KWr V MISSB UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 17 JULI 1930 HAARLEMMERMEER GROOT INTERNATIONAAL CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFFDORP. De uitslagen. HET AANTAL BEZOEKERS OP 5000 GESCHAT. We laten hieronder de volledige uitslagen volgen van het op Woensdag op het gemeen telijk sportterrein te Hoofddorp gehouden internationale coucours-hippique van de vereeniging „Vooruit", ter he vordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer. Eenspannen dekhengsten, goedgekeurd landbou wtuigpa a rd 1. David (G. v. d. Grift, Houten). 2. Derenes (D. v. Wieringen). 3. Griedel (D. v. Wi erin gen) 4. Ienus (Vereeniging „Ons Belang", Haar lemmermeer Eerv. vermelding Noeoo (G. v. d. Grift, Houten). Hadocus (A. Blesheuvel Haarlemmermeer) Eenspannen tuigpaard in Nederland ge» iboren (Hengsten en gedekte merriën uitge sloten). 1. Amarilla (R. K. Velstra Marssum)2. Beducer (Mevr. Dentz van Schaik Amsterdam). 3. Correspondente (Gebr. v. d. Haar, Zeist). Eerv. verm. Tunney (D. Gelderman, Olden- zaai), Paul (H. van Rhijn Jzn. te Cothen); Julia an tje (N.V. Ond. Rouw-StaLhouderij Amsterdam). Dressuurproef klasse B (individueel). A. voor landelijke ruiters: 1. Anton (Chr. van Wijle, L. R. Kapitein v. d. Wal, Hoofddorp): 2. Cora (G. Clay, idem); 3. Bertha (Adr. Nieuwenhuizen, idem'". 4. Black Boy (S. Verdegaal, L. R. „Anisteh ruiters", Bovenkerk); 5. Bleuté (Jh. Gehrels, L. R. Ritmeester de Kruijff Halfweg). 6. Zwaantje (J. v. d. Zwaan L. R. „Amstel- ruiters"). B. voor bereden politie-ruiters: 1. Oscar (Brigadier de Brauwer, Amster- 'damsche politie); 2. Hans A. v. Dam (idem), 3. N.N. (de Wit, idem). Eenspannen luxe tuigpaard. Nieuwelingen- klasse. (Open voor paarden welke vóór 1930 nog geen eersten prijs hebben gewonnen als éénspan) .1. Hockwold Robert (Gebr. v. d. Haar-, Zeist). 2. Tudor Emperor (H. F. Bultman, Heemstede) 3. Capenor Hawaian Minister (Mevr. Dre- A. Drory de Perez Voorst). Eerv. verm. Lady Loocky (Joh. Diibbits Breda); Princess of England (idem). Tweespannen, landbouwtuigpaarden, aan gespannen voor boerenwagens toebehoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouwer is. 1. Gardista en Hemera (J. L. en C. Warnaer, Dirksland)2. Houtra en Isatine (B. Bies heuvel, Houtrakpolder), 3. Itziba en Ierida (O. de Kok en J. M. Knoop, Nieuw-Vennep)4. Lucie en Mirzada (D. van Wieringen, Abbe- nes), 5. Nemi en Musa I (A. Buurman, Heemstede), 6. Jetta en Netly (Wed. C. Bruinis en de Breuk, Nieuw-Vennep). Eerv. verm. Cavia I en Nuvos I (P. K. Avis, Haarlm.meer), Julia V en Jipillia (A. Buur man, Heemstede). Springen met groepen (van drie ruiters per groep). A. voor landelijke ruiters: 1. L. R. de Hoeksche Ruiters, Numansdorp (11 p.); 2. L. R. Beyaart, Alblasserdam (10 p.); 3. L. R. Kapitein v. d. Wal, Hoofddorp, eerste groep 8p.4. idem .tweede groep (6 p.)5. L. R. Kita Seneng, Nieuw-Vennep. B. voor Politieruiters: 1. Eerste groep der Amsterdamsche politie [WA p.); 2. Tweede groep idem p.). Keuring M. C. Merriën: 1. Jetta (Wed. C. Bruijnis, Nieuw-Vennep); 2. Houtra (B. Biesheuvel, Houtrakpolder); 3. Lolie (A. Buurman, Heemstede); 4. Iholante (B. Biesheuvel, Houtrakpolder); 5. Lucie (D. van Wieringen, Abbenes): 6. Lympha (J. M. Knoop, Nieuw-Vennep); 7. Larca (Joh. Gehrels, Halfweg): 8. Mirzada (D. van Wie ringen, Abbenes): 9. Grada III (M. W. v. d. Schans Bovenkerk). Eenspannen, luxe tuigpaarden, beneden 1.55 Meter. 1. Scottish Radiant (Mevr. Dre. A. Drory de Perez, Voorst); 2. Glenavon Salute (R. Holl- man, Zeist)3. Revelation (R. K. Velstra, Marssum); 4. Bendango (Gebr. v. d. Haar, Zeist). Eerv. verm. Lady Loocky (Joh. Dibbits, Breda). Schoonste rijpaard. A. Licht gewicht: 1. Lady Aynsley (Mej. Thea Stokvis, Sdhe- veningen)2. Upper ten (N. Uijtendaal, Breda)3. Sabidota (R. J. J. Hlemstra, den Haag); Eerv. verm. Eriok CM.-P. W. Rens- woud, Wassenaar). B. Zwaar gewicht. 1. Edelstein iN. Uijtendaal, Breda)2. Calo- din (W. v. d. Vorm, Rotterdam^; 3. Colorado (D. Gelderman, Oldenzaal). Eerv. verm.: Bleuté (Joh. Gehrels, Halfweg). C. Kampioenschap. Gewennen door Lady Aynsley (Mej. Thea Stokvis, Scheveningen). Eenspan fokmerriën, type Landbouwtuig- paaid, toebehoorende aan personen, wier hoofdoedrijf landbouw is. 1. Gardista (J. L. en C. Warnaer, Dirks land); 2. Luxe (H. Mcekhof cn A. Buurman, Amsterdam/Heemstede)3- Diana (M. G. v. Vulpen, Kerk-Avezaath)4. Lucie (D. van Wieringen. Abbenes)5. Masila (G. v, d. Grift, Houten.)6. Kalas.lna I (Wed. J. Streef kerk, de Bilt); 7. Jetta (Wed. C. Bruijnis, Nieuw-Vennep). Eerv. verm. Romana (R. K. Velstra, Marssum) en Houtra (B. Bicsheuvel, Houtrakpolder). Eenspannen luxe tuigpaard. open klasse, 1.55 M. en daarboven. 1. Haddon Phiüpinne (Gebr. v. d. Haar. Zeist); 2. Capenor Hawaian Minister (Mevr. Dre. Drory de Perez, Voorst); 3. Tudor Emperor (H. F Bultman, Heem stede); 4. Greystone Primrose (M. van de Koppel, Zeist). Eerv. verm. Gentleman Horace (D. Groen- - hart, Dirkshorn) en Aeroplan (Gebr. van der Haar, Zeist). Opmarsch van alle landelijke ruiters en prijsuitreiking der dressuurproef voor afdce- ltogen met parade. 1 L R Kapitein van der Wal te Hoofddorp met 43 3,10 p.; 2. L. R. Ritm. de KruijfT. Halfweg met 38 7.10 p. Championaat tusschen de prijswinners van de nummers 2, 4. 8 en 11. Winnaar: Hockwold Robert (Gebr, v. d. Haar te Zeist.) Tweespannen Landbouwtuigpaarden voor Luxe rijtuig:; 1. Amarilla en Ramona (R.K. Velstra Marssum)2. Paul en Kalavine I (H. van Rijn Jzn. Cothen); 3. N. N. en N. N. (J. L. en C. Warnaer, Dirksland)4. Mirzada en Lucie (D. van Wieringen, Abbenes). Eervolle vermelding: Juliaantje, res. Bel ly en Dorotha (N.V. Ond. Rouwstalhouderij Amsterdam; Kautra en Isatine (B. Biesheu vel, Houtrakpolder). Tweespannen luxe tuigpaard open klasse, boven 1,50 M. 1. Capenor Hawaian Minister en Winmoor King (Dre. A. Drory de Perez Voorst)2. N.N. en N. N. (Gebr. v. d. Haar, Zeist)3. Orchid en Greystone Primrose (M. v. d. Koppel te Zeist)4. Charming-Wonder en Revelation R. K. Velstra Marssum). Eerv. verm. Bingley Victor en Tudor Em peror (H. F. Bultman te Heemstede). Groot historische quadrille van 1830. Uit gevoerd door 64 man. De uitvoering stond onder leiding van den heer W. Slob Jr. te Hoofddorp en J. H. Lijssen te Bloemendaal. Hieraan werd deelgenomen door de bere den politie te Amsterdam en de landelijke rij- vereenigingen: Kapitein van der Wal te Hoofddorp. Kita Seneng te Nieuw-Vennep; Ritmeester de Kruijff te Halfweg en De Am- stelruiters te Bovenkerk. Hoewel het grootste gedeelte van den dag het weder somber was, begon omstreeks 5 uur het zonnetje door te breken, juist op het oogenblik dat het attractienummer „groote historische quadrille van 1830" ten uitvoer werd gebracht. Was het publiek bij al die regenbuien niet erg royaal geweest met z'n bijvalsbetui gingen, bij dit nummer dat inderdaad keurig werd uitgevoerd en een goeden indruk maakte, barstten weldra de toejuichingen los. De schilderachtige uniformen en de blin kende sabels schitterden in het zonnelicht en gaven aan het geheel een mooi effect. De voorzitter der vereeniging, de heer Noordam, trad de kranige ruiters tegemoet om hun z'n dank en hulde te brengen voor de keurige uitvoering en schitterende presta ties bij dit nummer aan den dag gelegd. Tandems. 1. Charming-Wonder en Revelation (R. K. Velstra, Marssum); 2. Greystone Primrose en Orchid (M. v. d- Koppel, Zeist); 3. Bingley Victor en Tudor Emperor (H. F. Bultman te Heemstede). Eerv. ver-melding: Lady Lockey en Princess of England (Joh. Dibbets, Breda). Springconcours. 1. Lt. Pahud de Mortanges, Amersfoort, met Marcroix (4 ft. 1,36,1) 2. K. Hensen, Eindhoven, met Poor Gunner (4 ft. 1,37,1/5). 3. K. Hensen, Eindhoven, met Satan (4 ft. 1,37,4/5). 4. Lt. J. Portheine, Arnhem, met Wildebras (4 ft. 1,42), 5. Res. Luit Vlielander, Numansdorp, met Mücke (4 ft. 1,43,4/5). 6. Ritm. G. P. de Kruijffden Haag met Tommy (10 ft. 1,38). 7. N. Uytendaal, Breda, met Ni touche (10 ft. 1.40.2). 8. N. Uytendaal, Breda met Jack (12 ft. 1,28). Ter opluistering verscheen In den ring Mailcoach, drie paarden van den heer D. van Wieringen en twee paarden van den heer H. F. Bultman. Hordenren, Snelheidsprijs, Afstand 3200 Meter. 1. C. S. Heerma v. Voss, Amersfoort met Nerkrose; 2. M. J. v. d. Hoog te Arnhem met Eagle; 3. G. L. Kepper den Haag, met Billy; D. Siem Jz., den Haag met Silver Queen. Het weder liet zich 's morgens wel dreigend aanzien, maar toch werd vrij algemeen ver wacht, dat de lucht wel weer zou opklaren; hierin werd men echter teleurgesteld, want kort nadat men naar het terrein was gegaan om met de afwerking van het programma te beginnen, begon het te regenen en wel zoo overvloedig, dat al spoedig niet ten onrechte werd gesproken van een „.verregend con cours". Het terrein was weidra zoo drassig dat het voor de talrijke deelnemers niet meeviel om met de vurige paarden behoorlijk op de been te blijven. De verschillende deelnemers hebben zich echter kranig gehouden en tot het einde toe met energie medegewerkt om al de num mers van het programma tot een goed einde te brengen. Hiervoor was meermalen moed noodig want van sommige deelnemers was zelfs het gelaat geheel met modderspatten bedekt, hetgeen echter voor hen geen aanleiding was om den moed te laten zakken. Het ongunstige weder in aanmerking ge nomen was het aantal bezoekers toch nog bevredigend; de tribune was geheel met toe schouwers gevuld en ook van de staanplaat sen was een flink gedeelte bezet. Onder de vele autobussen, die in Hoofddorp waren ge arriveerd, werden er opgemerkt uit Alkmaar, Hoorn,, IJsselstein, Amersfoort, Schiedam, Montfoort,, Utrecht enz. Het aantal belangstellenden kan op onge veer 5000 worden geschat. Wel een enorm verschil met voorgaande jaren, toen er 12.000 a 15.000 op het terrein waren, maar met het oog op de aanvankelijk ongunstige weers gesteldheid toch niet onbevredigend. Voor de vereeniging „Vooruit" zal deze concoursdag dan ook wel geen financieel voordeel opleveren, maar van een mislukte dag kan toch niet worden gesproken, omdat al de nummers van het programma zonder een tg incident konden worden ten uitvoer gebracht en zelfs de belangrijkste nummers zooals de quadrille, het springconcours en de hordenren, die het publiek in den regel het meeste belang inboezemen onder 't ge not van een zonnetje konden worden afge werkt. Laten we hopen dat het bestuur van „Vooruit", al heeft het dan wellicht eenig financieel tekort te boeken, zich door dezen tegenslag niet zal laten ontmoedigen en een volgend jaar met dezelfde wilskracht en ijver als we van deze vereeniging gewoon zijn, zich voor de schoone zaak zal blijven interessee ren. De dames,, die zich beijverden voor den verkoop van rozen ten bate van de tubercu losebestrijding hadden 'met het oog op den regen ook een niet gemakkelijke taak, maar hebben zich daarvan toch op uitnemende wijze gekweten, zoodat nog een mooi succes kon worden bereikt. .„Vooruit" kan met vol doening op het welslagen van dezen dag te rugzien, te meer daar het aantal bezoekers nog belangrijk grooter was, dan eigenlijk op zoo'n regeuachtigen dag was te verwachten. VELSEN TUINCONCERT IN „VELSERBEEK". De Harmanievereenigmg „Kunst na Ar beid", directeur de heer Peter Wit gaf Woens dagavond een concert in de muziektent in Velserbeek. Ofschoon in den vooravond het weder niet aanlokte voor een bezoek aan een tuincon- cert, was er veel publiek aanwezig. Verheugend was het, dat ook dez avond, in tegenstel ling met voorheen, geconstateerd kon worden dat de meesten waren gekomen om te luiste ren. De door het gemeentebestuur genomen maatregelen hebben er ongetwijfeld veel toe bijgedragen, dat men thans, zonder door him derlijk geschreeuw te worden afgeleid, naar de verschillende nummers kan luisteren. Ondanks dat vele leden van „Kunst na Arbeid" op het appèl ontbraken, heeft het corps een goed concert gegeven. Het popu laire programma werd geopend met „Musica" een marsch van Blankenburg. De mooie Lustspiel-Ouverture van Keler Béla, num mer drie van het programma was bijzonder goed. In plaats van „Wein, Weib und Gesang" en „Cortège Etincelant", liet de directeur „Par» fums Troubiants", een wals van E. Garcineau spelen. Het laatste nummer „Spaarne marsch", van den heer Brouwer, lid van het orkest, een compositie die nog al eenige moeilijkheden kan opleveren, genoot eveneens een goede vertolking. „Kunst na Arbeid", heeft met dit concert bewezen, dat het een orkest is geworden, dat er zijn mag. OPBRENGST WITTE-KRUIS-COLLECTE. De collecte, gehouden ten bate van het Witte Kruis, heeft opgebracht te Llmuiden f 303, IJmuiden-Oost f 135, Velsen f 138 en VelsemNoord f 123. Ook wanneer Santpoord goed voor den dag komt, zal de opbrengst aanzienlijk minder zijn dan verleden jaar (f 1084), hetgeen op rekening van het slechte weer is te schrij ven. OVERVEEN OrnEFFING BOUWVERORDENING. De Coöp. Bouwvereeniging „Ons Huls" al hier, heeft thans, nu alle leden hun huis hebben uitgekocht, geen reden va.n bestaan meer. Daarom zal de vereeniging in de leden» vergadering van Vrijdagavond ontbonden worden. HEEMSTEDE PERSONALIA. De heer H. Kleibrink Jr. te Heemstede is geslaagd voor het examen Engelsche Han delscorrespondentie van de Vereeniging van leeraren in talen en handelswetenschappen. ATHLETIEK. DE NATIONALE AVONDWEDSTR1JDEN VAN „HAARLEM". Een vlotverloopende sensatie volle avond! Ondanks het minder mooie weer was een talrijk publiek Woensdagavond naar het „Haarlem"-veld gekomen om het eerste start schot te hooren vallen. Ongetwijfeld zullen zij geen spijt hebben gehad want op een wijze zooals we dat van de H.A.V. Haarlem gewend zijn, was alles in de puntjes verzorgd. Het terrein verkeerde in uitstekende con ditie en was door de plasregens der laatste dagen niet te zacht geworden. De wedstrijdleider Huizinga hield zich strak aan het chronologisch overzicht, zoo dat het geen moment aan spanning heeft ontbroken, te meer daar het geselecteerde programma voornamelijk loopnummers om vatte. Zeer zeker mag men ook deze tweede avondwedstrijd als uitermate geslaagd aan merken. Wij vertrouwen in de toekomst deze avondkampen tot een jaarlijks terugkeerend evenement te zien worden. Van het sportieve gedeelte van dezen geslaag den wedstrijd willen wij alleen de voornaamste punten bespreken. Voor de verdere nummers verwijzen wij dus naar de uitsflagen. Een korte doch zeer sensatievolle strijd was 100 Meter invitatie. Daar geen series voorafgingen wist het zestal van elkaar weinig af zoodat er een zenuwachtig spanning rond den kalmen witgejasten starter Willink heerschte. Een tweetal valscihe starts waren dan ook niet te verwonderen. Toen het derde schot viel waren allen op tijd weg. Spoedig heeft Berger reeds de lei ding veroverd Achter hem vechten A. Benz; de Boer, v. Welsenes en Jaarsma. v. Welse- nes moet op 70 Meter terrein afstaan en Benz miste eveneens zijn eindspurt. Jaarsma had een keurige finish en wist hoewel op 't nippertje juist nog Hannes de Boer te kloppen en zich tweede achter Berger te plaatsen. De tijd 11 1/5 sec. is, den sterken tegenwind in aanmerking genomen vrij goed te noemen. Een tweede sprintnummer dat insloeg was zonder twijfel de 80 M. voor juniores. Lulde toegejuicht vochten de jeugdige be oefenaars der athletiek om een goede plaats op de ranglijst. Jaren hebben wij het nummer 300 Meter tevergeefs op wedstrijdprogramma's ge zocht, De beide series waren uitermate span nend. Slechts met enkele tienden won Berg man in 39.4 sec. de eerste serie. In de tweede serie wisten de beide Haarlemmers Paulen, (39.1 sec.) en Rinkel (40 sec.) zich voor de finale te plaatsen. Visser was met 38.4 op fraaie wijze eerste. De finale ging belangrijk sneller. Na 150 Meter was er nog weinig te voorspellen daar Bergman, Paulen en Visser vrijwel gelijk op liepen. In de laatste bocht ging Bergmati sterk naar voren. Visser en Paulen kampten tot op eenige meters van de finish toen de meer getrainde Feyenoordman de sterkste bleek. Waar Lijf lander afwezig was en Kok wegens een spierdefect niet startte kwamen voor de 800 Meter vier Haarlemmers en Nieuwland aan de start.. Effern neemt direct den kop en Hoogerwerf ziet blijkbaar het groepje liefst voor zich. Op 100 Meter no- teeren wij dan 60 seconden. Alle vijf loopers zijn dan nog bijeen. Hoogerwerf maakt zich snel los en neemt den kop doch doet dit blijkbaar te snel. Althans op regelmatige wijze loopt, de Feycnoord-man hem weer in en passeert luide toegejuicht in de laatste INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. SrSSsss; bocht. Effern en v. d. Boren werden respec tievelijk drie en vier. In zeer fraaien stijl mon Versteeg de 10 K.M. Regelmatig liep hij de 25 banen rond en maakte zich tijdig van zijn gevaarlijke tegenstanders Rooyakkers en Mulder los. Ettelijke laps werden met applaus begroet. Zeer sensatlevol was de 4 x 200 M. estafette. De Haarlemploeg, Paulen. Rinkel, Benz, Ber ger, had een zwaren dobber aan Vlug en Lenig. Bij het laatste wisselpunt waren de Hagenaars nog voor, zoodat Berger een achterstand van 8 M. kreeg in te loopen. Ongelooflijk spurtte de Haarlemmer op den V. en L. man af en. passeerde hem in de bocht, en toen ging het recht op de finish af. Steeds grooter werd Berger's voorsprong, zoodat hij ongeveer 12 Meter eerder dan V. en L. aankwam. Trekvogels waren goede derde. De Olympische estafette, het slotnummer bracht voor Haarlem twee prijzen. Effern wist als eerste de 800 M. te beëindi gen en tikte Jan v. d. Booren vlot weg, die den voorsprong nog iets vergrootte. De 200 M. loopers Benz en Berger hadden toen geen moeite meer de overwinning tot een feit te maken. Haarlem II bracht het tot de derde plaats. Na afloop huldigde het K-N.A.U.-bestuur de succesvolle athleten die te Engeland onze athletiek hooghielden en overhandigde hen een bescheiden aandenken aan deze prestatie. Woordvoerders v. d. Putte en Mulder die na den K.N.A.U. Secretaris Pijper aan de beurt kwamen, dankten de K.N.A.U. voor de ver leende medewerking en wezen op de propa ganda die van goede resultaten, ook in het buitenland verkregen uitgaat. Hierna laten wij de uitslagen volgen. 100 Meter invitatie: 1. Berger, Haarlem 11.2 sec. 2. Jaarsma S.VG. 11.9 sec. 3. H. de Boer, te Werve, 4. A. Benz, Haarlem. 100 Meter klasse C: 1. Sierhuis A.V. „1923" 12-1 sec. 2. Rempe AVAC 12.2 sec. 3. Simmers, Trekvogels 12.4 sec. 80 Meter Haarlem-Juniores; 1. Janchovsky 11.6 sec. 2. Winter 12 sec. 3. Valk 12.2 sec. 4- Hartog 13 sec. 300 Meter klasse A: 1. Bergmann, Pro Patria 38 sec. 2 .Visser, Feyenoord 38.3 sec. 3. A. Paulen, Haarlem 39 sec. 4. Friedridh A.C-C. 39.2 sec. 800 Meter invitatie: 1. P. Nieuwland, Feyenoord 2 min. 5.2 sec. 2. Hoogerwerf, Haarlem 2 min. 5.8 sec. 3. W. Effern, Haarlem 2 min. 6.2 sec. 4. J .v. d Booren, Haarlem 2 min. 7.2 sec. 10 K.M. klasse A: 1. M. E. Versteeg K.VA.Z. 35 min. 14.6 sec. 2. Rooyakkers 35 min. 54 sec. 3. A. Mulder A.V.A.C. 36 min. 31 sec. 1000 Meter klasse D: 1. J. Buis, Halfweg 2 min. 53.6 sec. 2. A. Klaase, Haarlem 2 min. 55 sec. 3. R. Erlings, Haarlem. 4 x 200 M. estafette: 1. H-A.V. Haarlem 1 min. 34.8 sec. 2. Vlug en Lenig 1 min. 35.9 sec. 3. Trekvogels. Kogelstooten: 1. J. v. d. Berg, A.P.G.S.V. 11.97 1/2 M. 2. J. Antenne, Oiympia 11.72 1/2 M. 3. J. Blankers A.V. „1923" 10.38 M. Olympische Estafette: 1, H-A.V. Haarlem I 3 min. 47.2 sec, 2. Feyenoord 3 min. 52.5 sec. 3. H.A.V. Haarlem n 3 min. 55.5 sec. Speerwerpen: 1. v. Hengel, Trekvogfls 46.73 M. 2. C. Visser, Haarlem 44.50 M. 3. H. Becker, A.C.C. 42.30 M. DAMMEN. JAARVERGADERING „HAARL. DAMCLUB". De Haarlemsclhe Damclub heeft haar 23ste algemeene jaarvergadering gehouden. Onder de ingekomen stukken was een uit- noodiging van de Amsterdamsche Damver- eeniging „D-O.S." voor het spelen van een massakamp. Deze uitnoodiging werd onder algemeente instemming aangenomen. De jaarverslagen werden onder dank zegging goedgekeurd. Het verslag van den afgevaardigde naar de jaarvergadering van den Nederl. Dam- boncl, den heer P. G. M. Ottolini Sr., werd onder applaus goedgekeurd. De 2de penningmeester der feestcommissie voor het 25-jarig bestaan gaf hierna een overzicht van den stand van het jubileum fonds. Hieruit bleek dat de bijdragen ge regeld binnenkomen. Hierna werden aan de spelers van het 3de tiental de herinneringsmedailles in verband met het behaalde 3de klasse clubkampioen schap van den Nederl. Dambond uitgereikt, alsmede de topscorer-medailles aan de hee- ren J B. Sluiter Jr. (hoofdklasse), B. Duikel en H. de Boer (2e klasse) en J. H. Reedijk (3de klasse). De wedstrijden om de clubkampioen schappen 1930/31 lokten uitvoerige discussies uit. Tenslotte werd het bestuursvoorstel aan genomen, waarmede dus de promotie- en degradatie-wedstrijden in eere hersteld wer den, een Selectie-afdeeling werd ingesteld en voorts herkansingswedstrijden zullen plaats vinden. Voor de functie van voorzitter waren geen candidaten gesteld en hoewel de heer Van Dartelen verklaarde, zijn functie thans te willen neerleggen, werd hij toch herko zen. Een nieuwe stemming was dus nood zakelijk, waarbij de heer Van Dartelen nog maals verzocht niet op hem te stemmen. Daarop werd de heer P. G. van Engelen ge kozen. Hij nam de benoeming aan en werd dadelijk geïnstalleerd. Tot Vice-voorzitter werd gekozen de heer W. J. A. Matla in de plaats van W. v. d. Eijnde, die periodiek aftrad. De verkiezing van een penningmeester (vacature P. G. M. Ottolini Sr.) had tot resultaat dat de heer J. Otter de meeste stemmen verkreeg. De heer J .Wielenga werd als 2e secretaris herkozen, terwijl in de plaats van den heer G. A. Ottolini Jr. tot 2den commissaris van materiaal gekozen werd de heer J. Balk. Het bestuursvoorstel tot het houden van een tournooi volgens de nieuwe speelwijze kon geen bijval verwerven. Besloten werd in de maanden Juli en Augustus een afval- wedstrijd met handicap te organisèéren, waarvoor vijf medailles werden beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag werd aan den heer Van Dartelen dank gebracht voor hetgeen deze gedurende zijn 14-jarig bestuurslidmaatschap voor de vereeniging tot stand had gebracht. De heer J. van Looij overhandigde hierna nog aan het bestuur den door hem ontvangen fraaie Verguld zilveren legpenning van de Parïjsehe damclub „Damier Parislen" en. „Damier de la Seine", welke plaquette door het vijftal HD.C.'ers Berkemeier, Van Enge len, Sluiter, de Jong en Van Looij in de wed strijden ParijsHaarlem gewonnen werd. DE „HAARLEMSCHE DAMCLUB" NAAR FRIESLAND. Op verzoek van het bestuur van den Ned. Dambond heeft de „Haarlemsche Damclub" zich bereid verklaard om te Sneek een wed strijd te spelen tegen de Sneeker Damclub. De onderhandelingen zijn thans zoo ver gevorderd dat het doorgaan van dezen tour vrijwel verzekerd is. De Friesche dammers hebben hun Haar lemsche vrienden na afloop van den wedstrijd reeds bij voorbaat een boottocht op het Sneeker meer aangeboden. Finale tournooi om den „Vaderland"-beker. De finale van het tournooi om den Vader- land"-bekert zal op Zondag 10 Augustus a.s. te 's-Gravenhage plaats vinden. In de finale om den beker speelt het Rot- terdamsche „Constant" tegen den winnaar van den wedstrijd „Residentie-Damgenoot- schap"„Gezellig Samenzijn". Tijdens deze finale zal de heer J. W. van Dartelen ïn hetzelfde lokaal een simultaan- séance geven voor niet-leden van damclubs. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI RIJNEGOM Woensdag regende.het pijpestelen. En dat duimde tot 's middags 4 uur. Vóór dien tijd werd vijf minuten gespeeld, toen kwam een noodgedwongen pauze van een uur, om op adem te komen. Eerst te half 5 kon men eenige partijen definitief spelen. In het damesenkelspel zal mej. Koudijs, die mej. Brinkman sloeg, in de finale uitkomen tegen mej. Koorn. De heeren Dr. de Crauw en Ir. de Kamper plaatsten zich, met een moei zaam bevochten zege op Deutman en Nij- pels in de semi finale der heerendubbel A. In het heerendubbelspel B zpUen de hee ren W. v. d. Veer en S. Hooy uitkomen tegen B. Smit en A. Bloemendaal in de finale. De uitslagen van Woensdag luidden: Heerenenkelspel A. 3e ronde: C. Borgerdinik versus Dr. Eysvogel 1210 (gestaakt). Troostronde: Bouvy slaat v. Huystee 75, 36, 62. Deutman slaat Lantzius 62, 63. J. Levie versus E. Rijpma, gestaakt. Damesenkelspel A. Troostronde: Mej. Roos slaat mevr. Nijhuis 63, 64. Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. Levie 6-3, 6-1 Damesenkelspel B. Seri-finale: Mej. Koudijs slaat mej. Brinkman 75, 36, 6—3. Heerendubbelspel A. 3e ronde: Dr. de Crauw en Ir. de Kamper slaan Deut man en NijpeLs 119, 86. Damesdubbelspel A B. 2e ronde: Mevr. Lodder en mej. v- d. Haar slaan Mevr. Molenaar en Mej. Ruisenaars 63, 64. Mevr. Wildeboer en Mevr. Nijhuis slaan mej. Koorn en mej. Grootveld 62, 61. WIELRIJDEN DE TOUR DE FRANCE Uit Parijs; De dertiende étape van den Tour de France, MarseilleCannes (181 KM.) werd door Guerra gewonnen in 62147 voor Pelissier, Bonduel, Dossche. Demuysere, Mer- tens, Delannoy, Taverne, Pancera en Guin- telli. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Leducq, 94—12—16; 2. A. Magne 94-17-10 3. Guerra, 942540; 4. Demuysere 94-27-19, 5. Pelissier 943116. Aerts heeft den strijd opgegeven. POSTDUIVEN. „DE ZWALUW" Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Vilvoorde, afstand 162 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: W. Dieremanse 1, 4, G. N. v. d. Linden 2, 11 H. Everts 3, 8, 12. 18, Th. v. d. Reep 5. 6, 9, 13, 19, C. Wilkes 7, 10, 17. H. v. d. Eijkhof 14, H. C. Hartman Jr. 15, W. Bakker 16, 20. DE SNELPOST. Bovegenoemde vereeniging hield een wed vlucht. met jonge duiven van Antwerpen. De prijzen werden als volgt behaald: G. Akooy 1 10 18 20, H. Venbroek 2 6 14, P. Martens 3 7 27 58, J. Klumper 4 8, P. Braun 5 13 25 40 41, J. Zomerdijk 9 12 44 51, A. Flotman 11 29 30 42 50 57, H. V. Es 15 52, H. Stappers 16 17, J. Kroon 19, E. C. v. Eydom 21 54, J. G. Kuperus 22 56, B. v. d. Meer 23, Til. Donckerwolke 24 43, H. Keerwolf 26 32, J. Hommers 28 33 45. A. Heydanus 31 38 55, G. Zaagsma 34 47 53. M. Snoekss 35 59, C. Face 6 37 49. J. v. d. Linden 39 46, K. Paap 48, P. R. J. Vergers 61. Wedvlucht van Bordeaux: H. Keerwolf 1, P. Martens 2, H. Stappers 3 4, J. Klumper 5 6, J. v. d. Linden 7. Wedvlucht van Orleans: J. G. Kuperus 1 2 3 4, Eerst getoonde vogel 3.25.19. Laatst getoonde vogel 3.54.31. COLUMBA. De vereeniging „Columba" hield een wed vlucht met jonge duiven van Vilvoorde (162 K.M.) Gelost te 9 uur, bereikte de eerste duif haar hok te 12.2.51. Laatste prijswinnaar te 12.14.48. De prijzen werden behaald als volgt: J. Philippo 1, 18, 20. 21, 25; W. Kuyk 2; P. Boeree 3, 8, 9, 13. 17; G Peschar 4. 11; A. Kramer 5; L. Gimbrère 6, 10, 14. 16. 24. 26. 27; H. Bewarder 7, J. Bonke 12, G. Mollema 15, 22*. 23: F. Neuman 19. Van Orleans 538 K.M. werd dit jaar de laat ste wedvlucht met oude duiven gehouden. Los 530. Aankomst eerste duif te 3 49. De prijzen werden behaald als volgt: J Bonke 1. 5. 8. 10. 5; P Boeree 2, 3. 4. 6. 9, 12. 14, 17: L. Gimbrère 7, 11, 13, 18, 19, 20; F. Neuman 16.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10