STOOP'S TOURNOOI GEËINDIGD. De kampioenschappen der A.A.A. te Stamford Bridge. WIMBLEDON. De Onderlinge Wedstrijden van Het Sp. aarne. lil uw ATHLETIEK. De Hollanders winnen drie kampioens medailles. - Berger „de vliegende Hollander" - Een sprong van 3.73 M. van v. d. Zee. - Een zeer geslaagde toer (Van onzen medewerker). DE HEENREIS EN ONTVANGST. In een buitengewoon goede stemming werd Donderdagmorgen de reis naar Enge land aanvaard. Toen Peters in Rozendaal zich bij de ploeg' aansloot waren allen present be halve A. Benz die Vrijdag per vliegtuig zou arriveeren. Tot groot genoegen van de ploeg sloot zich te Rozendaal ook aan de heer Wester- veld, bestuurslid der K. N. A U. Zeer vlot verliep de zeereis en ondanks alle sombere voorspellingen werd zelfs Van Welsenes niet zeeziek! Na een uur sporen door het fraaie Engel- sche kustgebied arriveerden de athleten te 10 uur 's avonds te Liverpool Street Station, waar de „Underground" hen snel naar het Bangorhotel bracht. Spoedig sliep het heele team om zich' voor te bereiden voor Vrijdag: den dag der series en van den hink-stap-sprong. Vrijdagmorgen ontving de A. A. A. eenïge bestuursleden en betoonde zich zeer wel willend, daar aan allen een plaats op de deelnemerstribune verschaft werd. Een uit- noodiging voor het schitterende diner in „The Monico" zou spoedig volgen. Deze speciale attentie voor de Hollanders werd natuurlijk uitermate op prijs gesteld. De vereeniging „Neerlandia" te Londen stelde een groote autocar ter beschikking van de deelnemers. Deze royale geste van den praeses, Dr. Rosegaarde Bisschop, ging van «enige zeer vriendelijke gelukwenschen vergezeld, waarin hij speciaal wees op de propaganda, die de athleten voor Holland te Londen gemaakt hebben. DE WEDSTRIJDEN VAN VRIJDAG. Tijdig was de ploeg op het veld, zoodat op de overdekte tribune op een gezellig hoekje beslag werd gelegd. Alvorens echter tot. de sportieve resultaten over te gaan, willen wij lets over de wedstrijdorganisatie memoreeren. Gelijk de Zweed O. Strand bij het A.A.A.- dïner terecht opmerkte, was de baan te hard. De opgehoogde bochten vormen voor de buitcnlandsche deelnemers steeds een be langrijke handicap. Strand stelde de fraaie baan te Stockholm als voorbeeld. Bovendien dienen de Engelschen de be paling te schrappen, die halve mouwen voor de championships voorschrijft. Bij de terreininrichting viel ons op, dat ibij den start der sprintnuxxxxners banken voor de deelnemers gereed stonden. Het middenterrein was matig onderhou den, hoewel speciale zorg aan den aanloop polshoog was besteed. De palen voor dit be langrijke springnummer voldeden niet aan de internationale eischen. Zoo misten wij bij het kogelslingeren den voorgeschreven ring. De jury wei'kte uitermate vlot samen. Het starten geschiedde veel sneller dan, wij in Holland gewend zijn. Bij het tijdopnemen trof het dat in tegenstelling met de slechte Hollandsche gewoonte de jury bijna vijf Meter van de finishpaleh af bleef. Direct na iedere serie megaphoneerde de vroegere athleet Abrahims op zeer duidelijke wijze de uitslagen. Begonnen werd met de 220 yards, waarbij Rinus v. d. Berge zijn serie in 22 3/10 sec. won en hiermee den snelsten tijd maakte. Berger won in 22 sec. hierbij den militair Powell royaal voorbij loopende. De eerste demi finale bracht een groote te leurstelling voor Haarlem en voor Van den Berge speciaal. Na een goeden start was deze op 100 Meter aan den kop, toen hij door een oneffenheid in de baan een spier in zijn rechter dij gedeeltelijk scheurde en per brancard naar Dr. Stellart vervoerd moest wordgn. Wij wenschen Van den Berge een spoedig herstel toe! Eenigszins gedrukt zag men nu Berger's prestatie in de derde demifinale tegemoet, die echter met Green korte metten maakte en als eerste de finish passeerde. Berger was geplaatst in de finale 220 yards. Intusschen hadden zich drie Hollanders in de finale verspringen geplaatst. Hannes de Boer stond één met 7.30 M. Peters was derde met 7.07 en Van Welsenes vierde met ■een sprong van 7.04. De Zweed Hallberg stond toen nog op de tweede plaats. Met Bond en Lindblad had Van der Zee op rustige wijze de 3.50 M. gepasseerd op het nummer polshoog. zoodat ook hier een Haarlemmer in de finale zat. Aan het einde van den middag had de finale hink stap sprong plaats. Peters had zich reeds van de eerste plaats verzekerd, terwijl van Musscher het tot de derde ge bracht had, achter de jeugdige volgeling van Kreigsman Hansson. Met een sprong van 15.10 M. veroverde Peters thans voor den vierden keer de gou den kampioensmedaille. Met zijn laatsten sprong kwam Van Mus scher den Zweed nog voorbij en veroverde met een zeer vlotten sprong van 14.0314 Meter een tweeden prijs voor Holland. Spe ciaal de groote stap en het hooee m-a-omen van Van Musscher bij zijn sprong trok de aandacht. De estafette ploeg bracht het eveneens tot de finale in 43 4, 3 sec.. De combinatie Van Welsenes, Benz, Rinkel, Berger, bleek den stimuleerenden invloed van den gerouti- neerden Van der Berge wel te missen. A. VAN DER ZEE. Niettemfn was de plaats in de finale een feit geworden. Zeer tevreden ging de ploeg huiswaarts, waar de goede zorgen van v. d. Putte aan de vermoeide spieren een grooten dienst bewezen. ZATERDAG. Uitermate welwillend verleende de A. A. A. aan den hinkenden Van den Berge toegang tot het middenterrein zoodat hij de presta ties van zijn landgenooten van nabij kon volgen. Speciaal voor Berger beteekende de aanwezigheid van zijn vriend een groote moreele steun. Ondanks eigen invaliditeit komt een groot deel der Haarlem-successen op rekening van dezen sportieven strijd makker Van den Berge. 100 Yards. De tweede serie bleek Dolf Benz te machtig, daar hij het niet verder dan de derde plaats bracht. Berger klopte echter op overtuigende wijze Simmons, zoodat men hem in een kop- serie der demifinale indeelde. Terecht loot men de series niet te Londen, doch deelt deze in, rekening houdende met de sterkte der deelnemers. Dit voorkomt uitschake ling door het bij een loten van sterke fina listen. Wederom had Berger een zeer snellen start en meteen Meter bleef hij den Ita liaan Toeti zondd* moeite den baas. De finale 100 yards zag er nu als volgt uit: Heap, de Haarlemmer Berger, de Engelsche favoriet Londen, de bekende neger die ook op de Olympische Spelen veel van zich deed spreken, Engelhardt en Page van Engeland, benevens de volgeling van Mussolini: Toeti. De Engelschen beschouwen de 100 yards vrijwel als het voornaamste nummer der kampioenschappen. En toen de megaphone stilte verzocht, luisterden 50.000 toeschou wers ademloos naar het eerste schot. Londen was blijkbaar wat nerveus en „gapte" bij den eersten start, waarvoor star ter Holt oogenblikkelijk terugschoot en de neger een afkeuring van het publiek moest slikken. Den volgenden keer was Toeti te vroeg weg, zoodat ook die een waarschuwing kreeg. Wederom concentreerden de loopers zich, knielden, kwamen even op en toen 't schot viel was Berger uitnemend weg. Toeti was was wederom te vroeg, doch werd niet te ruggeroepen. Na 30 Meter had de sterke Haarlemmer den Italiaan reeds geslagen en vergrootte met lange krachtige passen zijn voorsprong tot circa twee Meter. In de laatste yards kwam Toeti nog naar voren, doch het was te iaat om Berger van de eerste plaats te verdringen. Luide toegejuicht ging Berger als eerste door de finish. Tijd 9.9 sec. Engelhardt was drie, terwijl Londen het niet verder dan de vijfde plaats had ge bracht. Een mooi moment was het, toen Berger op de deelnemers-tribune plaats nam en luide weerklonk de kreet: „Berger Berger Berger, Holland, Holland, Holland!" Het grootste succes was bereikt. Een Haarlemmer had het hoofdnummer der officieuze kampioenschappen van Europa gewonnen. Vrij spoedig na deze overwinning werden de finales polshoog en verspringen afgeroe pen. De Hollanders wisten in de finale hun prestatie der series niet te verbeteren. Een zeer goede sprong van Van Welsenes van 7.34 M. was enkele c.M. ongeldig helaas. Hannes de Boer zag zich door den Zweed Hallberg gepasseerd, die 7.37 M. sprong, ter wijl 7.30 M. de beste prestatie van den Hollan der was. Wij kwamen echter met een tweeden, der den en vierden prijs op vèrspringen zeer eer vol uit den strijd. Intusschen volgde het sportieve publiek met groote belangstelling het duel tusschen den Zweedschen polshoogspringer Lindblad en den Haarlemmer Van der Zee. Snel ging de lat hooger en op 3.81 M. sprong de Zweed af. Ook Van der Zee miste deze hoogte, hoewel het verschil miniem was. Op aanwijzing van de jury werd thans de lat lager geplaatst. Volkomen beheerscht en kalm nam Van der Zee de maat en liep snel aan. Met vaste hand plantte hij de pols en kwam keurig omhoog. Op het juiste moment hoekte hij royaal over de lat, die op 3.73 M. gesteld was. Ongetwijfeld zou Kreisman zeer tevreden geweest zijn indien hij het succes van zijn aanwijzingen persoonlijk had kun nen aanschouwen. Ook Lindblad sprong 3.73 M., zoodat naar Engelsche gewoonte direct twee kampioenen polshoog afgeroepen werden. Bravo, Van der Zee! Een goede plaats hadden wij je wel toegedacht! De eere-me- daille heeft echter onze verwachtingen over troffen. Bovendien is de sprong van 3.73 M. een buitengewone prestatie. Nu kwam wederom de beurt aan Berger, n-1. voor de finale 220 yards. Abrahims ver kondigde de loting der banen als volgt: Hau- lon (le baan); C. Berger (2e baan) Leigh Wood (3e baan); Engelhardt (4e baan). Snel viel het schot en als een wervelwind was Ber ger weg. De Engelsche bladen schreven van „The flying Dutchman" eenzelfde bijnaam als Paulen destijds te New-York had. Als 100 yard geloopen is, is Haulon ge passeerd. Leigh Wood is eveneens achter en Berger loopt borst aan borst met Engelhardt. Na een tiental meters is Berger duidelijk aan den kop, doch Engelhardt is zeer sterk en met een formidabelen eindspurt klopt de lange Engelschman Berger in 22 sec.. Met circa 2 Meter achterstand ging de Haarlem mer als tweede door de finish. Een zeer fraai resultaat. Ten slotte nog de finale 4 X 110 yards estafette. De ploeg was reeds wat vermoeid. Van Welsenes had juist de finale vèrsprin gen achter den rug en Berger de beide sprint nummers. Een groote fout maakte de tweede wissel- puntcommissaris echter, toen hij de drie ploegen alle een verkeerde baan aanwees- Hierdoor moest bij dit wisselpunt op het laatste moment nog gechangeerd worden. Niettegenstaande dit wist Haarlem in 43.9 sec. de derde plaats te bezetten. Wij vertrouwen dat met van den Berge in de ploeg de eerste plaats een zekere buit ge weest zou zijn. Thans waren de Polytechnic Harriers de gelukkigen. Holland had hiermede drie eerste prijzen, drie tweede, twee derde en een vierde prijs behaald. Het is te begrijpen dat de stemming 100 pet. was, toen men huiswaarts keerde om zich te verkleeden voor het A. A. A. diner. DE THUISREIS, j Zeer vlot liep alles van stapel. Een groot aantal handteekeningen hadden speciaal Van der Zee en Berger in de programmaboekjes van Engelsche toeschouwers te plaatsen. Aan het A. A. A-diner dankte de heer Wester- veld namens de K. N. A. U. voor de schitte rende ontvangst, die den Hollanders bereid was. Zondag vertrok men welgemoed weer naar Holland. De aangename zeereis onderbrak prettig het zitten in den trein. De Vereeniging „Marathon" te Vlissingen bracht het team een fraaie bloemenhulde. Hierbij zou het echter niet blijven. De hard- looper Baars Steineman overhandigde te Rotterdam aan Van der Zee en Berger ieder een bloemstuk met zijn hartelijke gelukwen schen. De K. N. A. U. die Zaterdagavond reeds te legrafisch haar gelukwenschen zond, compli menteerde in Den Haag de ploeg bij monde van de heeren Pijper (secretaris) en G. A. Burger. Deze hoeren vergezelden de athleten verder naar Haarlem en Amsterdam, waar op initiatief van den speerwerper Jaap Knol een huldiging van Berger op touw was gezet. Wij komen tot de slotsom, dat de toer zeer geslaagd mag heeten, hetgeen speciaal voor de organisatoren een groote voldoening zal zijn. De groote propaganda, die door deze pres taties voor de athletiek geleverd is, zal haar uitwerking stellig niet missen. Wederom heb ben wij de resultaten gezien van het werk dat Kreigsman begon en dat men naar zijn beste weten thans tracht te voltooien. CHR. BERGER GEHULDIGD. Zondagavond half elf arriveerde met den Vlissingschen trein aan het Centraal Station te Amsterdam de bekende athleet Chr. Ber ger, die in Stamford Bridge op de A. A. A- kampioenschappen in het nummer 100 yards den eersten prijs behaalde. Naar aanleiding van dit feit hadden zich op het perron een groot aantal leden der Amsterdamsche ath- letiekvereenigingen A. A. CA. V. A. C. en A. P. G. S. benevens een aantal Haarlem- leden verzameld, die hem onder daverend ge juich op de schouders ronddroegen, waarna hem door Jaap Knol van de A. P. G. S. na mens alle aanwezigen een fraaie bloemen mand werd aangeboden. Ook de heeren Benz en Musscher, die met denzelfden trein gear riveerd wax-en, werden met de door hun be haalde sxxccessen gelukgewenscht. LAWNTENNIS. Reuvekamp Gille wint het enkelspel van Roeland. Mej. Hulshof redivivus. Even dreigde een gerucht dat Stoop's tour- nooi dit jaar niet zou doorgaan en zoo het gaat met zulke loopende vuurtjes waren er aldra vex-schillende tennissers die zich bij voorbaat verzetten tegen dit besluit. Hoe het ook zij, „Stoop" is doorgegaan en evenals vorige jaren, met veel animo eix goe de wedstrijden. De banen waren weer goed in orde, een belangrijke zorg minder voor de organisato ren, de heeren Kamerbeek, Tijsseling en Niernan, die zoodoende voor een vlotte af werking konden zorgen. In het heex-en-enkelspel heeft, tot veler genoegen Reuvekamp Gille sixxds eenige ja ren weer eexxs gezegevierd. Deze bescheiden speler met zijix rustige exx beheerschte spel wordt door iederen tegenstander bewonderd. In dexx halvexi eindstrijd heeft hij zich te gen zijn clubgenoot Blom teweer moeten stellen. Gemeenlijk wint Reuvekamp, zoo ook nu, maar het gebeurde eerst na heeten strijd met 10—8, 10—8. In de finale kreeg Reuvekamp Gille Roe land tegen zich, die verleden jaar eveneens de finale bereikte exx daarna voor Advantage uitkomende, veelmaals zijn partijen won. Hij had nu te kampen, behalve met den T. C. H.'er, tegen een steenpuist in den hals. Een raadsel is het, dat hij met een dergelijk ongemak nog zoo lang kon doorspelen. In de finale verloor hij in 3 sets van Reuvekamp Gille. Mej. Hulshof, die dit seizoen nog niet op dreef geweest was, deed bij Stoop plots weer van zich spreken. Via mej. Beaumont werkte de T.E.D.-dame zich in den eindstrijd, waar in zij gemakkelijk van mevr. Kühn won, 5—7, 6—1, 6—1. Eerst na harden strijd wonnen mej. De Jong met Blom van mej. Renses en v. d. Stadt. Dit was een aantrekkelijke strijd, waarin mej. Renses helaas aan het net nog al eens faalde, maar waarin overigens uit muntend spel te zieix gegeven werd. Het heeren-dubbelspel moest logischerwijs geredeneerd aan Blom en Reuvekamp komen nadat ze De Ruiter en Melse met harde cijfers (86, 79, 62) verwonnen hadden. In de finale verloren ze echter van twee jongelui Bakker en Verwaal die, na een 2 sets achter stand, nog ophaalden en de match wonnen met 16, 46, 62, 63, 64. Blom scheen ons overigens wel wat vermoeid, hetgeen goed verklaarbaar is na zooveel partijen. De dames-dubbel werd vrij gemakkelijk voor mej. Hulshof en mej. v. d. Stadt voor mej. Uytenhaghe de Mist en mej. Ten Broeke. Bij de prijsuitreiking herinnerde de heer Kamerbeek o.a. aan het jubileum van T.C.H. en reikte met kwinkslag en ernstige aanmoe diging de tropheeën uit. De uitslagen va nhalve eindstrijden en fina les zijn aldus: Heeren'-enkelspel: Reuvekamp Gille slaat De Ruiter 75, 62. Blom slaat dr. Eysvogel 63, 64; Roe land slaat Borgerding 75, 68, 63; v. d. Klashorst slaat Stoel 16, 8—6, 63. Halve eixxdstrijd: Reuvekamp Gille slaat Blom 108, 108; Roeland slaat v d. Klashorst, 62, 60. Eindstx-ijd: Reuvekamp Gille slaat Roeland 64, 63, 6—3. Da mes - e nkglspel Mej. Over de Linden slaat mevr. Spruyt, 61, 64, mevr. Kühn slaat mej. Uyten haghe de Mist 4—6. 9—7, 6—4, mej. Hulshof slaat mej. v. d. Stadt, 63, 64; mej. v. Beaumont slaat mevr. Spronk 75, 6—0. Halve eindstrijd: Mevr. Kiihn slaat mej. Over de Linden 119, 6—2. mej. Hulshof slaat mej. v. Beau mont 6l, 61. Eindstrijd: Mej. Hulshof slaat mevr. Kühn 5—7, 6—1, 6—1. Gem. dubbelspel: Mej. Veenhoven en Lux slaan mevr. v. Huysstee en Roeland 36, 63, 63; mej. Renses en v. d. Stadt slaan mej. Senft en v. d. Weiden 6—0. 6—2; mej. v. d. Stadt en Ivotte slaan mej. v. d. Haar en Dr. de Crauw 6—2, 6—3; mej. De Jong en Blom slaan me vrouw Kühn en Blom 62, 6—1. Halve eindstrijd: Mej. Renses en v. d. Stadt slaan mej. Veenhoven en Lux 1513, 6—2; mej. De Jong en Blom slaan mej. v. d. Stadt en Kotte 6—3. 6—3. Eindstrijd: Mej. Renses en v. d. Stadt verliezen van mej. De Jong en Blom 810, 63, 36. Heeren-dubbelspel: De Ruiter en Melse slaan De Kamper en Klok 6—4, 6—1. Reuvekamp Gille en Blom slaan Stoel en Terlaag 64, 79, 64; Eys vogel en Roelaf slaan Wijsmuller en Baay 6—1, 8—6; Bakker en Verwaal slaan Vexwey en Cassée 63. 16, 63. Halve eixxdstrijd: Reuvekamp en Bloxn slaan De Ruiter en Melse 86, 79, 62; Bakker en Verwaal slaan Eysvogel en Roeland 64, 64, Eindstrijd: Bakker en Verwaal slaan Reuvekamp Gille exx Blom, 16, 46, 62, 63, 64. Dames-dubbelspel: Halve eixxdstrijd: Mej. Hulshof en nxej. v. d. Stadt slaan mej. Renses en nxej. Over de Linden 46, 61, 75; mej. Uyteixhage de Mist en mej. Texx Broeke slaaxx mej. De Jong en nxej. Vlie ger, 75, 6—4. Eindstrijd: Mej. Hulshof en mej. v. d. Stadt slaan mej. Uytenhaghe de Mist en mej. Ten Bxoeke 7—5, 6—4. Troostronde: Heerenenkelspel: Eindstrijd: Verroen slaat J. Aanstoot 62, 4—6, 6—4. Damesenkelspel: Eindstrijd: Mej. De Joxxg slaat mevr. v. d. Klashorst 6—1, 6—2. TILDEN HEEFT GEWONNEN. Het is Tilden gelukt. In 1920 en 1921 heeft deze machtige Anxerikaansche texxnisser het tournament te Wimbledon gewonnen, in eind strijd respectievelijk tegen Patterson en „Boy" Norton en nu, negen jaar later en 37 jaar oud, heeft hij het hex-haald. Al eenige jaren lang is Tilden bezig geweest zich terug te trekken om zich voortaan aan de film of het tooneel te wijden. Maar, om het ronduit te zeggen, noch films noch tooneel zagen in hem een talent voor hun eigen speciale bi-anclxe en daaraan hebbexx wij het waar schijnlijk te danken, dat Tilden telkens maar weer naar de texxnissport terugkeert. En ten- xxissen kan hij wel. Hij heeft dit Wimbledon- sche tournament op waarlijk magistrale wijze gewonnen. Alleen tegen Borotra is hij eigenlijk in gevaar geweest. Het was natuur lijk nogal fortuinlijk voor hem, dat Cochet uitviel, waxxt tegen dezexx Franschman schijxxt Tilden. altijd vaxx zijn stuk te raken maar dit verkleint de waarde van zijn over winning geenszirxs. In de finale heeft hij met Allison eigen lijk geen oogenblik moeite gehad en dat is geen wonder. Allison speelt het typisch Ame- rikaansche spel, dat voor Tilden geen gehei- nxexx heeft en waar hij zelf ver boveix staat. Een Europeesch tenxxisser, zelfs 'n Cochet, mag zich hierdoor latexx overrompelen, Tilden kent er de waarden en de zwakke kantexx te goed vaxx, onx zich dit te laten welgevallen. In drie sets bleef hij baas van het terrein, 6—3, 97, 6—4, en deze eindstrijd was eexx anti- clünax. In het dames dubbelspel won 't paar Wills- Ryan van de dames Cross en Palfrey met 62, 97; het gemengd dubbelspel was voor Crawfox-d en Miss Ryan, die Prenn en Frl Krahwinkel nxet 61, 63 sloegen. Het hee ren-dubbelspel wordt heden uitgevochten tusschen Allison-van Rijn en Lott-Doeg. Als Miss Ryan niet toevallig in de mixed met een Australiër was uitgekomen, zoudexx alle Wimbledoxx prijzen van dit jaar volledig in Anxerikaaixsch bezit zijn gekomexx. En het scheelt xxu toch maar heel weinig. De jaarlijksche onderlinge roeiwedstrijden van Het Spaarne zijn Vrijdagavond, Zater dag exx Zondag gehouden. Zij zetten Vrijdag avond in met een geweldige onweei'sbui, die eenige vertraging in de afwerking van het programma veroorzaakte, maar genoten op de volgende dagen het mooiste weer dat men zich denken kan, en werdexx een mooi succes voor de vereeixiging. De publieke belangstelling was groot. In het hoofdnummer, Oude Vier, waren ditmaal maar twee ploegen ingeschreven, maar zij streden een mooie en heel spaxxxxexx- de race, die pas ixx de eindspux-t-beslist werd en gewonnen door G. Hoekman (boeg), G. Timmermaxxs, P. D. Timmermans, R. H. Span jaard (slag) en E. Timmermans (stuurman). Deze ploeg woxx daarmee voor eexx jaar den Vader-wisselprijs, uitgeloofd door een aantal oudere leden der vereeixiging, en de tradi- tioneele zilveren medailles van den eere voorzitter, den heer W. Dyserinck. Tijd 3 min. 51 sec. over de 1000 M. Heel spannend was ook de strijd in het nummer Oude Twee, waaiwoor vier inschrij vingen waren. De eerste voorwedstrijd werd een dead heat. Bij overroeien wonnen G. Swaving Dijkstra (boeg) en R. Peereboonx (slag) gestuurd door Ir. P. C. van Niftrik, met anderhalve lengte. De tweede heat .werd door G. Hoekman (boeg), R. H. Spanjaard (slag), Craixxer (stuurman) met een kwart lengte ge wonnen. Deze beide winnende ploegen ontmoetten elkaar in de finale, die na schei-pen strijd merkwaardigex-wijze ook een dead heat werd, in 4 min. 20 sec. over de 1000 M„ waarop, volgens i-oeiers-traditie, besloten werd om de medailles door te zagen exx de helften te ver- deelen. Het nummer Oude Skiff was voor B. ten Have Jr„ die met eenige lengten gemakke lijk won. De eerste prijs was uitgeloofd door het eerelid, dexx heer G. H. Kaax*s Sijpesteyn- De junïores-nummers, die der beginnelin gen op de onderlinge wedstrijden, gaven nogal wat veelbelovende jonge krachten te zien, die elkaar met enthousiasme en felheid bekampten. De Jonge Vier werd in 4 min. 12 sec. (1000 M.) gewonnen door Hecket (boeg), Garrer, Haen, v. d. Zouwe\slag), Meckman (stuur man) met ruim een lengte voorsprong. Wen flink uitgevochten race. De Jonge Twee, die vijf inschrijvingen tel de, gaf vooral in de finale heel aardig roeien te zien, dat evenals het nummer Jonge Vier bewees dat de juniores hun voordeel weten te doen met de goede ixxstructie van vele oudere leden. Eskes (boeg) en Woud (slag) wonnen in 3 min. 52 1/5 sec. (baan 800 M.) vaxx Croese (boeg), Bels (slag) en Meckman (stuurman), die den tweeden prijs krijgen. De eerste prijs in dit nummer was ook traditioneel uitgeloofd door den heer J. de Breuk Lzn., eerelid en oud-voorzitter van de vereeniging. Voor de Joixge Skiff waren er niet min der dan acht inschrijvingen. In de finale woxx R. H. Spanjaard de door het bestuurs lid den heer G. M. Bais uitgeloofde zilveren medaille, in 3 miix. 24 sec. over 800 M. De tweede prijs was voor E. Steenhuysen, de derde voor H. Bauer. Ook in dit nummer werd soms goed roeien ten beste gegeven, en geen der beginnelingen-skiffeurs kwam in moeilijkheden met de piketten, ofschoon het sturen af en toe nogal te wenschen overliet. In de mixed vieren, het mei-kwaardige extx-a-x-acenummertje over 400 M„ dat ver leden jaar al zoo'n succes had, werd de eerste prijs zeer overtuigend gewonnen door mej. A. Tijm (boeg), R. H. Spanjaard, G. Swaving Dijkstra, mej. E. Hogeweg (slag), mej (stuurvrouw). Ook aan dit nummer is een Vader-wisselprijs verbonden. Terwijl voor de race- en stijl-nummers Het Spaarne de medewei'kiixg gekregen had van dexx heer H. C. Janus, lid van De Amstel, die nxet zijn snelle motorboot uit Amsterdam was gekomen onx kamprechter en jux-yleden te. vervoeren, werd de jury-taak bij het dames stijlroeien op uitstekende wijze ver vuld door mej. Posthuma exx mej. Spaargaren, leden vaxx de Leidsche Dames Studenten Roeivereeniging De Vliet, die veel zorg aan haar vaak moeilijke beslissixxgs-taak be steedden. De Oude Vier werd gewonnen door mej. E. Paris (boeg), nxej. I. Adams, mej. A. E. Her- weyer, mej. E. B. Venema (slag) en mej. H. Harting (stuurvr.) die de medailles ontvin- gexx uitgeloofd door het bestuurslid dexx heer T. Ph. Adrian, en uit stekend roeien toonde, de bijzoxxdere repu tatie van Het Spaarne op dit gebied waardig. De tweede prijs was voor mej. A. Maas (boeg), nxej. L. Minxxigh, mej. N. Roos, mej. E. Hoge weg (slag) exx mej. N, vaxx Parreeren (stuur vr.) Er wax-en 4 deelnemende ploegen. Het nummer Oude Skiff Danxes werd ge wonnen door mej. H. H. Nilant, die dexx wis selbeker, hiervoor uitgeloofd, eix eexx per soonlijken prijs, door dexx heer F. Tollenaar beschikbaar gesteld, ontving. Den tweeden prijs won mej. T. Timmermans. Eersten in de Jonge Vier Dames waren mej. S. Spier (boeg), mevr. B. Venema, mej. A. Tijm, nxej. W. J. Theyssen (slag) en mej. N. vaxx Parreex-en (stuurvr.), tweeden nxej. N. de Joxxg (boeg), nxej. E. Polderman, mej. G. Botje, xxxej. N. de Noo (slag) en mej. F. Pol- dermaix (stuurvr.) De le prijs was uitgeloofd door den be schermheer jhr. J. P. W. van Doorxx. De Joixge Skiff, waarvoor de heer Harting een ets als eerste prijs had uitgeloofd, werd gewomxeix door mej. E. Paris, tweede prijs nxej. II. Harting, dei-de prijs nxej. W. van der Tak. Er was een kano-race voor zoons van leden, die aannxerkelijkexx pagaai-strijd te zieix gaf in deze tegenwoordig-herlevende tak van watersport, en twee veteranen-vieren lever den weer eens het bewijs hoe mexx de schooxxe roeisport met succes en voldoening kan blij ven beoefenen ook xxa de dageix der jeugd. De twee dames-bestuursleden stuurdexx deze beide groepeix vaxx stoere mannen, die niet minder daverend applaus oogsttexx dan de andere finalisten, toen zij ixx hun 800 M.- strijd het clirbgebouw passeer dexx. F. Sillem (boeg), Ch. Laming, H. L. Warnier, Ir. F. Muller van Bx-akel (slag) en nxej. Willy Brust (stuurvr.) woxxnen met een lexxgte van Mr. P. Fulxx-i Snethlage (boeg), G. van Vliet, J. Leyh, J. Stalling (slag) exx mej. H. H. Nilant (stuurvr.). De veteranen trokken er geducht aan en huxx race was weer eexx geslaagd pro- paganda-nummer voor de vereeixiging. Aan eexx clubdiner bij Brixxkmann en later bij de prijsuitdeeling, gevolgd door dansen, ixx het clubgebouw, waax-bij eexx paar honderd leden tegenwoordig waren, werd door dexx voorzitter gememoreerd dat de vereeixiging 45 jaar bestaat, hetgeen weer een mijlpaal in haar bloeiend en voorspoedig leven is, exx werd herinnerd aan het werk van de velen die er in vx*oeger jaren huxx krachten aan hebben gegeven om het Spaarne op te bou wen tot de gi-oote vereeixiging nxet eexx mooi clubgebouw exx een uitgebreide vloot, die het nu is. Het eex-elid de heer B. J. Couvée, eexx der oprichters van Het Spaarne, had op de zen dag een der gouden medailles, door de jonge vier der vereeniging in 1895 op De Ko ninklijke gewonnen, ter beschikking gesteld voor de prijzenkast, en deze toepasselijke at tentie werd onder gejuich aanvaard. De gasten van De Vliet en De Amstel, die zooveel bijgedx-agen hadden tot het slagen van deze wedstrijden, werden met daverend applaus gehuldigd. Hollanders in Transvaal. Uit Johannesburg wordt aan De Crt. ge meld, dat de Hollandsche bokser Van Klave ren aldaar op Purchase na eexx strijd van tiexx ronden op punten heeft gewonnen. Van Vliet verloor in de tiende i-onde van Abaguire. ZEILEN. Haarlemsche Jachtclub. DE ZESDE SERIEWEDSTRIJD DER JOLLEN. De uitslag van den Zaterdag j.l. gehouden wedstrijd in 12-voetsjollen luidt: 1. M. Braxxd 1.11.10. 2. Mej. D. Alberts 1.11.47. 3. Mej. vaxx Houten 1.13.8. 4. Mej. de Visser 1.13.51. 5. Veeling 1.14.27. 6. Mej. Zondervan 1.15.10. 7. Micheels 1.17.52. 8. Laixxing 1.19-50. 9. Westerman 1.21.14. Volkmann, die derde aankwam, had een boei geraakt en werd uitgesloten. In de 16 M2.-klasse startten slechts 3 deels nenxex-s. De uitslag was: 1. Tx-eub IV, M. v„ Breenxen 1.4.22. 2. Treub V, F. Bernard 1.5.20. 3. Treub I C. Bernard 1.6.10. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 «fSW TELEFOON 12225 KLEERMAKER IlililiRtfinnniiNiiiiiiRiiiinnnunmtiiHininHiiiiiniiiiiiRMI

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12