UIT DE PERS MARKTNIEUWS Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 19 AUGUSTUS 1930 De publicatie over „Maastricht". Het Handelsblad oordeelt over de pu blicaties in „Het Volk" aldus: „Wij danken het aan een indiscretie van het soc.-dem. Kamerlid Drop. dat wij in het „Volk" hebben kunnen kennis maken van uittreksels uit het tweede rapport van den advocaat-generaal bij het gerechtshof te Den Bosch over de relletjes in Maastricht in October 1929 tijdens de staking aan de zink- witfabriek aldaar. Een indiscretie, schreven wij. Formeel mag het zoo genoemd worden, omdat het rapport ter inzage van de leden der Tweede Kamer ter griffie aldaar was neergelegd. Al verbiedt het reglement van orde, volgens den heer Drop dan ook niet uitdrukkelijk, om van zul ke informatie publiekelijk gebruik te maken. Maar overigens gelooven wij met den heer Drop dat het hier een zaak betrof, die aan de publieke opinie niet had mogen worden ont houden. Te meer, omdat de ministers van Justitie en Binnenlandsche Zaken wel heb ben noodig gevonden bekend te maken dat zij aan den commissaris van politie en den burgemeester van Maastricht hun ontevre denheid hebben betuigd over hun beleid tijdens de onlusten, en omdat van het eerste rapport van den advocaat-generaal wel een „samenvatting" was bekend gemaakt, terwijl de conclusies van dit eerste rapport juist door het tweede nader werden toegelicht. De publieke opinie is dus slechts zeer on volledig ingelicht, en zij heeft dus niet kun nen beoordeelen op welke conclusies van welk rapport, de ministerieele terechtwijzin gen aan de overheidspersonen in Maastricht waren gegrond. Toch kan het van het hoogste belang zijn dat aan de publieke opinie hier meer licht verschaft worde. Want de mogelijkheid be staat dat er ongeoorloofde invloeden in het spel zijn geweest en de regeering zou goed doen zich, nu die indruk gewekt is en beves tigd wordt, door hetgeen de heer Drop uit het rapport citeert, niet achter stoelen of banken te verschuilen. Wij moeten vooralsnog voorbehoud maken, omdat wij moeten afgaan op de citaten van den heer Drop en de officieele stukken niet onder de oogen hebben. Maar indien deze publicatie juist is, dan onthult zij zulke ernstige wantoestanden, dat de regeering en de R. K. geestelijkheid zich r.iet aan verantwoording zullen kunnen ont trekken. Een ondubbelzinnige verklaring van den minister-president is gewenscht. En het rap port van den advocaat-generaal zal niet lan ger aan de publieke opinie kunnen worden onthouden. Want niet alleen het beleid van de hoofdfiguren uit deze gebeurtenis in Maastricht is aan de orde gesteld, maar ook dat van den minister-president en den mi nister van justitie die, kennis dragende van het tweede rapport, den burgemeester en den commisaris van politie in Maastricht meen den'te moeten berispen. Heeft de heer Drop verkeerd geciteerd, dan moet dat verklaard worden. Is de regeering van meening dat het rapport zelf een ver keerde voo,v-telling van zaken geeft, dat zij het zegge toelichte. Maar als de hier gegeven lezing juist Is, dan zou het vertrouwen in dezen regeeringsleider ernstig worden geschokt, en zouden wij op nieuw worden genoopt om ons scherp te zetten tegen wat dan toch werkelijk „roomsch recht" zou moeten heeten." De Maasbode daarentegen commen- teert als volgt: De heer Drop verklaart de publicatie te hebben verricht op verzoek van de redactie der socialistische arbeiderspers. Deze heeft „met onze instemming" verklaart de socia listische redactie, „de taak van de ingebreke blijvende regeering overgenomen". Wij hebben over deze handelwijze van het socialistische Kamerlid de meening gevraagd van een ervaren staatsman, tevens lid van een der hoogste juridische colleges in ons land. Deze noemde de handelwijze van het socialistische Kamerlid een ongepaste in» discretie waarvan hij zich geen voorbeeld herinnerde. Hij achtte haar in volkomen strijd met de goede trouw, die tusschen de regeering en de Kamer moet heerschen. Wanneer de regeering een bepaald rapport aan den president van de Kamer zendt met verzoek dit ter inzage te geven aan de leden der Kamer, dan is het duidelijk, dat zulk een stuk alleen voor die leden en niet voor het publiek is bestemd. De bewering van den heer Drop, dat het reglement van Orde hier niet voorziet, schijnt ons zeer zwak. Het is evident, dat het Regle ment. van Orde geen voorschriften behoeft te bevatten over handeligen waarvan ieder den kend Kamerlid zelf het onoirbare dient te voelen. Het beroep op het algemeen belang, schijnt ons niet afdoende: een Kamerlid heeft daar zeker niet op eigen houtje over te beslissen in een geval als het onderhavige, want hij compromitteert heel de volksver tegenwoordiging die bij een volgende gele genheid zwak komt te staan tegenover een regeering. Op deze wijze kunnen ook alle ge heime zittingen een fictie worden. Dat de heer Drop zichzelf ook het gevaar van publicatie in den vorm welke hij koos, niet ontveinsde, blijkt uitzijn waarschuwing, dat „bij bespreking van de zaak, zooals ze thans staat, in de pers, het gevaar van onvol ledigheid natuurlijk groot is." Deze overweging alleen reeds had den af gevaardigde. aan wiens goede bedoeling wij niet twijfelen, er toe moeten brengen het gevaarlijke van zijn handelwijze in te zien. Het lijkt ons een bedenkelijk precedent. Naar aanleiding van de opmerking van het Hbld. over „Roomsch Recht" herinnert de Maasbode aan het volgende: le. De katholieke werkwilligen te Maas tricht zijn wekenlang opgesloten geweest in de fabriek, dank zij de roode terreur. Kan het zoo'n wonder zijn, als geestelijken, die daar 's Zondags de H. Mis moesten lezen, aan de politie met eenigen nadruk hebben gevraagd óf deze toestand moest blijven voortduren in een Nederlandsche stad? 2e. En hier komt het op aan de Ad vocaat-Generaal, die het onderzoek leidde, heeft „speciaal naar aanleiding van het ver weer van den politie-commissaris, dat het politiepersoneel geen weerstand heeft kun nen bieden aan den „drang van katholieke Zijde", nog een ..nader rapport' uitgebracht. De rapporteur" aldus de heer Drop in zijn overzicht ..acht de beschuldigingen niet bewezen". De heer Drop is het met deze conclusie niet eens. Maar hij zegt althans heel voorzichtig i van de beschuldigingen: „dat zij heelemaal onwaar zijn, staat, dunkt ons, toch ook niet vast." Het „Handelsblad", zich enkel baseerend op het overzicht van den heer Drop, publi ceert wèl de beschuldigingen tegen de pries ters, maar niet de conclusie van den Adv.- Generaal, die de beschuldigingen „niet be wezen" acht. Het blad speurt meteen „Roomsch Recht". Erg objectief lijkt ons dat niet, aldus besluit de Msb. De publicatie over „Maastricht". De Nederland e r keurt de publicatie van het voor de leden der Tweede Kamer ter griffie gedeponeerde rapport inzake de relletjes te Maastricht af. Het blad voert o.a. dit aan: „Wij betreuren dit. en wel om twee rede nen: ten eerste, omdat de goede werking van het teère samenstel onzer, constitutioneele instellingen gevoelig geschaad wordt, als Re geering en Volksvertegenwoordiging niet ab soluut op elkaar aan kunnen. Meent de Kamer, dat een Minister 's lands belang te kort doet. door desgevraagd, te weigeren be paalde stukken te publiceeren, dan kan de Kamer van hare grondwettelijke rechten ge bruik maken, om dien Minister duidelijk" te maken, dat hij het vertrouwen der Kamer niet meer geniet Maar een Kamerfractie, die op eigen gele genheid besluit stukken te publiceeren, waar van de Regeering, met geheel andere bedoe ling, aan de Kamer mededeeling deed, schaadt het vereischte vertrouwen en kwetst daarmede h£t geheele stelsel op een zijner meest gevoelige plekken. In de tweede plaats betreuren wij de on tijdige publicatie, omdat deze handeling de volledigheid en de openhartigheid van over eenkomstige rapporten over dergelijke moei lijkheden, in de toekomst, niet zal bevorde ren." Tot slot van zijn artikel zegt de Neder lander nog: „Wij achten het niet goed thans aan het ontijdig gepubliceerde rapport, een beschou wing te wijden. Eén opmerking kunnen wij echter niet in de pen houden. Èr ligt in het gebeurde te Maastricht, gelijk het ons thans voor oogen staat, een les voor allen, die bij dreigende rustverstoring, geen weerstand kunnen bieden aan de zeer menschelyke neiging, te willen mederegeeren. In zoodanig geval weren zich steeds de stuurlui aan den wal. ,De Regeering moest dit doen de politie moest zóó optreden", zoo klinkt het dan vaak uit menigen mond. Laten allen, in het Moederland of in de Koloniën, die ten deze hunne „zwakke zijde" kennen, leering trekken uit het gebeurde te Maastricht in October 1929. De toenmaals gebleken neiging tot mederegeeren droeg wrange vruchten." DE RADIOWIRWAR. DE LASTIGE TITELS VAN GRAMOFOON- PLATEN. De V.A.RJL en de censuur. In een onderhoud met Het Volk heeft de heer G.J.Zwertbroek secr. van de VARA meege deeld, dat de Radio-controle commissie in zijn Zaterdag verboden toespraak geen on vertogen woord heeft kunnen vinden, zooals hem door den secretaris, den heer Weber was meegedeeld, doch dat de belichting van de feiten de Commissie niet aanstond, want daarin zouden andere omroepvereenigingen aanleiding kunnen vinden tot een weder woord. De heer Zwertbroek verklaarde, dat de V.A.R.A. niet van zins is censuur te dulden. „Het Volk" vroeg, of de V.A.RA, al meer ervaringen van dezen aard had opgedaan. „Met deze commissie is dit de eerste", was het bescheid, „maar met de commissie voor het Algemeen Programma wel. Ik moet er echter dadelijk bijvoegen, dat deize laatste commissie zich altijd van goeden wil heeft getoond en, na overleg, tot tegemoetkomin gen bereid bleek." Deze welwillendheid doet ons vooral ge noegen, omdat wij in het algemeen program ma het begin van een latere samenwer king zien en deze mogelijke samenwerking op geen enkele wijze willen belemmeren. Geen Eenheidsfront met de A.V.R.O. Om deze reden hebben wij op het aanbod van de A.V.R.O., om een eenheidsfront te vor men tegen de Commissie voor het Algemeen Programma, niet gereflecteerd, de bedoe ling was tè doorzichtig." Een „Rendez Vous" dat geecn rendez-vous was. De heer Zwertbroek heeft in het vervolg van het interview nog meegedeeld, hoe de Algemeene Programma-Commissie bezwaar had gemaakt tegen een gramofoonplaat, die ,La plus Belle" (de mooiste) heette en ook tegen een, die tot titel had „Rendez-vous bei Lehar". De V.A.R.A. heeft de commissie toen verteld waarom zulk een onschuldig gramofoon plaat je niet mocht worden gedraaid. „Ons protest hielp", vervolgde de heer Zwertbroek. De commissie schreef ons: „Inderdaad heeft het woord „Rendez-Vous" tot misverstand aanleiding gegeven, omdat het in uw radioprogramma niet in de gewone beteekenis werd gebruikt." „Een andere ervaring van dezen aard was, toen de Commissie voor het Algemeen Pro gramma „Het land van Noord-Scharwou" van Dirk Witte verbood omdat het „naar het vulgaire zweemde". Wat betreft de moeilijkheden by controle zei de heer Zwertbroek: „De genezing van het kwaad ligt In de samenwerking van alle omroepen. Chrlste- lijken, katholieken en V.A.RA. werken nu al jaren samen; zij ontzien elkanders gevoe ligheden. Als een dergeiyke samenwerking kon worden bereikt ook voor de programma's maar dan voor alle omroepvereenigingen. waren wij er. De verboden redevoeringen in een bock Tusschen de VA.R.A. en de directie van N.V. „de Arbeiderspers" zyn, naar het Volk verder meldt, vergevorderde onderhandelin gen gaande om te komen tot een boekuitgave der verboden redevoeringen van den heer Zwertbroek. Een rede werd. die niet verboden „Het Volk" maakt er voorts bezwaar tegen, dat Zondagavond te 9.15 uur dr. F. Wester ling voor de A.VJt.O.-microfoon een rede heeft gehouden, waarin hij opwekte tot „pro test tegen het z.i. onrechtvaardige zendtUd- besluit van 15 Mei, een datum die in de ge schiedenis van den radio-omroep met een zwarte kool staat aangeteekend". Als zulk een redevoering geen aanleiding kan geven tot polemiek, dan weten wy het niet meer. schryft het blad. „Van de radio-controle heeft echter geen luisteraar iets bemerkt. Die wordt bUjkbaar alleen maar actief als het V.A.R.A.-uitzendingen betreft." Het Volk heeft zich terzake om inlichtin gen gewend tot den heer Weber, secretaris van den Radioraad en als zoodanig ook secretaris van de controle-commissies. Uit kringen van het A.V.R.O.-bestuur was het blad nl. ter oore gekomen, dat de tekst van deze A.V.R.O.-rede weliswaar vooraf was ingezonden, doch dat de uitgesproken rede voering niet klopte met het manuscript. De heer Weber verklaarde zich door zyn eed van geheimhouding niet in staat om op de vraag om inlichtingen aangaande de juistheid van dit bericht te antwoorden. Wel kon hy mededeelen. dat voor soortgeiyke re devoeringen voor alle omroepvereenigingen de bindende bepaling geldt, dat de tekst vooraf moet worden ingezonden. Al kon de heer Weber ons op onze vraag derhalve geen afdoende inlichtingen ver strekken. onze inlichtingen zyn uit zoodanige bron dat wy voor de juistheid van het ge rucht instaan, aldus het blad. Het Alg. Handelsblad teekent by het eerste bericht in Het Volk aan, dat het niet weergeeft, hetgeen de heer Westerling gezegd heeft. Deze toch zeide: „Het doel der meeting (te 's-Gravenhage), moet ik het nog zeggen, is te protesteeren te gen het in onze oogen onrechtvaardige zend- tydbesluit van 15 Mei 1930, een datum welke in de annalen der A.V.R.O.-geschiedenis met pikzwarte letters geboekstaafd is." Dat is iets anders, dan „Het Volk" ervan maakte. En bovendien en dat heeft het blad blijkbaar niet geweten de rede, welke dr. W. Zondagavond hield, is Woensdag j.l. opgezonden aan de omroepcontröle-commis- sie, die Zaterdagmiddag liet weten, dat tegen uitzending geen bezwaar was. Toch een „morgenwijding"? Het Handelsbl a d schrijft ook nog: Maandag wordt het Algemeen Programma verzorgd door de A.VJR.O. Op het programma kwam o.m. voor „Morgenwyding". Den vori- gen keer werd de morgenwyding geschrapt. Gezien echter het feit, dat de „Bybellezing" van de Ned. Chr. Radio Ver. wèl gehouden mocht, worden, heeft de A.V.R.O. de morgen wyding weder op het programma geplaatst. De commissie deelde daarby mede, dat de morgenwyding dezen keer nog gehouden mocht worden, maar dat „voor volgende keeren nog nader beslist zal worden." Het recht van beroep te Iaat geregeld. Naar aanleiding van hot geval van de V-A.R.A. van Zaterdagavond wyst het Han delsblad er op, dat er een lacune is in het radio-recht, doordien het recht van beroep niet geregeld is. Het blad neemt aan. dat dit ééns zal geschieden, maar constateert toch, dat dit eenige maanden te laat is. GROENTEMARKT TE BEVERWIJK. 18 Augustus 1930. Spinazfe, per kist 5090. Postelein, per kist 5065. Andyvie, 100 str. f 4—f 6. Wortelen, 100 boe f 8f 16. Komkommers, per 100 f 3f 6. Aardappelen, klei p. K.G. 67. Idem, zand, per K.G. 7. Dopper, per K.G. 2027 Capucijners, per K G. 2030. Raspers, per K.G. 2042. Tuinboonen, per K.G. 813. Snijboonen, per K.G. 1533. Heerenboonen, per K G. 410. Trosboonen, per K.G. 1018. Bloemkool, per 100 f 7f 8. Sla, per 100 krop f 1f 1.35. Pieterselie, per bos 5. Selderie, per bos 45. Appelen, per Kilo 1420 Peren, per Kilo 1424. Frambozen, per slofje 80. Bessen, per Kilo 2838. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Amor 16 Aug. van New-York naar La Guaira. Ameland passeerde 18 Aug. 4 u. Sa gres. Rotterdam naar Australië. Abbekerk 18 Aug. 14 u. 30 min. van Ham burg. Australië naar Rotterdam. Beemsterdyk 15 Aug. van Belawan Dell n. Penang. Helder passeerde 18 Aug. de Azoren, West- Indië naar Amsterdam. Medea 15 Aug. van New-York naar Cap Haitien. Orania 23 Aug. te IJmuiden verwacht, B.- Ayres naar Amsterdam. P. C. Hooft 18 Aug. van Algiers, Batavia n. Amsterdam. Rottl 16 Aug. van Sabang naar Belawan Dell. Spaarndam 16 Aug. v.m. te Tamplco, Rot terdam naar New-Orleans. Tosari 17 Aug. te Batavia van New-York. Ternate 15 Aug. te Belawan Dell van Cal cutta. z z z z z zz Zosma 18 Aug. te Port Said, Rotterdam n. Japan. Abbekerk 17 Aug. te Hamburg, Australië n. Rotterdam. Ameland passeerde 16 Aug. 23 u Finisterre Rotterdam naar Australië. Amstelland 16 Aug. 19 u. van Santos, Buen. Ayres naar Amsterdam. Alchlba passeerde 17 Aug. Teneriffe, Rot terdam naar Buenos Aires. Amstelkerk 18 Aug. te Amsterdam van W. Afrika. Alcenous 16 Aug. van Liverpool naar Ma cassar. Bentang 15 Aug. te Tacoma van Los An geles. Bennekom, 16 Aug. te Antofagasta van Corral. Bengkalis 18 Aug. te Amsterdam van Ba tavia. Billlton 15 Aug. van Dar-es-Salaam naar Amsterdam. Baloeran 18 Aug. te Sabang, Rotterdam naar Batavia. Blommersdyk 16 Aug. van New-York naar Java. Bovenkerk 15 Aug. te Karatsjl van Rotter dam. Bllderdyk 16 Aug 9 u. 10 min. 155 myi Zuid van Valentia, Rotterdam naar Boston Billiton 15 Aug. van Dar es Salaam naar P. Amelia. Brielle 17 Aug. te Antwerpen van Hamburg. Calypso 16 Aug. van Trinidad naar Mid delburg. Christiaan Huygens passeerde 16 Aug. Pe- rlm, Amsterdam naar Batavia. Crynssen 18 Aug. te Amsterdam van Ham burg. Delfland passeerde 17 Aug. Ouessant, B.- Alres naar Amsterdam. Dlnteldyk 17 Aug. te Londen, Rotterdam naar de Pacifickust. Eemdyk 18 Augustus te Hamburg, Pacific kust naar Rotterdam. Grypskerk passeerde 17 Aug. Ouessant, Beira naar Antwerpen en Rotterdam. Hercules passeerde 16 Augustus 9 u. Flores, Amsterdam naar West-Indië. Indrapoera 18 Aug. 8 u. van Sabang, Ba tavia naar Rotterdam. Juno 17 Aug. te Bremen van Amsterdam. Kertosono 18 Aug. 4 u. te Havre, Batavia naar Rotterdam. Kota Inten 18 Aug. 7 u. van Port Said, Rotterdam naar Batavia. Kota Gede passeerde 17 Aug. 12 u. Ouessant Rotterdam naar Batavia. Kota Baroe passeerde 18 Aug. 6 u. Finis terre, Batavia naar Rotterdam. Moerdyk 16 Aug. te Swansea, Antwerpen naar de Pacifickust. Montferland passeerde 17 Aug. Ouessant, Amsterdam naar Buenos Aires. Meliskerk 16 Aug. te Durban, Beira naar Rotterdam. Meerkerk passeerde 18 Aug. Gibraltar, Rangoon, naar Rotterdam. Melampus 17 Aug. van Padang, Amster dam naar Batavia. Nieuw Holland 16 Aug. van Melbourne n. Singapore. Orania 17 Aug. 10 u. van Las Palmas, B. Aires naar Amsterdam. Phrontis 17 Aug. te Amsterdam v Bremen. Poelau Roebiah 18 Aug. te Hamburg van Antwerpen. Pearl Shell passeerde 17 Aug. Ouessant van Rotterdam. Poelau Bras passeerde 17 Aug. Perim, Am sterdam naar Batavia. Reggestroom 17 Aug. te Amsterdam van Hamburg. Roepat 17 Aug. te Amsterdam van Batavia. Rhea passeerde 16 Aug. Flores, W.-Indlë naar Havre en Amsterdam. Rijperkerk 16 Aug. te Tanga, Beira naar Rotterdam. Rotterdam 17 Aug. te New-York van Rot terdam. Ridderkerk 17 Aug. te Rotterdam van Ant werpen. Sibajak 17 Aug. 1 u. van Port. Said. 21 Aug. 7 u. te Marseille verwacht, Batavia naar Rot terdam. Sumatra 17 Aug. te Amsterdam van Ham burg. Streefkerk passeerde 17 Aug. Perim, Rot terdam naar Karatsji. Titus passeerde 16 Aug. Fayal, Amsterdam naar W.-Indië. Tjerimai passeerde 17 Aug. 5 u. Kaap del Arm!, Rotterdam naar Batavia. Volendam 16 Aug. van Southampton, Rot terdam naar New-York. Van Rensselaer 16 Aug. van ChrLstobal n. Puerto Colombia. Streefkerk 16 Aug. van Algiers, Rangoon naar Rotterdam. Schlekerk 16 Aug. van Colombo. Rangoon naar Rotterdam. Simaloer 18 Aug. te Suez, Batavia naar Amsterdam. Karimoen 16 Aug. van Batavia naar Am sterdam. Nieuw Amsterdam 18 Aug. te Batavia van New-York. Stuyvesant 17 Aug. te Hamburg van Am sterdam. WOENSDAG 20 AUGUSTUS HILVERSUM, 1875 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Orgelconcert. 9.00 Gramofoonplaten. 10.00 MorsenwUdlng (V.PRO.» 10.15 Voor dracht. 1 ii.30 Ziekenuurtjc. 11.30 Gramofoon platen. 12.001- Politieberichten. 12.15 Concert» VARA-Septet. 1.45 Gramofoonpl. 2.30 Kin dermatinee uit het Kurhaus te Scheveningen 3.30 „Maak het zelf!"-cursus. 4.30 Orgelspel. 5.00 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 5.45 Con cert. 7 00 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.45 Politieberichten. 8.00 Inleiding Kurhausconcert. 8. Ij Kurhauseoncert uit Scheveningen. In de pauze: Declamatie. Na afloop: Persberichten, declamatie en gra mofoonplaten. HUIZEN, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Ultsl. N.C.R.V.-uitz. 8 15 Concert. 10.30 Ziekendlenst. 11.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.30 Concert. Mevrouw Hekkertv. Eysden sopraan, de heer H. Her mann, viool. mevr. C. Logjes—v. d. Leek. piano. 2.00 Concert. Mevr. I. MulderBelser alt-mezzo, de heeren Wittpen, fluit, Vógt- schmidt. cello. Krela, piano. 3.00 Lezen van Chr. lectuur. 3.30 Vervolg concert. 4.15 Gra mofoonplaten. 5.00 Ziekenuurtje. 600 Gra mofoonplaten. 6.30 Koersen. 7.00 H J. van Engeland: „Gevaren van electriciteit". 7.30 M. J. Leendertse„Het Vader!. Geschiedenis Onderwys in de Lagere School". 8.00 Con cert door het Chr. Radio-Orkest. 9.00 Caril lonconcert op het carillon van het Kon. Pa leis te Amsterdam door de heeren C. J. de Koning J.czn. en W. Smit. lu.oo Vervolg Or kestconcert. 1.00 Persberichten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwyding. 12.20 Gramofoonpla ten. 1.20 Orkestconcert. Tusschen 1.50 en 4.50 Verslag van CricketwedstriJd. 2.20 Concert. E. Fitch, alt. P. Underwood, tenor. 4 20 Concert A. Araujo en D. Durbec, viool. E. Toye mezzo sopraan. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 8.35 Nieuwsberich ten. 6.50 Verslag van Cricketmatch. 7.00 Pla no-recital door C. Smith. 7.20 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.30 „He", hoorspel van Eugene O'Neill. 10.05 Nicuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Marktber. 10.45 Concert. Strykorkcst. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 „La Traviata", Opera van G. Verdl. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonplaten. 7 50 Orkcsteoncert 10.35 Gramofoonplaten 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.50 Trio-concert. 7.20 „Iphigenië in Aulis", Opera in 3 bedr. van Chr. Gluck. 10.50 Zigeunermuzlek uit Buda pest. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert. 7.50 Concert. Orkest. Vocale en Instrumentale so listen. 9.20 Vervolg concert 11.00 Vervolg con cert. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Gramofoonplaten. 8.40 Concert, georgani seerd door de Katholieke Radio-Vercenl- glng, Brussel. Orkest en solisten. Toespraak. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 7.20 Gramofoonplaten. 920 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1 15 Be richten. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Le zingen 4.20 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Or kestconcert. 8.50: „Ja, ja. der Sommer!" van Max Koipe. Daarna: Orkestconcert. 10ö5 Concert uit Budapest. Een dagelijksche Kindervertelling. „Ga maar met ons mee," zei een van de kabouters „en geef ons maar een arm. dan brengen wc je wel naar ons huis en daar zul je het goed hebben." En het meisje gaf hun een arm en zoo liepen ze door het bosch naar hun huis." „Dat vind ik nou moei," zei Keesje, „men is nu eenmaal in de wereld om elkaar te helpen." „Op een dag wandelde het meisje, 'dat bij ons, kabouters was gebleven, door het woud en plukte hier en daar een bloem, die in het wild groeide. Want U weet, meneer Keesje, dat de vilde bloemen heel mooi kunnen zijn. En toen ze zoo dwaalde rlocr het bosch, zag ze niet, dat achter een boom de heks op haar loerde." „Hoe kon ook zoo'n onschuldig kind weten, dat iemand naar haar keek om haar kwaad tc dc-cn," zcide het verkeersagente, „de onschuld kent geen gevaar."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11