NEDERLAND'S OCEAANVLIEGER THUISGEKOMEN. AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 29 JULI 1930 TWEEDE BLAD Duizenden verbeidden Van Dijk op Schiphol. Een eenvoudige hartelijke huldiging. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (Van een onzer redacteuren). ■KMeneer Van Dijk", zegt minister Reymer, wij allen wenschen U geluk". Dit is een echte Hollandsche dag. Stand vastig blauw het hemelfond, maar daarvóór zware wolkenkoppen, witte, gebold op den wind en daarachter dreigend donkere, mas saal grijze en zwart tot koperkleurige in de verte. Een lucht van de Hollandsche schil ders. En er onder de Hollandsche polder met de verste boomen een beetje in regenwaas, blauwachtig. En de vlaggen in den wind. Hoe mooi is het Oranje-Blanje-Bleu juist tegen deze luchten. Op het water een wit zeil, prachtig blank tegen het sluierblauw en het nevelgrijs en de lood- en koperkleu ren. Een „Volharding"-boot, die hoog op het water zichzelf en haar element eigenlijk een beetje belachelijk maakt, zoo groot en hoog als zij is in het Ringvaartje. Maar toch hoort zij er bij en wij zouden haar niet graag ruilen tegen een takkerend venijnig, Amerikaansch binnengedrongen motortje. Merkwaardig Hollandsch is deze omge ving van het internationale Schiphol. En merkwaardig Hollandsch is de sfeer op de zen vaderlandschen dag. Langs den weg zijn de getresde en ge-kolbak-te marechaussées met de zware oranje-kokardes op de beren mutsen en tegenover zich vinden zij natuur lijk de vrije lieden, die niet kunnen begrij pen, waarom alles afgezet is, en die zich zóó maar niet terug laten sturen! Er is een strenge afzetting op de wegen rondom het [vliegveld. „Wij hebben door de Zeppelindrukte ge leerd", zegt de politie en zij doet er naar. Ook de handelsgeest verloochent zich niet. Er zijn slimme lieden, die van het lucht-enthousiasme gebruik maken om „Van Dijk-vliegtuigjes", ons op de jas te spelden, en anderen, die profiteeren van de nationale gevoelens door een niet on- voordeeligen verkoop vanoranjestrik jes; er wordt in bananen gedaan en in Kwatta's. Wachten. Om één uur begint het al druk te worden op het vliegveld. Er zijn paaltjes en hekjes aan den kant van het militaire gedeelte en borden: Eerste Rang, Tweede Rang. De toe gang kost een luttel bedrag en er passeeren velen door de hekken, steeds meer. Voor de genoodigden is een thee-terras ingericht, vlak bij de loods voor de rondvluchten. En daar voor staat het verhoogd plankier met de microfoon. En met de bloemen, want er worden al kransen neergezet en een ruiker theerozen in een vaas. Voor mevrouw Van Dijk. In de groote luidsprekers is gramo- foonmuziek. Naast ons staat de Philips- auto. studio van het omroepbedrijf van de zen middag. Er zullen nog belangrijke me- dedeelingen uit komen. De hoofdstedelijke politie is hier op het gebied, dat Amster- damsch bezit is, met veel manschappen aanwezig. Te voet, bereden, op den motor. Het luchtvaartbedrijf gaat zijn gewonen gang. In de Stationshal kruisen de inter nationale volzinnen elkaar. En de coulante Schiphol-beambten spreken alle talen tege lijk. Welk een internationalisme en toch ook weer: wat echt Hollandsch, die talenkennis. Op het zwarte bord worden regelmatig de [vertrek- en aankomsttijden ingevuld. Om 2 uur dit: Uit Londen: PH-A.G.A., [piloot. Beekman, vertrokken 13.33 (Amster- damsche tijd). Ze zijn weg! De luidsprekers hebben het ook al verteld: De drie-motorïge F. IX met Van Dijk en zijn vrouw als passagiers aan boord is vlot gestart. De directeur van de KL.M.. A. Plesman is op het terrein gekomen. „Wat dunkt u, mijnheer Plesman, hoe zijn de omstandig heden?" De omstandigheden zijn goed, uitstekend. De wind is mee, over twee uur kunnen zij hier zijn. Er moet echter een tusschenlan- ding gemaakt worden te Rotterdam. Er zijn meer passagiers aan boord van dezen groo- ten Fokker. Nu volgen de mededeelingen elkaar spoe dig. Te 2.20 rapporteert de omroeper dat de Engelsche kust verlaten is. De F. IX koerst naar Oostende. 2.53 De Belgische kust is gepasseerd, de &H.-A.G.A. nadert Vlissingen, Wat reist een Oceaan vlieger snel! 3.02. Zierikzee is gepasseeerd. Over en kele minuten zal de A.GA te Rotterdam landen. 3.10 Middelharnis gepasseerdWaar ligt dat ook weer precies? Rotterdam meldt, dat ze geland zijn. Er zijn nu duizenden en duizenden langs de lijnen gekomen en de lucht is vol geraas. Tegen half drie is uit de lucht in het Noor den een zwerm vogels te voorschijn gescho ten. De legervliegtuigen van Soesterberg. Gedrieën en in esquadrilles van vijf komen zij aansnorren, sneller en brutaler dan ver keersvliegtuigen, een dozijn, twee dozijn, en nog meer. Er zijn vlugge jongens, die er 36 geteld hebben, maar wie verzekert, dat het daarmee afgeloopen is? Zij vliegen in starren V-vorm, zij wenden in dien vorm, zij stijgen, zij vallen en zij zijn niet uit den plooi te brengen Kranige vliegers, die van Soesterberg. Er is wat aan te kijken voor het publiek, de verschillen met verkeers vliegtuigen, in bouw, in vliegwijze, zijn op vallend. Er worden vergelijkingen gemaakt, de aandacht trekken de vliegbooten. 3.48. Een belangrijke mededeeling. De Fokker is gestart. Hij zal over Wassenaar gaan, de woonplaats van Van Dijk. Een sympathieke gedachte. Het wordt nu heel vol van genoodigden op het terras. Minister Reymer is gekomen en generaal Snijders Het gemeentebestuur van Amster dam is vertegenwoordigd door de wethou ders dr. E. J. Abrahams, Kropman en Dou- wes. Van Soesterberg is er de commandant, majoor Simon Thomassen, majoor Van Santen, commandant van het eskader in de lucht, de kapiteins Seegers. Ralland, Ver steeg, Van Hekking Colenbrander. Van de plaatselijke autoriteiten de gar nizoenscommandant majoor Rouffaer, de commandant van de politietroepen majoor Kloeke. Ook de heer G. J. Diekema, Ameri kaansch gezant is aanwezig en uit Haarlem is mevrouw Fokker, de moeder van onzen vliegtuigbouwer gekomen. Op het militair vliegveld zijn tal van of ficieren verzameld, op het burger lucht vaartterrein vele piloten en K.L.M.-figu- ren. Nog speelt de gramofoonmuziek, maar nu luisteren de menschen niet meer. Zij wor den alleen stil en luisteren scherp als door het geraas van de verkeersvliegtuigen en van de militaire esquadrilles de stem van den omroeper de emotie-brengende mede deeling doet: Kapitein Van Weerden Poelman met zijn esquadrille heeft boven Alphen de P.H.- A.G.A. ontmoet en begeleidt hem. Nu zal het dan gebeuren. Over vijf mi nuten gaat Nederland zijn eersten Oceaan vlieger huldigen. Het enthousiasme van een Rooseveld-Field, van een San Francisco zal overgedragen worden op Schiphol. Wij zul len Van Dijk zien! Den eereburger van New-York. Gezond en in levenden lijve. En naast hem zijn vrouw. De heer Hofstra op den verkeerstoren heeft hem al gezien. Tenminste zijn ma chine. Hij geeft het gebruikelijke sein op de sirene: Vliegtuig in zicht. Het is dertien minuten over vieren. De A.G.A. vliegt in het midden, een kleiner verkeersvliegtuig er naast. Voorop komen drie watervliegtuigen. En Poelman's esquadrille sluit het convooi. Motoren donderen, emotie trilt door de me nigte. Iedereen op het terras is opgestaan, ondanks het verzoek om te blijven zitten om anderen niet het uitzicht te benemen. Nu zijn de letters P.H. A.G.A. duidelijk te lezen. De houten vleugel blinkt in de zon. De belangstelling der dames gaat uit naar mevrouw Van Dijk. Hoe zou zij gekleed zijn? Eigenaardige vragen op zoo'n moment. Nu is hij recht voor ons, wij wuiven. Het publiek juicht. Maar nog eenige oogenblik ken moet hij de lucht in, nog even een boog boven Amsterdam en dan komt de ma chine heel laag achter de loodsen aan de Noordzijde uit. Te 4 uur 20 raken de wielen den grond. Vreugde-razend stijgt het esquadrille Poelman de lucht in. Het is een aangrijpend moment, dat ieder als heel groot voelt. En als Van Dijk uitstapt klinkt het Wil helmus over 't veld en gaan de hoeden af. Vreugdebuitelend valt het esquadrille hoog in de lucht uit elkaar als een vuurpijl die met een doffe knal gesprongen is. Het is jammer, dat slechts weinigen de vrille ge zien hebben, want de algemene aandacht richt zich op de fotografen, die als een klit gekomen zijn om de groote krachtige figuur van den vlieger, die al een krans om heeft. En de oogen zoeken de tengere gestalte van mevrouw Van Dijk. Zij draagt een ruiker roode rozen. En aan de hand heeft Van Dijk zijn dochtertje, dat hij van allen 't eerst be groet heeft. Te midden van een kleine groep vrien den, officieren, autoriteiten gaat Van Dijk naar het podium. Het is alles zoo eenvoudig, doch zoo ontroerend, dat het publiek ver geet te juichen. Maar als de vlieger er een maal staat tusschen al die kransen, al die bloemen, breekt het van alle kanten los. En Van Dijk doet niets dan wuiven met zijn krans en met zijn Panama-hoed. De mili tairen hebben zich en haie opgesteld en slaan aan. De vliegtuigmotoren zwijgen nu. Een broer van den vlieger staat opzij van het podium. Het woord is aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat. Woorden van hulde. „Meneer Van Dijk", zegt minister Rey mer. „Ik verheug mij ten zeerste u na mens de Nederlandsche regeering te mogen begroeten, na uw zoo schitterend geslaag den vliegtocht. Gij verhoogt het aanzien van ons Nederlandsche vliegerskorps, dat trotsch is, u onder zijn leden te tellen". De minister gewaagt van de spanning, waarmee wij meegeleefd hebben, de groote blijdschap, die iedereen vervulde, toen de tocht tot zoo'n schitterend einde was ge bracht. En hij deelt daarop mede, dat de regeering uiting wil geven aan haar waar deering, en dat de Koningin Van Dijk be noemd heeft tot ridder in de Orde van Oranje Nassau." Het publiek brengt den vlieger ovaties. De minister spelt hem de eereteekenen op de borst. Dan spreekt wethouder dr. Abrahams: Namens het gemeentebestuur van Am sterdam brengt hij Van Dijk hulde en dank. Ons volk is een sportief volk. Doch het ge meentebestuur ziet in de proefneming die Van Dijk heeft gedaan ook een economisch belang en mede daarom biedt- het den vlie ger als symbool van hoogachting en waar deering een lauwerkrans aan. Als het applaus verklonken is komt de heer Wurfbain .voorzitter van den Raad van Bestuur van de K.LM. namens de Luchtvaartmaatschappij getuigen van de trots van de K.L.M., haar ongerustheid ook, dat zij den piloot niet zou terugzien, dien zij evenals al haar piloten, zoo noodig heeft, ook al om straks in September de post en passagiers naar Indië te brengen. Aan den „parel der verkeersvliegers" schonk ook de heer Wurfbain een lauwerkrans. Hartelijke woorden sprak de heer E. Smit namens de Fokkerfabrieken. „Fok ker zelf heeft je al verteld, hoe hij over je denkt, dat behoef ik dus niet meer te doen". En daarom huldigde de heer Smit bij ontstentenis van den Nederlandschen direc teur den heer Stephan, die ziek is, den pro pagandist voor het Fokker-fabrikaat mede, met een lauwerkrans. De heer Van Renssela e r B owie r, voorzitter van de Vereeniging voor Mensch- lievend Hulpbetoon „Prins Hendrik" heeft den heer Van Dijk het eereteeken der ver eeniging aangeboden als belooning voor een in 1916 door hem verrichte redding van schipbreukelingen in -de Middellandsche Zee. En de heer Van Wallaerdt Sacré heeft namens de Koninklijke Vereeniging voor de Luchtvaart een krans overhandigd. Piloot Beekman spreekt namens de mede-vliegtuigbestuurders bij de K.L.M. en geeft de verzekering, dat zij niet ongerust geweest waren, omdat zij op hun makker vertrouwden en schenkt als aandenken een kaartje van den Atlantischen Oceaan, tus schen Amsterdam en Amerika. Een aardig moment is het tenslotte als mej. De Jonge namens het hoofdkan toor van de K.L.M. bloemen komt brengen en zegt: „Hier meneer, mag ik u dit aan bieden als een klein blijk van hulde?" 4.55 rijden de heer en mevrouw Van Dijk in een beschikbaar gestelden open auto het veld af. eerst langs de menigte, die juicht en wuift en dan door dichte rijen menschen naar Amsterdam, naar den maaltijd in het Carltonhotel. Ja, wel is het een Hollandsche dag ge weest. Eenvoudig, hartelijk, zonder over drijving, zonder wanorde was de huldiging. Op een middag in de week hebben duizen den nog gelegenheid gevonden om van hun sympathie voor den pionier der luchten te doen blijken. En zij hebben het gedaan op een wijze, zooals Van Dijk, het ongetwijfeld zelf het liefst gewild heeft. INTOCHT VAN VAN DIJK FEESTMAALTIJD IN HET CARLTON HOTEL. Langs den weg is de belangstelling enorm geweest. Overal langs den weg werd onze nationale luchtheld hartelijk toegejuicht. De blijde inkomst in de hoofdstad. Het publiek in de Vijzelstraat juicht* In Sloten vlagden vele' huizen aan het gejuich kwam schier geen einde. Vooral in Amsterdam zagen wij zelden zooveel be langstelling. Via Amstelvqenscheweg, Overtoom, Leid- sche Boschje, Stadhouderskade, en Vijzel straat werd naar het Carltonhotel gereden. Ook hier wachtten Van Dijk stormachtige ovaties. Het verkeer was geruimen tijd ge stremd en nog lang nadat het echtpaar van Dijk zich binnen de muren van het Carl tonhotel in veiligheid had gesteld bevond zich een groote menschen menigte in de Vijzelstraat, in de hoop nog een glimp van hun luchtheld te aanschouwen. Zoo nu en dan ging een gejuich op: Van Dijk vertoon de zich aan het venster! En onafzienbaar was de stoet van auto's die nog gedurende anderhalf uur van Schip hol kwam. Aan den feestmaaltijd in het Carlton hotel zaten oa. aan de Minister van Water staat, Mr. Reymer, de gezant der Vereenig- de Staten te Den Haag. G. J. Diekema, de Nederlandsche gezant te Washington, Dr. J. H. van Royen, ZExc. generaal Snijders, de secretaris van de Amerikaansche Kamer van Koophandel Mr. von Baumhauer, de wethouder van Amsterdam, ir. Abrahams, de secretaris van de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, de heer Van Wallardt Sacré, de voorzitter van den Raad van Be stuur van de KL.M., Ir. Wurfbain, het be- bestuurslid van de Fokkerfabrieken, de heer Patljn, de directeur van de K.L.M., de heer Plesman, voorts Jhr. van Rensselaer Bowier, de kapitein der Marine afdeeling Luchtvaart, Doorman, de Indië-vlieger van der Hoop, de voorzitter van de Amsterdam- sche Kamer van Koophandel en de heer Joh. Bol, de directeur der vliegtuigenfa- briek Koolhoven, de heer F. Koolhoven, Jhr. Gevaerts, van de K. V. van Luchtvaart en tenslotte nog Jhr. van den Berch van Heemstede, vice-voorzitter van de Kon. Ned. Vereeniging voor de Luchtvaart, vele vlie gers en andere autoriteiten op luchtvaart gebied. Als eerste voerde het woord, vermoedelijk als oudste lid der verschillende lichamen, welke dezen feestmaaltijd georganiseerd hadden, generaal Snijders, welke den heer Van Dijk hulde bracht voor het- aan deel dat hij gehad heeft in deze buitenge wone luchtvaartprestatie. Spr. heette Van Dijk, zijn echtgenoote en ook den minister van Waterstaat, welke de regeering hier vertegenwoordigde, hartelijk welkom aan deze disch, terwijl hij tevens een welkomstgroet bracht aan den Ame- rikaanschen gezant en den Nederlandschen gezant te Washington. Spr. noodigde de aanwezigen uit een heildronk uit te brengen op H. M. de Koningin en den President van Amerika. Vervolgens werd het woord gevoerd door den minister van Waterstaat, Mr. Reymer die er op wees, dat het een merkwaardig verschijnsel is in het maatschappelijk le ven, dat de mensch, wanneer hij een mo gelijkheid ziet om 'technisch kunnen tot hoogere volmaaktheid op te voeren niet af slaat te trachten die mogelijkheid ten spoe digste te verwerkelijken Moeilijkheden en tegenslagen kunnen hem niet ontmoedigen, doch prikkelen hem slechts te meer voort te gaan op een ingeslagen weg en het gestelde doel toch te bereiken. Dit komt vooral uit in het Luchtvaartverkeer, waar men niet alleen over land of over korte afstanden over zee vliegt, doch Oceanen oversteekt en aldus volkeren nader tot elkaar brengt. Deze tocht heeft voor ons land bijzondere beteekenis en wel omdat als tweede be stuurder uit alle vliegers van alle landen een Nederlandsch verkeerspiloot is gekozen, nl. den heer Van Dijk. Deze heeft reeds vijfduizend uur gevlogen en zich in dien tijd doen kennen als een bekwaam, moedig en doortastend vlieger. Namens de Nederland sche regeering bracht spreker nogmaals een welverdiende hulde aan hetgeen de heer Van Dijk verricht heeft en waar Nederland trotsch op is. De gezant van Amerika, dat heer Dieke ma, zeide dat hij sinds hij in Holland is, menigmaal Amsterdam bezocht heeft, doch nog nimmer heeft hij zoo'n heerlijken tijd gehad als vandaag. Ik zie, aldus spreker hier vandaag twee vlaggen, Rood, Wit en Blauw naast elkaar, vlaggen van Vrijheid en Trouw, welke vandaag meer nog dan vroeger door den heer Van Dijk toonen hoe nauw beide landen tot elkaar zijn geko men. Spr. prijst den heldenmoed en de kracht van den vlieger. „U hebt getoond", aldus spreker, „door uw heldenmoed welk groot land Nederland ook thans nog is, want in 1930 heeft het getoond, ook in hel denmoed naast Amerika te staan. Wij zijn vrienden, riep spreker uit en Van Dijk be hoort ook ons toe en niet alleen Nederland. Dat hij nog vele jaren gespaard moge blij ven. Vervolgens werd het woord gevoerd door den wethouder Abrahams die zeide niet veel meer te hebben toe te voegen aan de redevoering, welke hij hedenmiddag na mens het gemeentebestuur op Schiphol heeft uitgesproken. Hij wilde echter thans ook aan de echtgenoote van Van Dijk een welverdiende hulde brengen. Namens het gemeentebestuur bood spreker mevrouw Van Dijk hierop bloemen. De heer Plesman, directeur van de K. L. M. bracht eveneens hulde aan me vrouw Van Dijk en prees den moedigen vlieger voor zijn kranige prestaties. Namens het bestuur bood hij een platina-gouden speldje van de K.L.M. aan, welk speldje voor het eerst in goud werd uitgereikt. Voorts spraken nog de heeren Patijn, na mens de Fokkerfabrieken, welke een gouden medaille aanbood, de heer Bol, namens de Amsterdamsche Kamer van Koophandel, Jhr. v. d. Berch van Heemstede, namens de Kon. Vereeniging voor Luchtvaart. Mr. von Baumhauer van de Amerikaansche Kamer van Koophandel en de Indië-vlieger van der Hoop. Van Dijk dankte tenslotte naméns zich zelf en zijn echtgenoote voor de hem be reide hartelijke ontvangst, zeggende dat de hem gebrachte hulde ook toekwam aan de andere vliegers van de K L. M. die zeer wel ook in staat zouden zijn geweest het zelfde te volbrengen. Op Waalhaven. Ook op het vliegveld Waalhaven heeft een korte huldiging plaats gehad. Te kwart over drie daalde de P.H.-A.G.A. op het vliegveld Waalhaven, Evert van Dijk en zijn echtgenoote, waren de eersten, die uit 't toestel stapten luide toegejuicht door het geheele personeel van Waalhaven, dat zich in een halven cirkel om het vliegtuig had opgesteld. De waarnemend stationschef van Waalhaven, de heer Den Outer, bood mevrouw van Dijk bloemen aan. Ook van de zijde van het publiek bestond zeer groote belangstelling en werd Van Dijk hartelijk -toegejuicht, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORISSTRAAT 16 TELEFOON 1075» VAMPYR Stofzuigers f98.- VELSEN WETHOUDERSPENSIOENEN. WIJZIGING DER VERORDENING VOORGESTELD. Vólgens de thans geldende verordening, regelende de pensionneering van wethouders en die werd vastgesteld dd. 7 Januari 19-0 hebben de wethouders, onmiddellijk nadat zij hunne functie hebben neergelegd, recht op pensioen. Dit pensioen bedraagt per jaar voor hem, die ten minste 3 maanden onaf gebroken wethouder Is geweest, voor elk tijd vak van 3 maanden, gedurende hetwelk de betrekking is bekleed het 1112e deel van het bedrag der laatstelijk genoten jaarwedde, met dien verstande, dat het pensioen het twee derde gedeelte dier jaarwedde niet zal over schrijden. Voorts regelt de verordening de pension neering der weduwen. Reed meermalen werd er ln den Raad van verschillende zijden op aangedrongen, de verordening zoodanig te wijzigen, dat het direct ingaand pensioen werd veranderd in een pensioen, ingaande op ee nin de verorde ning vast te stellen leeftijd. Velen achtten het niet gewenscht, dat het mogelijk zou zijn, dat een wethouder op betrekkelijk Jongen leeftijd aanspraak kan maken op pensioen. Geruimen tijd verliep en ten slotte nam het „seniorenconvent", dat gevormd werd door de voorzitter der verschillende raads fracties de zaak ter hand. Het seniorenconvent heeft thans zijn taak volbracht en den raad een concept-verorde ning aangeboden. In deze concept-verordening heeft men het principe direct-ingaand pensioen, laten val len. Immers volgens art. 1 wordt aan hem, die ophoudt wethouder te zijn, een vergoeding toegekend en wel gedurende gelijken tijd, a.s hij wethouder is geweest, met dien verstande, dat de vergoeding voor geen langer tijdvak dan twee jaren wordt verleend. Deze vergoe ding zal volgens art. 2 bedragen: a. voor de eerste drie maanden of korter ten volle de laatstelijk genoten jaarwedde; b. voor de daarop volgende negen maanden of korter 60% en c. voor het tweede jaar of korter 40% der laatstelijk genoten jaarwedde. Volgens art. 3 wordt pensioen verleend aan hem, die na opgehouden te hebben wethou der te zijn, den leeftijd van 55 jaren bereikt of heeft bereikt. Is hij bij het bereiken van den leeftijd van 55 jaar in het genot van een vergoeding als ln de voorgaande artike len bedoeld, dan wordt hem in plaats van deze vergoeding of met beëindiging daarvan pensioen toegekend, tenzij de vergoeding voor den betrokkene voordeeliger is, in welk geval de vergoeding wordt uitgekeerd totdat de pensioenregeling gunstiger is. Art. 4 bepaalt het bedrag van het pensioen. Dit bedraagt: a. voor hem, die ten minste drie maanden onafgebroken wethouder is ge weest voor elke volle maand, gedurende welke de betrekking is bekleed, het 1/216 gedeelte van de laatstelijk genoten jaarwedde, tot een maximum van 2/3 der wedde. Voor de weduwe van een wethouder, een. gewezen- of een gepensionneerden wethou der die geen wettige of gewettigde kinderen heeft nagelaten bedraagt het pensioen de helft van het door den overledene op heb tijdstip van overlijden genoten pensioen of van het pensioen dat aan hem eventueel op 55-jarigen leeftijd of ouder zou zijn toege kend. Voor weduwen met één of meer kinde ren beneden den leeftijd van achttien jaar wordt dit bedrag verhoogd met evenzooveel twaalfde gedeelten van het pensioen als het aantal dier kinderen bedraagt, met dien ver stande, dat het totale bedrag van het ver hoogd we duwen pensioen het tien twaalfde van het wethouderspensioen niet overschrijdt De verordening bevat de volgende over gangsbepaling. Voor de reeds gepensionneerden of dan aftreden Wethouders en hunne weduwen en/of weezen blijft de verordening, vastgesteld bij Raadsbesluit van 7 Januari 1920. gewijzigd den 7 September 1920, van toepassing. Voor de Wethouders die nó den datum van inwerkingtreding van deze verordening in functie zijn en reeds vóór dien tijd Wethou der zijn geweest, wordt voor de vaststelling van het bedrag van het pensioen, de tijd, doorgebracht onder de werking van de ver ordening van 7 Januari 1920, gewijzigd den 7 september 1920, berekend overeenkomstig de bepalingen dier verordening. In een minderheidsnota bepleit de heer K. H. Tusenius herziening der salarieering van wethouders in verband met de door deze nieuwe regeling der pensionneering ontstane verandering der arbeidsvoorwaarden. Als Haarlem's Dagblad nieï in Haarlem en Omstreken dé algemeene Huisvriend was, zou di<? dagblad niet meer dan 18.500 abonnés hebben. Hieruit volgt, dat wie nog niet op Haarlem's Dagblad geabon neerd was, zichzelf te kort doet. DINSDAG 29 JULL Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 u< Schouwburg Jansweg: Kinder- en fami- lie voorstelling 2.30 uur. Palace: „Rascha, de Zigeunerin" 2 30 cri 8.15 uur. „De Zuiderzeewerken". 2.30 uur, Tooneel Barrycks en Co. Luxor Theater: ..Christina" en „Lange Vingers". 2 30 en 815 u. Tooneel The Bivaks. Rembrandt Theater: „Het halsnoer der koningin". 7 en 9.15 uur. „Hij, Zij en Ham let". 2.30 uur. Tooneel: Niotna and Partner, Velsen: Raadsvergadering 7 uur nam, WOENSDAG 30 JULI. Schouwburg Jansweg: Kinder- en familie voorstelling. 2.15 uur. Bioscoopvoorstellingen; 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan* dags, toegang vrii.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5