CRICKET Ned. Cricketbond. Haarlem-Hermes-D. V. S. Haarl. Cricketbond. Crickctbeschouwingen. Cricket in Engeland HONKBAL WIELRIJDEN. MOTORSPORT. ZWEMMEN. WATERPOLO. HENGELEN. Een matige vertooning, waarin slechts Maas uitblinkt. Dank zij uitstekend bowlen van Maas, heeft Haarlem door Hermes te slaan een fraaie kans gekregen van de onderste plaatsen af te komen. A s, Zondag zal nu in den wedstrijd aan den Schoterweg uitgemaakt worden, wie met A. C. C. de onderste twee plaatsen zal bezetten, Rood en Wit of Haarlem. Intusschen heeft Maas weer eens bewezen, ■waartoe hij in staat is. Cijfers als 713 zijn geen alledaagsche dingen en een R. Schlll b.v. zou alleen daarom al in het Nederland- schc Elftal gekozen worden. Intusschen zul len deze cijfers overigens best cenigen in druk op de Haagsche heeren maken. Behalve dit bowlen was er <al zeer weinig te genieten, Het batten van belde clubs was vrij zwak. echter dat van Hermes nog iets zwakker dan van Haarlem, zoodat de sterkste dan ook ze ker gewonnen heeft. Haarlem moet eerst bat ten. Van het openingspaar ging Kleefstra reeds op 0 l.b.w., waarna ook Maas het niet lang maakte. Na 6 runs gescoord te hebben ving Vuylstcke hem op een vuurpijl. Healey en Dc la Mar brachten toen cenige verbete ring, maar aangezien het bowlen van Her mes, vooral dat van v. Buysen, zeer behoor lijk was. kwamen de runs zeer langzaam. Vooral Healey had den tijd en sloeg dan ook bij uitzondering een single. Voor de ver andering ging De la Mar daarna weer eens l.b.w., na op goede wijze 15 runs aan het to taal te hebben toegevoegd. Stand 45 voor 3. Nadat Jaskl 10 runs had gemaakt en De Ruig en Cohen belden voor een nul hadden ge zorgd, deed v. d. Lee nog nuttig werk. Op dit moment ging echter ook Healy uit, gevangen door Nolet op leg. Healy had een hoogst nut tige 30 gescoord, Ten slotte kreeg v. d. Lee geen steun genoeg moer en bleef alzoo met een goede 16 not out.. Met nog 11 extra's werd het totaal 102. J. v. Buysen (529) was zooals reeds ge zegd de beste bowler, Engering met 249 was veel minder, terwijl Karis met 36 geen on verdienstelijk werk verrichtte als change- bowler. 1-Iet fielden van Hennes was zeer behoorlijk. Het batten van Vuylsteke c.s. was hierna een groote teleurstelling. Wel was Maas zeer goed, maar aan den anderen kant was zeker te scoren. Een totaal van 53, waar onder nog 14 extra's, is wel wat erg weinig. Bij Haarlem werden zelfs nog eenige kan sen gemist, hoewel ook zeer goede vangen te vermelden zijn. De Ruig en Maas deden leder een fraaien vang, terwijl Kleefstra en De la Mar ook op dit punt hun plicht deden. Kap- pelhoff met 11 deed het als openingsbat o.i. nog het beste, daar Nolet, hoewel topscorer met 13, geen onberispelijke innings speelde. Op 53 hadden allen hun beurt gehad. Behal ve Maas met 717 bowlde nog: De Ruig 214 en Jaski 18. Alzoo was deze wedstrijd jeeds te 4 uur afgeloopen. De scores luiden: le innings Haarlem: B. Kleefstra l.b.w. Jac. Engering H. Healey c. G. Nolet b. J. F. v. Buysen 5 36 A. Maas c. J. Vuylsteke b. Jac. Engering 6 H. de la Mar l.b.w. J. F. v. Buysen 15 F. Jaski l.b.w. J. Karis 10 P. de Ruig c. J. Vischer b. J. Karis 0 W. Cohen l.b.w. J. F. v. Buysen 0 W. v. d. Lee not out 16 N. Nagtzaam bowled J. F. v. Buysen 2 A. Blok bowled J. Karis 0 P. y. d. Bergh l.b.w. J. F. v. Buysen 1 Extra's 11 Totaal 102 Bowlingcijfers: Jac. Engering 21 2 49 2 J. F. v. Buysen 27 3/6 12 29 5 G. Nolet 3 1 2 0 J. Vuylsteke 2 0 5 0 J. Karis 6 1 6 3 1ste innings Hermes: P. Kappelhoff c. Kleefstra b. A. Maas 11 P. v. Bochove c. De Ruig b. A. Maas 0 A. Offerman c. Kleefstra b. A. Maas 1 G. Nolet bowled Jaskl 13 C. Vischer c. De la Mar b. A. Maas 2 J. Engering bowled P. de Ruig 4 J. Vuylsteke c. and b. A. Maas 1 W. Brounts bowled A. Maas 1 J, Karis bowled De Ruig 1 J. v. Buysen bowled Maas 0 F. Lindeman not out 5 Extra's 14 Bowlingcijfers: A. Maas P. de Ruig F. Jaski Totaal 13 3/6 5 7 2 6 2 17 14 53 V. V. V. slaat P. W. Te Enschedé heeft V. V. V. een zege be haald op P. W. dat zes invallers had, met 10 runs op de eerste innings. Rood en Wit II—R. C. H. Eindelijk is het aan de club van Scheen c.s, gelukt om haar stadgenooten een nederlaag toe te brengen. De Racing had tot nu toe steeds het onderspit moeten delven tegen haar meer geroutineerde tegenstanders; werd In het begin steeds met groot verschil ver loren. de laatste Jaren werd het al minder, de eerste wedstrijd van dit seizoen won R. en W. slechts met 1 run en thans werd de kroon op het werk gezet en na een spannenden strijd, waarbij de uitslag lang twijfelachtig was, bleef R.C.H. met een klein verschil fn de meerderheid. De bowlery is bij Kleyn en De Graaf wel In goede handen, al hoewel laatst genoemde zijn lengte niet aan zijn snelheid moet op offeren. gisteren was hij telkenmale veel te lang, waarvan de R. en W.-ers o.l. veel te weinig profiteerden. Over het fielden niets dan lof. Kamoen, De Graaf en Blankesteyn waren uitblinkers. Het batten echter ls voor verbetering vat baar. Paape en Blankesteyn hebben wel eeni- gen stijl doch de rest tracht door hard slaan eenige runs bfi elkaar tc krijgen, waarbij een goed oog op de bal hen allen wel veel steun geeft, maar waarbij toch ook zeer hooge scores uitgesloten zijn. Een goede coach zou hier een dankbare taak hebben want enthousiasme ls er! Over het verloop het volgende: RC.H bat eerst. Het begin is niet fraai want op 35 zijn er al 4 wickets neer n.l. die van Segerius en Houtkamp, beiden l.b.w. op Adriaans, Blankenstein, door Adriaans ge vangen en Hellingman door Dorsman ge- bowled. Paape en De Graaf weten hierna de toestand eenigszins te verbeteren, eerstge noemde door voorzichtig, laatstgenoemde door gewaagd spel, wat hem heel goed afgaat, Als het totaal 69 is moet hij echter ver dwijnen na een goede 29 gescoord te hebben. De Jong en Kamoen zijn direct verdwenen, beiden slachtoffers van Adriaans. Paape en Kleyn stuiten dan de collapse en brengen het tot 97 terwijl op 100 weer een wicket valt. Dorsman 2—13. Het totaal score word dan tenslotte nog 115. Hiervan hadden: J. Blankesteyn 18, J. Paape 29, J. de Graaf 29 en extra's 14. Bowlingcijfers: J. W. Adriaan 6—53 in 18 overs, G. Droste 2—33, H. Kruseman 0—2, Het begin bij R, en W. Is ook niet fraai. Bogaardt on Wegeri'f zijn op 15 beiden reeds gebowld door De Graaf. Kruseman en van Kempen bespelen de bowlery echter met meer vertrouwen en weten ae score tot 50 te verhoogen, op welk totaal Hellingman Kruseman bowlt. Droste gaat onmiddellijk run out, v. Kempen en v. d, Berg brengen het tot 72 terwijl op 78 belden verdwenen zijn. Van Kempen scoorde een heel goede 28 (6-78). De strijd is nog onzeker, Adriaans en Freni doen dc score langzaam maar zeker stijgen, de 80 en 90 verschijnen op het bord doch op 96 wordt Adriaans gevangen terwijl Freni op hetzelfde totaal l.b.w. gegeven wordt. Een plotselinge wending dus, zeer in het voordeel van R.C.H. Op 99 valt er weer een wicket, zoodat met Houtkooper en Dorsman nog 16 runs gemaakt moeten worden. De 100 komt op, Dorsman scoort eenige goede runs doch op 107 wordt Houtkooper met een goede bal door Kleyn gebowld. Hiervan hadden: H. Kruseman, C. Kempen 28, F. J. Freni 11 en extra's 13. Bowlingcijfers: J. de Graaf 536, W. Kleyn 348 en J. Hellingman 110. Uit nog 2 uur speeltijd waagt R. en W. nog een poging, doch bij den stand 32—1 geeft Droste den strijd op. Segerius was met 10 not out. Verschillende bowlers hadden hun geluk be proefd: J. W. Adriaans 13. G. Droste 01 J. W. v. d. Bogaardt 08, M. Houtkooper 00, N. Dorsman 02, H. Kruseman 00, H. v. d. Berg 00, F. J. Freni 08. R.C.H. won dus met 8 runs op de 1ste innings. AlbionHaarlem 2. Deze wedstrijd, die de beslissing moest brengen voor het kampioenschap der tweede klasse, is in een overwinning'voor Albion ge ëindigd, waardoor deze oude Zaansche club na vele jaren weer eens de eerste plaats be zet. De aanval is het beste deel van dit elf tal. Zij hebben nJ. aan Kaine een zeer goeden bowler gehad. Voor Albion zeer jammer, dat dit zijn laatste wedstrijd is geweest Kaine vertrekt n.l. weer naar Engeland Batten is niet zoo sterk, terwijl ook het fielden nog wel wat te wenschen overlaat. Haarlem 2 wint den toss en gaat fielden. Het begin is goed. Op 21 zijn reeds drie wickets neer, doch dan krijgen de batsmen eenigen tijd de overhand. Van der Stadt is er n.l. goed in en werkt diverse slechte ballen goed weg, al is hij niet onfortuinlijk. Als hii er 42 heeft, doet Bleshaar een goeden vang en kan hij vertrekken. Voorts maakt Kaine er nog 16 en op 93 sluit de innings. De Haarlem-bowlers deelden de wickets: Brakel had met 3 voor 19 de beste cijfers, Van Dalsum 3 voor 21 en Visser 3 voor 32. Haarlem begon vol moed, doch toen op 10 reeds vier wickets neer waren, zag het er duister uit. Wel deed Brakel met een krach tige 30 nog een poging om'de' zaak te for- ceeren, doch daarna was het afgeloopen en op 52 sloot de Haarlem-innings. Voor Albion bowlden: Kaine 6 voor 16, Melief 2 voor 22, Kluljver 2 voor 14. A. V. O. S.Haarlem 3. De laatste competitiewedstrijd der amb tenaren werd met medewerking van Haarlem op het veld van laatstgenoemde gespeeld. De A.V.O.S.-aanvoerder wint den toss en verkiest te gaan batten. De wickets vallen tamelijk vlug en mede door den straffen wind, waardoor het beoordeelen der ballen zeer moeilijk was, hebben allen op 54 reeds een beurt gehad. Alleen Th. Hetem met 21 bereikte de dubbele cijfers. F. Lanting bowlde succesvol (7—32) terwijl W. Onkenhout en W. Kramer ieder 1 wicket namen voor resp. 17 en 4 runs. Het valt hierna aan Haarlem 3 niet moei lijk dit totaal te passeer en. De score stijgt vrij snel en de overwinning is reeds een feit, als er 2 wickets neer zijn. In verband met de lage temperatuur sluit de Haarlem-captain op 76 voor 6 wickets de innings, waarmede de wedstrijd werd beëihdigd. W. Onkenhout 29 (1 zes), H. de Bock 25 en W. Kramer 14. De bowlingcijfers van A.V.O.S. waren: J. C. Kroon 2—19, H. C. Klerk 3—23, D. Brauck- mann 0—11 en Th. Hetem 020. Haarlem 3 won dezen wedstrijd derhalve met 22 runs en 4 wickets. Mede door het nietf geregeld volledig uitko men was het voor de A.V.O.S. een allesbehal ve succesvol seizoen en werden er slechts 3 punten uit 10 wedstrijden behaald. BloemendaalC. V. H. Gewonnen door C. V. H. met 5 runs. C. V. H. kampioen van den H. C. B. Ook deze wedstrijd is er één geworden van lage totalen. Het zag er aanvankelijk naar uit dat het anders zou gaan. Bloemen daal batte eerst en nadat het eerste wicket door run out was gevallen, zetten Beijk en Zeeuwe een goeden stand op. Eerst op 40 kwam de scheiding. Laatstgenoemde werd toen door Roodt gebowled. Hierna ging het van een leien dakje. Nadat Beijk door Keij- ser op het bowlen van Roodt was gevangen viel de rest der wickets als sneeuw voor de zon, Het totaal werd 57, waarvan Zeeuwe 12 en J. Beijk 27, Bowlingcijfers C, V. H., A. Roodt 5—18, Langelaar 112, Oldenburg 0-15. en Kroon 35. Bij C. V. H. ging het aanvankelijk nog slechter. Niet minder dan 8 wickets waren neer voor een totaal van 45 runs.De Bloemen dalers dachten de overwinning en daarmede het kampioenschap reeds voor het grijpen, doch Kwantes, gesteund door Servaas, zorgde voor een verrassing. Het totaal werd ten slotte 62, waarvan A. J. Roodt. 10. Oldenburg 14, en Kwantes 15. Bowlingcijfers: Bloemendaal J. Beijk 29", G. van Dam 3—12, v. d. Mcij 3—20 en Midde- link 1—10. Door deze overwinning is C.V>H. kampioen van den H. C. B., waar mede" wij Roodt en zijn mannen van deze plaats onze welgemeende gelukwenschen aanbieden, Het A-elftal der Flamingo's heeft het in Engeland nog niet tot een overwinning kun nen brengen. De wedstrijd tegen de Free Foresters eindigde in een draw, tengevolge van den regen. De Engelschen maakten resp. 175 en 204 voor 6 (gesl.), terwijl de Hollan ders het in de eerste innings niet verder brachten dan tot 102 en de 2e gestaakt werd met den stand 1 voor 10. Het bowlen van v. d. Bosch en Glerum in de eerste en van X. X. (330) in de tweede innings was uitstekend. De Household Brigade was te sterk voor het elftal van de Beus; de Flamingo's be? gonnen weliswaar uitstekend door 205 runs te scoren, maar de Engelsche officieren deden nog beter door 281 te maken voor het ver lies van 9 wickets IRimbault 78). De tweede innings der Hollanders leverde slechts 135 runs op en de gastheeren wonnen gemakkelijk met, 7 wickets. W. v. d. Bosch kwam eindelijk los en scoorde resp. 94 en 45, maar Har tog blijft falen en lijkt nog niet rijp voor internationaal cricket. X. X. nam 6 wickets voor 81 runs. Het B»elf-tal onder leiding van Hamburger speelde tegen de Hornsey-Cricketclub onbe slist; de Hollanders maakten er 204 (Ham burger 52) en de gastheeren 119 voor 7 (Eige- man 335, Bakker 214). De onverwachte innings-nederlaag van Rood Wit 2 tegen H.C.C. 3 bracht de Hage» naars practisch het kampioenschap van de Overgangsklasse. Een duidelijker bewijs van de Haagsche suprematie op cricketgebled is wel niet denk» baar en de aanwezigheid van een coach als Warburton werpt wel resultaten af. H.C.C. 3 heeft thans 19 punten uit 10 wed strijden: op haar volgt H.T.C.C. met 11 uit 7 en dan Ajax met 17 uit 11. R.C.H. bezet de eervolle 4e plaats maar R. en W. heeft teleurgesteld, vooral, daar het elftal van Mr. Davidson vroeger óf kampioen óf ka/mpsioens- candidaat was, hetgeen uit onderstaande ge gevens blijkt: 1929. R. en W. 2 kampioen 2e klasse A, 12 wedstrijden, 1 met innings en 10 gewoon gewonnen, 23 punten. Alleen de allerlaatste wedstrijd tegen Kampong werd verloren met een danig verzwakt elftal. R.C.H. was no. 2 met 18 punten. 1928. R. en W. 2 kampioen 2e klasse-Noord; van de 14 matches werden er 12 gewonnen; alleen van Haarlem 2 en V.R.A. 2 werd ver loren. ondanks een heldhaftige poging van Davidson, die tegen Haarlem 80 van. de 129 runs maakte! Weer eindigde R.C.H. als No. 2, maar met grooter achterstand (17 punten). 1927. V.V.V. 2 kampioen met 24 punten. R. en W. No. 2 met 19; de belangrijke wed* strijd tusschen de leiders kon wegens tijd gebrek niet gespeeld worden. Het jaar daarvoor was A.C.C. kampioen V.V.V. 2 No. 2 en R. en W. No. 3 met 19 pun ten en een achterstand van 8 punten op A.C.C.die dat jaar promoveerde. Wij zouden zoo kunnen doorgaan; in 1925 werd de derde en in 1924 de tweede plaats ingenomen, wel een bewijs, da de Spanjaards laan-club steeds de beschikking over flinke reserves heeft gehad. Opvallend is echter, dat R. en W. zoo weinig goede bowlers heeft in de lagere elftallen; op den duur moet dat fnuikend zijn, want zonder een behoorlijken aanval wint men geen wedstrijden. Het derde elftal b.v. behoorde eveneens altijd tot de leidende ploegen, maar kan dit jaar, uit sluitend door gebrek aan bowlers, geen goed doen. Is de animo voor dit interessante onder deel van cricketzoo geringdHet is onbe» grijpelijk voor een club, waarin Posthuma, v. Waveren e.a. juist met den bal zulke triomphen gevierd hebben! UMPIRE. DE TESTMATCH BEGONNEN. DE STRIJD IN DE COMPETITIE. De veelbesproken Test-match, die de be slissing moet brengen omtrent de Ashes" is Zaterdag op de Oval, de Surrey-ground, be gonnen. Wyatt was zoo gelukkig den toss te winnen en koos natuurlijk batten; het win nen van den opgooi lijkt ons inderdaad van zeer veel belang, want Australië zal nu de 4e innings, op hét graswicket moeten spelen en als het weer niet constant goed blijft, zou dit wel eens beslissend kunnen zijn. Het Engelsche publiek heeft opnieuw ge toond goede sportieve begrippen te hebben; het feit, dat Chapman gepasseerd is, heeft de gemoederen danig in beweging gebracht, maar deze actie van de Engelsche pers is niet gericht tegen den nieuwen captain. Wyatt kreeg n.l. een ovatie van het 30.000 man sterke publiek, die bij menschen-heugenis nog nooit een speler ten deel is gevallen. Dat. de Warwick-captain inderdaad een betrouw baar batsman is, heeft hij bewezen, door met Sutcliffe een fraaien stand voor het zesde wicket op te zetten. Hij kwam in op 197 na den plotselingen val van Ham-mond en Ley- land en bleek' met Sutcliffe samen tot het einde van den eersten speeldag, toen het totaal 316 voor 5 wickets was! Hobbs maakte op kalme wijze 47 runs; toon raakte hij een veel te korten bal van Wall slecht en werd eenvoudig door Fairfax op square leg gevangen. Whysall (13) stelde te leur en ging op een full-pitch van denzelfden bowler l.b.w,, maar Duleep speelde een fraaie innings. In buitengewoon aantrekkelijken stijl scoorde hij 50 runs van de 83, die de stand voor het derde wicket opleverde. Zoo als gezegd, faalden Hammond (13) en Ley- land (3); de eerste haalde een bal van Mc. Cabe in zijn wicket, terwijl de Yorkshire-man een bal van Grimmett absoluut verkeerd be oordeelde. Sutcliffe (138 n.o.) Wes een voorbeeld van zelfbeheersching; hij gaf geen enkele kans en zorgde er met Wyatt (39 n.o.) voor, dat niet meer wickets vielen. De Elftal-commissie heeft Parker, Hendren en Ames uitgelaten, terwijl Australië den allerbesten fielder Richardson vervangen heeft door den. wellicht beteren batsman Jackson. Bij beide elftallen heeft dus de idee runs maken voorgezeten en dat het verdere ver loop aller belangstelling heeft, ligt voor de hand. De strijd om de leiding in de competitie duurt onverminderd voort. Lancashire is er in geslaagd haar voorsprong iets te vergroo- ten, maar Yorkshire, Notts en Gloucester volgen met resp. 5, 5 en 6 punten achterstand. Dank zij Parker heeft Gloucester zich even eens bij het leidende 3-tal gevoegd; War wickshire werd 2 maal uitgegooid voor 120 en 107 en verloor bijna met innings, daar de club van Hammond 201 had gemaakt. Parker nam 5 wickets voor 53 runs in de eerste en 9 wickets voor 44 in de tweede innings! Surrey was het volgende slachtoffer en verloor wel met innings. Opnieuw was Parker onbespeel- baar en veroverde in totaal 15 wickets voor 91 runs! Freeman, de fameuze Kent-bowler, wilde blijkbaar de Engelsche elftal-commissie laten weten, dat hij er ook nog was en verrichtte de zeldzame prestatie alle Essex-wickets te veroveren! (1053 in 30 2/6 over). Dit is de tweede maal, dat Freeman dit deed, verleden jaar gooide hij heel Lancashire uit. Het ls inderdaad een bijzondere prestatie, want men moet teruggaan tot 1865, om een tweeden bowler te vinden, die dit klaar speel de. Het was V. E. Walker, een Middlesex speler! Vermelden wij tenslotte nog de beide over winningen van Somerset op Glamorgan en Warwickshire, waardoor Middlesex weer se rieuze aanspraken maakt op de laatste plaats, en de fraaie score van Whysall (248) tegen Northampton, dan kunnen wij eindigen met Northampton een pluim te geven voor de fraaie prestatie Australië voor 95 uit te gooien, na zelf 249 te hebben gemaakt. Jupp bowlde alle cracks en had de fraaie cijfers 632! UMPIRE. Haarlem IIQuick II. Zondagmorgen ontving Haarlem II be zoek van Quick II. Onze vrees dat Quick niet komen zou werd niet bewaarheid, doch tot meer dan zes man bracht de tegenpartij het niet. Aan dien kant waren dus reeds drie nullen In het spel. Doch Haarlem kwam ook maar zwak uit. Eerst waren er maar zeven spelers, welk getal later tot negen groeide. De beide wer pers en de achtervanger uit het negental ont braken allen. Het gevolg was dat vrijwel Ieder op een andere plaats stond. Eenige innings fungeerden Veenhof en M. Hunik als werper en achtervanger, later wierp Hunik en ving v. d. Putten. Het slaan der Haarlemmers ging nogal en het honkloopen was natuurlijk al heel gemakkelijk bij een tegenpartij van zes man. In het begin wogen de belde partijen aardig tegen elkaar op. De werper van Quick begon echter hoe langer hoe onzuivérder te gooien. Ook de aangooien naar het eerste honk waren vaak onzuiver. Daardoor kreeg Haarlem herhaaldelijk de drie honken bezet en ontstonden Innings van 5, 6 en 9 runs. Het einde kwam na zes innings met 234. Uitslag in innings: Quick II: 0—1—0—0—3—0 4. Haarlem H: 0152—96 23. Vriendschappelijke wedstrijd. Op het Zomerfeest van de Speeltuinver eeniging „Het Oosterkwartier" dat Zondag 24 Augustus gevierd wordt, speelt een negental van de Honkbalclub Haarlem een honkbal wedstrijd tegen het negental van genoemde speeltuinvereeniging. Manera Italiaansch kampioen. Te Milaan is Zondag Manera kampioen van Italië achter groote motoren geworden. Behendigheidswedstrijden te Heemstede. Zondag hield de afd. Haarlem en Omstre ken van de Arielclub behendigheidswedstrij den op het terrein van „het oude Slot" aan den Meerweg te Heemstede. Niet minder dan 135 deelnemers uit ver schillende deelen van het land hadden zich doen inschrijven en gezien het prachtige zo merweer en het feit dat geen entree werd geheven was de belangstelling van het pu bliek bijzonder groot. De voorbereidende werkzaamheden waren meer speciaal verricht door de heeren C. H. C. Sprenger, voorz., G. Harren, secr.-penn. en K. Opdam, commissaris, en zij hebben een hindernisbaan weten aan te leggen, zooals die nog wel nimmer in den lande is geweest. Er waren in totaal 14 hindernissen te ne men. Sommige vrij eenvoudig, andere moei lijk. Terwijl deze wedstrijd tot circa half 4 duurde, werd op een ander terrein een lan- gepijpenwedstrij d gehouden. Hier moesten de deelnemers, 3 gelijk, met hooge hoeden op, na den start aan een tafel tje een lange steenen pijp opnemen, deze aan een volgend tafeltje stoppen en aansteken, en dan rookende de baan afrijden, om dan, als remproef met het voorwiel precies tus schen twee eindstrepen te stoppen. Aan hi lariteit geen gebrek als de hooge dop afwoei, of de pijp brak. En het moest snel gaan, om dat iedere winner van een serie in de vol gende ronde kwam. Hiervoor waren ruim 100 deelnemers. Maar de groote attractie was de Sledewedstrijd achter motoren, een nabootsing van de glij- wedstrijden te water achter motorbootjes. Hiervoor waren 2 M. lange en vrij smalle sle den gemaakt, van voor iets smaller toeloo pend, de bodem eenigzins rond. De man op de slee staat, zich vasthoudend aan 2 tou wen, voor aan de slee bevestigd. Twee aan twee gingen ze af, de winnaars kwamen in de volgende ronde. Hiervoor waren 131 deelnemers. Dit was zoowel voor het publiek als voor de deelnemers een bijzondere attractie. Een der hoofdzaken is het snel starten. Kleine motoren hadden moeite slede en man op gang te krijgen. En nu had het publiek de meeste pret, als degene die al tientallen meters vóór is, zijn man op de slee verliest, wat meestal gepaard gaat met de gekste buitelingen. Dit gebeurde soms in de laatste bocht. Zoo bleef bijna iedere rit spannend. Pas om 7 uur ging de finale, wel de snelste rit, waarbij de 50 K.M. zeker overschreden werd. Hieronder de nu bekende uitslagen: Pijpcmvedstrijd. 1. Meyer (de Bilt) op Ariel. 2 Hulsebosch Hillegom) Harley Davidson; 3 Timmers (Den Haag) op Arlël. Sledcmvedstrijd. 1 Moejes (Heer Hugowaard) op Ariël; 2 de Laat (Haarlem) op Ariël. 3 Hartman (Am sterdam) op Ariël. 4 Grooteboer (Den Haag) op Harley Davidson. De uitslag van den behendigheidswedstrijd is nog niet volledig opgemaakt. Doordat de terreinen geen afzetting had den, was het voor de politie geen gemakke lijke taak de baan vrij te houden, wat voor al bij den sledenwedstrijd meer dan noodig was om ongelukken te voorkomen. Als altijd kweet zij zich echter uitstekend van haar taak. Het Roode Kruis, den geheelen dag op het terrein aanwezig behoefde geen enkele maal hulp te verleenen, hetgeen pleit voor de rijders. Mej. Huybers verbetert een wereld record. Op de Internationale zwemwedstrijden te Antwerpen hebben drie dames mevr. Küppers» Erkens (Duitschland), Frl. Sassenrath (Duitschland) en mej. Huybers (Het IJ) een aanval gedaan op het pas ingestelde wereld record 500 Meter schoolslag. Het eerste record stond op naam van een Australische zwem ster, maar was zeer duidelijk van zwakke kwaliteit. Het behoeft dan ook niet te zeer te verwonderen, dat de drie genoemde dames allen onder dezen tijd van 10 min. 55 secon den bleven. Het bijzonder verheugende echter was dat de Amsteraamsche zwemster mej. Huybers van het drietal de beste prestatie 27.2 sec., daarna volgde mevr. Küppers-Erkens leverde. Zij zwom de 500 meter in 9 min. met 9 min. 49.2 sec. en tenslotte Frl. Sassen rath als derde met 10 min. 17 sec. Een waar lijk keurige prestatie van de Nederlandsche zwemster, die eerst 16 jaar oud is. Successen van De Waterratten. TE AMERSFOORT. Gisteren had te Amersfoort de jaarlij ksche 1 K.M. wedstrijd plaats gevolgd door kortc- baan wedstrijden. Mej. van Galen kon wegens ziekte niet haar wisselbeker verdedigen. Om ongeveer 5 uur werd begonnen met de baan- wedstrijden. In het nummer 100 M. rug- zwemmen wist mej. L. Kollerie den len prijs te behalen. Hierna volgde het nummer 75 M. gekleed zwemimen, waarvan 25 M. met dren keling. Eenige leden van D.W-R. kwamen hier uit voor de Haarl. Reddingsbrigade. De heeren R. Rolfs en C. H. Vrugt wisten zich resp. 1 en 2 te plaatsen. In hetzelfde nummer voor dames won mej. L. Kollerie den 2en prijs. Hierna volgde het nummer 100 M. schoolslag nieuwelingen heeren. A. C. de Bruijn wist zich No. 1 te plaatsen en Rolfs als No. 3. Als laatste num mer stond op het programma 4 x 50 M. esta fette gemengde ploegen. Voor de Waterratten kwamen uit de dames Kollerie en S. de Klerk met de heeren C. H. Vrugt en R. Rolfs. Hierin werd de 2e prijs behaald. TE ZWOLLE. Zondagmorgen vertrokken 3 leden van de Waterratten naar Zwolle om uit te komen op het zwemfeest van het „Zwarte Water". -Als No. 1 stond op het programma 40 M. vrije slag Dames Seniores. Mej. L. Kollerie wist na een feilen strijd den 3den prijs te bemachti gen. In het daarop volgende nummer 80 M. schoolslag dames seniores wist mej. L. Kolle rie den len prijs te behalen in den tijd van 1 min. 13 sec. In hetzelfde nummer voor heeren behaalde C. H. Vrugt den eersten prijs, tijd 1 min. 4 sec. Tweede werd A. C. de Bruyn in 1 min. 7 sec. In het nummer 40 M. gekleed zwemmen, waarvan 20 M. met ge- kleede drenkeling behaalde C. H. Vrugt den eersten en A. C. de Bruijn den tweeden prijs. De tijden waren resp. 44 sec. en 47,1 sec. De Waterratten kunnen dus op een paar welge slaagde dagen terugzien. Neptunus IH. V. G. B. I (51) In water, dat maar even boven de mini mum-temperatuur was, werd bovengenoem de wedstrijd te Zaandam gespeeld. Een malsch onweersbuitje tijdens den wedstrijd verhoogde evenmin de animo. Ondanks alles was het een vlot gespeelde partij, speciaal van Neptunus' kant, waardoor deze ontmoeting dan ook verdiend door de Zaandammers ge wonnen werd. Daar het vertrek van Holdri- net naar Amerika een maand uitgesteld is, kan H.V.G-B. volledig uitkomen, dus als volgt: A. Boeree, P. v. Ommeren, A. Loos, G. Potjewijd, W. Holdrinet, H. Nieuwenhoff, J. Bouwer. Na het aanvangssignaal zwemt Neptunus met 4 spelers op, waardoor H.V.G.B. zich laat overrompelen. De Zaandammer J. de Vries krijgt den bal in vrije positie en kan Boeree met een goed geplaatst schot passeeren 1 0. Neptunus blijft voorloopig den boventoon voeren en speciaal Maasdam weet van de on voldoende dekking van de H-V.G.B. achter hoede te profiteeren en er een paar maal met den bal vandoor te gaan. Als even geweifeld wordt met overnemen, passeert hij Boeree wederom door vrij in te schieten. Wederom komt Neptunus terug, doch de Zaandammer Dil komt binnen de 2 M. te liggen en kan voorloopig den kant opzoeken. Met 7 tegen 6 heeft H.V.G.B. spoedig succes door toedoen van Holdrinet 21. Wanneer Nieuwenhoff keihard heeft over geschoten en Maasdam weer even de voile vrijheid geniet en zoodoende gemakkelijk kan doelpunten, komt rust met 3—1. Met het oog op de dusternis en de lage temperatuur van het water wordt weer spoe dig begonnen. De H.V.G.B.-achterhoede ver richt haar taak beter dan voor de rust en de Nep tun us-voorhoede krijgt door goed dekken minder vrij spel. De Neptunus-aanvoerder G. Dekker zet steeds z'n voorhoede aan het werk en uit een goed aangegeven bal van hem weet J. Dil te doelpunten. De koude van het water doet zich nu geducht voelen, waardoor de kwali teit van het spel steeds minder wordt. Wan neer de H.V.G.B. keeper een schot door zijn verkleumde vingers laat schieten scoort Nep tunus zijn 5e en laatste goal. A. V. C. Het vischcollege A. V. C, bestaande uit le den van de Centrale Werkplaats hield Zater dagmiddag een onderlingen wedstrijd op witvlsch in de Ringvaart richting Halfweg. De eerste prijs werd gewonnen door P. v. Woerkom met de grootste visch. 2 H. Veen, 3 C. de Vries met troostprijs, 4 P. Broekhuis en 5 H. v. d. Smisse. Een troostprijs viel aan P. Vigge. Vischcollege „Het Baarsje". Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag 17 Aug. een grooten onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart, richting Vijfhuizen. Er werd al dadelijk gevangen zoodat het over het geheel een goeden wedstrijd Is ge weest. Na afloop werd ende prijzen door den Voorzitter, den heer D. Erkens, bekend ge maakt. le prijs S. Bosman, 2 B. v. Luik. 3 W. Kor sten, 4 D. Erkens, 5 W. A. v. Keulen, 6 F. Hoogeboom, 7 A. Borsje, 8 G. Veen, 9 E. Stroutman, 10 I-I. Veen, 11 E. v. d. Berg 12 W. Heinemeljer, 13 N. C. Beekhuis 14w. Grim, 15 E. Poelman, 16 D. Klein.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6