SPORT EN SPEL WIMBLEDON AAN DE NOORDZEE. Eau de Coloqne PO HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 11 JULI 1930 LAWNTENNIS. Tilden een ster op eenzame hoogte. (Van onzen medewerker) Alleen de wedstrijdleider op Noordwjjk, de heer Scheurleer, ondergaat dagelijks een geestverscheurende spanning. Overigens is het kalm en men bekomt er. Tusschen de partijen door schuift Tilden aan een tafeltje en speelt er bridge met Engelsch sprekende bezoekers. Men kijkt wat hier, men kijkt wat daar en ziet geen verrassingen. Het is geen verras sing als Tilden gemakkelijk wint en het ver baast niet als Menzel of Prenn door ronden heenrollen met groot gemak. Op hen en op Timmer en Diemer Kool is de volle aandacht geconcentreerd. Menzel lijkt, op den keper beschouwt., toch niet zoo heel veel op Tilden. Hij is groot maar daarmee houdt het ook op. Vooral wat zijn soort spel betseft verschilt hij hemels breed. In zijn single tegen den Leimonias- speler Hogenkamp toonde hij zich zeer ner veus en ook gisteren, in zijn dubbelspel met Koopman versus Tjoa en Nelwan, begon hij na de eerste game al te schouderschokkend en woest met zijn racket in de lucht te slaan. Desondanks won de Hollandsch-Tje- chische combinatie gemakkelijk. Maar als w.e daarvoor naar Tilden gekeken hebben, toen hij tegen Ruys zegevierde, dah valt iedere vergelijking weg. Het gemak en het zelfvertrouwen waarmee de kampioen van Wimbledon speelt fascineert en onder alle omstandigheden blijft hij de groote en mach tige figuur. Er zijn maar vier zulke promi nente tennissers op de aarde. Cochet, Bor- stra, Lacoste en Tilden, van wie Tilden als de stralendste ster uitblinkt. Want met al zijn techniek en touch kan Cochet toch niet zulk een aantrekkelijk spel vertoonen als Big Bill met ziJn zeven en dertig jaren. Het ziet er niet naar uit dat er spoedig spelers zul len opdagen, die een dergelijke hoogte zullen bereiken. Prenn niet en Menzel niet, Tim mer niet, geen van de tennissers die op Noordwijk uitkomen. Prenn hebben we van Marinkelle zien win nen. met 61, 62 en 6—4. Zijn service is hard, zijn rechtsche drive mooi en vast, zijn backhand niet slecht, maar tenslotte is dit spel aan een grens gebonden en daar zal hij nooit overheen komen. Tilden heeft, zooals wij reeds schreven met 60, 6—0, 60 zich in den kwarteindstrijd gewerkt tegen, of beter door Ruys. Als een zware donderwolk zag Ruys de nederlaag met 18 tegen 0 games aandrijven. Onder die pressie was het moeilijk spelen. Jhr. H. A. C. v. Riemsdijk, in de eerste ronde, had het heerlijk losse gevoel van te zullen verliezen, zonder dat daarover gesproken zou worden. Sloeg hij raak goed, prachtig, was het mis, ook goed. Een game was winst. Ruys wist na de uitlating van Tilden die zooveel mogelijk 60 overwinningen zou po gen te behalen, dat er iets van hem 'ver wacht werd, en het liep zoo heelemaal mis! Met de scherpste gesneden slagen viel Tilden aan, verraste met onhaalbare dropshots die. hevig gekapt achter het net aan den grond kleefden. Ver in de tweede set had Ruys nog niet voorgestaan, met 150 niet eens. Een enkele rally, waarin Ruys even zijn zelfvertrouwen hervond, werd met een ratelapplaus beloond. Tien minuten later speelde Tilden, te za- men met Prenn tegen den bekenden hockey- internationaal Tresling en Hogenkamp. Of schoon wij heelemaal niet aannemen, dat Tilden en Prenn op volle kracht speelden, moeten we toch verklaren dat de beide Ha genaars keurig partij gaven. Vooral in de eerste set speelden ze met veel bravour, loste Hogekamp uitmuntende backhand-drives en passeerde Tresling eenige malen den ge- vreesden man. Het ligt voor de hand dat Tilden in zulke oogenblikken heerlijk wan hopig deed en dat het publiek niet tot be daren to brengen scheen. Waarlijk er was een groote vleug enthousiasme in deze par tij. De Hagenaars beten dapper door, haal den in de laatste set nog op tot 33. Hogenkamp kwam op zijn service met 40o voor te staan maar toen speelden de zenuwen weer parten en sloeg hij eenige double-faults. Met 6—4, 6—1, 6—3 wonnen Prenn en Tilden. Timmer en Diemer Kool speelden voorts ,na een walk-over tegen het vreemde paar Punt en Stikker dat verleden jaar ook al het dubbelspel liet gaan) hun eerste dubbel te gen Mendes de Leon en Ingerslev Nielssen. Ofschoon het aanvankelijk niet erg vlotte in de Davis Cup-dubbel, wonnen zij toch met 6—2, 6—4, 6—3. Heel gemakkelijk heeft de Duitsche hoog blonde mej. Stöckel van mevr. De Bruin Kops gewonnen, maar zij zal toch in haar afdeeling nog een zware dobber hebben aan mej. Canters die mevr. Steenhuis in drie sets geslagen heeft. Mej. Rollin Conquerque heeft zich voor den kwarteindstrijd gekwalificeerd door een 6—0, 6—3 overwinning op mej. v. Herwijnen. Het is jammer dat mej. Bouman niet van de partij is dit jaar. Toch kunnen we ons nog niet voorstellen dat zij voor goed met tennis afgedaan heeft. Mej. Canters speelt de mixed met Menzel en na het Haarlemsche paar mej. S. de Jos- selin de Jong en Jhr. v. Riemsdijk moesten nu mej. Landonk en Nelwan er aan geloo- ven. Vermelden we tenslotte nog de overwin ning van Wetselaar en Feith die in een vlotte en snelle partij Imhoff en Nienaber versloegen. Hieronder volgen nog eenige uitslagen van de partijen welke gisteren gespeeld werden: Heeren-enkelspel: Tilden sl. Ruys 6—0 6—0, 6—0. v. d. Feen sl. Hollander 63, 64, 63. Timmer sl. v. Olst 6—3, 6—0, 6—4. Prenn sl. Marinkelle 61 ,62, 64. Heeren-dubelspel Eek-Schorel sl. v. d. Mortel-Teixeira de Mattos 62, 6—0, 60. Timmer-Diemer Kool sl. Lutjens-Lambach 6—1, 6—2, 6—1. v. Eek-Schoorel sl. Temmink-v. Riemsdijk 36, 6—3, 61, 57, 64. Feitz-Wetselaar sl. Imhoff-Nienaber 63, 6—1, 6—3. Tilden-Prenn sl. Tresling-Hogenkamp 64, 6—1, 6—3. Timmer-Diemer Kool sl. Nielsen-Mendes de Leon 6—2, 63, 64. Dames-enkelspel Mej. Canters sl. mej. v. d. Heyde 62. 62. Mej. Rollin Couquerque sl. mej. v. Herwij nen 60, 63.- Dames-dubbelspel Mej. de Jong-mej. de Josselin de Jong sl. mej. Belger-mej. v. Herwijnen 57, 64, 64 Gemengd dubbelspel: Mej. Stöckel-Timmer sl. mevr. Wetselaar- v. Eek 63, 60. Mej. Canters-Menzel sl. mej. Kraemer- Korthals Altes 75, 61. HAARLEMSCHE JEUGDKAMPIOEN SCHAPPEN. Nauwelijks waren de middelbare scholen gesloten, of op de banen van de Haarlem sche Lawn Tennis-Club aan dl Spanjaards laan bestond er voor de leerlingen gelegen heid om deel te nemen aan het jeugdtour- nooi, waaraan verbonden waren de Haar lemsche Jeugdkampioenschappen. Het tour- nooi ging uit van het district Haarlem van denLawntennisbond, in tegenstelling met an dere jaren, toen het bestuur van de H.L.T.C. de wedstrijden organiseerde. Thans was ech ter de H.L.T.C. de leidster van het tourna ment, die het had overgedragen aan den leider van vorige jaren, den heer J. Sturm. Deze heeft zijn sporen als wedstrijd leider op jeugdwedstrijden al verliend. Daarom valt het dan ook niet te verwonderen, dat ook dit jaar het tournooi op zoo'n schitterende wijze slaagde. Donderdag werden de laatste partijen ge speeld. Jhr. P. Quarles van Ufford heeft de prijzen uitgereikt. Ook de heer J. Sturm, ontving als blijk van dankbaarheid een ge schenk. De voornaamste uitslagen luiden: Heerenenkelspel: (jongste afdeeling) de- mi-finale: jhr. P. Quarles van Ufford slaat W. Kermer 62, 61, E. Kaufmann slaat P. Rhodius 64, 6—4. Finale: E. Kaufmann slaat jhr. Quarles van Ufford 6—0, 6—2. Heerenenkelspel (oudste afd.) demi-finale: H. Rhodius slaat C. van Tienhoven 62, 75. P. Jongeneel slaat R. v. d. Brandeler, 86, 6—3; Finale: H. Rhodius slaat P. Jongeneel 61, 9—7. Heerendubbelspel (oudste afdeeling) demi finale: Gebr. Rhodius slaan P. Gunning en J. Dolleman 9—7 63, C. van Tienhoven en J. Drijber sl. H. Nienhuis en W. Stenvert Kroese 6—3, 7—5 Finale: Gebr. Rhodius slaan C. van Tien hoven en J. Drijber 62, 61. Heerendubbelspel (jongste afd.) demi-fi nale: Jhr. P. Quarles van Ufford en E. Kauf mann slaan A. von Löben Seis en L. Paarde- kooper Overman 61, 61, W. Kermer en E. Düsterbecksl. D. J. van Lennep en G. W. v. Dedem 86,63. Finale: Jhr. P. Quarles v. Ufford en E. Kaufmann sl. W. Kermer en E. Düsterbeck 61, 60. Damesenkelspel, demifinale: mej. I. Adams slaat mej. A. Terwey 63, 61; jkvr. L. van Riemsdijk slaat mej. L. Mensing 62, 64. Finale jkvr. L. van Riemsdijk slaat mej. I. Adams. 75, 64. Damesdubbelspel demi-finale jkvr. L. Mensing en mej. Z. Smits slaan jkvr H. Te- ding van Berkhout en mej. M. van Beeck Vol- lenhove 60, 62. Finale Jkvr. L. van Riemsdijk en mej. I. Adams slaan mej. L. Mensing en mej. Z. Smits 61, 63. Gemengd dubbelspel, dames-finale: mej. L. Adams en H. Rhodius sl. mej. A. Ver- wey en E. Kaufmann 63, 57, 75; jkvr. L. van Riemsdijk en jhr. P. Quarles van Ufford sl. mej. L. Mensing en P. Gunning 6—3. Finale: Mej. I. Adams en H. Rhodius slaan jkvr. L. van Riemsdijk en jhr. P. Quarles van Ufford 6—3, 4—6, 8—6. HONKBAL OVERZICHT. Haarlem I dat na haaj- overwinning op Ajax bovenaan staat, gaat Zaterdagmiddag naar Amsterdam om tegen T.O.G.O. te spelen. Naar wij vernemen zal het Haarlem-negental ook dezen keer niet op volle sterkte uitkomen. Gevaarlijk lijkt het ons nog niet. T.O.G.O. is wel een van de zwakste partijen en als Haar lem het niet al te gemakkelijk opneemt, is een overwinning nog wel zeker Haarlem II staat Zondagmorgen op het terrein aan de Kleverlaan ook voor een niet al te zware taak. De reserves der Gemeente ambtenaren zullen de overwinning der Haar lemmers stellig niet in gevaar brengen. En ook in den derden wedstrijd van een Haarlemsch negental, H.H.C.Ajax II Zondag; middag eveneens aan de Kleverlaan te ver spelen, gelooven we aan een overwinning der Haarlemmers. De uitwedstrijd is al door H. H. C. gewonnen en dit negental is in dien tij d nog sterker geworden. Verder zal naar onze meening: VV.G.A. wel winnen van A.M.V.J., Quick van A.G.H.C. en Z.R.C. van Ajax b. HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor Zaterdag en Zondag de volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: T. O. G. OHaarlem L A. M. V. J. I—V. V. G. A. I Quick I—A. G H. C. I Ajax bZ. R. C. I Zaterdag: Tweede klasse: Blauw Wit IIQuick II. Zondag: Haarlem II—'V. V. G. A. II H. H. C.—Ajax II HONKBAL VOOR DAMES. De in Amsterdam gespeelde wedstrijd tus* schen de damesnegentallen van het Barlaeus Gymnasium en het Ned. Instituut voor Licha melijke Opvoeding werd door de Gymnasiasten met 4025 gewonnen. De aanwezige deskundigen waren het er na afloop over eens dat honkbal een sport is die ook uitstekend door dames kan worden beoefend. SCHLEBAUM. WIELRIJDEN. NIEUWE BAANRECORDS VAN SCHLEBAUM. Ondanks het dreigende weer, was er Don derdagavond weer vrij veel belangstelling te Amsterdam voor de wielerwedstrijden. Een premiewedstrijd voor beroepsrijders en onafh ankelij ken over 5 K.M. heeft een protest ten gevolge van Ikelaar, die in de eindspurt door Siesker op zij is geduwd. Het protest wordt toegewezen en onder luid ge juich van het publiek rijdt Ikelaar zijn eere rondje. De definitieve uitslag luidt: 1. Ike laar; 2. Siesker; 3. v. d. Leur; 4. Bouquet; 5. Heslinga. Als bijzondere attractie bevatte het pro gramma wedstrijden op race-motoren, waar in uitkwamen Herkeleyns (Holland) Frentzen (Duitschland) en Quaglieri (Italië). Totaaluitslag: 1. Herkuleyns 3 pt-; 2. Frentzen 6 pt.; 3. Quaglieri 9 punten. Ten slotte had een wedstrijd plaats over 10 K.M., waarbij Herkuleyns spoedig den kop had en ruim een ronde wist in te loopen. 1. Herkuleyns in 5 min. 26 2/5 sec-, 2. Frentzen, 3. Quaglieri. In den wedstrijd met motorgangmaking i voor beroepsrijders klasse A. komen uit: 3 Blekemolen (achter j DidierLLeddy (Ceurre- mans Sr.), L, Leene iv d. Meulen), Schle- ba um Kaser)Snoek (Ceurremans Jr.) Storm (Jahn). v. d. Wulp (Siesker). Tot het einde blijft Schlebaum de leiding houden en blijkt dan zijn record van de eer ste manche met 171,5 sec. verbeterd te hebben. Uitslag. 1. Schlebaum in 30 min. 3 1(5 sec. (Nieuw baanrecord). 2. Blekemolen 20 Meter, 3. Snoek 150 M 5. Leddy 5 1 2 ronde, 6. Storm, 7. Leene 12 ronden. Voorwaar een fraai succes voor Schlebaum die luide werd toegejuicht. Totaalklassement: 1. Schlebaum 2 punten, 2. Snoek 5 p., 3. Blekemolen 6 p., 4.' Leddy 8 p., 5. v. d. Wulp 9 pt., 6. Storm 12 pt., 7. Leene 14 punten. DE TOUR DE FRANCE. De negende étape van den Tour de France van Pau naar Luchon (231 K.M.) werd ge wonnen door Binda in 9 uur 21 min. 31 sec. Het algemeen klassement is thans: 1. Leducq, 2. A. Mague, 3. Guerra, 4. Demuysere. ZWEMMEN. INT. ZWEMWEDSTRIJDEN ZWEMCLUB „HAARLEM". Zondag 20 Juli geeft bovengenoemde ver- eeniging een groot internationaal zwem feest. Hiervoor is uitgenoodigd de Gentsche Zwemvereeniging, als revanche voor de ont- .moetmg, die verleden jaar te Gent tusschen beide vereenigingen plaats vond. Totslot van dit feest spelen de eerste zeventallen van dezè clubs een polowedstrijd. POSTDUIVEN. DE T.B.C.-VLUCHT. Bovengenoemde Bond hield zijn jaarlijk- sche wedvlucht met jonge duiven van Ant werpen af ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Door vele voor aanstaande stadgenooten, zakenmenschen, vereenigingen, Haarlem's Dagblad en Stads- Editie waren in totaal 185 prijzen beschik baar gesteld. In het concours dongen 1630 duiven mede. Den eersten prijs behaalde G. v. Akkooij, alhier. Het rijwiel werd gewonnen door W. Spoor. De prijs voor de meeste duiven in concours door P. J. v. Daalen. De prijzen op de deelnemerskaarten behaalden 1012, 2403, 1618, 255 en 2265. BILJARTEN. NOBELS-BEKER Donderdagavond had in het clublokaal van de biljartvereniging „Door Eendracht Sterk" (D. E. S.) de uitreiking der prijzen plaats van de door deze vereeniging gehou den wedstrijden om den f raaien zilveren Nobel-Beker. Het was vol in ,,'t Hof van Holland" daar zeer veel leden van de deelnemende clubs met hun dames tegenwoordig waren. De voorzitter van D. E. S„ de heer F. van Terwisga, nam het woord om deze feestelijke bijeenkomst te openen met een uitvoerige redevoering. Vervolgens maakte de voorzitter de alge- meene uitslag van de gehouden wedstrijden bekend, peze luidde als volgt: Het gemiddelde van D. E. S. bedroeg over 9 wedstrijden 1159 caramboles. Geen enkele vereeniging heeft dit gemiddelde bereikt, zoodat D. E. S. zelf winnaar werd van den uitgeloofden Nobels-Beker. 1. B.V. D. E. S. (Haarlem) Nobels-Beker (wisselprijs)2. Vriendenkring (Haarlem) zilveren beker (eigendom). 3. Ons Genoegen (Zaandam) zilveren tak (eigendom) 4. Wa tergraafsmeer (Amsterdam) zilveren plaque (eigendom); 5. Sarphati Amsterdam) gong (eigendom); 6. Haarlem-Noord; 7. De Koren beurs (Haarlem)8- Anti Poedel (Zaandam) 9. K. E. T. S. (Amsterdam); 10. Excelsior (Velsen N.) De vooi*zitter van D. E. S. verzocht den consul van den Ned. Biljartbond, den heer D. A. de Foeljaeger, de prijzen aan de ver schillende winnaars te willen uitreiken, ook de persoonlijke prijzen, die aldus werden behaald: 1. A. Content (B.V. Watergraafsmeer)2. A. Niessen (B.V. K. E. T. S 3. P. de Groot (B.V. Haarlem-Noord)4. A. Swart (B.V. Vriendenkring); 5. J. M. Smits (B.V. De Ko renbeurs); 6. L. Wagner (B.V Sarphati): 7. P, Dil (B.V. Ons Genoegen); 8. L. v. d. Neo (B. v. Anti Poedel); 9. S, Oorthuis (B. V. Excelsior) Van de gelegenheid tot spreken maakte de voorzitter van Vriendenkring, de heer Roefs, gebruik en gaf namens zijn club zijn voldoening te kennen over de uitstekende inrichting dezer wedstrijden. WATERPOLO. H. V. G. B. II—NEPTUNUS II (0—3). Onder leiding van den heer Markus heeft bovengenoemde ontmoeting plaats gehad in de gemeentelijke zweminrichting aan de Kle. verlaan. H.V.G3. komt uit met: Glatz, Schornagel, Brunt, de Wijs. Bongertman, Nieuwenhoff, Hilarius, Dd H.V.GB.-reserves zijn het eerst bij den bal; meteen wordt een goede aanval opge zet. die echter door de Nep'.unus-achterhoede wordt afgeslagen. De Wijs zet de H.V.G.B.- voorhoede opnieuw aan het werk. doch Dek ker geeft op het harde schot van Nieuwenhoff niet thuis. Dan raakt Neptunus Ingespeeld: verschil lende aanvallen volgen, die aan de H.V.G.B.. achterhoede handen vol werk geven. Wanneer de H. V. G. B. achterhoede zich verkeerd opstelt, maakt de Nep< tunus-voorhoede hiervan handig gebruik en no. 1 ligt achter Glatz (10). Met dezen stand wordt gedraaid. Wederom lijkt het begin hoopvol voor de thuisclub. De vleugelspelers zetten eenige aanvallen op, doch de H.V.G.B.«middenvoor wordt goed bewaakt. Wederom maakt de H. V. G. B.-verdediging een fout; de Neptunus- mlddenvoor profiteert daarvan (02). Na eenige wederzijdsche aanvallen trekt de rechtsback van Neptunus er tusschen uit. wat tot gevolg heeft dat de linksvoor van Nep tunus vrij voor den goal komt te liggen. Juist op tijd wordt de bal geplaatst en Glatz heef; het nakijken (03). Verder laat de thuisclub het niet komen De H.V.G3.-reserves hebben een verdiende 30 nederlaag te pakken DE H.V.G-B.'er H. KOOY NAAR ANTWERPEN. De bekende schoolslagzwemmer van H. V. G. B. H. Kooy Is door de Technische Commis sie van den Ned. Zwembond uitgenoodigd om met De Haas (Zion) rugslag en H. v. Essen (het. IJ) vrije slag, tegen de Belgen in Ant werpen Zondag as. uit te komen in het num mer 3 x 100 M. wisselslag-estafette. Tevens start Kooy in het nummer 100 M. school slag. Na maandenlang serieus getraind te hebben, is dit een welverdiende onderscheiding voor den H.V.G.B.'er KORFBAL SPORT VEREENT Op de jaarlij ksche ledenvergadering van bovengenoemde club is het bestuur als volgt samengesteld: D. Klay, ie voorzitter, N. Hand- graaf, 2e voorzitter, J. A. de Vries le secr. Mej. A. van Gelder, 2c secr. Mej. G. Kuneman penningmeesteres. Commissarissen: G. Hoo semans en A. Schinkel. De Commissie voor de serie-wedstrijden op 7 en 14 September bestaat uit. D. K:ay, voor zitter, J. A. de Vries, secretaris, mej. G. Ku neman en T. Ligtvoet, leden. Zaterdagavond van 68 uur speelt S. V. I thuis tegenAmstelodamum I voor de 2e ronde van de Zilveren Ruma Bal-series. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. verkwikt Lichaam en Geest! (Reeds in een deel van de vorige oplage opgenomen.) WIELRIJDEN „DE KAMPIOEN". Onder zeer groote belangstelling, hield De Kampioen, gecombineerd met de H.S.C. De Bataaf, Woensdagavond een sprint over 1 K.M. Aan den start verschenen 34 renners. De volgende deelnemers plaatsten zich naar de demlfinale. A-klasse: Anspach, Coster, Egmond Scheltes, Ooms en Schij venaar. De B-klassers reden drie ritten met pun tentelling. Geplaatst in de demi-finale der juniores: Vrijland, Bloemers, Reek, Ooms Jr., Cleesen, Heek, Voetelink, Michel. Het verloop der demi-finale's was als volgt: 1. Egmond, 2. Anspach, 1. Schelles, 2. Schij venaar. 1. Ooms, 2. Coster. Demi-finale's der juniores: 1. Michel, 2. Vrijland. 1. Reek, 2 Ooms Jr. Finale A.-klasse: 1. v. Egmond, 2. Ooms, 3. Scheltes. Finale B>klasse: 1. Fabel, 2. Zeulevoet, 3. Boterman, 4. Smit. Finale juniores: 1. Ooms Jr., 2. Reek, 3. Vrijland. 4. Michel. DAMMEN. JAARVERGADERING HAARL. DAMCLUB. De 23ste algemeene jaarvergadering der aHarlemsche Damclub, welke op Maandag avond 7 Juli j.l. gehouden zou worden, werd wegens verhindering van den voorzitter, uit gesteld tot Maandagavond 14 Juli. DE WERELDKAMPIOEN NAAR HOLLAND. De wereldkamipoen B. Springer Jr. te Lyon zal in de maand September as. naar Neder land komen om een aantal simultaanseances blindpartijen en matchpartijen te spelen. SCHIETEN. KRINGWEDSTRIJD We ontvingen het programma voor den Kringwedstrijd „Kennemerland" te houden op Zaterdag 12 Juli 1930 (van 3 tot pl.m. 8 ure n.m.) en Zondag 13 Juli 1930 (van 1 tot 5 ure n.m.) op de schietbanen te IJmuiden. De prijsuitreiking heeft binnen 14 dagen na afloop der wedstrijden plaats In een na der bekend te maken lokaal. POSTDUIVEN. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Antwerpen, afstand 130 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: H. Everts, 1. 18. 19. 20. W. Bakker 2. Th. v d. Reep 3, 4, 7, 73, 15, 16, W. Diermanse 5. 6( 9. 10, J. v. Heerden 8, 17, H. v. d. Eijkhof 11. 12, 14, DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Antwerpen, af stand 132 K.M. los 11.20. Eerste duif 1,33. De prijzen werden als volgt behaald: Joh. v. d. Broeken 1. J. J. Pe tri 2, 3. P. Dik 4, 21, P. Lindeman 5. 7, 10, 11, 13, 14, 19, 20, P, J. v. Daalen 6, 8. 9, 16, 17. 22. 23, 24, 25, H. Fikkert 12, P. A. Bosse 15. 18, H. V. Roosdorp 36. Uitslag van Chateauroux. afstand 665 K.M. H. V. Roosdorp 1, 3, J. J. Petri 2, J. J. Doeglas 4. Uitslag van Melun, afstand 442 K.M. P. J. v. Dooien l. H. v. Roosdorp 2. Uitslag van Bordeaux, afstand 922 K.M. P. J.. v. Daalen 1, 2, P. Lindeman 3, 4, 5, Eerste duif Zondagmorgen 7,28. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TT HEEMSTEDE. Zondagmorgen werd met oude duiven ge vlogen van Bordeaux, afstand 932 K.M. Van de negen medegezonden duiven arriveerde er slechts één. Losgelaten Zaterdagmorgen om 6.20 v.m. arriveerde het eenige exemplaar ril. die van A. v. Zadel, Zondagmorgen om 7 uur 40 m. 20 sec. Wedvlucht met jonge duiven van Antwer pen, afstand 130 K. M. Los 11 uur 20 min. v.m. Eerstgetoonde duif om 1 uur 30 min. 14 sec. en de laatste prijswinnaar om 2 uur 16 min. 45 sec. De uitslag was: 1. 12, W. v. Huls, 2, 3( 5. 11 N. Leuven, 4. 8, 10. E. D. des Bouvries. 6 W. Eekhof, 7 Gebr. La reman, 9 H. Velllnga, 13. 15 P. de Jong, 14 W. Evel- eens, 16, 17, 18. A. v. Zadel. VOETBAL. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. We ontvingen het jaarverslag over 1929 1930 van den Haarl. Voetbalbond, waaraan wij het volgende ontleenen: „Het seizoen dat wij thans weder hebben geëindigd heeft zich door drie kenmerken van zijn voorgangers onderscheiden, n.l. het groot aantal jubilea, het groot aantal prac- tisch te benutten speeldagen en de groote spanning ln de afdeelingen. Het gouden feest van H-F.C. en vlak daarna het.40-jarig bestaan.van de HJ.C. „Haarlem" vroegen bij het begin van het seizoen al onze aandacht. Door de aanbieding van oen gouden plaquette aan H.F.C. en van een zil veren plaque aan H.F.C. „Haarlem" heeft onze bond uiting gegeven aan de waardee ring die jegens deze beide vereenigingen ge koesterd wordt voor het onversaagd arbeiden aan de ontwikkeling van onze sport in Haar lem en omgeving. Verder noem ik hier de vereenigingen: de Kennemers: Schoten: Halfweg; Hillinen; Zeemeeuwen; Klnheim en Bennebroek. welke in het afgeloopen seizoen een 10- of 20-jarlg herdenkingsfeest vierden. Ook onze bond mocht in het seizoen 1929 1930 op 23 October den dag herdenken, dat 30 jaar geleden tot de oprichting werd be sloten. In een speciaal voor dat doel belegde bestuursvergadering heeft het Bond.sbestuur op zeer bescheiden wijze dit heuglijke feit herdacht. Zoo gaarne had het Bondsbestuur ook naar bulten den bloei van onzen bond in dien tijd gedemonstreerd, doch helaas lie ten de financiën en allerlei omstandigheden zulks niet toe. Voor het kampioenschap van Haarlem werd ingeschreven door R.C.H., E.D.O.. VS.V.. Haarlem. H.F.C., Stormvogels, Bloemendaal en Zandvoort. Hoewel aanvankelijk, in overleg met de be trokken vereenigingen, getracht werd door een anderen vorm van het verspelen dezer wedstrijden-reeks spoediger tot een beslis sing te komen, moest hiervan worden afge zien en werden, evenals in vorige jaren bij loting de partijen vastgesteld, en telkens op een Zondag of Zaterdagmiddag gespeeld. Op 16 Maart aangevangen, kon de finale eerst op 14 Juni worden gespeeld. Het verloop dezer wedstrijden was: le ronde: 16 Maart: Stormvogels—Zandvoort 2—2 23 Maart: V.S.V.—H.F.C. 1 3 Mei: R.C.H.—Bloemendaal 2—0 18 Mei: E-D.O.—Haarlem 26 2e ronde: 25 Mei: ZandvoortHaarlem 58 1 Juni: R.C.H.V.S.V. 2—1 14 Juni: R.C.H.—Haarlem 4—1 zoodat R.C-H. dit jaar voor de 2e maal houd ster van den beker werd. Voor de Zaterdagmiddagcompetitie werd door Kennemerland wederom een beker be schikbaar gesteld, daar IJ.F.C. door 3 maal te winnen het bezit verkregen had over den vorigen beker. Deze interessante wedstrijden konden daardoor ook dit jaar weder gespeeld worden, doch thans wist V.V.IJ. op 12 April 1930 door een 3—0 zege op Kennemerland, houdster van den Kennemerlandbeker te worden. De competities hadden dit seizoen een buitengewoon spannend verloop. In Afd. I A ging de strijd om de bezetting van de eerste plaats in hoofdzaak tusschen Hillegom en R.C.H. IV; er moest tenslotte, daar beide elf tallen met een gelijk aantal punten (25) ein digden, een beslissingswedstrijd worden ge speeld. Deze wedstrijd had onder groote be langstelling op 13 April plaats op het terrein van H.F.C. en bracht door een 2—1 overwin ning aan Hillegom het zoozeer begeerde kampioenschap. In Afdeeling 1B wist Schoten n gedeci deerd het kampioenschap te behalen met een voorsprong van 6 punten op haar opvolgster Bloemendaal II. In -de Junioren-competities behaalden zoowel R.C H. a in de A-Afdeeling. als R.C.H. b in de B-Afdecllng onbetwist het kampioen schap dier Afdeelingen. Voor de Adspiranten competities bestaat een stijgende belangstelling, in de B-Afdee- ling kwamen niet min'der dan 9 elftallen uit. In Afdeeling A werd Haarlem A ongesla gen kampioen, terwijl in Afdeeling B „Vlie gende Vogels", een elftal dat dit seizoen voor het eerst in competitieverband uitkwam, het kampioenschap behaalde. De afwerking van het competitie program ma had over het algemeen een regelmatig verloop. Dit werd ten zeerste bevorderd door de medewerking van den K.N.V.B. die tijdig (tot Februari) kennis gaf van het ontwerp programma van den K.N.V.B., hetgeen voor de bezetting der verschillende terreinen van groot belang was. In onze competities kwamen uit 122 elf tallen, beschikkende over 41 terreinen, terwijl van de 34 aangesloten vereenigingen voor de gewone competities niet minder dan 18 ver eenigingen met elftallen uitkwamen in K.N.V.B.-verband. Gedurende de Paaschvacantie werden dit jaar voor de derde maal de schoolvoetbal- wedstrijden gehouden. En ook nu zijn ze uit stekend geslaagd. Het aantal inschrijvingen overtrof alle verwachtingen. Niet minder dan 72! (vorig jaar 54). Zoo doorgaande bereiken we spoedig het maximum! Wel een bewijs, dat de Ilaarl. Voetbalbond met het organiseeren van deze vacanliebezigheden de harten van voetbal lend jong-Haarlem veroverd heeft. De Commissie van Voorbereiding werd uit gebreid met den heer W. P. J. Ente. Hem werd het secretariaat opgedragen. Deze Commissie bestond uit de volgende heeren: Dr. C. Spoelcier, voorzitter; W. P. J. Ente, secretaris; H. L. Warnier, J. Admiraal en P. Dankelman, leden. Tweemaal had een ver gadering plaats. In totaal werden 90 wedstrijden gespoeld, daarvoor zijn 31 scheidsrechters aangesteld geweest; het aantal door hen geleide wed strijden varieerde van 1 tot 9. De rekening van den penningmeester sluit met een eindcijfer van 4534.49.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11