prikkelen de keel niet" WEERBERICHT Thermometerstand BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regef. VIRGINIA SIGARETTEN MET KURKMONDSTUK De eenige sigaretten speciaal gemaakt om de keel niet te prikkelen 20 stuks Fl. 0,40 CARRERAS LIMITED, LONDEN. Kwaliteit gerenommeerd 'Inde 142 jaar. HAARLEM'S DAGBLAD Heringa Wuthrich, Haarlem Oliestookinrichtingen Heringa Johnson (Adv. Ingez. Med.) In 1906, toen een nieuwe cokesgasfabriek werd gebouwd, is, omdat toen al uitbreiding voorzien werd, de fundeering voor een derden gashouder gelegd. In 1928 werd een aanbod geaccepteerd om daarop een drogen gashouder te bouwen van 70.000 M3. Daardoor steeg de bergruimte tot 100.000 M3. De gashouder moest ongeveer 75 Meter hoog worden wilde men 70.000 M3 bergen en toch gebruik maken van de bestaande fun deering. Nu de gashouder een aluminium kleur gekregen heeft, beheerscht hij het stadsbeeld minder dan toen de donkere ijzer- kleur sterk tegen de lucht afstak. De nieuwe gashouder is reeds eenigen tijd in gebruik en voldoet uitstekend. Er kan nu zooveel gas geborgen worden, dat ons, ook al worden de gebruikers onverwachts veel- eischend, niets kan overkomen. De gashouders, welke op het terrein van de voormalige Schotensche gasfabriek staan, en nu gebruikt worden voor 't gas dat tijde lijk van de Hoogovens betrokken wordt, blij ven ook in de toekomst wel in gebruik, maar dat is alleen om de gasverdeeling in Haar lem-Noord beter te kunnen regelen. Over droge en natte gashouders. De twee oude gashouders zijn volgens het natte systeem gebouwd. Dat wil zeggen dat het gas opgesloten is in een klok, die in een groote kuip water dompelt. Naar gelang de gasvoorraad toe- of afneemt rijst of daalt de gashouderklok. Geheel anders werkt het droge systeem. Er zijn menschen geweest, die verondersteld hebben, dat het bovenste gedeelte van den Stadslillekerd, met zijn ruiten en hoedvormig uitbouwsel, tot uitkijktoren was ingericht. De droge gashouder is een groote ijzeren cylinder, waarin een losse schijf rijzen of dalen kan. Onder deze schijf wordt het gas bewaard. De ruitjes in het bovendeel van den houder dienen alleen voor lichttoe voer, terwijl de hoed niet anders is dan een groote ventilatorkap. Of er veel of weinig gas in den houder is, valt op een afstand niet te zien, omdat de cylinder immers steeds even groot blijft. Al leen als men dicht bij kómt ziet men dat een pijl den stand van de schijf en daardoor de hoeveelheid gas aangeeft. De nieuwe kamerovens. De bedoeling was om evenals in 1920-1921 plaats vond, de bestaande oude Coze-oven- batterij te vervangen door moderne kamer ovens van hetzelfde systeem als bij de vroe gere verbouwing aangeschaft zijn. Met het oog op toekomstige uitbreidingen werden fundeeringen gemaakt voor 5 nieuwe ovens, terwijl er slechts 3 nieuwe ovens gebouwd zijn. Door die 3 nieuwe ovens is de koolgas-capaciteit uitgebreid met 30.000 M3 per etmaal, hetgeen overeenkomt met een maximale jaarproductie van circa 11 millloen M3. In de koolgasfabriek stonden reeds 5 hel lende kamerovens die een maximale capaci teit hebben van ongeveer 18 millioen M3 per jaar. Bovendien zijn nog eenige horizontale ka merovens In gebruik, die 5 6 millioen M3- per jaar kunnen produceeren. De totale maximale capaciteit van de kool gasfabriek is dus 34 a 35 millioen M3. Daar de omzet der fabriek thans 24 millioen M3 is, is de noodzakelijke reserve aanwezig welk nog wordt aangevuld door de cokesgasfabriek. Een der voordeelen van de cokesgas fabriek is, dat zij onmiddellijk als het noodig is in gebruik genomen kan worden. Hierbij dient in het oog te worden gehou den dat de dagelijksche gasconsumptie in de wintermaanden belangrijk grooter is dan ge durende het zomerseizoen. Het kolengas wordt met het cokesgas ver mengd, terwijl er bovendien nog oliegas aan toegevoegd wordt, waardoor gas verkregen wordt van een uitstekende samenstelling en goede calorische waarde. Voor de eerste jaren wordt het productie vermogen voldoende geacht. Later kan door het bouwen van de twee ovens, waarvoor nu al de fundeeringen zijn gelegd, de capaciteit nog met 20.000 M3 per etmaal, of maximaal 7.000.000 M3 per jaar verhoogd worden. De kolentransport- inrichting. De door de Hchtbedrijven gemeenschap- pelijk gebruikte kolentransportinrichting was van een verouderd type. Ook de los- capaciteit werd te gering. De nieuwe, die nu gebouwd wordt, zal bestaan uit: le. een kraanviaduct met electrlsche los kraan; 2c. oen kolenbreker met automatische weeginrichting en laadstation; 3e. een electrohangbaan met automatisch uitlossende electrische hangbaanwagens: 4e. een electrische grijperkraan met kraan- baan en stortbunker. Op dit oogenblik zijn de fundeeringen voor de nieuwe transportinxichting gereed. Ver moedelijk zal het werk half November ge heel voltooid zijn. De kolen worden dan machinaal uit het schip gehaald, naar de berg- of opslagplaat sen gevoerd en later, als het noodig is, naar stokerij en ketelhuis getransporteerd. Ham denarbeid is zoodoende tot een minimum te ruggebracht. De loscapaciteit van de nieuwe inrichting is 140 ton kolen per uur. Een aak van 1000 ton een groot schip wordt dan in ruim 7 uur gelost. Andere verbeteringen. Van de overige verbeteringen die reeds tot stand gekomen zijn noemen wij de uitbrei ding van de cokesgasfabriek. Daarbij is ge profiteerd van de omstandigheid, dat de gasfabriek te Loosduinen werd opgeheven, waardoor voor een billijken prijs eenige appa raten konden worden overgenomen. Bovendien is de droge koolgaszuivering zeer belangrijk uitgebreid. Dat was ook noodig, omdat de bestaande inrichting te gering van capaciteit geworden was om in de behoefte te kunnen voorzien. Ook de apparaten voor de teerafscheidmg zijn met één vermeerderd. Er wordt ook nog een compressor byge- VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1930 plaatst om de gasvoorziening in het Slacht- huiskwartier en Bosch en Vaart te verbeteren. De toekomst. Wanneer alle werken die thans nog in voor bereiding verkeeren, voltooid zijn, kan de fabriek als volkomen gemoderniseerd worden beschouwd. De capaciteit is dan weer zoover opgevoerd, dat verder gezocht kan worden naar middelen om den omzet van de fabriek te vermeerderen. It. STRINGER. Met leedwezen vernamen wij de tijding van het overlijden van R. Stringer, die ons vele jaren trouw en met ijver gediend heeft als copie-rijder en courantbezorger. Hij was al maanden ongesteld en hoewel er eerst weer kans op herstel scheen nam de ziekte ten slotte een ernstiger wending, die hem thans noodlottig is geworden. Stringer zal bij ons en naar wij over tuigd zijn ook bij velen die hem gekend hebben nog lang in herinnering blijven. Zaterdag zal de begrafenis op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan plaats heb ben. SPOORWEGONGELUK. Op het traject C onstanzaBoekarest. 9 DOODEN. Een ernstig spoorwegongeluk heeft op het station Seceleanu op het traject Constanza- Boekarest plaats gehad. Door verkeerde wisselstelling werden twee in Seceleanu aan komende sneltreinen op hetzelfde spoor ge leid, zoodat zij op elkaar botsten. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn bij de ramp negen personen gedood en verscheiden zwaar gewond. Een locomotief en twee wagens wer den zwaar beschadigd. Hulptreinen zijn reeds vertrokken. WATERSNOOD IN CHINA. Duizend dorpen onder water. 3000 MENSCHEN OMGEKOMEN. PEKING, 15 Aug. (Reuter). Ten gevolge van de langdurige heftige regens welke in Noord-China gevallen zijn, staat een dui zendtal dorpen ten Zuid-Oosten van Chih-Li en in Zuid-West Mandsjoerije onder water. Drieduizend personen zouden zijn omgeko men. Talrijke dorpelingen bevonden zich van alle hulp afgesloten en de daken der huizen en in boom en. Levensmiddelen hebben de meesten hunner niet. DE AFRIDI'S DOOR EEN VROUW AANGEVOERD? LONDEN, 15 Aug. (N.T.A.) De „Daily Herald" publiceert een verklaring van een te Londen aangekomen Afghaan, die ver klaart, dat de opstandige Afridistammen door een vrouw worden aangevoerd. Deze vrouw, die in Afghanistan de „Ter- rorgirl" wordt genoemd, is de dochter van een gestorven hoofdman. DIE WAS NIET VAN HAARLEM'S DAGBLAD l WINKELIERSTER OPGELICHT. Donderdagmiddag vervoegde zich bij een winkelierster te dezer stede een man, die zei vertegenwoordiger te zijn van Haarlem's Dagblad en die met haar overeenkwam, dat zij tegen provisie advertenties voor Haar lem's Dagblad kon aannemen. Zij moest echter10.— voor borg storten! Hetgeen zij deed. De man overhandigde haar daarvoor een kwitantie! Bij een informatie aan ons bureau werd haar evenwel aan het verstand gebracht dat zij opgelicht was. De politie tracht nu dezen man op te spo ren. Men zij dus gewaarschuwd! CIRCUS SCHNEIDER. 1000 WONDEREN. Ook Donderdagavond was het circus tot de laatste plaats uitverkocht! In de vier avond- en eene middagvoorstelling die tot heden gegeven zijn. hebben dus reeds 20.000 bewoners van Groot Haarlem van het overla den programma genoten. Heden worden nog twee voorstellingen gegeven en ook dan zul len er wel meer gegadigden dan plaatsen zijn. Er wordt algemeen geklaagd over het ver minderde bezoek aan schouwburgen en con certen. Dat wordt dan op rekening van de radio gezet. Het circus heeft van de draad- looae nog geen concurrentie te vreezen. Een enkelen keer is wel gepoogd een circusvoor stelling per radio uit te zenden, maar zoo lang de televisie nog geen vorderingen ge maakt heeft, kan alleen het gebrul van leeu wen geen sensatie geven. Men weet immers niet of de dieren het doen tegen hun tem mer of tegen een biefstukje! Het zien geeft hi het circus de sensatie. Kapitein Schneider is over de belangstel ling die hij in onze omgeving geniet zeer tevreden. Nadat hij Donderdagavond met zijn 100 jonge en volwassen leeuwen opge treden was en daarna spontaan toegejuicht was, voelde hij zich gedrongen eenige woor den van dank te spreken. Hij kondigt in zijn reclame-biljetten aan, dat het circus 1000 wonderen brengt. Juist geteld hebben wij ze niet, maar niemand zal ontkennen, dat in de 66 nummers die het programma brengt vele wonderen besloten liggen. Staaltjes van dressuur, moed, behen digheid, kracht, vlugheid, techniek en nog meer. Als steeds gingen o£k Donderdagavond de bezoekers voldaan huwwaarts. naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Augustus, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.8 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 739.9 m.M. te Wamemünde. Verwachting tot den avond van 16 Augus tus: Matige, tijdelijk wellicht nog krachtige wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog enkele re genbuien, aanvankelijk zelfde temperatuur, later iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Stand van heden: 756 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Groote Houtstraat 137, Telefoon no. 11640. Hoogste gisteren 61 F. Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden tot 12 uur 60 F- Haarlem, 15 Augustus 1930 Ondertrouw:B. P. de Vries en E. Steven- haagen, H. B. Dreijer en M. K. Kuchenbuch, P. Leemans en H. G. de Graaf, E. J. Abspoel en A. Rikkers, M. J. Verberne en J. M. De- lissen, A. Scherpenhuijzen en J. G. Korevaar, A. B. Kooij en J C. Baayens, D. la Roij en G. M. I-Iaazer, F. M. K. Jahr en I. E. Path. Getrouwd: C. M. v. d. Broeke en H. H. Bon, W. v. d. Reep en P. Bruins, J. H. Spek en C. B. M. v. d, Lis, J. Haselmeijer en M. Kraut, K. Schoehuijs en C. M. Kaart, E. van Bommel en E. J. Schaap, J. W. Stegeman en J. C. W. Petrick. Bevallen: 11 Aug. L. M. SminiaScheltens, d., 12 Aug. A. P. Boekhoudde Grauw, d., H. C. v. MourikHaaxman, d. ,P. van Bolhuis Kroon, d., 13 Aug. C, B. PaulidesBertels, d., S. HartBosma, d., P. v. LeeuwenSpee. z., C. Rustmanv. d. Riet, d., J. LangeveldHiel z., G. M. Wagemaker—Heemskerk, z., H. Spoor —Valk. d. Overleden 12 Aug. A. E. Schabbingv. d. Veldt, 81 j., Kamperlaan, B. Visser, 66 j., Se ringenstraat. ARBEIDERS-SPORTBOND. HET DISTRICT-SPORTFEEST. Voor het Distriot-sportfeest,. dat a.s. Zon dag op het terrein van-den Arbeiders Sport bond aan den Vergierdeweg wordt gehouden, Is het volgende programma vastgesteld: 9-30 uur aankomst station; 9.40 afmarsch deel nemers in sportcostuum en ontplooide ba nieren naar het terrein; 10.20 aankomst op het terrein; 10.25 opening van het-feest; 10.40 Series 100 meter voor mannen en hoogsprin gen vrouwen; 10.50 80 meter vrouwen en 60 meter adspiranten; 11.10 Kogelstooten man nen, vèrspringen vrouwen en speerwerpen mannen; 11.30 series 400 meter mannen, hoogspringen mannen; 11.50 ^Discuswerpen mannen en vrouwen; 12,Vèrspringen man nen, hoog- en vèrspringen adspiranten en 1500 meter mannen; 12.30 estafetten 4 x 100 meter mannen en 4 x 80 meter vrouwen; Ge meenschappelijke maaltijd; 1 tot 2 uur Korf balwedstrijd AmsterdamHaarlem; 2.05 tot 2.20 finale 100 meter mannen; 80 meter vrouwen en 60 meter adspiranten; 2.20 tot 3 uur optreden van de Jonge Pieter Jellen; 3.05 finale 400 meter mannen; 3.15 tot 4.15 Voet balwedstrijd AmsterdamElberfeld; 4.20 tot 5.20 Handbalwedstrijd. Voor de Jonge Pieter Jellen is het volgende vastgesteld: afmarsch van station en marcheeren naar het terrein als hierboven aangegeven; 11 tot 12 spelen; 12 gemeenschappelijke maaltijd; 1 tot 2 kampspelen op en bij terrein; 2.20 tot 3 uur optreden voor het Sportfeest; 3.15 versnape ring en daarna weder spelen. DE WONINGBOUW VOOR SOCIAAL-ACHTERLIJKEN. HET CONFLICT. In het conflict dat Is ontstaan aan het bouwwerk voor de sociaal-achterlijken met het waschhuis aan den Harmenjansweg, welk conflict alleen het stucadoorswerk be treft, aangenomen door de firma Hagen, is nog geen verandering gekomen. Aan de som matie welke namens mr. Van Löben Seis door een deurwaarder is uitgebracht om de werkzaamheden te hervatten is door de werknemers geen gevolg gegeven, terwijl de sommatie, uitgereikt aan het Hoofdbestuur van den Stucadoorsbond geen zin heeft, daar het hier volgens deze organisatie geen sta king betreft. Deze laatste meening wordt eveneens onderschreven door den rechtskun dige, den heer F. C. Gies, ambtenaar van het districtsbureau v^or Arbeidsrecht, daar de betrokken arbeiders den gewonen opzegter mijn in acht hebben genomen en hun dienst verband dus gewoon op de rechtmatige wijze is geëindigd, baar de werkgever gerechtigd is een werknemer met de inachtneming van den opzegtermijn te ontslaan is ook de werknemer hiertoe gerechtvaardigd. In strijd met deze opvatting is dan ook de meening van den werkgever, die wél meent dat het een staking is. Behalve de leden van den Algemeenen Stucadoorsbond zijn er ook een aantal leden van den R-K. bond St. Jozeph bij betrokken en door het bestuur van deze organisatie is aan de Arbeidsbeurs mede- deeling van de uitgebroken staking gedaan, met het verzoek niet te willen bemiddelen, om welke reden dan ook de raadsman van den werkgevers de sommatie om het werk te hervatten juist acht en een eisch tot volle dige schadevordering zal indienen. Dit laatste geschiedt omdat volgens de overeenkomst, welke is afgesloten tusschen de werkgevers en werknemers, leder geschil voor de arbi tragecommissie moet worden gebracht, eerst Ide plaatselijke commissie en daarna zoo noo dig voor de landelijke commissie, wat niet is geschied. VERKEERSREGELING. B. en W. achten hlet noodzakelijk, op grond van de gevaarlijke uitmonding in de smalle Korte Aniiastraat, in het belang van de vrij heid en de veiligheid van het verkeer voor het berijden van de Popelingstraat regelen vast te stellen. Zij hebben daarom besloten, de Popelingstraat voor alle motorrijtuigen en rijwielen en andere voertuigen in de richting van de Oude Raamstraat naar de Korte Annastraat gesloten te verklaren en te bepa len, dat dit op de door den Minister van Waterstaat bepaalde wijze respectievelijk op de wijze, bedoeld bij art. 100 der Algemeene Politieverordening, ter kennis van de weg gebruikers zal worden gebracht. BROODPRIJZEN TE HAARLEM NIET VERHOOGD De broodbakkerspatroons te Amsterdam hebben besloten den prijs van het brood met 1 cent te verhoogen. Naar aanleiding van dit besluit hebben wij geïnformeerd of ook te Haarlem een prijsverhooging te verwachten is. Men verzekerde ons echter, dat daarvan geen sprake is. De prijsverhooging te Am sterdam is voornamelijk een herstel van den door felle concurrentie eigenlijk te lagen broodprijs. Te Haarlem bestaat een zoo he vige concurrentie niet. Wel is de oogst in Europa grootendeels mislukt, doch daarte genover staat een buitengewoon overvloedige oogst in Amerika zoodab een constante prijs stijging van granen niet verwacht wordt. De tijdelijke prijsverhoogingen zijn het gevolg van speculaties. TREINONTSPORING. PARIJS, 15 Aug. (N.T.A.) In Noord- West Frankrijk is een uit Parijs komende sneltrein ontspoord. Daar de trein op het oogenblik van het déraillement slechts met geringe snelheid reed, werden slechts enkele reizigers licht gewond. De locomotief en zes wagons ontspoorden. NOODWEER TE HAMBURG. HAMBURG, 15 Aug. (Wolffbureau) Sinds gisterenmiddag woedt een zwaar onweer, dat gepaard gaat met geweldige regens en een sterken Noordwesterstorm, die hier en daar een snelheid van 27H secondenmeter bereikt, over Hamburg en omgeving. Reeds Donderdag heeft de stormwaarschu- wingsdienst een naderenden storm gemeld. In de mondingen van de Elbe en Weser worden groote watermassa's binnengedreven zoodat voor overstroomingen gevreesd wordt. KOFFIESMOKKELAARS. HAMBURG, 15 Aug. (Wolffbureau) Men is hier een smokkelaffaire op het spoor ge komen, waarvan de omvang nog niet te overzien is. In den vrachtauto van een Hamburger koffiehandelaar werd door een douane beambte een dubbele bodem ontdekt, waarin twee zakken koffie verborgen lagen. De vrachtauto is in beslag genomen en de handelaar gearresteerd. Men is hierdoor een smokkelbende op het spoor gekomen, die in de afgeloopen maanden minstens 14Ö0 zak ken koffie heeft gesmokkeld. De politie heeft drie leden van de bende gearresteerd. VOORBEURS TE AMSTERDAM. EEN LEVENDIGE MARKT De ochtendbeu rs had heden een zeer le vendig voorkomen. Groote omzetten vonden plaats in Margarine Unies, die eenige pro centen lager ingezet werden, en daarna be neden 240 kwamen. De Accoustiek-aandeelen liepen een kleinigheid terug. De Philips- aandeelen verloren een vijftal procenten. H. V. A'sjschommelden rondom de laagste prij zen van gisteren. Rubberfondsen trokken lichtelijk aan. HEEMSTEDE ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM PASTOOR P. J. NIEUWENHUIS. Vandaag viert pastoor P. J. Nieuwenhuis, pastoor der O. L. Vr. Hemelvaartparochie zijn zilveren priesterfeest. Zijn parochianen heb ben dit feest Donderdagavond op grootsche wijze ingezet. Het kerkgebouw is op buitengewoon mooie wijze versierd. De gewelven van het altaar prijken met een schat van rose gladiolen en roode dahlia's, door het geheele kerkgebouw staan bloemenzuilen langs de wanden en een fraai fantasiestuk is in het middengewelf aangebracht. De ballustrade van het zang koor is rijk behangen met Perzische kleeden en bloemen en er is een altaarversiering van witte bloemen en een schat van waslicht. De feestcommissie in 16 auto's haalde Don derdagavond den jubilaris af aan de grens der gemeente, den Spieringweg, waar hij langs kwam op zijn terugkeer van een ver blijf van eenige dagen in Moordrecht. Klokgelui van de 3 klokken kondigden het oogenblik aan waarop de jubilaris in aan tocht was. In dit feestgeluid ging geheel ver loren het trompetgeschal uit den toren. Tegen half 8 stonden voor het kerkgebouw opgesteld een 60-tal bruidjes, in witte klee ding en met bloemen in de hand. Hoewel het ruime kerkgebouw geheel ge vuld was stonden nog honderden belangstel lende voor het kerkgebouw den stoet op te wachten, die te ruim half 8 arriveerde. Na een welkomstgroet van een der bruidjes betrad de jubilaris, voorafgegaan door de bruidjes het kerkgebouw, terwijl het zangkoor een welkomstlied zong, waarna de bruidjes een feestlied aanhieven. Kapelaan J R. F. Versteeg, heette daar den jubilaris welkom, namens heel de parochie. Spr. zeide, het een gelukkige gewoonte te vinden bij de katholieken de jubeltijden met hun priesters mee te vieren, om zoo God te eeren voor de hooge waarde van het priester schap. En voor dit jubileum, aldus spr., bestaat een bijzondere reden, omdat deze pastoor een werk heeft verricht, hem door den Bisschop opgedragen, waarvan wij het resultaat nu mogen bewonderen, In deze feestkleeding, nl. den bouw dezer kerk. Moge het u gegeven zijn, besloot spr. nog vele jaren te arbeiden in deze parochie. Hierna werd door den jubilaris een kort Lof gecelebreerd, met assistentie van pastoor Autersterp als diaken en frater G. Braam als sub-diaken. Deze plechtigheid werd besloten met het zingen van een feestlied door de geloovigen. Vervolgens werd in de pastorie de feestgave van de parochianen overhandigd door den' voorzitter van het feestcomité, den heer Jos. M. J. Braam. Heirbij herinnerde de heer Braam aan de boodschap aan den jubilaris, nu 5 jaar geleden gegeven door den Bis schop om hier een kerk te bouwen, zonder grond, zonder fonds. En het mooie gebouw is de vrucht van het werk van den jubilaris. Maar gij deed meer, vervolgde spr., die herinnerde aan den bouw van naai- en bewaarschool, de voorbereiding eener R.-K. Jongensschool en zooveel andere plannen. De parochianen hebben hun dankbaarheid willen toonen, door uw hartewensch te be vredigen, nl. het maken van de klokken in den toren, waarvoor wij het geld bijeen brachten. Namens een dames-comité overhandigde kapelaan Versteeg een zelfvervaardigde al- taarlooper. Zeer bewogen dankte de jubilaris. De Har monie „St. Michaël" bracht den jubilaris een serenade. Ook hierbij was de belangstelling zeer groot. Vele cadeaux en bloemstukken waren nog ingekomen. In den avond werd de mooie to ren, waar nu de nieuwe klokken in hangen, met schijnwerpers verlicht. Vele geloovigen kwamen in de morgen diensten ter H. Tafel. Te 10 uur droeg de ju bilaris een plechtige H Mis op. daarbij ge assisteerd door pastoor L. Geldermans, uit Heinkenszand als diaken en den theologant G. Braam als sub-diaken, als ceremoniarius den theologant J. Langemeyer, terwijl als cantores fungeerde pater Nieuwenhuis, neef van den jubilaris en Th. Oudersterp, pastoor uit Moordrecht. Op het priesterkoor hebben nog verschil lende geestelijken plaats genomen, o.a. de HoogEerw. Heer Wijtenburg, regent van het Seminarie. Dr. Vlaming, Plebaan Wester- woudt, professor van het Seminarie e.a. Tegen 10 uur arriveerde de Bisschop, Mgr. Aengenent, die deze plechtigheid met zijn tegenwoordigheid opluisterde. Voor de Mis zong het zangkoor de Veni Creator, voor 4-stemmig gemengd koor van Huib. Cuypers, terwijl nog gezongen werd de Missa: Regina Martyrus voor 4-stemmig ge mengd koor van L. Refice en na de Mis „Lau- date Domine" van J Nieland. Pastoor L. Geldermans, een oud vriend van den jubilaris, hield een feestrede. De kerk was geheel gevuld met geloovigen. VOETBAL. ,3LOEMENDAAL". Het eerste elftal van Bloemendaal voor het a.s. seizoen is nog niet definitief vastgesteld. De elftalcommissie heeft daarvoor de be schikking over de volgende spelers: C. A. Bakker, H. Beijk, Ch. de Bock, A. Cassee. J. Cassee, Ph. Immer, C. Jonkergoun. J. Kam- meijer, Kohier, D. Kuiper, Lever, Parson M, Strik en Yfs. In Januari komt F. Bakker uit Indië terug,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2