HET BEHOUD VAN NATUURSCHOON TE BLOEMENDAAL. Wil de provincie de gronden langs den Zeeweg overnemen? Het Belangrijkste. f 2.20 f 2.20 ANTHRACIE1 G. KRAAY Co. f 2.20 f 2.20 47e Jaargang No. 14409 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 16 Juni 1930 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUR: P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week 0.27J4, met Geïllustreerd Zondagsblad ƒ0.32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3.57J4- Franco per post door Nederland 3.87J4. Losse nummers ƒ0.06. Geill. Zondagsblad per 3 maanden 0-57J4, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN15 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames /0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels ƒ0.60, elke regel meer /0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onze Groentjes (Dinsdag, Donderdag en Zaterdag) 14 rcg. ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10, uitsL a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreak f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HAARLEM, 16 Juni. Een Afscheidsrede Mr. B. J. C. Loder heeft een rede gehouden aan een lunch van den Nederlandschen Journalistenkring, die diepen indruk heeft gemaakt. De afgetreden rechter uit het Per manente Hof van Internationale Justitie, die nu éénentachtig jaar oud is, verklaarde dat dit zijn laatste openbare rede was. Jammer, want ondanks zijn hoogen leeftijd sprak hij vijf kwartier lang voor de vuist weg, zonder een enkele aanteekening, in een brillante Improvisatie die zijn zeer critisch gehoor onweerstaanbaar boeide door de geestdrift voor de Majesteit van het Recht, de over tuiging dat een nieuwe morgen voor de Menschheid zal dagen, die haar bezielde. De vormbeheersching was buitendien volkomen, en het resultaat was dan ook dat bladen van alle richtingen en dat wil wat zeggen in dit land! deze rede eendrachtig prezen. Hetgeen sij niet gedaan zouden hebben als slechts een handige phraseur, een „musicien de la parole" aan het woord was geweest, want dezulken worden door de mannen van ons vak, lichtelijk sceptisch gestemd ten aanzien van de fraaie en minder fraaie rede voeringen, die wij zoo verschrikkelijk vaak moeten aanhooren, onmiddellijk als zooda nig herkend en doorzien. Het is een schoone gedachte van mr. Loder geweest, zijn laatste openbare rede tot jour nalisten en, via hen, tot het volk te richten. Vele jongeren, van verschillende generaties, moeten zich wel beschaamd hebben gevoeld, toen zij deze geestdrift, deze warme overtui ging, dit vertrouwen in de toekomst te hoo- ren kregen van een ouden man, een 81-ja- rige, die in zijn actieven, veelzijdigen levens loop zooveel teleurstelling ondervonden moet hebben, en niettemin niet geschokt is in zijn geestdrift. Wij zijn er allen steeds van over tuigd dat „het van de jeugd komen moet", maar hoeveel van de jongeren, die tot de nu actieve generatie behooren, hebben het en thousiasme van een Loder? Heel enkelen misschien. Hoeveel toonen überhaupt eenig enthousiasme in den internationalen voor uitgang? De meesten vinden het veel flin ker en verstandiger, vooral erg sceptisch en zoo'n beetje superieur-spottend te doen, te schimpen op den Volkenbond, te praten in den toon van „och man je snapt toch wel dat het alleen maar om de duiten gaat" en meer van dat goedkoops, waarmee nog nooit ter wereld iets bereikt is. Een oude man als Loder beschaamt die allen door zijn geestdrift, zijn vertrouwen in het overwinnen van de geweldigste moeilijk heden, zijn echte bezieling, zijn Jeugd! Want de ziel van dezen ouden man is nog jong, terwijl het lichaam 81 jaar is. en de zielen van velen, die zijn kleinkinderen konden zijn, zijn dor, verschrompeld, oud in sterke jonge bodies! „La seule vertü c'est l'enthousiasme" heeft Rostand gezegd. De echte, diepe ont roerde geestdrift is de eenige deugden dit verklaart de onvermoeide geestkracht van een man als Loder, die op zijn éénen- tachtigste jaar nog in staat is, tegenover tientallen scherpe critici van het gesproken en geschreven woord, een brillante rede voor-den-vuist te houden, hen vijf kwartier onweerstaanbaar te boeien, en een zoo nuch ter persorgaan als het Handelsblad zelfs te bewegen tot de emotioneele, erg onholland- sche commentaar: „Het was een heilig uur Bezaten wij maar meer Loders! Oh ja, ik weet het: Wij zijn een zeer vre delievend volk. Het wordt altijd met nadruk verzekerd, en het is ook zoo. want van ons zal heusch nooit een aanvalsoorlog uitgaan. Maar welke positieve actie tegen het voort bestaan van den oorlog is van ons te wach ten? Welke uiting van geestdrift, welk ini tiatief in Genève, dat de wereld in gloed zou kunnen zetten als een vlammend protest, als demonstratie van een idealistisch streven, als een Daad? Welke kans is er, dat een op roep tot de volken om gezamenlijk in massa te getuigen bij de eerstvolgende internatio nale ontwapeningsconferentie, van Neder land zou uitgaan? Wij zullen den vrede niet- verstoren. Maar wat doen wij om hem voor de wereld te helpen veroveren? En de volgende oorlog, als hij komt, zal de directe uitkomst zijn van lauwheid, van scep* ticisme en ongeloof. Daar zullen wij dan, als het niet verandert, ons volle gehuld-aandeel in hebben Tenzij er meer Loders verschijnen. Tenzij de geestdrift van een jongen man van 81 zijn weerklank kan blijven vinden bij zoo tal- looze oudjes van dertig..^. R. P. DE BENNEKOMSCHE MOORD ZAAK. BEHANDELING MET GESLOTEN DEUREN. In de Bennekomsche moordzaak, die zoo als bekend a.s. Dinsdag voor de rechtbank te Arnhem zal worden behandeld, zullen, zoo meldt het N. v. d. D., van de zijde van het O.M. zestien getuigen worden gehoord. De verdediging heeft een 20-tal getuigen a dé charge gedagvaard. De behandeling der zaak vangt om tien uur 's morgens aan en zal, naar verondersteld wordt, ten minste den geheelen dag in beslag nemen. De behande ling geschiedt met gesloten deuren. De bezwaren der Gewestelijke commissie tegen de bebouwing van den Zeeweg. In ons nummer van Zaterdag deelden wij mede, dat de technische sub-commissie uit de Vaste commissie voor uitbreidingsplannen in Noord-Holland een brief aan het gemeen* tebestuur van Bloemendaal heeft gericht, waarin bezwaren geopperd werden tegen ver* schillende bebouwingsplannen van het ge meentebestuur in verband met een algeheele herziening van het uitbreidingsplan. Nader kunnen wij mededeelen, dat het gemeentebestuur van Bloemendaal in die commissiesvergadering gehoord is. In verband met de meening der commis sie dat het gewenscht is de gronden langs den Zeeweg niet te. bebouwen, deelde wet houder Laan mede," dat Bloemendaal zich een mooie bebouwing voorstelt. De bebouwing van dien weg is op de gebruikelijke wijze te Bloemendaal geregeld, namelijk door de Bouwverordening, die verschillende voor schriften inzake afstanden enz. regelt. Door die bouwverordening goed te keuren hebben Ged. Staten zich uitgesproken over de be bouwing van den Zeeweg. Dit werd van de zijde der commissie ont kend. Ged. Staten hebben bij het goed keuren van het raadsbesluit van Bloemen daal tot aankoop der gronden langs den Zeeweg uitdrukkelijk uitgesproken, dat zij zich nog niet uitspraken over de bebouwing langs den Zeeweg. De heer de Jong, directeur van Publieke Werken te Bloemendaal, heeft daarop in de commissie een uiteenzetting gegeven van het bekepde plan om aan het begin van den Zee weg een nieuw centrum te stichten (raad huis en eenige andere openbare gebouwen). Deze bebouwing geschiedt ook overeenkom stig de Bouwverordening,zoodat geen uit* brei din gsplan daarvoor noodig is. De wethouders de heeren Laan en Van Nederhasselt veronderstelde, dat de Bloemen- daalsche raad er niet voor te vinden zal zijn om terug te komen op zijn beslissing om het nieuwe raadhuis aan den Zeeweg te bouwen. Het voornemen is voor den bouw een prijs vraag uit te schrijven onder bekende archi tecten. Wethouder Laan wees er nog eens op. dat een enkele villa langs den Zeeweg het land* schap niet zal bederven. Het is de bedoeling aan de kust een dichtere bebouwing, een soort badplaats te stichten. De gemeente zal zich z.i. het onbebouwd laten van den Zeeweg niet kunnen veroor loven, zonder dat dit tot verhooging van de belastingen zou leiden (kosten van aankoop van de gronden en van aanleg van den weg). Hij opperde de mogelijkheid van overdra ging van de gronden aan de Provincie, waartoe de gemeente waarschijnlijk wel bereid zou zijn. De heer Van Nederhasselt meende, dat het beter geweest was als de commissie van te voren had te kennen gegeven, dat zij be zwaar had tegen bebouwing van den Zeeweg in plaats van eerst een gunstig advies te geven aan Ged. Staten over den aankoop van den gronden langs den Zeeweg. Door de commissie werd eveneens ontkend dat zoo'n advies door haar is uitgebracht. De voorzitter (de heer Mr. D. Hudig) zei te begrijpen, dat de gemeentelijke financiën veel gewicht in de Schaal leggen, doch hij verwacht, dat Bloemendaal, ondanks de nieuwe financieele regeling tusschen Rijk en gemeenten, nog wel een rijke gemeente zal blijven en legde den nadruk op het belang dat de gemeente zelve heeft bij het sparen van een zoo groot mogelijk gebied als na tuurschoon, omdat men anders „de kip met de gouden eieren zou slachten". Het stich ten van een badplaats op zoo korten afstand van Zandvoort zou het uitzicht over het duinlandschap geheel bederven. De Belgische kust geeft hiervan een droevig voorbeeld. De voorzitter opperde naar aanleiding van de desbetreffende opmerking van den heer Laan, de mogelijkheid, dat het gemeente bestuur bij Gedeputeerde Staten stappen doet om de medewerking van de Provincie voor het behoud van het natuurschoon in de gemeente te krijgen. Z.i. zou men dan echter niet alleen een voorstel moeten doen met betrekking tot de gronden langs den Zeeweg, doch voor het geheele daarvoor in aanmerking komende duingebied. De heer Laan deelde mede, van Gedepu* teerde Staten wel eens een toezegging van steun voor het behoud van natuurschoon te hebben gekregen. Het weiland beoosten Wild hoef werd daarvoor echter te klein geacht. Pogingen tot onderhandelingen over aankoop van Elswout mislukten tot nu toe Bij de hierop volgende discussie raadde de Commissie aan met een groot plan te komen, zoodat duidelijk blijkt, dat hierbij de belangen van een grooter deel van de Provincie betrokken zijn en er reden is voor steun b.v. van het Rijk, de Provincie en verschillende gemeenten, als Amsterdam, Haarlem, de Zaangemeenten, enz. Nu bij den Zeeweg blijkt, dat de zaak de gemeente boven het hoofd groeit, ligt het h.i. op den weg van Bloemendaal het initiatief te nemen en te wijzen op het belang, dat andere gemeen ten bij het behoud van het natuurschoon in Bloemendaal hebben. Waar het behoud van het natuurschoon tegenwoordig In het een* trum van de belangstelling staat en de be bouwing van den Zeeweg kortgeleden bij Gedeputeerde Staten aan de orde is geweest, is het h.i. thans, nu een groot deel der gron den nog in handen is van de Van der Vliets, het juiste oogenblik om aan Gedeputeerde Staten een voorstel te doen en moet niet worden gewacht tot bebouwing dreigt. De gemeente Bloemendaal zou haar goeden wil kunnen toonen door mede te deelen, dat thans nog bebouwing langs den Zeeweg is tegen te houden, doch dat dit op den duur niet zal gaan. De heer Laan zei toe te zullen bevorderen dat in dezen geest wordt gehandeld. Met betrekking tot de vraag, of de eige naars gevoelen voor het behoud, van het natuurschoon, deelde de heer Cuypers mede, te hebben vernomen, dat de gronden voor een Rijksweg door de duinen gratis zouden worden afgestaan, hetgeen dus bebopwing be toe kent. De weinige neiging om „Elswout" aan de gemeente te verkoopen achtte de vergadering echter begrijpelijk: zekerheid, dat de gemeente niet te eeniger tijd tot bebouwing zou over gaan, zou ontbreken. Overigens zou niet naar 'onmiddellijk afstaan van het bezit be hoeven te worden gestreefd. Naar aanleiding van opmerkingen in de commissie, verklaarden de wethouders de heeren Laan en Van Nederhasselt zich be reid de totstandkoming van een beperkt be bouwingsplan voor Vogelenzang te bevorde ren. De commissie sprak zich voort uit tegen be bouwing van een gedeelte van den grond van het Brouwerskolkje en meende, dat het beter was den weg die ontworpen is van de Duin- vlietslaan naar het beginpunt van den Zee weg, niet te laten loopen over het Kolkje, maar lan gs de Zanderij vaart. ZWARE FABRIEKSBRAND TE ROOSENDAAL. SCHADE ƒ450.000.—. In den nacht van Zaterdag op Zondag te omstreeks vier uur brak een zware brand uit in de magazijnen, fabriek en opslagplaatsen van de Tabakskerverij en Koffiebranderij van de firma J. A. Laane, aan de Groote Markt te Roosendaal. De brand werd ontdekt door eenige spoor weg arbeiders, die onmiddellijk de~ directie waarschuwden. Het bleek toen, dat de sor- teerderij, die in het achterste gedeelte van de fabriek is gevestigd, in lichte laaie stond. Oogenblikkelijk is het eigen materiaal van de fabrieksbrandweer verschenen, terwijl de plaatselijke brandweer werd gealarmeerd. Het materiaal bleek echter' niet al te best te zijn en het duurde geruimen tijd voor water kon worden gegeven. Het bleek nJ., dat de apparatuur der motorspuit niet paste op de brandkranen. zoodat van de water leiding geen gebruik kon worden gemaakt. De slangen werden toen geleid naar een in de nabijheid liggenden vijver. In het gebouw lagen enorme voorraden tabak, koffie en thee opgeslagen. De fabriek is een filiaal van de fabriek van de firma Laane, die in Esschen is gevestigd. Aange zien de weg naar Esschen wegens herstel werkzaamheden voor het verkeer is gesloten, waren alle voorraden te Roosendeel opgesla gen. Er ontwikkelde zich een ontzettende hitte, die het bijna onmogelijk maakte den brand te naderen. Daar de brandende fa briek gevaar opleverde voor de daarachter gelegen woon- en winkelhuizen aan de Zuidzijde van de Groote Markt werden de bewoners gewaarschuwd. De spuitgasten moesten wegens de geweldige hitte ook zelf worden natgespoten. De Inven taris van het aan de Groote Markt gelegen kantoorgebouw, en van het bij de fabriek behoorende woonhuis werd in veiligheid ge bracht. De eene voorraad na de andere werd door het vuur aangetast. Spoedig bereikte de vuurzee de machinekamer, de koffiebrande rij, de machinale tabaksdrogerij en de ker- verij. Te ongeveer vijf uur achtte men het gewenscht de Brandweer uit Bergen-op- Zoom om assistentie te verzoeken. In 20 minuten was deze onder leiding van com mandant As^elberch en burgemeester Brom ter plaatse. Het ergste gevaar was toen ge weken. De Bergen-op-Zoomsche brandweer taste het vuur krachtig aan. Aan de brand weer van Breda, die eveneens was gewaar schuwd, werd bericht gezonden, dat verdere assistentie niet meer noodig was. Te onge veer zes uur stortten de groote machines met donderend geraas naar beneden. Gevaar voor uitbreiding was toen geweken, zoodat met de nablussching kon worden begonnen. De schade wordt geschat op 450 000.—. Alles was op beur spoils verzekerd. Dc tabakskerverij zal bij een bevriende firma ter plaatse worden voortgezet, terwijl de rest van het bedrijf voor den duur der herstel lingswerken naar de fabriek te Esschen over gebracht wordt. Het woord is aan... Henry Asselin De verklaring van vele menschelijke bot singen is zuiver geografisch. KONINKLIJKE OLIE. (De Koninklijke Petroleum Mij. werd 40 jaar geleden, op 16 Juni 1890 opgericht). Wij hebben in ons vaderland Steeds heel veel koninklijks gehad. De Koninklijke zus en zoo Het Koninklijke dit of dat. Maar één bedrijf staat algemeen Als „Koninklijke" sec bekend, Dit niet zoozeer om haar product Als wel om 't jaarlijksch dividend. En geen die zich niet graag bemoeit Met deze zaak voor zijn plezier, Elk neemt er graag een aandeel in Al is het enkel oppapier. Van het moment dat dit bedrijf Vóór veertig jaren is ontstaan Is het, zooals voor olie past Steeds gladjes en gesmeerd gegaan En over heel de wereld heeft Dank zij een energiek beleid In d' afgeloopen veertig jaar Zich dit bedrijf steeds uitgebreid Wat kan het schelen of haar bron De vuilste grofste olie spuit, De aandeelhouder ziet een bron En daar komt goud in stroomen uit. Het is wel een gelukwensch waard, Als 't om een jubilaris gaat Die veertig jaar in de olie is En n o g sterk op de beenen staat. P. GASUS. STERFTE ONDER GOUD- VISSCHEN EN KARPERS. DOOR VUIL RIOOLWATER. Zaterdagochtend schaarde zich ln de Kas tanjestraat een groot aantal bewoners om den mooien vijver, welke daar in een plant soen is aangebracht. Wat was er geschied? In den vijver bevonden zich een 100-tal mooie groote goudvisschen benevens een 10- tal edelkarpers. Zaterdagochtend nu lagen vele van deze visschen dood aan de opper vlakte van het water en was te zien dat meer zouden volgen. Spoedig werd de afdeeling Hout en Plantsoenen gewaarschuwd, welke heel vlug met een slang op de waterleiding versch water in den vijver spoot, in de hoop nog een aantal visschen in het leven te kun nen houden, wat dan ook wel. tot groote vreugde der omgeving, zal geschieden. Omdat evenwel de sterfte toch nog voort duurde, heeft Hout en Plantsoenen visch en water medegenomen voor onderzoek. Men wilde dezen plotselingen dood der vis schen wijten aan het zware weder dat de afgeloopen week boven onze gemeente heeft gewoed, waardoor zwavel in het water ge komen zou zijn. Ook is er gedacht aan vergiftiging door kwaadwilligen. Wij vernemen evenwel, dat het onderzoek van den Hout en de Plantsoe nen heeft uitgewezen, dat door de zware re gens van Donderdagavond de riolen over stroomd zijn, waardoor vuil rioolwater in den vijver gekomen is. Natuurlijk zal gezorgd worden dat zoo iets niet meer kan voorko men. BRUTALE INBRAAK IN EEN BANK. DE DIRECTEUR EN 2 BEDIENDEN IN EEN HACHELIJKE POSITIE. WARSCHAU. 16 Juni. (V. D.) Te Lodz heb ben gisteren inbrekers een brandkast van de Handelsbank aldaar geforceerd en zijn er met een buit van 200.000 zloty van doorge gaan. Wat echter bij deze inbraak groot op zien gebaard heeft en de sensatie van den dag is, is het feit dat zich in de gesloten brandkluis van de Bank drie personen bevin den, nl. de bandkirecteur en twee bankbe dienden, die de inbrekers op heeterdaad be trapten en toen door hen overweldigd wer den. geboeid en in de brandkluis gesleept. Na zorgvuldigen arbeid slaagden de inbrekers er in, de decimeters dikke ijzeren deur van de kluis weer te sluiten. Aangezien de in brekers het slot beschadigd hebben, is het tot nog toe niet gelukt, de kluisdeur te ope nen. Uit Krakau en Warschau zijn technici cn vaklieden op het gebied van brandkasten- fabricage naar Lodz ontboden. Het gevaar bestaat, dat de drie opgeslotenen door ge brek aan lucht stikken Volgens het onder zoek der politie werd de inbraak gepleegd door zes inbrekers. VOORBEURS TE AMSTERDAM. REACTIE. De aanhoudende koersdaling in Wallstreet, bracht hedenochtend ter beurze van Am sterdam vrij wat materiaal aan de markt, tengevolge waarvan de noteeringen in reac tie verkeerden. Margarine Unies kwamen beneden 260, de Philips' aandeelen vielen onder 350. Ko ninklijken daalden tot 388 1/2. H.V.A.'s wa ren eveneens weer zwakker gestemd en rea geerden tot 414, Het behoud van natuurschoon te Bloe mendaal. (Ie blad, le pag.) Zware fabrieksbrand te Roosendaal. (le blad, lc pag.) De verzoening tusschen Carol II en prinses Helena van Griekenland (2e blad, le pag.) Is Tsjang Kai Sfek al afgetreden? (2e blad, le pag.) Het Duitsche kabinet en zijn bezuinigings plan. (2e blad, le pag.) De wedstrijden van de Koninklijke. (3e pag. „Sport en Spel") Eindstrijd om den K. N. V. B.-Beker. .Feijenoord wint met 10 van Excelsior. (3e pag. „Sport en Spel") Eindstrijd om het voetbalkampioenschap van Haarlem. R. C. H. wint met 41 van Haarlem. (3e pag. „Sport en Spel") ARTIKELEN, enz. R. P.: Een Afscheidsrede. (le blad, lc pag.» flfr. B. de Jong van Beek en Donk: De veer tiende internationale arbeidsconfcrentie. (2e blad 3e pag.) J. B. Schuil: Het afgeloopen tooneclseizoen. Het tooneel te Haarlem. (2c blad 3e pag.) Lettinga: Financieele Kroniek. (2e blad 3e pag.) (Voor de laatste berichten zie men dc 2e pagina van het Eerste Blad). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Een ieder laten wij thans profi- teeren van onze goedkoope inkoop 20 30 leveren wij vanaf f 2.20 p H.L. bij afname van 5 H.L. of meer N.V. Brandatoffenh&ndel Turfmarkt 10 - Tel. 11088 R.-K. VOLKSBOND. HERDENKING VAN DEN RERUM NOVARUM. Ter gelegenheid van dc herdenking der uitvaardiging van Paus Leo's Encycliek „Rerum Novarum", organiseerde de R-K. Volksbond Zondagmdldag in den tuin van het Brongebouw een groote meeting. Des morgens vcrccnigdcn de leden met haar dames zich in het gebouw Sint-Bavo, vanwaar om ongeveer half twee in optocht met muziek en banieren naar het Bronge bouw werd vertrokken. De stoet was als volgt samengesteld: Spaar- nebazuin", Besturen Organisaties afd. Haar lem (Noord) afdeeling Overveen-Bloemcn- daal. „Euphonia", afd. Haarlem met Onder en Vakafdeelingcn: Kleermakers, Fabrieks arbeiders, Transport. Zulvclberelders, Bak kers. Bloemisten. Meubelmakers, Tabaksbe werkers, Slagers. St. Caecilia. Herwonnen Le venskracht. Metaalbewerkers. Bouwvakbon den. Typografen. Utile Duld, Alberdingk Thijm. Handels- Kantoor- cn Winkelbedien den, Overheidspersoneel, Trampersoneel, Post en Telegrafie, Spoorwegpersoneel, Ko ning David. Tegen drie uur had zich om de plaats, van waar de aanwezigen toegesproken zouden worden een groot aantal belangstellenden vereenigd. Door middel van luidsprekers was het mogelijk gemaakt, dat een ieder het ge sprokene kon volgen. Onder hen, die het feest bijwoonden, behoorden o.a. mr. J. B. Bomans. lid van Gedeputeerde Staten, de heeren Ch van de Bilt, lid van dc Tweede Kamer, W. J. B. van Liemt, H. J. L. Klein Schiphorst, M. L. A. Klein en J. G. van Kes- sel, raadsleden, voorts de heeren J. Th. Everard en P. J. M. van Tetcring van het Comité van Katholieke Actie te Haarlem en Angenent, lid van het Centraal bestuur van den Volksbond cn distrlctleidcr van het Dioc. Haarlem. De voorzitter van den Volksbond, de heer J. Th. H. Castricum heette in zijn openings toespraak de aanwezigen welkom en do?!de mede, dat ter gelegenheid van het feest een telegram was gezonden aan den bisschop van Haarlem, mgr. J. H. J. Aengenent. Nadat gemeenschappelijk het lied „Room-

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1