CRICKET. Ned. Cricketbond. Haarlem-H. C. C. Cricket in Engeland LAWNTENNIS. WIELRIJDEN. Mof orwielrij den KAATSEN. Crickctbeschouwingen. Het vertegenwoordigend elftal van den Haarl. Cricketbond heeft Zaterdag j.l. een eigenaardige wedstrijd gespeeld tegen een Flamingo-combinatie. Er werden 433 runs gemaakt in 4 uur tijd, een geweldig tempo dus! De H. C. B. maakte er 218 in 2 1/4 uur en de Flamingo's 215 voor 2 wickets in ïets meer dan 11/2 uur. Met alle respect voor de batsmen blijkt hieruit toch heel duidelijk, dat de bowlerij weinig te beteekenen had. De eenige eerste klas bowler, waarover de Flamingo's be schikten, was Wim v. d. Bosch en dit is Jammer. Wij hébben deze wedstrijden steeds be schouwd als een middel, om de H. C. B.'ers ln contact te brengen met sterke tegenstan ders, waarbij het resultaat betrekkelijk bij zaak was. Dat dc Flamingo's van dezelfde gedachte waren, bewezen de elftallen, die in het veld gebracht werden; Schmeink, Max Jansen en W. v. d. Bosch waren herhaalde lijk van de partij en het is niet zoo lang ge leden. dat het H. C. B. XI voor 18 werd .uitgegooid. De wedstrijd van Zaterdag zou licht tot zelfoverschatting kunnen leiden; een totaal van 218 tegen de Flamingo's! Vergeet echter niet, dat behalve v. d, Bosch, v. Milllgen. Kessler, Hagenaar en Ruiohaver bowlden! Neen, het lijkt ons werkelijk veel beter, dat de combinatie volgend jaar voor twee match-bowlers zorgt: als dan een hoog totaal gemaakt wordt, is de verdienste yeel grooter. Toch lieten enkele H.C.B.'ers aantrekke lijk hatten zien; Roodt smaakte het genoegen 102 runs te maken. Hij sloeg zeer hard. maar plaatste enkele malen gelukkig. Bcheerscht was het spel van aanvoerder Klerk en van Keyser; de overigen waren, met uitzonde ring van de gebrs. Beyk, gemakkelijke slacht offers van v. d. Bosch, die in het begin de hattrick bowlde. Het fielden van het H.C.B. XI was boven verwachting goed; vooral Keyser liet her haaldelijk fraaie staaltjes zien en als hij nog Iets meer zorg aan het ingooien had besteed, zou het volmaakt geweest zijn. Ook Van Langelaar en Hethem deden goed werk, terwijl de Vries zich door een prachtige éónhandsche vang onderscheidde Bey'k Jr. had het achter de palen van den vaak scheven aanval, niet gemakkelijk, maar stopte veel. Jammer genoeg waren de bowlers niet op dreef, getuige het feit. dat voor het verlies van 2 wickets de Flamingo's in 1 1 2 uur 215 runs maakten. Beyk en Brakel waren wel hard, maar kort en scheef; v. Lennep en Klerk waren vrij zuiver, maar te eenvoudig voor batsmen als de gebrs. v. d. Bosch en Kessler. Oi. heeft dus de wedstrijd niet aan het doel beantwoord: voor hen, die van vroolljk cricket houden, viel er echter veci te genie ten! UMPIRE. Begunstigd door fraai crickctweer speelde Haarlem Zondhg den twoeden thuiswedstrijd. Ook nu weer was het een zware wedstrijd en het resultaat, van Haarlem zonder Maas mag dan ook bevredigend genoemd worden. Evenals HC.C. II verloor ook nu Kleefstra weer den toss. Captain Schill verkoos batten, evenals toen De Beus deed. Waarschijnlijk werd reeds rekening gehouden met con inn in gsoverw In ning. Al spoedig bleek echter, dat de Haar lem-ploeg nog niet zoo'n gewillig slacht offer was, want reeds het eerste wicket bood krachtigen tegenstand. Het fielden van H-C.C. viel danig tegen; Kleefstra zou Kleef stra niet zijn om hier niet danig van te pro- fiteeren. Voor R. Schill stond hem aan. ter wijl Fokker niet minder begeerig was. Eerst op 63 toen M. Jansen aangezet was. viel het wicket van Kleefstra. Na een wilden slag werd hij gemakkelijk door Bok gevangen vóór een goede door een enkele kans ont sierde 42. Healy volgde hem op den voet, ook door middel van Jansen. Na cenlgc kecren ge faald te hebben, had Healy thans weer uit stekend staan te spelen. Zijn 20 runs waren van goede kwaliteit. W. Maas stelde nog steeds teleur, terwijl De la Mar voor dc zooveelstc maal l.b.w. ging. nu echter zonder noemenswaardig te scoren. Nadat Van der Lec nog was vertrok ken, ging het hierna weer beter. Misset zorgde met krachtige slagen voor dc runs. Jammer dat deze speler zich niet kan be dwingen, want na cenige vieren gescoord te hebben, belandde een overigens eenvoudige bal van Jansen in de gully, waar C. Feith z'n plicht deed. Ook deze 25 runs mochten er zijn. In tusschen had De Ruig ruim een half uur op de mat gestaan, zonder evenwel te sco ren en toen hij tenslotte door Ten werd gevangen, was hij nog even ver als bij het begin. Nagtzaam en Van den Bergh hielden nu stand tot de lunch. Nadat belde spelers eenige runs aan cie score hadden toegevoegd, werden belden ge vangen. Het laatste wicket bood echter krachtigen tegenstand. Jaski was ten einde raad „elf" Ingezet, maar thans verraste nu vriend en tegenstander. Eerst op 167 weid Blok voor een behoorlijke 10 gebowled door Jansen, zoodat Jaski met 22 not- out bleef, jaski heeft getoond te kunnen batten en van nu af aan venvachten we dan ook weer een geregelde score van hem. Ook Mr. Extra U9) was "goed vertegenwoordigd. Van de vijf bowlers was o.l. Koeleman de beste, maar Jansen de meest succesvolle. De overige bowlers waren vrij zwak, terwijl net fielden, zooals reeds gezegd geen „first class Voor H.C.C waren 167 runs natuurlijk niet te veel, maar toch duurde het langer, dan men wel gedacht had. Van Manen kon zijn exhibition als tegen Rood en Wit niet ■voort zetten: mot slechts 11 runs moestliU zich tevreden stellen. Van der Lee deed hierbij dc overigens niet lastige catch. Kort hierna werd C. Feith gemist, hetgeen een dure lief hebberij werd. Op 78 viel eerst het tweede wicket, toen een fullpitch van Dc Ruig C. Feith te machtig bleek. Behoudens die eene kans had deze veteraan oen keurige 38 geseoord. P- Feith had ook niet over geluk te klagen, maar in gezelschap van E. A. Schill werd toch stand gehouden tot de thee. Zooals meer voorkomt had de thee goed ge daan. althans voor Haarlem. Kort na elkaar vielen de wickets van P. Feith <c. and b. De Ruig) en Schill. De laatste dank zij een fraaie sllpscatch van Kleefstra. Met de volgende menschen op dc mat werd nu het totaal overschreden. Met het oog op Jansen's gemiddelde werd nog even (doorgespeeld, maar dit ging niet zonder wlcketverlies. Voor 17 werd Ten Bosch op een totaal van 171 door Healy gevangen. Met Koeleman en Jansen op de mat dach ten velen, dat het nu eerst recht gezellig zou worden. Wel sloeg Koeleman een zes. maar verder bleef het hierbij. Op 203 werd gesloten, zoodat Jansen met een fraaie 55 not out bleef (1 zes). Voorts Koeleman 15 not out en extra's 19. De Ruig had de beste bowlingcljfcrs (4-66), terwijl W. Maas het andere wicket nam voor 14 runs. Voor scores hieronder: Eerste innings Haarlem: B. Kleefstra c. Bok b. Jansen 42 H. Healy c. and b b. Jansen 20 W. Maas bowled Koeleman 1 H. de la Mar l b.w. Koeleman 4 W. Misset c- C. Feith b. Jansen 25 W. F. v. d. Lee l.b.w. Jansen 1 P. de Ruig c. ten Bosch b. Schill 0 N. Nagtzaam c. Koeleman b. Jansen 6 P. v. d. Bergh c. R. Schill b- v. Manen 7 A. Blok bowled Jansen 10 F. Jaski not out 22 Extra's 29 Totaal 167 Bowlingcijfers: R. Schill 10—1—26—1. J. Koeleman 258312- A. Fokker 4—1—23—0. M. Jansen 24 1 311—526. H. v. Manen 5261. Eerste innings H.C.C- H. v- Manen c. v. d Lee b. de Ruig 11 P. Feith c. and b. de Ruig 32 P. Feith c. and b. b. de Ruig 32 E. A. Schill C Kleefstra b. de Ruig 16 M. Jansen not out 55 P. ten Bosch c. Healy b. W. Maas 17 J. Koeleman not out 15 W. Schill did not bat R. Schill F. Bok A. Fokker Extra's 19 Totaal (5 wickets) 203 Bowlingcijfers: P. de Ruig 18—1—66—4. Nagtzaam 17060—0. Jaski 5—1—14—0. Blok 6—1—15—0. H- de la Mar 1050. W. Maas 3—0—17—1. V. R. A.-Rood en Wit. W. WITTEBOt SLAAT 100 RUNS VOOR DE AMSTERDAMMERS. Zondag is het aan de Stadionclub gelukt, een stevige thuis-overwinning te behalen op Rood en Wit, voornamelijk dank zij een on verwachte century van W. Wittebol, die vooral na de lunch zijn runs snel bijeen- slocg. Hij werd hierin flink gesteund door den Nod. Hockey-elftal captain R. de Waal, die hem voor 18 runs langen tijd gezelschap hield, waarna v. d. Bogaardt hem nog mooi ving en later op den middag door. O. v. d. Borg met 21 en B. Meyer met 23. Met- K Leeser, die als laatste man met 3 niet uit bleef, ln, slaagde hij er in zijn 100 te voltooien, waarna captain Leeser de innings op 220 sloot (10 extra's). Waar de stand te voren 5 voor 58 was geweest heeft de innings van Wittebol wel den doorslag gegeven voor het, tenslotte nog zeer behoorlijke eindtotaal der Amsterdammers. Nadat Eigeman, die na het winnen van den toss met Glerum naar de wickets was getrokken voor 5 run out was gegaan en Glerum voor 19 zeer mooi door Schmeink was gebowld, waren het, behalve de reeds genoemde V.R.A.-batsmen nog slechts Har- tog. met 12, door v. d. Bogaardt op S. Posthu- ma's bowlen gevangen en H. v. Booven, voor 9 door Schmeink gebowld, die er nog iets van terecht brachten. Lawrence en Overing gin gen beiden met Schmeink's eersten bal, de eerste achter de palen gevangen, de tweede l.b.w. Bruin, die er dit seizoen totaal uit schijnt te zijn. nam slechts één wicket voor 72 runs, Dr. S. Posthuma wist, er 2 te bemachtigen voor 69 runs, terwijl Schmeink voor even veel runs 5 slachtoffers maakte. Rood en Wit. dat dan om ongeveer half vier met v. Bueren en v. d. Bogaardt naar de wickets trekt, waar v. Booven en Meijer het vuur openen, brengt er, nadat v. Bueren voor 29 door v. d. Berg die later voor Meijer bowlde met Glerum, naar het kleed-huis te rug was gezonden en v. Baasbank voor 2- door Wittebol op Glerum ln de slips was ge vangen, niet veel meer van terecht, slechts Dr. S. Posthuma slaagt cr in nog met 18 de dubbele cijfers te bereiken voordat Eigeman hem bowlt en Schmeink maakt er 0, waarna de V.R.A. prof het welletjes vindt en hem den l.b.w. dood bezorgt, door een absoluut onjuiste beslissing na een bal van Eige man. De overige 7 batsmen maken er sa men9! niet al te veel dus. Een prachtige vang van Glerum, die Ha genaar voor 4 terug zond, dient vermeld. Met inbegrip van 5 extra's werd het Rood en Wit-totaal 92, zoodat V.R.A. met 128 runs den wedstrijd won. /Glerum met 3 voor 16 en Eigeman. die eveneens 3 wickets nam voor slechts 7 runs, hadden voor V.R.A. de beste bowling cijfers. De scores lulden als volgt: Eerste innings VHA: W. Eigeman run out j> M. Glerum bowled J. Schmeink 19 M Hartog, c. J. W. v.d. Bogaardt b. Posthuma 12 W. Wittebol not out 100 H. v. Booven bowled J. Schmeink 9 G. Lawrence c J. y. Eeghen b. J. Schmeink 0 R. de Waal c. J. v. d. Bogaardt b. J. Schmeink 18 Th. Overing l.b.w. J. Schmeink 0 O. v. d. Berg c. J. Swens. b. M. Bruin 21 B. Meijer c. A. v. Baasbank b. S. Posthuma 23 K. Leeser not out 3 Extra's 10 Totaal 220 Bowlingcijfers: O. M. R. W. M. Bruin 19 2 72 1 J. E. C. Schmeink 32 12 69 5 Dr. S. Posthuma 20 1/3 1, 69 2 Eerste innings Rood en Wit: 1. P. A. Lammerts v. Bueren bowled O. v. d. Berg 29 2. J .W. v. d. Bogaardt c K. Leeser b. H. v. Booven 0 P. C. Hagenaar c. W. Glerum b. B. Meijer 4 A. v. Baasbank, c. W. Wittebol, b. W. Glerum 22 J. J. Swens b idem 2 J. E. C. Schmeink l.b.w. W. Eigeman 9 Dr. S. Posthuma b. idem 18 J. van Eeghen run out 0 F. Freni c. H. v, Booven, b. W. Glerum 2 C. v. Kempen bowled W. Eigeman 0 M. Bruin not out 1 Extra's 5 Totaal 92 Bowlingcijfers O. M. R. W. H. v. Booven 8 1 21 1 B. Meijer 7 2 21 1 O. v. d. Berg 6 2 11 1 W. Glerum 8 2 16 3 G. Lawrence 4 0 11 0 W. Eigeman 4 1 7 3 Rood en Wit II—H. C. C. III. Tegen de verwachting in heeft het tweede elftal van Rood en Wit dezen wedstrijd ver loren, zoodat de kansen voor een hernieuwd kampioenschap in deze sterke overgangs klasse zoo goed als zeker verkeken zijn. Het team is werkelijk wel in sterkte achter uitgegaan, hoewel deze wedstrijd wel gewon nen had kunnen worden. Nadat H.C.C. eerst 154 gemaakt had was op een gegeven oogen- blik de stand voor Rood en Wit 1206. Dv laatste batsmen faalden echter en met nog 13 runs te maken werd de laatste man ge= ibowld. Over het verloop het volgende: H.C.C. bat eerst en opent met Mr. A. F. v. Manen en L. Borel op het bowlen van Droste en Jhr. v. Lennep. Beide batsmen staan reeds dadelijk goed te spelen en spoedig neemt Mr. Davidson zelf den bal ter hand Reeds dn zijn 2de over krijgt hij v. Manen l.b.w. voor een goede 22 (138). Ook de nu inkomende Hemmes staat goed te spelen. Op 54 doet Kruseman een goede van op het bowlen van de inmiddels aangezette Kruyt en Borel kon vertrekken voor een goede 28, spoe; dig gevolgd door Hemmes (364). Elte en Henny zijn ook spoedig verdwenen maar de als 4de man ingekomen Bij ban staat keurig te spelen en laat eenige fraaie slagen zien, waardoor de score vrijwel stijgt, hierbij goed gesteund door Waterman. Eerst op 134 komt de scheiding als Droste Waterman bowlt voor een nuttige 14 (1—134). Eindelijk moet dan ook Bijban vertrekken als hij op ongelukkige wijze run-out gaat. Op 154 komt er een einde aan de innings van H.C.C. Hiervan hadden Mr. A. F. v. Manen 22, L. Borel 28, J. A. Hemmes 10. M. Bijban 55, M. Waterman 14 en extra's 12. Bowlingcijfers R.'en W G. J. Droste 565, Jhr. C. L. v. Lennep 0—18, Mr. F. A. David^ son 240, J. Kruyt 2—19. Rood en Wit staat hierna voor een lastige taak te meer waar er niet met het sterkste elftal gespeeld werd. Kruseman en Chabofc geven echter het goede voorbeeld waarvan speciaal eerstge noemde direct zeer vrij staat te spelen op den niet al te sterken aanval der Hagenaars. Hij heeft als hij uitgaat 30 van de 40 runs op zijn naam. Van den Berg zet de zaak op denzelfden voet voort; de runs komen langzaam maar zeker. Als beide echter nog goed gerund hadden, zou het totaal aanmerkelijk hooger geweest zijn. Bij den-stand 923 ziet het er niet slecht uit, maar dan willen de Rood en Witters het blijkbaar forceeren om mis schien nog een derde punt te kunnen be machtigen Dit lukt maar matig hoewel er met den stand 120—6 nog een*goede kans is Dan volgt echter de reeds bovengenoemde collapse waardoor de staart spoedig verdwenen is. Op 141 is het afgeloopen. Hiervan hadden H Kruseman 30, H. Chabot 41, H. v. d. Berg 13, J. Kruyt 20 not out en extra's 10. Bowlingcijfers H. G. C.: Mr. Kronetoerg 022, J. A. Hemmes 6—54, Mr. A. F. v. Manen 2—32, M. Bijban 2—23. Met nog 1 uur on 3 kwartier speeltijd waagt Mr. Davidson nog een kans. Evenals in de eerste innings laten de eerste Haagsche batsman goed cricket zien zoodat bij de stand 73—1 Rood en Wit van verder spelen afziet. Hiervan hadden M. Henny 24 not out en Bijban 25 not out. Bowlingcijfers; J, Kruyt 015, Droste 110 v. Lennep 0—8, H. Kruseman 0—5, Houtkooper 0—6, Davidson 0—8. H. C. C. wint dus met 13 runs op de le innings. D. V. C.Haarlem II. Met eenige invallers trok Haarlem II naar Amsterdam en leed daar een gevoelige ne derlaag. Visser wint den toss en gaat fielden. Het begin gaat voorspoedig, doch als Kwant en Keetbaas op de mat samen zijn stijgt de score snel. Niet dat beiden goede slagen la ten zien, want alles gaat onherroepelijk naar leg. doch dit gebeurt dan ook wel zoo hard, dat de 100 spoedig op gaat. Eerst op 179 heb ben allen een beurt gehad. Keetbaas 64, Kwant 58, Pel 11. Bowlingcijfers waren na tuurlijk niet fraai. Visser 4 maal 56. v. Dal- sum 6 maal 57, Vos 0 maal 50, Teschmacher Jr. 0 maal 7. Haarlem II brengt het slechts tot 88. Vos 27, Tekelenburg 12, v. Woerkom 23, D. Tesch macher 16. Pel nam 5 voer 22, Muyswlnkel 1 maal 34, Kwant 4 maal '26, Leeman 1 maal 3. In de follow on gaat het nog slechter. Vis ser met 51 deed nog een uiterste poging om de zaak te redden, doch toen hij met den lOen man in, gebowled werd was het afge loopen, Haarlem II verloor zoodoende met innings en 7 runs. DE TESTMATCH BEGONNEN EIndelUk Is dan toch Vrijdag j.l. de eerste Testmatch tusschen Engeland en Australië, waarnaar door duizenden en duizenden met de grootste belangstelling is uitgezien, be gonnen. Wij constateeren, dat deze beide eerste dagen niet ten volle aan de verwach tingen hebben beantwoord. Het batten van beide partijen is danig tegengevallen, te meer, omdat dit het sterkste onderdeel leek. Engeland batte Vrijdag den geheelen dag met als resultaat 241 runs voor 8 wickets: voor een dergelijk sterk batting-team een matige prestatie, Het falen van kelen als Hammond, Woolley en Hendren, die samen slechts 13 runs maakten, alsmede het uitste kende bowlen van Grlmmett, zijn hiervan de hoofdoorzaak. Woolley miste den allereersten bal en werd ongelooflijk snel door Oldfield gestumpt. Hobbs <78) en aanvoerder Chap man 52> redden de situatie, terwijl Robins, die Vrijdag 28 not out had, zijn score tot precies 50 n. o. opvoerde. Het was een buiten gewoon fraaie innings! Grlmmett nam 5 wickets voor 107 uit een totaal van 270. Australië bofte niet, dat het Zaterdagochtend geregend had. want het op drogende wicket was zeer lastig. Toch mag men van spelers als Woodfull, Ponsford en last not least Bradman onder dergelijke om standigheden iets verwachten. Hoe geheel anders liep het echter! Tate bowlde enkele miraculeuze overs en ruimde genoemde 3 batsmen op voor slechts 16 runs! Ponsford en Bradman beide gecleand, Woodfull door Chapman buitengewoon mooi gevangen. Kip- pax, captain van Nieuw Zuid Wales, stoorde zich nergens aan en redde Australië voor een débacle. Hij kreeg den meesten steun van Richardson, die 37 maakte, en was zelf aan het einde van den dag met 60 not out. De stand is: Engeland 270, Australië 140 voor 8. De resteerende 2 dagen beloven bijzonder In teressant te worden, al heeft Engeland onte genzeggelijk de beste kansen. Het debuut van Robins is zeer bevredi gend; 50 not out en tot nu toe 4 wickets, daarentegen zal het uitlaten van Duleep wel weer de noodige pennen in beweging brengen. De county-wedstrijden zijn natuurlijk eenigszins op den achtergrond geraakt, al is vooral in de eerste helft van de week bijzon der zwaar gescoord. Duleep maakte tegen Middlesex 116 en 102 n. o., en een andere amateur. Enthoven, in den zelfden wedstrijd voor Middlesex 123 en 151. Vier spelers kwa men boven de 200, n.l. Woodfull 216, Leyland 211 n o., M. Lyon 210 en Ducat 218 voor Sur rey uit een totaal van 501. Geary, op het laatste moment uit het Engelsche elftal gelaten, gaf een duidelijk antwoord door voor Leicester 635 en 643 te bowlen. UMPIRE. De Competitie. Het zijn slechts luttele uitslagen van Zon dag en dan nog geen „hervorragende". Haarlem II moest het nog juist afleggen tegen Dordt-. Het verschil was minimaal en eigenlijk nog in het voordeel van Haarlem; ware ligging en hoedanigheid der Dordtsche banen even ideaal geweest als aan de Span jaardslaan, dan was de uitslag zeer waar schijnlijk juist andersom geweest. Dat het overigens nog gespannen heeft, blijkt wel uit enkele long sets. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk wist het tot 13—11 in de eer ste set tegen Sigmond uit te houden, terwijl freule van Riemsdijk haar broeder bijkans evenaarde met 11—9 tegen mevr v. Bceck Calkoen. Kaufmann had met zijn eerste optreden in de competitie voor de Groote Club een groot succes: won alle drie partijen en dit bleven de eenige winstpunten der gasten. In de tweede klasse had de kampioen Ad vantage een groote nederlaag te verduren tegen Sharp. De volledige uitslagen zijn: DORDT—HAARLEM II (5—3). Heeren-enkel: Sigmond slaat Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk 13—11, 3—6, 6—3. v. Aardennen verliest van Kaufmann 68, 36. Dames-enkel: mevr. v. Beeck Calkoen slaat frl. L. v. Riemsdijk 11—9, 64. mevr. v. Tricht slaat mej. L. Mensingh 61, 6—3. Gemengd-dubbel: mevr. v. Beeck Calkoen en Sigmond slaan frl L. v. Riemsdijk en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 63, 46, 63. mevr. v. Tricht en v. Aardennen verliezen van mej. L. Mensing en Kaufmann 26, 46. Heeren-dubbel: Sigmond en v. Aardennen verliezen van Jhr. H. A. C. van Riemsdijk en Kaufmann 36, 46. Dames-dubbel: mevr. v. Beeck Calkoen en mevr. v. Tricht slaan frl. L. van Riemsdijk en mej. Mensingh 6—1, 9—7. ADVANTAGE I—SHARP (0—7). Advantage heeft de kampioencompetitie niet goecl ingezet. Zij het in iedere partij op 't nippertje, alles werd van Sharp verloren en wel aldus: Heercn-enkelspel: Roeland verliest van De Vlaming 68, 26; dr. Eysvogel verliest van v. Willes 46, 86, 16. Dames-enkelspelmevr. Eysvogel verliest van mej. L Dekker 16, 46. Gent. dubbelspel: mevr. v. Huysstee en Roe land verliezen van mevr. Wennekes en De Vlaming 4—6, 7—9; mevr. en dr. Eysvogel verliezen van mej. Dekkers en v. Willes 911, 2—6. Hecren-dubbclspel: Eysvogel en Roeland verliezen van De Vlaming en v. Willes 57, 5—7. Dames-dubbelspel: mevr. v. Huysstee en mevr. Eysvogel verliezen van mevr. Wenne kes en mej. Dekker 64, 36, 1—6. DERDE KLAS. WESTRUST—S. M. N. (5—2). T. E. D. II—GOOD LUCK (3—4). De destijds afgebroken partij tusschen T. E. D. II en Good Luck werd Zondag afge speeld en had het navolgend resultaat Dames-enkelspel: mevr. L. Tljsseling slaat mej. D. Grupping 61, 64. Gem. dubbelspel: mevr. Tijsseling en v. d. Klashorst verliezen van mej. G. Schmitz en Randag 3—6, 4—6, mevr. v. Hesel en Tijsse ling slaan mej. Grupping en Tulleken 6—2, 6—1. Hecren-dubbelspel: G. Aanstoot en Tijsse ling verliezen van Randag en Tulleken 36, 6—4, 2—6. H. S. V. „De Kampioen". Begunstigd door fraai weer hield „De Kam pioen" een rit over 1 K.M. voor A en B, en Juniores. Na de series en dcml-fina'le, werd de uitslag voor klasse A en B als volgt: 1ste prijs v. Egmond, 2e Fabel, 3e Baak, 4e Sijpe- stein. De uitslag der Juniores als volgt: 1ste prijs Verkes, 2e Heek, 3e Moerkerk, 4e Gruij- ters. De uitslag van de in de vorige week gehou den tijdritten voor den Kikkertbeker is als volgt: Sijpestein wint op fraaie wijze den beker; 2e pr Schrljvcnaar, 3e pr. v. Egmond, 4e Zeulevoet. Het lid Van Egmond wist Donderdag in het Stadion een 3en prijs te winnen. Dinsdagavond vergadering. Het secreta riaat ls thans gevestigd bij C. de Nijs, Leid- schevaartweg 227. Motorwedstrijd Duitschland Nederland. Uit Dusseldorf: Nog voor twaalf uur start ten Zaterdagmiddag de rijders voor de route naar Adenau. De start had plaats te Aken. 20 Duitsche en 35 Nederlandsche machines ver trokken, terwijl 9 motorrijwielen vertrokken met aanhangwagen. Voorts nog 11 Duitsche en 40 Nederlandsche auto's. Het weer liet zich aanvankelijk niet zoo gunstig aanzien, maar later in den middag trok de nevel op en in den Eifel werd het weer zeer goed. Bij Tringshans, de eerste controle bij de Belgi sche grens, passeerden allen zonder straf- punten. Bij Dahlem vond een ongeval plaats. De Nederlandsche rijder Grinn kwam te val len en moest naar het ziekenhuis te Stadt- hydl worden overgebracht. De controleposten te Pruhn, Comhen, Mayen en Adenau be richtten dat de meeste rijders slechts weinig strafpunten hebben opgeloopen. Op het laat ste deel ontlastte zich nog een flinke on weersbul. Hoewel de start Zondagmorgen 6 uur zou zijn, was de nevel zoo dicht om de Nurbürg- ring, dat eerst om 10 uur de deelnemers kon den vertrekken. In totaal reden er 59 motor rijwielen en 44 auto's. Eerst moesten er drie ronden worden ge reden op de bekende prachtige Murbürgbaan, daarna ging het verder van Adenau naar Blankenhelm, Gemünd en Hainbach naar Neuss en tenslotte Dusseldorf, waar op de Rheinterasse het eindpunt was. Het Neder landsche materiaal maakte een uitstekenden indruk, en vooral in het Ahrtal, waar de re gen de wegen nog al slecht had gemaakt, ro den de meeste Hollanders uitmuntend. Wel werden er nog al wat strafpunten uit gedeeld, maar in het algemeen waren de prestaties heel goed te noemen. Van Neuss naar Dusseldorf bestond veel belangstelling van de zijde van het publiek. De uitslag zal later gepubliceerd worden. Ledenwedstrijd van „Frisia" Aan de Zondag op het terrein van de Kle verlaan gehouden wedstrijden door „Frisia" werd door tal van leden deelgenomen. Het weer verleende zijn volle medewerking, al hoewel de opslagers nog al met den wind te kampen hadden. Over het algemeen genomen is' deze eerste ledenwedstrijd een succes geworden; tal van spannende wedstrijden zijn gespeeld, speciaal in de tweede klasse. Reeds te kwart over negen waren alle deel nemers aanwezig, zoodat de loting onmid dellijk kon plaats vinden. Het resultaat hier van was als volgt: lste klasse: 1 N. Bosma. D. Godijk; 2 K. Rijpma, Sy- brandi; 3 R. Biltstra, P. Biltstra, 4 S. Broers- ma, P. Goinga; 5 S. Wellinga, N. N. 2e klasse. I M. v. Waard. Groenewoud; 2 J. Rijpma Sr., W. Grenzenberg; 3 S. Burry, Posthuma; 4 J. v. d. Heyde, C. v. d. Meulen; 5 T. de Wal, N. N. Onderstaand volgt allereerst het verloop" der wedstrijden in de le klasse. Eerste omloop: 1 en 2. Hoewel de uitslag het niet zou doen vermoeden, heeft het in deze partij niet aan spanning ontbroken. Partuur 1 loopt spoedig uit tot één spel, maar dan toont D. Godijk, dat hij het nog niet verleerd is. Door eenige keurige opslagballen weet hij de partijen op gelijken voet te brengen, mede, dank zij en kele bovenslagen van Bosma. Beurtelings krijgen 1 en 2 dan een eerst, maar dan toont partuur 2 zijn kracht en spoedig is de stand 53. Ook het laatste eerst komt met 60 aan 2. Eindstand dus 53, 60, 34. In deze partij is minder strijd dan verwacht wordt. Speciaal de opslag bij 3 is zeer zwak. Daartegenover zijn Broersma en Goinga in uitstekende conditie en buiten hun opslagerscapaciteiten ten volle uit. Partuur 4 wint tenslotte in den stand 51, 66. 3: 4822046 Schema: 4: 8 4 8 8 8 8 8 Partuur. 5 bleef staan. Na loting werd Bos- ma aan Wellinga toegevoegd. De 2e lijst zag er dus als volgt uit: 2—5: 4. 25. Partuur 5 had maar weinig in te brengen tegen 2. Slechts een eerst werd door hen behaald. Partuur 2 won als volgt: 2: 8688888 5: 0804224 In de finale kwamen dus uit de parturen 2 en 4. Dit werd een weinig spannend slot in deze afdeeling. Bij partuur 2 deed zich de vermoeidheid van twee partijen achtereen spelen spoedig gelden. Daartegenover speel den Broersma en Goinga nog op volle sterkte. Het werd voor 2 een volkomen débacle, wat onderstaand schema uitwijst: 2: 4 4 6 2 4 2 4: 8 8 8 8 8 8 Einduitslag: le prijs: S. Broersma, P Goin ga. 2e prijs: K. Rijpma, Sybrandi. De wedstrijden in de veteranen-af deeling hadden het volgende verloop: 1 en 2. Dit was een zeer spannende partij Bijna elk eerst beëindigde op 6 gelijk, waar bij partuur 1 het meest fortuinlijke was. De tric-tracslagen waren niet van de lucht, dank zij goed opstellen aan beide zijden. Partuur 1 won met 53 66. 34. Hierbij kwamen de matadors v. d. Heyde en Burry tegenover elkaar. Menige bovenslag werd door deze heeren geplaatst. De einduitslag 55 62 in het voordeel van 3 duidt wel op de spanning. Partuur 5 kwam zonder te spelen in de vol gende ronde. Op de tweede lijst komen dus voor 15 en 3. 15. In deze partij wist partuur 1 zich door een overwinning met 53 64 in de finale te werken. Het verloop was als volgt: 5: 8684466 8 4 1: 686888868 De finale in deze afdeeling ging dus tus schen 3 en 1. Partuur 1 wist spoedig uit te loopen, maar toen toonde Burry, goed gesteund door Posthuma, zijn kracht Hij slaagde er in om gelijk te maken Dank zij eenige forsche bo venslagen van v. Waard loopt partuur 1 dan weer uit tot 53, om vervolgens het laatste eerst met 64 te winnen. Einduitslag: le prijs: M. v. Waard, Groe-. newoud, 2e prijs: S. Burry—Posthuma. De heer T. de Wal, penningmeester der vereenlglng, reikte de keurige prijzen aan de winnaars uit.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10