Apropos HET TOURNAMENT TE NOORDWIJK. LA WNTENNIS. Timmer breekt den 6-0 stroom. Indrukwekkende finale tusschen Tilden en Menzel. Luidruchtig publiek. (Van onzen medewerker) Zaterdag. Zaterdag was het geschikt weer om bij «de brandende kachel te bridgen en zeker •volkomen ongeschikt om naar een tennis wedstrijd te gaan; Zondag was er geen beter tennis-weer denkbaar geweest. Eerst tegen vijf uur Zaterdag klaarde het een beetje op. De storm sloeg de luchten aan flarden en joeg het water in de wolken terug. Er kón toen gespeeld worden, maar op behoorlijk spel was absoluut niet te reke nen. In de duinpan, waar de Noordiwijksche banen gelegd zijn, gierde de wind als razend en de umpirestoelen bleven moeilijk rechtop; de halve dozijntjes reserve ballen vlogen er itusscihen vandaan en dobberden lustig over de 'baan. Met hun hoofden in de schouders versche nen eindelijk Tilden en Timmer voor het handjevol tennis-enthousiasten, meest bad» gasten, die tot geen enkelen prijs deze single zouden hebben willen missen. Onder deze omstandigheden mocht geen anooie wedstrijd ver-wacht worden. Het was echter opmerkelijk dat de ster van dit toucnooi, Tilden, toch meester van de situatie bleef en bijna dadelijk ingesteld was op den wind. Zijn slices ibcorden dwars dooi de vlagen heen en Timmer had behalve met den*wind ook nog te kampen met een tegen- Menzel. stander die bezig was te pogen zijn zooge naamd 60 record te verbeteren. Tilden schijnt namelijk eens 58 games achter el kaar gewonnen te hebben zonder er een ie verliezen. Dit is natuurlijk een fictie, want als Tilden op een groot tournooi van middel matige spelers uitkomt, kan hij dit record op een dag wel breken. Aanvankelijk was Timmer niet op dreef, kon geen touch krijgen op de, dwars over de baan gesneden ballen en kwam met 30 achter te staan. Langzamerhand ging het toen beter. Hij haalde eenige lastige slagen van Tilden. Deze speelde te laag en daardoor in het net en de Hollander kwam met 40—0 voor. Een mooie rally volgde, waarin Tilden een eind wilde maken, op een harde drive opliep en... glad gepasseerd werd door een uitmuntend shot van Timmer. Het record van 62 games werd niet be reikt op één game na. Tilden bleef vol= komen op zijn hoede, viel aan met diepe gesneden slagen en bleef op de baseline. Tim mer bleek te onvast en verloor de eerste set met 62. Ook in de tweede set hield Tilden bard-- mekkig vast aan zijn gesneden ballen, hier door het tempo iets ophoudend, maar veel zekerder van het welslagen van zijn drives. Met 63 wint Tilden de tweede set Dan wordt Timmer wakker geschud (ver geef den beeldspraak), hij is vast op de slagen van Tilden die bovendien wat riskant gaat spelen. Aan het net verricht Timmer heel goede dingen en hij leidt met 31 en 4—1. Maar Tilden geeft de set niet gewonnen. Hij komt nu ook aan het net, verrast met dwars over het veld geslagen ballen en haalt op tot 4—4. Daarna is Timmer verloren. Hij wordt voortdurend in de verdediging ge dwongen, rent van den eenen naar den anderen hoek om de, vlak langs de lijnen gespeelde ballen te halen en verliest de set met; 64 en de match. After all moeten wij toch vastleggen dat Timmer goed gespeeld heeft. Zijn tempo was dikwerf gelijkgaand aan dat van Tilden. Al leen zijn zwakke service is altijd een groot beletsel. Menzel heeft dezen middag van Prenn ge wonnen in vier sets. De Duitscher wist zich geen raad met de vreeselijke windstooten en was merkbaar geïntimideerd. Menzel was on vervaard, liep dikwijls op en troefde Prenn eenige malen In mooie volley-duels. De Tsjech won met 63, 64. 46, 64. Van de andere partijen van Zaterdag zul len wij niet meer vertellen, anen raadplege daarvoor de uitslagen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, halve eindstrijd: Tilden sl. Timmer 6—2, 6—3, 64; Menzel sl. Prenn 6—3, 6—4, 4—6. 6—4. Damesenkelspel, kwart eindstrijd: mej. Rollin Couquerque sl. mevr. Furnee 6—0, 6—0, Mevr. Taunay sl. mej. Belzer 62. 60. Halve eindstrijd; mej. Canters sl. mej. Stöckel 46, 64, 86. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Van der Helde en mej. Spit sl. mevr. De Bruin Kops en mevr. Frunee 60, 63. Gemengd dubbelspel 2e ronde: mej. Van der Heide cn Van der Heide sl. mej. Spit en Van Olst 6—1, 6—3. Kwart eindstrijd; mej. Kerkhof en Croes sl. mevr. van Tricht en Tresling 6—2. 6—8, 6—4: mej. Rollin Couquerque en Wetselaar sl baronesse en baron Schimmelpenninck van der Oye 6—0, 6—3; mej. Canters en Menzel sl. mej. Alsbach en Karsten 6—1. 6—3; Mej. Stöckel en Timmer sl. mevr. Jonquière en Schoorel 6—0, 6—3. Halve eindstrijd: mej. Couquerque en Wet selaar sl. mej. Kerckhof en Croes 6—2, 6—2. Zondag. Vele koffiemaaltijden werden verstoord door de tennisliefhebbers die Zondagmiddag twee uur in Noordwijk present wilden zijn om de finale van het heeren-enkelspel tus schen Tilden en Menzel te zien. De tjok volle autobus naar Noordwijk werd telkens opzij gejaagd door achterop rijdende auto's uit Haarlem en andere plaatsen, beladen met kijkers De tourniquets konden de menschenmenigte ternauwernood verstouwen. Schouder aan schouder stond men aan de loketten, regen jas onnoodig over den arm, bakkend in den weldadlgen zonneglans. De tribunes waren heelemaal vol. Er was een enthousiaste stemming, een ietwat uitge» laten stemming, reactie van de donderwolken van vorige dagen. Klokslag twee uur, toen vele bezoekers nog liepen te zoeken naar hun gereserveerde piaatsen, kwamen de beide Tilden's op baan I, helderder dan ooit. Menzel In zijn wijnroode blazer boven een heel nette broek en onder een fabuleus verzorgde haardos; Tilden in witte pull-over, helder als sneeuw. Het publiek juichte en applaudisseerde luid. Als woord vooraf diene dat men een éclante zege van Tilden verwachtte zonder tegenstand van den Tsjech, die immers door Timmer ge slagen is In den Davis Cup-wedstrijd. Nochtans spitste men zich op den strijd en hoopte men dat Menzel voldoende ballen terug zou slaan om iets gewaar te worden van Tilden's superieure spel. Van den ner- veuzen Menzel werd niets anders verwacht. Maar ziet! Tilden's eerste harde service werd met een breede zwaai teruggespeeld en keihard. Rallies ontstonden;'Menzel viel aan en was safe. Hij was niet nerveus en weer stond iedere service. Hij liep op en volleerde buiten bereik van Tilden. Hij won de ser= vice-game van den Amerikaan! Men was opgetogen! Er zou nog strijd komen, dat was te voorzien. Game na game werd bevochten. 22 gelijk werd het en Menzel bleef met formidable drives zijn tegenstander besto ken. Menzel nam de leiding met 32. De strijd ging volkomen gelijk op. Tilden poogde den Tsjech met afwisselend spel te vermoeien, maar zijn dwpshots faal den en wanneer de bal half-court opsprong dan rende Menzel er heen en met het volle gewicht van zijn lange lichaam er achter, dreef hij den bal naar de baseline. Bij 43 verwachtte men weer dat Tilden verder de leidin gzou houden, maar weer riskeerde Menzel, viel met daverend elan aan, hij sloeg met volle kracht de canon service van Tilden terug en oploopend kon hij juist een drive van Tilden onhoudbaar wegtippen. 44 ge.- ltfk. Tilden geeft een diepe drive, welke Menze1 maar net terugspelen kan. Hij verwacht daarop een harden slag, maar op tactische wijze 'borstelt Tilden den bal vlak over het net en het ding blijft als een steen, meters van Menzel af, liggen. Menzel blijft onver vaard en vuurt de kogels van Tilden linea recta terug. Weer vliegt hij in de netpositie, maar Tilden passeert hem overhead en als de bal nog .gehaald wordt volgt een dood- doenertje, bijgenaamd dropshot45. Tilden leidt, maar Menzel serveert. Hij zet er alles op, rent weer naar voren en haalt de moeilijkste ballen. Met een prachtige drive, op de wrong leg maakt hij gelijk. Weer wint Tilden zijn service game, maar ook Menzel na 300 en na een feillooze let. Het ts 6—6. Vurige rallies worden ontketend, om ieder punt wordt gevochten. Menzel's slagen zijn iets hooger dan die van Tilden, waardoor de Tsjech zich telkens herstellen kan na de keurig geplaatste drives van Tilden. Na vele malen deuce wint eindelijk Tilden dijn service-game. Maar nog geeft Menzel niet gewonnen. Hij krijgt weer een paar strokes voor de game, valt aan in de moeilijkste stituaties, maar moet eindelijk zwichten en ziet een passing van Tilden de eerste Tilden. set beslechten. Een ratelapplaus be loont Tilden, maar geeft ook uiting aan den eerbied welken 't spel van Menzel afgedwon gen heeft Ook in de tweede set volgt de inzinking van Menzel niet. Hij schudt zijn hoofd wel en loopt mistroostig terug na het einde van een rally, maar dan. energiek concentreert hij zich weer en speelt met- alle kracht van zijn jonge lenige lichaam. In minder dan geen tijd staat hij met, 2—0 voor. Tilden lacht, maar hij schijnt onvast geworden te zijn. Telkens draaien zijn slices in het net en verscheidene van zijn drives gaan meters uit. Dan zien wij weer een staaltje tennis, Tilden waardig! Menzel lobt op een zeer juist gekozen oogem blik. Onhoudbaar sohijnt de wegspattende bah Maar met vier, vijf lange stappen is Tilden onder den bal en eensklaps, keihard slaat hij een backhanddrive, zoo goed geplaatst dat. de aan het net duikende Menzel er volkomen naast Is. Het publiek lacht over den onthutsten Menzel. maar vooral van verrukking over dit wondermoofe spel. 21 ls het! Menzel is nret geïntimideerd, wint de volgende game, maar schijnt nu werkelijk op. De volgende servicc-game van Tilden laat hij gewoon gaan. Deze twijfelt even en gaat voorzichtig spelen. Maar daar springt Menzel weer naar voren, smash: en volleert, lost harde drives en zoo emotioneel is deze herleving dat het publiek zich niet kan in houden en tijdens de rallies de handen op elkaar slaat en juichtonen slaakt. Scheids rechter Lotsy laat vermanende woorden schallen en daarna wordt de partij hervat. Tilden haalt van 0—40 op, wint de volgende game, 43, Menzel slaat zich door de ser vice van Tilden heen, leidt met 5—3; 54 wordt het weer en 55, 6—6 en dan js Men zel niet te houden. Vol energie werpt hij zich in den strijd, wint prachtig zijn service en na eenige deuces- ook die van Tilden. Menzel heeft een set gewonnen! In de beide volgende sets speelt Tilden een brillant spel, zonder fouten. Steeds wisselend van lengte valt Tilden aan en wint de derde set met 63. Het publiek blijft onrustig en in de pauze acht de wedstrijdleider, de heer Scheurleer het noodig om een uiteenzetting te geven dat, juist wanneer een moeilijke slag gespeeld is, de tegenovergestelde speler alle aandacht noodig heeft om den bal te rug te geven. In zulke oogenblikken werkt feder applaus of bijvalsbetuiging funest. In de eerste game van de vierde set loopt plotseling een jongen over de baan, tusschen de service door.Tilden gedraagt zich zeer sportief en vraagt two more. Eenige keeren verkrijgt Menzel nog de leiding, 10, 21 en 3—2, maar toch is de superioriteit van Tilden nu goed merkbaar. Menzel loopt zich dood op de lobs en drop-shots van Big Bill. Als hij aan het net komt mist hij lan ger de zekerheid, het zelfvertrouwen dat telkens gebroken wordt doordat een lob ver wacht wordt, of een passing. Tilden maakt 43, forceert geducht, scoort tot 53 en is nu pas aan het hoogtepunt van zijn spel, waar Menzel uitgespeeld raakt. Met een canon service eindigt hij de set en de match, 8—6, 6—8. 6—3, 6—4 Van het heerendubelspel kunnen we helaas geen enthousiast relaas geven. Tilden en Prenn waren voortdurend sterker dan Timmer en Diemer Kool. In de eerste set sloot de Hollandsche dub bel in 't geheel niet en Timmer was daarbij zeer onzeker. Tilden nam het leeuwenaan deel in het spel en plaatste uitmuntend. Er was letterlijk aan niets te bespeuren dat hij al een zware match achter den rug had. Met enorme vaardigheid wist hij de gaten in de Hollandsche dubbel te vinden. Diemer Koel werd ettelijke malen met schuine drives naai de zijlijnen gepasseerd als hij te veel naar het midden opliep. In minder dan geen tijd was het 61 in de eerste set. Tijdens de tweede ging het eerst iets be ter. Timmer's zwakke service speelde echter parten. Toch volgden eenige prachtige rallies waarbij de heele familie aan het net stond en de bal als een razend geworden slinger van een klok heen en weer tiktakte. De Hollanders bleven kansloos en verlo ren de tweede set met 62. In de derde was wat meer strijd. Tilden demonstreerde echter op alle mogelijke en schijnbaar onmogelijke manieren hoe een heerendubbelspel gespeeld dient te worden. Zelfs als Timmer en Kool in dé sterkste for matie aan het net troonden, wist hij met met twee slagen een onsamenhangende te genpartij te maken. Een lob deed Kooi naar achteren loopen, Timmer dekte onwillekeurig iets te veel naar het midden af en floep zat de tweede bal van Tilden in den opengeval len hoek. In de vijfde game, toen het 22 gelijk stond, mocht het menschdom weer gnuiven toen Tilden een gepasseerden bal achterna liep en dezen onder zijn arm door terugspeelde. Bliksemsnelle vallies ontstaan nu Timmer iets vaster wordt op zijn volley en Kool weer smashen kan. Het wordt 43 en 53 voor de Amerikaansch-Duitsche combinatie. Het is uit! Maar nee Prenn's geduchte service wordt door de Hollanders weerstaan en de volgende game wordt gewonnen tot 5—5. Krijgen wij nog een set? Maar Tilden is onbarmhartig met zijn ser vice en heel gauw is de laatste set verloren. 6—1, 6—2, 7—5. „Het publiek verrijst als één man en on der gejuich en applaus-gedaver ontvangen Tilden en Prenn hun prijzen. Waar zal Tilden in vredesnaam al die prij zen bergen? Luid sprak de heer Veder de hoop uit dat Tilden het volgend jaar naar Noordwijk zal komen om zijn beker van het enkelspel te verdedigen en ja-knikkend heeft de Amerikaan den beker toen geaccepteerd. Dank zij Tilden is het Noordwijk?che tournooi wederom groot succes geworden. Tenslotte melden we nog de overwinning van mej. Rollin Couquerque op mej. Canters met 57, 61. 62, een uitslag die we. na de keurige partijen van mej. Canters, wel an ders verwacht hadden. Vor de mixed finales raadplege men de uitslagen. De uitslagen van Zondag luiden als volgt; Heerenenkelspel finale: Tilden slaat Menzel 8—6, 6—8, 6—3, 6—4. Heerendubbelspel: finale; Tilden en Prenn slaan Timmer en Diemer Kool 61 62, 7—5. Damesenkelspel halve eindstrijd: Mej. M. Rollin Couquerque slaat mevr. Taunay 8—0, 6—1. Damesenkelspel finale: Mej. Rollin Cou querque slaat mej. Canters 5—7 6—1, 6—2. Damesdubbelspel finale. Mej. M. Rollin Couquerque en mej. Canters winnen door terugtrekken van mej. van der Heide en mej. Spit. Gemengd dubbelspel 4e ronde: Mej. van der Heide en van der Heide slaan mevr. Tau nay en Lütjans 61. 6—3 Halve eindstrijd; Mej. Canters en Menzel slaan mej. van der Heide en van der Heide met 6—4, 6—3. Mej. Stökkel cn Timmer slaan mej. Rollin Couquerpue en Wetselaar 6—2, 7—9, 63. Finale: Mej. M. Canters en Menzel slaan mej. Stöckel en Timmer 63, 61. Het tournooi-Rijnegom. Zaterdagmiddag begon het Rijnegom-tour- nooi met een flinken waterdoop op hoop van zegen. Echter werden onder weinig ideale omstandigheden nog 15 partijen ge speeld. Toen we Zondagmorgen op de baan verschenen wapperden de vlaggen vroolijk in de zon en zag het er meteen fleurig en pret tig uit, een Rijnegom-tournooi waardig. Den geheelen dag werd er met animo ge speeld zoowel in het A- als B-tournool. Zeer vlot werden heel wat wedstrijden afgewerkt, wat door de wedstrijdleiders Zaterdag heele maal niet verwacht was. Er was een groot aantal inschrijvingen, waaruit blijkt, dat het tournooi Rijnegom toi de belangrijke wedstrijden begint te behoo- ren, die in Haarlem gespeeld worden. Gelet op de animo van de spelers en de leiding, gclooven we wel dat het tournooi in de toe komst nog veel uitgebreid zal worden. Reeds nu. na twee dagen, komt er eenige teekening in het heeren-enkelspel. waarin de Ruiter o.a. v. d. Stadt sloeg en v. d. Stadt op de hem eigene wijze verloor na eenige winning strokes voor de match te niet te hebben gedaan. De Kamper heeft v. d. Klas horst geslagen en G. Aanstoot sloeg Dent- man. In het dames-enkelspel H. heeft mej. Ulten- haegen de Mist zich reeds voor den halven eindstrijd gequallficeerd door mej. v. d. Kaar te overwinnen. Vermeldenswaard is de over winning in de 3e ronde van mevr. Kühn en Melse op mevr. en den heer de Ruiter. Keurig wonnen v. d. Stadt en Kotte in 2 sets van Melse en de Ruiter in het heeren dubbelspel. Jkvr. L. van Riemsdijk en mei. Adam heb ben Zondagavond mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhaege gemakkelijk verslagen. Heeren-enkelspel A: Engelenberg slaat Blikslager 6—2 6—4. Borgerding slaat Seignette 0—6, 63. 26. Slingervoet slaat Suermondt 6—4, 26, 26 De Winter slaat Hop 6—4, 6—0. Kunze slaat Bouvy 4—6, 61, 26. Ds Kamper slaat v. d. Klashorst 64, 16, 6—4 Nijpels slaat Robbers 63, 60. Mr. Schultz v. Haegen slaat Verhagen 68. 6—0. 6—1. Roeland slaat Der Kinderen 63, 64. Aanstoot slaat Deutman 10—8. 63. Sikkes slaat Lantzlus 63. 62. v. d. Stadt slaat Levy 63. 75. De Ruiter slaat Rijpma 6—3, 60. 2e Ronde. Borgerding slaat Slingervoet 60. 61. De Ruiter slaat v. d. Stadt 1210. 68, 1—6. Heeren-enkelspel B: Box slaat Boers 64, 61. v, Hasselt slaat v. Heumen 16, 63, 63 De Kadt slaat Hooy 63. 8—6. De Veer slaat Paërl 6—0, 60. Gall slaat Groeneveld 6—0, 62. Koning slaat Woltjer 64, 36, 63. Dames-enkelspel A: Mevr. Kühn slaat mevr. v. d. Klashorst 6—2. 7—5. Mej. Uitenhaege de Mist slaat mevr. Egas 6—1. 6—0. Mej. v. d. Haar slaat mej. v. Walen 6—2. 6—3. Me.i. Maks slaat mej. Levie 6—2, 7—5. Mej. v. d. Stadt slaat mej. Roos 7—5. 11—9. Mej. Deutman slaat mevr. Nijhuls 6—3. 6—1. Halve eindstrijd: Mej. Uitenhaege de Mist slaat mej. v. d. Haar 8—6, 6—2. Dames-enkelspel B: Mej. L. Koudijs slaat mej. Schulmayer 6—0. 6—0. Gemengd dubbelspel A: Mej. D. en J. v. d. Stadt slaan mevr. Suer mondt en Deutman 62, 86. Mej. Uitenhaege.de Mist en Verhagen slaan mej. R. en J. Levie 26, 64. 4—6. Mevr. Kamerbeek en Der Kinderen slaan mej. v. d. Haar en Dr, de Crauw 6—3. 11—9. Mej. Deutman en Nijpels slaan mevr. en P. Egas 75, 62. Mevr. v. Huysstee en Roeland slaan mevr. en D. v. d. Klashorst 6—3, 1—6, 86. 3e Ronde: Mevr. Kühn en Melse slaan mevr. en J. de Ruiter 7—5, 6—2. Mej. D, en J. v. d. Stadt slaan mej. Brink man en Bouvy 97, 6—2. Mevr. Lodder en de Kamper slaan mej. v. Walen en Borgerding 64, 36, 108. Mevr. en Mr. Schultz v. Haegen slaan mej. Blikslager en Lantzlus 63, 61. Af deeling B: Mej. Maks en Smit slaan mej. Schulmeyer en Berkhout 6—2, 26, 63. Mevra cn J. Wackwitz slaan mej. Alta en Gall 6—2. 6—3. Mej. Koorn en Engelenberg slaan mevr. Hagedoorn en v. d. Burg 64, 5—7, 62. Halve eindstrijd: Mevr. en J. Wackwitz slaan mej. Koorn en Engelenberg 64, 61. Heeren-dubbelspel: H. en E. Sikkes slaan Bouvy en Kos 61, 6—2. G. Aanstoot en v, d. Klashorst slaan v. Bellen en de Winter 6—2, 26, 62. 3e Ronde: v. d. Stadt cn Kotte slaan Melse en de Ruiter 64. 64. Deutman en Nijpels slaan Verhagen en Otten 6—2, 6—4. G Aanstoot en v. d. Klashorst slaan Blik slager en Lantzius 63, 61. Levy en Borderdlng slaan Hop en Rijpma 6—2. 6—1. Maks en Beyers slaan Mettouw en Hey 64, 64. Egas en Suermondt slaan Robbers en Boot 10—8, 8—6. Afdeeling B: v. d. Veer en Hooy slaan v. Walen en G. v. Walen 7—5, 6—3. 3e Ronde; Wackwitz en Schultz slaan Baars en v. Hasselt 4—6, 6—0. 6—2. v. d. Veer en Hooy slaan Schalekamp en Warnier 6—0. 6—0. Smit en Bloemendaal slaan Gall en Ko ning 61, 62. Dames-dubbelspel: Jkvr. L. v. Riemsdijk en mej. Adam slaan mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhaege de Mist 6—1. 6-3. Mej. Verster en mevr. v. d. Klashorst slaan mevr. Melse en mej. Levy 26, 6—3, 16. N!ET TE OUD! THdcn, dc overwinnaar van Wimbledon. W. M. (Wallis Meyers) heeft in de „Daily Mirror" het navolgende geschreven: ,.De sportenthousiast is grillig, altijd be reid tot voorspellingen, dat zijn afgod ter rein verliest, achteruit gaat, ouder wordt en daardoor niet meer geschikt is om te spelen onz. enz. Na een onderbreking is Tilden plotseling op zeven en dertig jarigen leeftijd weer cp der. voorgrond getreden; hij won het we reldkampioenschap. Dus bij nader beschouwing niet te oud. Laat dat voor velen een aanmoediging zijn om de drukkende gedachte van het oud wor den met krachc ter zijde te zetten. Niet de leeftijd bepaalt zoozeer iemands kunnen, dan wel de spirit cn dc wil", Damestennis. Nu de sportieve balans (de financieële ls imponocrend genoeg, maar interesseert ons weinig» van het. laatste tennistournament te Wimbledon wordt opgemaakt, komen de kenners van het spel tot Interessante con clusies. Een daarvan, die het grootste ter rein bestrijkt, willen wij eruit lichten. Het is deze. Men heeft algemeen geconstateerd dat de belangstelling voor het spel der da mes niet groot was. d.w.z. zeer sering verge leken bij de interesse voor het heerenspel en duidelijk minder dan eenige jaren gele den. Men kan daarvoor natuurlijk gemak kelijk verklaringen vinden ln het verschil ln kwaliteit tusschen hceren- en damesspel. Dit is natuurlijk onloochenbaar. Men kan te vens aanvoeren, dat de superioriteit van Helen Wills van tevoren reeds vast stond en er dus geen spanning was omtrent het re sultaat. Maar deze argumenten verklaren toch nog niet. waarom de belangstelling ge ringer was dan vroeger toen. vergeet dat niet. het eindresultaat door do aanwezigheid van Suzanne Lenglen ook bij voorbaat ze ker was. Neen. er moet een andere reden bijgeko men zijn en wij gelooven dien wel te kun nen vinden. Het is een eigenaardig' feit, doch niettemin waar. dat tennisspeelsters gewoon zijn haar oefening geheel tq richten naar de erkend succesvolle methoden van de kampioene. Hiervoor lijkt oppervlakkig be schouwd wat te zeggen, maar bij nader in zien ls dit toch niet verstandig. Het zal veel langer duren voor een sportsman zich in zijn eigen stijl laat overwinnen dan door een afwijkende methode en bovendien kan elk speler het het verst brengen door zijn eigen natuurlijken stijl te volgen. Jaren geleden probeerden alle dames te Wimbledon het spel van la divine Lenglen na te volgen en het resultaat was ln elk ge val een elegante gracieuse stijl, prettig om te aanschouwen. Thans modelleeren zij haar spel op dat van Helen Wills, ongetwijfeld heel sterk, misschien (wie za! het zeggen?) thans sterker dan Lenglen ooit geweest is, maar vrij nuchter en vervelend, onvrouwe lijk bijna, uit het oogpunt van het publiek bezien, En dat is dunkt ons de reden van de verminderde belangstelling voor de da mes- haar spel is vervelender geworden. Er zijn natuurlijk wel een paar uitzonderingen, die haar eigen stijl behielden, met name de Spaansche Lili de Alvarez, maar eigenaardig genoeg was deze er dit jaar nu Juist niet bij en miss Ryan, die echter den vervelend sten stijl van allen heeft. Waarom volgen de dames den stijl van hun kampioene toch zoo graag en zoo ge dwee. Mecnen zij heusch, dat dit de weg naar het succes ls, of is het de ingeboren eigenschap om op elk gebied algemcene mo des te creëeren? Je zoudt het wel denken. Zeker is in elk geval, dat bij de heeren niets daarvan to bespeuren ls. Wel bestaat er zooiets als een Amerikaansche stijl, maar de methoden van Tilden, Lott. Allison, Hunter enz. verschillen toch onderling weer bedui dend, Het spel van Cochet en Borotra heeft al heel weinig van elkaar en geen van bei der spel lijkt iets op dat van Tilden, of een der andere Amerikanen. En als Cochet ln zijn eerste opkomst zich geforceerd zou heb ben om de speelwijze van den toen onver- slaanbaren Tilden tc imiteeren, dan zou hij er zeker nooit ln zijn geslaagd, den Ameri kaan te overwinnen. Naast tactiek en techniek Is ln het tennis spel. zooals trouwens in alles in het leven, een eigen persoonlijkheid een voorname fac tor om succes te behalen. Cricket en het gerecht. Een Engelsch advocaat vertelt een ver makelijk incident ter illustratie van de enor me belangstelling die in Engeland voor de testmatches tusschen de crlcketploegen van Engeland en Australië bestaat. Op een der dagen tijdens den tcstwed- strijd op Lord's werd in een der Londen- sche gerechtshoven een civiel proces behan deld. Tijdens de langdurige beschouwingen kwam een bode de gerechtszaal binnen en overhandigde aan een der advocaten een stukje papier. Deze las den inhoud haastig en gaf het toen door aan een collega. Weer werd het doorgegeven en toen het tien mi nuten later tenslotte aan den rechter werd gegeven hadden alle aanwezigen er reeds kennis van genomen. De rechter zette zijn lorgnet op en las het ernstig en nadenkend. De inhoud van dit belangrijke document luidde: Engeland 213 voor 5. Tilden's record. Tilden, plotseling weer de primus inter pares van de tenniswereld, heeft eens in zijn eigen land tijdens een tournament van min der belang 62 games achtereen gewonnen. Hierbij werden dus in drie achtereenvol gende ronden zijn tegenstanders met 60, 6—0, 60 verslagen en daarvoor en daarna maakte hij ook nog wat games, voor iemand er ook maar in slaagde, hem er een af te snoepen. Dat is jaren geleden gebeurd en ziet. na dc eerste ronde partij tegen van Riemsdijk te Noordwijk gespeeld, werd plot seling het, verlangen over Tilden vaardig, om dit record te verbeteren. Uit deze partij had hij de laatste vier games, daarna won hij achtereenvolgens van Wetzelaar, Ruys en v. d. Feen. zonder een game te verliezen en had er 58, toen hij tegen Timmer kwam in den halven eindstrijd. Onze kampioen be lette hem. zijn record te verbeteren, want na 30 ln de eerste set werd het 3—1. Tilden was op 61 gestrand. Nu zijn er twee dingen. Het eene Is, dat iedereen vooruit begreep dat Tilden te Noordwijk het enkelspel moest winnen. Daarom verleende ziin recordpoging eenige welkome spanning. Er bestond geen twijfel over de vraag: zal hij den eersten prijs halen, maar wel over de kwestie; zal hij meer dan 62 games achtereen winnen. Dat is het eene. Het andere is. dat wij hierdoor Tilden tot onzen spijt hebben leeren zien als een niet zeer tactvol en ook niet zeer beleefd mensch. Hij was natuurlijk ten volle gerech tigd zoo fel en goed te spelen als hij kon, tegen eiken tegenstander, hoeveel zwakker ook. Maar vooruit aan te kondigen dat je probeeren zult zooveel mogelijk 60 sets te maken klinkt niet erg plezierig, niet erg be scheiden ook, zelfs niét uit den mond van een Tilden. Nietwaar, hij had het evengoed kunnen probeeren. zonder zijn poging voor af aan te kondigen. Dat had wellicht het publiek van eenige spanning bcroofcl, maar Tilden was er ons sympathieker door ge bleven.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11