De Nationale Kampioenschappen te Hilversum. Hoe Wetselaar en Van Eek den dubbel wonnen. HENGELEN. Motorwielrijden GYMNASTIEK. LAWNTENNIS. TITELVACANT1E. (Aangezien de houder van een der Europeesche bokstitels. dezen niet tijdig heeft verdedigd, is deze titel vacant gekomen en de International Boxing Union vraagt of er ook aspiranten voor zijn). Kijk de Bond geeft de garantie? Deze titel is vacant Nou, waarom niet. zou ik zegggen, Ja, dan ben ik aspirant; Weigeren als men iets aanbiedt, Waarom zou ik dat nou doen Het staat altijd goed zoo'n titel: Europeesche kampioen! 'k Heb aan boksen wel een hekel En ik heb het nooit geleerd, Maar dat wordt in dezen oproep Ook niet geconditionneerd. 'k Wil het doen voor eigen glorie En de glorie van mijn land. Want de muilpeer tegenwoordig Is bijzonder hoog in stand; En een land dat boksers voortbrengt Met een kampioensbrevet, Wordt in deze vreemde dagen Op een piëdestal gezet. Laat de Bond zich niet geneeren, 'k Doe het waarlijk met plezier, Nog meer afgedragen titels? Geef ze dan gerust maar hier: En één enkele conditie Stel ik dan maar van mijn kant. 'k Wil het enkel accepteeren Als de een'ge aspirant. P. GASUS. Nu twee van de drie wedstrijden van de athietiek-competitie K. T. K. achter den rug zijn, is er genoeg teekening in den strijd ge komen om met voldoende zekerheid te voor spellen, dat bij de dames Concordia in de le klasse en Turnlust-Beverwijk in de 2e klas se, en bij de heeren de Blomendaalsche G. V. in beide klassen kampioen zullen worden. Door wijziging van de ploeg wisten in den tweeden wedstrijd de dames van de B. G. V. in de le klasse het puntenaantal van Con cordia te bevorderen, maar het totaal van deze laatste vereeniging is reeds zóó groot, dat zij zeker met groot verschil kampioen zal worden. Turnlust-Beverwijk kreeg in de tweede klasse dames in het geheel geen concurrentie, zoodat ook die vereeniging met groote meerderheid als no. 1 zal eindigen. Hetzelfde kan gezegd worden van de B. G. V. heeren in de eerste klasse, maar in de tweede klasse is Turnlust-Beverwijk een zware concurrent van de B. G. V., hoewel deze laatste ten slotte zeker de overwinning zal behalen. De algemeene resultaten van dezen 2den wedstrijd bleken niet zoo gunstig te zijn als die van den lsten wedstrijd. Er waren in de tweede klasse verschillende ploegen weg gebleven en andere leden aan onvolledig heid. Ook de prestaties stonden over het al gemeen op lager peil, gevolg o.a. van het de zen keer wat zware terrein. In den tweeden wedstrijd is In de eerste klasse dames mej. J. ten Post van de B. G. V. de best geplaatste. Op de onderdeelen werden de beste prestaties geleverd door mej. J. de Vries (Concordia) 100 M. in 14.4 sec, mej. J. ten Post (B.G.V.) vèrspringen m. a. 4.37 M., mej. J. Scherpenhuizen (Turnlust- Haarlem) speerwerpen 11.99 M., mej. A. Kra mer (Concordia) discuswerpen 22.30 M. De best-geplaatste in de eerste klasse hee ren is P. Spoor van Concordia. Tevens was hij No. 1 op de 100 M (12.2 sec.) en op de 40u M. (55.6 sec.), J. Kohier van de B. G. V. won in speerwerpen (38.73 M.) en in hoog springen (1.60 M.). Vèrspringen m. a. en ko- gelstooten waren voor zijn clubgenooten C. v. d. Klinkenberg en W. Pronk, resp. met 5.73 M. en 9.95 M. De beste in de tweede klasse dames bleek mej. C. Tol van Turnlust-Beverwijk te zijn. Zij won tevens de 100 M. (15 sec.) en kogel stoot en (7.72 M.). Hoogspringen (1.20 M.) was voor haar clubgenoot G. Romeijn en voor N. Aafjes van het Haarlemsche Turn- lust. De verdere top-prestaties waren: vèr springen 3.64 M. J. de Boer B. G. V., speer werpen 16.04 M. B. van Zeggelen Turnlust- Haarlem, en discuswerpen 17,40 M. M. Bak ker B. G. V. P. v. d. Klinkenberg van de B. G. V. was weer de primus in de tweede klasse heeren. Hij won vèrspringen '5.80 M.) en speerwer pen (36.94 M.). De beste prestaties waren verder voor G. Dekker T. V. Y. 100 M. 12.2 sec., J. Polderman Turnlust, Haarlem, kogel- stooten 9.28 M., terwijl bij hoogspringen 1.35 M. werd gehaald door C. Tabak van Turn lust-Beverwijk en R. Timmerman en H. Smeenk van Turnlust-Haarlem. De stand van de competitie is nu als volgt: dames eerste klasse: 1. Concordia, 2. B. G. V., 3 Turnlust-Haarlem. Dames tweede klasse: 1. Turnlust-Beverwijk, 2. Turnlust- Haarlem III. 3 T. V. Y. 1, 4 T. V. Y H, 5 B. G. V.. 6 Turnlust-Haarlem I. Heeren eerste klasse: 1 B. G. V., 2 Con cordia, 3 Turnlust-Haarlem. Heeren tweede klasse: 1 B. G. V., 2 Turnlust-Beverwijk, 3 T. V. Y. I ,4 T. V. Santpoort. 5 Concordia, 6 Bato, 7 Turnlust-Haarlem II. 8. Turnlust- Haarlem I. Trainer K. N. G. V. In verband met het geringe aantal aan meldingen van kringen en vereenigingen bestaat de mogelijkheid, dat het K. N. G. V. dezen winter geen trainer zal engageeren. Concordia. Concordia zal met slingerbal, grensbal en handbal uitkomen in de op 17 Augustus bij de Lijnden te houden vóórwedstrijden (dis trict Noord-Holland) voor de spelkampioenT schappen van het K. N. G. V. A. V. C. Het Vischcollege „A. V. C." van personeel der Centrale Werkplaats hield Zaterdagmid dag een tweeden halfjaarlijkschen kaswed- strijd op witvisch te Aalsmeer. Er werd twee maal 1 12 uur gevischt, waarin een groot aantel visschen werd gevangen. De prijzen bestonden uit luxe en huishoudelijke artike len, waaronder een paar mooie draagmedail- les. geschonken door de heeren J. v. Luik en P van Woerkom. De uitslag van den wed strijd is als volgt: lsto pr. H. v. d. Smiteen. tevens kampioensmedaille. 2e pr. J. v. Luik. 3e H. Veen. 4 C. de Vries. 5 J v. Stade, 6 J. Schel, 7 P. van Woerkom, 8 A. Fiege, 9 A. Broekhuis. 10 P. v. ri. Smitsen, 11 P. van der Me ij. Controleursprijs C. Verschoor. In het clubhuis bij den heer Hommels aan de Zomervaart reikte de voorzitter, de heer H. Veen, de prijzen uit. Timmer haalt zijn beker even. Regen ZATERDAG. Er zijn Zaterdag heel mooie en spannende wedstrijden gespeeld te Hilversum. De match van v. Olst tegen Timmer beteekende natuur lijk niet veel. Vrijdag had de Amsterdammer wel op keurige en verrassende wijze van Wetselaar gewonnen, maar tegen Timmer had hij niets in te brengen. In de eerste set haalde hij nog een paar games, maar in de tweede was het uit, toen versnelde Timmer het tempo, sloeg diepe drives en wisselde veel van lengte, waardoor v. Olst met 60 die set verloor. Het begon te regenen, een druppel per minuut, waarom v. Olst inpakte en verder de partij maar cadeau gaf, omdat hij heeren- dubbel spelen moest. Met zijn permanenten partner Van der Heide trad hij in het krijt tegen Koopman en Sigmond. Het wilde aan vankelijk niet erg vlotten met de Amsterdam- sche kampioenen. Ze verloren de eerste set met 62. Daarna kwam er geleidelijk meer evenwicht en een emotievolle set begon. Van Olst en Van der Heide vormen een eigenaardige combine. De blonde Van Olst is kalm en secuur, speelt lastig en niet mooi, maar uiterst productief. Als hem een kans geboden wordt, dan benut hij die. Geen tegenstander behoeft te veronderstellen dat hij gerust een lijntje vrij kan laten als v. Olst er staat, want zonder mankeeren vliegt zijn drive er doorheen. Als de situatie lastig wordt, dan is Van Olst voorzichtig, dan is zijn eerste service hard en zijn tweede altijd in. Hij riskeert niet en blijft achterin en eerst als hij de kans schoonziet, loopt hij op om te scoren. Zijn zwak is zijn embonpoint, zijn corpulentie die geen snelle verplaatsing toe laat. Van der Heide, zijn partner, is de lijn rechte tegenhanger van Van Olst. Onbe- heerscht maar verrassend in zijn spel en doodeenvoudig. Tegen sterkere tegenstanders is er niet veel plezier aan hem te zien spelen, maar als hij gelijkwaardige, of minder sterke spelers ontmoet, dan is hij heel amusant. Hij riskeert veel en voelt zich in lastige situaties op zijn best. Verzot is hij op lobs die hem passeeren, om er achter aan te kunnen gaan en in een verdraaiden stand van de baseline af te smashen. Soms gaat hem dit knap af, maar zijn onvastheid speelt ook djkwijLs parten. Plotseling krijgt hij een ongemoti veerde lust om hard te serveeren en dan doet hij zulks wel eens onhoudbaar, menigmaal doublefault. Hij is, ondanks zijn gewicht, heel snel en overal en zijn kijk op den bal is ver bazend. Op harde smashes volleert hij soms met gemak en hij slaat in alle standen even gemakkelijk. Dit tweetal raakte op dreef in de tweede set. Het haalde een 20 achterstand op tot 22, verloor weer een game, won een game en kwam op 33 gelijk. Nu ontbrandde een vinnige strijd om ieder punt. Van der Heide deed was losbandig, maar met dat al bleven zijn drives en services formidabel. De zeven de game werd op zijn service gewonnen maar Koopman won ook de zijne. De bal flitste heen en weer en het publiek was er stil van. Totdat eensklaps een hilarisch gelach los brak. Door onverklaarbare reden raakte de baansproeier los en met een wijden boog plenste het water op de baan. Een ballen- jongen kneep de slang in elkaar en deed den vloed even stuiten, maar even later was het weer mis, totdat Sigmond het lek vond. Van Olst won zijn service game, maar Sigmond versaagde niet en knalde op zijn beurt on houdbare services, zoodat het 55 gelijk stond. Pijlsnelle rallies ontstonden, waarbij v. Olst uitstekend plaatste en Van der Heide met onwaarschijnlijke kracht serveerde zes vijf voor D.D.V. In de volgende game ston den zij met 040 achter, haalden op tot deuce, waarna Van der Helde achtereenvol gens- op stroke een gemakkelijken bal miste en daarna, een lob van Sigmond. ver uitsloeg, zoodat het weer gelijk was. Op 77 won v. d. Heide zijn service. 8—7 en op de service van Koopman kregen de D.D.V.'ers drie winning strokes. Met een mooie diepe lob incasseerde v. Olst het punt en de set. In de derde set zakte Sigmond iets af. Hij miste op beslis sende oogenblikken en steunde Koopman, die ook niet op ware kracht speelde, onvoldoende. Deze set was met 63 voor Van OlstVan der Heide. De vierde set bracht weer een overwicht van Koopman en partner. Koop man vond zichzelf weer toen hij een diepe lob gehaald had en zijn en Sigmond's ground- strokes werden aanmerkelijk zuiverder. Toen het critiek werd in de vierde set verloor Van der Heide weer eens zijn geduld. Het oogen- blikkelijke gevolg van deze mismoedige buien bij hem is, onverschillig spel. Een bal die hij onder normale omstandigheden had „af gemaakt", gaf hij nu al een soort dropshot terug, maar heel zwakjes, waarop Koopman een drive door het midden joeg. Het werd zoodoende 63 voor Koopman en Sigmond. In de vijfde set ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Van Olst verloor zijn service, maar Koopman deed het hem na, 22 gelijk. Van der Heyde voelde de belangrijkheid van het winnen van deze game, sloeg onhoudbare ser vices en in de zesde game pacede hij voor twee. Telkens scharend en nog al gelukkig elkander aanvullend kwamen Van Olst en Van der Heide met 42 voor in deze final set. De oude tacticus Sigmond. doorkneed en los van alteratie der wedstrijden, speelde nu uiterst solide. Van Olst's service werd gewonnen, -«adat Sigmond's schreeuw „let go" door Koopman werd gevat en deze den dubieuzen bal voor bij zijn racket liet schieten. Het was de laat ste gewonnen game voor Koopman. Van Olst's onfeilbare plaatsen en zijn uiteengooien van de tegenovergestelde combinatie, v. d. Heide's miraculeuze shots deden hun de finale set met 63 winnen. Wetselaarv. Eek slaan Timmer en Ruys. Laat in den middag werd een sensationeele overwinning behaald door de Haarlemmers Wetselaar en Van Eek. Timmer had een middelmatigen partner, Ruys, een van de 6—0, 6—0, 6—0 slachtoffers van Tilden in Noordwijk. Dit neemt echter niet weg, dat een gemakkelijke zege van hem verwacht werd. In de eerste set was er alle reden om dit aan te nemen. Wetselaar's service was zwak en Ruys deed verdienstelijke dingen, zoodat de eerste set 6—2 voor Timmer- partner werd. In de tweede echter kwamen de Haarlemmers op dreef, vooral Van Eek met zijn bliksemsnelle sendees en zijn vlakke forehanddrives. Van Ruys' zwakte werd goed gebruik gemaakt Hij kon niet aan het net komen of er werd een ..knal" op hem los ge laten en vooral op half court wist hij daar mee geen raad. Timmer werd zoodoende ge noodzaakt om de put te dempen en hij begon de grootste portie op zijn rekening te nemen. Dit werd hem noodlottig. Ruys verloor zijn zelfvertrouwen en de tegenpartij voelde eens te meer dat er nu dubbele winstkansen kwa men. Telkenmale streek de bal aan de zijde, waar Timmer aan het net vandaan liep. langs en Ruys werd steeds meer in het nauw ge dreven. Van Eek smashte uitmuntend en zijn volley werd steeds beter. Het werd 54 voor Wetselaar en Van Eek had de service. Met groote snelheid vlogen zijn ballen over het net, onhoudbaar voor Ruys, maar ook voor Timmer,, zoodat hij deze beslissende game op love won. Een enthousiast applaus steeg op. Even volgde een reactie. Wetselaar verloor zijn service op love, nadat Timmer de zijne gewonnen had. De Haarlemmers braken echter weer door de zwakke service van Ruys heen. ondanks het feit dat v. Eek op zijn backhand onvast was en de volgende game werd ook gewonnen. Op Timmer's service had Wetselaar" vlakke returns, moeilijk bespeel baar en Van Eeek greep telkens nuttig in aan het net. Ook zijn vroeg-genomen drive, die tusschen de dubbellijnen geveegd werd ver raste telkens. Dat Timmer deze service game verloor werd funest. Wetselaar won de volgende game 24 en al volgde een kleine Inzinking, waar door Ruys zijn service won, v. Eek daverde were zijn prachtig soepele services en won ook de zijne. Ruys scheen een moment ge ïntimideerd, doordat v. Eek out riep, bij wijze van waarschuwing voor Wetselaar. De bal bleef echter in een Wetselaar speelde terug, waarop Ruys mfste. Timmer won zijn service 45 en Wetselaar had dus het heft in han den. Hij kwam op 300 voor. Timmer gaf een stop-volley, maar v. Eek startte snel en maak te af, 40—0. Een minuut later hadden de Haarlemmers twee sets tegen een! In de vier de set bleef de stand gelijk. Ruys miste vol doende vastheid en de tegenpartij werkte aan het net buitengewoon goed. Van Eek's service was bovendien zeer sterk en hij won deze deels op love. Bij 44 verloor Timmer op nieuw een serviceegame, door een double fault maar ook doordat Ruys' smashes onvoldoende waren. Een geweldige drukk werd nu uitge oefend op Timmer, die door v. Eek op zijn backhand werd aangevallen. Nochtans kwam hij met 1530 achter, passeerde echter Tim mer, 3030 serveerde een onhoudbaren bal, 4030, maar Wetselaar miste de winning stroke. Eerst de derde stroke werd benut en Wetselaar en v. Eek hadden het bestaan om zich via Timmer en Ruys voor den eindstrijd te kwalificeeren. ZONDAG. Ten vervolge van ons verslag over het hee rendubbelspel, willen wij meteen het verloop van den immensen eindstrijd schetsen, tus schen Van Olst en Van der Heide versus Wetselaar en Van Eek. Dit is inderdaad een match geworden, eenig in de annalen en een groote voldoening voor de Haarlemmers. In den beginne leek het niet erg op een Haarlemsche overwinning. Van Eek was nog al nerveus en nam zijn drives te vroeg. In het algemeen zat hij er te véél op. De Am sterdammers waren rustiger en daardoor gauwer ingespeeld.Van Olst lobte handig over v. Eek, aan het net, heen en daarmee werd de oploopende Wetselaar verschalkt. Met 6—2 en 63 werden de beide eerste sets door Haarlem verloren. Het zag er nu. triest uit. Maar ziet, een opleving volgde.Van Eek begon met zijn service te winnen en dat gaf den burger moed. De volgende game was echter weer een demonstratie van wat v. d. Heide zou kunnen presteeren als hij niet zoo graag de prestidigitateur uithing, Zijn volleys waren sprookjesachtig. Doch weer won Wetse laar zijn servicegame en daarachteraan toonde v. d. Heiden zijn feilen. Door zijn de monstraties, van hoe hard een service wel kan zijn, verloor hij deze en fristede van nu practischer te spelen, bleef hij zijn gallery play handhaven. Bij den achterstand 4—2 duikelde hij tegen de tribune aan en bleef demonstratief daar een beetje zitten in wel ken tijd v. Olst het, enkelspelende. niet af kon. Deze set werd voor WetselaarVan Eek met 62. In de volgende kwamen zij weer met 31 voor te staan, maar tijdens de entree van Z. K. H. Prins Hendrik, verloren zij weer twee games. Nu waren de aanvallen van v. Eek prachtig; zijn schuin weggesneden volleys, waarbij hij als het ware op den bal valt, waren schitterend. Tot 5—5 gingen de games gelijk op. Er waren keurige rallies. Toeon was v. d. Helde weer aan service. Hij kwam op love forty en verloor terwijl Wet selaar de vierde set met een harde smash besloot, 57. Het was uit met de Amsterdammers. Zij waren de touch op hun slagen kwijt en zelfs de rustige v. Olst wist de situatie niet meer te redden De Haarlemmers maakten vijf ga mes achtereen. Hun spel werd steeds beter. Aan het net waren zij vrijwel niet te pas seeren. Wetselaar hield goedee variatie in het spel. Zijn stopvolleys waren niet te halen voor de. zooveel zwaardere en vermoeide D. D. V.'ers. terwijl v. Eek verrassend goed op dreef raakte en backhands nog harder sloeg dan forehands. Eerst bij 5—0 won v. Olst een game. Van der Hefde was echter verloren. Hij sloeg er maar zoo'n beetje naar en scheen uit zijn humeur. Dat was tot daar aan toe. ook dat hij in zijn nervositeit het net striemde met zijn racket, maar dat er nauwelijks een lachje kon overschieten toen Wetselaar de beslissende game won en de toeschouwers extatisch juichten, dat zijn felicitatie zoo weinig van harte kwam. dat deed onsympa thiek aan. Met dat al zijn Wetselaar en Van Eek kampioenen heerendubbelspel van Ne derland. Stralend namen zij de fraaie zilveren schalen in ontvangst, gnuïfend de dozijnen felicitaties. Het kampioenschap is verdiend. De Haarlemmers mogen niet de sterkste dub bel vormen in Nederland, in dït tournooi hebben ze zoo fraai gespeeld, en toch ook zoo bescheiden, dat ieder hun de overwinning gaarne gunde. Prins Hendrik heeft daarna nog een stukje gezien van de finale in het heerenenkelspel, tusschen Timmer en Nauta. Timmer is onbe twist de sterkste speler als Diemer Kool er niet is. Wanneer deze Hagenaar er wel ge weest was, dan hadden we althans strijd mogen verwachten. In deze finale kwam liet niet tot strijd. Nauta poogde door gesneden ballen Timmer uit zijn spel te brengen, maar dat lukte heelemaal niet. Constant en zonder veel variatie versloeg Timmer Nauta met 6—1. 8—2, 63, Deze partij werd gerulmcn tijd onderbroken door een hevige regenbui, die de finales nog in de war dreigde te sturen. De halve eindstrijd van het gemengd dub belspel tusschen mej. Rollln Couquerque en Castendijk en mej. Canters en Koopman werd door laatstgenoemden met 7—5, 6—1 gewonnen, waarna zij in de finale mevr. Straub en Van der Heide ontmoetten. Bin nen korten tijd was deze match in het voor deel van mej. Canters—Koopman beslecht, 6—3, 6—2. De uitslagen van Zondag.1 Heerenenkelspel. Eindstrijd. H. Timmer slaat Ir. R. C. Nauta 61, 6—2, 63. Heerendubbelspel: Th. v. Eek en M. Wet selaar slaan J. v. Olst en J. v. d. Heyde 2—6, 3—6. 6—2. 7—5. 6—1. Gemengd dubbelspel, eerste halve eind strijd: mej. M. Canters en O. Koopman slaan mej. M. Rollin Oöuquerque en G. R. Casten dijk 7—5. 6—1. Tweede halve eindstrijd: Mevr. Straub Jansen en v. d. Heyde slaan mej. E. Douglas en J. Martens 6—4. 60. Eindstrijd: Mej. Canters en O. Koopman slaan mevr. StraubJansen en v. d. Heyde 6—2. 6—3. Heerenenkelspel. Om den derden prijs: T. Hughan slaat Mr. M. v. d. Feen 6—3, 64. Troostronde; Dames enkelspel eindstrijd: Mej. Ccelingh slaat mej. de Bruyn Tengber- gen 5—7, 6—2, 64. Heerenenkelspel derde ronde: E. Nelwan slaat J. H. Wisselink 6—2, 6—1. J. Boon slaat H. N. A. van Berkel 60, 60. Eindstrijd. E. Nelwan slaat J. Boon 6—1, 7—5. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Mej. Fabius en Mr. J. C. Lee slaan mej. dee Bruyn Tengbergen en T. J. Thoolen 7—5, 6—0. Eindstrijd: Mej. E. Belzer en H. E. A. van Berkel slaan mej. Fabius en Mr. Lee 9—7 en 60. Het tournament van Vijverboek Het zijn slechts een tweetal banen, daar achter Vij verhoek en dus is het aantel clubs ook betrekkelijk gering. Doch de ge zelligheid en de amlcaliteit is er geweldig. Wie een der avonden van de afgeloopen week zich even als toeschouwer mocht hebben opgehouden op de banen, zal on middellijk den goeden geest hebben „ge proefd", die over deze banen zweeft. Elk jaar organiseert dit tennls-wereldje een tournooi en telken jare zijn de inschrij vingen numeriek er op vooruit gegaan, doch wat meer zegt en zeker belangrijker is: ook qualitatief! Het door het Kennemer Lyceum in Haarlem gebracht systeem van meer afdeelingen is thans ook in dit tour nooi doorgevoerd: een A-afdeeling voor de „cracks" en een B-afdeeling voor de min der sterkeren. Het bleek een succes, ook hier, gezien het aantel inschrijvingen. De uitslagen der B-afdeellng lulden: Heeren-enkelspel: v. Tetering slaat Swolfs 7—5, 8—6. Dames-enkelspel: mevr. Chevalier slaat mevr. Kramer 108, 6—3. Gemengd dubbel: mevr. en heer Pauw slaan mevr. en heer Wildeboer 60, 64. Heeren-dubbel: Wildeboer en Bouvy slaan Houtman en Baart 8—6, 63. In de A-afdeeling waren de bekende Haarlemsche spelers ondergebracht; allen bijna competitie-spelers 2e en 3e klasse. En telkens bleek dan ook dat de krachten minimaal verschilden. Als er sets komen, welke den naam „long sets" al niet meer verdienen, doch eigenlijk „moordende sets" moesten heeten (2119 bijvoorbeeld!) dan is het verder een quaestie van ausdauer. Telkens werden de dubbele cijfers dan ook bereikt. Door de hevige regens van Zondagmiddag kwam de finale van het heeren-enkelspel Zondagavond wat in het gedrang, deze werd wegens duisternis ontijdig afgebroken. Maandagmorgen 11 uur zou er vervolgd worden tusschen de heeren Dr. Eysvogel en de Ruiter, die zich tot de finale hadden weten te werken. Dr. Eysvogel deed zulks via de heeren Roelant (64, 63), dr. de Crauw, die den meesten tegenstand wel bood en nog een set wist af te nemen. (0—6, 63, 75) en v. Huystee 62, 64). De heer de Ruiter had voor de finale ook 3 tegenstanders „om zeep gebracht", Melse met 63, 6—2, v. d. Klashorst met 62, 64 en Ter Laag met 36, 7—5, 6—0. In het dames-enkelspel kwam mevr. Kühn zegevierend te voorschijn vóór mevr. v. d. Klashorst, die in de finale met 63, 62 werd geslagen. De T. C. H. mixed, mej. Verster en Kotte, wonnen maar weer eens een eersten prijs op dit tournooi. Deze mixed heeft ook in de competitie meermalen van zich doen spreken, zij het door zeer goed spel of juist het tegengestelde als de dame eens erg van slag was! Maar nu was het weer zeer goed. Met 61, 75 werd de eindstrijd gewonnen van mevr. Kamerbeek en Terlaag. Het heeren-dubbelspel was geweldig span nend en daarom was het des te meer jam mer, dat de eindstrijd Zondagmiddag moest worden afgebroken wegens den re gen. Overigens leek het in de tweede set alsof er weer „moordende sets" zouden val len! Tenslotte moesten Kotte en G. Aanstoot op de meest eervolle wijze toch de vlag strijken voor Dr. Eysvogel en Roelant met 1—6, 12—10, 8—6, 6—3. Het dames-dubbelspel was één nummer voor af deeling A en B. Natuurlijk zegevier den de als A-menschen bekend staande speelsters en de finalisten waren dan ook allen competitie-speelsters. Het nummer wordt door mevr. Kamerbeek en mevr. v. d. Klashorst gewonnen, die mevr. Huystee en mevr. Eysvogel met 63, 63 sloegen, hetgeen een zeer goede prestatie mag hee ten. De uitslagen van de A-afdeeling luiden; Heeren-enkelspel: Dr. Eysvogel-de Rui ter; gestaakt wegens duisternis. Dames-enkelspel: mevr. Kuhn slaat mevT. v. d. Klashorst 63, 62. Gemengd dubbel: mej. Verster en Kotte slaan mevr. Kamerbeek en Terlaag 61, 7—5. Heeren-dubbel: Dr. Eysvogel en Roelant slaan Kotte en G. Aanstoot 16, 1210, 8—6, 6—3. Dames-dubbel: mevr. Kamerbeek cn me vrouw v. d. Klashorst slaan mevr. Huystee en mevr. Eysvogel 6—3, 6—3. De uitslagen van de finales in de troost ronde zijn: Afdeeling A, heeren-enkelspel: v. d. Stadt slaat dc Kamper 61, 6—2. Afdeeling B, heeren-enkelspel: Slinger voet Kamondt slaat Swolfs 63, 75. Een umpire vanelf jaar. Tijdens de nationale kampioenschappen te Hilversum was er een elf-jarige favoriet onder de umpires. Deze Jongen, Mendes de Léon uit Hilversum, scoorde in deze week niet minder dan 32 wedstrijden, waaronder zeer belangrijke, zooals de match tusschen mr. v. d- Feen en Nauta. Zijn zwarte rage bol stak even boven den stoel uit en gede cideerd annonceerde hij de standen en nam hij zijn beslissingen. Hij maakte wer kelijk heel weinig fouten en ook als dit het geval was dan kon geen „groot mensch" be ter zijn fout herstellen door een let, dan hij. De jonge Mendes won den prijs voor de meest gescoorde wedstrijden en was daar heel trotsch op. WIELRIJDEN. De Nationale Wielerkampioenschappen. Pijnenburg kampioen op de baan lange afstand. Het zag er somber uit tegen een uur Za- termiddag en werkelijk: om half twee regen de het flink. Gelukkig echter brak dc lucht gauw en bleef het verder den geheelen middag droog. Daar de baan te nat was kon niet op tijd worden begonnen. Dc kampioen van het vorig jaar. P. D. Moeskops, was niet verschenen, ook de ge broeders van Kempen lieten verstek gaan. In de demi-finales plaatsten zich G. P. Leene, J. Meijer. K. van Nek. S. W. Hoe- vens, J. B. N. Pijnenburg, A. M. v. d. Boo- gaerd, C. A. Bakker en J. F. Anspach. Het belangrijkste nummer was wel de wed strijd om het kampioenschap van Neder land over 50 K.M. zonder gangmaklng, waar voor niet minder dan 55 rijders in de baan kwamen. De amateurs, de onafhankelijken en de profs startten gezamenlijk. Het is duidelijk, dat de laatste baanronde de beslissing moet brengen. Pijnenburg en Van Nek hebben reeds de voorste positie in genomen, waarin zich ook de amateurs Van Wijk en Graafmans bevinden. Op de Laat ste 200 Meter dc eindspurt. Pijnenburg trekt er snel tusschen uit. met Van Nek aan zijn wiel en Hoevens als derde. Onder da verend gejuich weet de Brabanter zijn klei ne voorsprong te behouden; hij gaat als eerste door de finish. Van Nek is tdeede. Van Wijk heeft zich bij de amateurs eerste geplaatst, terwijl de kleine Lor ié nummer één wordt van de Onafhankelijken. Alle drie rijden een eererondje. Pijnenburg ontving tevens het nationaal tricot en de gouden ka mpioensmedalll e. Dc regen op den tweeden dag spelbreker. Veel verder zijn we dezen tweeden dag der nationale wielerkampioenschappen niet ge komen. Slechts de demifinales sprints der drie categoriën, een manche van dc finale even» eens van de drie categorieën, een nieuwelin genwedstrijd en een halve troostwedstrljd voor niet geplaatste sprinters, werden verreden. De laatste wedstrijd moest worden afgebroken daar reeds door den regen de baan zóó glad was geworden, dat een valpartij ontstond. Bontekoe kwam hierbij leelijk terecht: ver moedelijk heeft hij een pols gebroken- De lucht werd egaal, loodgrijs'hingen de wolken boven het stadion en een stevig regentje deed de toeschouwers op de niet-overdekte tribunes een veiliger schuilplaats zoeken. De organisatoren zagen wel In. dat onder deze omstandigheden van voortzetting geen sprake kon zijn; o.m. stond nog op het pro gramma de rest der sprintfinales en een 100 K.M. stayerwedstrUd. Besloten werd den wed strijd uit te stellen tot Donderdagavond as. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Onder zeer groote belangstelling had dc 25ste jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging plaats. De heer Slegt opende met een hartelijk woord en sprak den wensch uit. dat „De Kampioen" in groei en bloei mag toenemen. Enige bestuursleden van den Haar lemschen Krachtsportbond kwamen ..De Kampioen" feliclteeren. Een schriftelijke gelukwensch werd ont vangen van de A. S. C. „Excelsior". Daarna werden de door den heer Keljzer op rijm gemaakte gebeurtenissen over dc af geloopen 25 Jaar voorgelezen, wat ten zeer ste in den smaak viel. Door den heer cn me vrouw Breukerman was een mooie bloemen mand gezonden, eveneens door diens perso neel. De voorzitter dankte hen op zeer hartelijk® wijze. Daarna speelde de virtuoos Jansen ccnig® mooie nummers. De heer Hoekstra sprak namens de loden en donateurs, de heeren Slegt en Tulleken toe. Zij zijn van de oprichting af aan „De Kampioen" verbonden. Spreker meende, dat dit feit niet ongemerkt voorbij mocht gaan. Hij schonk aan belde heeren een fraai rook stel en een bijpassende eiken rooktafel. Ook werd door den heer Hoekstra een eigenhan dig gemankt kienspel met tocbehooren aan „De Kampioen" geschonken. De voorzitter dankte de schenkers. Ook de penningmeester, de heer Barreberg, en de secretaris, dc hoer C. de Nijs, werden niet vergeten. Zij ontvin gen ieder een fraaie bloemenmand. De heer Stiphout ontving eveneens bloemen. Na een gezellig dansje ging leder welvol daan naar huis. De officieele receptie wordt gehouden op Zondag 26 October in de Ge meentelijke Concertzaal. De Internationale Zesdaagsche. Dc vierde dag. Uit Grenoble: Vrtfdag voerde de route van Stresa (Italië) via Chamonix, Simplon- pas en St. Bernard weder terug naar Gre noble. Dit traject was vrijwel zonder bij zondere moeilijkheden; de rijders konden dan ook ruimschoots van het natuurschoon genieten. Het pechduiveltje zette echter onverstoor baar zijn werk voort en bezocht thans ons Hollandsch B-team. Door een defect aan den versnellingsbak moest Sybrandy helaas op» geven. Ook andere deelnemers hadden pech. O.a. had Bakker Schut een lekken band, doch wist nog op tijd aan dc controle te komen, terwijl door het opgeven van een der leden van het. Engelsche Triumphteam ook dit team. uit den strijd ligt. De nog deelnemende Hollanders Fijma en De Ridder op Ariel, Bakker Schut en Van Hamers veld houden zich goed. terwijl ook hun positie niet slecht te noemen is. Verdere bijzonderheden vielen er op dat traject niet voor, zoodat omstreeks vier uur alle deelnemers, op de hierboven genoemde uitvallers na, behouden te Grenoble arriveer den. Dc vijfde dag. Deze dag kan wel de zwaarste van de ge- heele zesdaagsche genoemd worden. De Glcndon-pas werd nu in omgekeerde richting overgetrokken, terwijl ook het over» trekken der Gallbicr Pas (2560 M de hoogste der tot nu toe overtrokken passen) door zwaar steengruis en diepe afgronden buitengewoon moeilijk was. Het resultaat van dezen dag was, dat nog slechts 44 rijders nul strafpunten, hebben: 16 rijders hebben strafpunten, terwijl er 28 uitgevallen zijn. Van de Hollanders hebben De Ridder op Ariel en Bakker Schut nul strafpunten. Van Hamersvcld en de Engelschen liepen veel strafpunten op door lekke banden. Twee Engelsche rijders kregen strafpunten wegens te laat aan de controle komen. Competitie K. T. K.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11