonder voor een behoorlijken toegangsweg te zorgen. De heer Baarda is van meening dat een groot gedeelte van de raadsleden niet weet, hoe het nieuwe raadhuis, wat architectuur be. treft, er uit zal zien. De heer Homburg wil een betere huisves» ting voor den Ontvanger. De Voorzitter zegt, dat dit de be doeling is. Wethouder Dunne bier verdedigt het voorstel. Hij herinnert er aan, dat de Raad indertijd zelf besloten heeft, dat het raad huis op dezelfde plaats moet blijven. Spre ker zegt tegen den heer Baarda, dat hij de plannen bij Openbare Werken kan zien. De heer Vermeulen zegt, dat het on- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. mogelijk is. dat het raadhuis op een andere plaats komt, omdat de financiën het niet toelaten. Er is al te veel geld daarvoor in dit gebouw gestoken. Spreker vindt het trouwens heeiemaal niet erg, als een raad huis niet aan een primairen, maar aan een secundairen weg wordt gebouwd. Het raad huis mag wel op een beetje rustige plaats staan Wethouder Tusenius: „En Rotterdam dan?" De heer Vermeulen: „Als wij het ons konden veroorloven, om ook een Coolsingel als in Rotterdam te maken, dan zou ik me daar mee kunnen vereenigen". Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Leening Openbare Leeszaal en Bibliotheek. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de Vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te IJmui den inzake het garandeeren door de gemeente van de rente en de aflossing eener" door de vereeniging te sluiten leening voor de exploitatie van een openbare leeszaal en bibliotheek. B. en W. meenen, dat het niet op den weg der gemeente ligt om garantie te verleenen. Mevr. Van Veen en de heer Baarda bepleiten inwilliging van het verzoek. Dc heer Bluiters waarschuwt, dat wanneer de vereeniging eventueel verdwijnt de garantie blijft. De Voorzitter wil in het openbaar een woord zeggen, dat misschien hard zal klinken maar dat goed gemeend is: er zitten leden In dat bestuur, die de zaken niet goed beharti gen, tot schade van het instituut. Wethouder Tusenius spreekt in denzelf den geest. Die bestuursleden moeten eerst eens hun statuten gaan lezen en er niet lijnrecht tegen in werken. De Voorzitter hoopt, dat het bestuur uit dit gesprokene leering zal trekken. De heer Roelse meent, dat er toch ook bestuursleden zijn, aan wie men die leiding van een openbare leerszaal met een gerust hart kan toevertrouwen. De heer Maas wil geen subsidie geven aan menschen, die niet getoond hebben, ijverig en op de juiste manier te willen werken. De heer Ten Broeke meent ook, dat de vereeniging de zaken niet juist aanpakt. Men weet niet wat het plan der vereeniging is. Men vraagt wat, maar men heeft zelf nog niets gedaan. Het afwijzend voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 16 tegen 8 stemmen. G r ondovernemin g. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. betreffende grondoverneming voor verbreeding van een weggedeelte en voor aam leg van een plein en aanvaarding van een bijdrage in de kosten van verbreeding en aanleg. Rondvraag. Mevrouw Van Veen bespreekt de ant woorden van B. en W.. op haar bekende vragen naar aanleiding van het gezin, dat op last van den kantonrechter uit zijn woning. Tul. penstraat no. 18 te Santpoort werd gezet. Spreekster verheugt zich er over, dat B. en W. opdracht hebben gegeven, de noodige stappen te doen, om tot den bouw van der. gelijke woningen te geraken. Zij mfrkt ver der op, dat zij niet v, urn gericht had tot den wethouder voor sociale zaken, maar tot het college. Wethouder Schilling zegt-, dat hij al meer gevallen van uitzetting heeft kunnen voorkomen, dan Mevrouw Van Veen en al haar partijgenooten te zamen. Dat klinkt misschien pedant, maar het Is de waar heid.... De heer Sluiters: „Ja. dat ls waar!'' Wethouder Schilling: „Dat heb ik ge daan als wethouder, als raadslid en als bur ger. In het onderhavige geval heb ik ook gedaan, wat ik kon doen. Ik had op dit oogenblik voor dat gezin geen woning en heb het dus naar „De Lichthoeve" verwezen". Spreker is van meening, dat voor dergelijke gezinnen een zeker soort noodwoningen moet gebouwd worden, die zóó zijn ingericht, dat ze het bewonen moeten leeren. De heer Roelse stelt eenige vragen om trent de regeling van schoolkleeding er. -voeding. Wethouder Tusenius antwoordt, dat die kwestie wettelijk geregeld is. Hij heeft voor de betrokken kinderen gedaan wat hij kon. Als men verder wil gaan, dan wordt het een kwestie van bedeeling en dan moet men bij een anderen wethouder wezen. De heer Schaar heeft gehoord, dat tij delijke werkkrachten ontslagen zijn, terwijl er nog van buiten werkzaam zijn. De heer Baarda vraagt maatregelen te willen nemen, dat het grasveldje vóór het postkantoor voor verbreeding van den weg gebruikt kan worden. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan het Bestuur van de Nutsspaarbank te IJmuiden, tot het verbouwen van een be nedenwoning tot kantoor, aan de Juliana- kade no. 4, aldaar: aan J. van der Plas G. Jansen te IJmui den, tot het bouwen van een dubbel woon huis aan den Driehuizerkerkweg te Driehuis; aan H. M- van de Pieterman te IJmuiden, tot het bouwen van drie woonhuizen en een woon-winkelhuis aan den Groeneweg, al daar; aan J. E. A. Kaub tcSantpoort, tot het bouwen van twee garages bij een dubbel woonhuis aan de Van Tuvllweg, te Velsen; aan H. Ribberink W. J. van der Hec te IJmuiden, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de J. Kostelijklaan te Velsen; aan H. van der Pol te Heemstede, tot het bouwen van 32 woonhuizen aan de Vlier straat, e.a. te IJmuiden; aan M. J. Rolvink te IJmuiden, tot het bouwen van twee woonhuizen aan de Kal- verstraat, aldaar. SANTPOORT SANTPOORT'S BLOEI. Bovenstaande vereeniging heeft zich met een verzoekschrift tot onzen Raad "gewend om Santpoort te brengen in een andere klasse van de Personeole Belasting, nl. van de 5de naar de 3de klasse. In dit verzoek schrift is gewezen op de bevoegdheid van den Raad volgens art. 30 lett. B. der wet op de Personeele Belasting van 15 Juli 1929. Staats blad 388. Naar aanleiding van een onderhoud met B. en W. van Velsen is tevens verzonden een verzoek tot verbetering van de Hoofd straat. aan den minister van Waterstaat. Een afschrift van dit adres is aan den Raad onzer gemeen^? ter kennisneming toegezonden. DE WINKELWEEK. De prijsuitreiking. Dinsdagavond werden in hotel .De Wey- man" op een gezellig avondje van de plaat selijke winkeliers de prijzen uitgereikt van den étalage-wedstrijd. Tevens werd de uitslag van de winkelweek verloting en de lettcr- puzzle bekend gemaakt. De avond werd geopend door „Vox Hu mana", dat onder leiding van Joh. Brands „KerinLs-vrijers" en ..Lentezang" zong. Na deze muzikale inleiding ging de heer Corneg- ge. voorzitter van ..Vox Humana", tot de uit reiking der prijzen over, na vooraf gememo reerd te hebben dat de feesten van „Vox Hu mana", dank zij de medewerking van het weer en van de burgerij, uitstekend geslaagd waren. Ook den etalagewedstrijd noemde spr. een succes, zelfs voor de niet-prijswlnnaars, omdat men gezamenlijk de burgerij getoond had. iets te kunnen presteeren. De heer H. A. v. d Velde, dankte als voor zitter van de winkeliers-commissie ..Vox Hu mana" voor het genomen initiatief. HU hoopte, dat de wakker gemaakte winkeliers paraat zouden blijven en alle kleingeestig heden op zij zouden zetten onder het motto „Wie zijn eigen tuintje wiedt, Ziet bij een ander het onkruid niet." Van de letterpuzzle was geen enkele goede oplossing ontvangen.Men zal den termün van inzending nu nog met één week verlengen, terwijl medegedeeld werd, dat de zin uit 17 woorden bestaat en het woord „Santpoort" er o.a. in voorkomt. Voor de jury voerde de heer Stormburg het woord. Hij prees het werk der Santpoort- sche winkeliers en deelde mede, dat door de prijswinnaars het achter hun namen ver melde aantal punten was behaald: (maxi mum 75 p.) 1. J. J. van DillewUn (66 p.), 2. C. Halff (64). 3. W. Jonker (63». 4. N. Glas (62 p.) 5. G. v. Waasdorp (60) en J. v. Wijngaar den (54). Extra prijs: H. A. v. d. Velde. HAARLEMMERMEER EEN MOOI SUCCES. Het Hoofddorpsche fanfarecorps „Excel sior" behaalde 2en Pinksterdag onder leiding van den directeur, den heer L. ThuLs, op het te Nieuwkoop gehouden nationaal muziek concours in de 4e af deeling: een eersten prijs In den concertwedstrUd met 324 punten en een tweeden prijs in den marsch-wedstrljd met 37 punten. Voor deze nog Jonge vereeniging inderdaad een groot succes. Het gezelschap bracht Dinsdagavond zijn directeur een ovatie voor de goede vorderin gen, die onder zijn eminente leiding weder zijn gemaakt en maakte met hem, terwijl hij in een auto was gezeten onder de vroolijke tonen van de muziek een rondgang door het dorp. ZANDVOORT BLOEMPJESDAG O. H. De bloempjesdag ten bate van Onderling Hulpbetoon bracht den tweeden Pinkster dag ruim f 540 op. RADIONIEUWS. De Vereeniging van Arbeiders Radio Ama teurs (de Vara), houdt Zaterdag 14 Juni in Zomerlust een propagandafecstvcrgaderlng. Spreker: de heer C. v. d. Lende (secretaris N. V. V.). Verder zang, muziek, declamatie en een tooneelstuk van de A. J. C. HILLEGOM GYMNASTIEK, Hier is opgericht een Chr. Gymnastiekver eniging. Zij houdt oefenavonden, Dinsdag van 9 tot 10 uur voor grooten cn van 8 tot 9 uur voor aspiranten. WEINIG ANIMO. Voor de betrekking van Steno-typiste aan de Gemeente-secretarie heeft zich slechts één sollicitante gemeld. Benoemd Ls mejuf frouw C. Gerritsen alhier. BLOEMENDAAL WONTNGBOUWVEREENIGING „BLOEMENDAAL-NOORD." De jaarvergadering der bouwvereenl- ging „Bloemendaal-Noord" heeft- op Donder dag 12 Juni a.s. plaats In het gebouw ,De Toorts" te Santpoort-Station. HEEMSTEDE „EENSGEZINDHEID". Op het op 2en Pinksterdag gehouden con cours te Loonen aan dc Vecht, behaalde de harmonie „Eensgezindheid" zoowel in den Marschwedstrijd als in den Concertwedstrijd een eersten prijs. OVERVEEN INWIJDING VAN HET NIEUWE ORGEL IN DE N. H. KERK. Tijdens den dienst in de N. H. Kerk te Ovcrveen. waarin Ds. J. C. van Dijk te Bloemend aal voorging, is het nieuwe orgel ingewijd. Het Kerkgebouw was geheel bezet. In zijn inwijdingsrede gewaagde Ds. van Dijk van een gjoote gift, welke het orgel fonds zoodanig Bad verstrekt, dat tot be stelling van het orgel overgegaan had kun nen worden. Voor deze royale gift. alsmede voor dc talrijke kleinere, bracht spr- nog maals zijn hartelljken dank. Ook bracht Ds. van Dijk een woord van hulde aan de firma Van Leeuwen te Leiderdorp voor het mooie stuk werk, dat geleverd was. De heer P. Halscma uit Haarlem liet ln den loop van den dienst cenlge proeven van zijn organistenbekwaamheid hooren, waarbij de gemeente gelegenheid had de prachtige kwaliteiten van 't orgel te waardeeren. O.a. werden ten gchoore gebracht Cantabile van Cesar Franck cn als naspel Koraal 3 van denzelfden componLst. Ook werden eenige nummers (Koraal van Van BrQchen Fock en Psalm 150 van Cesar Franck) door een voor deze gelegenheid ge vormd dames- en heerenkoortje gezongen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11