Concours „De Eendracht" J. Lottgering MISS BLANCHE GASFORNUIZEN De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 16 JUNI 1930 UIT DE OMSTREKEN VELSEN De muziekliefhebbers ln onze gemeente hebben ln deze concQursdagen niet te klagen. Ook do concerten, die tusschenttjds worden gegeven, zijn het aanhooren overwaard en daar bovendien het weer alleszins meewerkt, brengt een gang naar het brandpunt van dit zoo uitstekend georganiseerde muziekfestijn, de tuin van „Concordia", nooit teleurstel ling. Zaterdagavond concerteerden de „Bever wij ksche Harmoniekaper', directeur de heer H. W. Hofmeester en het Mannenkoor „de Eendracht", Velsen, directeur de heer H. van Dijk. ..Goede wijn behoeft geen krans". Onnoo- dig is het dus te zeggen, dat de heer Hof- mtester met z'n fraaie kapel een uitbundig succes oogstte. Het programma vermeldde o.a. het zware opus van Berlioz, „Le Carna val Remain". De tallooze moeilijke passages ln dit werk werden glansrijk overwonnen. Het mannenkoor ..de Eendracht" bestaat nog slechts 5 maanden. Nochtans was de zang van dit koor, dat de kinderschoenen nog niet ontwassen is, een verrassing. De heer Van Dijk heeft ook dezen avond bewe zen. dat hij een uitstekend leider is. Wij kregen den ipdruk, dat het koor over een flink aantal geschoolde zangers beschikt. Ofschoon het een koude avond was, was het ln den aan alle zijden beschutten tuin van ..Concordia" zeer draaglijk, zoodat de vrij talrijk opgekomen luisteraars een genotvol len avond hebben gehad. De Zondag begon met een marchwedstrijd die wederom plaats vond in de Burgemeester Weertstraat. Ook voor dezen marschwed strijd was veel belangstelling. Dat de organi satie klopte als een bus valt af te leiden tut- het feit, dat de wedstrijd, waaraan 9 ver een igingen deelnamen, in een goed half uur was afgeloopen. Hieronder volgt het. resultaat: „Eensgezindheid", Halfweg, directeur de heer B, n. Peters, 35 punten, 1ste prijs; „Arion", Wijk aan Zee, directeur de heer Peter Wit. 31 pt.. 2de prijs. „St. Caecilia", Velsen, directeur de heer P. N. Joosen 30 1/2 punt, 2de prijs. „Kunstgenot", Amsterdam, directeur de heer M. Nebig. 35;4 pt., 1ste prijs. ..Voorwaarts" IJmuiden-Oost, directeur de heer G. J. A. Martineau 29 p. 2e prijs. ..Eendracht" der Draad- en Kabelfabriek, Amsterdam, directeur de heer B. D. Peters 39 pt., Isto prijs. „Voorwaarts". Haarlem, directeur de heer A. Vermeer 30 1/2 p. 2e prijs. Westerpark" Amsterdam, directeur de heer S. A. Noom 37 1/2 p., Ie prijs. Apollo", Hoorn, directeur de heer L. Ko ning 40 p., Ie prijs. De concertwedstrijd, die des middags werd gehouden had het volgende resultaat: Derde afdeeling Fanfare: „Westerpartk" Amsterdam 97 p. 3e prijs. „Kunstgenot", Amsterdam 96 1/2 p. 3e prijs. Derde af doeling Harmonie: Eensgezindheid, Halfweg 118 pt. le prijs. Tweede afdeeling Harmonie. Bergen's Harmonie, Bergen, 105 p., 2e prijs. „Voorwaarts", Haarlem, 7R p., geen prijs. „Voorwaarts" IJmuiden 88 1/2 p., 3e prijs. Eerste afdeeling Fanfare: „Arion" Wijk aan Zee. 104 p, 2e prijs. „Uitmuntendheid" Fanfare: „Eendracht" cler Draad on Kabelfabriek Amsterdam 132 1/2 p., le prijs. Eere-afdeeling Harmonie: R. K. Harmonie St. Caecilia, Velsen, 121 1/2 p. le prijs. „Excelsior" Noord-Scharwoude 129 p., le pri' „)-... rmonle „Apollo" Hoorn, 122 p., le prijs. Bij het bekend maken van den uitslag deelde de voorzitter van ée jury, de heer M. C. v. d. Roovaert mode, dat de prijs aan „Apollo" Hoorn was toegekend met lof der jury. Verder zeide de heer v. d. Rovaert, dat do jury zeer tevreden was over de ver richtingen in de eere-afdeeling en in de af deeling „Uitmuntendheid" en complimen teerde hij alle vereenigingen die aan den marschwedstrijd deelnamen. Des avonds vond onder groote belangstel ling de eore-wedstrijd plaats. Hieraan na men deel die vereenigingen, welke in het concours een eersten prijs hadden behaald. De uitslag was: I. „Excelsior" Noord-Scharwoude met Le Roi d'Yvetót, van A. Adam, 305 p. „Apollo" Hoorn, met de ouverture Tan- crède, van Rossini, 280 p. 3. „Eendracht", Amsterdam, met. de ouver ture Fantastique. van Gevaert, 245 p. 4. „Eensgezindheid". Halfweg met Voix Roumalnes van M. J. H. Kessels 215 p.. 5. St. Caecilia. Velsen, met Ballet Marion van Sam. Vlesslng 200 pt. De prijzen voor den marschwedstrijd be stonden uit le prijs zilveren lauwertak, 2e prijs verguld zilveren medaille en 3e prijs zil veren medaille en voor den concertwedstrijd 3e afdeeling fanfare, resp. verguld zilveren medaille, groote zilveren medaille en klein zilveren medaille, 3e afdeeling harmonie resp. kleine verguld zilveren medaille, groote zilveren medaille en kleine zilveren medaille. 2e afdeeling harmonie resp. ver guld zilveren medaille, groote en klein zilve ren medaille, le afdeeling fanfare zilveren lauwertak, verguld zilveren en groote zil veren medaille. Ultmuntendhend fanfare zilveren lauwerkrans, zilveren lauwertak en verguld zilveren medaille, eere afd. harmo nie le prijs (min. 114 p.) verguld zilveren lauwertak, meerdere le prijzen zilveren lau werkrans. 2e prijs verguld zilveren lauwertak en 3e prijs zilveren lauwertak. In den eerowedstrljd bestaan de prijzen voor harm«iïe uit resp. een Berlijnsch zilve ren piston, een zilveren lauwerkrans en een cmalllc-cerekruis en voor fanfare uit een gouden medaille, oen zilveren lauwerkrans en een emalllc-eorckruis. INGEZONDEN MEDEDF.ELINGEN n 60 Cts. per regel. BB9 Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a HAARLEMMERMEER DE LANDBOUWGEWASSEN. EEN RIJKE OOGST TE VERWACHTEN. Omtrent den stand van de verschillende landbouwgewassen in den Haarlemmermeer polder kan het volgende worden medege deeld. De invloed van den strengen winter 1929 was bij het bewerken van den grond nog goed merkbaar; ook door het ontbreken van slagregens in den winter 1929-1930 een prach tige structuur. Het betrekkelijk droge voorjaar droeg er veel toe bij dat er vroeg kon worden ge zaaid en de noodige meststoffen op het land konden worden gebracht. De maand Mei was aan den kouden kant. waardoor de le generaties van sommige insecten in ontwik keling gehinderd werden. De geheele natuur heeft dus haar best gedaan om den stand van de gewassen een over het algemeen gunstig aanzien te geven. Tarwe staat goed; is uitstekend door den winter heengekomen. Gerst en haver, stand goed. Erwten en boonen staan uitstekend te velde. KarwijDe stand was in het begin van den groei niet voL enkele stukken uitgezonderd. Gedurende den bloei leek den stand beter. De opbrengst zal vrij zeker bij die van 1929 eenigermafce ten achter staan. Bieten. De stand is vrij goed. Vrij veel heeft men moeten overzaaien; het bietenkevertje heeft veel verwoest, daarbij bijgestaan door de millioenpoot op vochtige gronden. Vooral waar bieten op bieten werden gezaaid werd voor de zooveelste maal de schadelijkheid van het nietige kevertje ondervonden. Tengevolge van een en ander ziet het gewas er hier en daar dun uit en heeft een ongelijken stand. De gevreesde bietenvlieg is wel ge.- constateerd, doch de schade is tot heden mi niem. Oliezaden. Staan goed te velde. Blauwmaanzaad idem. Aardappelen. De stand is goed. Spinaziezaad. Weinig te zien laaigs de wegen. Klavers staan best. Grasland. Er is overvloed van gras. De eerste snede geeft dan ook zeer veel hooi. Boomgaarden. Hebben prachtig gebloeid en de vruchtzetting is dank zij het uitblijven van strenge nachtvorsten zonder hinder verloopen. De Haarlemmermeerpolder levert thans met de frisch groene en bloeiende velden een schoonen aanblik. Alles staat er prachtig en belooft, behoudens dan misschien een enkele uitzondering een rijken oogst. Zoo langzamerhand wordt de landbouw naar het midden van de Meer gedrongen. De rozencultuur, vooral aan de Oostzijde, neemt hoe langer hoe meer land Ln beslag en brengt daardoor veel arbeid, die naar verhouding goed betaald wordt. Aan de westzijde en ook in het midden zijn het de bloembollen vooral de tulpen die veel land aan den eigenlijken landbouw onttrekken. VEREEN. BAD- EN ZWEMINRICHTING HOOFDDORP. De St. Crt. van 14 Juni bevat de statuten der 18 Maart 1930 opgerichte Bad- en Zwem inrichting Hoofddorp, te Hoofddorp. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den Lisserweg nabij den spooroverweg werd een wielrijder door een passeerende vrachtauto aangereden. In bewusteloozen toestand werd de man opgenomen en bij den heer C. binnengedragen, alwaar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Een geneesheer constateerde hersenschudding. Per auto werd de man naar zijn woning gebracht. De poli tie werd- met het gebeurde in kennis gesteld. OVERVEEN EEN HANGENDE AUTO IN DE KNEL. Zaterdageavond geraakte een auto bij den onlangs afgeronden hoek Bloemendaal- schewegJulianalaan in een zeer eigen aardige positie. Doordat het voorval zonder letsel voor de inzittenden afliep, kreeg het per slot van rekening nog zijn komischen kant. Een auto kwam van den Bloemendaal- schen weg en zou de Julianalaan opdraaien. De bestuurder, die nog niet heelemaal ver trouwd was met de geheimen van het chauf- feeren, nam zijn draai veel te groot, reed 't zuidelijk voetpad over en vernielde het ijze ren hekwerk. Dit hek vormt de afscheiding van een paar meter lager gelegen gangetje, dat daar ter plaats pl.m. 1 12 M. breed is. Na het opruimen van het hek kantelde de auto en kwam op zijn kant te hangen tusschen de beide muren van het gangetje, 't Bovendeel van de auto werd als een harmonica in elkaar gedrukt. De inzittenden hadden zich uit hun nete- ligen toestand bevrijd, door de auto aan de vrijhangende onderzijde te verlaten. Met een takel, welke in een der boomen werd opge hangen, werd de auto door een garagehouder weer op den beganen grond gebracht. ONZE VOETPADEN. Zal er nu een einde komen aan de klach ten over onze voetpaden? Hoeveel manieren heeft men nu al beproefd, om een behoor lijk voetpad te krijgen? Maar altijd man keerde er wat aan. Als de voetpaden poreus waren, dan stoven ze. En als ze niet stoven, dan waren ze weer niet poreus. Vervolgens moesben ze landelijk zijn. En niet te duur. P.W. zullen nu een eind aan de zaak ma ken, door topeca als voetpadbedekking te be zigen. En om er 't topeca aan te ontnemen, zal er een bruinrood bestrooisel ingerold worden. De Bloemendaalsche weg zal het eerst op deze wijze behandeld worden. Het fietspad langs dezen weg, ook van topeca te maken, krijgt een afdekking met geel zand. ZANDVOORT BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag van Kinder Herstellings- en Vacantie Kolonies te Zandvoort bracht Zondag 250 op. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Door Dik en Dun getrouw aan hun VlftSBKCA PERFECT Witiisct. „OE ilgaret" ooit. xoct ZANDVOORT. Zaterdagavond hield de afdeeling Zand voort van de Vereeniging voor Arbeiders Radio Amateurs een propagandafeestverga- dering naar aanleiding van de voor de V.A.R.A. gunstige zendtijdregeling. De voorzitter, de heer v. Dijk, merkte op, dat de afdeeling deze feestvergadering be legd heeft, omdat na 3 jaren strijd de V.ARA.. door de nieuwe regeling recht is gedaan. De spreker van den avond, de heer C. v. d. Lende, secretaris van het N-V.V. herinnerde aan de woordende zendtijd zal „naar billijk heid" verdeeld worden. En op grond van het feit, dat de arbeidersbeweging 24 Kamer leden telt, is niet anders te verklaren dan dat de V.A.RA. gekregen heeft, wat haar toekomt. Wat het rumoer betreft, door het radio- zendtijdbesluit verwekt, verwees spreker naar de Radiobode van 16 Mei 1930, waarin ver klaard wordt, dat de minister niet van plan is te wijken voor dreigementen en rumoer. En van diezelfde zijde komt het rumoer los en de dreigementen, nu de regeling niet naar den zin der heeren is. De arbeidersbeweging Is zeer zeker opge schrikt, toen van werkgeverszijde pogingen in het werk werden gesteld om ook den aether te beheerschen: wat ten gevolge had het toe- stroomen van nieuwe leden voor de V.AR.A. Van A.V.R.O.-zijde is het een geheel kapi talistische beweging en de arbeidersbeweging eischt het recht op om ook door middel van de microfoon de hoofden der arbeiders te verhelderen, om te wijzen op misstanden. Waarom konden van den Algemeenen Om roep wel militairistische stukken uitgezon den worden, nooit een anti-militairistisch; waarom mocht niet voor Staatspensioen ge sproken worden. Spreker verwees nog naar de geschiedenis met den Phohizender voor de uitzendingen naar Indië Toen het besluit kwam, waarbij de heeren nog meer dan 60 voor die uit zendingen overhielden, zetten ze eenvoudig de uitzending stop, omdat ze de macht heb ben en alleen wenschen uitgezonden te zien, wat hun goeddunkt. Door eigen kracht zal de V.AR.A. bloeien, niet op zij gaand voor insinuaties, dat de partijkassen wel gedraineerd zullen worden daarvoor. Voor overleg is de V A.R.A. steeds bereid Maar van de andere zijde wordt aan orkes ten, kunstenaars, zelfs zaalhouders, die in connectie staan met die andere zijde, ver boden zich ten dienste te stellen van de V.A.RA. In een peroratie wekte de heer v. d. Lende de aanwezigen op de V.A.R.A. te steunen, zoodat in de toekomst zelfs de arbeiders in andere landen, die heel weinig gelegenheid krijgen voor den. microfoon te komen, daar van zullen kunnen profiteeren Nadat de voorzitter nog eenige opmerkin gen gemaakt had over eenige personen, die den oproep voor de A.V.R.O.-agitatie hebben onderteekend. ving het feestelijk gedeelte van den avond aan. Een solo op de accor deon van den heer Koper, declamatie van den heer Nolleman uit Haarlem, die zich daarvoor belangeloos beschikbaar stelde, een tooneelstukje van eenige jongeren. Een bal besloot den avond. IJMUIDEN DE NOORDZEEVISSCITERÏJ IN MEL Gedurende de maand Mei 1930 kwamen te IJmuiden binnen: Trawlvisschers: 232 (388) Hollandsche stoomtrawlers met f 575638 813.968) be somming, 11 (9) Duitsche stoomtrawlers met 41.173 33462). 129 (734) motorkust- visschers met f 6909 42.048), 2 (0) zeil- kustvisschers met 28 21 (4) open booten met 367 27). 1 (1) Belgische motorkotter met 679 271, 6 (11* Deen- sche motorkotters met f 5.774 9.529). Beugvisschers: 15 (11) stoombeugers met 15 827 (f 7.514). De consignatiezendingen brachten op 32 392 12 499>. De totale omzet in Mei bedroeg 825.270 1.067.094). in de eerste 5 maanden van 1930 5.729.579 (f 6.555 713). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van 1929). FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN. Blijkens de mededcclingen in de „IJmuider Federatie" hebben zich van 1 Januari tot en met 31 Mei 1255 zeevisschers als werkloos doen inschrijven, waarvan 1008 georgani seerd en 247 ongeorganiseerd. Aan onder steuning werd in deze periode uitbetaald 49-453 tegen f 13.700 gedurende dezelfde periode in 1929. Aan ondersteuning bij ziekte werd uitbetaald 11700 tegen f 3520 in dezelfde periode van 1923. Aan bijdrage van c'e recders werd over c!e eerste vijf maanden een bedrag van 37.500. Daar de totale uitgaven, algemeene kos ten inbegrepen f 68000 hebben bedragen moest een bedrag van ongeveer 30-500 van de algemeene reserve worden opgenomen. HILLEGOM SPORT EN CHR. JEUGD. Op den eersten oefenavond van de Chr. Gymnastiek Vereeniging hebben zich onge veer 60 leden gemeld, 30 ouderen en 30 kin deren. Eerstdaags zal een vergadering gehouden worden om een ChT. Jeugd-Centrale, waar toe ook deze gymnastiekvereenïging be hoort, op te richten. Scheepvaartberichten Alwaki passeerde 11 Juni Madeira, Rotter dam naar Buenos Aires. Biderdij'k 12 Juni 21 u. 9 m. 85 mijl Z.Oost van Land's End, Rotterdam naar Boston. Barneveid passeerde 13 Juni 22 u. 30 m. Vlissingen. Antwerpen naar Hamburg. Drechtdijk 13 Juni te Cristobal, Pacifickust naar Rotterdam. Fauna 14 Juni van Amsterdam naar Ham burg. Insulinde 14 Juni 11 u. van Marseille, Ba tavia naar Rotterdam. J. P. Coen passeerde 13 Juni Ouessant, Ba tavia naar Amsterdam. J. P. Coen 14 Juni van Southampton, Ba tavia naar Amsterdam. Kota Tjandi 14 Juni 14 u. van Bremen naar Rotterdam, Hamburg naar Japan. Klipfontein 14 Juni te Port Natal, Zuid- Af rika naar Rotterdam. Melampus passeerde 12 Juni Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. Nijkerk 14 Juni te Antwerpen van Ham burg. Nieuw Amsterdam 14 Juni v.m. van New- York naar Rotterdam. Nebraska 13 Juni te Cristobal, Rotterdam naar de Pacifickust. Patria passeerde 14 Juni 16 u. Perim, Rot terdam naar Batavia. Poelau Laut 14 Juni van Amsterdam naar Hamburg. Rotterdam 14. Juni 13 u. 30 min. van Bou logne, Rotterdam naar New-York. Riouw 14 Juni van Amsterdam naar Lon den. Streefkerk 14 Juni 15 u. te Suez, Bombay, naar Rotterdam. Saiawaü 14 Juni 20 u. van Hamburg naar Antwerpen. Sirrah 14 Juni n.m. te Rotterdam van San ta Fe. Venezuela 14 Juni van Amsterdam naar Hamburg Nieuwkerk 13 Juni te Tanga, Beira naar Rotterdam. Amstelland 14 Juni van Hamburg naar Amsterdam. Almkerk passeerde 13 Juni 18 u. Ouessant, Rotterdam naar Australië. Alwaki passeerde 13 Juni Teneriffe, Rot terdam naar Buenos Ayres. Alcor 13 Juni van Sanjos, Rotterdam naar Buenos-Aires. Bintang 12 Juni van Penang naar Ma lacca. Blommersdijk 13 Juni van Belawan Deli n. New-York. Billiton passeerde 13 Juni Ouessant, Beira, naar Rotterdam. Binnendijk passeerde 14 Juni Bishops, New port News naar Rotterdam. Buitenzorg 13 Juni van Padang, Batavia naar Rotterdam. Chr. Huygens 13 Juni van Singapore, Ba tavia naar Amsterdam. Gaasterland 13 Juni van Duala naar La gos, West-Afrika naar Amsterdam. Grijpskerk 13 Juni te Kaapstad van Rot terdam. Krakatau passeerde 12 Juni 23 u. Perim, Australië naar Rotterdam. Leerdam 13 Juni van Havana, Rotterdam naar New-Orleans. Merauke 14 Juni van Batavia naar New- York. Maaskerk 13 Juni van Takoradi, Amster dam naar West-Afrika. Meliskerk 13 Juni te Hamburg van Rot terdam. Meerkerk 14 Juni te Madras, Rotterdam naar Calcutta. Oostkerk 13 Juni van Foochow, Japan n. Rotterdam. Poelau Roebiah 14 Juni te Batavia van Amsterdam. Pollux 13 Juni van Duala naar Kribi. Reggestroom 13 Juni van Lagos naar Ko- tonoe. Rietfontein 13 Juni van Suez naar Port Soedan, Rotterdam naar Zuid-Afrika. Or-tZE. GROEMTJE.5 DirsSDAG DONDERDAG, ZATERDAG Sta INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Fa. GEBRS. BRAKEL SOPHIAPLEIN 6-12 - TELEFOON 10533 Rijperkerk 14 Juni van Amsterdam naar Rotterdam. Rotterdam 14 Juni van Rotterdam naar New-York. Stadsdijk 14 Juni van Port Said, Rangoon naar Rotterdam. Slamat 14 Juni 8 u. te Batavia van Rot terdam. Sibajak passeerde 14 Juni 9 u. Ouessant, Rotterdam naar Batavia. Sumatra 13 Juni van Dar es Salaam naar Mozambique. Toradja, m.b., 14 Juni van Suez, Rotter dam naar Batavia. Tjikembang 12 Juni van Chingwangtao n. Da i ren. Tinombo passeerde 13 Juni Oran, Rotter dam naar Batavia Tjikarang 12 Juni van Hong Kong naar Amor. Tomohon 13 Juni middagbestek 11 gr. I* N. en 60 gr. 22' O.. Rotterdam naar Batavia. Texelstroom 13 Juni van Teneriffe naar Havre, West-Afrika naar Amsterdam. Volendam 13 Juni 640 mijl van Scilly, New- York naar Rotterdam. Vechtdijk 13 Juni van Algiers, Rangoon n, Rotterdam. Van Spilbergen 13 Juni van Melbourne n, Singapore. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 17 JUNI HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10— Morgenwijding. 12— Concert. AVRO- Kwintet. 2.Gramofoonpl. 3Knipcursus. 4.Solisten-concert. Riek Hardonk (zang). Roosje Driessen (piano) 4.45 Gramofoonpl,' 5.30 Concert vanuit Café „Modern" te Am sterdam. 6.Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.40 Gramofoonpl. 7.Casper Howeler: Over oude a cappella-muziek. 7.45 Gramofoonpl. 8-30 Concert door het Omroep orkest. Han Beuker en Wouter Denijs (piano duetten). 9.30 „De Klapekster". Tooneelstuk van René Benjamin. 10Vervolg concert, 11— Aansa. van het Carlton-Hotel. HUIZEN, 1875 M. Ultsl. Kit.O.-uitz. 8.15 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig haifV uurtje. 12.01 Politieber. 12.15 Gramofoonpl, 2Vrouwenuurtje. 5— Optreden van den! Frieschen zanger Lucas Hannema. 6.01j Nieuwsber. in Esperanto. 6.15 Gramofoonpl, 6.45 Kerklatijn. 7.15 K. H. Broekhof!,De Bestrijding van den internationalen misda diger". 7-45 Politieber. 8.01 Concert. KRO-Or-- kest. Mevr. R. Batenburg (piano). 11Gra^ mofoonpl. 12.Sluiting. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.2$ Concert. E. Barty (sopraan) E. Hargreaves (tenor). 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20f Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Gramo foonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkest concert en orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6,35 Nieuwsber. 6.50 Verslag van dei eerste Test Match Engeland-Australië. 7.—» Concert door het Brosa Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Orkest. M„ Balfour (alt). 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10— Aldershot Command Search light Tattoo. 10.40. Dansmuziek. 11.20 Ver-' volg van The Tattoo 11.30 Dansmuziek. 11.5(3 Slot van The Tattoo. 12-20 Televisie. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M, 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert ëi| soli. 8.20 Orkestconcert, LANGENBERG 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Con cert. Orkest en sopraan. 5.50 Concert. Strijk kwartet, fagot, harp en bariton. 8.20 Orkest- concert. 9.20 „Das Ohr der Welt". Vroolijk hoorspel in 4 bedr. van C. H. Boese en H» Brennecke. 1 KALUNDBORG 1153 M. 12 20 Orkestconcert. 3.20 Concert. Orkest er? vocale solist. 5.20 Kinderuurtje. 8.20 Cello recital door E. Rytter. 8.45 Concert. Mannen-» koor en piano. 10.20 Orkestconcert. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. 9.35 „La Paix chez Sol". Blij spel van G. Courteline. Daarna: Vervolg concert. 8.35 (golfl. 338.2 M.) „Carmen" van Bizet. Uitz. van de SAROV. ZEESEN 1635 ML 6.10 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 10.50 Be richten. 12.20 Gramofoonpl. 1.15 Berichten. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Lezingen. 4,50 Con cert. 5.50 Lezingen. 8 20 Concert. Cembalo en viola d'amore. 8.50 Orkestconcert. 10.40 Be richten. Een dagelijksche Kindervertelling. r~ Met de grootste inspanning weet Dicky zijn ver volgers voor te blijven. Gerrit heeft gezegd: Denk er aan, knaapje, het gaat om onze levensAls ze ons pakken geef ik er geen cent meer voor. Toen is Dirkje gaan huilen en ze heeft alweer gezegd dat ze veel liever bij haar mcedcr was ge bleven en dat die heclc wereldreis, een akelige ge schiedenis was en dat Gerrit ook een naarling moest wezen om van Dicky maar niet te spreken. Gerrit en Dicky hebben haar stiekum laten uit huilen en alle aandacht aan dc auto besteed. Die snort en snuift als efin razende door het zand, groote stofwolken achter zich latend. Dc ruiters geven het natuurlijk ook niet op. Zc mogen niet terugkomen vóór zc dc vluchtelingen gepakt hebben en dus zetten ze de vervolging voort, al is de zon al lang ondergegaan cn fonkelen dc sterretjes aan den strakken hemel. Langzaam maar zeker be ginnen zc den afstand tot dc auto te verkorten, vooral wanneer het terrein gaat golven. Gerrit mag schreeuwen „IIup Haarlem, hup Edo, hup R. C. H., hup II. F. Cnog een kooitje alsjeblief", het helpt niet meer: dc paarden komen sneller vooruit. Dirkje hoort hun gesnuit vlak bij cn ze begint opnieuw te huilen.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 8