CRICKET. ft Nedl. Cricketbond, A. C. C.-ROOD EN WIT. c. v. H.—r. c. H. II. Buiten de Competitie. Cricket in Engeland GYMNASTIEK. SCHERMEN. Haarl. Cricketbond. Crickctbcschouwingen. De nieuw ingestelde overgangsklasse schijnt inderdaad in een behoefte te voorzien en een prachtigen schakel te vormen tusschen twee de en eerste klasse cricket. Het onderlinge krachtsverschil is niet zoo groot en dit is juist de aansporing, die de sterke tweede klassers noodig hadden. Wedstrijden winnen is dubbel prettig, als de tegenstanders flink partij geven. Rood en Wit 2 bijv. won verle den jaar met groote regelmatigheid, herhaal delijk zelfs met innings, terwijl dit seizoen vier maal gewonnen en tweemaal verloren werd Toch zijn wij er van overtuigd, dat de volgelingen van Mr. F. A. Davidson aan deze competitie verre de voorkeur geven. Van de gedegradeerde eerste klassers presteert Ajax (L.) het meeste; na een nederlaag in het be gin wordt thans geregeld gewonnen en het resultaat is 13 punten uit 7 wedstrijden. Een bewijs, dat in Leiden voor cricket nog animo genoeg is, ook al heeft Eigeman zijn club verlaten De prestaties van Quick (N-), zijn matig en blijven beneden de verwachting; zij bezet de 5e plaats met 7 punten uit 6 matches. Dat Phoenix voor de eerste klas te zwak was, is wel duidelijk gebleken; tot nu toe werd slechts 2 keer gewonnen en eenmaal zelfs met innings verloren van H.T.C.C. De Eindhovcnaren hebben een aardig elftal met Maas en Schilthuizcn als kopstukken; het 'zou heelemaal niet gek zijn, als zij aan het eind van het seizoen nog bovenaan stonden. R.C.H. tenslotte bewandelt den gulden middenweg; zij won drie en verloor drie wed strijden; het batten valt eenigszins tegen, wat jammer is, daar de Graaf en Klein met den bal weer verdienstelijk werk doen. Clubs als V.R.A. 2, Kampong en Hilversum zijn te zwak voor deze af deeling; Haarlem 2 zou het ongetwijfeld beter doen! A.s. Zaterdag en Zondag wordt In Den Haag een proef wedstrijd gespeeld tusschen het A en het B-elftal. De volgende spelers zijn uitgenoodigd: A: E. Schill, Sodderland, W. v. d. Bosch. M. Jansen, H. v. Manen, W Glerum, E. Neuer- burg, M. Hartog, P. v. Bueren, C. Alandt en P. Felth. B: A. de Beus, J. v. d. Bosch, H. Jeuken, R. Schill, A. Terwiel, J. Engering, P. Hage naar, A. v. Baasbank, A. Jannink, A. Maas en W. Wittebol. Op elke keuze valt natuurlijk Iets aan te (merken en er zijn inderdaad een paar spe lers gekozen, die het dit jaar niet verdiend hebben, o.a. E. Schill en P. Hagenaar. De R. en W.'er is wellicht zelf het meest verrast! Dat de Haarlem-keej3«r Van den Bergh niet gekozen is, valt ons tegen; Alandt van V.V.V. heeft echter het voordeel, dat hij ook batten kan. Verder was er in deze elftallen ook wel een plaatsje geweest voor Kost en Jaski en Maas, den Hartog; deze zijn zeker zoo goed als J. v. d. Bosch, Hagenaar, Glerum en Wit tebol. Wie van het jaar Rlncker als fastbowler moet vervangen, is een lastige vraag. Jeuken lijkt voor 1ste klas batsmen vrij ongevaarlijk, terwijl wij R. Schill evenmin veel succes kun nen voorspellen. De Telegraaf publiceerde het elftal van Col. Johnston, dat den jubileumswedstrijd tegen All Holland zal spelen: het luidt als volgt: A. C. Johnston. Pattison, Wheatly, Stanley. Hughes Hallett. Wilson. Burdett, Hinde, Patterson, Franklin en Macnab. UMPIRE De Haarlemmers hebben het Zondag te Amsterdam aan den Wandelweg tegen het toch heusch niet al te sterke A. C. C. niet kunnen bolwerken; nadat Rood en Wit het tot. 124 had gebracht, dank zij 29 van Hage naar (1 zes), 28 van v. Baasbank cn 28 van Kruyt, die publiek en spelers op een num mertje „vroolijke keuken" vergastte en maar liefst 4 zessen sloeg, terwijl v. d. Togt en Chabot nog in de dubbele cijfers, kwamen, wonnen de Amstel-mensohen vrij gemakke lijk met 5 runs en nog 2 wickets in handen. Vooral Oliver'bracht de Haarlemsche bats- men in moeilijkheden, terwijl Sanders met 5 listige ballen evenzooveel Haarlemsche batsmen naar den kant terugzond. Voor A. C. C. zorgden speciaal P. Sanders met een krachtige 43 (vijf vieren en twee zessen) en N. Selles, die met een uitstekende 36 niet uitbleef, voor de runs, toch ook Prent met 11, Riechelman met 13 en J. G. Börne- man met 12 droegen het hunne tot de over winning bij. Twee goede vangen van v. d. Bogaardt en een dito van dc A. C. C.'er Woltus, die van Baasbank aan de boundary ving, verdienen vermelding. Voor het verloop van den wedstrijd verwij zen wij ditmaal naar bijgaande scores. Rood en Wit dient haar cricketleven ern stig te beteren! De scores luiden als volgt: Eerste innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren bowled H. Oliver 0 J. W. v. d, Bogaardt bowled H.. Oliver 1 P. C. Hagenaar bowled P. Sanders 29 J. E. C Schmeink bowled H. Oliver 1 A. v. Baasbank c. J. G. Woltus b. P. Sanders 28 J. J. Swens bowled P. Sanders 2 A. v. d. Togt c. N. Tienstra b. P. Sanders 14 j. v Eeghen bowled P. Sanders 0 H. Chabot l.b.w. II. Oliver 10 J. Kruyt bowled Riechelman 28 M- Bruin not out 2 Extra's 9 De kampioen geslagen! Voor het eerst sinds Augustus 1927. V.R.A. is er Zondag te 's-Gravenhage in ge slaagd het Tweede Elftal der Groote Haag- sche, dat in Augustus 1927 zijn laatste neder laag leed tegen Rood en Wit, te verslaan. De gasten bleven met 17 runs op de eerste innings in de meerderheid voor een totaal van 216 runs. H.C.C. II eerste innings: 199 (Jhr. W. v. d. Bosch 21; Jhr. J. v. d. Bosch 47; E. Jansen 39; E. v. d. Bergh 51 n.o.) Bowlingcijfers V.R.A. Eigeman 3—57; Gle rum 3—63; Hamburger 4—17. V.R.A. eerste innings: 216: (Lawrence .34; Overink 40; r/e Waal 31). Bowlingcijfers H.C.C. II: Jhr. W. v. d. Bosch 458; Sodderland 484; De Beus 1—8). Deze spannende match werd eerst in de laatste minuten beslist. V. R. A. II—Rood en Wit II. Rood en Wit trok met een zeer gehavend elftal naar Amsterdam; er waren n.l. niet minder dan zes invallers, o.a. voor Adriaans, Droste en Kruyt, waardoor natuurlijk speciaal de aanval danig verzwakt was hetgeen dan ook wel uit het hooge totaal bleek dat dc Amsterdammers scoorden. Rood en Wit trekt eerst het veld in. Het begin is tegen de verwachting in zeer succes vol, waarbij het bowlen van Dorsman en Van Lennep vele moeilijkheden oplevert. Achtereenvolgens verdwijnen Ingliss. Arkell, v. Breukelen, v. d. Berg. Meyer, zoodat het er met den stand 5-64 niet slecht uit ziet voor de Haarlemmers, K. de Waal en Lobry de Bruin denken er echter anders over en doen de score langzaam maar zeker stijgen De 100 gaat zonder verder wicketverlies op en eerst op 114 komt er een scheiding als Lobry de Bruin voor zijn palen kruipt en vertrekkenn kan. Stroeve die nu Inkomt, zet de zaak op denzefden voet voort, met dit ver schil dat het nu iets sneller gaat. Op 150 valt er pas weer een wicket en op 160 heeft Mr. Davidson met twee opeenvolgende ballen succes. Wie gedacht had dat het nu afgeloopen was, rekende verkeerd. Twee jeugdige spelers H. Klink en E. J. Ingliss Arkell voegen eerst nog 31 runs aan de score toe alvorens laatst genoemde door v. Lennep gebowld wordt. Het totaal was dus tenslotte 191. Hiervan hadden J. W. de Koster 30, K. de Waal 43, dr. C. A Lobry de Bruin 23, J. E. Stroeve 33, H. Klink 19 not out, E. J. Ingliss Arkell 10 en extra's Bowlingcijfers: Jhr. C. L. v. Lennep 5—71 N. Dorsman 2—68 ln 27 overs, Mr. F. A. David son S—36 en Kruseman'O2. Rood en Wit staat nu voor de lastige taak 192 runs te scoren in 3 1/2 uur. Het begin is echter weinig hoopvol als Kruseman reeds in de eerste over gebowld wordt. Wegerif en v, Kempen brengen het tot 49; v. d. Berg voegt 10 runs aan de score toe terwijl Elias ook spoedig verdwenen is. Met den stand 5—87 ziet het er donker uit voor de Rood en Witters. Captain Davidson, denkt er echter anders over en weet eerst door voorzichtig spel, latei- door vrijer spel de score te doen stijgen. De hoopt herleeft weer in de harten van de Haar lemmers als zij hun captain de bowlery met zooveel vertrouwen zien spelen. Op 153 moet Freni vertrekken voor een uiterst nut tige 16. De tijd begint dan ook een woordje mee te spreken; als op 172 Mr. Davidson moet vertrekken is er nog maar weinig speeltijd. Het tempo wordt verhoogd en als de laatste over gebowld wordt moeten er nog 4 runs gemaakt worden. Dorsman en Gobets zijn aan bat, Klink bowlt. Na twee ballen is echter het totaal reeds ge» passeerd. Het totaal wordt tenslotte nog 2007. Alzoo een spannende finish. Hiervan hadden Wegerif 17, C. v. Kempen 24, H. v. d. Berg 10, Mr. F. A. Davidson 67, Freni 16, Dorsman 14 n.o., Gobets 14 n.o. extra 39. Bowlingcijfers: B. Meyer 4—53, Ingliss Arkell 029, H. Klink 1—65, Stroeve 114, de Gorter 0—8. Rood en Wit won dus met 9 runs en 3 wickets. Haarlem IIAlbion. De laatste thuiswedstrijd van Haarlem n leverde haar de zoo benoodigde 2 punten, door een overwinning op haar grootsten con current Albion. Haarlem II verliest de toss en moet batten. Op Melief en Kaine komen de runs lang zaam. De eerste batsmen bereiken echter alle de dubbele cijfers. Dalhuizen 10. Visser 11, de Noo 11. Brakel 16. terwijl ook Ton met 22 en Onkenhout met een harde en zeer nuttige 28 veel tot het totaal van 116 heeft bijgedragen. Voor Albion bowlden: Kaine 2 voor 32, Melief 3 voor 50, Kluiver 3 voor 23 en v. d. Stadt 0 voor 3. Ook de batsmen van Albion houden vrij lang stand. Op 50 zijn pas 2 wickets neer, doch dan gaat het sneller en als om 4 uur voor de thee gestopt wordt is de stand 907. Op 108 hebben allen een beurt gehad en heeft Haarlem II dus met 8 runs op de eerste innings gewonnen. Het batten van Albion viel zeer tegen. Wel kwamen Fris met 22, v. Houte met 26, Meyer met 17, Melief met 14 in de dubbele cijfers, doch goede slagen zag men bijna niet. Echter was Haarlem U's fiel den ook verre van goed, waardoor Albion nog tot dit hooge totaal kwam. Voor Haarlem bowlden Visser 1 voor 22. Vos 3 voor 34, Brakel 3 voor 19, v. Dalsum 0 voor 12, Onkenhout 1 voor 10. Haarlem H staat nu op de eerste plaats. Gewonnen door C.V.H. met innings en 11 runs. C. V. H. wint den toss en verkiest fielden zoodat de Vries en Maarse openen op het bowlen van Roodt en A. Kroon. De eerste batsmen verdwijnen spoedig en ook van de overigen is het batten zeer slecht. Het totaal wordt dan 22 waarvan 7 extra's. A. Roodt 3 voor 5, A. Kroon 5 voor 10. C. V. H. antwoordt dan met 72 runs het geen onder normale omstandigheden wel meer geweest zou kunnen zijn. Het begin voor R. C. H. was hoopvol, de eerste bal leverde met een 'n wicket, doch Rood t en Keijser voeren de score snel op. Ook Witkamp slaat een nuttige 15. De laatste batsmen prestoeren niet veel op het goede bowlen van de Vries.O. Keijser 12. Roodt 26 (1 zes). R. de Vries 6—31, J. Doets 4—31. Roodt besluit R.C.H. nogmaals in te sturen om het derde punt te behalen hetgeen dank zij het goede bowlen en het fraaie werk van Stol achter de palen, onder groote spanning gelukte. R.C.H. 39, A. Roodt 8 voor 14, A. Kroon 0—11, G. v. Lan gelaar 04. Oldenburg 2—2. R. C. H.Bloemendaal. R. C. H. wint met 12 runs. R. C. H. heeft haar vrijen Zondag benut met het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd tegen Bloemendaal. De thuisclub heeft den toss verloren en moet batten. In het begin is de bowlery bij zonder zuiver, zoodat de runs uiterst lang zaam komen. Eerst op 30 valt het eerste wicket, dat van Segerius, in het verre veld gevangen voor 8. Even later wordt Blanken- steln fraai door Krom op mid-off gevangen voor een uitstekende 24. Houtkamp, Paape en De Jong doen de score niet noemenswaard stijgen, maar Kleyn en Krom zorgen voor een stand van 30 runs voor het zesde wicket, waarna Krom vlak voor de lunch gebowld wordt. Van de staart Is het alleen Kamoen, die een keurige innings speelt, voordat hij van een mislukten slag wordt uitgevangen. Hij scoorde een alleszins verdienstelijke 19. Het R. C. H. totaal is dan 102 geworden. Bloemendaal had maar liefst 8 bowlers aangezet, waarvan er 6 succes hadden: Mid- delink 2—26. J. Cassée 12, Eysten 221, G. Strik 113. Heemskerk 28 en In den Bosch 1—5. Het eerste wicket bij Bloemendaal valt reeds op eer> totaal van 3, terwijl ook verder ce wickets regelmatig vallen. Ook hier wordt echter voor het zesde wicket een stand opge zet van 30 runs; eerst op 60 valt het zesde wicket, dat van Heemskerk, die een hard ge slagen 31 scoorde. Bosse en Middelink doen dan de spanning weer toenemen door het totaal op te voeren tot 90, op welk totaal Middelink gebowld wordt door de Jong voor 13. Op hetzelfde totaal valt ook het laatste wicket, zoodat R. C. H. met 12 runs wint. Ook bij R. C. H. waren vrij veel bowlers noodig geweest om Bloemendaal uit te krij gen. Succes hadden alleen: W. Kleyn 421, H. de Jong 3—21, Houtkamp 14, G. Kamoen 1—7. Haagsch ElftalRood en Wit- Juniores. Zaterdag j.l. werd voor de voorronde voor het Flamingo-tournooi bovengenemde wed» strijd gespeeld op het terrein van de H. C. C. Het was echter geen fraaie vertooning. Rood en Wit wint de toss en gaat eerst batten. Van de eerste batsmen slaat Van Baasbank in een snel tempo eenige runs bij elkaar, waarna hij l.b.w. gegeven wordt. De laatste batsmen bieden nog eonigen tegenstand zoo- dat op het zeer lage totaal van 68 de innings sluit. Hiervan hadden A. v. Baasbank 19, Hover 13 en extra's 7. Het batten van de Hagenaars is ook al niet fraai. Alleen Sluyterman en Kien /bieden goeden tegenstand waarvan de eerste met harde slagen eri de laatste door kalm spel de scoren doen stijgen. Met den stand 550 is het pleit zoo goed als zeker beslist. Dorsman en Van Baas bank bowlen dan eenigen tijd goed en op 164 zijn er 8 wickets neer; op 66 negen wickets. Ten Bosch slaat dan echter in de volgende over de winninghit waarna hij direct door Van Baasbank gebowld wordt. Het totaal is 69 geworden. Hiervan hadden W. Walvis 11, P. Kien 19, W. Sluijterman 23 en extra's 3. Bowlingcijfers: Dorsman 426, Goosens 323, Stall 0—5 en Van Baasbank 312. De bowlingcijXers van het Haagsche elftal waren V. d. Leur 430, Snull 426, Denekamp 1—5. Het Ha'agsche Elftal plaatste zich door deze overwinning in de volgende ronde, die op 15 en 16 Juli gespeeld wordt. Amst. JunioresHaarlem- Juniores. Voor de voorronde van het Flamingo Ju- nioren-tournooi trokken de Haarlem kleuters Zaterdag naar Amsterdam om daar tegen een gemengd V.R.A.-A.C.C.—V.V.V.-elf- tal den strijd aan te binden. De Amsterdammers batten eerst, maar deze konden op den Haarlem-aanval nage noeg niets uitrichten. Vooral de jonge De la Mar was onbespeelbaar en allen die deze wedstrijd hebben gezien, zullen, mede door het uitstekende werk der andere spelers, tot de overtuiging zijn gekomen, dat de toe komst der H. C. C. „Haarlem" zeer hoopvol is met dit soort spelers. Voor 55 hadden allen een beurt gehad. Al leen v. d. Berg 12 en Prent 11 bereikten de dubbele cijfers. Met 7 wickets voor slechts 18 runs in 10 overs had Tony de la Mar keu rige cijfers. Voorts v. d. Bosch 0—7, Tesch- mapher 122. en Kramer 12. Vermelding verdient voorts nog dat De la Mar in deze wedstrijd z'n derde hattrick in dit seizoen verrichtte. Dit vrij lage totaal werd niet zon der moeite overschreden. Met den laatsten man op. de mat moest zelfs nog de winninghit geslagen worden. Hiervoor zorgde A. Heimig, zoodat Haarlem zich in de volgende ronde zag geplaatst. Het Haarlem-totaal werd 60, Alleen R. Kramer met 10 kwam in de dubbele cijfers. Voorts De la Mar Jr., 8, Boeree 9 not out en extra's 9. Bowlingcijfers: Dijkhuis 514, Klink 424, Inglis Arkel 18 en Fürstner 05. Men heeft het wonderbaarlijke verloop van den tweeden Testmatch tusschen Enge land en Australië reeds in dit blad gelezen, zoodat wij op de bijzonderheden niet nader behoeven in te gaan. Vanzelfsprekend is de derde wedstrijd, die in Leeds gespeeld wordt, veel belangrijker geworden, want het behoud van de „Ashes" ls plotseling voor Engeland een lastige taak. De samenstelling van het elftal zal buitengewone moeilijkheden met zich brengen, want veranderingen worden natuurlijk aangebracht. De amateurs Robins en Allen, wellicht ook White, worden beslist I vervangen, evenals keeper Duckworth, die niets bijzonders presteerde en wel plaats zal moeten maken voor Ames, die zeker zoo goed keept en een veel beter batsman is. Hobbs, die beide innings faalde, wordt o.i. weer gekozen, te meer, omdat zijn partner Sutcliffe dan beschikbaar is. De belangrijke wedstrijd tusschen de lei ders Kent en No. 3 van de ranglijst Lanca shire, is een gemakkelijke overwinning voor Lancs geworden met innings en 49 runs. Het bowlen van Mc. Donald, die in de eerste in nings 577 nam, en het batten van Watson (134) en Tyldesley <117) was te sterk voor Kent, dat slechts 194 en 147 maakte. De re servekeeper van Lancs, Farrimond, maakte in de tweede innings 7 slachtoffers, liet geen enkele extra door en scoorde 56 n. o.! Yorkshire behaalde eveneens een gedeci deerde overwinning op het arme Middlesex (341 en 207 voor 4 gesl. tegen 219 en 300). Leyland, die geweldig op dreef is, scoorde in de eerste innings 172 en maakt ongetwijfeld een goede kans voor het test-team. Hearne trachtte de zaak nog te redden met een fraaie 158, maar de rest faalde. Notts bracht het tegen Derbyshire niet verder dan de lei ding op de eerste innings, ondanks een mooie 74 van den veteraan George Gunn. Leicester sleepte den wedstrijd tegen Hampshire uit het vuur en won met 3 runs: de thuisclub was op de eerste innings 11 runs achter en maakte er slechts 115 bij (Boyes 8-37). Hampshire faalde echter even eens en was voor 101 all out! De tweede helft van de week bracht Notts opnieuw een overwinning op de eerste in nings, thans tegen Hampshire, dat een zeer zwakken aanval heeft. Notts scoorde 511 voor 8 (Whysall 117) en 186 voor 4 (Whysall 101 n.o.). Bij Hampshire was de veteraan Head goed op dreef en maakte 143 van de 383. De resteerende tijd leverde 82 runs op voor 2 wickets. Doordat Kent en Yorkshire geen competi tie speelden en Lancs op de eerste Innings verloor van Worcester, staan de kampioenen weer bovenaan met 78 punten; Kent en Lancashire beide met 77 volgen en op de 4de plaats staat Yorkshire niet 73 punten, maar zij speelde 2 wedstrijden minder. No. 5, Glou cester, heeft een sterk elftal en sloeg Sussex, waarin Duleepsinhji 2 maal faalde, met In nings. Parker en Goddard zijn uitstekende bowlers, terwijl. Hammond, Dipper en aan voerder Lyon regelmatig runs maken. Een bijzondere prestatie leverde de Essex- bowler Smith tegen Somerset; hij veroverde de laatste 4 wickets voor 0 runs in 8 ballen! Tenslotte vermelden wij nog de 10 wickets overwinning van Australië op Yorkshire. Woodfull en Bradman scoorden samen slechts 4 runs; maar Ponsford (143) zorgde er voor, dat het totaal toch nog 302 werd. De Yorkshire-batsmen waren niet in staat Grimmett fatsoenlijk te spelen en werden uitgegooid voor resp. 146 en 161; de Austra lische googly-bowler nam in totaal 11 wickets voor 133 runs! UMPIRE. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Voor de vaardigheidsproeven K.N.G.V. schijnt in den Kennemer Turnkring de be langstelling te stijgen. In Beverwijk, bij de afneming van het gymnastisch gedeelte, wa ren nu althans 4 vereenigingen vertegen woordigd, die met 24 dames en 13 heeren uit kwamen. De heer P. Dijkstra, voorzitter van de T. C., had de leiding. De meeste turnsters en turners bleken zich voor deze proeven goed te hebben voorbe reid. Voor enkele dames brachten de vrije oefeningen moeilijkheden, terwijl voor som mige heereh het klimmen een struikelblok was. Maar ook op enkele andere onderdeelen werden onvoldoendes genoteerd, voor een 4- tal dames en een 5-tal heeren zelfs meer dan één, zoodat deze niet meer het diploma kun nen behalen. Totaal slaagden voor het gymnastisch ge deelte 20 dames en 8 heeren, en wel van Con cordia te Haarlem, de dames G. C. van Hui zen, S. Stug, A. Wielart, T. van Halst, J. de Bruyn, S. de Bruyn en A. Osterthün; van Turnlust te Beverwijk de dames A. Koomen, C. Schipper, S. Rus, A. Wagenaar, L. Broek huizen, G. Romeijn en J, Hofland-Visseher, benevens de heeren C. G. Tabak, P. Olhoff, P. Munter, R. Gerssen, I. Rietdijk en L. Vis- scher, van Bato te Haarlem de dames C. de Liefde en A. Bakker; en van Gratia-Plato te IJmuiden-Oost de dames M. Heere, C. Die- naar-Heyligers, A. v. d. Vlerk en M. Duller, benevens de heeren P. Heijliger en L. Kleijn. Mej. G. C. van Huizen van Concordia ver dient een extra compliment. Zij toch neemt nu voor de 14e maal aan deze proeven deel (de vorige 13 keeren slaagde zij; nu moet 't athletisch gedeelte nog worden afgewacht). In deze staat mej. van Huizen aan de spits van het geheele K.N.G.V. Maar ook clubge- nooten van haar gaven blijk van doorzettings vermogen, mej. A. C. Wielart neemt nu voor den lOen keer deel, en mej. T. van Halst voor den 8en keer. Deze laatste komt dus binnen kort in 't bezit van het z.g. gouden speldje. Kampioenschappen K. T. K. Zondag werden op het terrein der B.V.C. te Bloemendaal de kampioenswedstrijden van den K.T.K. in athletiek gehouden. Wedstrijd leider was de heer J. Hop, scheidsrechter de heer A. Verwers. 's Morgens werden de wedstrijden voor da mes gehouden. Slechts 19 turnsters namen daaraan deel, ondanks het feit, dat in ver schillende vereenigingen nog andere goede krachten schuilen. De kwaliteit stond echter hooger dan de kwantiteit. Er bleek duidelijk vooruitgang sinds vorig jaar, een feit, dat zich ook bij de heeren, die 's middags 43 in getal kampten, demonstreerde. De wedstrijden hadden, ondanks de om standigheid, dat verschillende turners voor te veel nummers hadden ingeschreven, een vlot verloop. Vooral Concordia en de Bloemendaalsche G V. blonken uit. Enkele kampioenschappen kwamen evenwel ook bij andere vereenigin gen. De uitslagen luiden als volgt: Dames: 100 M. hardloopen. X J. de Vries (Concordia) 14 sec., 2 J. ten Post (B.G.V.)3 A. Kramer Concordia), 4 C. Schipper (Turn lust Beverwijk). Verspringen m.a.l.: J. de Vries (Concordia), 4.25 M., 2 T. van Halst (Concordia), 3 J. ten Post (BG.V.)4 A. Jansen (Concordia). Hoogspringen m.a.l.: 1 S. Bakker (Concor dia) 1.35 M., 2 A. Jansen (Concordia) en M. Heere (Gratia-Plato). Discuswerpen: 1 S. Bakker (Conc.) 27.05 M. 2 J. ten Post (B.G.V.)3 A. Kramer (Concor dia), 4 T. van Halst (Concordia). Speerwerpen: 1 T. Cassée (BG.V.) 21.96 M., 2 S. Bakker (Concordia), 3 A. Kramer (Con cordia) Kogelstooten: 1 S. Bakker, 8.43 M., 2 T. Kaptein, 3 J. de Vries allen van Concordia. Voor beide laatstgenoemde nummers geen kampioenschap in verband met het gering 'aantal deelneemsters. Estafette 4 maal 100 M: 1 Concordia 58 sec., 2 B. G. V. Heeren. 100 M. hardloopen: 1. P. Spoor (Concordia) 12 sec., 2. P. A. Kruyer (Concordia), 3. J. Kohier (B.G.V.),4. C. Cornet (Concordia). 400 M. hardloopen: 1. P. Heijligers (Gratia- Plato) 58 sec.; de beide andere finalisten P. Spoor (C.) en A. van Zadel (B.G.V.) lieten verstek gaan. 4 x 100 M. estafette: 1. Concordia 48.6 sec., 2. B G.V. I, 3. Concordia II. Relay 400-300-200-100 M.: 1. Concordia II 2 min. 24.3 sec,. 2. B.GV., 3. Gratia-Plato. (Concordia I gediskwalificeerd). Vèrspringen m. a.: 1. P. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) 6.13 M., 2. P. Spoor (C.), 3. C. v. d. Klinkenberg (B.GV.), 4. P. Heijligers (Gr.- Plato). Hoogspringen m. a.: 1. C. v. d. Klinkenberg (BG.V), 1.65 M., 2. J. Kühler (B.G.V.). 3. A. G. Hazelaar (Bato). Hinkstapssprong: 1. C. v. d. 'Klinkenberg (B.G.V.) 12.57 M., 2. P. Heijligers (Gr.-Plato), 3. H. Aartsen (B.G.V.), 4. W. v. d. Outenaar (Gr.-Plato). Speerwerpen: 1. J. Kohier 39.68 M.. (B.G, V.), 2. P. v. d. Klinkenberg (B.G.V.), 3. C. v. d. Klinkenberg (B.G.V.). Discuswerpen: 1. A. v. Zadel (B.G.V.) 29.25 M. 2. H. Meijer (B.G.V.). Kogelstooten: 1. P. Munter (Turnlilst, Beverwijk) 8.79 M., 2. A. v. Zadel (B.G.V.), 3. T. v. Houwelingen (Gr.-Plato). Adspirantendag K. T. K. Zooals wij reeds hadden voorspeld, blij ken de technische resultaten van de adspi rantendag K. T. K. bedroevend te zijn. In de eerste plaats ligt dit wel aan het feit, dat vrijwel alle vereenigingen zonder schif ting en (of) zonder goede voorbereiding haar adspiranten hebben uitgezonden. Men oordeele naar de uitslagen Oudste meisjes. Opgekomen 37, geslaagd 13, verdeeld als volgt: Concordia (16 opge komen, 2 geslaagd), Gratia-Plato (11,4), T. V. IJmuïden (4, 2), T. V. Santpoort (0, 5). Vereenigingsuitslagen. 1. T. V. Santpoort 204)4 punt; 2. Gratia-Plato 1871/2 p.; 3. Concordia 186 p. Jongste meisjes. Opgekomen 68, geslaagd 32, verdeeld als volgt (Concordia (20, 5);i Gratia-Plato (17, 6); T. V. IJmuiden (22, 14); T. V. Santpoort (9, 7). Vereenigingsuitslagen: 1. T. V. IJmuiden 217 p.; 2. T. V. Santpoort 216)4 p.; 3. Gratia- Plato 199 p.; 4. Concordia 192 1/2 p. Oudste jongens. Opgekomen 42, geslaagd 21, verdeeld als volgt: Concordia (24, 12), Gratia-Plato (2, 0), Bato (7, 4), T. V. Sant poort (4, 2), T. V. IJmuiden (5, 3). Vereenigingsuitslagen: 1. Concordia 209 1/2 p., 2. Bato 195 1/2 p. Jongste jongens. Opgekomen 55, geslaagd 18, verdeeld als volgt: Concordia (29, 9), Gratia-Plato (9, 2), Bato (6, 3), T. V. Sant poort (2, 1), T. V. IJmuiden (9, 3). Vereenigingsuitslagen. 1. Concordia 201)4! p.; 2. Bato 1911/2 p.; 3. Gratia-Plato 190 p. Kampioenschappen K. N. G. V. Aan de athletiek-kampioenschappen K. N. G. V., welke a.s. Zondag in Sneek worden gehouden, neemt uit den Kennemer Turn kring slechts één gymnast deel, en wel P. Heijligers (van Gratia-Plato), die op de 400 M. zal uitkomen. A. S. C. wint den Java-beker te Zandvoort. Zondagmiddag werden deze Jaarlijksche wedstrijden gehouden op het terras van het Kurhaus te Zandvoort. Het was een uitge zochte dag, hoewel het voor schermen te warm was. Ook de felle zon was meermalen een feit, dat een te groote inspanning der schermers werd geëischt. De A.S.C., die wederom beslag wist te leggen op den Java- beker, heeft zwaar gevochten. De 4 équipiers hebben zich geheel moeten geven en menige partij uit het vuur moeten slepen om de overwinning te behalen. De wedstrijden die 's morgens om 11 uur begonnen waren ein digden eerst 's avonds om 9 1/4 uur, wel werd er dus enorm vesl uithoudingsvermogen ge vergd. De 6 équipes die ingeschreven hadden waren: A.S.S., Zaal Aerts, Amsterdam; K.O. O.S.B., Utrecht, Zeist; Haagsche Scherm- bond; Zaal Paoli, Amsterdam en Incasso- bank Amsterdam. De A.S.C. stond weldra aan de spits en wist de Incassobank met 142 te kloppen. Zwaar echter was de strijd tegen K.O.OS.B. welke eindigde 88. Na de overwinning ook op Paoli en Zeist, moest alleen nog gewon nen worden van den Haagschen Scherm- bond; slechts 7 partijen waren voldoende om den Beker naar Amsterdam te doen verhui zen. Toen Driebergen zijn beslissende partij gewonnen had, was de A.S.C. zeker van de overwinning en werd er nog even rustig door- geschermd. De Incassobank had zich tijdens den wedstrijd teruggetrokken, daar de scher mers niet gerekend hadden, dat de strijd zoo lang zou duren. Om over 9 uur reikte de heer Timmer aan den captain van de over winnende ploeg den fraaien beker uit en bracht dank aan allen, die mede gewerkt hadden om dit schitterende sabeltournool te doen slagen. De heeren W. Brouwer, W. B. Dullemond, W. Driebergen en F. Mosman, de sterke équipeschermers van de A.S.C. ontvin gen ieder een klein bekertje als aandenken. De motorraces te Assen. Zondag werd te Assen de Nederlandsche T.T. gehouden, de bekende Internationale Motorrennen op het Circuit van Drente (AssenHooghalenLaaghalerveenAssen) georganiseerd door de Motorclub .Assen en Omstreken". De uitslagen luiden als volgt: Klasse 6, 175 c.M.3. Winnaar P. E. van Dinter, Arnhem. Tijd 2. u. 16 min. 12 sec. Gemiddelde snelheid De snelste ronde wera gereden door E. Fernihough, Southampton in 10 min. 14 4/5 sec. Gem. snelheid 93.2 KM. Klasse A. 250 c.M.3. Gaiss, Pforzheim (Duitschland). Tijd 2 u. 12 min, 12 sec. Gem. Snelheid 110 K.M. per uur. 2. L. C. Crabtree, Warrington; 3. S. Glaeve, Macclesfield. Klasse 350 c.M.3. 1. Slmcock, Australië. Camshaft. 2. I. Re- nier, Brussel; 3. S. Woods, Dublin. Klasse C. 500 c.M.3. 1. G. Walaker, Coventry; 2. S. Woods, Bir mingham; 3. Lind, Zuid-Afrlka. De internationale deelneming was grooter dan ooit. De baan was in uitstekende con ditie en de wedstrijden werden door het prachtigste weer begunstigd. Totaal 124 Bowlingcijfers: O. M. R. W. H. Oliver 221/2 9 28 4 J. Börneman 6 2 19 P. Sanders 12 1 55 5 Riechelman 4 13 1 Eerste innings A. C. C.: H. Prent bowled A. v. d. Togt J. Riechelman run out 13 J. Tienstra c. J. v. Eeghen b. A. d. Togt 5 P. Sanders bowled J. Schmeink 43 H. Oliver bowled J. Schmeink 1 N. Selles not out 36 J. G. Börneman c. H. Chabot b- J. Schmeink 12 O. Cornelissen c. J. v. d. Bogaardt b. J. Schmeink 1 J. J. Wolters c. J. v. d. Bogaardt b. J. Kruyt 2 J. Prent did not bat J. Börneman did not bat Byes 5 129 Bowlingcijfers: J. Schmeink M. Bruin A. v. d. Togt J. Kruyt f. t wickets O. M. R. W. 23 5 64 4 11 2 31 12 3 26 2 X 3 1 Haarlem 3Bloemendaal. Deze voor de bovenste plaats belangrijke wedstrijd is met groot verschil door Bloe mendaal gewonnen, waarmede Haarlem vrij wel uitgeschakeld is. Haarlem batte eerst. Op het vrij goede bowlen van Bloemendaal bereikte Haarlem niet veel en in een uur hadden allen een beurt gehad. Het totaal was slechts 30. Bowlingcijfers: Beijk 716, v. Dam 210, en v. d. Me ij 1—2, Bloemendaal deed hier na beter. Vooral Eysten had er goed hst oog en door zijn toedoen werd het totaal 97. Eysten 39, Heemskerk 16 en Zeeuwe 16. Bowlingcijfers: Brakel 4—37, Lanting 338 Balen Blanken 3—11 en Helmlg 0—7. Met 67 runs voor, deed Bloemendaal nog een poging voor het derde punt. Dit mislukt echter daar Haarlem dank zij Brakel 41 en De Bock 14 voor de benoodigde runs zorgde. Op 76 voor 7 werd gestopt, zoodat Bloemen daal met 67 runs op de 1ste innings won. Bowlingscijfers: Middelink 213, v. d. Meij 4—19, Ee"k 1—18 en Van Dam 0—19.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10