ZWEMMEN. ATHLETIEK. Het internationaal zwemfeest van H.P.C. H. V G. B. DERTIG JAAR. G. A. BROEKMAN WATERPOLO, ZEILEN. HENGELEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN A.V.A.C. HONKBAL H.V.G.B. vestigt een nieuw Nederlandsch record. H. P. C. speelt tegen „Schwimm sportfreunde" gelijk. Hot. was In de zweminrichting te Heem- •tede weer één en al kleur en leven, toen Zaterdagavond het door H.P.C. georganiseer, de zwemfeest begon. Er was zeer veel publiek aanwezig, dat met net gebodene intens meeleefde Verschillende gemeenteraadsleden waren aanwezig. De beschermheer van H. P. C.. burgemeester Jhr. J. P. w. van Doorn kon, wegens verblijf in het buitenland niet aanwezig zijn. De medische adviseur van H.P.C. dr. van Wa! sem. gaf acte de presence, terwijl ook de voorzitter van „Schwimmsportfreunde". Bar. men, Dr. Nachtsheim tegenwoordig was. De jury bestond uit de heeren Dr. M. J. Huizinga, voorzitter-kamprechter. W. E. Hese- ler. H. H. Loeven. W. J. Rijsterborgn, E. W. Venema, G. R. Hemsing. F'. Mette. A. B. Markus, tijdopnemers B. j. Moolcnaar, star ter K. de Boer, secretaris der jury. Vrij goed op tijd werd begonnen met de 3 x 50 M. estafette wisselslag, waarvoor liefst 13 van de 14 ingeschreven ploegen start ten. In de eerste serie slaagde H.V.G.B. er reeds ln. om het op haar naam staande Nedcrlandsche record met 2 5 sec. tè verbete ren en te brengen op 1.42 3/5. Daar geen der andere ploegen een beteren tijd maakte, won H.V.G.B. welverdiend den eersten prijs; zij had bij het bekend maken der record verbetering een ovatie in ontvangst te nemen. De winnende ploeg bestond uit A. v. d. Meer, H. KooiJ en S. van der Meer, Voor het eerst werd er op een H. P. C.- zwemfeest een school estafotte verzwommen Aangezien de Jongelui echter zeer laat aan start kwamen, gaf dit nummer nog al tame lijk veel oponthoud. De O. L. S. Kerklaan, bleek de snelste zwemmers te hebben. Een bijzonder fraai nummer was de esta fette 10 x 50 M. schoolslag, waarin, de zwem- kringen Haarlem, Amsterdam, den Haag en „Schwimmsportfreunde" startten. Een nummer dat spannend was van begin tot eind. Kring Haarlem bleek verreweg het sterkst tc zijn en kon tegen het eind den voor* sprong aanmerkelijk vergrooten toen de teamleider, de snelste mcnschcn eerst in het water zond. Barmen gaf eveneens keurig partij en in aanmerking genomen, dat het hier uitslui tend een clubteam betrof, mag hun prestatie, het behalen van den tweeden prijs, uitstekend worden genoemd Zij hebben onder hun leden verscheidene zeer goede schoolslagzwem mers. Een tusschennummer voor abonnés der zweminrichting onder 16 jaar bracht voor de meisjes de overwinning aan M. Steenhuizen in 24 2/5 sec. en voor de jongens aan B. Kooyman eveneens in 24 2/5 sec. Vervolgens gaven de dames C. E. Hester» man (IJ) en M.Sutherland Royaards (H.D.Z.) en de heeren Jungbluth (Schw.sportf.), F. Mette (IJ) en J. L. Stotijn (H. Z. en P. C.) een bijzonder geslaagde demonstratie schoon» springen. Er werden zeer fraaie sprongen door de •deelnemers uitgevoerd en het publiek w,aar» deerde ook dit nummer zeer. De estafette 10 x 50 M. vrije slag is een zeer aantrekkelijk nummer, hetgeen de in schrijving, welke uitsluitend op uitnoodiging is geschied, wel bewees. Zeven vereenigingen uit Haarlem, Amsterdam en Den Haag bonden met H.P.C., de gastvrouwe en Schwimmsport freunde, den strijd aan. En welk een strijd. Dikwijls was de span ning zeer hevig, dank zij de oordeelkundige wijze, waarop de teamleiders hun menschen <tc water lieten gaan. Onder deze omstandig heden kon men dikwijls nog bij het ingaan van den achtsten man niets omtrent den uitslag voorspellen. H.V.G.B. leverde wederom een goede .prestatie door in den tijd van 5.25 4/5 den eersten prijs in de wacht te sleepen. Dit Ls een gemiddelde van 32 1/2 sec. per man en mag gerust als 'bijzonder fraai worden betiteld, trouwens zeven van de negen deelnemende ploegen bleven beneden een ge middelde van 34 sec. per man. Inderdaad, heel goed! Het feest werd besloten met een water- polowedstrijd tusschcn de Duitsche gasten en H.P.C. I. De opstelling der zeventallen was als volgt; Muller, Stefansky, Jager. Hardt. Kullmann, Dopper, Belelstein. J. Uitcndaal, Kooyman. Eldering W. Moolenaar. A. J Braam, Leycnaar, B. Moolcnaar. Scheidsrechter was de heer J. Zegger. S. S. F', begint met een fikschen aanval, die geen resultaat oplevert. Hetspelen van den bal is bij de Duitschers fraai, evenals het plaatsen. De HP.C.'ers geven dus geen oogen- bhk vrij spel en weten daardoor de aanval len af tc slaan. De keepers krijgen het noodige werk, doch weten hun doelen schoon te houden. Er ontstaat een misverstand in do H.P.C.- achterhoede tijdens het ..overnemen", dat. den Duitschers in staat stelt, op onberispelijke wijze te doelpunten. Spoedig hierop herhaalt zich een derge lijk geval, mot resultaat een tweede doelpunt voor S. S. F. Dit wordt den HP.C.'ers blijkbaar te bar. en de voorhoede gaat nu ook oen ernstig woordje medespreken. Kooyman weet nog voor de rust tweemaal op fraaie wijze te doelpunten, zoodat de rust kwam met gelijken stand. Men is In het H.P.C. kamp met dezen stand natuurlijk bijzonder tevreden en vol goeden moed wordt de tweede helft aangevangen. Ook nu waren de Wippertal.bewoners overwegend sterker, doch vele kansen tot schieten werden slecht benut, en vele schoten gingen over de lat. Een straf worp wordt wegens foutief nemen niet. benut, doch do HP.C.'ers konden het toch niet redden met zes tegen zeven en Bannen leidde wederom. De H P.C.'ers bleven hard werken en S.S.F. kan blijkbaar daardoor haar sterken vorm niet vinden. Zelfs slaagde Braam erin de partijen op gelijken voet. te brengen (3—3). In dezen stand kwam geen verandering meer. Het was dus een groot succes voor dc feestvierende vcrceniging. De uitslagen luiden als volgt: 3 maal 50 M. estafette wisselslag: 1 H. V. G. B. 1.42 3/5 2. Zian, 1.47 2/5. 3 Z. C. H.. 1.47 2,5. 10 maal 50 M schoolslag estafette: 1. Haarlem 6.32 2.5: 2. Barmen 6.44 2/5; 3. Den Flaag 6.45; 4 Amsterdam 6.51 2/5 sec. 10 maal 50 M. vrije slag estafette: 1 H. V. G B. 5.25 4/5, 2 Het IJ, 5.31; 3. H. Z. en P. C 5.32. 4 maal 25 M. estafette voor scholen: 1 O. 1. s. Kerklaan, 1.35 1/5, 2. Bronsteeschool, 1.38. 25 M. vrije slag voor meisjes en jongens onder 16 jaar: Jongens: 1 B. Kooyman, 24 2 5 sec. Meisjes: 1 M. Steenhuizen. 24 2 5 sec. Na afloop werden in ..Groenendaal" de prijzen door den voorzitter, den heer B. J. Moolenaar, uitgereikt. Daar werd aan S.S.F tevens de zilveren herinneringsmedaille uit: gereikt, welke het gemeentebestuur voor Schwimmsportfreunde Marmen, had beschik baar gesteld. Dr. Nachtsheim, de voorzitter van S.S F. heeft daarna nog hartelijke woorden van dank tot het gemeentebestuur en H.P.C. ge richt. Hij reikte, als dank voor de genoten gastvrijheid, aan de echtgenoote van H. P. C'-s voorzitter een tuil rozen over en als aan denken aan het bezoek een prachtig ge borduurde zijden wimpel aan het bestuur van H.P.C. Men bleef daarna nog geruimen' tijd ge zellig bijeen. De Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. herdenkt op 29 Juni a.s- met een groot nationaal zwemfeest in de nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart haar 30- jarig bestaan. Met het zilveren jubileum der H. V. G. B.'ers hebben we een uitvoerig overzicht ge geven van de geschiedenis dezer vereeni- ging. We willen ons in dit overzicht dus be perken tot hetgeen in de laatste vijf jaren in het leven van H. V. G. B. heeft plaats ge grepen. Als we den toestand van H. V. G. B. be schouwen, komen we tot de conclusie dat er vijf jaar geleden niet veel actie was; men teerde op den roem der voorvaderen. In het jubeljaar kwam echter de kente ring, het jonge bestuur werkte hard en er heerschte een prettige geest. Als goed be gin van het zesde lustrum zorgde het polozevental van H. V. G. B. voor de pro motie naar de tweede klasse. Van dit tijdstip af dateert feitelijk de groote opbloei, die bij H. V. G. B. heeft plaats gevonden. En terecht werd ingezien, dat de toekomst aan de jeugd is. Een cam pagne werd op de scholen ingezet; er werden wedstrijden voor de M. O. scholen georgani seerd. Het resultaat van deze propaganda is tweeledig geweest, namelijk het heeft het zwemmen op de M. O. en lagere scholen zeer bevorderd, terwijl het tevens' een aan zienlijke vergrooting van het H. V. G. B.- adspiranten aantal opleverde. Voor dat echter met dit werk werd be gonnen, heeft men er voor gezorgd dat door interne zending het clublevon in H. V. G. B. zoodanig was geworden, dat men met een gerust geweten de jongelui kon ontvangen. De leiding der vereeniging voor de zwem- oefeningen werd in die jaren toevertrouwd aan den bekenden Zaandammer H. Pezie. Voor een niet gering deel is het succes der laatste jaren aan zijn oordeelkundige leiding te danken. Men heeft zich wel afgevraagd: hoe komt het dat H. V. G. B. zich als zwemvereenl- ging in zoo'n korten tijd op den voorgrond heeft geplaatst? Het raadsel is al gauw op gelost, n.l. in 1925 deden aan een H. V. G. B.-adspiranten wedstrijd twaalf zwemmers mee, de laatste jaren regelmatig 60. Hier is dus weer eens bewezen de waarheid van het gezegde:: „de toekomst is aan de jeugd". De namen der zwemmers J. Schouw. K. Rooy, A. en S. v. d. Meer zijn gevreesd op alle banen. Het doet ons echter groot ge noegen, dat de woorden die Dr. Merens schreef in het jubileumboekje n.l.: „geleid door een onderling enthousiasme en vriend schappelijk gezind bestuur, zal zij voort gaan vol vertrouwen op het ingeslagen pad, er naar strevend te zijn een club. geliefd bij haar leden: gewaardeerd In de maatschap pij; gevreesd, maar nog duizendmaal liever geëerd bij hare tegenstanders", zoo zeer be waarheid zijn geworden. Door het maken van uitstapjes naar plaatsen waar het zwemmen nog niet zoo algemeen beoefend wordt, o.a. Den Bosch, Zutphen en Groningen, werd door de H. V. G B.'ers het zwemmen gepropageerd en tegelijkertijd de kameraadschappelijke om gang versterkt. Het jaar 1929 was voor H. V. G. B. een groot suces; als belooning voor het enthou siaste oefenen behaalden de beide estafette ploegen het Nederlandsch kampioenschap. Met groot vertrouwen kan het jubileum jaar worden Ingegaan; de estafette-ploeg heeft zich opnieuw de sterkste getoond op 350 M. wisselslag. Gaat zoo voort H. V. G. B.. opdat gij na derhand met Dr. Merens kunt zeggen: „Wij bleven onze club steeds trouw Wij hebben Hier Van Geen Berouw!" Amsterdamsche Zwemclub 60 jaar. Ter gelegenheid van het 60-Jarig bestaan der Amsterdamsche Zwemclub is het orgaan dezer vereeniging ln een feestkleed gestoken. Het nummer is verlucht met fraaie afbeel dingen en foto's en typografisch ziet het er uitstekend verzorgd uit. Er is een eerecomité voor de viering van dit jubileum samenge steld. 0.a. zullen een receptie, een internatio naal zwemfeest en wedstrijden worden ge houden. n- Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 De Uitslagen. Eerste klasse. Amsterdam; DolfijnGD.C. 31 Amsterdam: D.J.K.—L-Z.C. 1—3 Reserve eerste klasse: Amsterdam: D.J.K. II—L.Z.C. IT 3—0 Amsterdam: Dolfijn II—G.ZC. II 6—2 Rotterdam: Maas II—U.Z-C. II 1—o Tweede klasse. Amersfoort: A.Z. PC—H.P.C. 0—9 Rotterdam: S.V.HStar 81 Hengelo: H.Z.C.Wensthag 61 Zwolle: B.Z.Z.—Z.B. Z.V. 7—1 Reserve 2e klasse. Amersfoort: AZ. P.C. II—H.V.G.B. II 2—1 DAMES Eerste klasse: Leiden: L.Z.C.—U.Z.C, 0—7 Tweede klasse: Rotterdam: R.D.Z. II—S.V-H. 1—6 Dordrecht: MerwedeL.CZ. 21 (De Crt.) A. Z. en P. C—H. P. C. (0—9) Zondag ging H. P. C. volledig naar Amersfoort teneinde A.Z. en P.C. te bekam pen, onder leiding van C. Minnes. H. P. C. heeft een goed spel ontwikkelt, dat zich in den aanvang kenmerkte door groote voorzichtigheid. De voorhoede van H. P. C. combineerde vlot en wist voor rust door Uitendaal en Kooijman te doelpunten. De achterhoede had met de A.Z. en P.C.- voorhoede niet veel moeite en voedde uit stekend. Na dc rust werd het tempo nog aanmer kelijk verhoogd en door goed vrij zwemmen, en snel doorgeven konden nog zeven doel punten aan het totaal worden toegevoegd, en nog wel, niettegenstaande het uitsteken de keepen van den Amersfoortschen doel man. De doelpunten na de rust werden gemaakt door Uitendaal (3). Kooyman (2), Braam (1) en W. Moolenaar (1). A. Z. en P. C. bleek door vertrek van een tweetal spe'-rs naar het buitenland, nogal verzwakt te zijn. A. Z. en P. C. II—H. V. G. B. II (2—1) Zondagmiddag had in Amersfoort de ont moeting plaats tusschen de reserves der A. Z. en P. C. en H.V.G.B. Het is aan de jeugdige H.V.G.B.'ers niet mogen gelukken de over winning te behalen, doch hun nederlaag is eervol geweest. Met eenig meer geluk had de uitslag ook gemakkelijk andersom kunnen zijn. Onder leiding van den heer C. Minnes stelt het H.V.G.B.-zevental zich als volgt op: J. Glatz, (doel), G. Potjewijd, G. Boot, C. de Wijs (achter), J. Bongertman, W. Schorna gel, M. Sandrock, (voor). De partijen wegen goed tegen elkaar op; er ontwikkelt zich een vlot samenspel, waar bij de beide achterhoeden verscheidene ma len handelend moeten optreden. De schotvaardigheid der Amersfoorters is grooter, dan die der H.V.G.B.'ers, Glatz krijgt dan ook zeer moeilijk werk dat hij echter naar behooren verricht. Eenige minuten voor rust ls hem echter een schot van den mid- voor te machtig. Amersfoort leidt. (1—0). Dit inspireert de H.V.G.B,'ers tot harder werken en nog voor rust weet Bongertman met een verrassend schot den gelijkmaker ln het doel te depone eren. (l1), Na de hervatting hetzelfde spel als voor rust.ook nu kan van een meerderheid van een der partijen geen sprake zijn. Uit een vrijen worp weet echter Amersfoort opnieuw de leiding te nemen. (21). H.V.G.B. zet er nog eens alles op om gelijk te maken. Potjewijd doet nog een poging met een hard schot, maar het wil niet lukken. Als scheidsrechter Minnes einde fluit heb ben 'de Amersfoorters een zwaar bevochten zege behaald. De WaterrattenHaarlem. Voor dezen wedstrijd die Woensdagavond 8 uur in de oude inrichting aan de Hout vaart gespeeld wordt, is de opstelling van Haarlem als volgt: Th. Hölsken, W. Hölsken, Liezenberg, v. d. Bogaardt, Zeeman, Pieters, van Hemsbergen. Haarlemsche Jachtclub. DE VIERDE SERIEWEDSTRIJD DER JOLLEN Zaterdagmiddag werden onder begunsti ging van fraai zeilwser de serie-wedstrijden der Haarlemsche Jachtclub voortgezet. De uitslag luidde: 1. Anny mej. D. Alberts 1.15.31. 2 Elf. Mej. T. de Visser 1 18.6. 3 Geisha M. Brand 1.20.20. 4 Gipsy mej. A. v. Houten 1.20,52 5 Vlscharend J. H. Volkmann 1,21.12. De overige deelnemers waren niet gestart. De uitslag der 16 M2. klasse luidde: 1 Treub IV M. v. Breemen 1,4.36. 2 Treub V F. Bernard, gestuurd door A. C. Stoel 1.4.37 3 Treub I C. Bernard 1,5,30. 4 Treub VI C. W. de Visser 1,7,52. De Vereenigde Visschers. Het vtschcollege „De Vereenigde Visschers"' hield Zondagmorgen een onderlingen wed strijd aan de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. Er werd gevischt op witvisch. De vangst viel niet tegen. Er werden 87 stuks verschalkt. Dc prijzen werden als volgt be haald: 1ste prijs J. C. Traksel «benevens kampioen van de Ver.) 2 B. Bos, 3 J. W. Jan- se. 4 B. v. d. Wouwe. 5 J. v. Tongeren. 6 J J Traksel. 7 H. J. Bijster en 8 B. van "t Riet. Met een toepasselijk woord werden de prij zen in het clublokaal aan de Barrevoete- straat door den voorzitter uitgereikt. A. V. C. Het viselicollege ..A. V. C." hield Zaterdag middag een onderlingen wedstrijd op wit visch te Aalsmeer. Er werd twee maal l!_- uur gevischt, waarbij zeer veel is gevangen. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1ste prijs J. v. cl. Stads, 2e prijs H. Veen. 3de prijs P. v. d. Smitsen, 4de prijs T. Broekhuis, te vens een draagmedaille voor den laatst ge vangen visch. 5de prijs M. Willems. tevens extra prijs voor den eerst gevangen visch. In het clubhuis reikte dc voorzitter, de heer H. Veen. met een hartelijk woord de prijzen uit. Ook de heer Verschoor kon een prijsje in ontvangst nemen voor de goede leiding aan den waterkant. Haarlem" verbetert record 4 maal 100 M. Berger loopt 200 M. in 21.2 sec. (Van onzen medewerker) Voor A V. A. C. zijn de wedstrijden een goed succes geworden. Daar deze vereeniging domicilie had gekozen op de sintelbaan aan hel Olympiaplein was men reeds bij voor baat van een goede baan verzekerd. Dat de sintelbaan snel is, hebben de pres taties op de loopnummers wel uitgewezen. De verbetering van drie Nederl. records in den aanvang van het seizoen spreekt toch voor zich zelf. Daar het aantal deelnemers op de 19 ver schillende nummers niet buitengewoon groot was, kon het programma tijdig worden afge werkt. Voor het publiek is de sintelbaan echter verre van gerieflijk, daar zelfs het beginsta dium van een tribune ontbreekt. Over de indeeling van het programma wil len wij nog opmerken dat men geen 10 nieu welingennummers op één wedstrijd dient te verwerken. Voor de nieuwelingen is zulks heel aardig, doch de cracks missen hierdoor gelegenheid zich te meten. Vooral in 't be gin van het seizoen, komt ons een dergelijke programmaindeeling niet verstandig voor. Zooals gezegd liep de organisatie der wed strijd vlot. Wij weten niet of de polemiek die de starter officials Burger en Kellenbach in „de Sport" voerden invloed heeft gehad, doch een feit is het dat het starten van den heer Willink zeer goed was. Hij wachtte niet te lang alvorens het schot viel. Voor de talrijke nummers klasse C en D verwijzen wij naar de uitslagen. Ongetwijfeld was de finale van de 200 Me ter het mooiste moment van den middag. C. Berger won zijn serie, terwijl M. v. d- Berge en Benz kalm doch met groote voor sprong de andere serie samen voor hun re kening namen. De finale bracht zes deelnemers aan de start waarvan dus drie stadgenooten. Theoretisch is het misschien mogelijk zes goede banen uit te zetten doch hoewel slechts één bocht te loopen was, was toch de zesde baan verre van fraai. Het lot wees voor deze baan de Haarlemmer Benz aan. Toen het startschot viel. was v. d. Berge het beste weg en had na 6 Meter de leiding die Berger echter na circa 15 M. van hem overnam om de kop niet meer af te staan. Na 40 M. had Berger reeds een goed zicht bare voorsprong veroverd op Benz en v. d. Berge. De drie andere deelnemers waren toen reeds meters achter. Van den Berge liep echter uitstekend en maakte na de bocht zich los van Benz. Ber ger vergrootte echter steeds zijn voorsprong en won met eenige Meter verschil op v. d. Berge en Benz die elkaar bij de finish niet veel ontliepen. Indien Rinus tot het laatste moment ge streden had dan was de achterstand zeer zeker minder geweest; niettemin liep ook hij ver beneden recordtijd. Buitengewoon is echter de prestatie van Berger, die in 21.1 sec. het Nederlandsche record van v. d. Berge afsnoepte. Ook de prestatie van D. Benz mag er zijn: wij taxeerden zijn tijd op 21.7 sec. Mede in verband met de Engelsche kam pioenschappen zijn deze resultaten zeer verheugend. Ditzelfde drietal loopers met Rinkel als vierde man bracht een onverwacht succes op de 4 maal 100 Meter. Berger startte en liep de bocht goed en nam in de laatste 40 M. een flinke voor sprong zoodat Benz die vlot overnam het houtje aan Rinkel kon overhandigen toen de vijf andere ploegen nog circa twintig me ter van hun tweede wisselpunt verwijderd waren. De overgave tusschen Rinkel en v. d. Berge was de minste van de drie, waarbij niet vergeten mag worden dat de beide eer ste vier goed vlotten. Van den Berge bewees weer, dat hij beter estafette-looper is dan personeel deelnemer. Hij liep schitterend en toen de chronometers zijn finish klikten was het Nederlands-ch re cord met 2/5 sec. verbeterd en gebracht op 42.6 sec. Per looper beteekent dit een tijd van nog geen 10.7 sec. over de 100 Meter. De 800 M. klasse D. werd een zekere over winning van de Haarlemmer v. d. Booren die soepel en als steeds heel tactisch liep. Bij de loopnummers misten wij het stimu- leerende geluid van de bel voor de laatste ronde. Waarom? De 3000ste was vanzelfspre kend voor Gerbrands. Immers Jan Zeegers kwam niet op en- Versteeg en Bruyn hadden niet ingeschreven. Gerbrands liep slechts 20 sec. boven zijn eigen record. Deze prestatie, die zonder strijd geleverd werd is zeer goed te noemen. De 200 M. horden wordt iedere wedstrijd beter en sneller geloopen. Dc eerste serie won A. Kaan ln 28.1 ter wijl v. d. Zee in de tweede serie de zeer fraaie tijd van 27.2 maakte waarbij hij echter met 1 10 sec. de meerderheid van Prins moest er kennen. Brandenburg bezette de tweede plaats in de laatste serie. In de finale heeft v. d. Zee bij de beide eerste horden een -geringe voorsprong die in de bocht echter verloren gaat als Prins naar voren komt. Prins won schitterend ,tijd 26.9 sec.) doch v. d. Zee die de concentratie op dit nummer niet- bezit in verband met zijn aandacht voor polshoog was te kort op zijn hielen om met 0.4 sec. achterstand gequalificeerd te worden. Kaan bezette de vierde plaats. Erlings wist. zich op het nummer vèrsprin- gen klasse D met 5.35 tusschen de prijswin naars te plaatsen zijn sprong was slechts 6 c.M. minder dan de pretatie van no. 1. Van vèrspringen klasse A garandeerden v. Welsenes en v. Musscher Haarlemsche suc cessen. De sprong van 7.03 M. van v. Welsenes doet ons, gezien zijn makkelijke wijze van springen, nog meer te verwachten. Visser moest op hoogspringen wederom de meerderheid van Eveleens erkennen en zich met de tweede plaats tevreden stellen. Hij nam echter eveneens de tweede plaats op speerwerpen in, en gooide zooals voor speld. 45 Meter. Eysker won het discus werpen en bracht het tot bijna 39 M. Deze athleet vecht iederen Zondag om het record, van Bakker te overschrijden. Vandaag of morgen heeft hij zeker succes. Voor het overige verwijzen wij naar de volledige uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. klasse D. Finale: 1. Talsma A.V. 1923 118 sec. 2. Schakowsky DD.V. 11.9 sec. 3. Snijders A.V.A.C. 100 M. klasse C. Finale: 1. De Haan PS.V. 11.3 sec. 2. Rempe A.V.A.C. 117 sec. 3. D. Meyer A.V. 1923. 200 M. klasse A. Snelste tijd serie: Benz en. Berger Haarlem 23.5 sec. Finale: 1. C. Berger, Haarlem 21.1 sec. 2. M. v. d. Berge, Haarlem 21.3 sec. 3. D. Benz, Haarlem. 800 M. klasse D. Snelste tijd serie: J. v. d. Booren, Haarlem 2 min. 16 sec. Finale: 1. J. v. d. Booren, Haarlem 2 min. 10.1 sec. 2. Braakman D.D.V. 2 min. 10.5 sec. 3. Bays, W. Frisia 2 min. 11.5 sec. 1500 M. nieuwelingen: 1. E. Gort, A AC. 4 min. 36.8 sec. 2. J. de Vos A.V.A.C. 4 min. 37.9 sec. 3. H. Plieger, A.VA.C. 4 min. 39 sec. 3000 M. klasse A.: 1. P. Gerbrands, Blauw Wit 9 min. 25.3 sec. 2. M. v. d. Heuven A.V.A.C. 9 min. 42,2 sec. 3. N. Kat, Sparta 10 min. 9-5 sec. 4 x 100 M. estafette (voor niet specif, athle- tiekvereen.) 1. D.D.V. 47.5 sec. 2. A.V.V.A. 47 8 sec. 3. N-H.O C. 48 sec. 4 x 100 M. estafette klasse A. 1. H.A.V, Haarlem 42.6 sec. (nieuw record). 2. A.V- 1923. 3. A.V.A.C. 4 x 400 M. estafette klasse A. 1. A.V. 1923 3 min. 35.8 sec. 2. H.A.V. Haarlem 3 M. achter. 3. A.A.C. 1500 M. snelwandelen klasse D.: 1. D. Riddenkhof A.V.A.C. 7 min. 24 sec. 2. H. Lanting A.A.C. 7 min. 25.4 sec. 3. J. Stolk A.V-A.C. 7 min. 30.4 sec. '200 M. hordenloop klasse A. Snelste tijd serie: J. Prins, Blauw Wit 271 sec. Finale: 1. J. Prins, Blauw Wit 26.9 sec. 2. A. v. d. Zee. Haarlem 27.3 sec. 3. Snijders A.V.A.C. Vèrspringen m. a. klasse D. 1. W. Bos K.V.D. 5.91 M. 2. J. Renes A.A.C. 5,89 M. 3. R. Erlings, Haarlem 5.85 M. Vèrspringen m. a. klasse A. 1. A. v. Wel senes, Haarlem 7.08 M. 2. S. v. Musscher, Haarlem 6-46 M. 3. Snijders, A.V.A.C. 6.21 M. Hoogspringen m a. klasse A. 1. K. Eveleens, Olympia 1.70 M. 2. Visser, Haarlem 1.65 M. 3. v. d. Klinkenberg B.G.V. 1.65 M. Discuswerpen klasse A: 1. G. Eysker, Haar lem 38.82 M, 2. W. Muller, A.M.V.J. 30.70 M. 3- de Schrikkel, Blauw Wit 29.21 M. Speerwerpen klasse D. 1. H. Verhagen, A.T. B. 46.32 M. 2. Visser, Haarlem 45.35 M 3. J. Walstra, A.A.C. 43 45 M. Speerwerpen klasse A. 1. J. Knol A.P.G.S. 53-92 M. 2. J H. v. d. Ley. Blauw Wit 48.64 M. 3. A. v. Aanholt A.A.C. 45.96 M. Haarlem—A. G. H. C. (17—7) Het talrijk opgekomen publiek heeft ge noten van een zeer fraaien wedstrijd. Haar lem speelde in den vorm, die haar verleden jaar het kampioenschap bracht en ieder ander negental zou in dit geval ook verlo ren hebben. Smit en Beets waren dezen keer wel van de partij. Nu ontbrak Parson, voor wie Dijkhuizen inviel. Bij A. G. H. C. ontbrak de eigenlijke eerste honkman, waardoor dit honk vrij zwak bezet was. Wat slaan betreft, wonnen de Haarlem mers het verre van de Gymnasiasten. Hoe wel het gooien van Smit aan zuiverheid nog wet te wenschen overliet, waren zijn ballen bovendien met wind mee gegooid verbazend hard. Bremer van A. G. H. C. en later van Pareren waren veel minder gevaarlijk. En dat terwijl vrijwel alle Haarlemmers zoo'n zin in slaan hadden. Er is verbazend getikt. Maar door den tegenwind ging de bal nog al eens omhoog en een vangkans lieten de A. G. H. C.'ers niet gaan Van Keuning moeten twee bijzonder mooie vangen ge noemd worden- Vrugt, Smit en Beets lieten tot groot vermaak van het publiek nog al eens spel op de honken zien. ofschoon ze daarbij in Bremer een gevaarlijke tegen partij hadden. Wat veldwerk betreft stonden beide par tijen op gelijke hoogte. Aan beide kanten wred slechts bij uitzondering, en dan nog slechts een kleine fout gemaakt. De achter vanger van A. G. H. C. gooide sneller naar het tweede honk dan C. Smit. doch in het vangen waren ze allebei schitterend. Dc cijfers der innings zijn: A. G. H. C.: 0 2 0 0 1 0 0 2 2 is 7. Haarlem: 2 0 3 5 2 0 5 0 is 17. Ajax II—H. H. C. (14—28) Het negental van de tweede Haarlemsche honkbalvereeniging trok naar Amsterdam om tegen Ajax n zijn eersten competitie wedstrijd te spelen. Het debuut was schit terend. Ajax II fs wel zoowat de zwakste partij uit die afdeeling terwijl bovendien de eigenlijke werper ontbrak. Een inning van zeventien punten voor H. H. C. zegt wel iets van de kracht van da tegenpartij. De cijfers der Innings zijn: Ajax II: 1 3 1 7 0 0 1 1 is 14. H. H. C.; 3 1 6 0 17 0 1 is 28. De Uitslagen. Eerste klasse: Ajax A—T. O. G. O. QuickBlauw Wit HaarlemA. G. H. C. 20—14 18—19 17- 7 Tweede klasse: Blauw Wit n—Z. R. C. II 24— T Ajax II—H. H. C. 14—28 T. M. H. J. II—A. G. H. C. II 13—33 Seriewedstrijden om den Zilveren Bal. De Honkbalclub Haarlem organiseert als ieder jaar op Zondag 22 Juni seriewedstrij den om den Zilveren Bal. De loting bracht de volgende negentallen tegenover elkaar. Eerste ronde: 9 u. a. V. V. G. A. (a)—Z. R. C. II 10 u. b. Blauw Wit II—Haarlem II. 11 U. c. H. H. C V. V. G. A. (b). d. A. H. G. C. II is vrij. Tweede ronde: 12 u. e. Winnaar a—A. G. H. C. II. 1 u. f. Winnaar bWinnaar c. Finale: 2 u Winnaar e—Winnaar f. Als de tijd he' toelaat, duurt deze laatste wedstrijd anderhalf uur.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12