TUsifi FLITSEN STADSNIEUWS GASFORNUIZEN MARKTNIEUWS BURGERLIJKE STAND GERRY RICKEBERG HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 25 JUNI 1930 REORGANISATIE BURGERLIJK ARMBESTUUR. DE SOCIAAL-DEMOCRATISCHE RAADSFRACTIE HANDHAAFT HAAR OUDE VOORSTEL. 30 Juli 1929 (dus bijna een jaar geleden!) diende de Sociaal Democratische raads fractie haar voorstel in tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur. Volgens dit voorstel zou aan den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon worden opgedragen 1. Ondersteuning van huiszittende armen. 2. Verzorging en verpleging van armlasti gen in gestichten. 3. Verzorging en verpleging van onver zorgde kinderen. 4. Verzorging van kinderen in dagverblij ven, in de gevallen, dat wegens arbeid van de moeder de kinderen onverzorgd zijn. 5. Zorg en werkverschaffing voor onvol waardige arbeiders, zwakzinnigen, blinden en andere invaliden. 6. Maatschappelijke hylp aan onvermogen de zieken (huisverzorging). 7. Verpleging en hulp in de huishouding voor onvermogende kraamvrouwen. 8. Verstrekken van genees- en versterken de middelen aan onvermogende zieken en kraamvrouwen. 9. Samenwerking met particuliere vereeni- gingen die op hetzelfde terrein als de dienst werkzaam zijn en toezicht op dergelijke ver- eenigingen voor zoover deze door de ge meente geldelijk worden gesteund. 10. Steun aan werklooze arbeiders, die zich tegen de geldelijke gevolgen van werkloos heid hebben verzekerd, maar die nog niet trekbaar zijn of zijn „uitgetrokken". In de raadsvergadering van 22 Januari 1930 kwam het voorstel eindelijk in behande ling. De raad wenschte geen principieele uit spraak te doen alvorens uitgewerkte voor stellen ter tafel lagen. Uit het debat bleek intusschen wel, dat behalve de Sociaal-De mocraten ook de leden van den Vrijheids bond, den Vrijzinnig Democratischen Bond en de Communisten voor het omzetten van het Burgerlijk Armbestuur in een dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon gevoelden. Maar de leden van den Vrijheidsbond en van den Vrijzinnig Democratischen Bond gaven na drukkelijk te kennen, dat zij het gewenscht vonden, dat de zorg voor zwakzinnigen, blin den en onvolwaardige arbeiders van den dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon zou uitgezonderd worden. B. en W. werden uitgenoodigd uitgewerkte voorstellen in te dienen, rekening houdend met de gevoerde debatten in den raad. 7 April 1930 zijn B. en W. met hun uitge werkte voorstellen gekomen. B. en W. wilden aan den dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon opdragen: 1. ondersteuning van huiszittende armen. 2. verzorging en verpleging voor zoover die niet geschiedt op grond van een genees kundige verklaring van armlastigen in ge stichten en gezinnen. 3. steun aan werklooze arbeiders, die zich tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid hebben verzekerd, maar die nog niet trek baar, dan wel uitgetrokken zijn. 4. het beheer van het Haarlemsch Tehuis ivoor Ouden van dagen. 5. het beheer van het Haarlemsch Kinder tehuis. Het onderzoeik haar den toestand en de verzorging van de gezinnen en personen, die bij de gemeente ondersteuning, in welken vorm ook, hebben aangevraagd, of door haar gesteund worden. Samenwerking met en bijstand aan veree- higingen en instellingen, welke zich steun- yerleening ten doel stellen. B. en W. zonderden dus uit de zorg en werkverschaffing voor onvolwaardige arbei ders, zwakzinnigen, blinden en andere inva liden, alsook de maatschappelijke hulp aan onvermogende zieken (huisverzorging) en hulp aan onvermogende kraamvrouwen. Toen dit voorstel in den raad aan de orde kwam, vroeg de sociaal-democratische raads fractie aanhouding van de behandeling, om in de gelegenheid gesteld te worden met de partijen, die zich bij het eerste raadsdebat uitgesproken hadden ten gunste van de om zetting van het B. A. in een dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, te overleggen, om een compromis mogelijk te maken, om dat de S. D. A. P. zich niet kon vereenigen met het voorstel van B. en W. Wij weten, dat tusschen de Sociaal Demo craten, Vrijzinnig Democraten en den Vrij heidsbond overleg gepleegd is over een com promis. Zelfs verluidde, dat er veel kans was, dat dit tot stand zou komen. De grondslag zou daarvan dan zijn. dat de zorg en werk verschaffing voor zwakzinnigen, blinden en andere onvolwaardigen buiten het Maat schappelijk Hulpbetoon zou vallen, maar dat naar een vorm van samenwerking zou wor den gestreefd. Maandagavond heeft de Sociaal Democra tische raadsfractie een langdurige vergade ring gehouden, omdat de zaak van het Bur gerlijk Armbestuur weer op de agenda staat voor de raadszitting van heden, Woensdag middag. De heer Relnalda heeft Dinsdag op het voorstel van B. en W. een amendement inge diend om aan den dienst voor Maatschappe lijk Hulpbetoon ook op te dragen: 6. verzorging van kinderen in dagverblij ven, in de gevallen, dat wegens arbeid van de moeder de kinderen onverzorgd zijn. 7. zorg en werkverschaffing voor onvol waardige arbeiders, zwakzinnigen, blinden en andere invaliden. 8. maatschappelijke hulp aan onvermogen de zieken (huisverzorging). 9. verpleging en hulp in de huishouding voor onvermogende kraamvrouwen. 10. verstrekken van genees- en versterken de middelen aan onvermogende zieken en kraamvrouwen. Daaruit blijkt, dat de sociaal democraten dus hun eerste voorstel vrijwel onveranderd handhaven. Blijkbaar moet daaruit worden afgeleid, dat h'et niet gelukt is een compromis tot stand te brengen. Met belangstelling wordt nu afgewacht hoe de zaken van het Burgerlijk Armbestuur zich verder in den raad zullen afwikkelen. De rechterzijde is, blijkens het debat in de raadszitting van Januari, tegen de omzetting van het Burgerlijk Armbestuur in een dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het voor stel van B. en W. zou vermoedelijk den steun hebben van de Vrijzinnig Democraten, Vrij heidsbond, maar dit gaat den Sociaal Demo craten niet ver genoeg. Aan den anderen kant is het onwaarschijnlijk, dat de Vrijzin nig Democraten en de Vrijheidsbond hun stemmen zullen geven aan de amendemen ten der Soe. Democraten. Het zal dus moeilijk zijn een voorstel in stemming te brengen waarmede de meerder heid van den raad zich zal kunnen vereeni gen. DE HELING VAN BLIKKEN BENZINE. HET VONNIS BEVESTIGD. Het Persbureau Vaz Dias seint: Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft heden het vonnis tegen den 23-jarigen los- werkman D. F. K., die op 10 Maart j.l. door de Haarlemsche Rechtbank was veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf wegens heling van een aantal blikken benzine, een lamp en een kompas, afkomstig uit het clubhuis van de Roei- en Zeilvereenigin'g „Het Spaar- ne" te Haarlem, bevestigd. ORGELBESPELING. in de Groote- of Sint-Bavokerk te Haar lem op Donderdag 26 Juni 1930 des namid dags van 3—4 uur, door den heer George Robert. Programma:' 1. Praeludium et Fuga G. gr.t. J. S. Bach. 2. Choralvorspiel: „Mein Jesu, der du mich", Joh. Brahms. 3. Prière, César Franck. 4. Prélude, Méditation et Prière, P. de Bréville 5. Cantabilé, E. Bossi. 6. Final uit de 1ste Symphonie, L. Vierne. CONCOURS. Het dubbelmannen kwartet Zanglust, direc teur P. M. Germes, behaalde op het nationaal zangconcours te Uithoorn in de 2e afdeeling den eersten prijs met felicitatie van de jury. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Fa. GEBRS. BRAKEL SOPHIAPLEIN 6-12 - TELEFOON 10533 NIJVERHEIDSONDERWIJS. AMBACHTSSCHOOL EN M. T. S. Op de gehouden Jaarvergadering van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem, deelde de voorzitter, de heer Ir. P. J. van Voorst Vader Jr. mede. dat de M.T.S. de Ambachtsschool en ook de cursussen in 1929 wederom een grooten toeloop van leer lingen hadden en in bloeienden toestand ver keerden. De lessen der Avondvakteekensehool be gonnen met 13 klassen, dus met één klasse meer. Op verzoek van het gemeentebestuur werd ook in 1929 een cursus gehouden voor volwassen metaalbewerkers, terwijl voor het eerst een cursus werd geopend voor volwas sen schilders. Be!de cursussen mogen zich ln groote belangstelling van de leerlingen ver heugen. Voor de cursussen, die worden gegeven aan motorrijders, en -rijdsters zijn in den regel meer aanvragen dan plaatsen, waaruit blijkt dat de behoefte hieraan groot is. Er werden aan de dagschool 81, aan de Avondvakteekensehool 48, aan den cursus voor behangers en stoffeerders 3. aan den cursus voor schoenmakers 8 diplomas uitge reikt. 50 cursisten van de autocursussen deden eindexamen, waarvan 48 met goed gevolg. Een 16-ta! hiervan verwierf het zoogenaam de „groot-diploma". 61 leerlingen van de Middelbare Techni sche school behaalden het einddiploma en vonden dadelijk een passenden werkkring, voor zoover zij niet in militairen dienst moesten of verder studeerden. De cursus 19291930 begon met 417 leerlingen. Van deze leerlingen zijn 61 in het bezit van het einddiploma eener H.B.S. B met 5-j. c. De leerlingen zijn afkomstig uit 66 Nederland - sche gemeenten: uit Nederlandsch Oost-In - dië 9. Het „Steunfonds tot bevordering van het Onderwijs aan de M.T.S-. te Haarlem" gaf een radiaalboormachine van moderne constructie ten geschenke. Het 10-jarig bestaan der M.T.S. werd op 7 September 1929 heracht. In overeenstemming met het rapport van de commissie uit de leden, belast met het na zien van de rekeningen en verantwoordingen over 1929 (de heeren H. J. Cramer en H. J. Geyl) werd de penningmeester, de heer P. van Thiel. gedechargeerd voor het dienstjaar 1929, onder dankbetuiging. Tot lid van de commissie tot het nazien van de rekeningen over 1930, werden gekozen: de heeren H. J. Cramer, H. J. Geyl en J. J. Thöne, tot plaats vervangende leden de heeren: J. van den Ban, Ir. F. C. Dufour en D Scheer. In plaats van den heer Ir. F. C. Dufour. die als be stuurslid aan de beurt van aftreden was, werd gekozen de heer Ir. P. J. van Zwieten. DE ELECTRIFICATIE VAN DE N.-H. TRAM. MINISTER VERKIEST DE TRAM BOVEN DE AUTOBUS. Blijkens de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over het wetsontwero tot toekenning van een renteloos voorschot uit 's Rijks kas ten behoeve van de electrificatie van de stoomtramlijnen Amsterdam-Edam en SchouwPurmerend is dc minister van Wa terstaat niet voor het in stand houden van de lijn PurmerendAlkmaar, doch beveelt hij op de andere trajecten een tramverbin ding boven autobuscomanunicatie aan. In vloed op de financieele verhoudingen tus schen de Nederlandsche Spoorwegen en den Nederlandschen Staat behoeft niet te wor den gevreesd. Opheffing van bestaande auto busdiensten beoogt de minister niet, doch zij zal vermoedelijk wel een gevolg van de elec trificatie zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts- per regel. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1600 DE WERELD OP HAAR ERGST Wanneer je trein ieder oogenblik kan vertrekken en je kunt je koffer niet krijgen, omdat de dame voor je haar bewijsje niet meer kan vinden en betoogt dat zy er nooit een gekregen heeft en waarom zy baar paraplu nu niet zonder zoo'n papiertje kan krijgen...» enz. (Nadruk verboden' WASSCHERIJ „DE RIJZENDE ZON". De eigenaar van de bekende wasscherij ,JDe Rijzende Zon" aan de Brouwersstraat no. 1, de heer M. van Andel, heeft ervaren, welke gunstige resultaten verkregen kunnen wor den van taai volharden en energiek doorzet ten. 17 Jaar geleden is hij met zijn vrouw in hetzelfde perceel met een heel klein was scherij tje begonnen. HU had slechts de be schikking over een eenvoudige handwasch- machine en een wringmolen, die later door een kleine centrifuge vervangen werd. De wasschen werden met een klein strijksters karretje bij de klanten thuis bezorgd. Dat werd ook successievelijk beter; het karretje werd gevolgd door een hondenkar, weer la ter door een wagen met paard en thans door twee groote heldere auto's. Het steeds toenemend aantal klanten heeft den heer Van Andel genoopt, zijn zaak uit te breiden. Daartoe heeft hij van de vier be neden bestaande vertrekken één groot lokaal laten maken. Tegelijk en dat is wel het voornaamste heeft hij groote en moderne machinerieën aangeschaft. Om de klanten te gerieven heeft hij een nieuw systeem water- installatie laten aanbrengen, zoodat het wa ter niet alleen helderder is dan het duinwa ter, maar ook veel zachter. Het gelijkt nu veel op regenwater en dat kan niet anders dan aan de te wasschen goederen ten goede ko men. De nieuwe machine is een waterreini- gings- en onthardingstoestel. Thans heeft de heer Van Andel de beschikking over vier groote waschmachines. Hierbij zijn twee cen trifuges; in één hiervan kunnen zelfs tien wasschen tegelijk behandeld worden. Dit is geen overbodige luxe, want in „De Rijzende Zon" worden nu honderd wasschen per dag gereinigd. Ook op-het gebied van de drijfkracht heeft in deze wasscherij een groote verandering plaats gehad. Zeventien jaar geleden begon de heer Van Andel met een benzinemotor tje; dat werd later successievelijk vervangen door een gasmotor, een oliemotor en een klein oud stoomketeltje. Thans worden de zware machines gedreven door een grooten liggenden stoomketel met een stoommachine van 30 P.K. van het nieuwste type. De heer Van Andel wil geen electrische kracht heb ben, omdat hij den afgewerkten stoom heel goed in zijn bedrijf gebruiken kan. Hij werkt nu met een personeel van 26 personen. EXAMENS. Nutskweekschool voor Onderwijzeressen te Haarlem. 5 candidate». Geslaagd de dames: E. Arts te Heemstede, W. Betlem en J. C. Bos te Haarlem, M. E. Broese te Bloemendaal en B. Lootsma te IJmuiden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Rijdt voor Uw genoegen, rijdt COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Weekbericht. Afdeeling eieren. Aanvoer 158709 eendeieren f 3,50 a f 3,90. 116648 kippeneieren: 70.80 K.G. f6 a f7; 65 66 K.G. 15 a f5,70; 63 64 K G f5 a 15,50; 60 62 K.G. 14,70 a 15.10; 58 59 K.G 14,50 a 14.90; 56 57 K.G. f4,30 a f4.60; 53 55 K.G. 14,20 a 14,40; 50 52 K.G, 13,20 a 13,80. Weekbericht aldeeling pluimvee. Oude kippen f 1,30 a 11,85; jonge hanen f 0,25 a 11,40; oude eenden f0,40; oude kippen kiloprijs f.0,60 a 10,70; jonge hanen kilo prijs f 0,60 a fl. BLOEMENDAAL. Bevallen: A. C. van DelftLa Pierre, z.; A. C. van Oldenborghvan der Sande, d.; D. Radstakevan Vlierden, z.; M. A. Scholtc Rotteveel, z.; M. StalsMaunz, z. Ondertrouwd: J. van Krimpen en C. E. H. ten Houte de Lange. Overleden; D. H. Vettewinkel, 66 j. BENNEBROEK Overleden: J. Teuwisse, (m.), 74 jaar. VELSEN Geboorten: H. Tljtsma—Willems, d M. E. Beusenberg—v. d. Hout, d.: P. W. van der HorstJongejan, z.; G. v. d. Zon—Olivier, d.; C. P. E. BalmVriesekoop, d,; C. H. A. WitteSmakman, d.; J. Slagervan Eerde, z.; M. v. d. BrinkSpijker, d.; R. A. Prins Nieuwen weg, d.; N. Hop—van Tiel, z. Overleden: Avert je Mooij, 78 jechtgen. v. G. Grapendaal; Maria Stigter, 37 j. echtgen. v. W. Kuyk; Maria Geertruida Munstege, 62 j., echtgen. v. J. H. RÖben. FEUILLETON HET RAADSEL VAN DE DACIA door G. PANSTINGL. 34) Zou ook hem de onregelmatigheid in de muziek opgevallen zijn? Zou hij hem een wenk geven? Maar deze keek alweer een an deren kant -uit. Mor ley kwam terug. „Allright, je kunt vandaag al mee komen. De gérant maakt een uitzondering. Kom laat ons gaan." Aan het eind van de gang bevond zich een deur. Morley opende die en ze traden binnen. Ze stonden in een soort kleedkamer, zooals men die wel eens naast garderobes vindt. Aan den éénen kant was een dubbele waschtafel aangebracht, aan den anderen kant een staande spiegel van groote afme tingen. Met verbazing zag Hulberry, dat Morley voor den spiegel ging staan en eénige teekens maakte. Het volgende oogenblik opende de spiegel zich als een deur. Een gegalonneerde lakei boog en liet hen door. „Handige kerels! Een doorzichtige spiegel. De man, die daar achter staat kan naar buiten niemand echter naar binnen zien". Wederom liepen ze door een korte gang en gingen een trap op naar de bovengelegen verdieping. „Hier moeten wij ons zoo ongeveer boven de' danszaal bevinden", dacht Hulberrey, toen Morley een deur opende. Verblindend licht stroomde hun tegemoet, ge stonden in een groot vertrek met witte lanibrizeering en rood damasten vakken in gouden omlijsting. In het midden hin# een mooie Venetiaansche kristallen kroon, Elec trische kaarsen straalden van de wanden. De croupier, een citroengele, zwartharige man met een zuidelijk type, boog, toen Morley binnenkwam, een paar gasten knik ten hem toe en een jonge man stond op. „Neemt u mijn plaats, Morley. Ik heb dorst en heb behoefte 'aan een verzetje." Morley bedankte hem en nam een stapeltje bankbiljetten uit zijn zak. Gedienstig snelde een lakei naderbij en wisselde ze tegen fiches, Ook Hulberry liet zich er van voor zien en ging achter Morley staan. De laagste inzet bedroeg een pond. Hulber ry zette op rood en nam het gezelschap eens op. Er zaten ongeveer zestien personen om de tafel. Ze waren allen van het type, dat men in een speelzaal verwachten kan. Een pftar mannen, die er uitzagen als zaken- menschen uit de city, een paar waren er van het type Morley, jongelui met te veel geld en te weinig bezigheid. Er waren slechts weinig vrouwen aanwezig doch daaronder was er één die Hulberry op viel door haar bijzondere schoonheid. Het was een jong meisje met gitzwart haar en groote oogen, waarin een eigenaardig vex-moeid vuur smuelde, zooals bij een roof dier, dat men gekerkerd houdt.. Een oogen blik hing haar blik aan dien. van Hulberry, toen wendde ze zich berustend af. Het volgende oogenblik lachtte ze luid- duchtig en wenschte haar buurman geluk met zijn winst. Hulberi-y was zoo onder den indruk van de raadselachtigheid van dezen blik, dat hij in het geheel niet merkte, dat hij reeds voor den tweeden keer gewonnen had en zijn winst nog niet had opgestreken. Hij liet haar staan en won opnieuw. Nu nam hij zijn winst op en liet den volgenden coup voorbij gaan. Het waren hooge inzetten, want de bank was in de laatste ronden zeer onge lukkig geweest. Hulberry nam ongemerkt den croupier op. Kalm en onverschillig draaide hij zijn wiel en wierp den bal. Dan legde hij als ge woonlijk zijn handen met uiteengespreide vingers op den kant van de tafel en volgde met aandacht den loop van den bal. Deze viel in het met zeventien genum merde vak. Het mecrcndecl der spelers had verloren. Hij had niets opvallends kunnen bemerken en toch kwam het Hulberry voor, alsof de bal een seconde vroeger was blijven staan dan in de vorige ronden. Hij nam zich voor hier scherper op te letten en wiex-p vier jetoxxs op impair. Het resultaat was nummer één en twintig en hij had gewonnen. Nu zette hij nogal afwisselend in en hield zijn aandacht op de tafel gevestigd. Alles ging eerlijk in zijn werk. De bank won en vex-loor beurtelings. Bij de achtste ronde waren er weer aanzienlijke inzetten. Eén blik op de tafel overtuigde Hulberry van het feit, dat de bank op nummer zeventien aanmerkelijk 'meer winnen dan verliezen zou. Reeds draaide de schijf en Hulberry wilde juist een fiche op nummer zeventien wex-pen, toen hij van gedachten veranderde en het op Zéro wierp. Bliksemsnel was het hem door de ge dachte gegaan, dat hij zich verraden zou indien hij op nummer zeventien zette. Het volgende oogenblik zegende hij deze ingeving. Nummer zeventien had gewonnen. Hulberry mompelde met goed gespeelde er gernis een vloek tusschen zijn tanden en tik te Morley ongemerkt op zijn schouder. „Hoe denk je over een borrel, Ronnyl" Hulberry volgde hem. Ze liepen door de gang en kwamen in een bar met gedempt licht, Morley bestelde de dranken en fluisterde Hulberry toe: „Wat nieuws? Heb je iets kunnen ontdek ken?" „Je moest hier niet meer spelen. Ik heb in ieder geval een sterk vermoeden." Hardop echter zei hij: „Roulette is feitelijk een spel voor oude wijven; wordt hier dan niets anders ge speeld?" Morley begreep hem. „Oh ja, we kunnen ook naar de baccarat- kamer gaan." Ze dronken hun glazen leeg en begaven zich naar het aan de roulettekamer gren zende vertrek. Daar werd baccarat gespeeld en de inzetten waren aanmerkelijk hooger. Hulberry nam de aanwezigen op. Op het eerste gezicht zag hij het reeds. Hier zat het geld. Een paar van de aanwezige heeren kon den groote Londensche beursspeculanten zijn. Verder een Australiër, die duidelijk te herkennen was aan zijn slecht zittende klee- ren en zijn uitspraak, twee vormlooze Ameri kanen met hun breed, bijna onverstaanbaar Engelsch. En vreemd, daar zat weer het donkerhari ge meisje met de raadselachtige oogen. Zij moest in den tijd, dat Hulberry en Morley in de bar waren geweest, hierheen gekomen zijn. Nu zat zij naast den Australiër en luis terde naar hem. Df.-ze wendde zich naar haar toe, zoodra hij er maar 'n oogenblik tijd voor kon vinden en verslond haar daarbij met zijn blikken. „Wie Is dat meisje toch?" „Ik weet het niet. Of ze is het liefje van een Rus die hier lederen dag komt, ol ze behoort hieraan het huis. Compris!" Hulberry knikte onmerkbaar en wierp tien fiches op links. De croupier, eveneens iemand uit het Zuiden, al was hij dan ook niet zoo citroengeel en uitgedroogd als dc man in de roulettezaal, knikte waardeerend. Bezoekers, die bij den eersten coup reeds 10 pond inzetten, behoorden tot het goede soort. Na ongeveer vier minuten bedroeg de bank moer dan zesduizend pond. De atmosfeer in het vertrek werd gespannen en electrlsch. Daar weerklonk van achter het woord „Banco". Scherp doorkliefde het woord de lucht en allen keerden zich om. Ook Hulberry. Maar zijn blik bleef aan het gezicht van het donkerharige meisje hangen. „De Rus is gekomen en speelt va banque", fluisterde Morley. Hulberry wist, dat het Soesjln was. Blik semsnel liet hij zijn blik over den Mongool gaan, om dan vlug het jonge meisje weer aan te kijken. Over haar gezicht was een heel eigenaardige uitdrukking gegleden. Woede, haat en vrees, alles was er in te lezen. Het volgende oogenblik knikte zij den nieuw aangekomene onverschillig toe. Deze was op den croupier toegetreden. „Wilt u op twee handen of op één", vroeg de croupier. „Op twee handen". De croupier deelde de kaarten uit. Op één zijde had Soesjin gewonnen, op de an dere zijde waren punten gelijk. Soesjln haalde de halve bank naar zich toe en het spel nam zijn verloop. Nauwkeurig alles gadeslaand schreed een man door de speelzaal. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7