I f,c §ss si ill ië In Memoriam Jan de Bakker. S8i 4 ÈM 4bm mm JNl' mik si': ff, ii^i? S-ftf, -- fs SPORT EN SPEL AGENDA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1930 TWEEDE BLAD "v-'Sk" .'ö^rvrn. 'misvjg)g lijiMBR ateei my® '«ffii 'Qffifeg t<s3m4* uomm* ü-virT 5w&L? fenr «Éi ht Tm g» iV M» 'I ar- J k-X 'Wfll. fp'*-- tam üw-st i/r it n S?!-ls sBE tas* 7fc» fff. r. -V - ^VyK r-V MOTORWIELRIJDEN. DE ARIEL-MOTORBEHENDIGHEIDS- WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE Zondag zal, zooals we reeds eerder mede deelden, op het bekende sportterrein Het Oude Slot" te Heemstede door de Ariel-Mo torclub ..Haarlem en Omstreken" een be- hendigheidswedstrijd gehouden worden. Aan dezen wedstrijd kan door eiken mo torrijder worden deelgenomen. Het publiek heeft gratis toegang. Het programma bestaat uit drie hoofdnum mers, namelijk de behendigheidsbaan, die veertien nummers telt, waaronder eenige zeer moeilijke en interessante gedeelten, waarbij de koelbloedigheid van den rijder op de proef gesteld wordt. De start hiervan is op 11 uur bepaald. Nummer twee is een komisch lan- ge-pijpen wedstrijd in series en finales. Deze begint te één uur. Het laatste gedeelte is een geheel nieuw nummer, dat een imitatie is van het bekende waterglijden achter een motorboot. Een drietal houten sleetjes wor den achter drie motoren bevestigd, de duo passagier gaat op een der sleeden staan en dan begint de wedstrijd, wie het eerst aan het eindpunt is. Dit nummer zal op den lachlust van het publiek werken, aangezien het zeer moeilijk is voor de rijders om in de bochten op de sleede te blijven staan en het voor de toe schouwers een komisch gezicht is om te zien hoe men ondanks alles toch van het sleetje valt en zandruiter wordt. Des avonds heeft de bekendmaking van den uitslag en de uitreiking der prijzen plaats in Café Groenendaal. Na afloop is er carnavals- pret. Aan de Ariel-motorfeesten wordt deel genomen door zeven zijspancombinaties van de politie te Haarlem en Heemstede. ATHLETIEK. DE PRINS-ITENDRIKBEKER WEDSTRIJDEN Zoo langzamerhand is men deze wedstrijden om den Prins-Hendrikbeker als een officieuse strijd om den titel clubkampioen van Neder land gaan beschouwen. Hier toch gaat de vereeniging vóór de per- soneele nummers zoodat voor een tactische indeeling van de beschikbare athleten een belangrijke factor is. Het aantal eerste plaatsen is hoofdzaak de prestaties zijn slechts secundair van be lang. De H. A. V. Haarlem had oorspronke lijk de toezegging gekregen, dat haar deze wedstrijden toegewezen zouden worden, doch later trok het Bondsbestuur deze toezegging weder in. zoodat Haarlem" als bekerhoud- ster thans naar Hilversum gaat om haar titel tegen A. V. 1923 en V. en L. te verdedi gen. Reeds zesmaal achtereen heeft Haarlem deze wedstrijd gewonnen en reeds twee zil veren bekers prijken bij de Scriba op de schoorsteenmantel als tastbaar bewijs van het harde werken van hem en zijn volgelin gen. Thans is het een blijvende wisselbeker, die Prins Hendrik andermaal schonk, zoodat er niet die animo onder de vereenigingen zal bestaan als toen de beker definitief gewon nen kon worden. Niettemin schreef Haarlem met haar sterkste ploeg in, die een goede kans maakt. De samenstelling luidt als volgt 100 Meter Berger—Benz. 400 Meter v. d. Bergev. d. Booren. 800 Meter Hoogerwerf Sassen, 1500 Meter Effern, Brandenburg, 110 horden Gebr. Kaan. 4x100 M. één ploeg, 4 x 400 M. één ploeg, Hoogspringen Korver. Vis ser. Vèrspringen v. Welsenes, v. Musscher, Polshoog v. d. Zee, Schenk. Speerwerpen Coster, Visser. Discuswerpen Eysker, Schenk. Kogelstooten Eysker, Coster. De wedstrijden vinden plaats op het sport park te Hilversum en worden door den N. H. A. B. georganiseerd. VOETBAL. R.C.H.—RAPID. Voor bovengenoemden wedstrijd, die Zater- dagmidag vier uur op het R.C.H.-terrein ge speeld wordt, komt R.C.H. uit met: Kos Krom Prevost Geutskens Ruis Breitner (A.D.O.) Hanse Van der Werve Verkerk De Geus Paape R.C.H. heeft dus den A-D.O.-linkshalf en Internationaal Breitner op de linkshalf plaats, als gevolg van het feit dat Vrugt nog steeds niet geheel bekomen is van zijn bles sure, opgeloopen op 30 Maart tegen Hilver sum, terwijl Muller eveneens niet van de party kon zijn. Het medespelen van Breitner mag onge twijfeld als een versterking aangemerkt wor den: er is dus reden om aan te nemen dat er werkelijk van strijd sprake zal ziin. Intusschen hebben de Weensche Profs reeds hun wedstrijd tegen A.D.O. ook gewonnen en met een doelaverage van 83 In twee wed strijden hebben ze dus al reeds voldoende hun meerderheid over hun beide eerste tegen standers laten zien. De spelers van Rapid met hun begeleiders komen Zaterdagmiddag drie uur in de stad aan: men kon ons echter nog niet opgeven ïn welke opstelling zal worden gespeeld. Zij nog vermeld dat voor dezen wedstrijd op de bekende plaatsen voorverkoop van toe gangskaarten wordt gehouden en dat een ieder wordt aangeraden zich daarvan tijdig te voorzien, want het belooft zeer druk te worden aan den Middenweg. Twee beurten later stapelt Niessen weder 19, 20 en 13 op elkander en wordt het. voor Boer winkel een wanhopige strijd. Als Niessen 300 noteert, heeft zijn partner 134. Even la ter scoort de „Vriendenkring"-man 27 en 12, doch zijn tegenstander antwoordt met 31. Dan luidt het: 347 om 185 voor Niessen. Nog eens denken we Boerwinkel te zien in- loopen, als hij 21 en 18 maakt, maar de Am sterdammer blijft sterk en scoort 12, 17, 8 en 14. Even later maakt Boerwinkel een zeer mooi klein gespeelde serie van 39. Het is nu na 40 beurten 417 om 281 voor Niessen. Deze is dus aan zyn laatste 100 bezig en ziet hei er voor zijn partner donker uit. Nog eer.s breekt de Amsterdammers los en scoort 57! Hij heeft er nu nog slechts 8 te maken, die hij in de volgende beurt scoort. De eindstand luidt na 44 beurten: A. Niessen 500, H. Boerwinkel 293. CRICKET IN ENGELAND. DE VIJFDE TESTMATCH. CHAPMAN'S VAL. De Engelsche pers kon zich, als een we reld oorlog ware uitgebroken bijna niet meer opwinden dan nu Percy Chapman ontheven is van zijn aanvoerderschap voor de vijfde testmatch tegen Australië die heden aan vangt. En de Nederlandsche commissie die ons nationaal voetbal elftal pleegt samen te stellen mag haast zeggen dat haar werk steeds zonder critiek is aanvaard, vergeleken bij wat het driemanschap Leveson-Gower, Mann en White die de Engelsche testploeg samenstellen, thans te hooren krijgt. Nie mand in Engeland schijnt den val van Chapman te begrijpen en zijn populariteit is er zoo mogelijk nog grooter door geworden. Van alle kanten ontvangen hij en de kranten brieven vol sympathie en protest tegen de commissie, tot zelfs telegrammen uit Austra lië. Het is een ongekende sensatie, waarbij de zorgen voor Engeland's economische posi tie geheel in het niet zinken. De sportieve oneenigheden blijven intusschen althans nog begrijpelijk voor ons. Ook wij kennen dat, zij het in mindere mate. Maar wij moeten ons toch even glimlachend verbazen als ook mevrouw Chapman een ver klaring van diepe teleurstelling en gegriefd heid aflegt, zy is byv. verontwaardigd over het feit, dat deze beslissing zoo laat is geko men. Wat Chapman zelf betreft, hy heeft zich gehaast een telegram met beste wen- schen voor een overwinning aan Wyatt, zyn opvolger, te zenden en de bladen vermelden speciaal zyn by zonde re sportiviteit, be lichaamd in deze daad. Wij nemen onmid- deliyk aan dat Chapman een volmaakt sportsman is, maar het zou toch waariyk spotten zyn met de begrippen van sportivi teit, wanneer hy thans op een Engelsche nederlaag hoopte. Zoo kookt en bruist het in de Engelsche sportwereld en het is voor de keuze commis sie waariyk te hopen, dat deze vyfde test match door de Engelschen wordt gewonnen. Mocht Wyatt's ploeg verliezen, dan zal de storm zeker opnieuw en nog veel krachtiger opsteken. Intusschen wyst de statistiek uit, dat de Engelsche kansen goed staan. Van de 15 testmatches in den loop der jaren op den Oval te Londen gespeeld heeft Engeland er negen gewonnen en zJjn er vyf in draws ge ëindigd en slechts een (in 1882) eindigde in het voordeel der Australiërs. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het seizoen der zomersporten nadert al aardig zyn einde. Maar de competitie van den Ned. Honkbalbond zal haar einde in dit seizoen vermoedeiyk niet bereiken. Dit ligt gedeeltelyk aan het feit, dat eenige vereeni gingen niet over een terrein beschikten, doch de gemoedelykheid waarmee wedstrijden worden uitgesteld, lykt ons dit jaar wel heel groot. Van de zes wedstrijden, die op 9 Augustus gespeeld zouden worden, werden er liefst vier afgelast. Voor Zaterdag 16 Augustus was slechts één tweede klasse wedstryd vastgesteld, en die wordt nu nog niet gespeeld! Het programma voor de eerste klasse bevat voor Zaterdag vier wedstryden. Blauw Wit zal weinig moeite hebben om de groote con current van Haarlem te blyven, daar de tegenparty, Ajax B, nog maar één wedstryd heeft gespeeld en dien met groot verschil verloor. Als de wedstryd Z.RC. IQuick I doorgaat (Quick iydt den laatsten tijd aan „niet opkomen") dan gelooven we, dat Z.R.C. toch winnen zal. Ajax A, hoewel een sterk negental, zal het vermoedelyk tegen A.M.V.J. niet gemakkelijk hebben. In dit laatste negental zyn den laatsten tyd nogal wat oudere spelers teruggekeerd, waardoor de kracht zeer is toegenomen. V.V.G A. I heeft al eenige overwinningen behaald. T.O.G.O. is zoo gelukkig nog niet; we gelooven dat ook deze wedstrijd voor T.O.G.O. geen overwin ning zal brengen. Het eerste negental van Haarlem ls deze weck vrij, maar het tweede ontvangt Zondag morgen aan de Kleverlaan bezoek van Quick n. Het programma vermeldt voor Zaterdag en Zondag de volgende wedstryden: Eerste klasse: Zaterdag: Blauw Wit I—Ajax B. Z.R.C. I—Quick L A.M.V.J. I—Ajax A. T.O.G.O. I—V.O.G. I. Tweede klasse: Zondag: Haarlem IIQuick EL ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. TOCHT NAAR KOOG AAN DE ZAAN. Zaterdagmiddag drie uur komt de H.Z.V.* vloot byeen te Spaarndam om gezameniyk op eigen kracht naar Koog a. d. Zaan te zeilen, waar "s avonds In de ..Waakzaamheid" ook de Zaansche zeilers bUeenkomen ter herdenking van het 10-jarlg bestaan der ..Zaansche On derlinge". Zondags heeft er een zeilwedstryd plaats gevolgd door admiraalzeilen. Men verwacht een groot aantal H.Z.V.-ers! De terugtocht zal geschieden in de sleep. ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Heden vangen te Luik de wedstryden om de Europeesche kampioenschappen aan. De meeste ploegen, ook de Nederlandsche. zyn reeds eenige dagen geleden op het terrein van den strijd aangekomen om ter plaatse nog wat te oefenen, ook de Haarlcmsche double-scull Cox en Pieterse, die evenals de anderen klaagden over het zeer ruwe water. De damesacht van Het Spaarne is Donder dagmiddag te Luik gearriveerd en onverwyld gaan oefenen. Ook zy ondervonden last van de Maasgolven en zoo erg was de toestand Donderdag zelfs dat de start- en ffnlshaan- duidingen geheel werden omvergespoeld. In deze omstandigheden kunnen de wedstryden nog wel verrassingen opleveren, wanneer dit winderige weer niet voor rustiger omstandig heden plaats maakt. De Nederlandsche vier mot stuurman roeit hedenmiddag ln een serie tegen Italië en Polen, welke beide tegen standers later ln den middag ln zyn afdee- ling ook de ongestuurde vier zal ontmoeten. De double scull moet heden uitkomen tegen België en Polen. WIELRIJDEN. DE WEDSTRIJDEN OP DE STADION-BAAN. DE WEDSTRIJDEN GESTAAKT WEGENS REGEN. Het Stadion te Amsterdam was Donderdag avond, mede in verband met het dreigende weer. zeer matig bezet. Begonnen werd met een match a trois voor amateurs en onafhankelijke sprinters over 4 maal 1000 Meter. Na voorzichtig balancee- ren wordt van der Linden door van Steen bergen en Metz ingesloten; onze amateur kampioen kan van Steenbergen niet meer Inhalen. De uitslag is als volgt: 1 Van Steenbergen, 2 Van der Linden, 3 Metz. De uitslag van den volgenden rit is na een fraaien eindspurt van Van Steenbergen: 1. Van tSeenbergen, 2 Van der Leur, 3 Metz. Een premie-wedstryd voor beroepsrijders en onafhankeiyken over 4 K.M. levert soms aardige sprints op. De uitslag is als volgt: 1 Bakker, 2 Slesker, 3 Heslinga, 4 den Hartog, 5 Adam. Dan volgt de wedstryd voor race-motoren. De Australiër, Gysler was verhinderd. Onze landgenoot Herkuleyns neemt den kop, on- middellyk gevolgd door den Dultscher Wei- demann en eenige honderden meters daar achter door den Italiaan Quaqlinie. Do uit slag van den eersten rit luidt: 1 Herkulesms (2 min. 18 sec.)2 Weidemann, 3 Quaqlinie. Tijdens den wedstryd voor B stayers over 20 K.M. komt de dreigende bui los. De ryders worden van de baan, de bezoekers van de tri bunes gespoeld. De wedstryden werden toen maar afgelast tot heden Vrydagavond. PING-PONG. WEDSTRIJDEN OP REYNEGOM Evenals het vorig jaar zullen op de tennis banen Reynegom wederom ping-pong wed stryden gehouden worden om het kampioen schap van Haarlem. Dit jaar echter zullen de dames en heeren single van elkaar geschei den zyn. en zal nog een gemengd dubbelspel aan het tournament toegevoegd worden. De inschrijvingen sluiten Donderdag 21 Augus tus. De wedstrijdleiding is in dezelfde han den als het vorig jaar, zoodat een geregeld verloop der wedstrijden gegarandeerd is. POSTDUIVEN. „HAARL. AMSTERDAMSCH KWARTIER". Nu de wedvluchten met oude en die der jonge duiven ten einde Is. blykt dat in de afdeeling oude duiven kampioen werd; J. J Hart, 2 was C. Koning. Om het kampioen schap jonge duiven was de spanning hooger. Kampioen werd L. v. Meurs. met 100 punten, 2 H. J. Petters met 99 punten, dus slechts met één punt verschil werd Van Meurs win naar. Ook het aantal punten, behaald door de volgende deelnemers is mooi te noemen, nJ.: S. Heitlager 83. C. Koning 90. G Muelen- broek 85 W. v. d. Veldt 82, C. v. Meurs 82, H. de Droog 76. Vervolgens behaalden J. H. Hart 48, J. Ter- horst 39, P. v. d. Veen 36, J. J. Hart, 31, D. v. Kampen 30. A. Goes 14. Kampioen-generaal is J. J. Hart, die met optelling punten oude en jonge duiven de meeste punten behaalde. Heden, Vrijdag, wordt in de Ned. Herv. Kerk aan de Mieuwe Groenmarkt te 's-Gravenhage een raam onthuld irt memoriam Jan de Bak ker, ter gelegenheid van den herdenkingsdag van zyn terechtstelling op 15 September. „DE JOODSCHE INVALIDE". GESLAAGDE PROPAGANDA-AVOND IN ZANDVOORT. „De Joodsche Invalide" is een tooverwoord. jËen tooverwoord dat alle hartenen beur zen schijnt te kunnen openen. ,JDe Joodsche Invalide" neemt een eenige plaats in, in Ne derland. Er is meen ik geen enkele instelling van liefdadigen zin. die in zoo korten tyd en met zooveel zwier zulke enorme resultaten weet te bereiken. Gisterenavond werd in ho tel Groot-Badhuis de revue „Kan ik u een lot verkoopen", vertoond. De revue is alweer het gevolg van dien typischen saamhoorighelds- zin die de innerlyke organisatie van de J. I. kenmerkt. Otto Weblng, de medewerker van het Orgaan van de J. I. schreef haar en een aantal andere belangstellenden verleende spontane medewerking. De regie is van den heer G. Witteboon, de muzikale leiding be rustte by den heer Bram Rabbie. mevrouw Polak-Dreese studeerde de dansen in. mej. Liesje Rabbie-de Groot ontwierp de costumes en speelde tevens de belangrijkste rollen. De overige dilettant-medespelenden waren Ab. Ensel. Jac. Presser, Is. Rabbie. mevrouw E. de Jong-Zamtfurt, mevrouw R. Libourkin-Levi- son en een aantal meisjes die als revue-girls succes op succes oogstten. Elders in den lande werd dit spel reeds met heel veel mooie re sultaten vertoond en het mag dan ook wel gezegd worden dat deze pittige cocktail van allerhande zaken die het streven van de J. I. verbeelden, voortreffeiyk ln elkaar is gezet en uitnemend wordt gespeeld. Slechts buiten gewoon groote toewijding en veel liefde voor de J. I. kan de oorzaak zyn van een dergeiyk groot succes. Apart vermelden wij tenslotte de mede werking van Jeanne Bacilek en Michel Go- bits, een kunstenaresse en een kunstenaar, die het betere, of liever gezegd, 't ernstigste werk in de revue, te vertolken kreeg. Jeanne Bacilek ls een zangeres van naam en zonder haar hulp zou dit feest zeker niet zoo goed geslaagd zyn. Haar soli ontketenden telken male een vurig enthousiasme. Michel Gobits' optreden werd in dezelfde mate door het pu bliek gewaardeerd. En vooral zyn extra num mer. een bekend Hebreeuwsch lied werd wer kelijk buitengewoon goed gezongen, en moest terecht gebisseerd worden. De voorzitter der J. I., de heer Mr. Levie, sprak te ruim acht uur het openingswoord uit; hy heette burgemeester Van Alphen en mevrouw Van Alphen ln het byzonder harte lijk welkom en dankte voorts al diegenen die medegewerkt hadden by de voorberei ding van dezen avond. Het zou ons te ver voeren alle namen die de heer Levie noemde hier te vermelden, doch wy mogen niet ver- zwygen, dat de heer Gunters van het Groot- Badhuis, zyn zaal en zyn personeel geheel belangeloos beschikbaar stelde. Tenslotte zette de heer Levie uiteen, wat de J. I. in den betrekkelyk korten tijd van haar bestaan heeft bereikt, hoe de enorme lotery die thans aan den gang is, is ontstaan en wat het doel was van dezen avond. Dit doel was niet zoo zeer aan het publiek loten te verkoopen als wel het publiek er toe te bewegen, zelf een aantal loten voor verkoop ln depót mede te nemen. De heer Levie wilde echter, voor hy de vertooning liet beginnen voor eens en voor al tyd een lasterpraatje uit de wereld helpen. Men heeft wel eens beweerd dat het raadsel achtig was waarvoor de J. I. zooveel geld noo- dig haden dat dat vele geld niet ten volle ten goede kwam aan de verpleegden Spreker zeide zich niet geroepen te voelen op dergeiyke praatjes in te gaan, maar hy wilde nu toch wel even vertellen, dat het groote gebouw van de J. I.. aan de Nieuwe Achtergracht in Amsterdam, dat zes honderd duizend gulden gekost heeft, thans het eigen dom, het onbezwaarde bezit, van de J. I. ls. Daarna begon de vertooning van de revue. Hierin werd op alle mogelyke vroolijke en ernstige en ingenieuze manieren propagan da gemaakt voor de groote lotery der J. I. en voor de uitbreiding van het gebouw waarin de verpleegden ten onder zijn gebracht. Want aan honderden aanvragen van Invaliden kan thans nog niet worden voldaan. De vertoo ning had een vlot verloop, alle medespelen den wisten iets byzonder te maken van hun rollen, allen verdienen daarvoor dan ook ge lijkelijk hulde. Aan het slot werden zoowaar de twaalf hoofdpryzen. de twaalf heerenhui zen. in miniatuur-vorm, het tooneel opge dragen. Het was werkelijk een alleraardigst effect. Voor de pauze voerde ook de heer Gans de directeur, we mogen wel zeggen de be roemde directeur van de J. I., de man die pnuitputteiyk is in het steeds weer yerain- Het raam, dat 20 M. hoog en 5 M. breed is, is ontworpen door Max Nauta en uitge voerd in het atelier De Vonk, Schrier en De Ru, te Heemstede. nen van nieuwe middelen, om de Joodsche Invalide te helpen het woord. Hy vertelde iets van de organisatie van de'lotery en van de buitengewoon groote welwillendheid van minister Donner, ten opzichte daarvan. In de pauze werden de meisjes „losgelaten" op het publiek. Het kan wel niet anders of zij moeten na de uitstekende voorberei ding heel veel succes hebben gehad. Na afloop werd er gedanst. Ook nu weer met belanglooze medewerking van een aantal vermaarde artisten: „The Gee-Bee-Serena- ders" onder leiding van den heer Leo H. de la Fuente. Het was waariyk een allergenoegeiykst en nuttig feest. AUTO HET TROTTOIR OPGEREDEN. EEN JONGEMAN GEDOOD. Donderdagavond heeft aan de Kruiskade te Rotterdam een ernstige aanryding plaats eehad. Een vrachtauto, welke bestuurd werd door den 37-jarigen J. v. S.. uit de Fabriek straat. moest plotseling naar links uithalen voor een auto, die uit een zijstraat kwam. De vrachtauto is toen het linker trottoir opge reden tot voorby de kruising met de Eerste Diergaardestraat en toen weer verder het trottoir op. Daar heeft de auto een 21-jarige man S. G. v. d. Berge uit de Kuiperstraat van achteren aangereden. De jongen kreeg zeer ernstige inwendige kfieuzingen en is per auto van den G. G. en G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, doch hy bleek bij aankomst reeds te zyn overleden. De-auto is door de politie in beslag geno men. Een ernstig onderzoek wordt ingesteld. HET K.L.M. VLIEGTUIG ALS BRANCARD. De KI.M. is dezer dagen belast geweest met ziekenvervoer. Het driemoteiig Fokker vliegtuig heeft naar het Corr. Bureau meldt, een patiënte, wier ruggegraat by een motor ongeluk in Engeland was gekneusd, van Croydon overgebracht naar haar woonplaats Flensburg, in Sleeswyk-Holstein. Het meisje werd begeleid door haar ouders en een dok ter. Het vliegtuig PH-AEN bestuurd door den piloot Ellens, vertrok uit Londen om 9.55 uur en landde te Flensburg om 14.20 uur. Het vervoer door de lucht werd ter vermyding van schokken door den dokter verkozen bo ven eenig ander transport. De brancard van het Ned. Roode Kruis, welke by de KLM. ge- stationneerd is, heeft uitstekende diensten bewezen. De patiënte kwam behouden te Flensburg aan en de opdrachtgevers waren vol lof over deze transportwyze. UIT DE STAATSCOURANT. ONDERSCHEIDINGEN. By K. B. Is aan J. van Hasselt, directeur van de Kon. Nederl. Stoomboot My. N.V. te Amsterdam, verlof verleend tot het aanne men van zyn benoeming tot officier der Phenixorde van Griekenland. INT. PENITENTIAIR CONGRES. Benoemd zyn tot vertegenwoordigers van de Nederlandsche regeering by het in 1930 te Praag te houden tiende int. penitentiaire congres, de heeren mr. J. P. de MeyeTe, direc teur-generaal van het gevangenis-, rijks tucht- en opvoedingswezen, mr. J. R. H. v. Schaïk, voorzitter van het Centraal College voor de reclasseering, prof. mr. J. Simon v. d. Aa, vertegenwoordiger der Nederland sche regeering in de „Commission Int. pénale et pénitentiaire" en mr. H. J. Spit. Oost- Indisch hoofdambtenaar met verlof, laatst, directeur van Justitie in Ned. Oost-Indië. WEER EEN ONGELUK MET EEN SCHIET- MASKER. De slagersknecht J. L. Sparreboom te Per nis. wilde Donderdagmiddag een koe dood schieten, toen onverwacht het masker van den kop van het dier viel. Het gevolg was. dat zyn hand uitschoot en de kogel den sla gersknecht ln de buik trof. Per auto van den G. G. en G. D. van Rotterdam is de onge lukkige direct naar vhet ziekenhuis Coolsin gel te Rotterdam overgebracht, waar opera tief ingrypen noodzakelyk bleek. Zijn toestand is aeer ernstig. A. D. O.—RAPID (1—3). Donderdagavond werd in Den Haag de wedstrijd A D O —Rapid gespeeld, die door de Weensche voetballers met 3—1 gewonnen werd. De ruststand luidde 1—0 in het voor deel der gasten. BILJARTEN. MATCH BOERWINKEL—NIESSEN. De bekende Haarlemsche biljartmatador van „Vriendenkring"H. Boerwinkel heeft ln het clublokaal café „Central Bar", aan den Kruisweg een match gespeeld op 500 caramboles cadre tegen den kopspeler van de Amsterdamsche club „K.E.T.S.", A. Niessen. Het begin was voor beiden zwak. Na 6 beur ten was de stand 28 om 25 voor Niessen. Daarna komt de Amsterdammer op stoot en scoort achtereenvolgens 17, 9, 5, 2, 11 en 15 en daar Boerwinkel weinig daar tegenover maakt, is de stand na 15 beurten 108 om 61 voor eerstgenoemde. De volgende beurt scoort Boerwinkel een mooie 24. Het antwoord van Niessen is hierop: 48, 45, 23 en 22! Nu is het j verschil reeds zeer groot, nl.: 246 om 106 in 20 I beurten. De Haarlemmer is uit het veld ge- slagen en speqlt ver beneden zyn kracht, Competitiestanden. Eerste klasse: gesp. gew. geiyk ver!, pnt. gem. Haarlem 11 9 1 1 19 1,73 Blauw Wit 6 4 1 1 9 1,50 Ajax A 9 6 0 3 12 1,33 A.G.H.C. 8 5 0 3 10 1,25 Z.R.C. 6 3 0 3 6 1,— A.M.V.J. 8 2 1 5 5 0,63 V.V.G.A. 8 2 1 5 5 0.63 Quick 7 2 0 5 4 0,57 TOGO. 8 1 0 7 2 0,25 Ajax B. 1 0 0 1 0 0,— Tweede kl asse A: gesp. gew. verl. pnt. gem. Blauw Wit H 5 4 1 8 1,60 Quick n 3 2 1 4 1,33 Haarlem II 5 3 2 6 1,20 V.V.G-A. n 5 2 3 4 0,80 z.R.c. n 3 0 3 0 0,— Tweede klasse B: gesp. gew verl. pnt. gem. A.G.H.C. n 6 6 0 12 2,— H.H.C. 5 4 1 8 1,60 Ajax II 7 3 4 6 0,86 A.M.V.J. n 6 1 5 2 0,33 y.v.G.A. ni 5 0 5 0 o,— VRIJDAG ,15 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Opvoering van het successtuk van Amsterdam: „De Familie» Schimek", 8.15 uur. Palace: 2.30, 7.en 9 15 uur: .Snelheids duivels". Op het tooneel: Trio Roth. Luxor Theater: ..De Vliegende Marine" en ..De Avonturierster". Op het tooneel: De Rio Companie. 2.30 en 8 uur. Rembrandt Theater: Weensche Operette film .Donauwalzer". Op het tooneel: Mad. Walker's .Acht Scala Glrls". 2.30, 7.— en 9.15 uur. Teylcr's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan- dags, toegang vry. He e m s t e d e-H a a r 1 e m: Gemeente- terrein Heeren weg: Circus Schneider. ZATERDAG 16 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Opvoering van het successtuk van Amsterdam: „De Familie Schimek", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des 1 avonds. Heemstede-Haarlem: Gemeente terrein Heerenweg: Circus Schneider,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5