ATHLETIEK. VOETBAL. De Prins Hendrik beker wedstrijden. GYMNASTIEK. VOETBALNIEUWS. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE MONTEVIDEO. Buiten de Competitie. R. C. H.-Rapid (1-1) Berger verbetert het 100 M. record. v. d. Zee springt 3.86 M. „Haarlem" wint met grooten voorsprong. Voor den aftrap krijgt Krom een wimpel in de Rapid kleuren en dan gaat het spel be ginnen. ten aanschouwe van een drie a vier duizend toeschouwers. De eerste aanvallen zijn voor Rapid, doch al spoedig onderneemt R.C.H. ook een aanval als Verkerk met een goede center Paape aan het werk zet. Toch hebben de Weenschc spelers voorloopig de overhand en al spoedig moet Kos een hard laag schot stoppen hetgeen hem ten koste van een corner gelukt. Dan volgt weer een RCJH.-aanval geleid door Paape een goede voorzet volgt, doch Schramseis werkt den bal weg. Het spel gaat langzamerhand meer en meer gelijk op waarbij zelfs de R.C.H.-aanvallen door beter schieten gevaarlijker zijn. Als on geveer een half uur gespeeld is krijgt Verkerk mooi den bal toegespeeld van de Geus, eerst passeert hij dan nog een back en met een prachtig schot ln den rechterbovenhoek van het doel geeft hij R.C.H. onder luid gejuich de leiding. Wel valt Rapid dan wat hef tiger aan doch de verdediging van R C.H. laat dan zien wat zij vermag Met 10 voor R.C.H wordt dan gedraaid. Even voor rust is Hoffmann vervangen door Weselik. StormvogelsD. H. C. (55) Op het Stormvogels-terrein werd Zondag ten aanschouwe van vrij veel publiek boven genoemde wedstrijd gespeeld. De vele doel punten bewijzen dat de reap, verdedigingen er nog lang niet ln waren. Voor D. H. C. was als verontschuldiging aan te voeren, dat zij in haar defensie drie spelers miste, doch Storm vogels miste alleen Tol. Verder stond De Waard onder de lat, doch deze heeft zich uit nemend geweerd. De algemeen* Indruk na afloop was, dat Stormvogels heel wat beter zal moeten gaan spelen .om in het nieuwe seizoen een woordje te gaan meespreken. Verband zat er dezen middag nog weinig in 't elftal. Vooral het spel der midden lime was zwak. Dan toonde Plokktr zich nog niet de midvoor. dien men ln de eerste klasse noodig heeft. Toch zouden wij hem als blnnenspeler zeker nog eens een kans geven. D H. C. heeft geen slechten Indruk achter gelaten. In de verdediging was v. d. Bragt de man ,ln dc voorhoede was een ieder zijn plaats waard, al lijkt Bout ons ietwat op zUn retour. Stormvogels speelde in deze opstelling: Het is een glorierijke wedstrijd geworden In vele opzichten. Technisch was de zaak in orde en het sportpark te Hilversum heeft haar deugdelijkheid als athletiekbaan vol komen bewezen. De U.P.A.B. had alle zorgen aan de accommo datie besteed en zal met genoegen op de ge leverde prestaties terugzien. Drie records werden bij deze clubwedstrij den verbeterd. Allereerst verdient de 100 M.- race van Berger onze aandacht. Hoewel het hier ging om de bezetting van de eerste plaats gaf hij zich geheel en zonder strijd iBenz was 8 M. achter) won hij de finale in 10.5 sec., waarmee hij R v. d. Berge een tweede record afhandig maakte. Het tweede record brak v. d. Zee, die met den polsstok de 4 Meter al zeer dicht begint te naderen. De harde aanloop was zeer naar het idee van den stuggen Fries, die kalm en rustig hooger en hooger steeg. Op sublieme wijze hoekte hij foutloos over de lat en onge twijfeld zal Kreigsman glunderen als hij de 3 86 M. als afstand van het nieuwe record leest. Gubbels haalde het record 3 K M. wandelen 20 seconden omlaag. De betere bezetting en meer strijd (jan te Groningen maakte dit nummer zoowel voor deelnemers als toe schouwers veel aantrekkelijker. Over de verdere prestaties kunnen wij vrij kort zijn. Overal bijna domineerden de „Haarlem"wapentjes en met zeer- grooten voorsprong won Haarlem den nieuwen Prins Hendrik-beker, dien Rinus v. d. Berge uit de handen van Z.K.H. Prins Hendrik mocht ont vangen. De 100 M. leverde „Haarlem" 11 punten, toen Berger en Benz de eerste twee plaatsen bezetten. Effern en Brandenburg presteerden dit zelfde op de 1500 Meter. De 400 M. leverde slechts één punt op daar v d. Berge moest stoppen en de laatste 100 Meter wandelde. Hoogerwerf won de 800 M. op geroutineer de wijze, terwijl de Haarlemmer Sassen met een sterke eindspurt de vierde plaats bezette. Alzoo 9 punten voor Haarlem. Klaase werd onder luide toejuichingen der Haarlem-supporters tweede op de 5 K M. achter Baars. Zeegers kwam wegens een kuit- spierverlamming niet uit zoodat er weinig strijd op dit nummer was. De estafettes leverden Haarlem ln totaal 11 punten, daar A.V. 1923 op de 400 M- op fraaie wijze zegevierde. Sierhuis die als laat ste man liep had slechts den voorsprong dien Bergveld op Rinkel veroverd had te behouden. De 4 x 100 M. werd in ruim 43 sec. onbe dreigd gewonnen door v. Welsenes-Benz RinkelBerger. Eysker zorgde voor twee eerste plaatsen op de werpnummers. Hij won n.l. het kogel- stooten met een fraaie worp van 12.69 M. en bleef hiermee Kamerbeek glad de baas. Ook het discuswerpen sleepte hij in de wacht. Coster pikte nog twee punten in op kogel- stooten als vijfde man terwijl Visser en v. d. Zee respectievelijk 2 en 4 op speerwerpen werden. Vkjer gooide een goede 48 Meter. De gebroeders Kaan brachten een tweetal successen op de 110 M horden. A. Kaan klopte Karman van V. en L. en won in 16 sec., terwijl W. Kaan de derde plaats bezette in 16.2 sec. A. Kaan maakte in zijn serie den goeden tijd van 15.8 sec. De springnummers waren niet onverdien stelijk. Met 6.69 M. won v. Welsenes het vér- springen. Korver smaakte het genoegen om met Kamstra samen als eerste bij het hoog springen te eindigen. v. d. Zee won op sublieme wijze het pols- hoog terwijl Schenk de tweede plaats bezette. Vermeld dient nog te worden de fraaie 400 Meter van Bergman die in 50.9 sec. eerste werd. Voor de overige prestaties van dit geslaagde festijn verwijzen wij naar de uitslagen. 100 M. hardloopen: 1. Chr. Berger, Haar lem 10,5 sec. 2. A. Benz, Haarlem 11,2 sec. 3. B. Jansen, V. en L. 11,2 sec. 1500 M. Hardloopen: 1. W. Effern, Haarlem 4 min. 25.6 sec. 2. J. Brandenburg. Haarlem 4 min. 26,6 sec. 3. J. Hoogeweg, Hellas 4 min. 27,2 sec. Kogelstooten1. O. Eysker. Haarlem 12-69 Mtr. 2. H. Kamerbeek. P.S.V. 12.44 Mtr. 3. A. v. d. Werken, P.S.V. 11,17 Mtr. Polsstokhoogspringen: 1. A. v. d. Zee, Haar lem 3,86 Mtr. 2. K. Schenk, Haarlem 3.10 Mtr. 3. T. v. d. Most, Pro Patrla 3.10 M. 5000 M. Hardloopen: l. N. G- Baars Steine- rnan. P.P. 16 min. 29.9 sec. 2. A. Klaasse, Haarlem 16 min. 53,4 sec. 3. C. Peters, Trek vogels 17 min. Verspringen: 1. A. van Welsenes. Haarlem, De heer Langenus (de bekende Belgische scheidsrechter vertelt, dat alles, wat men tot dusver te Montevideo had meegemaakt, in de schaduw gesteld werd door de feestelijke inwijding van het nieuwe Stadion. Het is merkwaardig, dat eigenlijk niemand eenigs- zins betrouwbare cijfers weet te geven om trent het aantal toeschouwers, dat in dit reuzenbouwwerk opgeborgen kan worden. Zelfs de bladen weten er blijkbaar niets van; de eene krant beweert, dat men 50.000 toe schouwers kan bergen, de andere verhoogt dat cijfer tot 90.000. De heer Langenus is echter vast overtuigd, dat men met deze schattingen ver beneden de werkelijkheid is gebleven. Hij vergelijkt deze openingsplech tigheid met die van het nieuwe Stadion te Barcelona, waar 72.000 toeschouwers onder controle binnen gelaten werden en hij komt dan tot de overtuiging, dat er te Montevideo meer dan 100.000 toeschouwers op het terrein zijn eeweest. Het moet een wonderbaarlijken indruk gemaakt hebben, deze geweldige men- schenmassa in het niet minder geweldige betonnen bouwwerk bij elkaar geperst. Het gejuich, dat af en toe losbrak, klonk soms als het rollen van den donder, het zwol plot seling aan om even plotseling weer te be daren. Toen men de poorten moest sluiten, zullen w zeker meer dan 40.000 toeschouwers bul- 6.63 M. 2. Karman. V. en L., 6.39 M. 3. L. de Jong, Excelsior. 6 29 M. 4U0 Meter hardloopen: 1. A Bergman, P P.. 50.9 sec. 2. K Sierhuis, 1923, 51.8 sec. 3. M. Visser, Fe yenoord, 51.9 sec. Discuswerpen: 1. Eysker. Haarlem, 36.46 M. 2, V. d. Werken. P.S.V.34.46 M. 3. v. Zoe- len. P.P., 33.04 M. 3 K.M.. Snelwandelen: 1. Gubbels, P.P 13.29.8: 2. P. Engelman P.P. 13.51.6; 3. A F. C. Toscanl A. A. C. 14.55.1. Hoogspringen. 1. Korver Haarlem 1.70 M 2. Kamstra V. en L. 1.70 M. 3. Krijgsman V. cn L. 1.65 M. 110 M. Horden. 1. A. Kaan. Haarlem 16 sec. 2. Karman V. en L. 16.2 sec. 3. W. Kaan Haarlem 16.2 sec. 800 M. Hardloopen. 1. A. Hoogerwerf Haar lem 2 min. 4.7 sec., 2. O. Lijflander 1923 2 min. 6.6 sec. 3. M. Stevense P. P. 2 min. 7 sec. 4 x 100 M Estafette. 1. Haarlem 43.5 sec 2. V. en L. 45.2 sec. 3. G. A. C. 45 sec. Speerwerpen. 1. Meyl P.S.V. 48.96 M. 2. Visser Haarlem 48.44 M. 3. v. Aanholt A.A.C. 45.20 M. en4 x 400 M. Estafette 1. 1923 3 min. 37.3 sec. 2. Haarlem 3 min. 38.2 sec. 3. Pro Patrla 3 mln.39.8 sec. Totaal uitslag: 1. Haarlem 102.3/7. 2. Pro Patria 47 12. 3. Vlug en Lenig 36. 4. A. V. 1923 30. 5. P. S. V. 23 3,7. 6. A. A. C. 16. Spel-kampioenschappen. Zondag werden bij het stoomgemaal de Lijnden de vóórwedstrijden voor Noord.Hol- land van de spelkampioenwedstrijden K. N. G. V. gehouden. Zooals wij reeds meedeelden waren voor elk der drie spelen sllngerbal grensbal en handbal vijf ploegen ingeschreven. Al deze bleken opgekomen te zijn. Uit den Kennemer Turnkring nam alleen Concordia deel en wel aan alle 3 spelen. Er werd op 3 terreinen tegelijk gespeeld, waardoor de wedstrijden vlot konden ver. ioopen. Hoewel de regeling niet geheel feil loos was, verdienen de organisatoren toch een woord van hulde, vooral omdat zij in een kleine plaats, die immers zoo dikwijls te kampen heeft met gebrekkige hulpmidde len, dezen wedstrijddag tot een goed einde hebben weten te brengen. Concordia heeft weinig geluk gehad. De dames verloren met grensbal tegen Kracht en Vlugheid te Sloten met 02 welk resul taat lang niet slecht is; K. en V. werd n.l. kampioen. Ook de heeren voor slingerbal moesten 't tegen een sterke partij opnemen, n.l. tegen de Lijnden, welke vereeniglng in de finale uitkwam. Concordia moest het afleggen met 05. Veel spannender was de handbal wedstrijd heeren, van de Haarlemsche ver- eeniging tegen Odin. Concordia verloor wel iswaar met 24, maar een gelijk spel had zeker meer in de lijn gelegen. Het eind-resultaat was, dat kampioen wer= den voor grensbal K. en V. te Sloten, voor slingerbal D O.S. te Bussum en voor hand bal Odin, (Amstelveen). De uitslagen van de verschillende wedstrij den luiden: Grensbal K. en V.—Concordia 20, Lijn denCarna 02, K. en V.Odin 10, K. en V.Carna 10, Sllngerbal: ConcordiaLijnden 05, D.O.S I—K. en V. 4—2, Lijnden—D.OjS. II 7—0, Lijnden—D.O.S. I 1—3. Handbal: AmsterdamOdin 15, K. en V.— Lijnden 25, Odin—Concordia 42, Odin— Lijnden 41. Athletiek-wedstrijd K. T. K. De wegens geringe belangstelling uitge. stelde athletiekwedstrijd voor adspiranten van den K. T. K. zal nu plaats vinden op Zaterdagmiddag 6 September. Dualmeet. De Kennemer Turnkring houdt op Zater. dag 13 September een dualmeet in athletiek te Haarlem tegen het Zuiderkwartier. Met den eersten, vorig jaar in Hoofddorp gehouden wedstrijd wonnen van den K. T. K. de heeren en verloren de dames. Grens- en slingerbal. Aanstaande Zondag speelt Concordia een slingerhal- en een grensbal-wedstrijd in Haarlem tegen Turnlust (Beverwijk). tengesloten zijn; de politie heeft alle moge lijke hulpmiddelen te baat moeten nemen om de oproerige menigte buiten de poorten in bedwang te houden. Ze is daarin slechts ten deele geslaagd: ze heeft tenminste niet kun nen beletten, dat aan een anderen kant van het Stadion de buitenstaanders de afsluitin gen wisten te verbreken, tengevolge waarvan duizenden binnen het Stadion kwamen. Het werd een gevaarlijk gedrang, waarbij ver schillende personen in levensgevaar kwa men. Het publiek meest tenslotte tot vlak bij de grenslijnen worden toegelaten. Midden in dezen heksenketel van voor Europeesche begrippen onbegrijpelijke voet balfanatiekelingen. had dc ommegang der verschillende aan de wedstrijden deelnemen de voetbalploegen plaats. Alle landen werden stormachtig toegejuicht, doch 't grootste ge weld brak los. toen aan het einde van den optocht de vertegenwoordigers van Uruguay het Stadion binnen trokken. „Los Celestes'' de Hemelschen worden ze hier genoemd, wat wel voldoende doet uitkomen, hoe men hier de Urugueesche spelers vereert. Ter inwijding van het Stadion werd de wedstrijd Uruguay—Peru gespeeld. In Uru- Emotievolle strijd met spannend slot. Verdiend gelijk spel. Doordat het weer zich nogal somber liet aanzien leek het er aanvankelijk op dat voor dezen wedstrijd minder belangstelling zou bestaan dan verwacht mocht worden, doch zoo omstreeks vier uur liep het R.C.H.-ter rein aardig vol met belangstellenden voor den kamp tusschen onze stadgenooten en de Oosten rij ksche Prof. kampioenen Rapid. Al zou men achteraf wellicht Iets te hooge ver wachtingen hebben gehad van deze beroeps voetballers. inderdaad viel hun spel wel wat tegen, toch is het een wedstrijd geworden zooals men ze bijv. in de competitie maar weinig ziet en vooral het spel van R.C.H. zal wel het meeste verwondering gebaard heb ben. Het was de Weensche spelers aan te zien dat zij het spel door en door kennen doch het tegenspel van R.C.H was dermate sterk dat het verschil nauwelijks merkbaar was, tenminste in <Te eerste helft van den strijd Toen wist bijv. de uitstekend spelende back Schramseis totaal geen raad met de aanval len die van den rechtervleugel kwamen en steeds weer werkte hij dan het leder over de zijlijn van het veld. het geen niet bepaald sympathie opwekte bij het publiek, voor de zen overigens toch wel zeer goeden speler. De keeper is er een van het soort zooals we die hier meer kennen en ook de rechtsback maakte geen grooten indruk. De middenspe lers waren allen heel goed waarbij bovendien de midhalf zich nog een goed schutter toon de al had hij dan ook ditmaal geen succes. In de voorhoede was het weer Wesely, de aanvoerder en linksbuiten die werkelijk su bliem voetbal liet zien evenals trouwens de rechtsbuiten die ook vele prachtige staaltjes van zijn kunnen te zien gaf. Het binnen trio combineerde af en toe heel mcol doch het schieten Het wel wat te wenschen over en het viel op dat men zoo lang treuzelde daar mede. Dat dit een kolfje naar de hand was van Krom en Prevost laat zich hooren. Overigens viel er van het spel van deze spelers wel het een en ander te leeren, het vrijspelen van eiken speler afzonderlijk, het positiespel dus. het goed langs den grond plaatsen van den bal, het op tijd terugspe len van voorhoede naar half backs, van half backs naar backs wanneer men geen kans ziet om het leer naar voren te spelen, en bo venal het persoonlijke manoeuvreeren met den bal. R.C.H. kan als geheel op een zeer goeden wedstrijd terugzien, al moet van Kos gezegd worden dat hij misschien het eenige doel punt van de gasten nog had kunnen houden als hem het harde schot van Wesely niet te zeer verrast had. Verder deed Kos heel goed werk in het doel van de Racing. Krom en Prevost vormden samen een backstel zooals we dat maar zeiden in een clubelftal hebben gezien, waarbij Prevost zich meer speciaal toelegde op het verdedigen van het doel. Krom bovendien nog trachtte zijn elftal tot aanvallen op te zetten. Vooral Krom overtrof zichzelf en was voor deze profs een onover komelijk struikelblok. Met Geutskens had hij de linkerwing van Rapid vrijwel volkomen m bedwang. Hetzelfde kan trouwens gezegd worden van Prevost en Breitner ten opzichte van de linkerwing der gasten. De voorhoede heeft het de verdediging van Rapid heel lastig gemaakt en dat zegt reeds voldoende. Verkerk smaakte het genoegen om uit een pass van de Geus een prachtig doelpunt te scoren, daarentegen miste de Geus uit een prachtig door Hanse aangegeven bal een bijna niet te missen kans die R.C.H. de overwinning bezorgd zou hebben door het leer Juist naast het doel te trappen. Paape weerde zich heel verdedlenstelijk en was enkele malen niet alleen ln snelheid doch ook in handigheid zijn tegenstanders de baas, evenals trouwens van de Werve die echter toch nog meermalen te lang wachtte met het afgeven van den bal. Scheidsrechter Vrugt heeft dezen wedstrijd heel goed geleld. Hij floot om even vier uur de volgende elftallen in het veld: R. C. H.: Kos, Krom, Prevost, Geutskens, Ruls, Breitner, Hanse. v. d. Werve, Verkerk, de Geus, Paape. Rapid: Wesely, Karpfel, Kaburek, Schneider, Smis tik II. Hoffmann. Smistik I. Wana, Schramseis. Witschel, Raftl. guay was men eenigszins bang voor Peru, daar deze ploeg dc reputatie had buitenge woon ruw te spelen, waarvan de ergste ver halen de ronde deden. Het viel tenslotte nog al mee. Weliswaar begon het spel wat ruw. doch de goede leiding drukte die ruwheid al spoedig den kop in. Wel speelde Uruguay het beste voetbal, maar toch heeft de winnende ploeg het niet gemakkelijk gehad, daar de verdediging van Peru buitengewoon goed was en stellig voor een goede achterhoede van Engelsche profs niet behoefde onder te doen. Die verdediging was werkelijk iets bijzonders. Haar goede spel was oorzaak, dat de voor hoede van Uruguay maar niet op gang kon komen. Petrone en Cea faalden volkomen, alleen Scarone handhaafde zijn reputatie. Hoe goed de middenlinie van Urugyay, dit maal bestaande uit Andrade, Fernandez en Gestido. ook steunde, er kwamen maar geen doelpunten en het gevolg daarvan was. dat de stemming van hot publiek langzamerhand veranderde. Wat zelden of nooit gebeurd moet zijn, kreeg men thans te hooren: de spelers van Uruguay to Montevideo, derhalve op eigen terrein uitgefloten en ge hoond, wat er niet toe bijdroeg, het spel te verbeteren. De pauze kwam met 00. De onzekerheid hield nog een kwartier aan. Plotseling lachte het geluk Uruguay vrien delijk toe. Een zeer eenvoudig schot op het Peruaansche doel werd door den doelverde- diger gestopt, doch de bal vloog uit zijn han den en kwam zoo in het net terecht. Zoo is het gebleven. Peru heeft zich overigens in het laatste half uur van een goeden kant doer, kennen, want in dat gedeelte van den strijd was het stellig niet de mindere van Uruguay Met een beetje geluk zou Peru dan ook wel gelijk gemaakt hebben. Dit resultaat en het bij dezen wedstrijd vertoonde spel, doet overigens weer duidelijk zien, hoe het voetbal ln Zuld-Amerika vooruit gaat. Wie had er eenige Jaren geleden aan De tweede helft begint met aanvallen van Rapid waarbij Prevost licht geblesseerd raakt en er even gestopt moet worden. Hij is echter weer spoedig ter been en bezweert met Krom weer diverse Rapid-aanvallen. Rapid is in deze periode beslist sterker in den aan val doch het is een lust te z:en hoe de R.C.H.- achterhoede werkt om zich die van het lijf te houden. Intusschen doet toch de R.C.H.- voorhoede ook eenige doorbraken en de Geus schiet o.a. eenmaal juist naast. Eindelijk als er reeds een half uur van de tweede helft ge- passeeerd is krijgt Wesely den bal mooi vrij en met een enorm hard schot verrast hij Kos die den bal door zijn handen laat glip pen. Wel volgt dan weer even een opleving in de Rapid gelederen, doch de achterhoede van R.C.H. geeft geen krimp en slaat ook nu weer eiken aanval radicaal af. Tegen het einde komt R.C.H. dan nog weer onstuimig opzet ten en ternauwernood ontkomt het doel van Rapid aan een tweede doorboring het schot van de Geus rolt echter langs den verkeerden kant van het doel. Het is dan spoedig tijd doch net voordat het eindsignaal klinkt, loopt Krom nog een ferme trap op die hem noodzaakt dat hij van "net terrein gedragen moet worden. Gelukkig bleek spoedig dat het geval niet al te ernstig was. Rapid te Eindhoven. Het Weensche Rapid won Zondag te Eind hoven van P-S.V. met 43. E. D. O.-N. 0. A. D. (0-7) Met leelijke cijfers heeft E.D.O. de meerder heid van Noad moeten erkennen. Het Zuide lijk vuur wist alle verwachting op revanch van E.D.O. den bodem in te slaan. Het eerste half uur leek het een E.D.O.-overwin ning te zullen worden. De aanvallen van E.D O. waren gevaarlijker en Perukel bracht telkens de achterhoede in verwarring en mc: scherpe onverwachte schoten stelde hij v. Tilburg op de proef en tot drie maal toe werd er tegen den paal geschoten. In deze periode had ED.O. zeker een voorsprang ver diend. Toen deze achterwege bleef, ging de fut er uit, daarbij kwam het slechte steunen der middenlinie. Noad stelde daartegenover een snel spel, zoo snel dat de afwerking te lijden had; in het kopwerk was zij al direct de meerdere van E.D.O, Noad wist het moment dat E D O. iets afzakte uit te bulten en geen oogenblik kreeg de verdediging rust. Het spel van Franken, den linksbuiten, viel op en toen deze speler even ongedekt stond, aar zelde hU geen oogenblik een voorzet van rechts in een doelpunt om te zetten. Hazen- donck. de rechtsbinnen, brengt op keurige wijze den stand op 20, Even voor rust. weet Remmers vla 's keepers handen er 30 van te maken. De tweede helft begint met Noad in den aanval en in tegenstelling met E.D.O. was zij gelukkiger; zeer fortuinlijk maakt Hazen- donck het vierde doelpunt toen de bal van een speler vlak voor zijn voet kwam te lig» gen. Hopeloos zijn de pogingen van E. D. O. om ten minste de eer to redden; keurig weet Van Tilburg op meesterlijke wijze zijn doel schoon te houden. Een schitterend schot van Hazendonck komt tegen den paal. waarna Remmers het vonnis voltrok (50). Via den E. D. O. speler Jansen brengt Franken den stand op 00. Nog ls het niet genoeg en Witters scoort het laatste en zevende doelpunt, waarmee heb einde kwam. De leiding was in handen van den heer Vrugt. Het E.D.O.-elftal was als volgt: Oomen, Perukel Jr., Koppen, v d Hurk, Koene Jansen, Dinkla, Perukel Sr. Zandstra, Kuyl, De Waard. gedacht, dat een elftal van Peru in staat zou zijn het den Olympischer. kampioen zoo las tig te maken, dat deze slechts met een enkel doelpunt verschil zou winnen. In tusschen heeft Uruguay uit dezen wed strijd de noodige leering getrokken. Men bracht tenminste voor den volgenden wed strijd. dien tegen Roemenië, een geheel ander elftal ln het veld. Binnen 8 minuten had Uruguay een 3—0 leiding en even later stond het reeds 40. De geestdrift van het publiek kende nu geen grenzen meer. Doch h«t pu bliek te Montevideo blijkt van een eigenaar dige soort te zijn. Toen tenminste na een kwartier verdere doelpunten op zich Heten wachten, begon men langzamerhand weer te mopperen en meer doelpunten te eischen. Doch. hoe de Urugeezen zich ook inspanden, dc zich nu uitsluitend op verdedigen toeleg gende Roemenen lieten geen enkel doelpunt meer maken, zoodat ondanks de 4—0 leiding het publiek bij het einde zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken stak. Na deze twee wedstrijden gezien te hebben, was de heer Langenus van oordeel, dat Uru guay te Amsterdam veel beter had gespeeld. Argentinië heeft het niet gemakkelijk ge had, als eerste van de afdeeling te eindigen, vooral de wedstrijd tegen Mexico was er een van de onaangene nmste soort. De Mexicanen waren werkelijk ruwe spelers. Alleen de aan voerder maakte daarop een uitzondering. De rest trapte er maar op los. De zaak werd nog erger, doordat de Bolivlaansche scheidsrech ter Saucedo er eveneens maar op los floot. Hij gaf twee strafschoppen tegen Argentinië, waarvan niemand iets begreep. Tenslotte ■maakte hij het zoo bont door de Mexicanen in het oog loopend te bevoordee'.en, dat het toch zeker niet Argentijnsch gezinde publick tegen hem demonstreerde. De wedstrijd tusschen Argentinië en Chili moet niet bijzonder prettig geweest zijn. Er bestaat tusschen beide landen steeds eenige De Waard. Koster, Haak, v. Gelder, v. d. Velde. Effern. Boekelaar, Muller, Plokker, Groencvclci. v. d. Steen, Na eenig heen en weer getrap geeft Bout zijn club de leiding, nadat De Waard een schot van Post wel gestopt, maar niet weg gewerkt had. (0—1). Dit is Stormvogels toch te bar. Direct na dit doelpunt maakt Mul ler met oen schitterend schot gelijk i 1 -1) en een halve minuut later heeft v. d. Velde door een blunder van Boot er 2—1 van gemaakt. (2—1). De Delftenaren houden het spel te veel ln het midden maar weten toch kort voor de rust gelijk te maken (2—2» Kort na rust be nut Post een voorzet van Van Nellen (2—3). Hoewel D. H. C. het .beste van het spel blijft behouden, weet zij voorloopig niet meer te scoren, Ja, weet Plokker zelfs een voorzet van Boekelaar te benutten (3-3*. Boekelaar ls in deze periode goed op dreef .Als v. d. Bragt en Boot beiden op een voorzet van hem Inloopen. maakt Muller van het hieruit geboren wordend misverstand gebruik (43). Door toedoen van Post en Bout wordt het dan 45 voor D. H. C. We denken reeds, dat het zoo zal blijven als Plokker eenige se conden voor het einde gelijk maakt. (55). Kennemers-Spartaan (32) De Kennemers hebben het in hun laatste nederlaagwedstrijd tegen een volledig Spar taan ook tot een overwinning kunnen bren gen. De Amsterdammers nemen de leiding, doch 15 minuten voor de rust maakt Groot gelijk. Na de hervatting hetzelfde hoogstaande spel. Diverse goed opgezette Kennemers aan vallen stranden,terwijl uit een hoekschop op het Kennemers-doel Grobbe fraai inkopt 1- 2. De Kennemers geven zich niet gewonnen en werkelijk gelukt het Horeman 10 minuten voor tijd gelijk te maken 2-2 In de verlenging weet Groot met een fraai schot den stand op 32 te brengen, zoodat de fraaie beker in Beverwijk bleef. Algemeene Jaarvergadering van R C. H. Zaterdagavond hield de Racing Club Haar lem haar JaarllJ ksche algemeene vergadering in gebouw Olympia alhier. Ongeveer tachtig leden waren aanwezig en konden uit de Jaarverslagen van secretaris zoowel als penningmeester hooren dat het voor R.C.H. een gunstig Jaar geweest was. sportief zoowel als financieel De rekening sloot dan ook met een flink batig saldo Nagenoeg alle punten gingen vlot onder den hamer door en het was nog geen elf uur dat dc voorzitter deze vergadering met een opwekkend woord voor het komende seizoen kon sluiten. A. R. O. L.-beker toumooi. AMSTERDAM. 16 Aug. Het programma van het Arol-beker tournooi dat niet, zooals aanvankelijk vastgesteld op 24 Aug., maar op 31 Augustus en T September zal plaats vinden, luidt: Zondag 31 Augustus as.: 10 uur: D.E.C.— H F.C., 11.15 uur H.B.S.—Zccburgia. 12 30 uur- A.F.CRobur et Velocitas. 13 45 uur: N.A C.V.V.A.. 15 uur: Blauw Wit—Z.A C 16.15 uur: Winnaar D.E.C— H.F.C., versus winnaar N.A.C.--V.V.A. wrijving, die vooral op het voetbalveld tot uiting komt. Er werd echter ln den wedstrijd meer geschopt en getrapt dan gewreven. Op een gegeven oogenblik haakte Monti, welbe kend uit. Amsterdam, een tegenstander. On middellijk floot de scheidsrechter om de fout te bestraffen, doch voordat hij ter plaatse kon zijn, had de Chileen zijn tegen stander reeds een klinkenden klap om de ooren gegeven. Een der andere Argentijnen schopte terug en ln een oogenblik had men een geregeld gevecht, waarbij over en weer stevige klappen vielen. De scheidsrechter liet de heeren rustig uitboksen, totdat de politie er in geslaagd was de al te heethoofdige spe lers uit elkaar te halen en de orde te her stellen. In Europa zou men natuurlijk de spelers van het veld gestuurd hebben, doch dan zou hier waarschijnlijk de scheidsrech ter alleen overgebleven zijn Deze handelde daarom geheel overeenkomstig de ln Zuld- Amerika gangbare opvattingen en Het dc heeren, nadat de gemoederen wat bekoeld waren, rustig verder spelen. Blijkbaar dacht de scheidsrechter, dat het maar verstandig was met de wolven in het bosch te hullen. Trouwens na het incident werd er verder heel gemoedelijk gespeeld, alsof er geen vuiltje aan dc lucht geweest was. Blijkbaar Ls zoó'n stormpje onder de spelers noodig om de heeren wat af te koelen. Na den wedstrijd moest een sterke politiemacht te paard er voor zorgen dat de Argentijnen zonder ongelukken ln hun auto's kwamen. Neen, populair zijn de Argentijnen te Monte video niet. Eenige jaren geleden moet een fanatieke aanhanger dor Argentijnen een Urugueeër midden in de stad doodgeschoten hebben. C. J. GROOTHOFF. VOFTRAI De geweldige belangstelling le Montevideo. Meer dan 100.000 toeschouwers bij den openingswedstrijd. Het wisselvallig karakter van het Urugueesche publiek. Het goede spel van Peru. Het ruwe spel der Mexicanen. Een vechtpartij tus schen Chili en Argentinië. De gewone donderbui, die de lucht afkoelt. De voor wedstrijden leveren 170.000 pesos op. Men rekent op een winst van 60.000 pesos.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7