HONKBAL WIELRIJDEN. ZWEMMEN. HENGELEN. ATHLETIEK. Haarlem II—V. V. G. A. II (22—14) Haarlem II was er in geslaagd voor de ont moeting met de Amsterdamsche Gemeente ambtenaren een sterk negental op de been te brengen. Achtervanger De Bock was afwezig. Daar om nam Jelses deze; vroeger meer door hem gespeelde rol. Hoewel Haarlem in het begin een kleine voorsprong kreeg, voornamelijk door zwak werpen van Van den Heuvel, was na de tweede inning de spanning er weer, want toen was de stand 44. Dijkhuizen wierp trouwens in het begin van den wedstrijd ook nog al veel wijd. Ln de vierde en de vijfde in nings heeft hij echter maar zes man noodig om tweemaal drie nullen te krijgen. In de vierde inning heeft de Amsterdamsche werper ook groot succes van vier man twee keer drie slag- en een vangbal, doch de vijfde inning helpt Haarlem aan een voorsprong, die den uitslag al vrij zeker maakt. In die inning ko men elf Haarlemmers aan slag en eer er drie nullen zijn, zijn er acht spelers over het thuishonk. Vijf van de acht punten ont stonden tusschen de tweede en de derde nul! En als Van der Puitten niet zoo onvoorzich tig was geweest te probeeren het derde honk te stelen, was er nog geen einde aan geweest. Dan wachtten de Haarlemmers minder op wijd, en slaan er meer op los. De zevende inning brengt weer zeven runs, waaronder home-runs van M. Hunik en M. Branse, beide echter geholpen door een slechten aan gooi naar het derde honk. Door fouten in het fielden der Haarlemmers komen ook nog al wat ambtenaren ov<n* het thuishonk. Nadat V.V.G.A. achtmaal geslagen heeft tegen Haarlem zeven, is de stand nog 22—14 in het voordeel der Haarlemmers en de tijd op enkele minuten na verstreken, zoodat V.V.G.A den strijd op geeft. Uitslag in innings: V.V.G.A.: 0, 4, 2, 0, 0, 1, 0. 7, is 14. Haarlem: 3, 1, 2, 0, 8, 1, 7, is 22. H. H. C.—Ajax II (25—18) Voor de Tweede Klasse B speelde H.H.C. Zondagmiddag op het Sportterrein aan de Kleverlaan tegen Ajax II. Zooals wij reeds verwachtten heeft H. H. C. »k dezen wedstrijd gewonnen, doch het heeft meer inspanning gekost dan den vorï- gen keer. Dat zat voor een groot deel wel hierin dat de eerste werper van H. H. C. bij na uitsluitend wijdballen gooide. Daardoor raakten de drie honken bezet en toen dat gebeurd was schoven er vier spelers over het thuishonk, alleen door vier wijd. De volgende werper deed liet wel beter en langzamer hand raakte het spel op wat hooger peil. Toen de vijfde innings voorbij waren be zat H. H. C. een voorsprong van drie runs. In de zesde en zevende innings raakten slechts drie Ajaxieden op de honken en over het thuishonk kwam er niet een. In dezen tijd vallen een paar keurige vangballen van J. Hartog te vermelden. Hoewel H. H. C. ge ducht begon te slaan, sneuvelden er door on voorzichtig honkloopen nog al wat spelers, zoodat er niet veel punten binnenkwamen. Van een fout in het honkloopen der Amster dammers, twee spelers op één honk, werd niet geprofiteerd. Hoewel het niet meer noodig was wilde Ajax toch nog de achtste inning van H. H. C. laten spelen. Deze bracht vooral door goed slaan, H. II. C. vijf runs op, zoodat de eindstand 2518 was. •Uitslag in innings: Ajax II: 1, 3, 4, 1, 6, 0, 0, 3 is 18. H. H. C.: 2, 2, 2, 4, 8, 1, 1, 5 is 25. T ogoHaarlem. Voor de eerste klasse competitie trok Haar- dem Zaterdagmiddag naar het Mosveld om tegen T.O.G.O. te spelen. Het complete Haarlem stond daar echter tegenover vijf spelers van T.O.G.O., zoodat de wedstrijd niet door kon gaan. Daar de regen had opgehou den en het veld bespeelbaar was, wordt deze wedstrijd door Haarlem als gewonnen ge rekend wegens niet opkomen van T.O.G.O. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd, begunstigd door fraai weer, de laatste rit om den van Vollenhoven Beker verreden. De A- en B-klasse reden naar Wassenaar, de juniores naar Noordwijk. De uitslag werd na zeer spannenden strijd als volgt: 1. Sijpestein, 2. Baak. Zeulevoet niet geplaatst wegens te laat aan den start verschijnen. Uitslag Juniores: 1. Reek, 2. Moerkerk, 3. Scheidier, 4. Haene, 5. Verstraten. Totaal uitslag der A- en B-klasse: 1. Van Egmond wint op fraaie wijze den pracht- vollen beker, met 15 punten. 2. Baak 12 p. 3. Sijpestein 9 p. 4. Zeulevoet, 7 p. Totaal uitslag der Juniores: Scheidier en Moerkerk elk 13 punten, 3. Gruyters, 8 p., 4. Heck, 7p., 5. Besseling, 6 p. Donderdagavond wist Van Egmond op fraaie wijze den 2en prijs te behalen in het Stadion in de afdeeling Amateurs. De Tour de France. Pélissier wint de 10e ctapc. Uit Parijs: De 10e étape ging van Luchon haar Perpignan, een afstand van 323 K.M. Eenige renners konden deze zware étape niet geheel volbrengen, zoo gaven de Italia nen Binda en Piemontesi en de Duitschers Buse en Tietz den strijd op. Talrijke valpar tij tjes kwamen voor, de hoogte was onge veer 2000 Meter. De etape in den sprint door den Franschman Pélissier in den sprint, (tegelijkertijd met nog tien andere rijders. Totaalklassement: 1. Leducq (Frankrijk) tijd 7G uur 10 min. 34 sec. 2. A. Magne (Frankrijk) 76 uur 16 min. 3. Buerra (Italië) 76 uur 22 min. 16 sec. 4. De- muysere 76 uur 25 min. 37 sec. Landenklassement 1. Frankrijk 228 uur 50 min. 2 sec. 2. België 229 uur 52 min, 4 sec. 3. Duitschland 232 uur 3 min. 12 sec. 4. Spanje 232 uur 4 min. 10 sec. 5. Italië 233 uur 29 min. 31 sec. n- Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter! G. A. BROEKMAN KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Onder leiding van den heer D. Beets werd het athletisch gedeelte van de vaardigheids- proeven K.N G. V. afgenomen op het ter rein van de Bloemendaalsche Gymnastiek- vereeniging. De dames hadden hierbij tc voldoen aan de volgende minimum-eischen: hoogspringen m.a. 1.05 M- 60 M- hardloopen binnen 11 sec., balwerpen 15 M. V >or de heeren waren de minimum-eisohen: hoogspringen m.a. 120 M. vèrspringen m.a. 4.30 M., polshoogspringen 1-80 M, polsvèrspringen 5.30 M., kogelstooten 6.50 M., speerwerpen 22.50 M., 100 M. hard loopen binnen 14.1 sec. De Technische Commissie van den kring bleek weinig geluk te hebben met de afne ming van dit athletisch gedeelte. Maar noch de T. C., noch de leider droegen hier schuld aan. Verschillende gymnasten waren niet op gekomen: door omstandigheden moest te laat worden begonnen, terwijl voorts het weer later op den avond van dien aard werd, dat de heeren alle onderdeelen niet konden af werken En ten slotte werden verscheidene onvoldoendes genoteerd, zoodat het aantal geslaagden voor de proeven in totaal niet groot zal zijn. De uitslag kan evenwel nog niet worden bekend gemaakt, omdat de afchletische resultaten eers*" in verband moeten worden gebracht met de gymnastische resultaten. Toch kunnen we mededeelen, dat mej. G. C. van Huizen (Concordia) nu voor de veer tiende maai voor de proeven slaagde en haar clubgcnooten T. van Halst en S. Strij voor de echtste maal. Beide laatsten ontvangen nu het z.g.n. gouden speldje, en mej. van Hui zen handhaafde haar reputatie als Neder- landsch ..record-houdster" betreffende het aantal malen, dat aan de proeven werd vol daan. Zij verdient daarvoor een warm woord van hulde! Zij houdt der: naam van „Con cordia" en van Haarlem hoog. We schreven hierboven, dat voor de ath- letiek veel onvoldoendes werden genoteerd. Voor een gedeelte is dat gevolg van de nieu we opvatting in den boezem van de T. C. van den K. T. K., dat slechts één geldige sprong of worp mag worden toegelaten. In derdaad kan men deze gevolgtrekking uit het reglement maken. Maar men kan 't ook anders lezen, en dit willen we even dui delijk maken. Bij verschillende athletische onderdeelen staat genoteerd: een ongeldige sprong (worp) mag slechts éénmaal worden overgedaan (b.v. bij overschrijden van afstootbalk of werplJJn). Maar dit sluit o.i. niet in, dat een geldige, maar onvoldoende sprong of worp niet mag worden overgedaan. Bovendien staat in 't algemeen vermeld, dat een oefe ning, die onvoldoende wordt uitgevoerd, één maal mag worden overgedaan. Volgens de T. C. slaat dit alleen op de toestel-oefeningen, omdat die bepaling in de desbetreffende alinea staat vermeld. Maar in dezelfde alinea staat nog, dat de bepaling niet geldt voor de vrije en stokoefeningen. Deze laatste vermel ding nu zou overbodig zijn geweest, als zij alleen voor de toestel-oefeningen gold. Hier is dus sprake van een dubieuze kwes tie, waarover het oordeel van het K. N. G. V. bestuur zal worden gevraagd. Jaarvergadering Haarl. Voetbalbond. Het bekende voorstel „Valkema" ook in den H.V.B. aangenomen. De Zaterdagmiddagclubs in H.V.B.-verband. In het gebouw „Zang en Vriendschap" hield Zaterdagavond de Haarl. Voetbalbond zijn jaarlijksche algemeene vergadering on der leiding van zijn voorzitter, den heer A. v. d. Aart. De voorzitter opende de vergadering met welgekozen woorden en heette de aanwezi gen welkom. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester ondervinden geen critiek. De jaarverslagen waren in druk versche nen; ze zagen er goed verzorgd uit. Daarin waren tevens opgenomen de verslagen van de Zaterdagmiddagcompetitie, scheidsrech ters-, protest-, terrein- en elftalcommissie. Hierna kwam aan de or-de de reglements wijziging op voorstel van het bondsbestuur. Allereerst was de Zaterdagmiddagcompe titie aan de beurt. Tot nog toe hadden zij dezelfde plichten als alle andere vereenigin- gen doch hadden geen stemrecht. De vraag werd gesteld, hoe deze clubs tot nog toe dan tot den H.V.B. hadden gestaan. Na het antwoord van den voorzitter werd na eenig debat het bestuursvoorstel met al gemeene stemmen aangenomen, zoodat de clubs uit de Zaterdagmiddagcompetitie thans ook dezelfde rechten hebben als alle H.V.B.- clubs. Verschillende punten betrekking hebben de op het reglement gingen vlug onder den hamer door en werden z.h.st. aangenomen, maar toen het bekende voorstel, gelijkluidend aan het voorstel Valkema in den K.N.V.B., om de overschrijvingsbepaling te stellen op één jaar, kwamen de afgevaardigden los. De heeren Cassée (Bloemendaal), De Nobel (Stormvogels), Souverein (V.S.V.) lieten zich hooren als tegenstanders van het bestuurs voorstel, terwijl de heeren Scheen (R.C.H.) en Twisterling (Haarlem) een andere mee- ning waren toegedaan. In stemming gebracht werd het voorstel van het bestuur aangenomen met 67 tegen 58 stemmen. De heer Cassée deed onmiddellijk na het bekend worden van de stemming een tus- schenvoorstel om de bepaling eerst in wer king te doen gaan op 1 Augustus 1931, welk voorstel met groote meerderheid werd ver worpen. De bestuursverkiezing bracht wijziging in het bestuur wegens het bedanken van de heeren K. Hollander en D. Pigge. De voorzitter dankte beide heeren (de heer Pigge was niet aanwezig) voor het vele werk, dat zij in het belang van den H.V.B. hadden gedaan. De heeren Boeree (penningmeester) en Jansen (tweede voorzitter) werden bij ac clamatie herkozen. In de twee vacatures werden gekozen de heeren Jac. de Nobel (Stormvogels) en M. Ponsteen (D.I.O.) Voor de kascommissie werden gekozen de heeren De Korte, Souverein en Schornagel, terwijl nog drie reserveleden werden be noemd. Toen volgde de uitreiking der medailles en diploma's, welke door den voorzitter met een hartelijk woord plaats had. Woorden van dank werden gesproken door den heer Heimig namens de Zaterdagmid dagclubs voor de rechten, die zij nu hadden gekregen. Met een kort woord sloot de heer v. d. Aart deze zeer geanimeerde vergadering. Successen van Haarlemmers te Rotterdam. Op het nationale zwemfeest van de Rotter- damsche zwemclub boekten Haarlemsche zwemmers verscheidene overwinningen. In het nummer 200 M. schoolslag behaalde C. Vrugt (D, W. R.) den 2en prijs in den zeer goeden tijd van 3.02, na Korpershoek (R. Z. C.), tijd 3 min. precies Daarna kwam het nummer 100 M. vrije slag heeren juniores. Dit werd een spannen de strijd tusschen de beide „Haarlem"-leden Zeeman en Liezenberg met den R. Z. C.'er W. Delwel. No. 1 werd Delwel in 1 min. 9.2; 2. Zeeman in 1.11; 3. Liezenberg in 1.12. Op de 100 M. vrije slag heeren seniores ondervond Van Hemsbergen („Haarlem") weinig tegenstand; hij behaalde hier een ge makkelijke overwinning in 1.10.4. In de laatste serie van de 50 M. rug heeren nieuwelingen kwamen C. Zeeman en J. v Hemsbergen tegen elkaar, en maakten res pectievelijk 39.4 en 41.1. Bandell van R. Z. C. bleek echter in een voorgaande serie 40.4 gemaakt te hebben, waardoor de „Haarlem"- leden no. 1 en 3 werden In het nummer 3 x 50 wisselslag zegevier de „Haarlem". Van den start af nam Liezen berg de leiding, die Van Hemsbergen en Zee man niet meer afstonden. De uitslag werd als volgt: 1. Haarlem 1,50,3/5 2. R. Z. C. 1.53, 3. D. W. R. met A. C. de Bruyn, C. Vrugt. Th. van Koningsbrugge in 156.2. Hollandsche successen in Antwerpen. Zondag hadden te Antwerpen ter gele genheid van het Belgisch Eeuwfeest in de Stedelijke Zweminrichting internationale zwemwedstrijden plaats, waaraan door een aantal Nederlanders met succes werd deelge nomen. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 Meter schoolslag internationaal: 1. Jos de Conrbe, Antwerpsche Zwemclub, tijd 1 min. 21 1/5 sec. 2. H. Kooy (H.V.GB. Haarlem) tijd 1 min. 25 3/5 sec. 100 Meter rugslag internationaal: 1. J. H. de Haas (Zian Den Haag) tijd 1 min. 20 sec. 2. J. Colruyt Royal Swimming Club Brussel, tijd 1 min. 26 sec. 100 Meter vrije slag internationaal: 1 en 2 Quglieni (B.Z.K.), en II. van Essen (het IJ), beiden in 1 min. 6 3/5 sec. Estafette 3 maal 100 Meter wisselslag. 1. Nederlandsche ploeg met J. H. de Haas, H. Kooy en H. van Essen. Tijd 3 min. 55 sec. 2. Antwerpsche Zwemclub met G. Blitz, De Combe en Arts, tijd 3 min. 58 1/5 sec. Successen van De Waterratten. Zaterdagmiddag werd de traditioneele 3 K.M.-wedstrijd in de Schie te Rotterdam gehouden. Bij de Veteranen wist de Water rat Gerritsen den eersten prijs te behalen vóór Minnes van de Star; hetgeen een mooie prestatie is. Zondag werd het programma voortgezet met wedstrijden in de inrichting in de Kous. Hier werd C. Vrugt op de 200 M. schoolslag No. twee in den tijd van 3 min. 0.2 sec. achter Korpershoek (3 min). Op de 3 x 50 M. wissel slag behaalden de Waterratten met De Bruyn, Vrugt en Van Koningsbrugge den derden prijs. De uitslagen luiden als volgt: 1. Zus Braun OD.Z. 54 min. 14 sec. 2. Mej. Baumeister RJD.Z. 57 min. 10 sec. 3. Mej. Oversloot O.D.Z. 58 min. 16,2 sec. Uitslag heeren: 1. T. J. de Man U-Z.C. 50 min. 11,2 sec. 2. J. Oogerd D.Z.C. 55 min. 27 sec. 3. A. G- Brandt Neptunus 55 min. 33 sec. Veteranen: 1. A. J. Gerritsen D.W.R. 64 min. 56 sec. 2. A. Minnes, Star 65 min. 33 sec. De wedstrijd ZutphenDeventer 17 K.M. werd in tegenstelling met andere jaren nu als een personeele wedstrijd gehouden. Ook hier behaalden de Waterratten succes, door dat mej. Van Galen als eerste van de dames dezen zwaren tocht volbracht in den tijd. van 2 uur 43 min. 50 sec. H. Honsbeek volbrengt ook den tocht. De oudste deelnemende veteraan, de be kende Haarlemsche zwemmer H. Honsbeek hield den langen tocht ook uitstekend vol. Hij maakte een- tijd van 3 uur 7 min. en 43 sec. Zwemwedstrijden te Hillegom uitgesteld. De onderlinge Zwemwedstrijden die de Haarlemsche Zwembond voor Zaterdagmiddag te Hillegom in de Gemeente-Zweminrichting met de Hillegomsohe Zwemvereeniging geor ganiseerd had, zijn uitgesteld. Het weer was te ongunstig. Waarschijnlijk worden de wedstrijden nu gehouden op 2 Augustus. Zeker is dit echter nog niet. Arne Borg's debuut als prof. Uit Stockholm: Te Enköping heeft Arne Borg voor het eerst als prof. gezwommen. De 50 Meter zwom hij in 29.2 sec., de 500 Meter in 5 min. 31.7 sec. De Dageraad. Zondag hield het vischcollege „De Dage raad', gevestigd bij den heer J. Trautig te Haarlem Noord, zijn eersten onderlingen wit- vischwedstrijd in de Ringvaart tusschen Lisse en Hillegom. Het liet zich niet erg gunstig aanzien, wegens den hevigen regen val in het laatst der week. Toen wij dan ook op het terrein van den strijd gearriveerd waren, constateerden we, dat het water zeer roerig was. De watermachines waren druk bezig om het overtollige water te verplaat sen. Goede raad was duur, we waren nu ech ter gearriveerd en besloten tot visschen over te gaan. Na de gebruikelijke tweemaal an derhalf uur gehengeld te hebben konden wij een overweldigend aantal visschen noteeren. De voorzitter, de heer B. Larsson, reikte in het clubgebouw de prijzen uit. 1ste prijs: M. Koedijker, 2de prijs Chr. Schiltman, 3de prijs C. A. Larsson, 4de prijs J. Koning, 5de prijs B. Larsson, 6e prijs P. Janssen, 7de prijs A. Bom. 8ste prijs: J. Pieters, 9de prijs: P. Louwkamp en 10de prijs J. Kroon. Om den Vijfhoek-wisselbeker. Zondag 20 Juli zal de Bond van Hengel sportliefhebbers Haarlem en Omstreken zijn eersten officieelen wedstrijd houden voor zijn vijf aangesloten colleges. Ditmaal moet gekampt worden om den grooten Vijfhoek wisselbeker, geschonken door den heer Mose man, tot- heden in het bezit van het visch college „De Grundel". Een fraaie collectie prijzen is hiervoor beschikbaar gesteld. Er zal gevischt worden op witvisch en wel in de Ringvaart van Lisse naar Hillegom, DE VAARDIGHEIDSPROEVEN. Bij de R. en Z. V. Het Spaarne werden Zondag de Vaardigheidsproeven over 20 K.M. hervat. Met succes werd de proef bij deze gelegenheid weer afgelegd door de heeren: F. Sillem, ln 2-riems wherry met stuurman, tijd 2 uur 20 min. 30 sec.; mr. P. Fuhri Sneth- lage, in overn. skiff, tijd 1 uur 52 min. 30 sec.; dr. J. Leyh, in 2-riems wherry met stuurman, tijd 2 uur 20 min. Twee leden van de Leidsche Dames Stu denten Roeivereeniging De Vliet legden eveneens, beiden in skiff, de 20 K.M.-proef met succes op de Haarlemsche roeibaan af. Wedstrijden te Hilversum. (Van onzen medewerker) In het schitterend gelegen Sportpark te Hilversum werd door de kaatsvereeniging .Hilversum" Zondag een groote kaatspartij, door elkaar loten, gehouden. Niet minder dan 72 spelers namen aan dezen wedstrijd deel, waaronder vier Haarlemmers. De eerste omloop der 24 partituren bood weinig belangrijks, daar de meeste partijen ver in het voordeel der overwinnaars ein digden. Op de 2e lijst kwamen de volgende par turen voor: 1. A-Bijl (Hilversum, v. d. Meer (Bussum) v. d. Schoot (Utrecht). 3. J. Steensma (Amersfoort), F. de Graaf (Zeist), de Boer (Zeist) 5. L. Dijkstra (Rotterdam), de Bruin (Bus sum), Fennema (Hilversum). 8. J. Buisman en Bijlsma (Rotterdam) N. Bosma (Haarlem). 10. S. Bijl en T. Ruiten (Hilversum), K. Rijpma (Haarlem). 12. S. Broersma (Haarlem), Westerman (Amersfoort), Jonker (Zaandam). 14. Riemstra (Utrecht), Bijlsma Rotterdam Weyer (Bussum) 15. Dourna (Ede), Zondervan (Hilversum) v. Driesten (Amsterdam). 18- J. Dijkstra en Toornstra Amersfoort), v. Oosteren (Zaandam). 19. J. Kuiper (Amersfoort), IJsbrandy (Ede) Sonderman Hilve rsum 21. D. Godijk (Haarlem), de Leeuw (Ede), A. Wey (Hilversum). 23. P. Steensma (Hilversum), v. d. Bijl (Hilversum) Harkema (Amsterdam). Partuur 3 had weinig moeite met No. 1 vooral dank zij goeden opslag van de Graaf. De tweede partij in dezen omloop was al zeer spannend getuige den eindstand 55 66. De Haarlemmer Bosma weerde zich in deze partij uitstekend en het was waarlijk niet aan hem te wijten, dat zijn partij ten slotte door een voorslag van Bijlsma verloor. In den volgenden strijd stonden de Haar lemmers K. Rijpma en S. Broersma als vijan den tegenover elkaar. Laatstgenoemde on dervond helaas weinig steun van zijn mede spelers terwijl partuur 10 sloot als een bus. Dit partuur wist dan ook met de verplette rende cijfers 50 62 te winnen. De restee- rende partijen werden door No. 19 en 23 ge wonnen. De 3e lijst omvatte dus de volgende par turen: 3—5; 10:14; 19:23. De eerste partij was nauwelijks het aan kijken waard en werd ver door No. 3 ge wonnen. Vervolgens een prachtige partij tusschen 1014, Door vlot spel weten Rijpma en de beide Hilversummers uit te loopen tot 53, maar dan keeren plotseling de kansen en toont de Witmarsummer Riemstra zich op zijn best. Hij weet op te halen tot 55„ ter wijl dan ook nog het beslissende eerst aan No. 14 gaat. Eindstand 55 62. Hiermede was dus de laatst overgebleven Haarlemmer juist voor een prijs uitgeschakeld. Als slotpartij van dezen omloop won no. 19 van 23 met 51 64 hoofdzakelijk door on- vasten opslag van no. 23. Om de prijzen wordt dus gestreden tus schen 314 en 19. In de eerste partij ontwikkelt zich aan vankelijk een vlotten strijd, maar dan doet de vermoeidheid zich bij Riemstra gelden, die het in hoofdzaak alleen moest doen en zijn partuur verliest als volgt: 3:6 88688828 14:8 44802686 De finale brengt dus 3 en 19 tegen elkaar. De oud-Haarlemmer de Graaf is hierbij weer „de man". Geweldig is zijn opslag, waar door al spoedig een voorsprong van 2 spel wordt verkregen. De strijd ging uit als een nachtkaars, daar de tegenpartij slechts een half spel aan den hang kreeg. Schema: 3: 8888828 19: 2 4 4 6 6 8 4 Einduitslag: 1. No. 3; 2. No. 19; 3. No. 14. COLUMBA. De vereeniging „Colurnba" hield met oude duiven een wedvlucht van Bordeaux. Gelost Zaterdag v.m. te 5.40 arriveerde de eerste duif Zondag v.m. te 10 uur. De prijzen werden behaald als volgt: M. C. Fehres 1, 2, 7. P. Boeree 3,8. F. Neuman 4, J. Philippo 5, 6, L. Gibrère 9, J. Bonke 10. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag wedvlucht van Antwerpen; afstand 132 K.M.. Los 11.20 uur v.m. J. Broekhof 1, 17, 23; A. Vergers 2, 27, 33, A. H. Kramers 3, 24, 29, C. Alders 4, J. A. Bakker 5, 6, 8, 20, 21; Ph. A. Heinabergen 7, 9,; P. Kroon 10, 13, 18, 19; C. van 't Ende 11. 25, H. v. Alphen 12, 37, H. J. Handgraaf 14, D. A. Baay 15, W. Jas, 16, 32, 39; W. Jansen 22, 38, P A. Blommaert 26, 28, P. de Wilde 30, 31; H. Boogaard 34, J. Verwer 35, H. de Vries 36, 40. Uitslag der wedvlucht van Bordeaux, af stand 924 K.M., los 5.40 v.m. Eerstgetoonde vogel 6 Juli 9.47 u. v.m. H. J. Handgraaf l, J. Samson 2, 4, H. Boogaard 3, P. de Wilde 5, 7, J. Broekhof 6. De Prins Hendrik Bekerwedstrijden. Zondag 17 Augustus 1930 is het de dag, dat de vooraanstaande athletiekvereenigingen uit geheel Nederland elkaar zullen bekampen om den Prins Hendrikbeker,op het prachtige sportpark van de gemeente Hilversum. Deze wedstrijden beloven eenige van de mooiste wedstrijden van dit seizoen te worden. Het rijk gevarieerd programma, omvat de num mers 100 M., 400 M., 800 M„ 1500 M., 5000 M„ 4 x 100 M. en 4 x 400 M. hardloopen. 110 M. hordenloop. Kogelstooten, speerwerpen, dis cuswerpen, vèrspringen, hoogspringen, poLs- stokhoógspringen en 3000 M. snelwandelen. Men ziet in Hilversum een keur van athleten, een gevarieerd en rijk programma en een prachtig sportpark. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad huisstraat 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. Hieronder geven wij ter oplossing een fraaie compositie van den Franschen pro blemist Vimont. Dit vraagstuk ontleenen wij aan Bizot's rubriek in het Parijsche dagblad „Le Ra dical". PROBLEEM No. 1566. Auteur: Vimont, Parijs. WIT Stand in cijfers; Zwart 10 schijven op: 3, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 21, 27 en 31. Wit 11 schijven op: 20, 23, 24, 28, 29, 33, 34 38, 42 44 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 21 Juli a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. De auteursoplossing van probleem No. 1560 luidt: No. 1560. Greitzer. Wit: 21—16; 22—13; 27—22; 16 27: 36 27 en wint. Zwai-t: Steeds gdewongen. Dit vraagstuk werd correct opgelost door:' W. van Daalen, J. van Steenwijk, F. A. Berkemeier, D. Voogd, W. J. A. Matla, B. Henneke, A. de Jong, J. v. d. Vlugt, P. G. van Engelen. M. A. G. Cats, J. van Looij, Willem Bieren, J. P. van Eijk, J. C. van Waard, J. Poppën, J. L. Versteeg en J. v. d. Giessen, allen te Haarlem; F. II. Kluen en M. Lieffering, beiden te Heemstede: J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout; D. J. Erb te Zandvoort; B. Dukel en H. de Boer te IJmuiden; G. L. Gortmans te Amsterdam; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; P. Kleute Jr. te 's Gravenhage. SUGGESTIE IN HET DAMSPEL. Wellicht zal men vreemd igpzien, wanneer wij beweren, dat voor 't dambord dikwijls ge vallen van suggestie voorkomen. Wij heb ben b.v. wel eens gezien, dat het beeld van een slagwending, zooals de eene speler zich deze gevormd heeft, in precies denzelfden vorm wordt opgenomen door den tegen stander. In deze gevallen wordt dan door beide partijen iets eenvoudigs overzien. In een matchpartij tusschen J. de Haas en Isidore Weiss gaf laatstgenoemde eenige stukken op om de partij uit te maken. De Haas sloeg niet, stelde zich den slag voor, zooals Weiss dezen bedoeld had en gaf de partij op. Ieder in de zaal zag echter, dat De Haas zeer eenvoudig anders had kunnen slaan en zoodoende remise maken. Toen men de spelers hierop had gewezen, vertelde Weiss, dat zulke gevallen van suggestie meer voorkomen. O.a. had hij gezien, dat een bekend dam speler in de opening zijner partij twee schijven gaf ln de meening zijnde, dat hij slechts één stuk liet slaan. Zijn tegenstan der nam onbewust hetzelfde beeld van den slag over ensloeg één schijf, waarop zijn partner terugsloeg met de schijf, die eigenlijk geslagen had moeten worden. In de bovenbedoelde matchpartij De Haas Weiss ging 't als volgt: Weiss: 6 schijven op: 3, 6. 7. 15, 16, 17, en een dam op 2. De Haas: 8 schijven op: 26, 27, 32, 34, 37, 38, 45 en 48. Zwart (Weiss) speelde 1722 Wit 27 18 Zwart 1621? Wit 26 17, Zwart 812? Zwart denkt nu op 18 7 of 17 8 vier stukken te moeten slaan naar 26 of 13. Wit denkt hetzelfde en gaf de partij op. Wit krijgt echter gelijk spel als hij slaat 17 8 Zwart 2 40 (slaat 5 stukken) Wit 45 34. UIT DE PARTIJ. Onderstaande stelling kwam voor in een door den bekenden problemist P. Kleute Je. gespeelde partij. PARTIJ-FRAGMENT No. 1567. WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op 4, 6, 9, 11, 13, 18, 26 en 36. Wit 9 schijven op: 15, 22, 27, 28, 33, 38, 39. 40 en 47. Zwart aan zet speelde 26—31, waarop Wit (P. Kleute Jr.) antwoordde met 3832 Zwart 11—17 Wit 22 11 Zwart 6 17 Wit 40—34 Zwart 34—29 Zwart 9—14 Wit 39—34 (28—23 kan niet wegens 3641) Zwart 1319 (Op 14—19 speelt Wit 3430, Zwart 49 gedw. en Wit 1510) Wit 34—30 Zwart 4—9 Wit 47—41 Zwart 36 47 Wit 29—24 Zwart 47 20 Wit 15 4 Zwart 22 33 en Wit 4 62! en wint. Een fraai staaltje combinatie-spel

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12