Naar buiten? ERZEKERINGSVOORWAARDEN VOOR WEEK-ABONNéS VAN HAARLEM'S DAGBLAD INGEZONDEN STOPPAGE Beun's lUDILf TAMKUNDIGE ZIEKENFONDSTARIEF HEEMSTEDE DE FEESTEN BIJ DE INDISCHE BUURTVEREENIGING. De laatste middag van de feesten der In- [sche Buurtvereeniging. Om 2 uur ringsteken voor meisjes op de avalaan. Hier was zeer veel belangstel- Dg. De deelnemers waren verdeeld in 2 groe- ien. Eerst reed de groep 13—14 jaar-, daarna Y. van 9—12 jaar. prijswinnaars werden van de oudste groep Else Houben, 2. Marie Visser, 3. Corrie de mge, en van de jongste groep: 1. Emniie ilten, 2. Aagje Versteeg. 3. Jeanne Kopjes leman. Ka deze wedstrijden werd weer een optocht jet muziek gehouden, met als eindpunt de olenwerfslaan waarna de prijsuitreiking aats had. Dit was het einde der kinder» esten. et kermisterrein liep inmiddels vol. De zaken süden het druk. De politie zorgde voor goed ezicht. Er heerschte een gezellige drukte, egen 12 uur werd het rustig; toen trokken laatste bezoekers huiswaarts. De feesten zijn buitengewoon goed ge- aagd, dank zij het nog vrij gunstige weer dezen regenachtigen tijd. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij; Ruig- k, Bloemendaalscheweg 129, Bioemendaal, n rood kinderschoentje; D. Pothorst, Or- jdeeënlaan 11 Heemstede, een vulpen; penlaan 36 Bloemen daal, een hooihark; J. ui.il. Rlpperdastraat 20 rood Haarlem, een iaden dasspeld met steentje; G. J. v. d. let, Twiskplein 2 Haarlem, een wandelstok; Langereis, Dompvloedslaan 17 Overveen, n rijwielbelastingmerk; B. van Kampen, mdvoortschelaan 244 Zandvoort, een blauwe genjas; Lokerse. Vogelenzang, een Holian- he herdershondN. Wigchert, Noordertuin- rplaan 6 Haarlem, een rozenkrans; M. Bo- jius, Zijlweg 277 Haarlem, een mondhar- onica; W. Schutte, Turfmarkt 4 rood lariem, een zwemab. t.n. W. Boet je; Mar- us, Lage Duin en Daalschèweg 7, Bloemen- al. een kinderportemonnaie met inhoud; J. Bersee, Hooge Duin en Daalscheweg 7, cemendaal, een grijze regen jas; M. Hek- r, Ruijsdaelweg 14 Overveen, een dames irtemonnaie; Badinrichting.aan het Noord- estrand, twee Upssleutels cn een dames- ied; aan den politiepost Noordzeestrand, d bril, een grijze pet, een kinderschopje en n badschoentje; aan het bureau van politie Overveen, een broche en een kerkboekje. IJMUIDEN VISSCHERIJOPBRENGST. DE BESOMMINGEN. Beden, Vrijdag waren aan den Rijkvisch- siag te IJmuiden 10 trawlers en 1 kotter. )e besommingen waren: rrawlers; Mies en Truus f 2008, J. T. Cremer 1754, Derika 7 f 3603, Gerberdina Johanna (versche haring), John Brown f 1820, ila f 1835, Maria Elizabeth f 1722, Carolina 117, Albatros f 1759, Walrus f 1840. [otter: R. O. 1 f 572. HILLEGOM EXAMEN DUITSCH L- O. Voor het examen Duitsch L.O. is te 's Gra- ïhage geslaagd de heer P. J. Bakker te llegom. HAARLEMMERLIEDE TEHUIS VOOR ALLEENSTAANDE BLINDEN TE WOLFHEZE. Naar wij vernemen zal de jaarlljksche col lecte ten bate van de nationale stichting Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolf- heze van Maandag 11 Augustus af in de ge- meenté Haarlemmerliede en Spaarnwoude plaats hebben. In dit tehuis, waarin onver- mogenden geheel kosteloos opgenomen zijn, ls plaats voor blinden uit het geheele land en van eiken godsdienst en overtuiging. De Stichting moet zoo goed als geheel van liefdadigheid bestaan. „ZANG EN VRIENDSCHAP" IN GROENENDAAL. SCHITTEREND GESLAAGD CONCERT. We weten niet waaraan we het moeten wijten, dat Donderdagavond zulk een gering aantal Heemsteedsche ingezetenen is komen luisteren naar het concert, dat door de Ko ninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" in het Wandelbosch Groenendaal gegeven werd. Waren het de feestelijkheden van de Indische Buurtvereeniging of de dreigende wolken, die zich elk oogenblik konden ont lasten, zooals dat nu al eenige weken het geval is? We weten het niet, maar een feit is, dat de menschen, die een plaatsje vóór en op het terras van het Ververschlngishuis en achter het om de tent gespannen touw had den ingenomen, genoten hebben van den wei luidenden zang onzer aloude Liedertafel. Het was er soms zóó stil, (er was gelukkig geen wind), dat geen bijgeluiden gehoord werden, dank zij ook de uitstekende ordemaatregelen van de Heemsteedsche politie, die niet toe liet, dat wielrijders of auto-bestuurders tij dens de uitvoering van één der nummers langs den rijweg de tent passeerden. Een motorwielrijder, die weliswaar stilstond, maar die zijn motor op een hinderlijke wijze liet werken, moest dan ook hals over kop de vlucht nemen, toen hij een politieman op zich af zag komen. De zangers hadden wel een dankbare, maar toch ook zware taak, want doordat de tent niet geheel onder het geboomte stond, ging veel van het geluid in de lucht verloren. Bovendien zongen zij niet minder dan, negen nummers, wat een zeldzaamheid is, omdat op andere concerten doorgaans nog een solist optreedt. Ze lieten zich echter weer als van ouds van hun besten kant kennen. De direc teur, de heer Lieven Duvosel, dien we in de pauze even spraken, was dan ook vol lof over zijn zangersschaar. De volgende nummers werden gezongen: 1. Wilhelmus, L. Duvosel; 2. O Heer, die daer, L. Duvosel; 3. Wilt heden nu treden. L. Duvosel; 4. Groot is de Heer, F. Roeake; 5. La chanson des Vagues, Riga; 6. Le Rossignol, Gretry; J. Filgerchor aus Tannhauiser, Wag ner; 8. Morgenlied, Ph. Loots. Het is niet te. zeggen, welk nummer het mooist werd gezongen, want ze waren alle even keurig. Ook het publiek dacht er zoo over, want telkens klonk een dankbaar en lang aangehouden applaus. Wij genoten voor al van „La chanson des Vagues", omdat de heer Duvosel zijn zangers het Fransch zoo goed laat hooren. Roeske's „Groot is de Heer" maakte als steeds een diepen indruk. Tijdens het schitterend uitgevoerde Pilger- clior uit Tannhauser begon het te druppelen, maar het kwam gelukkig niet tot een regen bui. Niettegenstaande de dreigende wolken massa (zouden we dan zoowaar wéér op een wolkbreuk onthaald worden!) bleven alle menschen na het Morgenlied nog even wach ten, want ze zagen dat de zangers hun tent nog niet verlieten. Zou er, niettegenstaande het zware programma, nog een toegiftje ko men? Inderdaad dat kwam! Uit volle borst zong het koor nog het Hoera-lied voor den heer J. Penders. lid der Liedertafel, die het initiatief tot deze uitvoering genomen had. Het publiek kwam na afloop in extase. Nog onder den indruk van dit pittige stukje riep het zelf luid „hoera". Ten hoogste dankbaar keerden allen huis waarts. OPMERKINGEN VAN LEZERS Een lezer schrijft ons, dat het gedeelte van de Kleverlaan tusschen Delft en Korte Kle verlaan in de gemeente Bioemendaal reeds maanden gereed ligt, om geasphalteerd te worden; ook het voetpad eischt dringend voorziening. De rijweg is vol kuilen en heu vels en het voetpad (in drogen staat) ge vaarlijk voor voetgangers, die struikelen of vallen over de uitstekende bulten of steenen. Met regenweer is dit voetpad een sloot, zoo dat de bewoners met moeite hun huizen kun nen bereiken of verlaten. Inzender dringt er op aan, dat het ge meentebestuur van Bioemendaal nog vóór den herfst verbetering in den toestand zal brengen. UIT DE STAATSCOURANT ARBEIDSINSPECTIE. Benoemd is met 1 Sept. tot adj.-insp. van den Arbeid jhr. ir. W. J. J. de Muralt, insp. bij de N.V. Heeniaf te Hengelo (O.)hij is werkzaam gesteld in het tweede district der arbeidsinspectie te Breda. LAGER ONDERWIJS. Benoemd is tot insp. L. O. in de inspectie Apeldoorn met ontslag uit tegenwoordige be trekking J. den Hartog, insp. L. O. in de in spectie TieL MTDDELB. ONDERWIJS. Tijdelijk is benoemd tot leeraar Rijks H. B. S. te Wageningen dr D. v. d. Veen te Baarn, idem tot leerares Rijks H.B.S. Zierik- zee mevr. A. M. Baas-Kloet, te Zierikzee. Op verzoek is eervol ontslagen met 1 Oct. J. P. Kramer, leeraar Rijks H.B.S. te Gronin gen. Wederom tijd. benoemd leerares Rijks H.B.S. Wageningen mevr. Alid. A. Sirks- Joustra. Op verzoek is eervol ontsl. met 1 Oct. mej. mr. H. Vethvals leerares aan de Rijks HB.S te Almel« Vereenigings-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken IDRUK K E RIJ1 LOURENS COSTER IHAARLEMI Uitsluitend goed verzorgd druk werk. Op den tijd die wij bcioven. Tegen billijke prijzen. Elke weenaSeoné van Kaanem's Dagtrtaa W, 100- Itne tljn abonnement duurt, dit blad verschijnt eo de Directie van ..Haarlem'sDagblad" de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van onge vallen, op de volgende voorwaarden: Artikel x. Als verzekerden wordenbeschoowd alle per week betalende geabonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen a. gedurende minstens twee weken als geabonneerde In de registert van „Haarlem's Dagblad" zijn ingeschreven b. tusschen 18 en 60 jaar oud zijn; e. niet lijden aan ziekten ot gebreken, welke voor ben het gevaar voor ongevallen vergrootcn, en volkomen bet gebruik hebben van hunne lede maten en zintuigen. Art. a. Onder ongeluk, als la deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en recbl- itreeksche oorzaak van een lichamelijk letsel (waar onder ook te water geraken verstaan wordt), deu ver zekerde, onafhankelijk van rijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks ooor van bulten af toegebracht geweld werd veroorzaakt, met liet gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Art. 3. De ultkeorlngen bedragen: 600 GULDEN, Indien tact ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige eu rechtstreekscbe oorzaak ls van de levenslange on geschiktheid van den verzekerde, waaronder be grepen wordt de amputatie van twee ledematen, betzij beide voeten oi beide handen, aan wel Mn voet en ein band, boven den enkel of den pols, ol onherstelbaar gezichtsverlies uit belde oogen (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaaruen) de eenige en recht- streeksche oorzaak is van den dood van den ver zekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk ol Uiterlijk binnen driemaal 14 uren na het ongeval; 1400 GULDEN, Indien bet ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en reebt- atreeksche oorzaak ls van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel, ol van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander bin nen 10 dagen na den datum van bet oogeval) Tljc GULDEN', indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en recht streekscbe oorzaak Is van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval t gjo GULDEN, indien bet ongeluk (vallende binnen de grenten van de voorwaarden) de eenige en recht- ztreokscbe oorzaak Is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den 1 datum van het ongeval; fo GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen do gTenzen van de voorwaarden), de eenige en recht streekscbe oorzaek is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger, binnen tien dagen na den datum van het ongeval; «00 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en recht streekscbe oorzaak la van de breuk van een boven- en/oi onderarm of van de breuk van een boven- en/of onderbeen; terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatate alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle ultkcerlngcn op het hoofd van één persoon verzekerd cn om welke redenen ook te doente aumiu nooit meer dan I 600.kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk, de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vdór het oageluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geelt op, en niet in aan merking komt bij overlijden. Hetzelfde geldt voor het geval dat reeds vóór bet ongeluk ledematen gemist Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingen wen eeo hand tongevolge, dan gaat de volle te verleenen nitkeerlng In geen geval het bedrag t« boven dat voor het verliet van de geheele hand is vastgesteld. Hén ongeval geeft nimmer recht op meer dan nitkeermg, met dien verstande, dat indien betzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- ol onderarm of been, tengevolge heeft, dc uitkeering vooi verlies zal werden verleend. Art. 4. De uitkeering Ingeval van overlijden ge. schiedt aan de eebtgenoote, of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonoé. Uitkeermgcn wegens verlies van ledematen, vil of oogen geschieden aan den abonné zei ven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien da&en nadat da noodige Inlichtingen vorkregen zijn en het persoon lijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daar' bewezen zijn ten genocge der Directie van ,,H lem's Dagblad". Art. 5. Eene uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen, direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschiktbeld van den verzekerde; b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); c. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood veroorzaakt zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den Invloed van overprikkcling of somnambulisme was, of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen t. door zellverminking, zelfmoord of pofi"? daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de ge abonneerde al dan niet goed bij zinnen waj; f. In duel. of gedurende de voorbereiding tot of deel neming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaart- tochten. of bij baden, zwemmen, automobielrijden, motorwielrijden of wielrijden; g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of In buitenlandsehcn oorlog of blnnen- landsche beroerten. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerd» wordt ten opzichte van deze verzekering aangemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van Haarlem's Dag blad het bewijs van bet tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen.waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van recht matige zelfverdediging, of wel bij pogiug tot redding van personen, of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien eeo abonné in staat van krankzinnigheid of verstandsverbijstering zal raken, of zich bulten Europa mocht begeven (behalve Indien hij van eene Europecscho haven naar een andere Euro- peesche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) of Indien hij zich In krijgsdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of d» Directie van Haarlem's Dagblad de verzekering doet eindigen, alsdan deze vertekering voor hem geheel zal vervallen eo krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten allen die zich roet de bereiding, het verwerken of proef nemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphta, acetyleengas, of andere licht- ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden, of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijdets en dergelijken. Zeevlsschcrs, zeevarenden en personeel van den I.oodsdienst zijn in de verzekering begreF*n. en wel, wat betreft ongevallen aan den wal, voor alle nltkee- ringen. Verlies van ledematen wordt ook aan boord gedekt, doch op uitkeering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt tndlen het ongeval dat het overlijden tengevolge beeft, aan den ■al plai had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin da verzekerd» verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats bad, vergroot worden, wordt eventueel geen boogere schadeloosstel, ling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van „Haarlem'1 Dag blad" zoude hebben moeten rijn uitgekeerd aan aan normaal persoon door hetzelfde oageluk getroffen, 1 oeflbrenae uéo trvariu de verzekerde tijden da ls aan de gevolgen van eeo ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Art. 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk over komt moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent bet bekomen letsel, zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van „Haarlem'sDagblad'teHaarlem enIndienzoodaaSfte kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur nu he< ongeluk is geschied, dan zal gcenerlei uitkeering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevareode lz, moet de kennis* geving van het overlijden geschieden binnen drie dagen na bet bekend worden van bet ongeluk aan de belang, hebbenden. Zoo spoedig mogelijk na bet ongeluk, moet de hulp van een bevoegd geneeskundige worden Ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behan deling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op fe volgen totdat h|j volkomen hersteld ls. In leder geval moet den geneesheer van „Haarlem Dagblad" toegestaan worden den verwonde te onder- zockon wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijze geéischt kan worden, en „Haarlem's Dagblad" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en lieclkundigo hulp te verstrekken als bet noodlg acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem's Dagblad" van tijd tot tijd zou kunnen eiscbeo betref- lende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden Ingeval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet biervan aan de Directie van Haarlem's Dagblad te Haarlem schriftelijk woeden kennis gegeven, on middellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een ol meer der ln dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uit keering voor belanghebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behindelenden geneesheer ingevulde aanvrage- (ormulierlotuftkeeriag, en ingeval van overlijden, van dc doodacta, kan de belanghebbende aanspraak maken op de behandeling rijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem's Dag blad". De kosten der geéischte verklaringen komen ten laste van dengene, die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens dere verzekering ver schuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van Haarlem's Dagblad", slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende(n) geteekend» qultantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling van een bodrag van meer dan twee honderd en vijftig gulden zal ver- Van geen som, die verschuldigd b, zal Interest be taald worden, ook niet in gevallen, waarin die andezs volgens de wet verschuldigd zou zijn; terwijl de ver plichting tot uitbetaling v«n een 15 bedrag ophoudt, wanneer het niet bir.oen een maand nadat bet b toe gestaan geworden, (a ingevorderd- Art. p. Alle geschillen alt de voorwaarden voort vloeiende, zullen beslist werden door drie scheidslieden, Nederlanders, bi) onverdeelde keuze ooor partijen te benoemen. Bij weigering ol bij gebreke van overeen stemming geschiedt ae benoeming der drie scheids lieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen rijn aan de uitspraak der scheidslieden onder worpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en lullen elk haar eigen kosten dragen benevens de helft an bet honorarium der scheidslieden. Art. 3. Berwerlog of vervreemding van de rechten, oor eeo geabonneerde uit deze verzekering voort- loeiende, beeft geen rechtsgevolg. AIzoo zei het oot- engbewijs van den verzekerde ol. bij overlijden, van de eebtgenoote ot erfgenamen van den verzekerde tn leder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op de vaststelling der identiteit van den /erzekerde, moet deze bij elke verandering van woon- beroep of naam, hetzij door huwelijk ol anders- jave doen aan I Dagblad" ta Htarlaaa. PREDIKBEURTEN. ZEVENDEDAG BAPTISTENGEMEENTE. Kapel Parklaan 21. Vrijdagavond 9 uur besloten Bidstond. Joh. 8 1—11. Sabbath morgen 10 uur: Prediking Eze- chiël 47 3—6a. Sabbath namiddag 3.30 Bijbelbespreking Job 5. In alle diensten Br. P. Nieuws tra ten. VERKOOP VAN ..DE AVONDPOST". „De Residentiebode" bevatte een bericht, volgens hetwelk het Haagsche dagblad „De Avondpost" aangekocht, zou zijn door „De Nieuwsbron", welk blad op zijn beurt eigen dom is van de „Haagsche Courant". Naar wij vernemen is dit bericht onjuist. „De Avondpost" ls aangekocht door den heer A. W. SUthoff, directeur van de Haagsche Courant persoonlijk. Het bi ad zal in den tegenwoordige:! vorm blijven bestaan. EEN NIEUWE ZAAK IN HAARLEM-NOORD. FIRMA P. HARTOG. De heer P. Hartog heeft Donderdag in het perceel Schoterweg 122 een zeer modern in gerichte zaak in kantoormeubelen, teeken- kasten, schrijfmachines, reken- en vouwma- chines enz. geopend. De machines zij:\ toegerust met de nieuw ste verbeteringen, waarbij verschillende zeer vernuftig van vinding zijn. Aan deze zaak is tevens verbonden een reparatie-inrichting voor schrijfmachines, kasregisters, enz. en ook een voor vulpen houders. De moderne machines en instru menten, die de heer Hartog hier tot zijn beschikking heeft, zijn geheel op de practijk „ingesteld" en maken het mogelijk, dat de moeilijkste reparaties kunnen worden uit gevoerd. Zooals men ziet is dus ook de technische afdeeling van deze zaak goed verzorgd. ZAL OOK EX-CZAAR FERDINAND TERUGKEEREN? BELGRADO, 7 Aug. (V-D1 Volgens uit Sofia ontvangen berichten wordt in poli tieke kringen de terugkeer naar Bulgarije van ex-Czaar Ferdinand hoogst waarschijn lijk geacht. De Bulgaarsche regeering zou van een van de staten der Kleine Entente de verzekering hebben ontvangen dat Roe menië en Joegoslavië tegen dezen terugkeer geen bezwaren zouden opwerpen. ONTVANGEN BOEKEN. Nino Salvaneschi. „Brevier van het Geluk". Een boek van een blind geworden Itallaan- schen journalist Nino Salvaneschi verscheen bij de Uitgevers Mij- Elsevier. „Het Brevier van het Geluk" is vertaald door Mary Rob bers en Emma BeerLongo. Een boek vol berustende levenswijsheid, van iemand, die hoewel physiek het gezicht verloren hebben de psychisch ziet met een bezonken en liefde- vollen blik. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redacfié zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Haarlem. 8 Augustus 1930. DE POSTDUIVENSPORT IN DIENST DER T. B. C.-BESTRIJDING. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u ons in de gelegenheid te willen stellen onzen hartelijken dank te be tuigen aan allen, die op eenigerlel wijze heb ben medegewerkt tot het doen slagen van deze wedvlucht. Dat de tuberculose-wedvhicht een bijzon dere plaats begint in te nemen bij de lief hebbers der postduivensport, getuigt wel do groote opbrengst der wedvlucht, nl. f 421.37 of ruim het dubbele bedrag van het vorige Jaar. Een woord van lof komt zeker toe aan het comité voor deze wedvlucht voor haar lof waardig streven, en In het bijzonder dient daarbij genoemd de heer G. H. Stouten, de Ijverige penningmeester van dit. ccvnité. U. mijne heeren. vriendelijk dank voor de verleende plaatsruimte. Namens de Ver. t. bestr. der tuberc. Hoogachtend. Uw dw. G. v. WAARD. Administrateur- BILJARTEN. MASSAKAMP „D. E. S."—„VRIENDEN KRING". De wedstrijden van dezen massakamp zijn in het clublokaal van eerstgenoemde vcr- eeniglng met twee partijen vervolgd. Dc partij Kelderman (Vriendenkring)—Do Jong iDE.S.) was spannend. Belden begon nen zwak. Kelderman kwam er het eerst in en loopt daardoor aanmerkelijk uit cn daar De Jong beneden kracht speelt, wordt het verschil nog grooter. Als Kolderman later oen Inzinking krijgt-, maakt zijn partner daar gebruik van om in te loopen. Deze komt meer en. meer op stoot en weet zijn achterstand op te halen en is het 67 om 66 voor Kelderman. Dan maakt deze met 8 uit: 75 om 66 voor Kelderman. Hoogste serie 8 en 9. Daarna spelen de Wit (Vriendenkring) en J. Vlug Jr. (D.E.S.) De bezoeker neemt met goed spel een kleinen voorsprong. Vlug be gint evenwel slap, doch spoedig daarna her stelt hij zich en loopt zijn achterstand een heel eind in. Daar de gast er geheel uit Ls, komt Vlug meer en meer opzetten en nadat hij achtereenvolgens 17, 8 en 10 gemaakt heeft luidt de stand na 18 beurten: 37 om 65 voor Vlug. Nu komt de Wit weder beter op stoot en speelt zeer vast. waardoor hij een heel stuk Inloopt. Tenslotte maakt Vlug de 100 vol als De Wit 90 noteert In 42 beurten. Hoogste series 8 en 17. Er blijven nu nog slechts twee partijen over, die in het clublokaal van „Vrienden kring" moeten gespeeld worden. En daar het verschil nog slechts 25 caramboles bedraagt, is de uitslag onzeker. Er zijn 30 partijen ge speeld. De stand van den avond luidt: „DJEJS." 166 en „Vriendenkring" 165. ADVERTENT1EN. Geboren: MARTIN US FREDURÏCUS FRANSISCUS SPEE Zoon van: F. P. J. SPEE en A E. SPEE— NIEUWENHUIZEN Haarlem, 7 Aug. 1930 Kleine Houtstraat 25. 9 Heden overleed na een langdurig lijden onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader de Heer Geert van der Heide in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam: A. VAN DER HEIDE Haarlem, 6 Aug. 1930 Emauslaan 7. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 9 Augustus a.s. te 11 uur. op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan De Heer en Mevrouw DE GROOT—BORGCrREVE betuigen, mede namens weder- zUdsche Ouders, hun hartelijken dank voor de vele bewijzen ran belangstelling bij hun huwelijk ondervonden en nemen langs de zen weg tevens afscheid van vrienden en bekenden. A/b. M.S. Chrlstiaan Huygens 7 Augustus 1930 Voor de deelneming, ons be toond bU het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd en Groot moeder GERRITJE ETERMAN gcb. WUlemse betuigen wij u onzen hartelijken dank. Uit aller naam: K. ETERMAN Haarlem. Augustus 1930 10 Bloemwerken ▼oor alle gelegenheden Gierstraat 63, Tel. 14858 Wilt ge later alles nog eens doorleven cn nog eens? Neemt dan een CAMERA mee. FOTOGRAFEEREN moeilijk? Weineen, ieder kan het met een modern apparaat is het zoo eenvoudig. In enkele minuten vertellen wij U hoe ge Uw kiekjes met een onzer CAMERAS kunt maken. En kostbaar behoeft het ook niet te zijn. Mogen wij U eens inlichten?. Wij doen het gaarne cn zonder eenige verplichting. >i Opticien, Groote Houtatra&t 137 DONKERE AVONDEN! Ge een betrouwbare lamp noodig. K Wm Eischt dus 'n echte V T lamp van Uw Jp I Bp handelaar en laat U beslist geen ander Lr merk of namaak aanpraten! ELECTBISCHE RIJWIELLAWIP Import Hecrcngracht J08 f 10.— en f 11.50 Amsterdam. Uit naam van het heele gezel schap van 3 t/m. Augustus voor de aangename reis door Mooi België DANK AAN BOUCKAERT Uit naam van het heele gezelschap, J. KUIPERS M. van Heemskerksfcr. 32 Wegens gevorderd seizoen nog eenige ]stc klas Engelsche d. en H. rijwielen w.o. Raleigh. Swift enz., alle als nieuw, zee: lage prijzen en een Jaar garantie. A. KOELEMEIJEK, Brccstraat 3 6 o, n g p Gr. Houtatr. 137. PRAKTIJK EN KLINIEK Kennemerplain 5 Tel. 15144 Spreekuren: v. 9—11, Maandag avond v. 7—9. Partic. v. 1—3 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN voor fondsleden cn minverm. Gevraagd een BEKWAME STRIJKSTER Adres Wed. J. C. GEKRELS. Binnenpad 1, Overveen Mevr. STENEKER, Kiever- parkweg 55, vraagt tegen 18 Augustus Flink DAGMEISJE van half acht tot drie. Loon 5 per weck. Hulp van juffrouw. Voor direct gevraagd NET MEISJE voor hulp in de huishouding van 9 tot 3 uur 5 per week. Ged. Oudegracht 62. WERKSTER gevraagd, direct, van 8—2 uur. Aanmelden LUXOR THEATER, Gr. Houtstraat 4 Piano- en Orgellessen aangeboden door muziekonderwij- zeres. Aanvang der lessen Sep tember, Br. no. 3354 bur. van dit blad. 6 De publieke opinie is, dat Haarlem's Dagblad hef grootste, het eerste en het pret tigste Familieblad ia Haarlem ta Omstreken La.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 3