BUITENLAND De toestand in Britsch-Indië weer ernstig. SPORT EN SPEL APEX Klop-veeg-Stofzuigers f 175.— AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 12 JULI 1930 TWEEDE BLAD Drie honderd gewonden. De conferentie en de rapporten van de commissie-Si ïmon. Zonderlinge geruchten omtrent Carol en Mevrouw Lupescu. Hebben zij een onderhoud gehad? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De jongste berichten uit Britsch-Indië luiden weer zeer ongunstig. Bij Maidaplanade werden zestig vrijwilligers gewond; uit Bombay wordt gemeld, dat dit getal later zelfs tot drie honderd steeg. Van belang is ook dat de directeuren der beurs te Bombay besloten hebben, alle termijnoperaties tot nader order op te schorten, door de onzeker heid van den politieken toestand, den kwijnenden handel en zenuwachtigheid den genen, die hun geld uitzetten. De effecten makelaars, verwonderd over dit besluit, tref fen schikkingen voor een speciale bijeen komst om het krachteloos te maken. Tenslotte kan nog gemeld, worden dat er in de wetgevende vergadering de grootste on.- eenigheid bestaat tusschen de Mohammeda nen en de nationalisten over de vraag of er eenig verband gelegd mag worden tusschen de „Ronde-tafel-conferentie" en het rapport Simon. Min of meer spitsvondig is de conclusie van de „Times", welk blad schrijft, dat er twee bemoedigende feiten zijn: Het eerste is, dat de leden van beide Huizen de „ronde-tafel-conferentie" als een werke* lijkheid van de naaste toekomst beschouwen, het tweede dat, ook al critiseeren zij het rap port Simon nog zoo, zij het toch door hun critiek zelf beginnen te aanvaarden als een practïsche basis van discussie. Onlangs hebben wij uitvoerig gewag ge maakt van de geruchten als zou Madame Lupescu naar Boekarest zijn vertrokken, cn volgens welke Carol op het landgoed te Sinaia vertrekken voor haar in gereedheid had doen brengen. Op een pertinent bericht van de „Naohtausgabe" volgde een officieel Roe- meensch dementi. Wat te verwachten was. Ook als het bericht van het Duitsche blad juist was geweest. Intusschen zijn er nieuwe telegrammen uit Roemenië gearriveerd die de hee-le Roemeen- sohe kroningsroman weer in een nieuw ro= mantisch waas hullen. Voor den inhoud dezer berichten verwijzen wij naar het tweede gedeelte van deze ru briek. Wij memoreeren eohter dat men het nieuws uit Roemenië steeds met de grootste reserve moet beschouwen. L. A. Koning Carol en madame Lupescu. In Roemeensche hofkringen is de grootst mogelijke consternatie ontstaan door het feit, dat koning Carol een onderhoud heeft gehad met zijn eerste vrouw, madame Lupescu, die hem, zooals wij onlangs meldden, naar Roe menië is gevolgd en voor wie op last van den koning vertrekken werden gereserveerd te Sinaia. waar tijdens den zomer ook de ko ninklijke familie vertoeft. Men had reeds ge hoopt, dat zij overeen waren gekomen elkaar nimmer weer te zien, aldus „de Telegraaf", een verwachting, die versterkt werd door Carols beroep op prinses Helena om haar echtscheiding met hem ongedaan te doen maken. Deze hoop op een einde der connectie met mevrouw Lupescu schijnt derhalve ijdel te zijn geweest. Toen nu prinses Helena met haar zoontje Michael die door den terugkeer van zijn vader weer tot kroonprins is afgedaald Zaterdag jl. te Sinaia arriveerde, bleek, aldus de „Daily Mail", mevrouw Lupescu juist van daar vertrokken te zijn. Vergezeld door me vrouw Dumitrescu, de vrouw van Carols vroe geren particulieren sercetaris. had zij zich via Ploesti en Boekarest per legerauto naar Suagow begeven, een op 20 K.M. afstand van de hoofdstad gelegen plaatsje. Kort na haar aankomst aldaar arriveerde ook Carol te Suagow. waar hij met haar een langdurig onderhoud had. Het was het eerste weerzien tusschen de vroegere echtgenooten sinds Carols vertrek uit Parijs. De koning werd bij zijn reis naar Suagow vergezeld door Prins Nicolaas en den oud-minister van Bin- nenlandsche Zaken Goga. Van hetgeen te Suagow besproken en wel licht ook geregeld is, is niets uitgelekt. Men vraagt zich thans af, of mad. Lupescu mis schien er in heeft toegestemd haar aspiratie op te geven, ten einde aldus den weg te effe nen voor een definitieve verzoening tusschen koning Carol en prinses Helena, opdat laatste genoemde als wettige koningin naast Carol op 21 September a.s. den Roemeenschen ko ningstroon zal kunnen beklimmen. Op dien datum zullen te Alba Julia de kroningsfees ten plaats vinden. Zij zullen slechts door één buitenlandsch staatshoofd, namelijk den ko ning van Joegoslavië, worden bijgewoond. Sir Arthur Salter afgetreden. GENEVE, 10 Juli. (B.T.A.) Men meldt het aftreden van Sir Arthur Salter, directeur der economische en financieele afdeeling van den Volkenbond, die veel heeft bijgedragen tot het financieel herstel van Oostenrijk en Hongarije. Huiszoekingen bij Duitsche nationaal-socialisten Men meldt uit Berlijn aan de N.R.C.: De Berlijnsche politie heeft bij tal van nationaal socialisten huiszoekingen gehouden en bij deze gelegenheid op verschillende plaatsen in het westen der stad belangrijke voorraden munitie in beslag genomen. Twaalf verdachten zijn gearresteerd. Door een eigenaardig toeval zijn de auto riteiten deze wapens op het spoor gekomen. In de nabijheid van Potsdam werden Donder dagavond bij een botsing tusschen een auto en een motorfiets een beambte van de politie te Potsdam, die op de fiets reed en een jonge dame die hem vergezelde, gedood. Toen de twee lijken in het ziekenhuis van Potsdam werden gefouilleerd om de identiteit van de slachtoffers vast te stellen vond men bij den man een pakje brieven, waaruit bleek dat hij deel had uitgemaakt van de nationaal socia listische partij. Een brief was door den over ledene gericht aan een te Wilmersdorf wonend koopman en bevatte het verzoek de onder deden der machinegeweren steeds goed te smeren, daar men niet kpn weten, wanneer men ze noodig zou hebben. De politie van Potsdam waarschuwde de autoriteiten van Berlijn, die eerst huiszoekingen lieten houden in de woning van het slachtoffer en den koop man te Wilmersdorf. Daarbij vond men een lijst van andere personen die eveneens wapens verborgen hielden, toen werd tot huiszoeking in de woningen der betrokken personen over gegaan. De documenten over het Vlootverdrag- WASHINGTON. II Juli (Reuter) De Senaat heeft met 38 tegen 17 stemmen een amendement aangenomen waarbij het aan Hoover wordt overgelaten te beslissen of het al of niet vereenigbaar is met het openbare belang de documenten betrekking hebbende op het vlootverdrag van Londen te publi- ceeren. De Senaat had tevoren met 534 stemmen een voorstel aangenomen waarbij Hoover verzocht werd alle documenten welke op het Londen- sche Vlootverdrag betrekking hebben voor den Senaat ter. inzage te leggen. Het hierop met 38 tegen 17 stemmen aangenomen. amen= dement beteekt feitelijk een overwinning voor de regeering want het stelt Hoover in staat bepaalde documenten geheim te •houden. Een consul zoek. LONDEN, 11 Juli. (N. T. A.) De „Daily Mail" meldt uit Marseille, dat de politie me- dedeeling heeft ontvangen dat de Britsche vice-consul sedert verscheidene dagen wordt vermist. De vice-consul is 35 jaar oud en was se dert de consul-generaal tot Britsch gezant in Bogota werd benoemd, plaatsveiwangend consul-generaal. Volgens het blad is hij Zaterdag voor het laatst gezien, toen hij zijn auto naar de ga rage bracht. Een bediende in de garage heeft verklaard er bij tegenwoordig te zijn geweest toen de wagen werd binnengebracht. Van andere zijde wordt gemeld dat de Marseilliaansche politie uit Londen vergun ning heeft gekregen het consulaat te door zoeken. De „Daily Express" meldt uit Marseille, dat men vreest, dat de vermiste vice-consul door apachen is overvallen én is weggevoerd. Hij had zijn auto in de garage gezet en was een wandeling gaan maken. Generaal Bernhardt overleden. De gepensionneerde generaal der cavallerie Friedrich von Bernhardi is, naar de Lokalan- zeiger meldt, gistermiddag op zijn buiten plaats Kunnersdorf in Silezlë op 81-jarigen leeftijd overleden. (Generaal von Bernhardi 22 Nov. 1849 te St. Petersburg geboren als zoon van den his toricus en diplomaat Theodor v. B. was in 1909 als Pruisisch generaal gepensionneerd, doch trad na t uitbreken van den wereld oorlog weer in actieven dienst. Hij heeft en kele militaire werken geschreven, o.a. „Vom heutigen Kriege" (1912) en „Vom Kriege der Zukunft" (1920). Verder heeft hij de auto biografie van zijn vader uitgegeven. Red.) Zal Frankrijk toegevend zijn? PARIJS, 11 Juli. Aan Briand's verkla ring. dat tot December a.s. in Frankrijk geen nieuwe oorlogsschepen op stapel zullen wor den gezet, wordt in de Fransche pers groote aandacht gewijd. De rechtsche pers vreest, dat in deze verklaring een concessie moet worden gezien aan den Italiaanschen eisch in zake vlootpariteit, cn keert zich daarom scherp tegen Briand. Pertinax vraagt in de „Echo de Paris", of Briand's woorden mis schien moeten beteekenen, dat Frankrijk aan de Italiaansche eischen heeft toegegeven. Wanneer men van Italiaansche zijde pogin gen doet tot intimidatie en steeds weer den nadruk er op legt, dat zonder pariteit der vloten niet aan ontwapening te denken valt, waardoor Duitschland weer de vrijheid zou krijgen om naar eigen goeddunken zijn leger te organiseeren. kan men daartegenover stel len, dat Duitschland op den duur toch vroe ger of later deze vrijheid herkrijgt. Italië, zoo verklaart Pertinax tenslotte, is meer dan ooit gebonden door zijn verdrag met Honga rije en zijn belofte aan Duitschland. VX>.)_ LAWNTENNIS. Het Tournooi te Noordwijk Moeizame overwinning van Timmer en Kool. ZES NUL, ZES NUL, ZES NUL! (Van onzen medewerker) Pluvius heeft echt Hollandsch huisgehou den Vrijdagmiddag. De buitenlandsche gas ten, die ons land nog niet kenden, trokken rare gezichten. Zóó scheen de zon in vollen luister, een minuut later striemde een on barmhartige regenbui alle kijkers, spelers incluis van de tribunes en de banen. In de zon was het warm, maar was ze weg. dan huiverde men, zelfs onder stevige plaids. Velen hebben door dit miserable weer de belangrijkste wedstrijden van dezen dag niet gezien. In de eerste plaats moeten we die noemen van onze nationale dubbel Timmer en Diemer Kool tegen de Amsterdammers Olst en v. d. Heide. Het noodlot wilde, dat tegelijk met dit bijzonder belangwekkende dubbelspel Tilden en Prenn tegen Menzel en Koopman uitkwamen, terwijl op de middel ste baan een aardige damesdubbel gespeeld werd. Onwillekeurig trok de partij van Tilden en Prenn het meest de aandacht. Tusschen- beiden werden Timmer en Kool bespied en in het voorbijgaan kregen de dames ook een blik. Bij de Hollandsche dubbel ging het vreemd toe. Timmer was in zijn single tegen Nielsen, welke hij nochtans gemakkelijk won, niet erg op dreef, maar aanvankelijk scheen deze in zinking in de dubbel geheel overwonnen. Al heel spoedig was de eerste set binnen met 60. Maar in de tweede was v. d. Heide buitengewoon op dreef. Hij nam en retour neerde de moeilijkste slagen en in een omme zien stonden Timmer en Kool een serie games achter. Zij lieten de twwide set „loopen" en in de derde, vielen ze dermate hard aan, passeerden zoo scherp naar de lijnen en door het midden, dat zij weer de derde set met 6—0 wonnen. Weer werden de bordjes verhangen. Van der Heide sloeg zweepende drives en hield aan het net rug gelings de prachtigste passeerschoten van Timmer. De Amsterdammers braken door de service van Diemer Kool heen en ook door die van Timmer en leidden met 40. De laatsten zagen hun positie in gevaar, durfden de set niet cadeau geven en vochten dat de stuk ken er af vlogen. Het werd 42, maar v. Olst was nu ook op volle kracht en in de lastigste posities vulden de Amsterdammers elkaar mooi aan. Ze schaarden over de baan, haal den diepe lobs en v. d. Heide goochelde de vreemdste ballen terug. De vierde set werd verloren met 64 en een angstaanjagende vijfde set was noodig. Maar nu waren Tim mer en Diemer Kool weer de echte sterkste vertegenwoordigers van ons -land. Van der Heide en v. Olst zonken (figuurlijk natuur lijk) ineen en met 60 werd de final-eet gewonnen. Drie maal 60 voor Timmer en Kool en toch 5 sets. Het was wel een eigen aardige wedstrijd! Tilden en Prenn hebben weinig omslag ge maakt met de Hollandseh-Tsjechische com bine., Menzel was niet aardig. Vooral in het laatste gedeelte van den strijd, de derde set, was hij lastig. Hij trok een zuur gezicht als hij een van de machtigste slagen van Tilden miste, liep Koopman in den weg, blijk gevende dat hij den, uitstekend spelenden Hollander niet het volle pond vertrouwde en deed heel leelijk tegen de ballenjongens die hij eenige ballen opnieuw liet aangeven. Hij protesteerde tegen een beslissing van den umpire, die een bal uit zag in tegenstelling met hem en wilde Koopman laten deelen in zijn misnoegen. Gelukkig was deze wijzer en stak bezwerend een hand op. alsof hij zeide: „Menzeltje, een scheidsrechter kan zich toch ook wel eens vergissen en we moeten ons er aan houden!" hetgeen wij als een prettig lesje aanvoelden. Tilden speelde nu op volle kracht. Aan het net verrichtte hij ongelooflijke staal tjes van super-tennis. Vooral cp korte ballen demonstreerde hij zijn machtige tenniskunst. Met een wijd doorgezwaaid racket zwiepte hij den bal dan dwars over het court, on haalbaar voor de tegenpartij. Koopman was goed op dreef en smash te tot groot genoegen van de vrij talrijke toeschouwersmenigte hard en juist geplaatst. Prenn's service is mooi en krachtig doorgezwaaid. Wanneer men een goeden indruk van een speler wil krijgen, dan moet men zich eens niet laten afleiden door het heen en weer springende witte ding, maar ingespannen blijven kijken naar alle bewegingen van den bepaalden speler. Hoe hij den bal afwacht, wat hij doet na de service, wanneer hij het oogenblik gekozen acht voor de netpositie, enz. Dan eerst leert men oordeelen over de sterke én zwakke punten van iemand. Tilden heeft „de scalp van mr. v„ d. Feen genomen"zes nul, zes nul, zes nul! De serie wordt voortgezet. Nu komt Timmer aan de beurt. In de partij tegen v. d. Feen heeft het er eenige malen om gehouden of de Hollander niet een game zou halen. In de tweede set was hij uitmuntend op slag. Lange rallies werden volgehouden, alles van de ba seline. de scherpste slagen haalde v. d. Feen en retourneerde ze wel zoo hard dat Tilden er niet mee „spelen" kon. Hij kwam eens met 40—15 in zijn eigen ser vice voor te staan, bij 4-0. Dat. was de kans! Maar Tilden zette er alles op, riskeerde niets en kwam gelijk. Van der Feen bleef echter aanvallen, speelde handig op Tilden's wrong leg en smaakte het genoegen der Amerikaan glad te passeeren advantage server. Maar ook deze stroke overleefde Tilden en tenslotte won Tilden ook deze game en alle volgende, zonder eenig tegenpunt. De laatste vier te Noordwijk zijn nu Til den-Timmer en Prenn-Menzel. Het is dus vrij zeker dat Tilden en Prenn Zondag de finale zullen spelen. Heden, Zaterdag, wacht ons (op dit oogenblik nog) een paar interes sante wedstrijden. Hierachter volgen de uitslagen van Vrij dag. In het damesdubbelspel valt te vermel den de mooie overwinning van de dames van der Heide en Spit op Mej. Stöckel en mej. Beer. De dames Canters en Rollin Couquerque heb ben het hier al tot den eindstrijd gebracht. De uitslagen luiden: Heerenenkelespel. Vierde ronde: Tilden slaat van der Feen 6_o, 6—0, 6—0. Timmer slaat Nielsen 63, 62, 61. Menzel slaat Sarkies 6—3, 64, 6—0. Heerendubbelspel 2e ronde: Menzel en Koopman slaan van den Berg en Karsten 64, 75, 64. Derde ronde: Menzel en Koopman slaan Feith en Wetse- laar 2—6, 6—1, 6—2, 6—1. Halve eindstrijden: Tilden en Prenn slaan Menzel en Koop man 62, 60, 60. Timmer en Diemer Kool slaan van Olst en van der Heyde 60, 26, 60, 46, 6—0. Damesenkelspel derde ronde: Mej. Jonquiere slaat A. Bar. Schimmelpen- ninck van der Oye 62. 61. Mevr. Taunay slaat mej. Alsbach 60, 6—1. Vierde ronde: Mej. Stöckel slaat mevr. Jonquiere 64, 6—4. Mej. Canters slaat mevr. Steenhuis 64, 9—7. Damesdubbelspel eerste ronde: Mevr. de Bruin-Kops en mevr. Fur nee slaan de dames Kerckhof 64, 64. 2e ronde: Mevr. de Bruin-Kops en mevr. Furnee slaan mevr. Lindonk en mej. Lindonk 86, 6—1. Mej. de Jong en mej. Josselin de Jong slaan mevr. van Tricht en mej. Wagner 06, 6—3, 6—3. Mej. Rollin Couquerque en mej. Canters slaan mevr. Steenhuis en mevr. Jonquiere 6—0, 6—1. Mej.. van der Heide en mej. Spit slaan mej. Stöckel en mej. Beer 75, 62. Halve eindstrijd: Mej. Rollin Couquerque en mej. Canters slaan mej. van der Heyde en mej. Spit 61, 6—0. Gemengd dubbelspel. Tweede ronde: Mevr. Furnee en Ruys slaan mevr. de Bruin Kops en Nielsen 61, 57, 6—1. Mej. Jonquière en Schoorel slaan G. Ba ronesse Schimmelpenninck van der Oye en d' Aquina 61, 61. Mej. Rollin Couquerque en W\«tselaar slaan mej. Enthoven en Verloop 60, 61. A. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye en Baron Schimmelpenninck van der Oye slaan mevr. Loos en den heer Loos 64, 4—6, 7—5. 3e ronde: Mej. Canters en Menzel slaan mevr. Lin donk en Weiman 75, 61. kjej. Alsbach en Karsten slaan mej. de Jong en Marinkelle 61, 62. Mej. Stöckel en Timmer slaan mevr. Men zo en Mendes de Leon 64, 62. DE STRIJD OM DEN DAVISCUP Italië-Japan 1-1. Uit Genua: Vrijdag was het de eerste dag van de finale tusschen Japan en Italië (Euro- peesche zóne) Elk land won een enkelspel, zoodat de stand na dezen eersten dag is 11. De Stefani sloeg Ohta met 63, 46, 64, 6—4. Harada (Japan sloeg de Morpurgo (Italië) met 64, 6—3, 7—5. CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. In verband met den proefwedstrijd tusschen het A.- en het B.-elftal, die heden in Den Haag is begonnen en waarover wij Maandag j.l. reeds iets schreven, staat de geheele eerste klasse morgen stil. Wel een bewijs, dat de competitie een vlot verloop heeft, want verleden jaar was uitstel, zelfs voor den wedstrijd van het Neder- landsch elftal bijna niet te krijgen! Voor de Overgangs-klasse zijn drie ontmoe tingen vastgesteld. Door de onverwachte innings-nederlaag der leiders tegen Quick (N.), is de spanning bijzonder groot gewor den; H.C.C. 3 en Ajax <L.) bezetten met een gelijk aantal punten de 1ste en 2de plaats, terwijl Quick (N.), H.T.C.C. en Rood en Wit 2 met miniem verschil volgen. Gelet op de prestaties van Ajax (L-), gelooven wij, dat de Leidenaren een serieuse kans maken om deze spannende race te winnen. Rood en Wit 2 ontvangt Kampong en is absoluut in staat weer eens een flinke over winning te behalen. Een 3-punten zege zou een goede stap naar boven beteekenen. V.R.A.. 2Hilversum is van belang voor de onderste plaatsen; de thuisclub zal wel aan het langste eind trekken. Quick (N.) speelt een lastigen ult-wedstrijd tegen PhoenLx; het bowlem van E. den Har- tog kon de balans wel eens ten gunste dor Nijmegenaren doen overslaan. Na veel moeite is het Haarlem 2 gelukt om Albion er önder te houden en daardoor de leiding in de tweede klasse te nemen. Visser c.s. gaan morgen naar Bussum en zullen wederom slechts met groote inspan ning van de Vleermuizen kunnen winnen. Een sterke Haarlem-combinatie benut den vrijen Zondag; die speelt aan den Schoter- weg tegen het- H.C.B.-elftal. UMPIRE. CRICKET IN ENGELAND. DE DERDE TESTMATCH. Vrijdag is te Leeds de derde testmatch tusschen Engeland en Australië aangevan gen. De Australiërs gingen het eerst aan bat en nadat Jackson voor 1 gevangen was door Larwood op het bowlen van Tak, kwam Bradman zijn aanvoerder Wood full gezel schap houden. De fenomenale jonge Austra liër liet zich dien dag niet meer van het wicket verdringen en toen na verstreken speeltijd de stumps werden opgeborgen was de stand van de Australische innings 458 voor 3 met Bradman 309 not out. Er ging natuur lijk weer een record aan, namelijk dat van de hoogste testmatch score in 1903 door Fos ter gemaakt met 287 runs. Woodfull maakte nog 50 runs, Kippax 77, MacCabe bleef met 19 not out. VOETBAL'. VERGADERING VAN V. S. V. HET BESTUUR AFGETREDEN. In „Het Wapen van Velsen" werd de ver- volgvergadering van V. S. V. gehouden. De leden der elftalcommissie, de hecren Ver hoef, Donkersloot, Klinkhart en Overzier werden als zoodanig herkozen. In de be staande vacature werd de heer H. v. Dijk be noemd. Tengevolge van een ingediende en aange nomen motie, trad het bestuur „en bloc" af. Uit de vergadering kwamen toen stemmen op om een dagelijksch bestuur te verkiezen en dat op een nieuwe ledenvergadering aan te vullen. Dit werd aangenomen, waarna de heeren P. v. d. Linden. J. Anepool cn J. Stormesand tot leden van het dagelijksch be stuur werden benoemd. Genoemde heeren zullen tegen 18 Juli as. een ledenvergadering uitschrijven. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJ ORIS STRAAT 16 TEL. 10756 INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel WIELRIJDEN. A.N.W.B. TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND. We ontvingen het 47ste jaarverslag van den A.N.W.B.. Toeristenbond voor Nederland, waaraan we het volgende qfitleenen: In totaal werd in 1929 het respectabele aantal van 13403 reisinlicht-lngen verstrekt, waarvan 8565 schriftelijk. Dat de A.N.W.B. niet meer alleen een wlel- rijdersvereeniging is. zooals nog zoo dikwijls door sommigen gedacht wordt, blijkt wel uit het groote aantal aanvragen voor treinreizen (5878), voor autotochten (5931), welke door ons bureau te Amsterdam werden behan deld. Niet alleen moeten wij die inlichtingen ge ven aan onze leden voor bijna alle landen van de wereld, maar bovendien ook aan bui tenlanders, leden van met ons bevriende Tou ring Clubs, die tochten per auto. fiets, ja zelfs per trein, naar ons land maken, want bijna geen enkele buitenlandsche toeristen bond of club denkt- er aan om deze inlich tingen zelf te verstrekken. Om aan dien stroom van aanvragen het hoofd te kunnen bieden hebben wij de door ons samengesteld reiswijzers voor binnen- en buitenland voor automobilisten, motor- en wielrijders, onze gidsjes en reisplannen voor hen. die per trein of tram reizen. In 1929 werden 7622 deeltjes van de Reis wijzers voor het buitenland verkocht met het gevolg, dat verschillende dezer in zeer korten tijd uitverkocht raakten en moesten worden herdrukt. Als nieuwe uitgaaf is onderhanden en zal binnenkort verschijnen een geheel nieu we kaart voor Nederland voor automobilis ten. schaal: 1 00.000 in drie bladen. Ten gerieve van onze leden, die naar het buitenland gaan, is ook het aantal onzer Bondshotels aldaar aanmerkelijk uitgebreid. Er zijn er thans 870. waarvan 105 in België, 169 in Zwitserland, 178 in Frankrijk en 246 in Duitschland. Het aantal van onze Bondshotels in het binnenland blijft vrijwel constant. In ruim 200 gevallen werd de medewerking van de Wegen-Commissie van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. ingeroepen en verleend om verbetering van weg- en verkeerstoestanden, het opruimen van gezichtsbelemmringen en het verbeteren van gevaarlijke bochten te verkrijgen, alsmede voor aanleg of verbete ring van rijwielpaden. In totaal werd hier voor een bedrag van 7741.50 aan subsidies verleend. Op 1 Juni 1930 waren er in ons land ge plaatst 3233 wegwijzers: 549 waarschuwings borden en 4201 plaatsnaamborden. Met het bijplaatsen van nieuwe wegwijzers wordt, naar behoefte, zooveel mogelijk voort gegaan. Onze - Bond heeft niet te klagen over te weinig belangstelling voor zijn werk; wij kunnen tevreden zijn met de geleidelijke stij ging van het ledental, hetwelk op 1 Juni 1930 bedroeg 83.109, tegen 78.728 op 1 Juni 1929. WATERPOLO. D.W.R.-ADSP— H.P.C.-ADSF. (1—4). In dezen wedstrijd waren de H.P.C. adspl- ranten geregeld sneller dan de Waterratten. Wanneer de Waterratten een strafworp krijgen te nemen, weet de H.P.C.-keeper het schot te stoppen. Dan krijgt H P.C. een straf worp; haar middenvoor doet het beter en geeft H.P.C. de leiding (0—1). welken voor sprong zij kort daarna vergroot (02). Na de rust gelukt het Seubrlng om tegen te scoren (1—2). Na een vrijen worp doel punt H.P.C. opnieuw (13). Dan volgen eenige Waterratten-aanvallen, die op niets uitloopen. Kort voor het einde maakt do H.P.C.-middenvoor er met een ver schot 14 van, waarmee het einde komt. ZWEMMEN. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE ZWEMCLUB „HAARLEM" Het volledige programma van deze wed strijden, die gehouden worden op Zondag 20 Juli a.s. in de inrichting aan de Kleverlaan, luidt als volgt: 3 X 50 M. Wisselslag-estafette Heeren. 100 M. Schoolslag. Dames-Seniores. 50 M. Vrije Slag. Heeren-Nieuwelingen. Onderling nummer voor de leden van Haarlem. 400 M. Vrije Slag. Heeren-Seniores (Kam pioenschap van de H. Z. B 5 X 50 M. Vrije Slag-estafette Dames. 5 X 50 M. Vrije Slag-estafette Heeren (al leen voor de vereenigingen Z. V. Halfweg en Hillegomsche Z. V.). Schoonsprlngen Heeren-Ad.SMranten. 3 X 50 M. Wisselslag-estafette Dames. Zweedsche estafette Heeren 100, 200, 100 M. Vrije Slag. 100 M. Schoolslag Heeren Seniores. 3 X 50 M. Wisselslag-estafette Heeren- Adspiranten. 100 M. Vrije Slag Dames Seniores. 7 X 50 M- estafette Vrije Slag voor de po lo-ploegen van de Gentsche Zwemvereeni- ging en de Zwemclub „Haarlem". Waterpolo wedstrijd Haarlem IG. Z. V. I. ZATERDAG 12 JULI Palace: „De Jantjes op stap" en „De Zui derzeewerken." Tooneel: Tire Viagara's. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Liefde en dollars" en „Een moderne Eva". Tooneel: Rembrandus. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Chantage". Tooneel: Alexandre Partner. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemsted e-A erdenhout: Boe kenrode: Lathyrus Tentoonstelling 10—10 u. ZONDAG 13 JULI Bioscoopvoorstellingen; des middags en 's avonds. Heemsted e-A erdenhout: Boe kenrode. Lathyrus Tentoonstelling. 10—10 u. MAANDAG 14 JULI Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang Yrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5