CRICKET. Ned. Cricketbond. Cricket in Eni ATHLETIEK. VOORWEDSTRIJDEN DER NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Rood en Wit IIKampong. Cr c Jketbeschou win gen Het feit ivan de afgeloopen week is. de nederlaag van II.C.C. 2 tegen V.R.A. In bijna drie jaar hadden de kampioenen niet verloren en dat dit trotsche record door V.R.A. ge. broken zou worden, was een complete ver rassing. De Amsterdammers presteerden zonder Rincker zóó weinig, dat een flksche nederlaag verwacht werd. Maar cricket zou geen cricket eijn, als er niet eens iets zeer (bijzonders ge beurde. V.R.A. maakte een fatsoenlijk totaal (216) en de Hagenaars bereikten dit niet Mr. Hamburger had met zijn slows weer succes en nam dc 4 laatste wickets voor een luttel aantal runs op een moment, dat de batsmen probeerden den tijd uit te spelen. Deze nederlaag moge voor de kampioenen onaangenaam zijn, wij 'kunnen het slechts toejuichen, dat o„ok een ander team eens iets bijzonders presteert; het kan de animo al leen maar ten goede komen. Voor het eerste elftal van de Haagsche beteekent deze uitslag een onverwachte kans op het kampioenschap; de achterstand i.s nog wel vier punten, maar het tweede speelde een wedstrijd meer en belde teams ontmoeten elkaar nog eens! Er kan op één Zondag heel wat ge^beuren! Dat ondervond Haarlem ter dege; zoowel A. C C, als P. W. wonnen van sterker ge. achte tegenstanders en bet begint er naar uit te zien, dat de Schoterwegclub op de laatste plaats zal eindigen Het zcu ons n.l. erg medevallen, als de resteerende thuiswed. strijden punten genoeg opleverden om clubs als P. W. en A. C C er -onder te houden. Ma as speelt waarschijnlijk een enkele maal mede en daar juist een bowler naast De Ruig dringend noodig is. komen wellicht enkele .welkome verrassingen. Al konden wij een paar weken geleden over de spelkwalltelt in den H. C. B. niet erg enthousiast zijn, toch moet met genoegen geconstateerd worden, dat de liefhebberij vooral onder de jeugd, bijzonder groot Is. Een speciale juniores-competltie is ingesteld, waaraan elftallen van Rood en Wl!. Haar lem, R.C.H.. alsmede het tweede elftal van Bloemendaal deelnemen. Een R.C.H.-spelertje acoorde zelfs een century tegen Rcod en Wit, terwijl Haarlem een bowler heeft, iets grooter dan een cricketbat, die in één wedstrijd twee- imaal den hattrick nam. Het geheel is een vciblljdend verschijnsel en een bewijs, dat de ..King op Games" ook Voor de jeugd aantrekkelijk is! Zooais onlangs vermeld, organiseert Haar lem in verband met haar 20-jarig bestaan een oricketwcek, die Maandag 21 Juli a.s. be gint met een twee daagsche match tusschen een Maas-elftal en de Flamingo's. Voor het Maas elftal spelen vast: Maas, De Ruig, Kleefstra, Nagtzaam, Van den Berg, A. v. Baasbank, Terwiel en M, den Hartog en voor de Flamingo's: Tonny de Beus, East, R. Schill, Hagenaar, Swens, Wittebol, v. d. Togt, en Mr. F A. Davidson. Woensdag speelt een comlblnatie van Haar lem 1 en 2 tegen een Rood en Wit-e'lftal, ter wijl Donderdag en Vrijdag een Rotterdamsch elftal onder leiding van VuyLsteke als tegen, partij zal fungecren. De week wordt besloten met een veteranen, wedstrijd; vroegere cracks zooals Jan v. d. Berg, Healy, Kruseman, Jur Haak, Hin, A. en C. Schravendijk, hebben de uitnoodlging reeds aangenomen, zoodat hej, slot zeer inte ressant kan. zijh. UMPIRE, Proefwedstrijd Ned. Elftal. (Van een onzer medewerkers.) Eerste dag. Zaterdag zou met bovengenoemden wed strijd te Den Haag begonnen worden Het weer maakte het beginnen onmogelijk en na dat eenige uren gewacht was, werd besloten te wachten tot Zondag. Alleen Maas was verhinderd, zoodat, de elf tallen er als volgt uitzien: A E. J. A. Schill, E. Neuerburg. W. v. d. Bosch, M. Jansen, II. v. Manen, P. Feith, L. Sodderiand, C. Alandt, P. Lammerts v. Bue- ren, M. Ilartog en W. Glerum. B A. de Beus, E. Jansen, J. v. d. Bosch, R. Schill, P. Hagenaar, A. v. Baasbank, W. Wit tebol, A. Jannlng, A. Terwiel, H. Jeuken en J. Engerlng. Tweede dag. Geheel onverwacht kon Zondag met fraai cricketweer begonnen worden. Het veld ver keerde in uitstekenden toestand, zoodat dit althans goed cricket niet In den weg stond. Captain de Beus verkoos na het win nen van den toss batten, zoodat te ruim half elf het A-tcam onder captainy van E. A. Schill het veld intrekt. Voor B. openen De Beus en Wittebol, ter wijl W. v. d. Bosch en Sodderiand den aan val vormen. De Beus begint direct z'n vrije spel te spelen, Wittebol daarentegen stopt nagenoeg lederen bal. zoodat de runs slechts van één kant komen. De eerste no-ball van Sodderiand doet de palen van De Beus duikelen, hetgeen dezen speler niet belet, er lustig op los te blijven scoren. Eerst op 47 wordt van bowlers veranderd. Glerum en M. Jansen bowlen nu. Maar van nu af doet ook Wittebol meer aan de score toe, zoodat hot aantrekkelijk cricket wordt. Jammer dan ook dat een fullpitch van Glerum te verleidelijk bleek voor Do Beus. De bal komt hoog op zijn bat en belandt in de handen van E. A. Schill. *>e Beus had een aantrekkelijke 61 ge scoord. Hiermede is voorloopig tevens de grootste tegenstand gebroken. Op hetzelfde totaal wordt Wittebol ach ter het wicket gevangen op M. Jansen voor een kalme 19 en 2 runs later bowlt Glerum Jannink voor 0. E. Jansen brengt weer ver betering en speelt uitstekend. Aan den an deren kant daarentegen blijven dc wickets in een geregeld tempo vallen. J. v. d. Bosch *7), A. v. Baasbank i2), en Terwiel (0) verdwij nen vlak na elkaar. De laatste als slachtof fers van den weer inmiddels aangeaetten Sod deriand. Hagenaar is de eerste, d"ie E. Jansen weer den noodigen steun verleent,Deze twee bren gen het tot 149, op welk totaal Hagenaar te laat is op een iets snelleren bal van W.v.d. Bosch. Hagenaar scoorde 12 runs. Met En- gcring samen houdt Jansen dan tot de lunch stand. Stand 1657. Na de hervatting mist Van Bueren een goe- dc kans op Enserlng. Gelukkig kost dit met veel want in den volgenden over van Sod deriand speelt Engerlng t20) den t»l de lucht ln waarmede hij Neuerburg geen moeite be zorgt R. Schill maakt er cén en wordt dan go-d door v. Manen in de slips gevangen en waarna Jansen gaat zwengelen. Wel heeft dit een goede ces tot resultaat, maar bij een poging tot herhaling, doet v. d. Bosch zijn palen vallen. Hiermede is tevens een einde gekomen aan de B-innlngs. Het totaal sloot op 187, Jeuken 0 not out cn extra's 13. E. Jansen had zeer goed staan spelen; zijn 52 runs waren een grondslag voor dit totaal. Met den bal 'had Sodderiand Het meeste suc ces (4—66); hij was trouwens ook de beste bowler van de vier. De rest was voor zoo'n wed strijd zeis zeer matig. Alandt achter :yet wicket deed zijn werk naar behooren; hij maakte geen fouten. (Bij dezen wedstrijd was hij zelfs veel beter dan De Beus). Na de gebruikelijke pauze wordt weer be gonnen met Neuerburg en W. v. d. Bosch aan bat op het bowlen van Jeuken en R. Schill. Het begin is weer het van ouds bekende „prikken" van Neuerburg, zoodat er voorloo- nlg nog niet veel aantrekkelijks te aanschou wen is, vooral daar ook v. d. Bosch zich nog niet geeft, zooals we van hem gewend zijn. Spoedig wordt Schill zeer terecht ver vangen door Terwiel. Toch is het Jeuken, die het eerst succes heeft. Eeri harde return van W. v. d. Bosch komt in de handen van Engering, welke deze op fraaie wijze vast houdt (v. d. Bosch 14). 35 voor 1. Glerum wordt direct door Terwiel gebowld, terwijl z'n clubgenoot Hartog het zelfde lot met hem deelt. Nu was Engering de bowler. Eenige runs later vallen weer twee wickets, n.l. van Neuerberg voor een geduldige 2-1 en van v. Bueren voor 5. M. Jansen en Van Manen staan nu samen en direct gaat het beter. Goede slagen en goed runnen zijn het ge volg. Vooral Jansen heeft er goed het oog in en slaat menig boundary. Op 91 komt de schelding als R, Schill v. Manen voor 15 cleant, Hoewel zelf niet hard scorende, steunt ook P. Felth goed. Eerst op 143 wordt hij voor een magere 5 door Engering gebowld. Het beste batten volgt nu. E. Schill, die het gehele seizoen nog niet veel gepresteerd heeft, speelt nu heel sroed. Hij en Jansen be spelen het zwakke bowlen met het grootste gemak. Iedere bal aan leg wordt door Jansen met een boundary afgestraft, terwijl Schill eenige keurige off-drives demonstreert. Jan sen slaat de winninghit en Schill brengt, na dat De Beus ls gaan bowlen (na de thee heeft De Beus zijn plaats achter het wicket aan E. Jansen afgestaan), de 200 op. Eindelijk, op 227, als we al op de century van Jansen wachten, wordt Schill door R. Schill gevangen voor een fraaie 41 en als dan nog Alandt met den eersten bal gebowld ls, komt zelfs Jansen's century in gevaar. Ge lukkig houdt Sodderiand de ballen tegen, zoodat Jansen in staat is met een vier, welke eigenlijk een kans was voor Engering, zijn fraaie 100 te voltooien. Van nu af wordt er direct gezwengeld. Jansen geeft eenige vuux-- pijlen, welke niet geaccepteerd worden en tenslotte wordt Sodderiand voor 0 gestumpt door E. Jansen. M. Jansen bleef met 118 not out. zijn innings bevatte 19 vieren en 1 zes. Totaal 252. Ook in dezen aanval viel niet veel te waar- deeren. Jeuken en Schill smeten geweldig, maar gevaarlijk waren ze niet. O.l. was Ter wiel nog het best. Zooals reeds gezegd was De Beus achter de palen minder dan Alandt. Toch gelooven we wel, dat hij beter kan en zeer zeker door zijn batten al, verdient hij de plaats in het Ned. Elftal. Met 't fielden zijn ook geen uitblinkers te noemen. De meeste waren voldoende zonder meer. Van de Haarlemmers bracht Hagenaar het er nog het beste af. Van Bueren viel beslist tegen, vooral zijxr fielden hebben we wel eens heter gezien. De scores luiden als volgt: Eerste innings Elftal B. A. de Beus c. E. Schill b. Glerum 61 W. Wittebol c. C. Alandt b M. Jansen 19 A. Jannink bowled Glerum 0 E. Jansen bowled W. v. d. Bosch 52 J. v. d- Bosch bowled M. Jansen 7 A. v. Baasbank bowled Sodderiand 2 A. Terwiel bowled Sodderkmd 0 P. Hagenaar bowled W. v. d. Bosch 12 J. Engering c, Neuerberg b. Sodderiand 20 R Schill c. H. v, Manen b. Sodderiand 1 H. Jeuken not out 0 Extx-a's 13 Totaal 187 Bowlingcijfers: W. v. d. Bosch 16 4 6—4—2—49. L. Sodderiand 152466. w. Glerum 10—2—2—32. M. Jansen 92227» Eerste innings elftal A. E. Neuerberg c. J. v. d. Bosch b. Terwiel 21 W. v. d. Bosch c. Engering b. Jeuken 14 W. Glerum bowled Terwiel 1 M. Hartog bowled Engering 2 P. Lammerts v. Bueren bowled R. Schill 5 M. Jansen not out 118 H. v. Manen bowled R. Schill 15 P. Felth bowled Engering 5 E. A. Schill c. R. Schill b. Terwiel 41 C. Alandt bowled Terwiel 0 L. Sodderiand st. E. Jansen b. De Beus 0 Extra's 30 Bowlingcijfers: H. Jeuken R. Schill A. Terwiel J. Engering A. de Beus Totaal 252 16—5—1—51. 151262. 15—3—4—50. 8—0—2—23. 4 4,6—0—1—36. VleermuizenHaarlem II. Haarlem II, dat met eenige invallers naar Bussum ging, is met een nederlaag huis waarts gekeerd. Echter heeft het nog gespannen, want, terwijl Vleermuizen het tot 116 bracht, kwam bij Haarlem de laatste man in op 100. Op 104 kwam echter aan de Haarlem innings een cii'.de. Haarlem wint de ntoss en gaat fielden. TTet batten van Vleermuizen is echter van aien aard, dat het eerste uur ongeveer 20 rurs gescoord worden. Dan gaat het iets .'.nelier, doch voor de 116 runs hebben zij toch ongeveer 3 uur noodig. Voor Vleermui zen kwamen in de dubbele cijfers: de Vos met 16. Beethof met 17, Sterk met 11, Donker Curtlus met 14 en Langeraar met 17. Het fielden bij Haarletxi was beduidend be ter dan vorige wedstrijden. Visser nam 2 voor 23. Brakel 2 voor 52, v. Dalsum 5 voor 16, D. Teschmachcr 0 voor 15. Het batten van Haarlem was vrij zwak. Alleen Dalhulzen met 14, v. Woerkom mot een zoor nuttige 52. en Harms met 10 bereik ten dubbele cijfers en droegen het meesto tot de score bij. Zooals gezegd viel het laat ste wicket op 104 en verloor Haarlem II dus xxxct 12 runs op dc eerste innings. Voor Vleermuizen bowlden; Langeraar 5 voor 39, Burger 2 voor 41, Schutte 1 voor 14 en Woudstra 0 voor 3, I Evenals vorige week is Rood cn Wit er weer in geslaagd een overwinning te behalen, al I was het ditmaal met veel minder moeite. De indruk dien Kampong vorige week in de wedstrijd tegen Flamingo's gemaakt heeft, werd volkomen bewaarheid: eexx zwakke aan val en een middelmatig battingteam. Ditmaal echter waren de Utrechtenaren nog gehandicapt door de afwezigheid van enkele goede krachten. Over den wedstrijd het volgende: Rood en Wit bat eerst en al dadelijk wordt de (bowlery met groot vertrouwen bespeeld. Bultman, die pas Zondagmorgen met vacantie uit Engelaxxd teruggekeerd was, had er reeds dadelijk weer, evenals vorig jaar, goed het oog in en doet de score snel stijgen. Hij slaat o.a. eenige zeer fraaie boundaries. Met vrij lange tusschenpoozen vallen de wickets, maar met v. Kempen en Bultman op de mat wordt er een gi-oote stand opgezet. Van Kempen die er dit jaar zeer goed in is, staat ook nu weer uitstekend te spelen. De tientallen volgen elkaar dan ook snel op. Bultman moet d.an eindelijk ook verdwijnen voor een uitstekende 67. Van Kempen krijgt nu steun van Mr. F. A. Davidson en nadert reeds zijn century. Speciaal zijn legslagen zijn uit stekend en leveren dan ook verschillende boundaries op. De 200 verschijnt dan ook weldra op het bord terwijl even later Van Kempen het genoegen smaakt zijn 100 vol te maken. Er wordt nog even doorgespeeld doch op 2689 sluit Mr. Davidson de innings. Wegerif en v. Kempen not out latende, met een prach» tige 122. Zijn krachtige innings bevat o.a. 17 vieren en houdt veel voor de toekomst in. Verder hadden C. Bultman 67, Mr. F. A. Davidson 22, F. J. Kervel 12 en extra's 25. Bouwlngcijfers Kampong: J. Lubbers 692, G. Kramer 2—90, G. Wijga 0—24 en J. Hille- man 1—37. Dat dit totaal de Utrechtenaren te machtig zou blijken was wel te verwachten, vooral nadat ze zoo'n langen tijd in 't veld gestaan hadden. Droste en Kïuyt die met het bat niet veel ge presteerd hadden, toonden nu ook hun plaats waard en leverden vele moeilijkheden op en de runs komen dan ook zeer langzaam. Bogaardt en Greve speciaal bieden nog al veel tegenstand en trachten door zeer voor zichtig spel een tweeden keer 'batten te voor* komen. Van de staart gaven Kramer en Van Mechelen nog eexxlge moeilijkheden aan de Haarlemmers, maar op een totaal van 130 Is het toch afgeloopen. Hiervan hadden: J. Boogaardt 22, J. Greve 45, G. Kramer 10, J. v. Mechelen 12 en extra's 15. Bowlingcijfex-s Rood en Wit: G. J. Droste 442, J. Kruyt 320, Mr. F. A. Davidson 2—46, Jhr. C. L. v. Lennep 0—7. Een 2de poging van Rood en Wit om het 3de punt te bemachtigen mislukt en bij de stand 141 wordt opgehouden. Rood en Wit wint dus met 138 runs. DE DERDE TESTMATCH. Cricket is een wonderlijk spel! Ruim twee maanden geleden debuteerde het Australi sche elftal in Engeland en de pers was het er unaniem over eens. dat dit wel de zwakste combinatie was, die Australië de laatste jaren had afgevaardigd. Het bowlen was nauwelijks eerste klas, het fielden niets bij zonders en het batten, met uitzondeilng van Bradman, evenmin overweldigend. De eerste testmatch werd overeenkomstig de verwach ting gewonnen en Engeland waande zich reeds zeker van de Ashes". Hoe anders dreigt het te loopen! Met het gi*ootste gemak won nen de toeristen den tweeden wedstrijd en zij maken een prachtige kans ook den derden wedstrijd, die Vrijdag in Leeds ls begonnen, te winnen. Het geluk scheen Engeland gunstig gezind, want Australië moest zonder den uitsteken den bowler Fairfax en het openingsbat Pons- ford het veld in. Voor het eerst na 7 keer verloor Chapman echter den toss en moest natuurlijk fielden. De Innings van Australië was alweer de innings van Bradman; van af het eerste mo ment nam hij de bowlei-y ongenadig onder handen, bereikte nog voor de lunch zijn hon derd een prestatie tot nu toe alleen door Victor Trumper en Macartney verricht en was aan het einde van den eersten dag met 309 niet uit, en passant dus ook het trotsche record van R. E. Foi*ster (hoogste test-score 287) verbeterend. De stand 458 voor 3 beloofde weinig goeds voor Engeland, maar Zaterdag ging het voor spoediger. Australië was uit voor 566 en 7 wickets vielen ln 7 kwartier. Bradman werd achter het wicket gevange voor 334, gescoord ln slechts 61/2 uur! Een geweldig tempo! Dat zijn spel grootsch was .blijkt wel uit het feit. dat de Engelsche pers met opgebla zen verhalen komt over 2 of 3 ballen, die door de lucht werden gespeeld! In de drie matches maakte hij 727 x-uns, alweer een record, daar nog geen enkele Australiër dit totaal in de heelc serie heeft bereikt. Tate bowlde verdienstelijk cn nam 5 wickets foor 124. Engeland's antwoord was matig: 212 voo" 5 wickets, en alle cracks, behalve Ham- monc}, uit! Hobbs 29, Sutcliffe 32, Duleep 35, Leyland 44 en Hammond 61 n.o. slaagden ex- niet in de kaas op een draw wat grooter te maken. De tweede belangrijke wedstrijd van deze week was die tusschen Oxford en Cambridge. Het leek er op, dat Oxford weer eens zou win-—t, want het totaal van 288, door Cam bridge gemaakt, werd ruim overschreden (314). De tweede innings had echter een heel ander verloop: Killick, die reeds 75 had gemaakt, scoorde een fraaie century en Ox ford faalde, all out voor 101. Yorkshire liet een prachtige gelegenheid om de leiding In de competitie te nemen voorbijgaan en verloor maar liefst met innings van Surrey, dat 438 runs maakte voor 9 wickets. (Ducat 102, Shepherd 75). Yorkshire faalde met uitzondering van Sutcliffe (95) en was voor 206 all out. De tweede Innings begon fataal: de ook hier be kende fastbowler Allom nam de wickets van Holmes, Sutcliffe en Mitchell voor slechts 5 runs en ondanks een fraaie poging van Ley land (98) bleef de smadelijke nederlaag niet uit. Lancashire heeft nu de leiding door een overwinning op Warwickshire met 7 wickets. Watson (97) cn captain Eckersley (86) met de bat en McDonald met 11 wickets voor 207 runs waren de menschen. Kent verloor onverwachts van Sussex met 2 wickets, ondaxxks een 120 van Woolley en het vei-dlenstelijk bowlen van Freeman. De tweede helft van de week bracht Yorkshire een flinke overwinning op Somer set, dat langzamerhand hopeloos oncleraaji staat. Veteraan Rhodes nam in totaal 7 wickets voor 54 runs ln 34 overs. Kent kon ondanks een eerste innlngs- voorsprong van 200 runs niet van Middlesex winnen cn moest zich met 5 punten tevre den stellen. Woobley maakte er weer 77 en Freeman nam weer 10 wickets Een pracht- innings van Hearne behoedde Middlesex echter voor de zooveelste nederlaag. UMPIRE. Talrijke „Haarlem" successen Slechte organisatie. (Van onzen medewerker) Op de jaarvergadering van den Noord- Holl. At-hletiek Bond was beterschap- beloofd. Verleden jaar. toen bovengenoemde wedstrij den eveneens te Alkmaar gehouden wex-den, waren de hiaten In de organisatie vele, zoo dat dit jaar de regeling geheel in handen van het N. H. A. B.-bestuur zou berusten. Edoch op 't laatste nippertje heeft de Technische Commissie, die het verzuim van 't bondsbestuur ontdekte, de terreininrich ting zelf ter hand genomen. Wat er aanwezig was, dankt men voornamelijk aan de activi teit van den heer Brandenburg, die aan den vooravond van den wedstrijd geen moeite spaarde om te redden wat te redden viel. Het N. H. A. B.-bestuur is o.i. hier in groot ver zuim! Voor het niet zeer talrijke publiek waren de wedstrijden niet erg animeerend, omdat ettelijke malen ieder spoor van spanning ontbrak. Deskundiger dan vorig jaar waren thans de banen uitgezet, doch de spring- en werpnummers waren verre van reglementair ingericht. De aanloop voor vèrspringen was zeer ongelijk, ondanks de uitdrukkelijke ver zekering van Alkmaar's raadslid Sietsma, dat de zaak goed verzorgd zou worden. Bij het hoogspringen misten wij de voor geschreven standaards. De stokken met spijkers stonden thans als symbolen uit het grijze verleden op de Alk- maarschen wielerbaan en toen Van Genne 3.45 M. polshoog sprong, waren de palen te kort om door te springen. Discuswerpen voor dames leverde eveneens moeilijkheden op, daar men evenals verleden jaar wederom een discus, die een pond te zwaar was, als materiaal wilde gebruiken. Particulier bezit van een der deelneemsters moest toen het officieele materiaal ver vangen. Er was echter nog veel meer doch ge noeg hierover. Wanneer wij hierbij nog op merken. dat er een belangrijk tekort aan jury-leden was, dan mag men zeker conclu- deeren, dat de organisatie van dezen belang rijken provinciewedstrijd zeer veel te wen- schen overliet. Wegens afwezigheid van den scheidsrech ter vervulde de wedstrijdleider Theinert we derom de dubbele functie van „voorzitter kamprechter". En thans de prestaties. Hoewel Haarlem voor diverse leden -dispen satie had gekregen, ging Van der Mey toch met een flinke groep volgelingen naar de kaasstad en zooals te verwachten was, waren de successen legio. Haarlem won 12 prijzen op de loopnummers, twee op springen en drie op werpen. Het drietal Berger-Benz-Van Welsenes zorgde ervoor, dat de drie prijzen op de 100 Meter naar Haarlem gingen. Erlings bezette fraai de vierde plaats achter zijn sterke clubgenooten. Na ettelijke valsche starts die men te Alkmaar deftig vindt gaan de sprinters er van door. Berger heeft spoedig de leiding CIS, hoeft zich niet maximaal in te spannen. Doch Benz en Van Welsenes vechten een zwaren tsrijd'op de tweede plaats. Op 80 M. komt Benz steeds dichter bij v. Welsenes en toen de laatste verzuimde zich bij de finish naar voren te werpen was Benz tweede. De gepubliceerde tijden 10.8 en 10.9 sec. lijken ons zeer onwaarschijnlijk. Daar echter op één stopwatch de tijd bepaald werd, is zulks niet te verwonderen. Toch, tegenover bui tenland en prestaties op de sintelbaan, is deze tijdopnemerij zacht uitgedrukt ridicuul. Op de 200 Mc-t-er waren het de Haarlem mers Berger er. Benz, die respectievelijk 1 en 2 waren met Bleeker van Assendelft als ongevaarlijke derde. Toen Effern de finale 400 Meter liet schie ten waren er nog drie andere Haarlemmers, die zonder vorm van proces de drie beste plaatsen op dit nummer annexeerden. J. v. d. Booren liep 55.— sec., hetgeen snel genoeg was om Brandenbux-g en Sassen te kloppen. Een herhaling van deze Haarlem- dimi- natie kreeg men op de 800 M. te zien toen vier Haarlemmers achter elkaar de finish passeerden. In de laatste 150 Meter zagen wij een feilen strijd tusschen v. d. Booren en Effern. De laatste had toen de leiding, doch in het laatste eind kwam v. d. Booren sterk naar voren en klopte zijn clubgenoot overtuigend. Sassen en Brandenburg werden respectie velijk drie en vier. Alkmaar's eerste zege kwam op den 1500 M. toen Bakker den eersten prijs binnen eigen mui-en hield en de looper Buis met stukken sloeg. Bruin won den 5000 Meter in den wei nig fraaien tijd van 17 min. 28.1 sec. Weder om was Buis tweede. Op rustige wijze won „Haarlem" der 4 maal 100 M. estafette en hiermede de fraaie legmedaille die Alkmaar's gemeentebestuur ter beschikking had gesteld. De ploeg Er- lings-v. Welsenes-Benz-Berger bleef met 45 3/10 nog 3 1/2 seconde sneller dan Volhar ding die tweede werd. De Haarl. Wandelsport Vereeniging boekte ettelijke successen op het snelwandelen, hoe wel wij moeten aanmerken dat de beoordee ling omtrent zuiver wandelen wel eenigs- zins verschilde van de algemeene opvattin gen. Kooien won zoowel den 1500 M. als den 3500 M. De tijden zijn echter nog voor veel verbe tering vatbaar, evenals de techniek. De Bloemendaler C. v. d. Klinkenberg wist na waren strijd het hoogspringen te winnen met 1.75 M. v. Genne Alkmaar bezette met eenzelfde sprong de tweede plaats. De Haar lemmers Korver en Visser waren samen drie tenslotte kwam Visser in de finale en heeft zich hiermede de mogelijkheid voor deelne ming aan de kampioenschappen verzekerd, v. d. Klinkenberg was uitstekend op dreef. Met 6.07 1/2 was hij tweede op vèr springen, v. Welsenes plaatste zich met 6.38 M. reeds als no. één. Het hinkstap-sprong nummer was bij af wezigheid van Schenk en v. Musscher even eens van Klinkenberg met 12.87 M. Visser en v. d. Putte wisten met de speer den afgevaardigde van „Zeemacht"' niet te kloppen. Niessink gooide fraai 44.12 Meter. Visser 43.15 M. en 41.86 M. noteerden wij voor v. d. Putte. Effern won oudergewoonte een prijs op kogelstooten, thans was hij tweede met 10.42 M. Slechts 16 dames namen deel wel een bewijs voor de geringe animo. Mej. Smit domineerde op 100 M. en vèr springen, waar mej. de Vries (Concordia) de tweede plaats bezette. Mej. Bakker won dis- duswerpen doch zag zich op hoogspringen de derde plaats toegewezen, Voor het overige verwijzen wij naar de uit slagen. Heeren: 100 Meter: Finale 1 C. Berger, „Haarlem" 10.8 sec.. 2 A. Benz, idem, 10.9 sec. 3 A. v. Welsenes, idem. 200 Meter. Finale: 1 C. Berger, „Haarlem", 23.6 sec.. 2 A. Benz, idem, 24 sec., 3 Bleeker, Assendelft. 400 Meter: Finale: 1 J. v. d. Booren, „Haar lem", 55 sec., 2 J. Brandenburg, idem, 56 sec. 3. H. Sassen, idem. 800 Meter: 1 J. v. d. Booren. „Haax-lem", 2 min. 9 3/10 sec., 2 Effern, idem. 2 min. 9 4/10 sec., 3 H. Sassen, idem. 1500 Meter: 1 G. Bakker, Alkmaar 4 min. 28.1 sec., 2 J. Buis, Haarlemmermeer 4 min. 39.8 sec., 3 J. v. d. Tuin, Helder. 5000 Meter: 1 H. Bruin, Wormerveer, 17 min. 28.7 sec. 2 J. Buis, Haarlemmermeer 17 min. 33.9 sec. 3 A. Martens, Helder. 4 maal 100 Meter estafette: 1 H.A.V. „Haar lem" 45 3/10. 2 Volharding, Purmerend 48.9 3 Assendelft. 1500 Meter snelwandelen: 1 F. Kooien H.W.S. 7 min. 48.6, 2 J. Schijf id. 3 D. Bosse idem. 3500 M. snelwandelen. 1. F. Kooien, H.W.S.20 min. 23.8 sec., 2. T. Brooms, H.W.S., 20 min 35 sec., 3. D. Bose, H.W.S. Hoogspringen: 1. C. v. d. Klinkenberg. B.G.V., 1.75 M., 2. D. v. Geune. Alkmaar, 1.75 M-, 3. J. Visser, „Haarlem", 1.70 M. Verspringen: 1. A. v. Welsenes, „Haarlem", 6.38 M., 2. P. v d. Klinkenberg. B.G.V., 6.07 1/2 M„ 3. W. Bleeker, Assendelft, 6.M. Hink-stap-sprong. 1. Klinkenbex-g, 12.87 M„ 2. v. 't Veer 12.-* M„ 3. Schardam, 11-71 M. Polshoog. 1. D. v. Genne, Alkmaar, 3.45 M. Speerwerpen: 1. Niessink. Helder. 44.12 M., 2. Vfsser, „Haarlem", 43.14 M., 3. v. d. Putte, „Haar lem", 41.86 M. Kogelstooten: 1. J. Nass, Helder, 11.73 M„ 2. W. Effern, Haarlem, 10.42 M-, 3. Th. Stam, Helder, 10.06 M. Uitslagen Dames. 100 Meter: 1. A. Smit, Wiex-ingerwaard, 13.5 sec., 2. J. de Vries, Concordia, Haarlem, 13.8 sec-, 3. S. Buisma, Aalsmeer. Verspringen; 1. A. Smit, Wieringerwaard, 4.80 1/2 M., 2. J. de Vries, Concordia, 433 M., 3. J. v. cL Berg, 4.29 M. Discuswerpen: 1. S. Bakker, Concordfa, 30.98 M., 2. M. Polman, 28.33 M., 3. A. Kramer, 22.63 M. Hoogspringen: 1. J. v. d. Berg, 1.30 M., 2. N. Kelder, 1.30 M., 3. S. Bakker, 1.30 M. Kogelstooten 1. J. v. d. Berg, 7. 771/2 M., 2. M. Polman, 7.52 M. RECORDWEDSTRIJDEN DER H. A. V. „HAARLEM". Woensdag a.s. op 't Haarlem terrein. Berger en De Boer nemen deel. Wie wint de 4 maal 200 Meter? A..s. Woensdagavond organiseert de H.A.V. „Haarlem" op het terrein aan den Schoter- weg uitermate belangrijke wedstrijden. Het aantal deelnemers heeft de verwach tingen verre overtroffen; het gehalte der athleten is al zeer goed. Wij noemen slechts Berger. Paulen, De Boer, Van der Zee, Knol, Van Welsenes, Effern, Bonz, Jaarsma enz. Voor hen die nog nimmer den Engelschen kampioen Chris Berger zagen sprinten, is een gang naar het Haarlem-terrein a.s. Woens dag zeer aan te bevelen. De K.N.A.U. heeft het voornemen te ken nen gegeven om de Haaxdem-ploeg, die zulke schitterende successen te Londen behaalde, hiervoor tijdens deze wedstrijden te huldi gen. Thans willen wij de inschrijvingen over de voornaamste nummers nog even nader be zien. Het belangrijkste onderdeel vormen zonder twijfel de sprint en de beide estafet tes. Op de 100 Meter invitatie verschijnt het volgende uitgelezen zestal: Berger. Benz, Jaarsma, Bijlstra, v. Welsenes, en de Boer. Zonder twijfel heeft de jeugdige Berger de meeste kans op de eerste plaats. Doch wie zal tweede worden? De vijf athleten ontloo- pen elkaar slechts tienden van seconden zoo dat een voorspelling te gewaagd is. Zeer zeker is een felle-sensatievolle strijd op dit pittige loopnummer te voorspellen. Het volgend sprintnumixier de 300 M. brengt wederom den x-ecordhouder Paulen aan den start. Zoo mogelijk zal ook Berger aan dit nummer deelnemen. Verder starten de Haar lemmer Rinkel, de Feijenoordlooper. Visser, Bergmair (Px-o Patrla), zoodat een zege van Paulen nog verre van zeker is. Waar echter tactiek een groote factor op dezen afstand is geven we den geroutineerden Paulen een goede kans. Op de 800 M. krijgen wij het duel Effern- Nieuwland met Jan v. d. Booren als zeer ge vaarlijke derde. Effern is momenteel in uitstekende condi tie; hij zal Hoogerwerf wiens uitkomen dubieus is handen vol werk geven. Lijf landen en Geurts zorgen met Brandenburg dat ook voor de volgende plaatsen een felle strijd gestreden zal worden. De beide estafette nummers staan in het brandpunt der belangstelling. De 4 maal 200 M. mte als hoofdprijs de fraaie schaal van P. v. d Rivière zal hoogst waarschijnlijk een recordverbetering bren gen. Althans „Haarlem" zal een ernstige po ging wagen die met tegenstand van Vlug en Lenig en Trekvogels ons inziens groote kans van slagen heeft. Een tweede record poging kunnen wij ver wachten op de Olympische Estafette (800, 400 200. 200). Feijexxoord, A.A.C., Vlug en Lenig en A. V. 1923 zijn op dit nummer mede van de partij. Wij koxxien tot de slotsom, dat de avond wedstrijden zeer de moeite waard zullen wor den en niemand van zijn gang naar het Haar tem-terrein a.s. Woensdag spijt zal hebben.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10