STATEN-GENERAAL. BINNENLAND EERSTE KAMER HANDELSBLAD Scheepvaartberichten GASFORNUIZEN RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 13 JUNI 1930 12 Juni 1930. Kleingoed. Amerika en de Volkenbond. Het Jamin-wetje tot wijziging van de Arbeidswet. Dc Senaat heeft vandaag niet minder dan 32 wetsontwerpen voortgeholpen op den weg naar het Staatsblad. En toch is voor die be duidende hoeveelheid wetgevenden arbeid niet meer. dan één vergaderingsdag noodig geweest M a w. mag worden geconcludeerd, dat er talrijke hamerstukken bij waren, waar over een blanco voorloopig verslag werd uit gebracht. Allereerst dus worden vermeld die hamer stukken, die wat meer algemeene beteekenis hebben. Doorgehamerd dan werden o.a. een han dels- en scheepvaartverdrag met Oostenrijk, een arbitrageverdrag met Tsjecho-Slowakije. een aantal supplotoire begrootingen, een ont werp tot „voorkoming van dubbele belasting" wie zou daar nu tegen kunnen zijn? enkele wijzigingen in de wet-de Geer (van ondergeschikten aard), een wijziging van de spoorwegnet en van de locaalspoor- en tramwegwet (deze wijziging had de bedoe ling het den spoor- en tramwegen mogelijk te maken, de wet op de N.V. niet te behoe ven te volgen, waar deze eischt, dat op alle stukken, uitgaande van een N.V. duidelijk vermeld staat, dat het publiek met een N.V. te doen heeft: het ging hier ln hoofdzaak om spoor- en tramkaartjes) verschillende ont eigeningen (o.m. voor verbetering der sta tionsemplacementen Hello, Castricum, Krom menie en Medemblik) en tenslotte de over eenkomst bet-r. de petroleumopsporing door dc Bataafsche in de Molukken. En waar zooveel ontwerpen doorgingen, daar mochten de noodlge naturalisaties niet ontbreken. Zes wetten deden het aantal Ne derlanders toenemen met 126 personen. Mr. de Gljselaar verschoot, tegen de verwachting in, niet van kleur. Op de gereserveerde tribune van den Se naat waren hedenmorgen twee heeren geze ten. waarvan de een nauwlettend de discus sies volgde, maar de andere door zijn afwe zigen blik er de duidelijkste bewijzen van gaf. het behandelde niet te kunnen volgen. De een verstond Nederlandsch, de ander blijkbaar geen syllabe De een was de Ame- rikaansche gezant met den oer-Hollandschen naam Diekema. de ander een Angel-Saksisch type. een legatie-secretaris. Wij kunnen ons begrijpen, dat de gezant met gespannen aandacht luisterde er wa ren twee ontwerpen aan de orde, het een tot mede-onderteekening van het protocol, waar bij Amerika toetrad tot het internationaal Hof van Justitie, het ander tot het sluiten van een arbitrage-verdrag met Amerika. Dc gezant heeft enkele meeningen, enkele vastelandsmeeningen gehoord over de hou ding van Amerika ten opzichte van Volken bond en wereldvrede. Heelemaal waardee- rend waren zij niet. Noch van de regeering, noch van de Kamer, als wier woordvoerder zich deed hooren Prof. Anema. die zich steeds meer met internationaal recht bezig houdt. De Kamer heeft de beide voorstellen aan vaard in dezelfde stemming waarin de mi nister van buitenlandsche zaken ze voor stelde. Ze werden gewaardeerd als een stap van Amerika in de goede richting, maar de talrijke reserves, die de Vereenlgde Staten maakten, opdat het eigen, nationaal belang steeds zou kunnen domineeren in het Inter nationaal re c h tsbestel. vonden afkeuring. Men sprak slechts de hoop uit. dat de ener gieke Amerikanen zich zelve spoedig zouden herzien in internationaal opzicht. Prof. Anema en de minister moesten con statn dat het arbitrage-verdag ver ach* terb'.eef bij het doorsnee^arbitragewerdrag der laaU'e tien jaren. En beiden konden zij het evenmin toe- Juichen, dat Amerika zich het absolute veto recht voorbehield t.a.v. uitspraken van het Hof om zijn nationaal belang. Wat dit be- teekent in internationaal opzicht is duide lijk wan zal de Volkenbond aan het Hof om een advies vragen, dat Amerika niet wil? Neen tot juichen was er geen aan leiding. En toch zijn ook wij van meening. dat de Kamer goed deed de ontwerpen te aanvaar den. Zij gaven immers blijk van toenade ring tot Europa, blijk van den groei van centg verantwoordelijkheidsbesef voor de zaken van den internationalen vredesarbeid? Nadat de heer Van Sasse van IJsselt woor den van hulde gesproken had tot den minister en de commissie-Molengraaf over de nieuwe regeling van do arbeidsovereenkomst voor kapitein en schepelingen, hamerde de presi dent snel door naar het eindpunt van de agenda overigens niet het onbelangrijkste daarvan: de wijziging van de Arbeidswet- 1919, gewoonlijk aangeduid als het- ont> werpje-Jamin. Zulks om de kwestie der petroleumkachels, die de arbeidsinspectie ln de winkels dezer firma niet wilde toelaten. De firma werd door den Hoogen Raad in het gelijkgesteld in haar zienswijze, dat de ar; beidslnspeclie daartoe de bevoegdheid miste. Deze bevoegdheid (voor ruimer gebruik na tuurlijk) werd haar. bij het onderhavig ont werp. bij wijze van delegatie geschonken. Natuurlijk bevatte dit ontwerp tot wijziging van de arbeidswet nog meer. belangrijks. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertentie® op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten 1 advertenties worden zonder prysverbooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 maar deze delegatie-aangelegenheid was er in de hoofdzaak gebleven, althans het meest besproken punt geworden. Daar was allereerst de vraag of de Grond wet de delegatie van de gevraagde bevoegd heid mogelijk maakte. In de Eerste Kamer is alleen de heer de Gijselaar het tegendeel blijven volhouden hij heeft dan ook tegen het ontwerp gestemd. Wij zijn het veel meer eens met Mr. Pollema en Prof. Kranenburg, cat door die delegatie geen Grondwettelijke plichten werden geschonden. Zij konden wijzen op de steenhouwerswet, de stuwadoors wet. de veiligheidswet, waarin die delegatie eveneens voorkomt en ook op ae discussies bij de steenhouwerswet gevoerd, toen eigen lijk de beslissing reeds viel in het probleem of er* strijd met de Grondwet was of niet. Minister Verschuur heeft nog enkele wetten aan het lijstje toegevoegd o.a. de woningwet en de schepenwet. Men weet wellicht nog, dat in de Tweede Kamer de minister betoogde, dat, ook al zou deze delegatiekwestie strijd met de grondwet opleveren, de wet toch maatregelen zou kunnen treffen in het algemedn belang. Dit werd hem door Mr. Pollema wel kwalijk genomen en ook Prof. Kranenburg betoogde, dat men toch uiterst voorzichtig met de Grondwet moet omspringen. De minister is in het debat niet gemakkelijk hij heeft frappante argumenten. En zoo kwam hïj ook tegenover Mi-. Pollema met een citaat uit Lohman, waarin hij ook sprak van de moge lijkheid van een wegduwen van grondwette lijke bepalingen door het leven. De minister moest zich ook verdedigen tegen Mr. Pollema waar deze het in den bewindsman laakte, dat hij gezegd had, aan de overzijde van het Binnenhof, dat de werk gevers de wet zoo slecht mogelijk wilden uitvoeren. De heer Verschuur zelde, 't niet zoo kwaad bedoeld te hebben. In het delegatie-artikel wordt, bij bevelen van de arbeidsinspectie beroep op den mi nister opengelaten. In de Tweede Kamer hebben om het beroep zoo objectief moge lijk te maken de heeren Aalberse en Nolens op een afzonderlijken administratieven rech ter aangedrongen. Zulk een rechter wil Mr. Pollema niet hij betoogt, dat daardoor de ontwikkeling van het sociale, leven gelegd wordt in handen van den rechter. Hij wil conflicten voorkomen, door de administratie zoo goed mogelijk te doen zijn. Hierdoor wordt ook voor rechtsontwikkeling baan ge maakt. Precies wat ik wil zei Mr. Verschuur tegen wiens voornemen om de bedrijfsraden in te schakelen bij de rechtspraak ln geval len als het Jamin-geval, Prof Kranenburg bezwaren opwierp. Hoofdbezwaar: de be- drij fsgenooten spreken recht tegen concur renten. Neen zei de Arbeidsminister de be drijf scolleges zullen slechts advies geven als colleges van deskundigen: de minister be slist. Gelijk thans de minister beslist, wan neer advies is uitgebracht door den Raad van State in zoo talrijke gevallen. Doordat de minister beslist, kom ik in het schuitje van Mr. Pollema zei Mr. Verschuur immers: hij is het hoofd van de administra tie, die zijn departement raakt. HU draagt de verantwoordelijkheid hij zal de admi nistratie zoo goed mogelijk doen zijn. Ook dit ontwerp werd z.h.st. aangenomen. De Senaat is uiteen. Tot wanneer? De voorzitter deelde van zijn voornemens niets mede. INTIMUS. INTERNATIONAAL ARCHITECTENCONGRES. PROF. DR. A. D. FOKKER NAAR BOEDAPEST. Op het internationaal architecten-congres te Boedapest te houden, zullen Nederland- sche praeadviezen worden uitgebracht door prof dr. A. D. Fokker te Haarlem, architect A. Otten te Rotterdam, mr. E. P. H. Rosen- boom te Amsterdam, ir. A. J. v. d. Steur te Amsterdam en prof. ir. J. A. G. v. d. Steur te Delft. Prof. dr. ir. D. Slothouwer ls voorzit ter bij de bespreking van de rol van den ar chitect bij industriebouw. De tentoonstelllngsraad zal de Nederland- sche inzending samenbrengen: het. is niet uitgesloten, dat eenige teekeningen van een paar der belangrijkste gebouwen of ontwer pen der laatste jaren naar Boedapest gaan. De inzending zal bulten mededinging worden ingezonden. Zeer waarschijnlijk zal Nederland door een regeeringsvertegenwoordiger officieel op het congres worden vertegenwoordigd, aldus meldt de N. R. Ct. SPOORWAGEN GEDERAILLEERD. Donderdagmorgen om 10 uur heeft even voor de halte Vught een trein déraillement plaats gehad, zoo meldt het Hbld. Van den personentrein, die 9.25 uur uit 's Hertogenbosch naar Maastricht vertrekt-, liep de laatste derde klasse-wagen bij een wLssel uit de rails. De trein reed nog enkele honderden meters door en sleepte den wagen mede. De rails werd dientengevolge over eeni- gen afstand ontzet. Overigens bleef de maierieele schade gering. Na een kwartier kon de trein zijn weg vervolgen. De passa giers van den gederailleerden wagen bleven ongedeerd. De overige treinenloop ondervond aanmer kelijke vertraging daar het geheele verkeer in de richtingen Tilburg en Boxtel over één lijn moest worden gevoerd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Naar de Tel. uit Moppel verneemt is Woensdagmiddag te Zwartsluis de boerderij bewoond door H. Krabbe, tot den grond af gebrand. Te ruim twee uur ontdekte iemand die op het Meppeler Diep zat te visschen. dat de hooiberg achter do boerderij ln brand stond. Hij waarschuwde de vrouw van K. die alleen thuis was. In korten tijd vatten de schuur en daarna de boerderij tevens café. vlam De brandweer stond tegen de vuurtee machteloos, hoewel dc motorspuit met bwco stralen uitstekend werkte. De schade wordt door verzekering gedekt, GEEN AANGENAAM REISGEZEL. PANIEK IN EEN TREIN. De Tel. verneemt uit Rijssen: Een gezelschap van ongeveer vijftig dames en jonge meisjes verliet Woensdagmorgen dit stadje voor een ééndaagsch uitstapje naar Haarlem en omstreken. Schreiend en geheel overstuur kwam 'het troepje met den laatsten sneltrein te Rijssen terug. Tot groote ontsteltenis n.l. van enkelen der dames, die op den terugweg hadden plaats genomen in een coupé zonder zijgang, sprong op het Laatste moment voor het vertrek uit Amers foort in dit compartiment een jongeman van pi m. 25 jaar, die direct blijk gaf tegen over deze aaiacs met ongunstige bedoelingen te zijn ingestapt. Na een korte woordenwisseling begon hij tot grooten schrik der reizigsters, een drei gende houding aan te nemen. Toen tot over maat van ramp dit individu een revolver trok en het vuurwapen op de inzittenden richtte, brak in de coupé een paniekstemming uit. Een der dames had gelukkig de 'tegenwoordigheid van geest aan de noodrem te trekken. Met een schok stopte de trein niet ver buiten Amers foort. De dames vluchtten direct allen links en rechts uit de coupé weg. Ze waren zóó overstuur, dat zij in het wilde weg heen en weer liepen. li-Iet gelukte na veel moeite de dames tot kalmte te brengen. Dc bruut werd gegrepen en onder strenge bewaking van eenige conducteurs in een coupé naar Apeldoorn vervoerd, waar de po litie, die inmiddels gewaarschuwd was, hem overnam en naar het politiebureau bracht. De overige dames, die in de consternatie de juiste toedracht van den aanslag niet wis ten, meenden aanvankelijk, dat een hunner uit den trein was gevallen. De trein kwam met een half uur a drie kwartier vertraging te Rijssen aan, waarna het gezelschap zeer ontdaan en overspannen huiswaarts keerde. HET AUTO-ONGELUK TE HELMOND. EEN DER SLACHTOFFERS OVERLEDEN. Omtrent de slachtoffers van het auto-on geluk aan de Heistraat te Helmond verneemt de Tel. dat de 18-jarige F. v. d. Linden, wo nende aan de Zonhofstraat 10 Helmond, Donderdagmorgen vijf uur in het Sint Anto- nius-gasthuis aan de bekomen verwondin gen en zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is bezweken. De toestand van het andere slachtoffer, Th. Maes, gaat vooruit. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. (Reeds m een deel van de vorige oplage opgenomen.) OVER EEN FAILLISSEMENTS AANVRAAG. BIJ VERSTEK FAILLIET VERKLAARD. In het Weekblad voor Bloembollencultuur lezen we, dat een bloembollenhandelaar bij verstek (dus zonder daaromtrent te zijn ge hoord) failliet is verklaard op de aanvrage van een crediteur voor een betwiste vorde ring van luttele honderden guldens. De be trokkene (aldus dit blad) was voor zaken in het buitenland, een aangeteekende brief (waarbij hij werd opgeroepen tot de behande. ling van het faillissementsrequest) kon daan om niet worden afgehaald, een aanzegging van de aanvrage bij deurwaardersexploit werd bij afwezigheid zijner huisgenooten aan den Burgemeester beteekend en. toen op den voorafgaanden avond dit stuk hen eindelijk bereikte, bleef het liggen tot den volgenden middag; alstoen vond de persoon, die de post voor den afwezige behandelde, het en kon achteraf constateeren dat dienzelfden mor gen het faillissement reeds was uitgesproken. Wel is door spoedigen rechtsbijstand de faillietverklaring vernietigd en hebben zaken, vrienden in een rondschrijven aan de leden der Algemeene Vereeniging het hunne ge daan tot een volledige rehabilitatie v^n het slachtoffer maar daar blijft toch de schade en de schande toegebracht op het oogenbiik, dat met de Meibetalingen het crediet wordt gewogen en beoordeeld. De redactie van dit weekblad heeft aan Mr. F. van der Goot gevraagd, zijn gedachten over deze zaak eens uiteen te zetten. Hij schrijft oa. het volgende: „Bij niet aannemen van den brief van de Griffie der Rechtbank door den persoon, voor wien die bestemd is, wordt een kennisgeving achtergelaten dat de brief ter Griffie kan worden afgehaald. Ingeval van exploit zal, als noch dc debiteur noch een van zijn huis genooten thuis zijn, het stuk worden be teekend aan den Burgemeester, die dan maar moet zien het afschrift, aan den man te doen toekomen een regeling die voor alle andere exploiten eveneens geldt. Naar mijn meening kan, zonder gevaar dat de geheele zaak op losse schroeven wordt gezet, en .n de kaart van minder gunstige elementen wordt gespeeld, deze regeling niet worden veranderd. Wel zal het een gebieden de eisch zijn, dat ten allen tijde de perso nen. belast met de uitvoering van ae hier weergegeven bepalingen, zich ernstig en bij elk geval volkomen rekenschap geven waarom eventueel de uitreiking aan den betrokkene niet kan plaats vinden; de bewuste ambtenaar make het zich niet al te gemakkelijk bij af wezigheid, doch vergewisse zich plaatselijk naar de mogelijke reden daarvan, om op het aan de Griffie als blijk der „uitreiking" af te geven bewijsstuk van een ongewone reden (verblijf in ziekenhuis, buitenlandsche reis. veraek „met de Noorderzon") zoo noodig uit voerig meaedeeling te kunnen aoen. Wordt dit altijd en overal beseft, dan kan bijna nooit voorkomen, wat in het hierboven bedoelde geval plaats vond. Maar ook de partijen zelf moeten bedenken dat zij het goeddeels in de hand hebben om excessen te voorkomen en dat hun belang medebrengt zich aan de geldende bepalingen aan te passen. De houding van hem, wien een betwiste vordering wordt voorgehouden, kan voor hem soms den last van een faillissementsaanvrage met alle beslommeringen aan een tegenspraak daarvan verbonden, aanmerkelijk verminde ren of zelfs voorkomen. Het gebeurt al te vaak, dat iemand, aangeschreven door den advocaat zijner wederpartij omtrent een vor- deiing die hij betwist, in tweederangsch lis tigheid of onverschilligheid, niet de moeite neemt daarop te reageeren of zijn standpunt kortelijks uiteen te zetten, maar een" bot stilzwijgen gaat bewaren. De advocaat (door zijn cliënt eenzijdig ingelicht) wordt dan veelal versterkt in de bij hem opgewekte overtuiging te doen te hebben met een kwa den debiteur, die betaling nalaat en. als de cliënt op snelle afdoening staat, wordt dan spoedig (wellicht soms: te spoedig) gegrepen naar het middel van de failiissementsaan, vrage. Ook op andere wijze zal, volmaakt uit eigen belang, het risico van onze nooit vol= maakte faillissementsregeling door den zaken man moeten worden beperkt. Wie voor langer of korter tijd zich op reis begeeft, stelle orde op zijn zaken, zóó, dat stukken, voor hem bestemd, den tijdelijken waarnemer van zijn belangen zooveel mogelijk kunnen bereiken: volmacht om aangeteekende stukken in ont vangst te nemen en kennisgeving van af wezigheid aan Posterijen en gemeentelijke overheid zijn al zeer eenvoudige middelen menig „noodlottig misverstand" zal dan achterwege blijven Daargelaten nog de moreele motieven zal de houder van een dubieuse vordering dus goed doen in het faillissementsrequest niet meer te zeggen dan hij naar beste weten kan verantwoorden. Anders doet hij verstandig het achterwege te laten. Want. zou hij zon der den minsten grond spreken van een „toestand van te hebben opgehouden te be talen", dan kan hij later voor consequenties staan, getrokken uit zijn als juist veronder stelde, doch nadien onwaar gebleken ver klaring. Een ernstige waarschuwing moge men hierin lezen", Ares 10 Juni v. Coquimbo naar Valparaiso. Alhena 11 Juni te Santos, Buenos Aires v. Rotterdam. Alcor 11 Juni te Santos van Rotterdam. Algorab 12 Juni 20 u. van Buenos Aires te Rotterdam verw. Almkerk p. 12 Juni 11 u. Vlissingen, Rot* terdam l.v. Antwerpen n. Australië. Ares 11 Juni te Valparaiso n. Coquimbo. Bennekom 11 Juni te Amsterdam van Ant» werpen. Bodegraven p. 11 Juni 13 u. Azoren, Ann sterdam n. West-Indië. Baarn 10 Juni te Callao v. Amsterdam. Cremer 10 Juni te Hong Kong. Drechtstroom 10 Juni te Bordeaux, Am sterdam n. West-Afrika, Garoet p. 12 Juni 7 u. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Gemma 11 Juni te Hamburg van Rotter dam. Glekerk 11 Juni van Port Said n. Genua, Beira n. Rotterdam. Haarlem 11 Juni van Callao naar Amster dam. Jagersfontein 11 Juni te Kilindlni, Beira n. Rotterdam. Kota Radja 11 Juni te Hamburg van Rot terdam. Klipfontein 12 Juni van Lour. Marques n. Durban. Kota Pinang p. 11 Juni 24 u. Kaap Bon, Rotterdam n. Batavia. Kota Tjandi 11 Juni 24 u. v. Hamburg n. Bremen. Krakatau p. 11 Juni Kaap Guaxdafui, Australië n. Rotterdam Meerkerk 12 Juni v.m. v. Colombo, Rotter dam n. Calcutta. Maaskerk 10 Juni v. Freetown n. Takoradi, Amsterdam n. West-Afrika. Meliskerk 12 Juni v. Rotterdam naar Ham burg. Modjokerto 10 Juni v. Tacoma naar Ba tavia. Narenta 12 Juni v.m. te Antwerpen van Rotterdam. Polydorus p. 11 Juni Gibraltar, Liverpool n. Makassar. Poelau Bras 10 Juni v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Poelau Roebiah 11 Juni v. Belawan Deli, Amsterdam n. Batavia. Rondo p. 10 Juni Perim, Amsterdam n. Batavia. Rijperkerk 11 Juni van Hamburg naar Amsterdam. Ridderkerk 10 Juni n.m. v. Calcutta n. Rot terdam. Simaloer p. 11 Juni Perim, New York n. Java. Tohiti 11 Juni te Batavia van Rotter» dam. Tomohon p. 11 Juni Kaap Roca, Rotterdam n. Batavia. Tonombo p. 11 Juni te Hamburg van Rot» terdam. IJstroom 11 Juni te Hamburg van Rotter, dam. Zeelandia p. 12 Juni 10 u. 55 m. Portsmouth Amsterdam n. Buenos Aires. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Fa. GEBRS. BRAKEL SOPH1APLEIN 6-12 - TELEFOON 1053! ZATERDAG 14 JUNI. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 1200 Concert A.V-R.O,, Kwintet. 2.00 Modepraatje. 2.30 Aansl. van het Tuschinski Theater te Amsterdam. 4.30 Sportpraatje door H. Hollander. 500 Gra- mofoonpl. 600 Concert. Omroeporkest. 6.45 Intermezzo: Concert door het Accordeon- Ensemble „The Happy Band". 8.00 VAR.A.- Varia. 8.05 V.A.RA.-orkest- 9.00 V.A.RA, „De Eekhoomkooi" van Tyrone Guthrie. V.A.R.A.-tooneel en -orkest. 9.45 V A.R.A, Kamerorkest. Daaf Wins (piano). 1060 VA.R. A-orkest. 11:00 V.A.R.A. Bij de Pomp. 11.15 GramofoonpL HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.15 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 1201 Politieber. 12.15 Concert door K.R.O.-trio. 1.15 Gramofoonpl. 2.00 Kinder- uurtje. 4.40 Radio-zwemcursus. 5.00 Gramo- foonjl. 601 Vervolg Gramofoonpl. 6.55 Jour nal. Weekoverzicht door Paul de Waart 7.15 P. J. M. Helen: „Limburg's ongeschre ven geschiedenis". 7.45 Politieber. 8.00 Con cert door K.R.O-orkest. Geert DiU (minstreel). 11.00 GramofoonpL 12.00 Slui ting. DAVENTRY, 1554.4 WL 10.35 Morgenwijding. Tl .05 Lezïng. Ï.20 Orkestconcert. 3 50 Concert Instrumentaal kwintet, E. Fenton (alt). 5.05 Oi-gelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Verslag van de eerste' Test Match Engeland—Australië. 7.00 Sportber. 7.05 Piano-duo's door E. Bartlett en R. Robert son. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7-50 Concert. L. Kennedy (cello). D. Kennedy (piano). 8.20 Eerste bedrijf uit „Hiawatha" van Co- leridge-Taylor. Koor en orkest. 9.05 Piano recital door Berkeley Mason. 9.20 Nieuws berichten. 9.45 „Behind the Screen". Detec tive-verhaal van Hugh Walpole. 10-00 Vau deville. 11.05 Dansmuziek, PARIJS „RADIO PARIS" 1725 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtjë. 4.50 Dansmuziek. 9.05 Concert. Tooneel. LANGENBERG. 473 M. 725 Gramofoonpl.. 7.50 Orkesteoncert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.50 Concert. Koor, viool en piano. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 1.20: Dansmuziek. KALFNDBORG 1153 M. 105 Gramofoonpl. 3.20 Kinderrrartje. 3.50 Concert. Orkest en zang. 8.20 Zang en de clamatie. 9.35 Sonate-concert. T. Anton- Svendsen (viooD. F. Jensen (piano). 10.10 Orkestconcert. 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 520 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. ZEF.SEN 1635 M. 6 50 Lezingen. 7.20 Concert. 7 50 Lezingen. 12.20 Gramofoonpl. 1.15 Lezingen. 2.20 Gra mofoonpl. 3-50 Lezingen. 4.20 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 „Der Rastelbinder". Operette van V. Leon. Muziek van Franz Lehar. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Maar Abdallah cl Ongemak vindt heelemaal niet, dat de zaak goed afgeloopen is. Hij heeft heel wat tijd noodig gehad om van zijn verbazing te be komen over de verregaande brutaliteit van drie verkleede vreemdelingen. Dat er iemand tegen hem, den grootvizier, aanbotste is nog nooit ge beurd. En dat hij heelemaal tegen den grond zou kunnen worden gegooid, dat heeft Abdallah el Ongemak ncoit durven droomen. Als hij van zijn verbazing wat bekomen is, wenkt hij een van zijn krijgslieden. Laat zes man onmiddellijk tte paard stijgen, beveelt hij, en dat rommelende muzickdine achter halen. Ze mogen me niet onder dc oogen konea als ze het niet meebrengen. Loop zoo hard je loopen kunt en wee je gebeente, als mijn opdracht niet wordt uitgevoerd. Dc krijgsman, die banger voer Abdallah cl Ongemak dan voor alle woestijn- roovers uit de heelc Sahara, buigt deemoedig en zet het op een loopen of hij zelf de auto in wilde halen. Maar daar zou hij niet veel kans toe hebbe" Gcrrit heeft wel begrepen dat het ongeluk nog een staartje zou hebben en dus heeft hij Dicky tot den grootsten spoed aangespoord.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14