BUITENLAND De moeilijkheden der Duitsche regeering Eeri resolutie tegen Curtius. SPORT EN SPEL RADIO-PROGRAMMA De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 26 JUNI 1930 VIERDE BLAD Een motie van wantrouwen verworpen. De jongste berichten uit Britsch-Indië. De ontstemming over het rapport-Simon. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Ten aanzien van den politieleen toestand in Duitschland vernemen wij vandaag het volgende Het Rijkskabinet heeft reeds in zijn zit ting van Dinsdagavond de verschillende bij zonderheden van he tfinancieele programma opgesteld. In de kabinetszitting zal dus slechts aan de orde komen, welke tactische houding het kabinet in de onderhandelingen met de par tijen zal aannemen. Rijkskanselier Dr. Brüning zal de benoe ming voorstellen van Dietrich, tot Rijkspresi- der. c ter goedkeuring voorleggen. Vrijdag zal de regeering dan een volmach- tigingswet van den Rijksdag eischen. Inge val de machtiging door den Rijksdag van de hand zal worden gewezen, zal de Rijkskan. selier het financieele programma der re geering langs den weg der Noodverorde ning (dus gesteund door artikel 48) in werking stellen. Het programma der regeering zou dan door den Rijksdag nog slechts buiten werking kunnen worden gesteld, indien zich een meerderheid tegen de Noodverordening richt. Dat zou dan zeer zeker nieuwe verkie zingen ten gevolge hebben. Intusschen pakken zich steeds meer wolken iboven de regeering samen. De Duitsch-naüo- nale fractie in den Rijksdag heeft een reso-- lutie ingediend luidende als volgt-: „De Rijksdag besluit, dat de Rijksminister van buitenlandsche zaken dr. Curtius niet meer het vertrouwen van den Rijksdag be zit". Inmiddels werd een 'communistische motie van wantrouwen tegen Schiele, van de com munisten, verworpen, hetgeen natuurlijk weer een belangrijke overwinning w,as voor de regeering. Zooals wij gisteren schreven heeft het tweede deel van het rapport Van de commissie Simon over Britsch-Indië, veel verbittering gewekt. De berichten van hedenmorgen be vestigen, dat dit rapport" weer de noodige nieuwe veerkracht- zal verstrëklcefi aan de opstandelingen. Op een vergadering in Delhi werd gezegd, dat de boycot van buitenlandsche goederen met nog grooter intenstieit voortgézet moet worden. Bovendien werd een beroep gedaan op het volk om Groot-Brittannië de verze kering te geven dat het niets voelde voor een round-table conferentie, zoolang de bijzonder-, heden omtrent den volledigen dominion, status nog niet besproken zijn. Bovendien werd de meening geuit dat de groote conferentie tusschen Engeland en Britsch-Indië te Delhi; gehouden diende te worden en niet te Lon den ii. a. Int. Arbeidsconferentie. GENèVE, 25 Juni (V.D-) Hedenochtend werd fn de plenaire zitting van de Arbeids conferentie de overeenkomst inzake de. spoorwegen in' de koloniale gebieden bespro ken. De werknemersgroep eischte in een door hen uitgebracht rapport volledige af schaffing van den gedwongen arberd, daar hij dikwijls nog erger is dan slavernij. De Portugeesche afgevaardigde verklaar de, dat de gedwongen arbeid een Interne aangelegenheid der koloniale mogendheden is, welke de Conferentie niet aangaat. De Japansche vertegenwoordiger daaren tegen sprong op de bres voor de overeen komst, daar daarin de gelijkheid der rassen erkend wórdt. Ever. kwam het tot een klein Incident, toen de Grieksche afgevaardigde zijn rede fn volkomen onberispelijk Duitsch uitsprak De voorzitter maaktehme erop opmerkzaam dat slechts verklaringen in de moedertaal der afgevaardigden toegelaten worden. Waar op de Griek gedwongen was zijn mededee- lingen te doen in de aan de meeste afge vaardigden volkomen onbekende Grieksche taal. Gedwongen arbeid van inboorlingen. GENèVE. 25 Juni. (V.D.l In de zitting van heden der Internationale Arbeidscon ferentie is de geamendeerde ontwerp-con- ventie betreffende den gedwongen arbeid van inboorlingen in de koloniale gebieden in eerste lezing met 78 tegen 12 stemmen aangenomen. Zes regeeri'ngsafgevaardigden, n.l. van Frankrijk. België en Portugal, stem den tegen, evenals zes werkgeversvertegen woordigers. Vele werkgevers onthielden zich van stemming. De geheele Nederlandsche delegatie, stemde gesloten vöör de conventie- Vrijdag of Zaterdag a.s. zal de conventie definitief in tweede en laatste stemming worden gebracht. De Pruisische begrooting aangenomen BERLIJN, 25 Juni (V.D.) In den Pruisi- schen Landdag had heden de met spanning tegemoet geziene eindstemming plaats der Pruisische begrootingwet. Naar verwacht werd, kon de tot besluiten onbevoegd verklaring van den Pruisischen Landdag worden vermeden, daar het voorde competentie van het Huis vereischte stern- mental van 226 werd bereikt en overschre den. De begrooting werd met 250 stemmen der regeerihgspartjjen voor en 8 stemmen tegen .aangenomeii. Ultimatum aan de Spaansche stakers. PARIJê, 25 Juni (N.T.A.) Volgens een bericht van het „Journal" uit Madrid hebben de burgerlijke en militaire autoriteiten in verband met he revolutionaire karakter der staking in Sevilla gistermiddag onder 'voorzitterschap van den gouverneur van 'Sevilla een bespreking gehouden en, naar het blad mededeelt, aan de stakers een ultimatum 'gericht om Woensdagmorgen het werk te hervatten. Iedere poging tot het verwekken van nieuwe onlusten zal met kracht onder drukt worden. De autoriteiten zullen opnieuw bijeenkomen om.eventueel den staat van beleg af te kon digen. De alhier gehouden ministerraad heeft be* sloten den gouverneur van Sevilla volkomen de vrije hand te laten om die maatregelen te nemen, welke hij voor het herstel der orde noodzakelijk acht. CENTRALE BOND VAN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON PERSONEEL. DE WERKTIJDEN VAN HET PERSONEEL. Woensdagavond heef bovengenoemde bond in het gebouw „He blauwe Kruis" een open bare vergadering gehouden, waar als spreker optrad de heer H. van Giessel uit Den Haag, secretaris van het algemeen bestuur, die de noodzakelijkheid van een korteren ar beidsdag voor het P. T.. T,-personeel besprak. De voorzitter der afdeeling Haarlem, de heer P. M. Tichelaar, opende de vergadering en heette de talrijke aanwezigen, in het bijzon der den spreker en de afgevaardigden der omliggende gemeenten Aalsmeer, Haarlem mermeer, Heemstede, Kennemerland en Noordwijk, hartelijk welkom. Daarna was het woord aan den heer van Giessel. Spreker deed in zijn voordracht duidelijk uitkomen, dat het werk- en rusttijdenbesluit voor het P. T. T.-personeel dringend herzie ning behoeft. Bij de Arbeidswet van 1923 heeft de minister dezen ambtenaren een 3 uur langeren arbeidsdag opgelegd, onder de valsche voorstelling, aldus spr., dat er, om den staat voor een failliet te vrijwaren, be- zuinigd moest- worden. Juist 5,n deze jaren nam het postverkeer geweldig toe. Het aan tal vervoerde poststukken wijst over de ja ren 1921—1925 een toeneming aan van ruim 14 pet., het aantal telefoongesprekken steeg met niet minder dan 73 pet. alleen het san- tal telegrammen liep met 20 pet. terug. In dit zelfde tijdvak verminderde het aantal amb tenaren met ongeveer 5000 man. Het spreekt van zelf, dat een dergelijke vermeerdering van arbeidsuren tegenover zoo'n belangrijke beperking van personeel, fnuikend werkt op de gezondheid van de ambtenaren. Dit blijkt onder andere uit de vele aanvragen, die in komen met verzoek om vervroegd pensioen (55 jaar). Dc bond zit intusschen niet stil. Telkens weer komt hij met zijn argumenten bij den minister van waterstaat teneinde te verkrijgen verkorting van den arbeidsduur en bovendien uitbreiding van personeel, zoo dat ook de arbeidscontractanten kans op een betrekking hebben. Bij de thans heerschende toestanden (het technische personeel maakt soms arbeidsweken van pl.m. 60 uur) heeft de P. T. T.. ambtenaar op den pensioengerech tigden leeftijd geen genot meer van dat pen sioen. omdat hij, na het sloopende bestaan, dat- hij achter zich heeft, tot weinig meer in staat is. De actie tot verkorting van den arbeids dag gaat niet alleen uit van het bondsbe- stuur. Het geheele P. T. T.-personeel staat achter^het bestuur. Kortgeleden heeft de commissie van georganiseerd overleg, be staande uit verscheidene hoofdambtenaren en personeel van het P. T. T.-bedrijf den minister geadviseerd de werktijden te ver korten. Over eenigen tijd zal er een ver gadering gehouden worden, waarin bespro ken zal worden de noodzakelijkheid van een nieuw arbeidsreglement, dat ook het werk en rusttijdenbesluit bevat. De minister van justitie zal bij deze vergadering tegenwoor dig zijn. Met onze openbare vergaderingen, zeide spreker, willen we de regeertng aantoonen, hoe het staat onder het P. T T.-personeel. De opkomst is overal overweldigend, een 20- tal vergaderingen, waar bij elkaar ongeveer 4000 ambtenaren aanwezig waren, zijn reeds achter den rug; de bond, aldus spreker groeit tegen de verdrukking in en voor het volgend congres hoopt men de 8000 leden gepasseerd te zijn. Spreker wekte de aanwezigen op zoo veel mogelijk te trachten de nog ongeorga niseerden voor den centralen bond te win nen. Wij eischen. zeide spreker meer vrijen tijd. een minder afbeulenden dienst, en meer recht op een menschelijker bestaan. Thans, nu de Staat ons niet missen kan, is de tijd voor een intensieve actie aangekomen. Tot nog toe is dat steeds met goede woorden ge schied. maar wordt op deze wijze het doel niet bereikt, dan zal tot andere maatrege len worden overgegaan. Een luid applaus volgde op deze voor dracht. Dc voorzitter sprak nog een kort slotwoord en las de volgende motie voor, die ook in de reeds gehouden vergaderingen aan de orde is gesteld. De afdeelingen Aalsmeer Haarlem. Haar lemmermeer, Heemstede Kennemerland en Noordwijk van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonper soneel (C.B.P.T.T.), in openbare vergadering bijeen te Haarlem stellen vast. dat sedert 1 Januari 1923 aan het geheele P. T.T.-perso- neel een verlenging van den arbeidsduur werd opgelegd, waardoor een extra-aandeel (waarvan de noodzakelijkheid naderhand niet door den stand van 's Rijksmiddelen is bevestigd) werd geleverd in de zoogenaam de gezondmaking van 's lands financiën: herinneren aan de veel voorkomende vroege- "te. nacht-, Zonda?*=- en Znte-dRtmrridag- •iiensten. ve- r aa nde zeer beduidende ver garing er ir.ter.sk-van den arbeid tor de toenemende ratier.altsatie; Wv at e-: -" vsor.ee! 39 of -1? -uur. een ar.:!er ge- dec-Pe 48 uur er. r.og een ander ered'-eke waaronder de grootste groepen bij P. T. T. 61 uur per week en langer arbeidt. hetgeen onverklaarbaar is. wanneer ln aanmerking wordt genomen, dat het gedeelte van het rijkspersoneel met de regelmatige dienstver- dceling en een kort dier.straam de minste diensturen verricht, terwijl juist bij de met zeer ongeregelde diensten belaste P T. T.- ambtenaren, die hun arbeid verrichten in een dienstraam -van 13 uur en langer, met dikwijls splitsing in drie gedeelten per dag, een langere dienstduur is voorgasohreven geven uiting aan haar groote onvoldaan heid over deze ongemotiveerd lange arbeids tijden. die thans reeds rüim zeven jaren door de regeering worden bestendigd; verklaren, onder aanbieding van deze sa menvatting aan Staten-Generaal. minister van Waterstaat, directeur-generaal der P. T. T. en pers, niet te zullen rusten voor de arbeidstijden van het geheele P. T. T.-perso neel belangrijk zullen zijn verkort. WATERPOLO. H. P. C. rv—D.W.R. m (5—0). In dezen wedstrijd toonde zich H. P. C. IV veel sterker, niet tegenstaande eenige inval lers medespeelden. De Heemsteedsche keeper heeft slechts een enkelen bal te behandelen gekregen, en zelfs toen een H. P. C.-speler, die den bal op zwom door den scheidsrechter wegens ver blijf in in het 2 M. gebied werd uitgewezen, brachten de Waterratten het door onoordeel kundig spel niet verder dan het midden van het speelveld. De groote lengte van het veld speelde hun natuurlijk parten, doch in balbehandeling schoten zij teveel te kort. Het spel was nog geen twee minuten oud toen H. P. C. IV reeds met 20 leidde. Met 30 brak de rust aan; hadden verschillende H.P.C.-voorhoede-spelers, wat minder hun doelpunten honger laten gelden, waardoor zij van te grooten afstand schoten, dan had de overigens niet onverdienstelijke D.W.R.- keeper meer moeten visschen. Nu eindigde de ontmoeting met een 50- overwinning voor de thuisclub. OVERZICHT N. Z. B. Over het algemeen gaat het met de afwik keling van het programma der wedstrijden vrijwel geheel naai- wensch. Alleen G. Z. C. is weer, door de sluiting der Goudsche zweminrichting, zwaar gehandi capt in de afwerking van haar rooster. Dat is voor de tegenpartijen wegens vacanties ook onaangenaam. Over het algemeen zijn er nog geen bijzonder opvallende uitslagen te vermelden, of het zou moeten zijn de neder laag van Dolfijn I tegen L. Z. C. I in Leiden. Te meer valt dit op na de stevige overwin ning, welke de Amsterdammers in eigen home boekten op G. Z. C., nl. 81, en dat niettegenstaande Bokhoven, de schutter der Gouwenaars, zijn uiterste best deed. Een tweede ontmoeting, welke speciale ver melding verdient is die van Zian I tegen R.Z.C. I De Rotterdammers, die wel zwakker werden aangeslagen dan het vorig jaar, wer den toch niet zoo beoordeeld, dat een 141- nederlaag werd mogelijk geacht. Inderdaad hebben de Hagenaars een gelegenheid gehad om hun doelgemiddelde vast wat op te voe ren. In de dames-afdeeling is in de eerste klasse fel gestreden tusschen A. D. Z. en H.Z.P.C. De groote „Haagsche" zag kans om meesteres van het speelveld te blijven, zij het op het kantje. Van de andere gespeeld hebbende dames zeventallen, vallen S.V.H. I en U.Z.C. I op, door hun successen. S.V.H. I wist in 2 wed strijden een doelpuntencijfer te bereiken van 18—2. Intusschen won U.Z. C. I twee wed strijden met een cijfer van 111, waaronder tegen Inter Nos met 41. Wij voorzien dus voor de eerste klassers, die onderaan komen, een zwaren strijd voor het behoud van het eerste-klasseschap.. In de eerste klasse heeren valt nog als bijzonderheid te noteeren het gelijke spel tusschen A. Z. en Maas. Maas verloor hier een kostbaar punt. H.P.C. boekte twee overwinningen in 2a, nl. tegen A.Z. enP.C. en Nercus. H.V.G.B. heeft 't tegen de Zaankanters tweemaal moeten la ten liggen. De ontmoetingen togen A. Z. en P. C. I welke eerst in het eind van Juli en begin Augustus worden gespeeld, zullen zeer ver moedelijk beslissen, welke van de twee ze ventallen in deze afdeeling onderaan komt. In 2 B gaat S. V. H. aan het hoofd. Wie gedacht had, dat S.V.H. evenals op den polo dag in Utrecht zou verliezen, is bedrogen uitgekomen. Zian heeft nu het onderspit moeten delven, nl. met 42. H. Z. en P- C. I heeft in deze afdeeling nog geen wedstrijd gespeeld, hetgeen niet in het belang van dit zevental is. Vermoedelijk zal hot volgende maand met invallers moeten spelen. In de derde klasse A. waar vier zevental len voor het eerst in de competitie N. Z. B. medespelen, vallen de uitslagen op. Purmerend verloor van D A.W. met 24 en van A.M.V.J. met 52, doch de Ham I, de Krommenieër zwemvereeniging bracht het er beter af. Verloor van D.A.W. met 21 in Alkmaar, en speelde thuis tegen AM.V.J. gelijk met 11. Deze afdeeling kan als een succes worden beschouwd. In 3B bekogelen de Otters (Hilversum) en Zwemlust (Utrecht) lustig de doelen der tegenpartijen. De eerste klopte Zwemlust met 60 en Tri ton tweemaal met in totaal 180, zoodat uit drie wedstrijden nu 240 doelpunten werden bijeengegaard. Wat er tegen het vrij zwakke B.Z. V. I in de Bilt van Utrecht moet komen, vragen we ons maar liever niet af. Het moet onder deze omstandigheden dan ook wel groote verwondering wekken, dat dit zevental er het vorig jaar niet in is geslaagd om te pro- moveeren naar de tweede klasse. De Haarlemsche derby D. W. R. IHaar lem I is geëindigd in een puntloos gelijk spel. Of de tweede ontmoeting hetzelfde re sultaat zal opleveren? In het Oosten speelt men tegenwoordig ook lustig in de N. Z. B.-competitie- Vooral in Twente gaat het spelpeil goed vooruit, en groeit de liefhebberij, zienderoogen, niet het minst door de fraaie inrichtingen, welke men er gesticht heeft. De reserve-zevëntallen onzer clubs boeken nu niet direct een overweldigend succes H. V. G. B. 2 k "am ie "en A. Z. P. C. 2 ni -t sterk uit en ook tegen Neptunus 2 ken .een everwinning wo.Jen vei'k -en. II. P. C. 2 wist natuurlijk D. V R. 1 weg. doch meest in Sloten te Dot: 3 weer een veer hu on welke bij kundiger spel had kunnen, wordei-. b hou den Daar steekt de uitslag van D. V r. - Dolfijn 3 met 14 gunstig voor de Waur- ra .cn bij af. Het pro ninma voor de Haarlemsche e Heems-eedsche clubs luidt: he lenav n,i II. Z. P.C.ZTgnea. Vrijdagavond Nereus I H. P. C. I en Nereus 2—H. V. G. B. 2. Woensdag 2 Juli Haarlemde Zijl.. VOETBAL. AJAX IN HET BUITENLAND. Uit Weenen: Ajax speelde Woensdag tegen de club „Wacker". Het resultaat was een 11 gelijk spel. ONS RACING NIEUWS. We ontvingen het Juni-nurnmer van „Ons Racing Nieuws", het officieel orgaan der Racing Club Haarlem. Op de eerste pagina staat in een zwarten rand het portret van Wim Kruyer. den keeper van het. derde elf tal, die eenige dagen geleden overleden is. De redacteur van het orgaan, de heer L.. schrijft een van veel waardeering getuigend artikel ter zijner nagedachtenis. Verder be vat het nummer de volgende rubrieken en artikelen: ..Onze maandelijkscho revue" „Een korte terugblik op het afgeloopen sei zoeon" door voorzitter II. Scheen: „Met onze juniores naar Amsterdam"; „Geslaagde ..Zomersport-beoefenlng", door W. van Leeuwen: „Zigjaja", door Jac. de Geus, en „Cricketbeschouwingen" door W. H. J. van den Eynde. HENGELEN. „DE DAGERAAD" TE HEEMSTEDE. Bovengenoemd vischcollege opent Zondag het seizoen met een onderllngen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart onder Vijfhuizen. CRICKET. ROOD EN WIT-COMB.—H. B. S. A. H. B. S. a bat eerst. JReeds op 3 valt het eerste wicket. Dan volgt er echter een groote stand tusschen T. Slinger en J, Donkel. Eerst op 83 komt er een einde aan als J. Donkel kan vertrekken voor een gelukkige 32. Dan gaat het snel; op 119 hebben allen een beurt gehad. (Hiervan scoorden T. Slin ger 45, J. van Donkel 32, extra's 28). Bowlingcijfers: J. Goosens 636, C. Poe- derbach 024, G. Jonker 016, M. Slingen- berg 415. Bij Rood en Wit is het een komen en gaan Als het totaal 6 for 50 is, gaan de laatste menschen den tijd uitspelen, wat ook gelukt. Als het 65 for 8 is, is de tijd verstreken. In de dubbele cijfers kwamen M. Slingen- berg 12, E. Steenhuvsen 12. Extra's 15. Bowlingcijfers: H. Hóek 426, F. Slinger 2—24. Deze wedstrijd eindigt dus in een draw. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. FOTOGRAFISCH ATELiEF ,R CHë" Gr. Houtstr. i69 Art st.eke Lames ei t#i. 13472 He.rie. Heerenportretten snelheid dan 25 K.M. per uur (51 KM.) rij den f8 subs. 8 d. h. Mr. H. O. D. het 's avonds met onverlicht rijwiel rijden f 4 subs. 4 d. h. J. M. idem f 3 subs. 3 d. h. Th. S. het te Be verwijk met negotie langs de huizen venten 2 m al f6 subs l d. h.v. I. boete, c S. ei te Haarlem als bestuurder van ccn mo tor:. :u. uaarmedc met groote-e sncl-ieid ai *30 KM. per uur rijden lö subs. 6 d. h. tt'LUV :id; langs den rijn PARIJS. Juni N.t.a.) Fr heeft een v'm Mn „s den K._.. -rewo.d. ;n (.en g.vlucht. De- .:e v. .i uoor den bi.ksem g- 'ion. Twee hunne: werden gedood en vier gewond. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. W. B. K. overtreding van de Motor- en Rijwielwet f 2 subs. 1 week tuchtschool. S. P. het niet tijdig van de geboorte van een kind kennis geven aan den Ambtenaar aan den Burgerlijken Stand f 3 subs. 3 d. h. C. B. openbare dronkenschap bij herhaling 7 dagen hechtenis. K. Z. overtreding van de Motor- en Rijwielwet f 20 subs. 20 d. h. C. M. van R. idem, f 15 subs. 15 d. h. M. J. C. B. overtreding van het Motor- en Rijwielregle ment, vrijspraak. E. H. verzet tegen het ver- stekvonnis vervallen verklaard. G. B. over treding van de Veiligheidswet f 15 subs. 15 d. h. H. J. v. E. het te Haarlem in een win kel in een ijskast vleesch in voorraad heb ben, hetwelk ondeugdelijk was geworden f 25 subs. 25 d. h. C. H. van S. het zonder daartoe gerechtigd te zijn een varken op een aardappelenland laten loopen f 5 subs. 5 d. h. W. K. overtreding der Arbeidswet f 5 subs. 5 d. h. J. F. K. openbare dronkenschap bij herhaling 3 dagen hechtenis. J. B. J. en A. van D. het zonder vergunning te Heem stede zwemmen in de Van Merlenvaart, ieder f 0,50 subs. 1 d. h A. S. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 10 subs. 10 d. h. en f3 subs 3 d. h. G. W N. het 's avonds met on verlicht rijwiel rijden f4 subs. 4 d. h. G. J. van D. het te Haarlemmerliede als bestuurder van een motorrijtuig daarmede met grootere vrijdag 27 juni HILVERSUM 1071 M. Voor 0 uur 298 M. 10.00 Morgenwijding 12.00 Concert. AVRO- Kwlntet. 2.v 5 Uitz. voor scholen. H. v Dijl: Eetbare vogelnestjes. 2 45 Gramofoonpa' 3.30 Willem Hunsche: „Zinrijke Onzin of Het Leven in de .Lachspiegel" van Uiltje. 4.30 Gramofoonplaten. 5.30 Concert door het or kest van het Rembrandt-thcater te Amster dam. 6.30 Koersen. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Opening Radio-Volksuniversiteit door dr. J. Th. de Visser. 8.00 Tijdsein, gramofoon platen. 8.15 Concert door het Concertgebouw Orkest onder auspiciën van de AVRO. Solist: Frédérlc Lamond, piano. Daarna: Persber. en Aansluiting van het Cabaret „La Galté" te Amsterdam. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. N. C. R. V.-ultzendlng. 10.30 Ziekendienst. 11.30 Godsdienstig halN uurtje. KRO. 12.01 KRO. Polltieber. 12.15 KRO Gramofoonplaten. 4.00 NCRV Gramofoonpl. 5.00 NCRV. Concert door het Amsterd. Vocaal Kwartet. Mevrouw W. Canté-v. Amcrongen Mej. N. Ilugues. de heeren R. S. Tol en J. Stroomenbergh. 6.30 KRO. Gramofoonplaten 7.00 KRO. H. Baron v. Lamsweerde: „De Film". 7.30 VPRO. Persberichten. 7.45 VPRO. Politieberichten. 7..S0 VPRO Prof. Dr. H. T. de Graaf: Onderlinge verhouding en samenwer king. 8.20 VPRO. Concert. 8.55 VPRO. Dr. H. de Vos: Elementen eencr Vrljz. Prot. wereld beschouwing. 9.35 VPRO. Concert 10.05 VPRO. Declamatie door Jan Molenaar. 10.25 VPRO. Concert. daventry, 1554.4 m. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. Ruth. Aranjo en Denlse Durbec (2 violen). 12.50 Orgelconcert door L. H. Warner. V. Leslie, zangeres. 1.50 Gramofoonplaten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.50 Concert door het Sybil Eaton Kwartet. 4.35 Orkestconcert. 4.35 Eventueel verslag van het Lawn Tennis Tournooi te Wimbledon. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberich ten. 6„50 Verslag van de Test Match Engeland Australië. 7.00 Piano-recital door V. Langrish. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Het Gershom Parklng'on Kwintet. 8.35 Koorcon cert. Engelsche Kerkmuziek. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.— Piano-recital door Myra Hess. 10.30 Derde bedrijf van de Opera ,.Ri- goletto" van Verdl. 10.55 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. parijs „radio paris" 1725 m. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 9.0' Concert. Piano, viool, cello en orkest. 9.50 Fragmenten uit „Le Roi d'Ys" van Lalo. Koor, orkest en solisten. langenberg, 473 m. 7.25 Gramofoonplaten. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonpla ten. 1.25 Concert. Orkest en cello. 5.50 Orkest concert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Concert Man nenkoor en solisten. Daarna tot 12.20: Or kestconcert. kalundborg, 1153 m. 12.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert en voorlezing. 5.2o Kinderuurtje. 8.20 LJsland- sche avond. Orkestconcert en tooneel. 10.50 Zang en piano. 11.25 Dansmuziek. brussel, 508,5 m. 5.20 Kamermuziek. 6.55 Gramofoonpl. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Concert door Militair Or kest. zeesen 1635 m. 6.10 Lezingen. 7.20 Gramofoonplaten. 9.50 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten 1.15 Berich ten. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Lezingen. 4.50 Concert 5.50 Lezingen. 8.20 Trio-concert Viool viola en cello. 9.00 Lezing. 9.25 Orkcstconccrt. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Intusschen is de karavaan van Fnver ben Salomo in de oase aangekomen. De kooplieden hebben hün kameclcn afgeladen en de trouwe dieren rusten uit van den yermoeienden tccht. Enver ben Salomo cn zijn reisgenooten, onbewust van dc gevaren, die hen bedreigen, hebben dc tenten opgeslagen, waarin zc straks zullen gaan slapen. Nu zitten zc vreedzaam bijeen en drinken hun zwarte koffie. Als het avond begint te worden is dc woestijn op zijn mooist. Dan wordt het heerlijk koel en dat is alleen at een verkwikking n? -en schrociend-warmen dag. Daarom denken de kooplieden cr ock niet over om spoedig hun rustplaats op tc zoeken. Ze genieten van dc frissche avondlucht cn van hun koffie. Enver ben Salomo vertelt dat hij dc lange reis door dc zandzee al twaalf maal heeft gemaakt. Heel wat gevaren heeft hij op al die tochten overwon nen. Soms was het water rp, zoodat menschen en dieren haast omkwamen van dorst, dan weer stak dc hectc woestijnwind op, zoodat dc reizigers /i< h urenlang moesten verbergen achter dc ruggen der kameclcn.I-.n ook werden dc karavanen vaak door roovcrj aangevallen..—

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13