Heringa Wuthrich, Haarlem Oliestookinrich tingen Heringa Johnson EXAMENS. WEERBERICHT BURGERLIJKE STAND AMSTERDAMSCHE BEURS. UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 7 JULI 1930 (Adv. Ingez. Med.) OVERGANGSUITSLAGEN H. B. S. A Bevorderd van klasse 1 tot 2: Cornelia J. Grootenboer, Marle H. Poorter, A. Bijlsma, J. J. Determann, T. Dik, M. W. Langereis, G- v. Musscher, J. Renooy. H. Roose, H. Schol ten, W. Stammes, A. Tekamp, E. Vinke, M. Visser, H Zwier, Adriana M, Bal, Johanna P. Leyh, Nelly J. F. Machtelse, Bob Meinesz, Jeanne M. Poldermans, Jtte H. Schelllngerhout, Anna Terpoorte, A. v. d. Bergh, P. G. Ilusslage, A. Kruyer, J. F. Poen, J. C. Rentjes, W. C. Smith, P. de Wilde, J. v. Winterswijk. Elisabeth C. v. Ferney, Anna Lindeman, Woubina v. Muyen, Alida Roos, Cornelia C. F. v. d. Weele, J. Bismeyer, C. de Bouter, M. K. Faber. W. F. Frank, J. C- Huls man, G. II. E. Resting, J. de Langen, A. H. Presburg, B. H. Weenink, Petronella Fortgens, Johanna W. Hinse, Johanna G. Koning, Wil ly J. Kruymel, Henriette v. Looy, J. Chottel, P. Th. v. Eek, H. Hurkmans, H. J Leupen, J. G. Maat kamp, G. Ravestein, H. C. Smit, C. M. de Wilde, J. J. Zweeres, A. C. Fortegens. Bevorderd van klasse 2 naar 3. Catharina M. Baay, Catharlna M. J. Leeuw- rlk, Elisabeth Chr. v. Looy, Antonia Chr. H. Möller, Alida v. Wijngaarden, J. Andringa, H. Boeree, G. v. d. Haak, R. Hagebout, J. H. F- Kal, W. Latenstein v. Voorst, A. v. Leeuwen, J. A. Leupen, W. H. de Meyer, A. P. Varekamp, Maartje Ardesch, Johanne H. Bronkhorst, Betty R. Felleman, Susan I. Felleman, Jaco- ba v. Gulik, Hendrika L. Meyst, H. H. Baudert, A. Bogert, P. PI. Brussé, J. H. C. ten Have, W. v. Olphen, M. Otger, E. C. v. Putten, C. Schel- linger, J. H. de Vries, Johanna P. C. Hcis, Johanna B. Immer, Aaltje W. H. Zwart, E. J. Brockers, H. R. Cruyff, J. Dasberg, E. Haver- Bchmidt, E. A. Kemper, W. PI. J. G. v. d. Laan, P. F. D. de Munnik, D. Roemers, C. v. d. Stad, E. D. Strlezenou, W. F. Zanen, Mathilda C. L. Jagt, Ulla v. d. Kamp, Clementia p. Mantel, Metta M. v. Santen, W. J. Akkerman, F. C. L. Erwich, J. F. A. Frederikze, M. A. Hazevoet, F. M. Heer kens Thijssen, H. de Klewit, G. J. Koper, W. D. Margadant, N. J. Rayer, Th. C. E. Reerink. C. v. Vreeden, A. Zanen. Bevorderd van klasse 3 naar 4: Bertha v. Eyk, Ciasina van Gelder, Gerar- dlna F. Lledmeyer, Marie Maks, Hendrika Meeuwig, Eilke Teerink, J. H. André, H. J. Th. A. M. Herckenrath, A. H. J. Th. Koning, M. J. Meyers, F. Tupker, H. J. Wielinga, H. J. Wijkhuizen, J. Fuchs, Johanna M. Blom, Johanna A. J. de Langen, Marga. B. A. v. d. Mijle, Lolkjc Spijkstra, Geertruida v. Steen, C. A. Blom, J. Bongertman. A. H. M. Dieperlnk, F. C. v. Elk, J. G. Emminlc.Th. A. Eriksson, A. M. P. Hörchner, J. D. M. Ke telaar, Th. v. d. Kolk, J. Leeuwrik, H. A. G. de la Mar. M. W. F. Prins, P. J. A. Varekamp. Petronella Meerman, Cornelia Röbken, Anljc Verdel. Catharina M v. d. Werff. Cor nelia W. Wijdom, J. A. S. Bels, J. A. Corver, G. C. Croese, M. L. de Fouw, M. D. Frank, W. L. Koel, H. J. C. Leyendekkers. G. Mulder, A. Schrijver. A. G. J. Speekenbrink, W. J. Ta kes, A. L. Thierens, J. Twenhaar, N. J. de Wilde, G. Woellnga. Bevorderd van klasse 4 naar 5: B, H. Andréa, W. P. v. d. Berg, E. Cochius, J. de Geus, J. G. KUmbie, J. Lasschult, A J. Moen, G. R Noorman v d Dussen, PI. Ph. So- bels, J. Vermaas. Johanna M. Jansen, Margaretha M„ de Lust, Maria M. v. Vliet, J. A. C. Bartels, W. BlankeVoort. R. II. Blauw. O. v. Driel, L. L. Held, M. Kohier, W. J. Serné. Corry Kort, A. A. v. d. Burg, J. Graf, N. J. R. Groos, C. Th. Heemskerk, D. Husslage, Ph. A. J. Ingenhoes, J. Pronk, J H. de Ridder, J A. Schoevaart, J. Sterkenburg. H. J. H. Vlets. OVERGANGSUITSLAGEN H.B.S. 5-J. C., B. Bevorderd van klasse I naar klasse II: R. L. Amelunxen, voorw., K. Bosma, F. Hckker, E. Jongkamp. R. J. Kummel, A. M. G. Lanz, V. A. Mans, voorw., D. Polak, R. Polak, J. J. Rol, J. Sjoerds, N. A. v. d. Voort, S. Vos, S. J. de Vries. L. P. Walburgh Schmidt, C. Wiegel, B. P. Wijnberg, A. A. Zijlstra, W. J. de Jongh, J. A. Gulden, PI. M. de Bilt, Th. Breedveld, Ny. Bunte, G. C. v, d. Colk, Aa. Ma. Coster, C. F. Cramer, J. W. Dambrink, voorw., E. A. v. d. Eist, H. Ferwerda. F, A. Goll, F, M. Haubcr, Fa. Houtkamp,, P .11. Klipp. R. Kra mer, Ma. Ca. Postema, Le. Me. Prinsen, Ny. Wagemaker, Pe. Woltcrson. A. Bolier, W. v. d. Boom, II. Eebcs, Ja. Fa. Ae Ferwerda, H. J. Gompcn, Ca. Ja. Hartog, H. Kramer, J. R. v. Mansum, A. O. Meyer, P. Otto, J. E. Pan- man, Jy. Ce. de Ridder, He. Ae. Sarink, Aa. Ma. Welling, Ma. Ha. Da. Wilod Versprille, Aa. Eth. Wijkhuizen, J. H. v. LJzerloo. Van klasse II naar ill: J. L. Alia, J. P. B aas, H. Ch. Bottelier, E. H. Cohen, F. P. K. de Jong, W. Kramer, W. Langcraar, H. R, Mol, S. v. Mussoher, P. J Pennlngs, J v. d. Pol. voorw., D. Rozeboom, W. J. Snoek. F, L. Struyck. R. J. Vogels, voorw., J. Volmüller. A. Vrijer, H. J. v. d. Burg, E. J. Diepersloot, Ha. Aa. Dlk, Ja. Ia, Ja, Ja. v. Gelder, Ha. Ja. v. d. Graaf, voorw.. Eth. v. d. Horst, Sa. Ma. Jongepler, G. W. Kumpe. J. G. Kumpe, Ca. Sa. Meyerink, H. Otto, PI. J. P. Roesink, Wa. Ja. Scret, voorw., Ma. Aa. Socsdorp. G. Visser, Jc. Zijlstra, Ac. v. Gel der G. Dekker, M Dlnkelman, P. J. W. Don- dorff, Ca. Drees. J. W. v. Ilartcsvcldt. II. v. d. Ileide, Ca. Ga. Hekket, voorw.. My. Wa. v. d. Horst, J. Jonkman, Ca. dc Liclde, Ja. Ca. v. d. Meulen. J. v. d. Put, II. D. Wcssel, Ma. La. v. Wijngaarden, E. K. Hoekstra. Van klasse III naar IV: G. M. Bleeker, Cha. Ja. Cramer, M. Flohil, Je. Fonkcrt, P. C. v. d. Graaf; H. J. Jongepler voorw., Aa. Aa. Eth. Klipp, F. Phenning, R. Prins, P. F. R. Stol Pe. Re. Stol, II. L. War nier, E. S. PI. v. Assendelft de Coningh, H. Q. Bell em voorw., Th. W. Box voorw., M. v. Breemen, PI. B. Bunck, W. G. Flipsen, M. W. de Haas, S. Kamstra, A. v. Kersen, C. H. J. v. Langeveld, L. P. P. Ragetlie, J. C. Rijke- boer, j'. Rol, J. H. Vis, P. G. G. Bolland, Me. Bunt, G. J. v. Dam, C. H. Drees, P. v. Duyn, P. Gerbranda, M. Hekker, Th. Hekker, N. J. Keukenmeester, Ha, Pa. Kok, H. G. J. de Lan gen. Te. de Liefde, Ma. Ca. Meuffels. voorw., Se. Nleuwenhuls, J. de Vries, E. Werkman voorw., O. Wiersema, F. J. J. Zuldweg, Van klasse IV naar V C F. Arnold, M. B. Botman. J B. Coster, B. v Hameien, J. Mossou, G. Potjewijd, K. A. Schalckamp. H. Sorgdrager, E. de Visser. L. H G Volmüller. D. Baas. Da. Pa. Bijlevcld, A.' O. Davidoff, J. W. Figee, Rk Hillebrand. T. Jellema. A. A. v. Mansum. Ca. Plalsir, J. T. H. Pruschen. Aa. Ja. Val, O. G H. Vervooin, .Ca. W Ge. Je. Zwart. CHRISTELIJK LYCEUM Bevorderd naar klasse 2: W. Aangeenbrug. P. Adriani, Guusje Barf, W. Bauer, A. J. de Blinde, An Boeke, N. L. Coté, H. M. Couvée, C. O. A. Driehulzen, D. A. van Duin, Ans van Dijk, Nettie Eeftinck Schattenkerk, A. van Giffen, J. Haak, H. Hesseling, Bep Heynes, F. D. Heytïng. J. A. F. Hoffmann, H. A. Hutte, C. van Kalkeren, Corrie Lagas, Guus Leniger, E. M. van Leycn- horst, Hanna Lieneman, Betty van Lissa, D. O. Norel, Bep Oliemans, A E. Overlack, Rio Polderman, J. C. van Riessen, C. Roodenburg, W. Roodenburg, M. Struik, J. Telkamp, D. Verhoeff, H. Versluis, Batty Visser, K. van Willigenburg, F. Th. van Wijk, G. L. IJzerman Niet bevorderd 8. Bevorderd naar klasse 3 H. B. S.: Arjenna Blankevoort, J. w. Buré, S. J. Buré. Emmy van Buuren, J. Dalmeyer, w. F. van Dijk, F. H. Germans. Guusje Heinemeyer A. J. Honig. J. van Keulen, G. W. Klaassen, Kiek Meeth, Annle Meeuweszen, Plonl Olie- mans, P. Quarles van Ufford, W. G. C. Scheen J. Schuring, W. Telkamp, J. B Westerdijk, W. A. A. B. Zijnen, J. h. Zwartveld. Niet bevor derd 3. Bevorderd naar klasse 4 PI. B. S. wisk afd.: Cor van Arkel, J. F. Boegborn, R. W. van den Bosch, J. A. Cossee, H. Evers, Ien Fockens H. Hinloopen, W. Houtman, H. J. Lieneman, C. G. Onvlee, L. Chr. G. F. Onvlee, A. J. van der Ploeg, E. J. Sparrius. J. D. Westerdijk, J. Witkamp, C. K. van Wijk. Niet bevorderd 4. Bevorderd naar klasse 4 H. B. S. litt. econ. afd.: Avina Eskes, Annie van den Hoorn, Jo Le niger, Cok Robbers. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. wlsk. afd.: P. J. van der Giessen, Nel Koning, Y. E. H. Norel, Gerda Schreuder, Jos Verburg. J. A. J. Versluis, G. J. Wassenaar. Niet bevorderd 4. Bevorderd naar klasse 5 PI. B. S. litt. econ. afd.: J A. P. van Beeck Calkoen, W. J. van Eek, Aagje van Parijs, Mies Verburg. Niet bevor derd: geen. Bevorderd naar klasse 3 gymnasium: Jcantje Daam van Tubergen, G. W. van Driel, H. Hylkema, J. v. d. Mijc, J. Rip, Thca Tesch, W. Visser. Niet bevorderd: 2. Bevorderd naar klasse 4 gymnasium: Saartje Boeke. RIgtJe BoeLstra, Heieen van Buuren. R. Rlphagen, Mlen Schol ten, Riemke van der Toorren. Niet bevorderd 1. Bevorderd naar klasse 5 gymnasium: J .A. Dankbaar, Cöb. Goudappel, A. van Leeuwen, Huug Polderman, A. Verkujjl. Niet bevorderd: 1. Bevorderd naar klasse 6 gymnasium: Ien Boekhout, W. Demmlnk (vakleerling), Jo Frumau, J. D. Koers, D. Kuiper, A. W. Schaafsma. Mia van der Toorren, J. D. N. Versluys, H. de Wit, J. H. van Wijk. Niet be vorderd: 1. NUTSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERESSEN. Examens nuttige handwerken. Geëx. 6 candidaten. Geslaagd de dames: L. J. Cam- pen, J. M. van Leyen, G. E. Max. T. H. H. J. Smits en C. E. Malders. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Daar Wallstreet ook Zaterdag nog gesloten v/as en men dus geen enkele aanwijzing had. gaf men er heden ln het ochtendverkeer de voorkeur aan om zoo weinig mogelijk affaire re doen. De koersen, die daarbij tot stand kwamen weken niet veel af van de slotprijzen van Vrijdag j-1. Margarine Unle's werden tegen 285 pet. gedaan en bleven op dien koers aangeboden. De Philips' aandeelen werden op uiterst kleine schaal teeen 363 pet. omgezet. Aku's waren aanvankelijk wat beter van toon, doc-h later liepen die weer t-ot het vorig slot- peil terug. Koninklijken waren prijshoudend zonder meer. UITVAART NAP. DE LA MAR. AMSTERDAM, 7 Juli. (V. D.) Heden is Nap de la Mar van den Stadsschouwburg uitge dragen naar zijn laatste rustplaats. De vesti bule achter den hoofdingang van den schouw burg was met rouw behangen en de omfloer ste lampen beschenen de kist, die op een ka tafalk was opgebaard. Allereerst kwamen de kransen, groote en kleine, die werden neergelegd rondom de ka tafalk. Om half tien werd het publiek in den schouwburg toegelaten, dat langzaam defi leerde. Onder de zeer velen die aan Nap de la Mar een laatste groet kwamen brengen merkten we op mevrouw De Boer van Rijk, de heeren: v. d. Horst, mr. Merkelbach, namens het ge meentebestuur, Louis Chrispijn, Bouber, Louis de Bree en Kunsche. Om kwart voor elf kwam de familie. Flen- tje de la Mar legde onder hevig snikken nog een groote krans op de kist. Namens de familie werd daarop door den heer Louis de Breè dank gebracht aan het gemeentebestuur dat het heeft gewild dat zijn vriend Nap de la Mar uit den Stads schouwburg werd begraven. Inmiddels had zich op het Leidseheplein een groote menigte verzameld. Toen de lijkwagen onder de peristyle reed, ontblootte menigeen het hoofd. Om elf uur verliet de stoet den Schouw burg. De rouwkoets was behangen met kran sen. Langs den weg naar dc begraafplaats „Zovgvlied" was veel belangstelling. Aan het graf werd niet gesproken. DE A. V. R. O.-ACTIE. Het A.V.R.O.-comité Haarlem hield Zater dagmiddag wederom een vergadering ter be spreking der verdere actie tegen de zendtijd- verdeeling. De voorzitter Mr. L. G van Dam herinner de vooreerst aan het adres van De Vrije Luistervink aan H. M. de Koningin. Hij deel de mede, dat de leden van het plaatselijk comité bereid zijn de adhaesiebetuiglngen en lijsten in ontvangst te nemen ten einde deze aan Dr. Juda door te zenden. Besloten werd dat op Zaterdagavond 19 Juli in den tuin van het Brongebouw een concert zal worden gegeven door het versterkt orkest van Nico Treep. Het woord zal worden gevoerd door Mr. J. H. van Doorne te Soest. Als lid Is tot het comité alsnog toegetreden de heer J. Hakhoff. DE DO. X NAAR AMSTERDAM. Het grootste vliegtuig ter wereld de Do. X zal in de tweede helft- van Augustus van Frledrlchshafen langs den Rijn naar Am sterdam vliegen, de Noord- en Oostzee bezoe ken en zich vervolgens ook naar Berlijn be geven, aldus ..De Courant". Het toestel heeft tijdens een vlucht boven het meer van Constanz 169 personen aan boord gehad. Het is met 12 motoren van te zamen 6300 P.K. uitgerust, naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Juli, medegedeeld door het Kon. Nea. Met. Inst. te de Bilt. Hoogste barometerstand 770.2 m.M. te SoiUy Verwachting zwakke tot matigen noord» westelijken tot westelijken of zuidwestelijken wind, meest half bewolkt, droog, iets koeler des nachts, overdag weinig verandering ln temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Groote Houtstraat 137, Telefoon no. 11640. HAARLEM, 7 Juli 1930. Getrouwd: 5 Juli, E. G. Volkersz en E. Merens. Bevallen: 2 Juli, A. A. M. Spithoven Ruiter, z.; 3 Juli, M. KisjesSikkema, d.; M. C. Overesv. d. Geest, z.; A. C. M. SchultzJansen, z.; 4 Juli, C. Bos—Lagen dijk, d.; 5 Juli, A. G. Langeveld—Kan, z- Overleden: 4 Juli, A. M., 3 j., d. v. C. Val- lenduuk, Rozenpriëelstraat, ERNSTIGE SCHEEPSBRAND. LONDEN, 7 Juli (V.D.) Uit Belgrado wordt gemeld, dat in de Adriatische Zee een Italiaansch schip in aanvaring is gekomen met het Yougo Slavische stoomschip „Karageorgewitch". Tengevolge van de aan varing werden 8 personen gedood, 7 zwaar gewond en een 20-tal personen licht gewond. Aan boord van de „Karageorgewitch" ont stond een paniek onder de passagiers. WIELRIJDER VERONGELUKT. ARNHEM. 7 Juli (V.D.) Gisteren heeft, men op den Drielschen Dijk het lijk gevon den van den 60-jarigen K. uit Velp, die daar ter plaatse met zijn rijwiel verongelukt schijnt te zijn. Het rijwiel lag althans bovenop hem. De politie stelt een onderzoek in. EVERT VAN DIJK ZIEK. Evert van Dijk kan door een aanval van phomaïne-vergiftiging (veroorzaakt door min der deugdelijke spijzen) niet deelnemen aan de officieele feesten, welke vandaag te San Francisco ter eere van de vliegers worden ge geven, aldus meldt „De Courant". Alle leden der bemanning hebben gewei gerd filmcontracten te onderteekenen, daar zij hun tocht als een zuiver sportieve onder neming beschouwen. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Men schrijft ons: Zaterdag hield de afd, Haarlem van boven- genoemden bond een goedbezochte vergade ring. De voorzitter deed een reeks mededelin gen. waaruit de activiteit der afd. duidelijk naar voren trad. Het bestuur had o.a. een bijeenkomst met de handwerkonderwijze- ressen, die verschillende grieven hadden. Deze zullen in een memorie aan B. en W. worden overgelegd. Op 27 Mei vergaderde het be stuur met de jongeren. In aansluiting daarop schreef de afd voor deze categorie een bij eenkomst uit op 7 Juli, waarop het hoofd bestuurslid Theo Thijssen het aoord zal voeren over organisatie en uit eigen werk zal voordragen. Op 19 Juni kwam men bijeen met den Centralen Ouderraad. De oudercommissies toonen niet veel levenskracht. Een gehouden enquête wees dat duidelijk uit. De C.O.R. meent zich over gebrek aan medewerking van het Gemeentebestuur te moeten bekla gen. Bond en Ouderraad zullen een audiëntie bij B. en W. aanvragen, om verbetering te bepleiten. Op 23 Juni bracht de voorzitter in gezel schap van den heer Hoogland uit Amster dam de belangen van het Bureau voor Kinderbescherming bij den Wethouder ter sprake, op 25 Juni werd vergaderd met de Ulo-groep over het Ulo-examen, op 4 Juli met het A.C.O.P. Op 21 Mei en 2 Juli bezochten bestuursleden verschillende voorbereidende scholen in Amsterdam en Hilversum, op 18 Juni organiseerde de Bond een excursie naar de hoogovens, die op 8 Juli zal worden ge volgd door een gemeenschappelijk bezoek aan den Kweektuin. De vragen van het raadslid Oversteegia over het voorbereidend onderwijs in Haarlem- Noord gaven den Bond aanleiding, contact met de betrokken ouders te zoeken. Deze week gaat een adres in zee, vergezeld van de handteekeningen van vele ouders, met 104 namen van kinderen voor een nieuwe school, om zoo spoedig mogelijk in het gebrek aan schoolruimte tc voorzien. In de Pijlslaan- buurt organiseert de Bond een dergelijke actie: de handteekeningen van 81 gezins hoofden vergezellen het bondsadres. Uitvoerig besprak men het advies aan B- en W. over de klassenformatie met Septem ber. De afd. stelde zich op het standpunt, dat het belang der kinderen elscht, dat men scholen, die zich niet kunnen handhaven, moet laten uitsterven. Tegen het noodeloos uiteenrukken van klassen meent ze zich te moeten verzetten. Het tweede leidende motief bij de besprekingen was: klassen met een aantal leidingen boven de maximumgetallen (die de Bond te hoog vindt) dienen te worden gesplitst, vooral in zich uitbreidende wijken. In overeenstemming met deze prin cipes zal voor verschillende scholen een advies worden uitgebracht, afwijkend van de voorloopige plannen van B. en W. De afdeeling besloot- tot het zenden van een adres, om de bedragen voor het aan schaffen van leermiddelen te verhoogen. Als leden van de St. Nicolaascommtssie worden benoemd: mej Melchior en de heeren Brouwer, Doek, Panman en Van Prooyen. Na de rondvraag, waarbij de aandacht werd gevestigd op diverse anachronismen bij het Haarlemsche onderwijs, sloot de Voor zitter de vergadering. VERKEERSONGEVALLEN. Tc Haarlem Zondagmiddag om half vijf heeft een aan rijding plaats gehad bij den hoek van de Nieuwe Groenmarkt en de Zijlstraat tusschen een auto, bestuurd door iemand uit Amster dam en een wielrijder. Het rijwiel werd be schadigd, terwijl een driewielige transport fiets, die tegelijkertijd voorbijkwam, ook be schadiging opliep. De aanrijding ontstond, doordat de wielrijder in de bocht de baki'iet-s wilde passeeren, juist op het oogenblik dat de auto uit de richting van de Gedempte Oude Gracht kwam. De wielrijder, genaamd J. Z., kreeg een wond aan de bovenlip en is per particuliere auto naar het Sint Elisabeth's Gasthuis ver voerd. Te Heemstede. Bij het kruispunt Laan van Rozenburg, Heerenweg heeft Zaterdagavond een aan rijding plaats gehad tusschen een auto be stuurd door iemand uit Amsterdam en een motorrijwiel.De auto ging links den Heeren weg op; drie andere auto's, die uit de richting Haarlem kwamen, zagen deze manoeuvre en stopten. Achter deze drie wagens kwam een auto, bestuurd door den autohandelaar P. v. d. B. uit Voorburg; v. d. B. stopte niet, maar reed langs de drie andere wagens heen Bovendien naderde uit de richting Benne- broek een motorfiets, bestuurd door H. v. M. met achterop zijn echtgenoote. Deze reed te gen de auto van v. d. B- op Het motorrijwiel werd totaal vernield en de bestuurder kreeg verscheidene wondjes in het gelaat. Zijn vrouw bleef bewusteloos liggen. Ze zijn per particuliere auto naar het station te Haar lem vervoerd en daarna naar Rotterdam te ruggekeerd. Tegen v. d. B. is proces-verbaal opgemaakt. UITBREIDING ELECTRISCHE CENTRALE. De steeds toenemende vraag naar electri- schen stroom maakt het noodzakelijk, dat het bedrijfszekere turbine-vermogen van het ge- meente-electrlciteitsbedrljf wordt uitgebreid. In verband daarmede komt het B. en W. ge- wenscht voor, om de in de centrale van ge noemd bedrijf aanwezige turbine, gemerkt no. 2 een aggregaat van vêrouderd systeem en verouderde constructie te vervangen door een nieuwen modernen turbo-generat-or met een normale capaciteit, groot 10.000 K.W. De kosten van aanschaffing van dezen tur bo-generator, benevens de kosten van plaat sing enz. zijn geraamd op 360.000. MIDDELBAAR ONDERWIJS. De volgende aanbeveling is aan den raad aangeboden ter benoeming van een leerares in de Nederlandsche taal aan de Middelbare School voor meisjes met 5-jarigen cursus: le. Mej. C. A. W. H. Hofstede Crull te Bloe- mendaal, 2e. Mej. H. W. M. de Waal te Kampen. MAANDAG 7 JULI 1930 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGJNG, KANTOOR HAARLEM- SUIUI«*BIB|W 4HpCt.Nederl.19l/ 5 pCt. Nederl. 191V Scbttpmn Oude Vaart Ned. Scheepv. Unie Oude Boot Stoomvaart Nederl. Marine Pref ladwatriuia Alg. K.iijde-Unie... Intern. Viscose Margarine Unie... Calvé Delft Van Berkei's Patent Accoustiek Ultraphoon Aniem Gem. Beeit Philips Ford Auto Ind. Oud. Buiten).. Anaconda copper... United States Steel Bethlehem Steel... Fokker Aircraft U.S. Leather Beuken Kol. Bank Indische Bank Cert. Handel Mij... Petroleum Koninkl. Petroleum Continental Oil Shell Union Prolongatie Cultuur Mo il.V.A lava Cultuur CultuurMij.Vorsten Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton Tabak Mijan Deli Mij Senembah Deli Batavia Tabak Oostkust Rubber Vico Deli Bat. Rubber- Amsterdam Rubber lntercont Rubber— Wabash Comm. Milwaukee Pref. idea Comm. Cities Service Cj 1 30 101H \0Hi 26 160H 66 149H 2t% £6—99 27 H 286 126 107 122H-122^ 116»^ 285 367 269 101% - 101H 158% 81% 1&% 164 1449f 155-155H 359H 20H 69 h \H-2% 449 -450 339 131H 188 81 336 70 81 83K 126-127 4% 35 147/g 24 27% 1.45 284H - 286 126H-127H >4 363-367 399H - 4013-4' 185*4-183*4 81-82 331-333 346H 336 73 ONTSLAG GEVRAAGD. De heer R. Haverschmidt vraagt wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd, na 40 jaren dienst, eervol ont slag als hoofd van school 6 en als hoofd en onderwijzer aan den Vervolgcursus IV. Mej. M. A. Bender vraagt wegens huwelijk eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 23. PERSONALIA. Voor het doctoraal examen Nederlandsche Ietteren is geslaagd mej. L. M. E. Lamour te Overveen. TE WATER GERAAKT. Zaterdagmiddag is de 7-jarige J. v. d. K., wonende ln de Kleine Houtstraat spelender wijs fn het v/ater van den Kampersingel geraakt. Door omstanders is het knaapje door handreiking op het droge gebracht. ZANGLUST". Het dubbel mannenkwartet „Zanglust", di recteur P. M. Germes, behaalde Zondag op het nationaal zangconcours te Gouda een len prijs. Dit is de tweede eerste prijs die dit kwartet in de 10 dagen heeft gewonnen. IJMUIDEN VISSCHERIJOPBRENGST. Zaterdag waren aan den Rijksvlschafslag 13 stoomtrawlers en 22 loggers. De besommingen waren: Trawlers: Derika VII f2247, Dorothea f1071; Louisa f 1437; Rijnstroom f 1225; Zuidpool f 1406; Magpie f1211; Pelikaan f1561; Gloria f 1400; Petten f4500. Scheldemond f 1800; Protinus f 1800; Voorwaarts f 1300; Maria Elizabeth f 1500. Loggers van f 120 tot f 580. Heden. Maandag waren aan den Rijksvisch- afslag 12 stoomtrawlers en 12 loggers. De besommingen waren: Trawlers: Utrecht 2800, Jacqueline Clasina 2300, Derica VIII 1600, Elnet 1600, Hoop II 1100, Kennemerduin 1700, Begonia 1200, Proef 1800, Oostzee 2000, Dolfijn 1800, Maria van Hattem 1600. Loggers: KW 123 280, KW 151 5.20, KW 135 440, KW 95 520, KW 36, 655, KW 158 460, KW 42 495, KW 173 460, KW 45 320, KW 29 425, KW 32 415, KW 25 390. HEEMSTEDE AUTOTOCHT MET OUDEN VAN DAGEN Dinsdagmiddag zullen de ouden m dagen in Heemstede een autotocht make 'ervoor hebben een 25-tai auto-bezittere ..n auto beschikbaar gesteld. 75 oudjes zullen aan den tocht 3.'nemen, die dit jaar zal gaan naar Noordwijk en Noordwijk aan Zee. In Noordwijk-Binnen wordt thee aangeboden. Om 2 uur zullen de oudjes afgehaald wor den. Op de Kerklaan nabij Huize St. Bavo wordt de stoet geformeerd. MUZIKALE WANDELING. Ter gelegenheid van de behaalde succes sen op het laatst gehouden concours, zal de harmonie „Eensgezindheid" heden Maan dagavond een muzikale wandeling maken. Vertrokken wordt van het Valkenburger- plein, waarna gemarcheerd wordt langs Bosboom Toussaintstraat, Wilhelminaplein, Achterweg, Indische buurt, Molenwerfslaan, Drieheerenlaan, Heemsteedsche Dreef, Camp laan, Raadhuisplein, Raadhuisstraat, Bin nenweg, Koedïeflaan, Heerenweg, v. Merleiv» laan terug naar het Valkenburgerplein. SANTPOORT ZOMERFEEST DER MODERNE ARBEIDERS BEWEGING. Zondag had op het terrein achter „Vel- serend" bij de Ruïne van Brederode een zo merfeest plaats, georganiseerd door ver schillende, instanties der moderne arbeiders beweging in Kennemerland, mede ter voorbe reiding van de September-demonstratie in Amsterdam. Door het schitterende weer was de opkomst groot en liet de stemming niets te wenschen over. De heer C. Thomassen uit Bussum opende de bijeenkomst met een kort woord, waarna de heer M. A. Reinalda uit Haarlem en mej. de Jong uit Amsterdam, een korte rede uitspraken, waarin de hoor ders opgewekt werden paraat te zijn, nu dit ministerie opnieuw een vlootwet heeft in gediend en S.D.A.P. en N. V. V. met alle kracht zich daartegen zullen verzetten. De gemeenschappelijke zang onder leiding van Piet Tiggers, sloeg zeer in. Het tooneelstukje „De Schilleboer", opgevoerd door eenige le den van de A. J. C., oogstte een warm ap plaus. En ongetwijfeld welverdiend! Nadat de Arbei&srssportbond nog een demon stratie had gegeven en de A. J. C. had ge danst, ging een ieder welvoldaan „huistoe". Het muzikale gedeelte werd dezen middag verzorgd door de muziekvereeniging „Voor waarts" uit IJmuiden. VELSEN EINDEXAMEN R. H. B. S. Voor het eindexamen R. H. B. S. afd. A. slaagden mej. U. Hovy, Wijk aan Duin en de heeren J. Bobeldijk, IJmuiden, F. W, Freymuth, Bloemendaal, J. C. Groen, IJmui den, G. J. Pranger, Beverwijk en C. Semeins, Wijk aan Duin. Afgewezen 1 candidaat. IIET NIEUWE BELASTINGSTELSEL In de a.s. Dinsdagavond te houden voort te zetten vergadering van den Gemeenteraad komt bij de vaststelling van besluiten ter uitvoering van de wet houdende herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten aan de orde een voor stel van de S. D. Raadsfractie inzake het heffen van opcenten op de vermogensbelas ting alsmede tot wijziging van het door B. en W. voorgestelde tarief voor de heffing van opcenten op de personeele belasting. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij zich niet kunnen vereenigen met het heffen van opcenten op de vermogensbelasting, De vaststelling van verordeningen op de heffing en Invordering van opcenten op de gemeente fondsbelasting is thans r.og niét aan de orde. B- en W. stellen den Rarl voor de hierop be trekking hebbende voorstellen te behande len gelijktijdig met de voorstellen, welke te I hunner tijd door hen zullen worden gedaan,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2