roeien. Apropos DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE VOETBALNIEUWS. ¥©EïliMl©IMlS) DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. Buiten de Competitie. BAMRUBRIEK. DAMMEN. Weer het meeste succes voor Triton. De Maas wint de oude acht. Het Spaarne wint de double scull, en daarmee de Prins Hendrik medaille. T>e roeiwedstrijden van De Koninklijke hebben prachtig weer getroffen, en trokken als altijd groote publieke belangstelling. Evenals op de Varsity was het meeste succes weer voor Triton, dat wel een zeer schoon gouden jubileum beleeft. De Utrecht- sche studenten hebben het door stug vol houden, groot enthousiasme en uitstekende roeiqualiteiten eerlijk verdiend. Zaterdagmorgen wonnen zij, zooals wij op dien dag nog in een deel van de oplaag ver melden konden, de Oude Vier en de Jonge Vier A. Zondag wonnen zij ook de Jonge Acht A. In de Oude Acht werden zij tweede achter De Maas, die dit jaar met een nieuwen slag op Hollandia geklopt was, maar nu uitste kend revanche nam en met ruim een lengte voorsprong de zeer goede Triton-ploeg klop te Derde was Nereits. Wel moet er bij In aan merking genomen worden dat de Triton-acht al in twee vieren geroeid had (op Zaterdag en Zondag) en de Maas-acht nog geheel frisch was Maar de Rotterdamsche ploeg toonde een, na Hollandia, verrassend hoog en levendig tempo en vocht uitstekend. Laga's succes was, voor het doen der Delf tenaren, maar matig. Zij wonnen de Jonge Vier B (2. Deutscher Turn- und Ruder Ver- ein, 3. Triton), de Oude Skiff (Westendorp) en de Jonge Skiff A (de Freytag). Maar de B-vier was geen mooi nummer. De Laga- ploeg roeide ook vrij ruw en ongeacheveerd. De beide Delftsche skiffeurs toonden even- vjel uitstekend werk, vooral Westendorp: krachtig, beheerscht en in zuiver rhythme roeiend. Dit laatste gaf hem ongetwijfeld zijn voordeel op Boerma (Arsa) dien hij in de finale met 2 1/2 lengte sloeg. Toch blijft Boerma een tegenstander waarmee rekening te houden valt. Een tweede Gunther is er nog lang niet. Den beiden Spaarne-skiffeurs verging het niet best. Cox won weliswaar eerst met groo- ten voorsprong van Alofs (Willem III) maar daarna sloeg Westendorp hem op overtui gende wijze. Timmermans begon, met reeds in den aanvang van zijn race Boerma's rie men te toucheeren, meenende dat Boerma in zijn baan was. Het omgekeerde was het ge val; Timmermans werd derhalve gedisquali- ficeerd. De A-vier van Het Spaarne was Zaterdag morgen, zooals wij reeds meldden, derde in de finale tegen Triton en Laga. Het scheelde eenige lengten.Deze ploeg zal gewijzigd moeten worden om kans op succes te kunnen maken. Zij is een goed geheel, maar de slag, die zich op 2 of 3 tot een heel goed roeier zou kunnen ontwikkelen, is m.i. niet voor de functie van slag, leider van een ploeg, aangelegd. Het ver trek van eenige goede roeiers maakt de taak van Het Spaarne bij de races dit jaar heel moeilijk. Experimenteeren en hard door werken zal het begeerde succes op den duur kunnen brengen. Gehoopt wordt op het uitkomen van een jonge acht op de Hol land Bekerwedstrijden in September. Voor de geleden nederlagen kreeg Het Spaarne een mooie compensatie in het num mer double scull, slotnummer van de wed strijden. Cox (slag) en Constant Pieterse (boeg) wonnen met een lengte of drie, vier, van het Dare Devil-paar Van Wankum- Van Suylekom. winners van het Ned. kam pioenschap in 1929. Ofschoon Cox en Pieterse roeiers van aanmerkelijk verschillend type zijn, hadden zij zich na korte oefening weer goed aangepast, en deze race herinnerde aan hun beste prestaties als „Olympische double scull" in 1928, toen zij van Italië en Engeland wonnen. Als vereenigingsprijs won Het Spaarne hiermee de groote zilveren medaille, door prins Hendrik uitgeloofd. Verder won Willem III de Overnaadsche skiff. De Hoop de Overnaadsche Twee, Argo de Overnaadsche Vier, Nereus de Jonge Twee B. De prijzen werden dus over vele vereeni- gingen verdeeld. De dames stijlnummers mislukten, door dat De Koninklijke experimenteerde met een nieuwe tijdenberekening waarbij de seniores tweemaal 400 M. telkens tusschen 2 en 2 12 minuut en de juniores dezelfde afstanden telkens tusschen 2 1/2 en 3 minuten moesten afleggen. De tijden waren veel te hoog be rekend, want de stijlroeisters roeien tegen woordig veel sneller. Ook was het verschil van een halve minuut als marge tusschen een overnaadsche en een gladde boot op 400 M. veel te hoog. En wij hebben niet bepepen waarom er „überhaupt", naast een maximum- tijd, een minimum aangegeven moest wor den. Tot overmaat van ramp stond een ste vige wind recht over de baan, zoodat men in de eene richting nog veel trager moest roeien dan in de andere, om binnen den tijd te blijven. Het resultaat was, dat in öe beide finales alles zes ploegen te hard gingen, ondanks de nogal komische pogingen om zoo lang zaam mogelijk te „planeeren". Officieel konden er geen prijzen toegekend worden, maar De Delftsche Sport (seniores) en Dordt (juniores) kregen bloemen en een troost prijs omdat zij naar het oordeel der jury den besten stijl vertoonden. De Laak-ploeg (seniores) die het snelst van alle gfng, gaf na afloop nog een demonstratie van stijl- iroeien zooals het tegenwoordig! gedaan wordt, en roeide in een tempo van 28 pittig en snel naar huis. Dit tijden-experiment zal hopelijk nfm- mer herhaald worden. De Spaarne-ploegen. die anders elk jaar in de damesnummers op De Koninklijke uitkomen, waren ditmaal niet ingeschreven, omdat zij voor dit tijden- experiment veel te snel gingen. De juniores van Het Spaarne zullen nu op de Njord- wedstrijden uitkomen, en de seniores (die op Hollandia den eersten prijs wonnen) op de Triton-wedstrijden. Segrave. Vrijdag j.l. is majoor Sir Henry Segrave bij een poging om met zijn motorboot Miss England II het wereldsnelheidsrecord op het water te verbeteren, verongelukt. In twee vaarten voor de noodlottige had hij op den zelfden dag inderdaad de grootste totnutoe gemaakte snelheid overtroffen, en er is blijk baar kans dat het reco t toch op zijn naam zal komen te staan. Maar hij is er niet meer om van deze glorie te genieten. Segrave, die 34 jaar oud is geworden, heeft een boek ge schreven dat, in vertaling, den titel draagt: De bekoring van de snelheid. Door deze ge dachte werd het leven van dezen jongen man geheel beheerscht. Toen de oorlog uitbrak nam hij dienst bij de luchtmacht, het snelste wapen. Toen het weer vrede werd, was een zijner beenen vervangen door een kunstbeen, maar dit belette hem niet om de bekoring der snelheid verder te volgen in auto's, waar mee hij records poogde te vestigen. Het wereldsnelheidsrecord staat op zijn naam. Toen ging hij over naar de motorboot, want de snelste te land wilde ook de snelste te wa ter worden. Segrave was wel een typisch kind van de zen onrustigen, snellen tijd. Maar wij kunnen ons niettegenstaande, of misschien zelfs juist om ons respect voor zooveel moed en techni sche bekwaamheid niet onttrekken aan het idee, dat hij van heel wat meer nut had kunnen zijn voor de wereld en voor zijn jonge vrouw, wanneer hij een andere car rière had gekozen. Schmeling. De Duitscher Schmeling heeft dus den zwaargewicht bokswedstrijd tegen Sharkey gewonnen door diskwalificatie van den laat ste. Een wel heel magere glorie, daar uit de verslagen blijkt, dat Schmeling op het mo ment dat de foutslag werd toegebracht toch al zoowat aan de genade van den Amerikaan was overgeleverd. Er kan de laatste jaren op het wat onsmakelijke gebied van deze groo te bokswedstrijden blijkbaar geen enkele kamp meer normaal verloopen. Het eindigt altijd met ongeoorloofde slagen en teleurstel ling en toch laat een zeker deel van het pu bliek zich nog steeds verleiden, naar zulke vertooningen te gaan kijken. Volgens de laatste berichten heeft de New York Boxing Commission erkend, dat aan Schmeling nu den kampioenstitel toe komt. En dit is eigenlijk wel het verras sendst van alles. De Amerikanen zijn er anders niet op gesteld, hun kampioenschap pen in het boksen prijs te geven. I» elk geval siert deze verrassende houding hen. Maar Schmeling is een halfbakken titel houder. Japansche tennissers. Langzaam maar zeker komen de Japansche tennissers naar boven in het internationaal gezelschap. Op het oogenblik spelen er weer eenige in Europa, die nog wel niet kunnen verwachten, dat zij de finale te Wimbledon zullen bereiken, maar die het onverschillig welken blanken speler geducht lastig zullen maken. En wie weet. over eenige jaren.... Wat van deze Oostersche spelertjes, die allen naar traditie klein van stuk zijn, in het bijzonder opvalt, is hun correcte houding, hun hoffelijkheid en sportiviteit op de baan. Hun eeuwige glimlach mag misschien eens wat irriteeren. hun onbewogen kalmte en gelijkmoedigheid in tegenspoed valt slechts te loven. Vele blanke tennisgrooten, die wan hoopsgebaren maken bij een gemisten slag, die de beslissingen van lijnrechters aanvech ten, die zich theatraal teweer stellen tegen applaus tijdens de rallies, of het optreden van al te ijverige ballenjongens. kunnen hier een voorbeeld aan nemen in zelfbeheersching En dat is voor het blanke ras. dat zulk een verheven gedachte van zichzelf heeft, wel wat beschamend. Een origineele wedstrijd. Men meldt uit Barcelona, dat vandaar bin nenkort twee bespannen open rijtuigen zul len vertrekken voor een wedstrijd van 10 000 K.M. Het traject gaat over Parijs. Brussel, Amsterdam, Berlijn. Praag. München, Lyon naar Madrid waar het eindpunt is dat men na acht maanden ongeveer denkt te berei ken. Dit is wel een zeer origineele lange af standskamp, die voor ons extra glans ver krijgt, omdat wij deze strijders ook zullen zien passeeren. De Spaansche koning zal. naar tevens bericht wordt, persoonlijk het startschot lossen. Sportief is het belang van dit duel natuurlijk zeer gering, maar van koetsiers en paarden zal het toch wel een zeer bijzondere prestatie zijn als het lukt. Vooral van de paarden en we vreezen dat deze er b\j het uitreiken van de eventueele lauwerkransen, als steeds kaal zullen afko men. Het lijkt ons nog wel een onderwerp voor een Vereeniging tegen het mishandelen van dieren, maar wij vreezen dat een land waar stierengevechten nog steeds een groote attractie zijn, zulk een vereeniging niet be zit. Wim Kruyer. t Op het kleedhuis van R. C. H. woel Zater dag de vlag half-stok. In de morgenuren hadden vele R.C.H.'ers hun vriend en club genoot Wim Kruyer, derde-elftalspeler van R. C. H. en meermalen keeper van het H. V. B.-elftal, ten grave gebracht. Het was een ontroerende plechtigheid. Noord-DuitschlandNoord-Neder land (51) Uit Hamburg: Voor ongeveer 6000 toe schouwers had de ontmoeting Noord-Neder landNoord-Duitschland plaats, welke dooi de Duitschers met 51 werd gewonnen. Met de rust leidden de Noord-Duitschers met 2—1. AFDEELING IV PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. T. A. C.Roermond 3—2 OM DEN K. N. V. B.-BEKER FeijenoordExcelsior 10 AFDEELING IV Promotiecompetitie tweede klasse: EINDSTAND gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. gem. De Valk 6 4 119 16-6 1.50 Blijerheide 6 3 0 3 6 12—15 1.— Roermond 6 2 1 3 5 13-15 0.83 T. A. C. 6 2 0 4 4 9-19 0.67 OM DEN NED. VOETBAL BEKER. FeijenoordExcelsior (10). In de eerste minuten leken de partijen nog gelijkwaardig; aan beide zijden volgden de aanvallen elkander op en de doelverdedi- gers kwamen beurtelings in actie, maar spoedig nam Feijenoord het spel in handen. Hoewel er vlug gespeeld werd, was de strijd niet fraai. Er waren slechts weinig goed op gezette aanvallen. Dc backs kregen voortdu rend gelegenheid tot ingrijpen en bleven dan ook geregeld meester van het terrein. Steeds meer kwam Feijenoord in het offensief, met het resultaat, dat Bund talrijke schoten te stoppen kreeg. Verscheiden kansen gingen evenwel voor de Rood-Witten verloren, door dat zij het spel te kort hielden, terwijl voor doel gewoonlijk de „finishing touch" ontbrak. De Excelsior-backs Pols en Hoogensteeger, gesteund door de middenlinie, hielden een half uur lang dapper stand, doch na 35 min- konden zij eindelijk een doelpunt van Baren- dregt niet meer verhinderen (10). Dadelijk daarna volgde een tweede, doch dit werd wegens buitenspel geannuleerd. Hoewel duidelijk bleek dat met het korte samenspel tegenover het met man en macht verdedigende Excelsior geen succes te be halen was, handhaafde Feijenoord tot de rust deze spelmethode. Niet alleen bleven meer doelpunten uit, maar de roodbroeken brachten het tegen het eind van de eerste helft zelfs nog tot een tweetal dreigende tegenaanvallen. Na de hervatting was bij Feijenoord deze verbetering te constateeren, dat van grootere afstanden geschoten werd. Het eenzijdige karakter van voor de rust was voor een be langrijk deel verdwenen. Feijenoord stond nu niet meer zoo opeengehoopt voor het doel der gastheeren, maar het meer open spel, dat nu gespeeld werd. bood heel wat mooie kansen om den voorsprong te vergrooten. Slecht schieten en het gemis van slechts een klein beetje geluk namen echter steeds meer de kans op een groote overwinning weg. Ge leidelijk zelfs kwam Excelsior er beter in en deed eenige hardnekkige pogingen om gelijk te maken. Maar aan den anderen kant voelde ook Feijenoord zich met een 10 voorsprong niet geheel veilig en bleef bij momenten aan vallen. waarbij vooral Van Heel zich onder scheidde. Tot doelpunten kwam het niet meer en zoo stelde Feijenoord zich door een 10 zege in het bezit van den Nederlandschen voetbalbeker. Er waren 10-000 toeschouwers. (De Crt.) VAN KAMPIOENSCHAP HAARLEM. R. C. H.-Haarlem (4-1) R. C. H. VOOR DF. TWEEDE ACHTEREEN VOLGENDE MAAL KAMPIOEN VAN HAARLEM Voor een aantal toeschouwers, dat men meermalen niet eens bij een competitie-wed strijd aantreft, is Zaterdagavond op het R. C. H.-terrein de finale gespeeld om het kampioenschap van Haarlem, weike door R. C. H. verdiend met 41 is gewonnen, al ge ven de cijfers misschien te sterk de meerder heid van R. C. H. in dezen wedstrijd aan. Over het algemeen verliep de strijd met nagenoeg gelijke kansen, doch dc grootere schotvaardigheid van de R. C. H.-voorhoede gaf ongetwijfeld den doorslag. Het Haarlem-elftal telde weliswaar inval lers voor R. Kammeijer. Bieshaar, en Ver waal, hetgeen wellicht in de voorhoede het sterkst gevoeld werd. toch kan het elftal op een goeden wedstrijd terugzien, vooral wat de verdediging betreft. De Vries heeft goed gekeept, doch kon geen der vier doelpunten verhinderen, waarbij het eerste bovendien een fout was van aanvoerder Van Daalen, die tc zacht terug speelde, waarvan De Geus wist te profiteeren. Trouwens, Van Daalen lijkt ons wel sterk op retour; vooral in snel heid moet hij het. menigmaal afleggen bij zijn tegenstanders. Huijsmans daarentegen speelde een forsche goede partij back cn toonde zich vooral goed trapvast. In de middenlinie was Vreeken wel de bes te, gevolgd door Van Daalen Jr.. terwijl cen- terhalf Buissink met wat meer routine wel licht nog een zeer bruikbare kracht zou kun nen worden. In de voorhoede werd aardig gecombineerd doch zooals gezegd ontbrak het beslissende schot. Breeuwer mag voor het doel gevaarlijk kunnen zijn. in het veld presteert hij zooals gewoonlijk niet bijster veel, tot schade van zijn nevenspelers. Oldenburg was hier wel met Van Polanen de beste; meermalen was bijv. de eerste zijn tegenstanders de baas. Bij R. C. H. was Kos in prima vorm; Krom speelde al zeer goed op de rechtsback plaats. Prevost deed niet veel voor hem onder; in elke hachelijke positie weet hij nog steeds het leder voor de voeten van een tegenstan der weg te tippen. In de middenlinie was Ruis de man. Zijn afnemen en aangeven van den bal is uitstekend, Geutskens was iets minder, terwijl Muller min of meer een off day had. Hem zagen we vaak beter. In de voorhoede werd uitstekend gespeeld. Roelf- scma verdeelde het spel goed; hij was echter niet gelukkig met schieten. De Geus en Van de Werve onderhielden heel goed het ver- bank met de wingspelers, van wie vooral Hansen zeer actief was. Over het geheel was het spel van R. C. H dat een invaller had voor Verkerk, technisch wel hooger dan van Haarlem, hetgeen mede oorzaak was v&u jze overwinning. Scheidsrechter Laarmans bespeelde de fluit en doordat nu cn dan tamelijk vinnig gespeeld werd, was zijn taak niet altijd even eenvoudig. HU kweet zich daarvan echter heel goed. Het is ruim zeven uur, als hij de volgende teams laat aantreden; R. C. H.: Kos, Krom, Prevost. Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, Van de Werve, Roeifscma, De Geus, Paapc. Haarlem: Onkenhout, Van Polanen, Breeuwer, Olden burg, Levy, Vreeken, Buissink, P. van Daalen, Huijsmans, w. van Daalen, De Vries. Haarlem trapt met den wind in den rug af; reeds de eerste aanval levert een corner op, waaruit Onkenhout hoog over schiet. Di rect volgt éen aanval van de rechterwlng van R. C. H., waaruit Paape naast schiet. Een duel tusschen Krom en Onkenhout beslist de laatste in zijn voordeel, doch zijn voorzei wordt niet benut; weer gaat de R. C. H. voorhoede er van door, met ais gevolg een corner op het Haarlem-doel, waaruit Van de Werve net over schiet. Als wederom een aanval volgt, speelt Van Daalen te zacht terug en de toesnellende De Geus weet juist bijtijds den bal op te pikken en langs De Vries in het doel te scnieten. (1—6). Er is dan een kwartier gespeeld. R. C. H. blijft nu geruimen tijd aanvallend, Van de Werve en Roelfsema laten een paar mooie staaltjes voetbal zien, echter zonder resultaat. Het overwicht wordt dan door een heel fraai doelpunt van Van de Werve uitgedrukt, als hij een afgemeten pass van Roelfsema hoog inschiet '20). Haarlem weet dan het spel te verplaatsen; zij onderneemt eenige zeer gevaarlijke aan vallen, die voor het meerendeel afstuiten op de hechte verdediging Krom-Prevost. Roelfsema schiet daarna hard tegen de lat, terwijl hij even later een voorzet van* Hanse in de handen van De Vries kopt. Even later heeft R. C. H. geluk als een mooi schot van Onkenhout juist langs het doel vliegt; reeds denken we, dat de rust zal ingaan met een 2—u voorsprong voor R. C. II., als Haarlem even voor het verstrijken van de eerste helft niet zonder geluk met" medewerking van Ruis een tegenpunt scoort uit een vrijen trap. Rust gaat dan in met 2—1. De tweede helft is een getrouwe cople van de eerste. Wederzijds worden sneile aanvallen opgezet, waarbij die van R. C. H. steeds iets gevaarlijker zijn. Van de Werve speelt eens heel mooi den bal voor de voeten van Roelf sema, die van dichtbij inschiet i3l). Haarlem geeft zich nog niet gewonnen; in tegendeel pakken de roodbroeken nog eens extra aan; de achterhoede van R. C. H. (waarin Muller zich nogal eens gepasseerd ziet) krijgt volop werk. Kos verricht nu in zijn doel heel goede saves, er schijnt voor den Haarlem-aanval geen doorkomen aan. Het spel behoudt inmiddels een scherp ka rakter ais gold het een competitie-wedstrijd zoo worden beide partijen door hun respect, aanhangers aangemoedigd. Uit een goed door Paape genomen corner kopt Van de Werve den bal juist voor de voe ten van De Geus, die nummer vier in de Haarlem-touwen deponeert 141). Haarlem krijgt dan nog een vrijen trap te nemen vcor een overtreding van Kos. die door Breeuwer wordt overgeschoten. Het spel blijft in de laatste minuten hoofd zakelijk beheerscht door de resp. achterhoe den. Als tenslotte ook de tweede helft is ver streken heeft R. C. H. met 41 gewonnen cn is daarmede voor de tweede maal kampioen van Haarlem. Een goed slot intusschen van het overi gens toch al succesvolle seizoen van het Ra- cing-elftaL KennemersSpartaan (22) Ook In hun derden nederlaagwedstrijd zijn de Wijkers ongeslagen gebleven. Doordat de Spartanen een gelijk spel behaalden, zullen beide partijen in het begin van het volgend seizoen een beslissingswedstrijd spelen om den fraalen beker. In de eerste helft zijn de Kennemers ster ker, doch de Spartaan-doelman heeft niet over pech te klagen als enkele malen tegen de lat geschoten wordt. BU een Spartaan- aanval blijft de thuisclubverdediging staan; Drulves wordt gepasseerd (01). Een kwartier voor rust maakt Steeman on houdbaar gelijk (11). Met dezen stand komt rust. Na de rust zijn de Amsterdammers aanvan kelijk sterker, doch de thuisclub-verdediging geeft niet thuis. Uit een hoekschop weet Horeman aan de Kennemers een voorsprong te geven (21). De warmte doet -haar in vloed gelden, daar er af en toe lusteloos ge speeld wordt. Toch slaagt Spartaan er in, den gelijkmaker te scoren, eveneens uit een hoekschop (22). Met dezen stand fluit de heer Twisterling einde. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad huisstraat 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende. gelieve men te zenden naar bovenge noemd adres. WU geven hieronder ter oplossing een fraai en origineel probleem van den Apel- doomschen problemist J. Visser Jr., welk vraagstuk door den auteur speciaal voor onze rubriek werd samengesteld. De slagwending in dit probleem is een variatie op een door den auteur ontdekte slagwending, welke „Coup-Radlcal" werd ge doopt. PROBLEEM No. 1558. Auteur: J. Visser Jr., Apeldoorn. Eerste publicatie. CLUBKAiMPIOENSCIIAPPEN „HAARL. DAMCLUB" Vrijdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1929/1930 der Haar- lemsche Damclub voortgezet met het vol gende resultaat. Hoofdklasse: H. de Boer wint van J. C. van Waard; J. B. Sluiter Jr. wint van K. Leibbrandt. Tweede klasse: H. van Lunenburg Jr. wint van P G. M. Ottolini Sr., J. v. Giessen wint van W. v. d- Eijnde. Derde klasse. H. J. Stok remise met J. Win kel- F. Moerkerk wint van B. Henneke. OM DEN „VADERLAND"-BEKER De afgebroken partijen uit den wedstrijd tusschen het Residentie Damgenootschap I en de Damclub Haarlem I werden arbitrair als volgt beslist: Voorl. uitslag 88 Damcl. Haarl. I Residentie Dam- Bord Nr. nootschap I 3. F. A BerkemeierJ. Winkelman 02 4. W. StrooW. Hoekstra 1l 6. H. A. van AbsH. Marchal 1—1 Totaal 10-10 Thans zal tusschen deze beide vereenigin- gen op 25 Juni a.s. te Haarlem een herkamp I plaats vinden. De winnaar dezer ontmoeting komt dan ln de demi-finale uit tegen de nationale kam pioene „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam. WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 9, 10, 12, 13, 18, 19, 20, 21. 23. 24 cn 27. Wit 99 schijven op: 28, 30, 32, 33, 34, 35, 37, 38 en 40. Wit speelt en wint. OPLOSSINGEN. De auteursoplossing van probleem No. 1552 (auteur L. Jcannolle) luidt: Wit: 46—41; 33—29; 33—32; 41—37; 44—39: 17—12 cn wint. Zwart: Steeds gedwongen. Na Wit 17—12 heeft Zwart niet anders meer als 811, waarna Wft 12—7 enz. wint. Dit vraagstuk werd correct opgelost door: W. van Daalen. F. A Berkemeier, W. C. Groenmgs, W. J. A. Matla, J. van Steen- wijk. H. van Lunenburg JrM A. G. Cats, R. Hartgerink. J. v. d- Vlugt, J. Wielenga, H. Greeuw. Jac. Fr. van Garderen. A. de Jong, W. v. d- Eijnde. J. van Looij, H. G. Teunlsse, J- P. van Eijk, P. G. van Engelen, J. Poppen. J. C. van Waard, P. G. M. Otto lini Sr. en J. L. Versteeg, allen te Haarlem: F. H. Kluen en M. Lieffering, beiden te Heemstede; J. B. Slufter Jr. ie Aerdenhout; B. Dukel en H. de Boer. beiden te IJmui- den; G. L. Gortmans te Amsterdam; W. J. v d. Voort te Nicuw-Vennep; P. Kleutc Jr. te 's Gravenhage. UIT DEN WEDSTRIJD PARIJS—HAARLEM. Partij No. 1559. Gespeeld op 20 April 1930 te ParUs tus schen Lerch iDamier Parlsien) met Wit en A. de Jong (Haarlemsche Damclub) met Zwart. 1. 32—28 17—21 Dit antwoord werd veel toegepast door den oud-kampfoen van Haar-- lem P. J. van Dartelen. 2. 37—32 21—26 3. 41—37 11—17 4. 47—41 17—21 5 34—30 20—24 6. 40—34 18—23 En de kans Is verkeken om den Witten langen vleugel over veld 28 met gunstig gevolg te ontwikkelen. 7. 44—40 12—18 8. 50—44 7—12 9. 31—27 6—11 10. 30—25 14—20 11. 25 14 9 20 12. 34—30 4— 9 13. 36—31 20—25 14. 41—36 25 34 15. 40 20 15 24 16. 44—40 10—14 17. 39—34 5—10 18. 43—39 10—15 Inplaats van 43—39 had Wit beter 3429 enz. kunnen spelen, wat Zwart een randschijf bezorgt. 19- 49—43 1— 6 20. 34—29 23 34 21. O O 15 24 22. 39—34 14—20 23. 34—29 20—25 24. 29 20 25 14 25. 45—40 14—20 26. 40—34 20—25 27. 34—29 12—17 Dreigt volledige 17—22 en 11 22. 28. 29—23 18 29 29. 33 24 19 30 30. 35 24 9—14 31. 24—20 Gedwongen om s< gaan. 13—19 32. 20 9 3 14 33. 38—33 14—20 En niet 25—30 34. 33—29 20—24 35. 29 20 25 14 36. 43—39 8—12 37. 42—38 19—24 38. 39—34 14—20 39. 48—43 20—25 40. 43—39 2— 8 41. 39—33 8—13 42. 46—41 24—30 43. 34—29 De doorbraak naar dam door 28—23 en 2722 leidt eveneens tot verlies. 30—35 44. 29—24 35—40 45. 33—29 40—44 46. 29—23 12—18 47. 23 12 17 8 48. 28—23 44—50 49. 23—18 13 22 50. 27 18 25—30 Hier leidt Zwart den winstgang in! 24 35 50—45 45 1 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 35—30 30—25 1—18 25—20 18— 9 20—15 21—27 32 21 31 22 18 27 24 .Wit geeft op!.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11