Apropos Nederlandsch ElftalFree Foresters. Cricket in Engeland HONKBAL ZEILEN. CRICKET. Een century van v. Manen. DE EERSTE DAG. Zaterdag begon op het prachtige terrein Van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan de jubileumwedstrijd van het Nederlandsch elftal tegen de Free Foresters, welke Engel sche touringclub thans voor de tiende maal ons land bezoekt. De Beus wint voor de Hollanders den toss en verkiest te gaan batten. Als openings- paar trekken om twaalf uur (de tassclien der Engelsche heeren hadden op zich laten wachten!) Mr. H. v. Manen en Jhr. W. v. d. Bosch naar de wickets waar Hughes Hallett en Burdett den aanval openen. Nadat reeds spoedig een dubbele verandering in den aan val is gebracht, waarbij wij Macnab en Wil son den bal ter hand zien nemen en eenige kansen van beide spelers niet zijn geaccep teerd, valt op 41 hot eerste wicket, als Pat terson van den Bosch op Wheatly's bowlen, die inmiddels is aangezet, achter het wicket voor 24 vangt. Tot de lunch blijven v. Ma nen en Schill samen; er zijn dan 58 runs en reeds 7 bowlers hebben dan een beurt ge had, waaruit wel blijkt, dat de aanval niet al te sterk is en de Engelschen niet over een paar stock-bowlers beschikken. Het wekt ook eenige bevreemding, dat het Engelsche team geen fast-bowler meegenomen schijnt te hebben, wat in de gegeven omstandigheden niet overbodig was geweest. Na de lunch zien we Jhr. P. Feith met Van Manen naar de mat trekken, die de plaats van Schill heeft ingenomen, in verband met familie-omstandigheden, waardoor de ge broeders Schill genoodzaakt waren naar den Haag terug te keeren. Beide spelers slagen er in de 100 op te brengen en verhoogen het totaal voor het tweede wicket met 91 runs. Op 132 vangt Capes Feith voor een goede 37 op cover-point op het bowlen van Wilson. Met Dr. Max Jansen in slaagt Van Manen er in, echter na diverse malen vrij eenvoudig gemist te zijn, zijn 100 vol te maken, het geen hem een welverdiend applaus bezorgt. Ook deze beide spelers zetten voor het derde wicket een flinken stand van bijna 90 runs op, die beëindigd wordt, als op 220 Pattisson zijn tweeden vang achter het wicket doet, welke Wilson zijn tweede wicket bezorgt en waarmede Jansen voor een harde 38 (een zes in den Hout) wordt teruggestuurd. Van Manen die er, nadat hij zijn century voltooid had, geweldig het hout op legde, verhoogt met de Beus de score tot 270, waar na voor de thee wordt gepauzeerd. Nadat weer hervat is, komt er spoedig een einde aan de innings van Van Manen, als Capes hem op eigen bowlen schitterend van een harden lagen slag voor 147 vangt. De Hagenaar had 22 vieren geslagen. De stand Ls nu 4 voor 285. Ernst Jansen, die voor R, Schill invalt, komt nu zijn aan voerder gezelschap houden en slaat er direct flink op los, hetgeen hem een aantal boun daries bezorgt; speciaal zijn spel aan leg valt op, doch hij is hierbij niet ongelukkig als hij op deep fine leg wordt gemist, terwijl na een mislukten slag door de slips de bal eveneens wordt gemist en nog wel vrij on benullig. Tenslotte bowlt Capes Jansen voor 36 (8 vieren). De Beus was inmiddels als zesde wicket door Pattisson op Wheatly's bowlen achter de palen voor 15 ingepikt. De 300 was intusschen door Jansen opgebracht en als Terwiel en Glerum op de mat staan, zijn er 7 wickets neer voor 334 runs, daar Hartog even te voren na een goede 11 run out was gegaan, toen Jansen weigerde te loopen. Ook Terwiel maakt het kort: Wheat- ly bowlt hem na een wilden zwaai voor 5, zoodat het nu van 4 voor 285 ineens 8 voor 338 is geworden. Glerum en Neuerburg zorgen dan weer voor eenige verbetering door voor hst ne gende wicket 40 runs te scoren en zij doen dit op dusdanige wijze, dat vooral thans blijkt hoe zwak de Engelsche aanval feite lijk is. De Beus had beide batsmen name lijk order gegeven den aanval flink onder handen te nemen, teneinde in den kortst mogelijken tijd het totaal zoo hoog mogelijk op te voeren. Het was vooral Glerum, die zich van deze opdracht op schitterende wijze kweet en zijn inning gaf ons dan ook zonder twijfel het mooiste cricket, van wat tot dusverre door de Hollanders gepresteerd was, te zien. In prachtigen vlotten stijl sloeg hij de Engelsche bowlery naar alle kanten van het veld en zoo ging b.v. Wheatly 4 maal achtereen naar de boundary. Dan komt De Beus ineens wederom het veld in, en zegt tot onze niet geringe ver wondering tegen Glerum, die het spel reeds zoo veel als dit maar eenlgszins mogelijk was forceerde, dat hij er nog harder op los anoest ranselenen dan maar uitgaan, omSodderland nog even te laten bat ten! Meer dan absurd, het was toch zeker geen vriendschappelijk (in figuurlijken zin dan!) partijtje cricket, maar een interna tionale wedstrijd, die hier werd gespeeld. Het onvermijdelijk gevolg was, dat Glerum ook inderdaad en reeds met den eerstvol- genden bal uit ging, hij liep op Wilson ver uit, miste en werd door Pattisson voor een fraaie 36 gestumpt. Zijn score bevatte maar liefst 7 vieren en verder 2 tweeën en 4 singles. Dit zonderlinge optreden van den Hollandschen aanvoerder heeft het Nederl. Elftal zeker een twintigtal runs gekost, daar Glerum, die buitengewoon op dreef was en er geweldig 't oog in had in de laatste 2 overs dit aantal er nog wel bij geranseld zou hebben. Nadat hij op 377 was vertrokken, was het nu spoedig gedaan, daar Sodderland al zeer onnoozel run-out ging voor 2. Neuerburg (was dit Neuerburg wel, die speler die er ook al zoo geducht op los sloeg! bleef met 11 niet uit en het totaal werd met in begrip van 25 extra's 387. De Engelsche bowllngcijfcrs waren verre van fraai; Wilson met 3 voor 67 kwam nog het minst slecht uit den strijd. Het werk in het veld van de Engelsche ploeg viel. ten minste wat het vangen betreft, geweldig te gen, wat hier gemist werd, zagen wij nog van geen enkel Engelsch team, dat hiervoor ons land bezocht, eerder gebeuren. Aanvoer der Johnston zal na afloop zijn mannetjes dan ook waarschijnlijk wel duchtig onder handen genomen hebben, daar er naar ruwe schatting toch wel minstens een goede 100 runs aan de Hollanders cadeau zijn gege ven. Het grondwerk was goed. Pattisson achter de palen deed verdien stelijk werk en maakte vier slachtoffers. Plet was Inmiddels zes uur geworden en de Engelschen mogen na den geheelen dag in het veld te zijn geweest nog een uurtje batten. Johnston en Patterson openen op het bow len van v. d. Bosch en Terwiel. Voorloopig valt er geen wicket en tiental na tiental verschijnt op het scorlngbord.. Als Terwiel wordt 'aangezet, heeft deze bowler geen ge luk, als direct een moeilijke kans op hem wordt gemist. Als om zeven uur de wickets tot den vol genden dag worden ongeborgen, zijn belde spelers nog ongescheiden en heeft Johnston 26 en Patterson 32 runs, terwijl het totaal inclusief 8 extra's 66 is. Tot dusverre hadden de vier Hollandsche bowlers (Max Jansen was ook reeds in den aanval gebracht) nog geen succes gehad. De scores luiden als volgt: Eerste innings Nederlandsch elftal: Mr. H. v. Manen c. and bowled C. J. Capes 147 Jhr. W. v. d. Bosch c. H. C. Pattisson b J. B. Weathly 24 Jhr. P. Feith c. C. J. Capes b. G. Wilson 37 Dr. M. Jansen c. H. C. Pattisson b. G. Wilson 38 A. M. J. de Beus c. Idem b. J. B. Wheatly 15 E. Jansen bowled C. J. Capes 36 M. Hartog run out 11 A. Terwiel bowled J. B. Wheatly 5 W. Glerum st. H. C. Pattisson b. G. Wilson 36 Ir. E. Neuerburg not out 11 L. Sodderland run out 2 Extra's 25 Totaal 387 Bowlingcijfer.: O. M. R. W. J. N. Hughes Hallett 5 1 16 1 E. W. Burdett 8 3 41 0 G. Wilson 14 0 87 3 G. A. C. Macnab 16 2 56 0 C. J. Capes 21 1/6 3 61 2 J. B. Wheatly 25 8 99 3 H. B. F. Franklin 4 1 22 0 De tweede dag. Een fraafe century van Johnston. Zondag wordt om 11 uur de innings der Engelschen voortgezet. Johnston en Patter son spelen het zuivere bowlen der Hollanders (Sodderland en v. d. Bosch) met de noodlge voorzichtigheid, zoodat de runs zeer lang zaam komen. Op 92 valt het eerste wicket der Engelschen als Patterson een bal van Sodderland hard in de handen van Neuer burg op mid off slaat en de Engelschman voor 45 zijn plaats moet afstaan aan Wheatly, dfe het evenmin als'in Den Haag lang maakt en wederom voor 5 runs wordt teruggestuurd, als hij op een bal van Terwiel voor zijn wicket gaat staan. Inmiddels heeft Johnston de 100 opgebracht en als hij samen komt met den Yorkshire man Wilson wordt er langza merhand wat sneller gescoord. Laatstge noemde wordt in de slips door Glerum op Sodderland gemist, hetgeen de Hollanders eenige tientallen runs kost, want Wilson speelt het bowlen met het noodige zelfver trouwen en hij zoowel als Johnston zijn den Hollandschen aanval dan ook volkomen mees ter. Nog voor de lunch komt de 200 op en als er dan gestopt wordt zijn beide spelers met resp. 85 (Johnston) en 43 niet uit. Als om ongeveer kwart over twee het spel hervat wordt, nadat tijdens den maaltijd Johnston tot eerelid van den Nederl. Cricketbond ls uitgeroepen, smaakt de sympathieke aanvoer der der Free Foresters al spoedig het ge noegen, evenals het vorig jaar ook nu weer zijn century op het Rood en Wit terrein te gen het Ned. Elftal met een vier vol te ma ken, hetgeen hem een langdurig applaus van publiek en spelers bezorgt. Direct hierna slaat Johnston weer een vier op Terwiel doch wordt dan op denzelfden bowler op silly mid-on door Neuerburg voor een schitterende en nagenoeg kanslooze 108 gevangen. Pattisson komt nu Wilson, die met zijn aanvoerder een stand van ruim 100 runs voor 't derde wicket had opgezet, gezelschap houden en laat direct stijlvol cricket zien. Wilson wordt in deze periode voor de tweede maal door Glerum in de slips gemist, thans op het bowlen van v. d. Bosch, doch met den vol genden bal heeft de Hagenaar succes, als Wilson een korten hoog opkomenden bal weer verkeerd beoordeelt en van Manen een van zijn bekende fraaie slip-catches doet, door den hoogen bal schitterend met zijn rechterhand te vangen. Wilson, dfe niet bepaald kansloos speelde had 67 runs achter zijn naam. Met Capes op de mat krijgen we aantrekkelijk cricket te zien, daar hij zoowel als Pattisson de bowlery met gemak spelen en den bal herhaalde ma len langs de fielders naar de boundary jagen. Pattisson slaat eenmaal een harde zes op Terwiel langs de tribune. Eenige oogenblik- ken later mist Glerum, die den bal blijkbaar niet in zijn handen kan houden voor de derden maal, waarvan thans Pattisson pro fiteert. Aan zijn fnnings komt tenslotte een einde als hij, nadat hij de 300 heeft opgebracht, door Sodderland op long-off goed wordt ge vangen op het bowlen van v. d. Bosch voor een uitstekende 40. Het ls helaas betrekkelijk spoedig na de lunch gaan regenen en het bleef regenen, zoodat, als er voor de thee wordt gestopt besloten wordt van verder spe len af te zien. Capes bleef met een heel goede 42 niet uit en Franklin met 5, terwijl het totaal der En gelschen 331 was geworden voor het verlies van 5 wickets. Terwiel en v. d. Bosch, die ieder 2 wickets hadden veroverd, bowden nog het beste, Sod derland had niet veel geluk en boekte slechts één wicket, terwijl Glerum met den bal totaal geen moeilijkheden voor de Engelschen op leverde en dan ook geen succes had. De wedstrijd, die, zooals te voorzien was, onbeslist eindigde, werd helaas eenige uren te vroeg door den regen afgebroken, een te leurstelling voor het zeer talrijke publiek, dat gaarne nog wat van het sterke batten der Engelschen had willen genieten. Scores Lt. Col. A. C. Johnston c. Neuerburg b. Terwiel 108 J. Patterson c. Neuerburg b. Sodderland 45 J. B. Wheatly l.b.w. Terwiel 5 G. Wilson c. v. Manen b. v. d. Bosch 67 H C. Pattisson c. Sodderland b. v. d. Bosch 40 C J. Capes not out 42 H. B. F. Franklin not out 5 Extra's 19 -otaal voor 5 wickets; 331 Cricketbeschouwin||en. De wedstrijd van het Nederlandsch Elftal tegen de Free Foresters heeft over het alge meen weinig bevrediging geschonken. In de eerste plaats leit het weer tamelijk te wen- sehen over, waardoor het slot al om half vier kwam, terwijl bovendien de Engelschen ons niet meegevallen zijn. Na de inningsoverwinning In Den Haag op de Flamingo's waren de verwachtingen ta melijk hoog gespannen, maar spoedig bleek, dat Cel. Johnston wel over veel. maar weinig gevaarlijke bowlers beschikte. Met uitzonde ring van Macnab was alles zacht met met overwegend legbreak. aanvankelijk wel zui- vcr, maar in den middag zeer gemakkelijk tc bespelen. Het Hollandsch totaal had, Indien de tijd beschikbaar was geweest, ook 500 kunnen worden, te meer daar een ander belangrijk onderdeel, n.l. het veldwerk, bij de Engelschen yeel .te wenschen over liet. De eenvoudigste kansen werden gemist; de heeren waren lang zaam; alleen Macnab liet uitstekend grond werk zien. Zou de sympathieke Engelsche aanvoerder volgend jaar niet een aantal Jon gere krachten mede kunnen krijgen? Het zou het geheel zeker ten goede komen, want bat ten kunnen de gasten wel. Col. Johnston zelf speelde buitengewoon goed; hij smaakte het genoegen opnieuw een century te maken. Wilson is eveneens een goed batsman, terwijl Pattison en Capes geweldig kunnen slaan. Het Nederlandsch elftal heeft niet onver dienstelijk gespeeld; verschillende batsmen profiteerden uitstekend van het matige bow len en ofschoon Van Manen enkele levens kreeg, liet hij toch aantrekkelijk aanvallend cricket zien. Het fs o.i. niet tactisch om W. van den Bosch te laten openen; wel kan hij goed verdedigen, maar hij lijkt ons veel pro ductiever als no. 4 of no. 5. Ook het veldwerk der Hollanders was goed; er werden weinig runs cadeau gegeven; alleen Glerum had een slechten dag; hij miste o.a. tot drie maal toe een niet te lastige kans. De Beus fs achter het wicket niet meer zoo goed als vroeger; hij is op harde ballen aan leg nog al eens te laat. Met den aanval heeft Holland het niet ge troffen; R. Schill werd wegens familie-om standigheden weggeroepen en Max Jansen was geblesseerd. Het is daarom vreemd, dat in plaats van de gebroeders Schill twee spe lers werden gevraagd, die niet bowlen; op het terrein waren toch o.a. goede bowlers als Schmeink en Grootmeijer aanwezig! Nu moesten Sodderland, Van den Bosch en Terwiel al het werk doen en ofschoon zij oogenblikken hadden dat zij uitstekend lengte hielden, was meer variatie noodlg weest om de Engelschen uit te krijgen. In den loop van deze week vertrekken twee Flamingo-elftallen naar Engeland; zij zijn als volgt samengesteld: A: de Beus (aanvoerder); v. Manen (toer- leider), W. v. d. Bosch, P. Feith, Glerum, Hartog, Koeleman, E. Neuerburg, Wittebol. De overige plaatsen zouden door de-; gebroe ders Schill worden ingenomen; wie hiervoor worden uitgenoodigd is ons niet bekend. B. Hamburger (aanvoerder), J. v. d. Bosch (toerleider), Bakker, Van den Berg, Van Booven, Ten Bosch, Bultman, Davidson, East, Eigeman, Jannink, Labouchère, A. v. Manen en Stroïnk. Het A-elftal speelt o.a. een tweedaagsche match tegen de Free Foresters en zooals van zelf spreekt, wordt de toer besloten met een bezoek aan den Oval, waar te beginnen Za terdag 16 Augustus de laatste wedstrijd En gelandAustralië gespeeld wordt. UMPIRE. Nu de vierde testmatch door den regen totaal bedorven is, zal de laatste, die in Lon den op het terrein van Surrey wordt ge speeld, de beslissing moeten brengen. Er ls daarom bepaald, dat deze, ongeacht den duur zal worden voortgezet tot er een beslissing is. Toch is het jammer, dat de speeltijd niet gelimiteerd is tot bijv. vijf of zes dagen, want de algemeene verwachting is, dat de wed* strijd nu erg eentonig zal worden. De bats* men zullen geen enkel risico nemen, het tempo van scoren zal langzaam zijn en dit alles is zeer begrijpelijk. Er ls geen enkele reden om haast te maken; het speelt geen rol of men er 2 of 3 dagen over doet om 500 runs te maken! Het zou ons daarom heelemaal niet ver wonderen, als de Engelsche elftal-commis3ie speciaal op een sterk battingsteam lette en b.v. een bowler minder en een goed bat meer koos. Hendren maakt weer een goede kans in plaats van Goddard, terwijl wellicht ook Larwood weer opgenomen wordt. De county-matches hebben eveneens veel van den regen te lijden gehad; in de eerste helft van de week werd slechts één wedstrijd beslist; Glamorgan won n.l. met 215 runs van Worcester, dat door Mercer (622 en 4—45) en Ryan (445 en 644) tweemaal werd uit gegooid voor 97 en 105. Davies scoorde voor de thuisclub resp. 74 en 78 n.o. Lancs kreeg 5 punten voor de leiding op de eerste innings tegen Hampshire. (152 tegen 145); Tyldesley nam 7 wickets voor 51 runs in 28 overs! Notts behaalde eveneens 5 punten, maar hoe! Na zelf 185 gemaakt te hebben, viel het laatste Middlesex^wlcket op 184! Lar wood 851. en De tweede helft van de week was interes santer; Australië won gemakkelijk met in nings van Somerset, dank zij brlllant batten van Bradman (117) en Jackson, die zijn eerste century scoorde (118). Het bowlen van Grimmett was te lastig voor de club van White, die slechts 121 en 81 maakte. De googly-bowler nam in de 2e innings 7 wickets voor 33 runs! Middlesex slaagde er eindelijk ln om de eerste overwinning van het seizoen te be halen en wel tegen Worcester; het schitte rende bowlen van Peebles gaf den doorslag. In de eerste innings nam hij 5 wickets voor 48 runs en ln de tweede had hij de merk waardige cijfers 824 in 19 overs, waarvan 9 maidens! De wedstrijd was verder merk waardig, doordat zoowel Peebles, Root en Brook er in slaagden hun 100ste wicket te nemen. Sussex en Hampshire speelden een span* nenden wedstrijd; Sussex begon met 400 voor 8, waarvan Duleepsinhji 188, die na Bradman de eerste ls, die dit Jaar zijn 2000 runs heeft gemaakt. Hampshire antwoordde met 220 en 281 en Sussex had 80 minuten tijd om 102 runs te maken; behalve Duleep (28, 6 vieren) faalden de kopstukken en de staart moest zich uitsluitend tot verdedigen bepalen (777), anders was de wedstrijd nog verloren. Yorkshire en Lancashire gaan aan het hoofd van de ranglijst met belde 109 punten uit 20 wedstrijden. Notts volgt met 108 pun ten en heeft een grooten voorsprong op no. 4, Sussex (22 matches, 98 punten). De club van Hobbs staat op de 8ste plaats met 89 punten, terwijl Somerset nog steeds de rij sluit (43 uit 19). UMPIRE. HaarlemBlauw Wit (1616) Het Ls Haarlem niet mogen gelukken, de twee punten thuis te houden, wat zijn oor zaak vond in het slechte veldwerk. Bij Blauw Wit was dit juist heel goed. Wat het bowlen betreft, was Smit van Haarlem sneller, dan zijn naamgenoot van Blauw Wit, terwijl het slaan van beide partijen goed was. Het was jammer, dat Smit (Haarlem) na 5 Innings gebowld te hebben last van zijn arm kreeg; hij werd vervangen door Wage- mans. Hoewel deze heel aardig bowlde, kwa men er in 2 innings 11 Blauw Witters bin nen. mede door het missen van vele vang- kansen. De laatste 2 innings bowlde Smit weer; thans zat de tegenpartij voor slechts 2 pun ten aan den kant. Uit onderstaande cijfers blijkt wel, dat vooral in de 9e inning de spanning op zijn hoogst was. Innlngscljfers: Haarlem I 1 3 0 1 4 0 1 4 2 16. BI. Wit I 0 0 0 2 1 4 7 2 0 16» WEDSTRIJDEN TE ZAANDAM (Van onzen medewerker) Onder zeer ongunstige weersomstandig heden hield de kaatsvereeniging „de Zaan streek" Zondag een groote propaganda- kaatspartij op het Z.F.C.-terrein te Zaandam. Een hevige regenval maakte helaas aan de zeer geanimeerde partij een ontijdig einde- De lijst van deelnemende parturen zag er uit als volgt: 1. Stienstra (Zaandam), Bijlsma (H'sum), Jonker (Z'dam); 2. Bottinga (H'sum), Wiersma (A'dam), Knol (H'sum); 3. K. Gre- danus (H'sum), Goodijk (H'lem), Goringa (A'dam); 4. 8meltz (H'sum), Beunder (Z'dam), Gorenga (A'dam); 5. Sjoorda (Haag), Knol (H'sum), De Vries (Haag); 6. Broersma (H'lem), v. Driesten (A'dam), Nauta (A'dam)7. Wilcke, v. d. Plaats (A'dam), Ruiten (H'sum); 8. v. d. Vegte (Den Haag), Ten Cate (H'sum), Rijpma (H'lem); 9. S. Gredanus (H'sum), De Jong (L'dam), De Haas (A'dam); 10. v. Dalen (Z'dam), Lode ma (Haum), Bosnia (H'lem)11. Sonder- man (H'sum), Oosterdijk (Haag), De Vries (A'dam); 12. W. Schut (Haag), Bosje (A'dam), Elzlnga (A'dam); 13. S. Harkema, Wilcke (A'dam), Knol (H'sum). In den eersten omloop wint partuur 1 met 54 64 van 2, terwijl tegelijkertijd partuur 3 met den Haarlemmer Goodijk in No. 4 een gemakkelijke prooi vond. Eindstand 52 64. Dan volgt een prachtige partij tusschen 5 en 0, waarbij de veteranen Sjoorda en De Vries een onverwachte zege weten te beha len op het reeds aLs prijswinnaars gedood verfde partuur No. 6. Op 5 eersten gelijk, poe delt v. Driesten viermaal achtereen, zoodat No. 5 wint met 55 62. Tegelijkertijd heeft partuur 8 weinig moei te met No. 7, van welk partuur v. d. Plaats niet opgekomen is. Eindstand 5—2 64. De resteerende partijen in dezen omloop eindig den ln overwinningen van partuur No. 10 en 11. Drie van de vier deelnemende Haarlem mers haalden dus den tweeden omloop. Op de 2e lijst komen voor: 113; 35; 8—10; 11. De eerste partij gaat gelijk op en alle bord jes komen tenslotte aan den hang. De be slissende punten weet Harkema voor zijn partuur te veroveren door de kaats te pas- seeren. 13 88846628688 Schema: 142688884840 De matadors van No. 5 hebben voorts weinig moeite met No. 3. Het was een ge noegen om den veteraan De Vries, welke in langen tijd niet van de partij was geweest, aan den gang te zien. Met 5—1 84 behaalde zijn partuur de zege. In de volgende partij 810 komen de twee overgebleven Haarlemmers Bosma en Rijpma Jr. tegenover elkaar. Eerstgenoemde heeft een krachtigen steun aan den Zaandammer van Dalen, welke tal van bovenslagen plaatst. Bij partuur No. 8 doet zich het gemis van een opslager voelen. Spoedig loopt No. 10 uit tot 31, maar dan wijzigt No. 8 haar op stelling en Rijpma Jr. gaat voor best opslaan. De combinatie vlot thans beter en de stand wordt zelfs 43 in het voordeel van No. 8. Tot tweemaal toe op zes gelijk is dan No. 10 de gelukkige en dit partuur wint tenslotte nog in den stand 54 60. De derde lijst bevat de volgende parturen: 13—11; 5—10. Wanneer bij de eerste partij (13—11) de stand 1 spel gelijk ls, moet de strijd gestaakt worden voor den regen. Daar het slechte weer aanhoudt en het veld volkomen onbe speelbaar wordt, wordt besloten de prijs winnaars bij loting aan te wijzen. Een weinig waardig slot, maar nood breekt wet. Deze loting heeft het volgende resultaat: le prijs: No. 5; 2e prijs: No. 10; 3e prijs: No. 11; 4e prijs: No. 13. De Haarlemmer Bosma, die zich steeds meer als een eersten klas kaatser ontpopt, wist dus op den 2en prijs beslag te leggen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de Hannema- partij dit jaar door bijzondere omstandig heden niet plaats kan vinden. Haarlemsche Jachtclub. De wedstrijden in 12-voetsjolen geëindigd. MEJ. ALBERS WINT. Zaterdagmiddag is op het Noorder-Buiten Spaarne de laatste seriewedstrijd in 12- voetsjollen gezeild. In verband met de va- canties startten nog slechts vijf deelnemers. Dank zij de stevige bries en de bijna geheel bezeilde baan, had de wedstrijd een zeer vlot verloop. Brand bevestigde den goeden vorm die hij op de Kaagweek had, en wist met een flinken voorsprong te winnen. In de Treub* klasse startten 2 schepen; daar de wedstrij den in deze klasse nog niet afgeloopen zijn, zullen de laatste wedstrijden in September verzeild worden. In de 12-voetsjollen heeft mej. D. Albers. ondanks het feit, dat zij de 2 laatste wedstrij den niet meezeilde in totaal het minste straf* punten verkregen. Er zijn 8 wedstrijden gezeild, hiervan tellen slechts de vier beste resultaten van lederen deelnemer. De eerstaankomende krijgt 1/2 punt, num mer twee 2 punten, de derde 3 punten, enz. Het maximum aantal punten, dat men per wedstrijd kon krijgen was gelijk de helft van het aantal deelnemers plus 1. In dit geval met 12 deelnemers, dus 7 pun* ten. De totaal-uitslag was: 1. Mej. D. Albers 2 p. 2. M Brand 3 1/2 p. 3 Mej. T. de Visser 8 1/2 p. 4. Mej. A. van Houten 10 p. 5. J. H. Volkmann 18 p. 8. Micheels 20 p. 7. Veeling 21 p. 8. Feitkamp 22 p. 9. Corver 22 p. 10. Westerman 22 p. 11. Laming 28 p. 12. Mej. Zondervan 26 p. Het verschil tusschen nummer één en twee is zeer gering. Mej. Albers behaalde vier eerste plaatsen, Brand volgde met drie eerste plaat sen en één tweede. Van de overige deelnemers wist alleen Mej. de Visser ook eenmaal de eerste plaats te be* zetten. Wel opvallend is het groote succes van de dames in deze wedstrijden, waar zij de eerste, derde en vierde plaats bezetten. Jammer was het dat Volkmann maar drie wedstrijden meezeilde, ongetwijfeld had hij anders wel betere resultaten bereikt. Van hem en Brand zal de H. J. C. het in de toekomst wel moeten hebben, want de overige heeren deelnemers hebben nog heel veel te leeren, zoowel in techniek als taktiek. Wij hopen dan ook, dat de H.J. C. op den in geslagen weg voortgaat en dat we het volgend voorjaar weer een dergelijke reeks wedstrij den krijgen. De uitslag van Zaterdag luidde: 1. M. Brand 55-25. 2. A. v. Houten 57-26. 3. Westerman 58-37. 4. Feitkamp 58-48. 5. Micheels 1-0*13, Phil Scott. De Engelsche kampioenbokser Phil Scott kan nu wel voorgoed zijn biezen pakken. Hij heeft wel op de allersmadelijkste wijze de vlag moeten strijken voor den Amerikaan Young Stribling en Phil hoeft het nu niet meer te probeeren. Hij heeft geen reden om ondankbaar te zijn, want door vele jaren heen, waarin tal van uitgesproken nederla gen (die hem in Amerika den teekenenden bijnaam van den „horizontalen kampioen" bezorgden) zoo nu en dan eens werden afge wisseld door een enkele moeizaam bevochten zege, hebben de Engelsche sportliefhebbers hem voortdurend maar de hand boven het hoofd gehouden. Phil Scott heeft meer dan Iemand anders ondervonden, welk een voor deel het kan beteekenen, tot een groote na tie te behooren. De Engelschen wilden jaren lang niet toegeven dat zij uit boksoogpunt althans in de zwaargewichtklasse op den zoo vee Ls ten rang zaten. En daar Scott toevallig hun besten of minst zwakke vertegenwoor diger was, hielden zij halsstarrig vol, dat deze Phil, ex-brandweerman, in staat was, den wereldtitel te veroveren. Zij zijn er daarbij zelfs in geslaagd, Sharkey tegen hem in den ring te krijgen om den titel. Scobt werd weliswaar bij deze gelegenheid niet al te netjes behandeld, maar niettemin had hij toch geen kans, evenmin als nu te gen Stribling, die wel binnenkort wereld kampioen zal worden. Neen, Scott, of liever Suf fling, om hem bij zijn „burgerlijken stand" te noemen, mag te vreden zijn over de fortuin. En tevens over het fortuin, dat hij met de bokssport ver diend heeft. Zijn zielige vertooning tegen Stribling bracht hem nog de peuleschil van 44.000 gulden in het laad je. Maar nu is het met Phil als bokser ook uit. Hij gaat niet naar de brandweer terug, maar zal zijn ideaal volgen, door een kap perszaak op te richten. Dit is een vriende lijker streven dan boksen en Phil blijft toch eenigszins in zijn oorspronkelijke lijn, al ver wisselt hij de brandspuit voor het parfum spuitje. Mislukt zwemseizoen. Er is een zwemseizoen mislukt dit jaar. Hopeloos mislukt. Gelukkig niet ons natio nale, maar wel het Europeesche. Oorspron kelijk was vastgesteld dat de Europeesche zwemkampioenschappen te Weenen zouden worden verstreden, maar te elfder ure deelde Oostenrijk mede, dat het geen kans zag in deze zijn toezegging gestand te doen. De re den was teekenend voor 'de commercieele zij de van de tegenwoordige sport, want de Oostenrijkers vreesden, dat zij er financieel niet mee uit zouden komen tengevolge van de concurrentie door de tournee van Ame rika arische zwemmers. U zult zich deze, met veel ophef aange kondigde tournee herinneren.Alle Amerikaan- sche sterren zouden komen zooals Kojac en Lanfer, Spence en Crabbe en ook de Argen tijn Zorilla, die op de Olympische Spelen ver raste door de 400 meter te winnen. Deze Amerikanen zouden niet minder dan 30 maal optreden in 21 Europeesche steden, waaron der ook Amsterdam. Maar toen het net alles in kannen en kruiken leek te zijn, kwam het laconieke bericht, dat van den geheelen tocht was afgezien. En daar zit Europa zonder kampioenswed strijden en zonder Amerikaansch „circus". De eenige troost is dat de Hongaren op het oogenblik alle moeite doen, om een soort officieus Europeesch kampioenschap te or- ganiseeren, dat ln September te Boedapest moet worden verzwommen om een Europa beker. Laat ons hopen dat het fraai wordt. Maar het echte kan het toch niet zijn. De kleine Triton In het Gedenkboek van de Utrechtsche Studenten Roeivereeniging Triton, versche nen ter gelegenheid van het gouden jubi leum, herdenkt de heer G. Quast den boots man Hendrik van Essen, die 41 jaar lang de vereeniging trouw diende. Van Essen was zóó enthousiast, dat hij zijn zoon den naam van Triton gaf, en Ln het boek komt een foto voor van den kleinen Triton Gabriël van Essen, gestoken in het nagemaakte ambtscostuum zijns vaders, een miniatuur roeiriempje in de hand houdend. Misschien heeft zijn vader die wel door de leden omtrent den origineelen zoon van Poseidon en Amphitrite ingelicht zal zijn gehoopt dat ook zijn spruit erin zou slagen, door het blazen op een schelptrompet de golven te doen bedaren. Geen deining meer voor de U. S. R. V. Triton! Helaas, deze mythologische feiten herhalen zich niet. Maar Poseidon en Amphitrite's zoon onder steunde ook zijn vader in den strijd, en was in het algemeen zeer hulpvaardig jegens de menschen. Mogen Triton Gabriël van Essen deze hoog-menschelijke eigenschappen deel achtig zijn geworden! Dan zou het voorbeeld van den Utrecht- schen bootsman andere bootslieden, terrein knechten, trainers enz. van onze sport-ver- eenigingen kunnen inspireeren, en zouden onze registers van den Burgerlijken Stand verrijkt kunnen worden met namen zooals: Nereus Raphael Jansen, Ajax Michael Pie- tersen, Achilles Zebedeus Willemsen en der gelijke. Hoe kan men nog beweren dat bij profs geen clubliefde kan heerschen! Welke ama teur doet het na? De Ooievaar. Uitslag der wedvlucht van Querrain: J. Keijsper 1, 8, 9, 12; H. P. v. d. Poll 2, 7; L. v. d. Horst 3, 5. 11; A. B. Steffens 4, 10; A. J. v. d. Bosch 6; G. Dollé 13; P. v. d Pol 14. Los 8 uur. Eerst getoonde 10,25,25, laatste 10,37,40, G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 Ullillliii TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10